Sta vas najvise nervira kod vozaca

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
vjeshalica
Posts: 16919
Joined: 31/03/2019 14:56

#36201 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by vjeshalica »

Laplace wrote: 25/11/2021 19:20 [

A kod novijih golfova mi se nekako čini kao da im prednji žmigavci stalno rade (ne da blinkaju nego kao da su u modu pozicije), valjda takva boja ili reflektuje svjetlo sa mojih farova.
namjeste te pozicije u zmigavcima ,ubaci se modul i tako to tuning i vazda gore
ili namjeste preko dijagnstike ugl ima neki fazon sa tim amerikan stajl madafaka
Leon16v
Posts: 5710
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#36202 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Leon16v »

Laplace wrote: 25/11/2021 19:20
kakaljin wrote: 25/11/2021 13:57

Ja sve cesce i cesce srecem VW grupaciju vozila da im ne rade zadnje stopke, cak i na novijim autima
Svako malo naiđem na golfa dvojku kome svijetle rikverc svjetla a on ide naprijed.

A kod novijih golfova mi se nekako čini kao da im prednji žmigavci stalno rade (ne da blinkaju nego kao da su u modu pozicije), valjda takva boja ili reflektuje svjetlo sa mojih farova.

Inače, često prije nego negdje krenem koristim onu funkciju, zaboravih kako je zovu, kao pozdravno svjetlo ili kako već (ono kad ustaneš iz vozačevog sjedišta i prije nego što zatvoriš vrata povučeš lijevu ručicu za žmigavce ka sebi kao da hoćeš da blicaš, ono upali prednja oborena svjetla, zadnje pozicije i svjetla tablice na pola minute) kako bih provjerio rade li mi sva svjetla ispravno. U dvije godine mi se dva puta desilo da jedno oboreno (prvo lijevo, kasnije i desno) ne radi, kupio sijalicu u auto dijelovima i tu mi je besplatno ugradili (mijenja se ispod točka pa je malo nezgodno, a ljudi ponudili da to oni zamijene).
Follow me home? :D
User avatar
Laplace
Posts: 10201
Joined: 19/11/2012 18:37

#36203 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Laplace »

Leon16v wrote: 26/11/2021 09:09
Laplace wrote: 25/11/2021 19:20

Svako malo naiđem na golfa dvojku kome svijetle rikverc svjetla a on ide naprijed.

A kod novijih golfova mi se nekako čini kao da im prednji žmigavci stalno rade (ne da blinkaju nego kao da su u modu pozicije), valjda takva boja ili reflektuje svjetlo sa mojih farova.

Inače, često prije nego negdje krenem koristim onu funkciju, zaboravih kako je zovu, kao pozdravno svjetlo ili kako već (ono kad ustaneš iz vozačevog sjedišta i prije nego što zatvoriš vrata povučeš lijevu ručicu za žmigavce ka sebi kao da hoćeš da blicaš, ono upali prednja oborena svjetla, zadnje pozicije i svjetla tablice na pola minute) kako bih provjerio rade li mi sva svjetla ispravno. U dvije godine mi se dva puta desilo da jedno oboreno (prvo lijevo, kasnije i desno) ne radi, kupio sijalicu u auto dijelovima i tu mi je besplatno ugradili (mijenja se ispod točka pa je malo nezgodno, a ljudi ponudili da to oni zamijene).
Follow me home? :D
Da, tako se zove opcija. Ono, uključiš je i auto ode za tobom u spavaću sobu.
zdruzdjo
Posts: 5180
Joined: 16/08/2009 00:27

#36204 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by zdruzdjo »

Prvo
UZAAAAAASNO me nerviraju vozaci koji nemaju osjecaj za gabarite svoga auta. Hajde kontam kad je neko P vozac i svjez. Pa razumijem. nije se jos navikao. Ali Kad vidis da je to neko ko duze vozi i jos su to neko auto novije generacije, a ono jednostavno izgubljeo u prostoru totalno. Znaci ulazi u usku ulicu u kojoj se moze mimoici dva vozila a ono nesto, cica, nisani mjeri, zvjera lijevo-desno,....... da mu nije ofir mislim da bi izasao iz auta da omjeri. Pa brate nemoj ici u usku ulicu ako ne znas. Jos su mi gori oni iz te grupe koji voze mala auta(polo, up, ford ka, fiesta, corsa......) pa isto tako nesto "nisane".


