Sta vas najvise nervira kod vozaca

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#37051 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by foxlife »

njena sreca je sto imaju kamere pa policajci moraju biti uljudni inace bi i ovdje naglavacke izlazila
User avatar
drug_profi
Posts: 50578
Joined: 16/07/2012 16:00

#37052 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by drug_profi »

Ja se nadam da je dobila lekciju. Kako zakon propisuje, odbijanje postupanje po naređenju OSL, nenošenje ličnih dokumenata, pa možda i vrijeđanje OSL, ako ga je bilo u nastavku.
striker_sarajevo
Posts: 189
Joined: 01/12/2021 15:12

#37053 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by striker_sarajevo »

drug_profi wrote: 12/01/2022 22:34 Ja se nadam da je dobila lekciju. Kako zakon propisuje, odbijanje postupanje po naređenju OSL, nenošenje ličnih dokumenata, pa možda i vrijeđanje OSL, ako ga je bilo u nastavku.
Nadam se, da se nadas, da svi koji ne postuju sluzbeno lice dobiju kaznu. Treba krenut od sebe. :)
User avatar
drug_profi
Posts: 50578
Joined: 16/07/2012 16:00

#37054 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by drug_profi »

striker_sarajevo wrote: 13/01/2022 01:04
drug_profi wrote: 12/01/2022 22:34 Ja se nadam da je dobila lekciju. Kako zakon propisuje, odbijanje postupanje po naređenju OSL, nenošenje ličnih dokumenata, pa možda i vrijeđanje OSL, ako ga je bilo u nastavku.
Nadam se, da se nadas, da svi koji ne postuju sluzbeno lice dobiju kaznu. Treba krenut od sebe. :)
I ovi sto lažu bi mogli krenut od sebe kada drugima daju pridike.
striker_sarajevo
Posts: 189
Joined: 01/12/2021 15:12

#37055 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by striker_sarajevo »

drug_profi wrote: 13/01/2022 01:19
striker_sarajevo wrote: 13/01/2022 01:04

Nadam se, da se nadas, da svi koji ne postuju sluzbeno lice dobiju kaznu. Treba krenut od sebe. :)
I ovi sto lažu bi mogli krenut od sebe kada drugima daju pridike.
Ako lazu oni, ne laze video. Pazi da ne osvane u medijima, mogla bi karijera bit zavrsena.
User avatar
drug_profi
Posts: 50578
Joined: 16/07/2012 16:00

#37056 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by drug_profi »

striker_sarajevo wrote: 13/01/2022 02:23
drug_profi wrote: 13/01/2022 01:19

I ovi sto lažu bi mogli krenut od sebe kada drugima daju pridike.
Ako lazu oni, ne laze video. Pazi da ne osvane u medijima, mogla bi karijera bit zavrsena.
Daj ga lafe, samo daj.
Kakav si ti šupljaner...
zdruzdjo
Posts: 5209
Joined: 16/08/2009 00:27

#37057 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by zdruzdjo »

Ljudi napravili pjesmu na temu sporaca i onih sto keljaju u lijevoj traci.

User avatar
Laplace
Posts: 10372
Joined: 19/11/2012 18:37

#37058 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Laplace »

zdruzdjo wrote: 15/01/2022 17:22 Ljudi napravili pjesmu na temu sporaca i onih sto keljaju u lijevoj traci.

Glasam da ovo bude himna foruma.
Student40
Posts: 67
Joined: 28/04/2020 15:03

#37059 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Student40 »

Nista mrze nego kad glupa bosanska bijeda svira za svaku sitnicu.

Ulazim u kruzni tok, pustam frajera jer ima prednost a neki dijabolik mi se zabio u guzicu auta i svira mi jer pretpostavljam kasni negdje i ocekivao je da ja krkanski uletim i oduzmem svima prednost pa da moze i on.

