Sta vas najvise nervira kod vozaca

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

User avatar
basicm
Posts: 10444
Joined: 16/01/2012 21:38

#34726 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by basicm »

Danas dedo veoma star sa stapom prelazi na zebri, a neki iskot se zalijece na njega i koci blizu njega, i jos mu nesto mumlja. Nije se kretao, nego stoji, doveze se brzo do dede i zakoci.
BadBoy
Posts: 8074
Joined: 01/11/2005 21:55

#34727 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by BadBoy »

Danas sam izašao frajeru na semaforu. Da se zahvalim i izvinem.

Na trenutak me prenijele neke brige i zaboravim se, tako da sam uletio u kružni kod El Tarik Oil i uzeo čovjeku pravo prvenstva. Znači sekunde su bile u pitanju jednostavno ga nisam vidio da je mnogo bliže nego što jeste. Prenos. A i on nije bio džukac pa je zakočio i spasio me gubljenja vremena, štete i kazne.

Kaže čovjek kad sam mu se izvinio "svaka čast jarane, nema problema dešava se" :D
User avatar
Logovan
Posts: 94302
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#34728 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Logovan »

Čestitke vozaču koji je prije par dana kod jednog restorana blizu Jablanice skrenuo preko ostrva. Vozilo se po 70 ili je čak više bilo i on udari po kočnici da skrene tamo gdje ne treba. Pa nema smisla, imaš isprekidanu pa skreni kako treba. Ako si fulio pa brate okreni se jebemu majku negdje pa se vrati.

Danas me jedan stariji frajer ubio sa svojom retardiranom vožnjom. Čim dođe bilo kakva okuka on po kočnici pa jebemu mater šta je pipaš svako malo. Stvorila se kolona zbog radova, a on pravi razmak po 15 i više metara. Između njega i vozila ispred može stati hiljade auta. A ne možeš ga prestići nema teorije. Onda vozi sporo bez razloga, niti ograničenja od 70 ili manje, niti koji klinac. Kada dođe isprekidana onda ubraz i ovo je uradio 3 ili 4 puta.

Ne smatram se vrhunskim vozačem, a ne volim pametovati drugima, ali neke stvari koje se rade to je za poluditi. Dođem na autoput, frajer vozi lijevom stranom, krenuo da pretekne kamion i nije uspio i ostao u lijevoj. Na Bradini isto. Vožnja u lijevoj traci. Ma hajde mrš više.
mali_balon
Posts: 11351
Joined: 12/09/2012 09:57

#34729 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by mali_balon »

Gabariti gabariti gabariti......obicno ono vozi audi 6874 ili neki terenac ko kuca i nema prestave koliko je to vozilo i onda nastaje haos sto od ne svjesnoti gabrita do ne daj Boze ogrebotine....a nastane bespotreban haos.......
c0de
Posts: 468
Joined: 27/05/2009 11:28

#34730 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by c0de »

Danas sivi mercedes c klasa (mozda 2019. godiste) sa zatamnjenim staklima (ukljucujuci i prednju sajbu), uvali se ispod stupske petlje nekoj zeni, ona mu trubnu, on frajer zakoci u traci, izadje i podje se derati u stilu sta trubis.

Kasnije ga vidim kod energoinvesta, zaobilazi kolonu za skretanje ulijevo i kroz crveno stade ispred prvog za skretanje ulijevo...
User avatar
mirsek
Posts: 12820
Joined: 07/05/2010 15:40

#34731 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by mirsek »

Jutros ova trka na vilsu. I policija blokirala citavu ulicu topal osman pase i stavila ogradu na kruzni kod palme da se ne moze prema grbavici skrenuti. I skrenuo neki lik pored ograde, hoce da ga puste da skrene na grbavicu. Poce galamiti policajac na njega, on se poce svadjati sa policajcem kako je proslo i drugih 10 auta prije njega i nece da se okrene nazad, pocese se prepirati, tuc muc i drot mu lagani backend po ustima, on uze mobitel i ko fol poce da snima kako ga tuce bez razloga. Jos neki hipster pjesak koji je bio pored i on izvadio mobitel da snima i govori drotu niste u pravu, cim je drot zagalamio na njega da ce mu pisati kaznu ode hipster lagano svojim putem. Sto je najgore taj sto je dobio samar hem se svadjao sa policajcem i nije slusao naredbu i zabrane hem mu naprijed na suvozacevom mjestu sjedi malo dijete od 3-4 godine, mescini cak i nevezano. :-)
Doduse ne znam bi li drot smio da osamari nekog u autu od 100.000 KM, to sumnjam, ali brate, ne prepires se sa sluzbenim licem i ne odbijas naredjenja i prolazis kroz zabrane zato sto je nekom prije tebe to nekako uspjelo.
User avatar
Romeo 80
Posts: 4355
Joined: 11/12/2006 16:55
Location: Seljajevo, al Centar brale
Grijem se na: Džemper
Vozim: Azijsku nakazu

#34732 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Romeo 80 »

Svjedocio sam prije nekih 5 godina slicnoj situaciji, kada je mazlum cak i fizicki nasrnuo na policajca, pa kad ga je ovaj resetovao na tvornicke postavke levat je poceo prijetiti tuzbom zbog fizickog napada.

