Sta vas najvise nervira kod vozaca

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

zdruzdjo
Posts: 5180
Joined: 16/08/2009 00:27

#36226 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by zdruzdjo »

PerfekcionistaTZ wrote: 27/11/2021 00:16 pa ne mora ti policija davati kameru možeš je sam postaviti i ako se snimi neki značajniji prekršaj može se na osnovu toga i sankcionisati vozač.
Zamisli scenu u kojoj ti dolazis npr u saobracajnu policiju kod kasarne i kazes: evo kartica sa snimkom vozaca koji pravi kardinalni saobracajni prekrsaj, zelim da ga kaznite".

Mislim da bi bio muk od nekih 5 minuta dok bi prvi policajac to procesirao. Pa bi bio muk kome da te proslijedi. Pa bi bio opet muk dok bi taj kome si proslijedjen, skontao kako da to uradi. Pa dok bi skontao kako da to sve prebaci kod sebe. Pa kako da procesira prekrsaj obzirom da ga nije zadokumentovao organ. Pa bi zovnuli nekog sefa koji bi isto tako zamukao................
zdruzdjo
Posts: 5180
Joined: 16/08/2009 00:27

#36227 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by zdruzdjo »

kakaljin wrote: 26/11/2021 23:24 Ali takodjer da mjeri brzinu tog vozila na kojem je kamera pa ako i taj vozač vozi sporo da bude kažnjen.
Oduzimanjem vozacke.
User avatar
drug_profi
Posts: 50134
Joined: 16/07/2012 16:00

#36228 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by drug_profi »

Fun fact je da danasnja tehnologija sve to moze da digitalno obradjuje i procesira. Svako vozilo i svaki prekrsaj.
User avatar
PerfekcionistaTZ
Posts: 229
Joined: 24/07/2020 11:31

#36229 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by PerfekcionistaTZ »

zdruzdjo wrote: 27/11/2021 00:22
PerfekcionistaTZ wrote: 27/11/2021 00:16 pa ne mora ti policija davati kameru možeš je sam postaviti i ako se snimi neki značajniji prekršaj može se na osnovu toga i sankcionisati vozač.
Zamisli scenu u kojoj ti dolazis npr u saobracajnu policiju kod kasarne i kazes: evo kartica sa snimkom vozaca koji pravi kardinalni saobracajni prekrsaj, zelim da ga kaznite".

Mislim da bi bio muk od nekih 5 minuta dok bi prvi policajac to procesirao. Pa bi bio muk kome da te proslijedi. Pa bi bio opet muk dok bi taj kome si proslijedjen, skontao kako da to uradi. Pa dok bi skontao kako da to sve prebaci kod sebe. Pa kako da procesira prekrsaj obzirom da ga nije zadokumentovao organ. Pa bi zovnuli nekog sefa koji bi isto tako zamukao................
pa tako se to i ne radi, nije dužan saobraćajac da uzima tudje stikove i privatno pregleda snimke koje mu dostavljaš ali možeš isto odnijeti u policijsku stanicu da prijaviš prekršaj, ali naravno to bi moglo proći samo za krupnije prekršaje, nema smisla za parking i slično da to radiš. Sjećam se da kada se na medijima objavi divljanje na putu nekog majmuna da policija reaguje i sankcioniše, po tom principu zaključujem da se može nešto poduzeti za krupnije prekršaje.
crveni_makovi
Posts: 972
Joined: 09/05/2021 14:34

#36230 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by crveni_makovi »