Relativno sam nov u voznji, vozio sam i vani i nikad mi niko nije problem pravio jer se drzim pravila ko na casu voznje. Samo bijeda u ovoj Bosni vuce frustracije iz kuce, porodice, s posla, nema para, zena ga ostavila, dijete ga ne slusa i onda on trubi i siri negativnu energiju ostalim vozacima.

Nema znaci mrze stvari, u sekundi me raspizde takvim ponasanjem
User avatar
drug_profi
Posts: 50578
Joined: 16/07/2012 16:00

#37060 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by drug_profi »

A moze bit i da si samo pegla...
tindbe
Posts: 1358
Joined: 04/02/2020 20:46

#37061 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by tindbe »

Šta će sviranjem postić?
Hoćel se auta ispred razdvojit, k'o Crveno more pred Mojsijem??
Isto tako mi jučer čovjek iza svira. Nemoguće se uključit na cestu, iz oba smjera haos auta, ovaj iza pizdi... a fakat mi nije problem ubacit se brzinski i otić, al ovaj put je bilo nemoguće. I lik se preko trotoara doveze, stade pored mene, tako da smo čekali zajedno jedan kraj drugog. Opet sam prije njeg otišao. :lol:
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3542
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#37062 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by JavierBosnia »

Nedzarici prema gradu na glavnoj, lijeva traka vozim, odjednom zastoj, lik je iz srednje presjekao i hoce lijevo prema Halilovicima ali se kasno sjetio da treba skrenuti pa nas je sve blokirao.

Sviram iako nisam nervozan i ne zurim nigdje, samo zato ne bi li debil shvatio sta je uradio zbog svoje guzice.

Vozim se istom trakom, zastsde traka na Socijalnom, isti slucaj. Covjek skontao da treba skrenuti, nije u izlivnoj nego ceka da se upali zeleno pa da se ubaci. Traka opet blokirana, hvata nas sve crveno zbog debila.

I opet sam mu svirao. Nisam mogao vjerovati u 5 min da isto rade. Razumijem i ko je prvi put u gradu, ali idi brate okreni se ako pratis navigaciju ili nesto, a ima i onih sto se u mobitel zagledaju pa promase
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#37063 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by black_adrian »

Ja koliko sam do sad mogao shvatit je da su glavni svirači u saobraćaju kokuzi, pa onda ovi majmuni od 20ak g što stave curu pored sebe i misle cijeli put je njihov.

Prije godinu dana tako jedan iza mene ide, skrećemo na semaforu i ja stao da propustim pješaka kojem je zeleno. On se toliko zakuco za mene kasnije, maše nešto rukama, eto samo da sam imao saobraćajnu kod sebe zakuco bih se u mjestu da se zabije kad je takav seljačić. I normalno, nakon tolikog mahanja iza volana i histerisanja ja stanem na prvo proširenje, možda čovjek ima nešto da me pita il da mi vrati izgubljenu stvar iz djetinjstva. Kad on produži dalje, složi gas do poda.
User avatar
Njanjavi
Posts: 4713
Joined: 09/04/2015 23:08
Location: So close to the gdje chevapi mirishu :)

#37064 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Njanjavi »

Volan, pola ih naviklo na joysticke srece mi :D
User avatar
Laplace
Posts: 10372
Joined: 19/11/2012 18:37

#37065 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Laplace »

JavierBosnia wrote: 21/01/2022 01:45 Nedzarici prema gradu na glavnoj, lijeva traka vozim, odjednom zastoj, lik je iz srednje presjekao i hoce lijevo prema Halilovicima ali se kasno sjetio da treba skrenuti pa nas je sve blokirao.

Sviram iako nisam nervozan i ne zurim nigdje, samo zato ne bi li debil shvatio sta je uradio zbog svoje guzice.

Vozim se istom trakom, zastsde traka na Socijalnom, isti slucaj. Covjek skontao da treba skrenuti, nije u izlivnoj nego ceka da se upali zeleno pa da se ubaci. Traka opet blokirana, hvata nas sve crveno zbog debila.

