Sta vas najvise nervira kod vozaca

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
Optimist
Posts: 13539
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#32601 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Optimist »

Dozer wrote: 30/04/2021 10:42
STARx wrote: 30/04/2021 01:35
S4mpion wrote: 30/04/2021 01:31
E vala, u čitavom Sarajevu ne vidjeh taj ležeći gdje možeš bez problema pregazit' 40kmh preko njeg, niti vidjeh vozača da gazi preko 15, a po forumu sve gazije, niko ne spušta brzinu pred ležećim. :mrgreen:

Većina ležećih u Sarajevu će ti odvalit' sve što imaš na autu, prođeš li 30-40 preko njih.
Brace begic, nusreta sisica dede, prelazim preko njih svaki dan 30-35
Budimo realni - ovo su siroki lezeci, ne uski. Preko ovih sirokih se moze preci 30-40 jer im je i uzlazni i silazni nagib blazi nego kod uskih, a imaju i ravnu plohu dugu skoro 2m, tako da ne dolazi do jakog udarca na tockove i amortizere kako kod uskih.

Imamo i razlicite uske, pri cemu su oni metalni nesto plici od betonskih. Jbt, na onome u Porodice Ribar, iz pravca Aleje Lipa, ako bi naletio sa 30-40 vjerovatno bi ti poiskakale solje amortizera... A takvih je gomila po gradu.
Imaju zanimljivi lezeci u Hadzicima, pravac od kruznog toka pa prema Binjezevu, put koji vodi kraj Robota.
Tu su svi pjesacki prelazi izdignuti u vidu lezeceg policajca, i moze se bez usporavanja preko njih preci. Samo se osjeti u vidu talasa na cesti. Ne znam kako da ih drugacije opisem.
avijon
Posts: 1521
Joined: 20/08/2012 22:10

#32602 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by avijon »

Optimist wrote: 30/04/2021 14:27
Dozer wrote: 30/04/2021 10:42
STARx wrote: 30/04/2021 01:35

Brace begic, nusreta sisica dede, prelazim preko njih svaki dan 30-35
Budimo realni - ovo su siroki lezeci, ne uski. Preko ovih sirokih se moze preci 30-40 jer im je i uzlazni i silazni nagib blazi nego kod uskih, a imaju i ravnu plohu dugu skoro 2m, tako da ne dolazi do jakog udarca na tockove i amortizere kako kod uskih.

Imamo i razlicite uske, pri cemu su oni metalni nesto plici od betonskih. Jbt, na onome u Porodice Ribar, iz pravca Aleje Lipa, ako bi naletio sa 30-40 vjerovatno bi ti poiskakale solje amortizera... A takvih je gomila po gradu.
Imaju zanimljivi lezeci u Hadzicima, pravac od kruznog toka pa prema Binjezevu, put koji vodi kraj Robota.
Tu su svi pjesacki prelazi izdignuti u vidu lezeceg policajca, i moze se bez usporavanja preko njih preci. Samo se osjeti u vidu talasa na cesti. Ne znam kako da ih drugacije opisem.
Nije Sarajevo ali najzanimljiviji su u Blagaju imas ih 5 svaki je razlicit, na nekim moras 10kmh drugi 20 na trecem mozes 60 ko da ga nema :lol:
User avatar
liaar
Posts: 3780
Joined: 29/11/2016 11:09
Location: Grad zabranjenog imena
Grijem se na: na suze
Vozim: francusku nakazu
Contact:

#32603 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by liaar »

Optimist wrote: 30/04/2021 14:27
Dozer wrote: 30/04/2021 10:42
STARx wrote: 30/04/2021 01:35

Brace begic, nusreta sisica dede, prelazim preko njih svaki dan 30-35
Budimo realni - ovo su siroki lezeci, ne uski. Preko ovih sirokih se moze preci 30-40 jer im je i uzlazni i silazni nagib blazi nego kod uskih, a imaju i ravnu plohu dugu skoro 2m, tako da ne dolazi do jakog udarca na tockove i amortizere kako kod uskih.