Ponekad se pitam kojom tehnikom bi brzi sposobni vozaci vozili mali automobil, ispravan s dobrim gumama tokom jake visesatne kise prolazeci relacijom Grabovica-Salakovac. Vjetar da ne spominjem. Vozim maksimalno 80 jer u pojedinim lokvama i na udarima vjetra autic i ja kao da smo od papira. Nikad se iza mene nisu stvarale kolone ali su me jucer pravo nervirali vozaci u teskim terencima kojima sam mozda ja povremeno isla na zivce.
Ne vjerujem da postoji ikakva tehnika ni vjestina voznje koja bi mogla izjednaciti suhe uslove na cesti sa kisnim kao ni djelovanje sila na vozilo od jedne i vozilo od dvije tone.
User avatar
Laplace
Posts: 10201
Joined: 19/11/2012 18:37

#36231 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Laplace »

crveni_makovi wrote: 27/11/2021 06:43 Ponekad se pitam kojom tehnikom bi brzi sposobni vozaci vozili mali automobil, ispravan s dobrim gumama tokom jake visesatne kise prolazeci relacijom Grabovica-Salakovac. Vjetar da ne spominjem. Vozim maksimalno 80 jer u pojedinim lokvama i na udarima vjetra autic i ja kao da smo od papira. Nikad se iza mene nisu stvarale kolone ali su me jucer pravo nervirali vozaci u teskim terencima kojima sam mozda ja povremeno isla na zivce.
Ne vjerujem da postoji ikakva tehnika ni vjestina voznje koja bi mogla izjednaciti suhe uslove na cesti sa kisnim kao ni djelovanje sila na vozilo od jedne i vozilo od dvije tone.
Otprilike kao jedan prije petnaestak godina, koji nas je sve preticao p takvoj kiši da se jedva vidjelo kuda voziš (još je bila noć). Kasnije smo ga stigli dok je u jarku čekao vučnu službu i objašnjavao policiji kako je on super vozač, sposoban i pametan.
User avatar
Sara03
Posts: 3292
Joined: 22/02/2017 03:17

#36232 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Sara03 »

azurna_obala wrote: 26/11/2021 21:13 Ima li gdje tema sta nas nervira kod pješaka???

Bila ne bila, ja ću napisati dok nisam zaboravila. Kad hodaju ko mazge, ni lijevo ni desno, kad prelazi ulicu, a nikad je preći, kad prica na telefon i ne umije da se skloni, konkretno izlazim s parkinga, ona neka napirlitana, samo telefon, još je ja moram čuvati i gledati da je ne satarem. Dalje, pretrcavanje ulice, bilo gdje i bilo kada, penzioneri su tu prvi. Itd.
Hoće pod auto i džaba...
komsinica_s_drugog
Posts: 690
Joined: 23/12/2018 19:16

#36233 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by komsinica_s_drugog »

Autoskole sto mile izmedju 15 i 20 na sat, ucestalo.
noviclan
Posts: 10767
Joined: 31/10/2013 06:48

#36234 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by noviclan »

I to u onim udarnim terminima pola osam - osam
kakaljin
Posts: 11582
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#36235 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by kakaljin »

komsinica_s_drugog wrote: 27/11/2021 10:19 Autoskole sto mile izmedju 15 i 20 na sat, ucestalo.
Cak sm primjetio da su sporiji i od spore kolone vozila koja je ispred njih pa naprave prostor veliki
User avatar
Laplace
Posts: 10201
Joined: 19/11/2012 18:37

#36236 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Laplace »

azurna_obala wrote: 26/11/2021 21:13 Ima li gdje tema sta nas nervira kod pješaka???

Bila ne bila, ja ću napisati dok nisam zaboravila. Kad hodaju ko mazge, ni lijevo ni desno, kad prelazi ulicu, a nikad je preći, kad prica na telefon i ne umije da se skloni, konkretno izlazim s parkinga, ona neka napirlitana, samo telefon, još je ja moram čuvati i gledati da je ne satarem. Dalje, pretrcavanje ulice, bilo gdje i bilo kada, penzioneri su tu prvi. Itd.
Ima: sta-vas-nervira-kod-pjesaka-i-biciklista-t160474.html
Vuslat
Posts: 36
Joined: 24/10/2021 12:07

#36237 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Vuslat »