I opet sam mu svirao. Nisam mogao vjerovati u 5 min da isto rade. Razumijem i ko je prvi put u gradu, ali idi brate okreni se ako pratis navigaciju ili nesto, a ima i onih sto se u mobitel zagledaju pa promase
Ja sam prije nekih petnaestak godina prvi put bio u Sarajevu (samo trebao proći kroz grad, išao iz Mostara prema Zenici) i promašio skretanje. Naravno, prati putokaze (nije tad bilo navigacije, bar kod mene u autu). Negdje sam se uspio polukružno okrenuti i skrenuti gdje sam namjeravao. Inače, na nepoznatom terenu radije kružim nego da blokiram saobraćaj.
BadBoy
Posts: 8077
Joined: 01/11/2005 21:55

#37066 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by BadBoy »

tindbe wrote: 21/01/2022 01:26 Šta će sviranjem postić?
Hoćel se auta ispred razdvojit, k'o Crveno more pred Mojsijem??
Isto tako mi jučer čovjek iza svira. Nemoguće se uključit na cestu, iz oba smjera haos auta, ovaj iza pizdi... a fakat mi nije problem ubacit se brzinski i otić, al ovaj put je bilo nemoguće. I lik se preko trotoara doveze, stade pored mene, tako da smo čekali zajedno jedan kraj drugog. Opet sam prije njeg otišao. :lol:
Apsolutno ne kontam taj mentalni sklop. Prije 2-3 dana bio udes kod OHR-a. Stvorila se kolona u Zagrebačkoj u obje trake u smjeru prema Skenderiji. Lik stoji negdje na začelju kolone, kao i svi ostali i toliko krkanski svira da su se apsolutno svi okrenuli i gledali u budalu. Sigurno je držao sirenu jedno 2-3 minute. Bez ikakvog razloga, znači nije se niko mogao skloniti ili preletiti sudar, svi su uredno čekali da se jedno po jedno auto provuče pored sudara, ali ovaj sivonja svira li svira. Majke mi treba počet vaditi sirene na tehničkom i stavljati duple komande za žmigavac.
NediM17
Posts: 21651
Joined: 05/11/2009 11:49

#37067 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by NediM17 »

Na ulazu u neka naseljena mjesta ima znak zabrane upotrebe zvucnog signala.
User avatar
drug_profi
Posts: 50578
Joined: 16/07/2012 16:00

#37068 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by drug_profi »

Ja samo na Čengić Vili sviram, tamo oko obdaništa. Tu mi nešto merak. :mrgreen:

(pozdravljam muhu)
User avatar
liaar
Posts: 3785
Joined: 29/11/2016 11:09
Location: Grad zabranjenog imena
Grijem se na: na suze
Vozim: francusku nakazu
Contact:

#37069 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by liaar »

drug_profi wrote: 21/01/2022 09:28 Ja samo na Čengić Vili sviram, tamo oko obdaništa. Tu mi nešto merak. :mrgreen:

(pozdravljam muhu)
:lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
Ateista
Posts: 46539
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#37070 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Ateista »

tindbe wrote: 21/01/2022 01:26 Šta će sviranjem postić?
Hoćel se auta ispred razdvojit, k'o Crveno more pred Mojsijem??
Isto tako mi jučer čovjek iza svira. Nemoguće se uključit na cestu, iz oba smjera haos auta, ovaj iza pizdi... a fakat mi nije problem ubacit se brzinski i otić, al ovaj put je bilo nemoguće. I lik se preko trotoara doveze, stade pored mene, tako da smo čekali zajedno jedan kraj drugog. Opet sam prije njeg otišao. :lol:
Zavisi od situacije, nisam za bespotrebno sviranje ali u nekim situacijama kada ljudi spavaju treba ih podsjetiti da ima jos ljudi iza njih koje usporavaju svojim ponasanjem.
Pravo mi ide na zivce kad se ljudi ukljucuju na glavnu ulicu, nema semafora i mogu samo desno, prva traka u koju se svakako moraju ukljuciti je slobodna a u ostalim idu auta, oni cekaju dok ne budu sve tri trake slobodne i naravno odmah sijeku sve trale i pri tome svi ovi iza cekaju dok se njemu ne oslobode sve trake.
User avatar
Dr Kova
Posts: 14578
Joined: 19/05/2014 13:08
Location: Twitter