Imamo i razlicite uske, pri cemu su oni metalni nesto plici od betonskih. Jbt, na onome u Porodice Ribar, iz pravca Aleje Lipa, ako bi naletio sa 30-40 vjerovatno bi ti poiskakale solje amortizera... A takvih je gomila po gradu.
Imaju zanimljivi lezeci u Hadzicima, pravac od kruznog toka pa prema Binjezevu, put koji vodi kraj Robota.
Tu su svi pjesacki prelazi izdignuti u vidu lezeceg policajca, i moze se bez usporavanja preko njih preci. Samo se osjeti u vidu talasa na cesti. Ne znam kako da ih drugacije opisem.
Najjači ležeći u gradu, realno ih i ne osjetiš u prelasku :D
User avatar
nepass1
Posts: 9437
Joined: 06/07/2017 07:35

#32604 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by nepass1 »

Da vidite lezece u gorazdu kod pijace. Naletis 40 mislim da bi tockovi otpali
User avatar
Laertes
Posts: 4237
Joined: 08/01/2015 18:25

#32605 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Laertes »

Čini mi se da niko ne voli te ležeće, raznih vrsta, veličina, oblika i boja kao naš Jasmin.
STARx
Posts: 2094
Joined: 24/11/2020 19:21

#32606 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by STARx »

Dozer wrote: 30/04/2021 10:42
Budimo realni - ovo su siroki lezeci, ne uski. Preko ovih sirokih se moze preci 30-40 jer im je i uzlazni i silazni nagib blazi nego kod uskih, a imaju i ravnu plohu dugu skoro 2m, tako da ne dolazi do jakog udarca na tockove i amortizere kako kod uskih.

Imamo i razlicite uske, pri cemu su oni metalni nesto plici od betonskih. Jbt, na onome u Porodice Ribar, iz pravca Aleje Lipa, ako bi naletio sa 30-40 vjerovatno bi ti poiskakale solje amortizera... A takvih je gomila po gradu.
Naravno, raznih oblika, konstrukcija, nagiba ima. Samo kazem da preko ovih na gore pomenutim lokacijama prelazim 30-40, dobro amortizuje uglove pa se i ne osjeti. Ti mali bijeli su opasni. Meni naumpadaju oni kad se ide iz velesica prema bosnalijeku, kod dzamije. I oni odvaljuju pofino trap
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#32607 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by S4mpion »

Optimist wrote: 30/04/2021 14:27
Dozer wrote: 30/04/2021 10:42
STARx wrote: 30/04/2021 01:35

Brace begic, nusreta sisica dede, prelazim preko njih svaki dan 30-35
Budimo realni - ovo su siroki lezeci, ne uski. Preko ovih sirokih se moze preci 30-40 jer im je i uzlazni i silazni nagib blazi nego kod uskih, a imaju i ravnu plohu dugu skoro 2m, tako da ne dolazi do jakog udarca na tockove i amortizere kako kod uskih.

Imamo i razlicite uske, pri cemu su oni metalni nesto plici od betonskih. Jbt, na onome u Porodice Ribar, iz pravca Aleje Lipa, ako bi naletio sa 30-40 vjerovatno bi ti poiskakale solje amortizera... A takvih je gomila po gradu.
Imaju zanimljivi lezeci u Hadzicima, pravac od kruznog toka pa prema Binjezevu, put koji vodi kraj Robota.
Tu su svi pjesacki prelazi izdignuti u vidu lezeceg policajca, i moze se bez usporavanja preko njih preci. Samo se osjeti u vidu talasa na cesti. Ne znam kako da ih drugacije opisem.
U vidu talasa na cesti?

Takvo nešto postoji kad se spuštaš ulicom Ive Andrića, na Alipašinu, kod Berlijete i Binga, radi se o propalom asfaltu, ali bukvalno djeluje k'o 5 uzastopnih ležećih, ne d'o Bog ondje naletit' više od 50, na krovu bi završio.
Leon16v
Posts: 5710
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#32608 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Leon16v »

@S4mpion Nevjerovatno je da tu cestu od Binga pa prema dole niko nije makar malo sredio. Katastrofa, i nakon takve ceste dočekaju te dole šine koje lome konstrukciju auta, a kamoli trap
noviclan
Posts: 10765
Joined: 31/10/2013 06:48

#32609 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by noviclan »

Leon16v wrote: 01/05/2021 08:10 @S4mpion Nevjerovatno je da tu cestu od Binga pa prema dole niko nije makar malo sredio. Katastrofa, i nakon takve ceste dočekaju te dole šine koje lome konstrukciju auta, a kamoli trap
Fakat nigdje veze i nema vise onih velikih kamiona da idu za halilovice, je li moguce da se one rupcage pored sina ne mogu asfaltirati ili napuniti nekim kamenom ili sta vec, ne znas sta je bolje-gore preletiti preko sina ili polahko
User avatar
Dozer
Posts: 28348
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#32610 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Dozer »

Japanci su nasli rjesenje za takve spojeve i/ili dijelove ceste na mostovima i sl. jos prije 30 godina. Nazalost, nasi do tog genijalnog, a tako jednostavnog rjesenja nece doci za jos 50.