Izgubio je volju za tuzakanjem kad sam pred levatom prisao policajcu i rekao mu da uzme moje podatke u slucaju da mu zatreba svjedok na sudu. Nisam nikad dobio nokakav poziv, pretpostavljam zato sto nije bilo ni tuzbe.
User avatar
Laplace
Posts: 10303
Joined: 19/11/2012 18:37

#34733 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Laplace »

Da li bi tako nešto pokušali u USA? Retoričko pitanje.
kakaljin
Posts: 11633
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#34734 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by kakaljin »

Laplace wrote: 19/09/2021 17:29 Da li bi tako nešto pokušali u USA? Retoričko pitanje.
Ne bi pokušao ni u Jugoslaviji
Piaty
Posts: 5673
Joined: 01/12/2020 00:58

#34735 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Piaty »

BadBoy wrote: 17/09/2021 13:10 Neki dan na Pofalićima čep skroz do raskrsnice zbog delegata koji je "samo pet minuta" stao na bus proširenje. Zbog njega bus ostao u traci, iza njega 3-4 auta i još jedan bus, a iza tog busa još kolona.

I tako je svaki dan na svakom bus stajalištu u gradu.

Romobili su posebna priča i mislim da su opasniji od bicikla. I sam ga vozim ali sa daleko više opreza nego biciklo i uvijek, al uvijek pješke prolazim pješačke prelaze i pješačke zone.
Evo da se javi jedan kloc i prijavi sam sebe zbog parkiranja na bus prosirenje. Ali imam malo opravdanje.

Bus stajaliste je poprilicno dugacko i drugo - stalno sam bio pored auta da se ne bi bus slucajno pojavio.

Inace, ponasam se ok u saobracaju.
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3543
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#34736 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by JavierBosnia »

Piaty wrote: 19/09/2021 17:54
Evo da se javi jedan kloc i prijavi sam sebe zbog parkiranja na bus prosirenje. Ali imam malo opravdanje.

Bus stajaliste je poprilicno dugacko i drugo - stalno sam bio pored auta da se ne bi bus slucajno pojavio.

Inace, ponasam se ok u saobracaju.
Ima jedan problem, a to je kad neko vidi nekoga u prekršaju ili bilo šta da radi, pomisli ma hajde i ja cu kratko
I onda kad nema nikog na stajalistu, mnogi produze u fazonu necu ni ja biti papak, a kada ima bar jedan, dovoljno je da ih se u kratkom periodu stvore još 2-3 i onda je to vec problem

Iz tvog posta zakljucujem da nije bilo nista hitno, nego da si nekoga cekao? I sta je znacilo sto si bio tu, da je bus naisao pomjerio bi se iako moze stati ili?
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#34737 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by foxlife »

JavierBosnia wrote: 19/09/2021 18:49
Piaty wrote: 19/09/2021 17:54
Evo da se javi jedan kloc i prijavi sam sebe zbog parkiranja na bus prosirenje. Ali imam malo opravdanje.

Bus stajaliste je poprilicno dugacko i drugo - stalno sam bio pored auta da se ne bi bus slucajno pojavio.

Inace, ponasam se ok u saobracaju.
Ima jedan problem, a to je kad neko vidi nekoga u prekršaju ili bilo šta da radi, pomisli ma hajde i ja cu kratko
I onda kad nema nikog na stajalistu, mnogi produze u fazonu necu ni ja biti papak, a kada ima bar jedan, dovoljno je da ih se u kratkom periodu stvore još 2-3 i onda je to vec problem

Iz tvog posta zakljucujem da nije bilo nista hitno, nego da si nekoga cekao? I sta je znacilo sto si bio tu, da je bus naisao pomjerio bi se iako moze stati ili?
upravo ovo
i kad bi neko rekao ovome sto parkiras na bus stajaliste odmah je izgovor kako onaj moze
Piaty
Posts: 5673
Joined: 01/12/2020 00:58

#34738 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Piaty »

JavierBosnia wrote: 19/09/2021 18:49
Piaty wrote: 19/09/2021 17:54
Evo da se javi jedan kloc i prijavi sam sebe zbog parkiranja na bus prosirenje. Ali imam malo opravdanje.

Bus stajaliste je poprilicno dugacko i drugo - stalno sam bio pored auta da se ne bi bus slucajno pojavio.