#37071 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Dr Kova »

Nervira me kad su lijeni mentoli, ne očiste auto i ono voze sa pola metra snijega na krovu i staklima. Takvim treba oduzimati automobil
soha96
Posts: 2377
Joined: 13/01/2015 23:30

#37072 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by soha96 »

Student40 wrote: 21/01/2022 01:09 Nista mrze nego kad glupa bosanska bijeda svira za svaku sitnicu.

Ulazim u kruzni tok, pustam frajera jer ima prednost a neki dijabolik mi se zabio u guzicu auta i svira mi jer pretpostavljam kasni negdje i ocekivao je da ja krkanski uletim i oduzmem svima prednost pa da moze i on.

Relativno sam nov u voznji, vozio sam i vani i nikad mi niko nije problem pravio jer se drzim pravila ko na casu voznje. Samo bijeda u ovoj Bosni vuce frustracije iz kuce, porodice, s posla, nema para, zena ga ostavila, dijete ga ne slusa i onda on trubi i siri negativnu energiju ostalim vozacima.

Nema znaci mrze stvari, u sekundi me raspizde takvim ponasanjem
Gdje si visa srednja njemacka klaso, kakvi te to kompleksi peru prema fukarama iz Bosne? :lol:

Na stranu sto bih i sam sve sirene fabricki blokirao u automobilima, iz ovog lika eksplodira kompleks.
User avatar
Ateista
Posts: 46539
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#37073 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Ateista »

Nervira me sto vecina vozaca koja se penje uz dzidzikovac na semaforu na vrhu gdje idu lijevo, misle da imaju prednost u odnosu na one odozgo, samo zato sto gore ima trokut koji se uopste ne odnosi na njihov pravac nego na poprecnu ulicu.
Cesto idem odozgo i svadjam se sa onima odozdo koji trube jer misle da imaju prednost, te onima ispred mene koji stoje i pustaju one odozdo misleci da moraju sacekati zbog trokuta.

Neki dan ssm naletio na lika koji je otvorio prozor i tvrdio da on ima prednost zato sto ide uzbrdo a ja nizbrdo, nisam mogao vjerovati. :lol:

Isto tako mi ide na zivce sto se ne postave dodatni znakovi koji ce ovina dati do znanja da nemaju prednost, jer za neke jeste malo konfuzno, nekad sam i ja pogresno mislio da ovi odozdo imaju prednost.
User avatar
vjeshalica
Posts: 17166
Joined: 31/03/2019 14:56

#37074 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by vjeshalica »

Buckethead wrote: 21/01/2022 10:02 Nervira me kad su lijeni mentoli, ne očiste auto i ono voze sa pola metra snijega na krovu i staklima. Takvim treba oduzimati automobil
Ima i za to mjera kaznena al se ne provodi
Leon16v
Posts: 5779
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#37075 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Leon16v »

black_adrian wrote: 21/01/2022 07:31 Ja koliko sam do sad mogao shvatit je da su glavni svirači u saobraćaju kokuzi, pa onda ovi majmuni od 20ak g što stave curu pored sebe i misle cijeli put je njihov.

Prije godinu dana tako jedan iza mene ide, skrećemo na semaforu i ja stao da propustim pješaka kojem je zeleno. On se toliko zakuco za mene kasnije, maše nešto rukama, eto samo da sam imao saobraćajnu kod sebe zakuco bih se u mjestu da se zabije kad je takav seljačić. I normalno, nakon tolikog mahanja iza volana i histerisanja ja stanem na prvo proširenje, možda čovjek ima nešto da me pita il da mi vrati izgubljenu stvar iz djetinjstva. Kad on produži dalje, složi gas do poda.
Ko je tebi kriv što cure nece u passonju :lol:
Post Reply