A rjesenje je toliko jednostavno i lako primjenjivo - isjeckaju se stare automobilske gume i pomijesaju s asfaltom, cime se onda popune mjesta koja trpe velike vibracije ili gibanja, poput spojeva na mostovima, pruznih prelaza, itd..

Ta smjesa asfaltu daje elasticnost, zbog cega ne puca i ne odvaljuju se komadi, zbog cega nastaju rupe.

Ali, nece nasi to nikad uraditi, jer kako bi onda svake godine prenaplacivali te popravke...

Ja mislim da je najveci zajeb koji su ikada napravili glavna dzada kroz grad. Kada su je ono pravili...2008? Znate li da je taj asfalt jos uvijek isti onaj koji je tada postavljen? Znate li da su horizontalne linije traka i danas iste one koje su tada postavljene (plastificirane)?
Sve rupe i udubljenja koje se nalaze na toj cesti su nastale naknadno i zbog izmisljenih popravki sahtova. I sve sto su nasi "popravljali", tu je danas ili ulegnuce ili rupa. Ono sto nisu dirali - stoji i danas, i u odlicnom je stanju. Npr. srednja traka.
Last edited by Dozer on 04/05/2021 12:50, edited 1 time in total.
heavyBrick
Posts: 800
Joined: 03/05/2021 14:18

#32611 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by heavyBrick »

Optimist wrote: 30/04/2021 14:27 Imaju zanimljivi lezeci u Hadzicima, pravac od kruznog toka pa prema Binjezevu, put koji vodi kraj Robota.
Tu su svi pjesacki prelazi izdignuti u vidu lezeceg policajca, i moze se bez usporavanja preko njih preci. Samo se osjeti u vidu talasa na cesti. Ne znam kako da ih drugacije opisem.
to kao na Marindvoru kod ulaza u osnovnu školu?

definitivno najbolje rješenje. usporiti moraš, ali stati ne moraš.
Juka Jebach
Posts: 835
Joined: 18/04/2017 22:53

#32612 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Juka Jebach »

S4mpion wrote: 01/05/2021 00:42
Optimist wrote: 30/04/2021 14:27
Dozer wrote: 30/04/2021 10:42
Budimo realni - ovo su siroki lezeci, ne uski. Preko ovih sirokih se moze preci 30-40 jer im je i uzlazni i silazni nagib blazi nego kod uskih, a imaju i ravnu plohu dugu skoro 2m, tako da ne dolazi do jakog udarca na tockove i amortizere kako kod uskih.

Imamo i razlicite uske, pri cemu su oni metalni nesto plici od betonskih. Jbt, na onome u Porodice Ribar, iz pravca Aleje Lipa, ako bi naletio sa 30-40 vjerovatno bi ti poiskakale solje amortizera... A takvih je gomila po gradu.
Imaju zanimljivi lezeci u Hadzicima, pravac od kruznog toka pa prema Binjezevu, put koji vodi kraj Robota.
Tu su svi pjesacki prelazi izdignuti u vidu lezeceg policajca, i moze se bez usporavanja preko njih preci. Samo se osjeti u vidu talasa na cesti. Ne znam kako da ih drugacije opisem.
U vidu talasa na cesti?

Takvo nešto postoji kad se spuštaš ulicom Ive Andrića, na Alipašinu, kod Berlijete i Binga, radi se o propalom asfaltu, ali bukvalno djeluje k'o 5 uzastopnih ležećih, ne d'o Bog ondje naletit' više od 50, na krovu bi završio.
Ti leezeci u Hadzicima milim da nemaju neku veliku efikasnost. Kada se ono jednovrijeme nije moglo na bjelasnicu kroz RS isao na Igman preko hadzica. Oko 3-4 kada se svijet spustao tuda kolona svi 50+ isli a ima jedno 5 tih lezecih. Jedino ako neko bas napravi neku glupost moze na tim lezecim zajebat auto (npr pred sam lezeci usporiti...)
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#32613 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by S4mpion »

Dozer wrote: 04/05/2021 12:38 Japanci su nasli rjesenje za takve spojeve i/ili dijelove ceste na mostovima i sl. jos prije 30 godina. Nazalost, nasi do tog genijalnog, a tako jednostavnog rjesenja nece doci za jos 50.