Nerviraju me vozači koji stanu na raskrsnici, razgledaju, i taman kada zaključim da nema potrebe da usporavam, oni se odjednom uključe, često bez signalizacije...
Nikada nisam shvatala zašto?!
A onda sam prije dan, dva, napravila istu glupost...
Prvi mrak, ružno vrijeme, relativno nepoznat put, ja previše umorna...
Stanem prije uključivanja sa sporednog na glavni put, buljila sam sigurno desetak sekundi u ono ogledalo, ali sam mislila da vidim svoje auto, jer je bilo skoro identično...
I hladno se uključim..
Mislim da mi je lik opsovao sve čega se mogao sjetiti, zamalo da me udari, trubio je, i duuugooo zagledao kada sam skrenula na parking... Bilo me je stid izaći iz auta...
:skoljka:
User avatar
Chloe
Photo mod
Posts: 70840
Joined: 03/10/2011 20:11

#36238 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Chloe »

Svi koji nemaju toleranciju na istaknuto "P", pa prave pritisak svojom nervoznom vožnjom. :twisted:
User avatar
Laplace
Posts: 10201
Joined: 19/11/2012 18:37

#36239 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Laplace »

Kad na semaforu na crvenom ljulja auto, ono kao nestrpljiv da krene. Najmanje pola njih će kasniti kad se upali zeleno, i to tri do pet sekundi najmanje.

A glavni su oni koji uspijevaju da kasne sa kretanjem na semaforu na kojem je postavljen tajmer. Znači, 35 sekundi ranije znaš kad će se upaliti zeleno i još ti odbrojava do nule i ti opet kasniš pet sekundi - kako? zašto?
User avatar
Ateista
Posts: 46230
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#36240 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Ateista »

Kad je neki udes, pored toga sto sam udes napravi guzvu, jos vecu guvu naprave vozaci mahaluse koji moraju dobro usporiti da vide sta se desava i time dodatno doprinijeti saobracajnim kolapsu...
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37265
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#36241 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by bitanga_sa_otesa »

Laplace wrote: 27/11/2021 20:08 35 sekundi ranije znaš kad će se upaliti zeleno i još ti odbrojava do nule i ti opet kasniš pet sekundi - kako? zašto?
imbecil...retard...degenerik...
zigson
Posts: 2859
Joined: 04/04/2015 22:17

#36242 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by zigson »

Laplace wrote: 27/11/2021 20:08 Kad na semaforu na crvenom ljulja auto, ono kao nestrpljiv da krene. Najmanje pola njih će kasniti kad se upali zeleno, i to tri do pet sekundi najmanje.

A glavni su oni koji uspijevaju da kasne sa kretanjem na semaforu na kojem je postavljen tajmer. Znači, 35 sekundi ranije znaš kad će se upaliti zeleno i još ti odbrojava do nule i ti opet kasniš pet sekundi - kako? zašto?
Hahahahah :thumbup:
sabanss
Posts: 4541
Joined: 13/08/2006 11:20

#36243 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by sabanss »

Laplace wrote: 27/11/2021 20:08 Kad na semaforu na crvenom ljulja auto, ono kao nestrpljiv da krene. Najmanje pola njih će kasniti kad se upali zeleno, i to tri do pet sekundi najmanje.

A glavni su oni koji uspijevaju da kasne sa kretanjem na semaforu na kojem je postavljen tajmer. Znači, 35 sekundi ranije znaš kad će se upaliti zeleno i još ti odbrojava do nule i ti opet kasniš pet sekundi - kako? zašto?
Mobitel

To je strašno kad pogledaš oko sebe na semaforu. Svi tipkaju.
User avatar
nepass1
Posts: 9439
Joined: 06/07/2017 07:35

#36244 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by nepass1 »

sabanss wrote: 29/11/2021 10:07
Laplace wrote: 27/11/2021 20:08 Kad na semaforu na crvenom ljulja auto, ono kao nestrpljiv da krene. Najmanje pola njih će kasniti kad se upali zeleno, i to tri do pet sekundi najmanje.