a kad smo kod svjetala. Neku noc na auto-putu(tj ovo jada sto se zove auto-put) ide cetvorka golf ispred mene. Neki su "custom" zadnja svjetla, a od svjetala mu radi jedna pozicija koja ubi u oci, slabo mu tinja zmigavac i gore dvije diode na trecem stop svjetlu. Obidjem ga jer bode u oci ovo jedno. kako polazim da ga obidjem, vidim gasi svoja duga. Prodjem ispred njega. Pogadjate, ne radi jedna sijalica za kratka. Ovo drugo koje radi je "ocam' senon". Odmahnem se malo od njega, i naravno, lola pali duga jer ne vidi dobro. opletem po gasu i udaljim se da mi ne smeta.
Znaci kloc izadje na auto-put, navece, bez ispravne signalizacije.
Ne daj boze kakve magle da je jos bilo.
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#36205 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by black_adrian »

Možda ljudi vole u usko a ne znaju.
User avatar
Laplace
Posts: 10201
Joined: 19/11/2012 18:37

#36206 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Laplace »

Neki dan na autoputu, onaj dio na relaciji Jošanica-Podlugovi, saobraćaj iz pravca Podlugova je preusmjeren na jednu traku pravca iz mJošanice (odakle sam ja išao). Iz pravca Podlugova ide kolona i vidim golfa trojku ili četvorku kako je zaobišao one čunjeve i pretiče - lik ide direktno na mene, srećom sporo se vozi (oko 80) i mogao sam pobjeći u zaustavnu, a i iza mene nije bilo vozila blizu. Još ljepše je bilo što je lik preticao skoro na mjestu gdje se kolona treba vratiti na svoju stranu, tako da se nije mogao ni uklapati nazad.

Haloperidol je iz Raja izašao.

Edit: Tačno ću morati da nabavim dashcam, događaju mi se takve stvari da je to teško opisati a još teže ut o povjerovati. Kao da pišem za rubriku #nijesedesilo.
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#36207 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by black_adrian »

I ja isto tražim neki fin dashcam već neko vrijeme, nadam se da ću što prije naći, postalo je nepodnošljivo.
kakaljin
Posts: 11582
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#36208 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by kakaljin »

Laplace wrote: 26/11/2021 20:31 Neki dan na autoputu, onaj dio na relaciji Jošanica-Podlugovi, saobraćaj iz pravca Podlugova je preusmjeren na jednu traku pravca iz mJošanice (odakle sam ja išao). Iz pravca Podlugova ide kolona i vidim golfa trojku ili četvorku kako je zaobišao one čunjeve i pretiče - lik ide direktno na mene, srećom sporo se vozi (oko 80) i mogao sam pobjeći u zaustavnu, a i iza mene nije bilo vozila blizu. Još ljepše je bilo što je lik preticao skoro na mjestu gdje se kolona treba vratiti na svoju stranu, tako da se nije mogao ni uklapati nazad.

Haloperidol je iz Raja izašao.

Edit: Tačno ću morati da nabavim dashcam, događaju mi se takve stvari da je to teško opisati a još teže ut o povjerovati. Kao da pišem za rubriku #nijesedesilo.
ova je zanimljiva

https://domod.ba/shop/proizvod/auto-kam ... 10/DIT1210
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#36209 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by black_adrian »

kakaljin wrote: 26/11/2021 20:53
ova je zanimljiva

https://domod.ba/shop/proizvod/auto-kam ... 10/DIT1210
sto je tako jeftina?

imas li kakva iskustva? tablice, noc, itd.
kakaljin
Posts: 11582
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#36210 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by kakaljin »

black_adrian wrote: 26/11/2021 21:02
kakaljin wrote: 26/11/2021 20:53
ova je zanimljiva

https://domod.ba/shop/proizvod/auto-kam ... 10/DIT1210
sto je tako jeftina?

imas li kakva iskustva? tablice, noc, itd.
NEmam iskustva, vec slucajno vidio i zanimljiva jer je cjenovno bas prihvatljiva, iako ja mislim da imalo bolja kamaera mora biti oko 150 KM
shandrprcSA
Posts: 9785
Joined: 23/02/2013 08:16

#36211 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by shandrprcSA »

samo kamere sa uglom 160-170 i bez ugradjene baterije
avijon
Posts: 1521
Joined: 20/08/2012 22:10

#36212 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by avijon »

kakaljin wrote: 26/11/2021 21:04
black_adrian wrote: 26/11/2021 21:02

sto je tako jeftina?

imas li kakva iskustva? tablice, noc, itd.
NEmam iskustva, vec slucajno vidio i zanimljiva jer je cjenovno bas prihvatljiva, iako ja mislim da imalo bolja kamaera mora biti oko 150 KM
.
User avatar
azurna_obala
Posts: 5564
Joined: 06/11/2010 03:22
Location: Tamo gdje nebo ljubi more

#36213 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by azurna_obala »

Ima li gdje tema.sta nas nervira kod pješaka???