Inace, ponasam se ok u saobracaju.
Ima jedan problem, a to je kad neko vidi nekoga u prekršaju ili bilo šta da radi, pomisli ma hajde i ja cu kratko
I onda kad nema nikog na stajalistu, mnogi produze u fazonu necu ni ja biti papak, a kada ima bar jedan, dovoljno je da ih se u kratkom periodu stvore još 2-3 i onda je to vec problem

Iz tvog posta zakljucujem da nije bilo nista hitno, nego da si nekoga cekao? I sta je znacilo sto si bio tu, da je bus naisao pomjerio bi se iako moze stati ili?
To sto sam cekao tu je bilo vazno u smislu da sam morao da pozurim odatle, cim mi se to dostavi.
Sta je znacilo sto sam tu? Pa eto, ako bi vozacu busa bio problem tj ako dodje jos neko aa parkira kao ja, onda bih ja otisao da ne radim problem.

A to jeste problem, gleda raja jedne od drugih i to radi. Nisam ja prvi ovdje parkirao.

Ponavljam ti, nemam ja taj obicaj.
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3543
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#34739 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by JavierBosnia »

Ma dobro, nemam ja namjeru nikog ni kritikovati nesto, al u moru papaka po gradu nastojim biti sto manji. Nije mi se jednom desilo da cekam nekog i trazim parking, pa i da se plati, a nista nema, pa stanem pred neciju garazu.

E razlika je sto ja sjedim sat vremena u autu, a razlika sto neko parkira nedozvoljeno pa ode ispijati kafu
User avatar
Thorgerson
Posts: 8525
Joined: 15/04/2015 11:26

#34740 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Thorgerson »

black_adrian wrote: 17/09/2021 11:11
Thorgerson wrote: 17/09/2021 10:55 Da, upravo to si trebao. Onda mozes ici logikom, da se zaustavis nasred ceste da obavis poziv. Jbg bolje nego u voznji.

Mislim i ja to radim ponekad, svjesno znajuci da pravim prekrsaj. I ne kazem da sam svetac, napravim hrpu prekrsaja sitnih tokom sedmice, gledajuci da ne ugrozim saobracaj. Tipa u svom naselju predjem punu. Okrenem se gdje ne treba i sl.

Al zato necu srat nekome drugom, ako on pravi prekrsaj dok i ja sam krsim zakon. A to ti upravo radis. Procitaj jbt sta si napisao.
:lol:

Jesam li ja koga ugrozio? On je i sebe i mene ugrozio, da sam ga udario, jbg, ne bi bilo dobro. Nije ovo jedini slučaj u kojem se idioti na romobilu uvaljuju i izlijeću kao da im je zadnji dan života.

Ako te već zanima koje je stajalište, ono drugo na Ciglanama ispod nadvožnjaka do EP pumpe, u pravcu VG, koje čak nije ni u upotrebi, već se koristi stajalište prije njega. Ja bar nisam parkirao tu i otišao kupovat po pijaci.

Pa i ja sam isto tako, gledajuci da ne ugrozim saobracaj, stao na stajalište koje se ne koristi. Šta ćemo sad?
Pa razlika je u tome sto ja ne serem drugima koji isto tako krse propise, kao sto ja radim.

Dok si stao gdje ne trebas, pa seres drugome koji isto tako stoji i vozi gdje ne treba.

Razumijes li, ili mozda da ti nacrtamo?
User avatar
Thorgerson
Posts: 8525
Joined: 15/04/2015 11:26

#34741 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Thorgerson »

JavierBosnia wrote: 20/09/2021 12:06 Ma dobro, nemam ja namjeru nikog ni kritikovati nesto, al u moru papaka po gradu nastojim biti sto manji. Nije mi se jednom desilo da cekam nekog i trazim parking, pa i da se plati, a nista nema, pa stanem pred neciju garazu.

E razlika je sto ja sjedim sat vremena u autu, a razlika sto neko parkira nedozvoljeno pa ode ispijati kafu
Ma nije bolan problem u tome. Pa svi to radimo, manje vise.

Nego je ovaj gore nenamjerno napisao da je stao na stanicu, smatrajuci to sasvim normalnim. I cudio se kako neki lik vozi romobil, fura po cesti i sl. Sto vjerovatno taj na romobilu smatra normalnim. Obojica nisu u pravu. Kraj price.
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3543
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#34742 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by JavierBosnia »

Ima smisla sto govoris, razumijem ja to.
Samo sam ja ovog na stajalistu shvatio da je svjestan i on da nije 100% ispravan, ali da je razuman i da je gledao manje zlo da uradi time sto ce se skloniti sa strane minutu, obaviti poziv i nastaviti dalje.