A glavni su oni koji uspijevaju da kasne sa kretanjem na semaforu na kojem je postavljen tajmer. Znači, 35 sekundi ranije znaš kad će se upaliti zeleno i još ti odbrojava do nule i ti opet kasniš pet sekundi - kako? zašto?
Mobitel

To je strašno kad pogledaš oko sebe na semaforu. Svi tipkaju.
Neki dan semafor za lijevo kod ravene, zeleno traje 5 sec bukvalno, iz pravca grada. Lik ispred mene ne krece, trubim, skontam ono u mobitel pilji. I skrece on i dalje tipka mobitel pogete glave.
Pa samo da mu smrt pozelis
User avatar
drug_profi
Posts: 50134
Joined: 16/07/2012 16:00

#36245 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by drug_profi »

Strasno bi se ubrzao saobracaj da se postave kamere koje ce loviti upotrebu mobitela.
tindbe
Posts: 1358
Joined: 04/02/2020 20:46

#36246 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by tindbe »

Jučer na magistrali, pred mrak, kišica rominja, čovjek da ne rizikuje pegla ga 45-50 na sat, bez pretjerivanja.
U momentu kad sam ja dobio priliku da ga preteknem, preteklo ga osim mene čak 7 auta, a nije bio neki dug pravac.

Tačno me zanima jel mu tad palo na pamet da se skloni s ceste, ili prestane vozit za sva vremena ili da zapali auto i ide autobusom.

Drugi slučaj. Noć je, kiša uveliko pada, ali ništa strašno opet. Al' naravno opet je tu neki stručnjak koji ide 50 na sat i nema namjeru sklonit se, propustit vozila iza sebe kad je već nesposoban vozit.
User avatar
nepass1
Posts: 9439
Joined: 06/07/2017 07:35

#36247 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by nepass1 »

Sta se on ima sklanjati, kome se zuri nek prestize, nisu na vrijeme krenuli ko ih jebe

Nego jos situacija od neki dan. Idem od dm prema peniju na alipasinom. Kisa pada, naravno desetine auta parkirana u kontra traci sa upaljenim svjetlima, jedva se sta vidi. Mrak je. Mozda oko 17:30. Izleti mi pjesak izmedju tih auta direkt 0red auto. Sreca pa je on stao. Ja bih ga zivog satro mozda i nastavio voziti eto koliko sam ga primjetio.
User avatar
Dozer
Posts: 28348
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#36248 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Dozer »

Sto se ba nervirate...Evo kisa, metilji se namnozili na cesti i svi izasli s autima na nju, sami se vozaju, i svi 40, plafon 50.

Sad ce i snijeg, odna idemo lagano na 20-30. Snijeg, jbg...
User avatar
shape of despair
Posts: 3071
Joined: 09/04/2008 18:41

#36249 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by shape of despair »

Diplomatske tablice = divljaci.
Neki dan trčim, već nekih 30 min. prošlo, onako crknut, zima, mrak, vidi se na meni da sam poodmakao sa treningom-skapavam, kad iskače nakav frajko stranac iz auta sa diplomatskim (stao na pumpi) da me nešto pita, mlati telefonom i ponavlja nešto, ja ga u trenutku pogledam i kažem mu da odjebe zar ne vidi da trčim. Kasnije je on iza mene još nešta negodovao, još me sustigao sa autom i priča nešto.

Isto diplomatske, uključujem se regularno u saobraćaj, ograničenje je 30 zbog škole,kad frajko projuri onako hladno 70-80, još nešto svira, ko smetam mu.
User avatar
Dozer
Posts: 28348
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#36250 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Dozer »

Zapamtis tablice, vidis koja je amb, i sibnes prituzbu,
Post Reply