Bila.ne bila, ja ću napisati dok nisam zaboravila. Kad hodaju ko mazge, ni lijevo ni desno, kad prelazi ulicu, a nikad je preći, kad prica na telefon i ne umije da se skloni, konkretno izlazim s parkinga, ona neka napirlitana, samo telefon, još je ja moram čuvati i gledati da je ne satarem. Dalje, pretrcavanje ulice, bilo gdje i bilo kada, penzioneri su tu prvi. Itd.
User avatar
Laplace
Posts: 10201
Joined: 19/11/2012 18:37

#36214 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Laplace »

black_adrian wrote: 26/11/2021 20:51 I ja isto tražim neki fin dashcam već neko vrijeme, nadam se da ću što prije naći, postalo je nepodnošljivo.
Ja ću se možda odlučiti za ovu: https://mistore.ba/proizvod/mi-auto-kamera-1s/

Već neko vrijeme sam korisnik Xiaomi uređaja (telefoni, power bank), planiram ići i na mi home pa da sve bude u kineskom stilu.
User avatar
Laplace
Posts: 10201
Joined: 19/11/2012 18:37

#36215 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Laplace »

kakaljin wrote: 26/11/2021 20:53
Laplace wrote: 26/11/2021 20:31 Neki dan na autoputu, onaj dio na relaciji Jošanica-Podlugovi, saobraćaj iz pravca Podlugova je preusmjeren na jednu traku pravca iz mJošanice (odakle sam ja išao). Iz pravca Podlugova ide kolona i vidim golfa trojku ili četvorku kako je zaobišao one čunjeve i pretiče - lik ide direktno na mene, srećom sporo se vozi (oko 80) i mogao sam pobjeći u zaustavnu, a i iza mene nije bilo vozila blizu. Još ljepše je bilo što je lik preticao skoro na mjestu gdje se kolona treba vratiti na svoju stranu, tako da se nije mogao ni uklapati nazad.

Haloperidol je iz Raja izašao.

Edit: Tačno ću morati da nabavim dashcam, događaju mi se takve stvari da je to teško opisati a još teže ut o povjerovati. Kao da pišem za rubriku #nijesedesilo.
ova je zanimljiva

https://domod.ba/shop/proizvod/auto-kam ... 10/DIT1210
Ta je baš povoljna, ako daje iole prihvatljivu sliku (bar preko dana) nije loš izbor.
shandrprcSA
Posts: 9785
Joined: 23/02/2013 08:16

#36216 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by shandrprcSA »

azurna_obala wrote: 26/11/2021 21:13 Ima li gdje tema.sta nas nervira kod pješaka???

Bila.ne bila, ja ću napisati dok nisam zaboravila. Kad hodaju ko mazge, ni lijevo ni desno, kad prelazi ulicu, a nikad je preći, kad prica na telefon i ne umije da se skloni, konkretno izlazim s parkinga, ona neka napirlitana, samo telefon, još je ja moram čuvati i gledati da je ne satarem. Dalje, pretrcavanje ulice, bilo gdje i bilo kada, penzioneri su tu prvi. Itd.
sta-vas-nervira-kod-pjesaka-i-biciklist ... #p17722868
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#36217 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by black_adrian »

Laplace wrote: 26/11/2021 21:14
Ja ću se možda odlučiti za ovu: https://mistore.ba/proizvod/mi-auto-kamera-1s/

Već neko vrijeme sam korisnik Xiaomi uređaja (telefoni, power bank), planiram ići i na mi home pa da sve bude u kineskom stilu.
:thumbup:

Meni je ta isto prvi izbor i o njoj razmišljam ima mjesec dana, ako ne izleti šta drugo uzet ću je sigurno. Taman cijena, a sudeći po video snimcima i iskustvima odlična je za te pare.
User avatar
Laplace
Posts: 10201
Joined: 19/11/2012 18:37

#36218 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Laplace »

black_adrian wrote: 26/11/2021 21:18
Laplace wrote: 26/11/2021 21:14
Ja ću se možda odlučiti za ovu: https://mistore.ba/proizvod/mi-auto-kamera-1s/

Već neko vrijeme sam korisnik Xiaomi uređaja (telefoni, power bank), planiram ići i na mi home pa da sve bude u kineskom stilu.
:thumbup:

Meni je ta isto prvi izbor i o njoj razmišljam ima mjesec dana, ako ne izleti šta drugo uzet ću je sigurno. Taman cijena, a sudeći po video snimcima i iskustvima odlična je za te pare.
Image
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#36219 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by black_adrian »

Laplace wrote: 26/11/2021 21:20 Image
:lol: :lol:

To su mi slali kad sam mobitel trebao kupit i fakat kupio Xiaomi, izgleda da nam je taj dashcam suđen :D
zdruzdjo
Posts: 5180
Joined: 16/08/2009 00:27