A tog na romobilu ocito boli neka stvar i on svoje gura i ne vidi u tome problem. Ja bih licno vise podrzao kolegu jer je razumniji
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#34743 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by foxlife »

ne mozes ppodrzati ni jednog ni drugog kad su obojica napravili prekrsaj
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3543
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#34744 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by JavierBosnia »

Vidis da mogu :D
zigson
Posts: 2969
Joined: 04/04/2015 22:17

#34745 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by zigson »

mirsek wrote: 19/09/2021 10:00 Jutros ova trka na vilsu. I policija blokirala citavu ulicu topal osman pase i stavila ogradu na kruzni kod palme da se ne moze prema grbavici skrenuti. I skrenuo neki lik pored ograde, hoce da ga puste da skrene na grbavicu. Poce galamiti policajac na njega, on se poce svadjati sa policajcem kako je proslo i drugih 10 auta prije njega i nece da se okrene nazad, pocese se prepirati, tuc muc i drot mu lagani backend po ustima, on uze mobitel i ko fol poce da snima kako ga tuce bez razloga. Jos neki hipster pjesak koji je bio pored i on izvadio mobitel da snima i govori drotu niste u pravu, cim je drot zagalamio na njega da ce mu pisati kaznu ode hipster lagano svojim putem. Sto je najgore taj sto je dobio samar hem se svadjao sa policajcem i nije slusao naredbu i zabrane hem mu naprijed na suvozacevom mjestu sjedi malo dijete od 3-4 godine, mescini cak i nevezano. :-)
Doduse ne znam bi li drot smio da osamari nekog u autu od 100.000 KM, to sumnjam, ali brate, ne prepires se sa sluzbenim licem i ne odbijas naredjenja i prolazis kroz zabrane zato sto je nekom prije tebe to nekako uspjelo.
Eno ima na fb klip :lol:
User avatar
Dozer
Posts: 28369
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#34746 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Dozer »

Sto se GRAS-ovih autobusa tice, nerijetka je pojava, pogotovo kada je guzva na cesti, da oni uopste ne skrenu na stajaliste nego jednostavnu stanu u traci iako je stajaliste prazno. Valjda da se ne bi morali ukljucivati ponovo u traku, jer je guzva...
Logicno, automatski naprave haos jer se oni iza njega odmah pocinju prestojavati, tj. pokusavaju, cime se automatski usporava i susjedna traka, i ... komedija :D
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#34747 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by foxlife »

JavierBosnia wrote: 20/09/2021 14:05 Vidis da mogu :D
Naravno da mozes sto se svrstava u papka koji krsi saobracajne propise
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3543
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#34748 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by JavierBosnia »

foxlife wrote: 20/09/2021 15:25
JavierBosnia wrote: 20/09/2021 14:05 Vidis da mogu :D
Naravno da mozes sto se svrstava u papka koji krsi saobracajne propise
Naravno, samo mi se ne uzbudjuj previse zbog toga :mrgreen:
User avatar
mirsek
Posts: 12820
Joined: 07/05/2010 15:40

#34749 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by mirsek »

zigson wrote: 20/09/2021 15:19
mirsek wrote: 19/09/2021 10:00 Jutros ova trka na vilsu. I policija blokirala citavu ulicu topal osman pase i stavila ogradu na kruzni kod palme da se ne moze prema grbavici skrenuti. I skrenuo neki lik pored ograde, hoce da ga puste da skrene na grbavicu. Poce galamiti policajac na njega, on se poce svadjati sa policajcem kako je proslo i drugih 10 auta prije njega i nece da se okrene nazad, pocese se prepirati, tuc muc i drot mu lagani backend po ustima, on uze mobitel i ko fol poce da snima kako ga tuce bez razloga. Jos neki hipster pjesak koji je bio pored i on izvadio mobitel da snima i govori drotu niste u pravu, cim je drot zagalamio na njega da ce mu pisati kaznu ode hipster lagano svojim putem. Sto je najgore taj sto je dobio samar hem se svadjao sa policajcem i nije slusao naredbu i zabrane hem mu naprijed na suvozacevom mjestu sjedi malo dijete od 3-4 godine, mescini cak i nevezano. :-)
Doduse ne znam bi li drot smio da osamari nekog u autu od 100.000 KM, to sumnjam, ali brate, ne prepires se sa sluzbenim licem i ne odbijas naredjenja i prolazis kroz zabrane zato sto je nekom prije tebe to nekako uspjelo.
Eno ima na fb klip :lol:
:lol:
Daj link...
User avatar
liaar
Posts: 3784
Joined: 29/11/2016 11:09
Location: Grad zabranjenog imena
Grijem se na: na suze
Vozim: francusku nakazu
Contact:

#34750 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by liaar »

mirsek wrote: 20/09/2021 15:47
zigson wrote: 20/09/2021 15:19

Eno ima na fb klip :lol:
:lol:
Daj link...
FB grupa Čudne slike Sarajeva
Post Reply