#36220 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by zdruzdjo »

Ja bih recimo bas volio da policija dadne neke dashcam-ove na koristenje tj da ih natakaris na auto.
Ti samo log-ujes kad si vidio neki belaj koji je snimljen(crveno, preticanje preko pune, kretanje u zabranu, oduzimanja prednosti,......_ jednom mjesecno odneses karticu oni poskidaju i fino prekrsiocima posalju kazne.
A ti recimo kao "savjestan gradjanin" dobijes popust na registraciju, popust na gorivo,...... neku drugu lijepu benificiju.
Kako bi se civilizovali vozaci nakon jedno pola godine kad bi cestitke pocele da dolaze.
User avatar
mk ultra
Posts: 19132
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#36221 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by mk ultra »

zdruzdjo wrote: 26/11/2021 22:55 Ja bih recimo bas volio da policija dadne neke dashcam-ove na koristenje tj da ih natakaris na auto.
Ti samo log-ujes kad si vidio neki belaj koji je snimljen(crveno, preticanje preko pune, kretanje u zabranu, oduzimanja prednosti,......_ jednom mjesecno odneses karticu oni poskidaju i fino prekrsiocima posalju kazne.
A ti recimo kao "savjestan gradjanin" dobijes popust na registraciju, popust na gorivo,...... neku drugu lijepu benificiju.
Kako bi se civilizovali vozaci nakon jedno pola godine kad bi cestitke pocele da dolaze.
sa prvom kaznom neko bi te tražio kod jarana u policiji i zapalio ti auto :lol:
kakaljin
Posts: 11582
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#36222 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by kakaljin »

zdruzdjo wrote: 26/11/2021 22:55 Ja bih recimo bas volio da policija dadne neke dashcam-ove na koristenje tj da ih natakaris na auto.
Ti samo log-ujes kad si vidio neki belaj koji je snimljen(crveno, preticanje preko pune, kretanje u zabranu, oduzimanja prednosti,......_ jednom mjesecno odneses karticu oni poskidaju i fino prekrsiocima posalju kazne.
A ti recimo kao "savjestan gradjanin" dobijes popust na registraciju, popust na gorivo,...... neku drugu lijepu benificiju.
Kako bi se civilizovali vozaci nakon jedno pola godine kad bi cestitke pocele da dolaze.
Ali takodjer da mjeri brzinu tog vozila na kojem je kamera pa ako i taj vozač vozi sporo da bude kažnjen.
User avatar
muz66
Posts: 17980
Joined: 24/03/2009 00:33
Location: Tamo gdje se dimi šiša i sluša Crvena jabuka

#36223 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by muz66 »

kakaljin wrote: 26/11/2021 23:24
zdruzdjo wrote: 26/11/2021 22:55 Ja bih recimo bas volio da policija dadne neke dashcam-ove na koristenje tj da ih natakaris na auto.
Ti samo log-ujes kad si vidio neki belaj koji je snimljen(crveno, preticanje preko pune, kretanje u zabranu, oduzimanja prednosti,......_ jednom mjesecno odneses karticu oni poskidaju i fino prekrsiocima posalju kazne.
A ti recimo kao "savjestan gradjanin" dobijes popust na registraciju, popust na gorivo,...... neku drugu lijepu benificiju.
Kako bi se civilizovali vozaci nakon jedno pola godine kad bi cestitke pocele da dolaze.
Ali takodjer da mjeri brzinu tog vozila na kojem je kamera pa ako i taj vozač vozi sporo da bude kažnjen.
Kako tim sporacima spomenem sve redom, od prvog dana porodilista do vjecnog prebivalista. Mrs na kauc, daljinski u ruku, ne smetaj po cesti stoko nesposobna.
User avatar
PerfekcionistaTZ
Posts: 229
Joined: 24/07/2020 11:31

#36224 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by PerfekcionistaTZ »

Kad ne stane djeci na pješačkom prelazu. Šamarčinu bi mu zveknuo da mu zuji u ušima 10 dana.
User avatar
PerfekcionistaTZ
Posts: 229
Joined: 24/07/2020 11:31

#36225 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by PerfekcionistaTZ »

zdruzdjo wrote: 26/11/2021 22:55 Ja bih recimo bas volio da policija dadne neke dashcam-ove na koristenje tj da ih natakaris na auto.
Ti samo log-ujes kad si vidio neki belaj koji je snimljen(crveno, preticanje preko pune, kretanje u zabranu, oduzimanja prednosti,......_ jednom mjesecno odneses karticu oni poskidaju i fino prekrsiocima posalju kazne.
pa ne mora ti policija davati kameru možeš je sam postaviti i ako se snimi neki značajniji prekršaj može se na osnovu toga i sankcionisati vozač.
Post Reply