A rjesenje je toliko jednostavno i lako primjenjivo - isjeckaju se stare automobilske gume i pomijesaju s asfaltom, cime se onda popune mjesta koja trpe velike vibracije ili gibanja, poput spojeva na mostovima, pruznih prelaza, itd..

Ta smjesa asfaltu daje elasticnost, zbog cega ne puca i ne odvaljuju se komadi, zbog cega nastaju rupe.

Ali, nece nasi to nikad uraditi, jer kako bi onda svake godine prenaplacivali te popravke...

Ja mislim da je najveci zajeb koji su ikada napravili glavna dzada kroz grad. Kada su je ono pravili...2008? Znate li da je taj asfalt jos uvijek isti onaj koji je tada postavljen? Znate li da su horizontalne linije traka i danas iste one koje su tada postavljene (plastificirane)?
Sve rupe i udubljenja koje se nalaze na toj cesti su nastale naknadno i zbog izmisljenih popravki sahtova. I sve sto su nasi "popravljali", tu je danas ili ulegnuce ili rupa. Ono sto nisu dirali - stoji i danas, i u odlicnom je stanju. Npr. srednja traka.
Kažu treba vozit' desnom trakom, na pješačkom kod elektroprivrede auto hoće na krov da odleti, u Pofalićima na oba pješačka prelaza prema centru isto, dolac malta, sve rupčage po desnoj strani, kod vjetrenjače na čvili neka uvala, a onda ide GRAS i one šine, pa uvala na stupstkoj petlji, kod radara...
User avatar
madner
Posts: 56750
Joined: 09/08/2004 16:35

#32614 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by madner »

Pa jeste poenta da budu efikasni kada vozis preko 50 a ne ispod.
BadBoy
Posts: 8041
Joined: 01/11/2005 21:55

#32615 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by BadBoy »

Al od svih ležećih najgori su oni neobilježeni što su izliveni u boji asfalta. Pa samo naletiš na njega ni ne znaš da je tu. Istina, takvih gotovo i nema u Sarajevu (ne sjećam se ima li i jedan da makar nema znak ležećeg policajca pored) ali van Sarajeva... katastrofa.
heavyBrick
Posts: 800
Joined: 03/05/2021 14:18

#32616 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by heavyBrick »

Brdar wrote: 24/03/2012 16:45Sta vas najvise nervira kod vozaca
sve. kad voze prebrzo, kad voze presporo, kad ne koriste žmigavac, kad se uvaljuju pred kolonu, kad koriste traku za skretanje da se uvale pred semaforom. ne razumijem zašto je toliko teško biti normalan, odnosno ne biti papak i samo(ubica). strašno.
User avatar
Laplace
Posts: 10201
Joined: 19/11/2012 18:37

#32617 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Laplace »

S4mpion wrote: 04/05/2021 13:10
Dozer wrote: 04/05/2021 12:38 Japanci su nasli rjesenje za takve spojeve i/ili dijelove ceste na mostovima i sl. jos prije 30 godina. Nazalost, nasi do tog genijalnog, a tako jednostavnog rjesenja nece doci za jos 50.

A rjesenje je toliko jednostavno i lako primjenjivo - isjeckaju se stare automobilske gume i pomijesaju s asfaltom, cime se onda popune mjesta koja trpe velike vibracije ili gibanja, poput spojeva na mostovima, pruznih prelaza, itd..

Ta smjesa asfaltu daje elasticnost, zbog cega ne puca i ne odvaljuju se komadi, zbog cega nastaju rupe.

Ali, nece nasi to nikad uraditi, jer kako bi onda svake godine prenaplacivali te popravke...

Ja mislim da je najveci zajeb koji su ikada napravili glavna dzada kroz grad. Kada su je ono pravili...2008? Znate li da je taj asfalt jos uvijek isti onaj koji je tada postavljen? Znate li da su horizontalne linije traka i danas iste one koje su tada postavljene (plastificirane)?
Sve rupe i udubljenja koje se nalaze na toj cesti su nastale naknadno i zbog izmisljenih popravki sahtova. I sve sto su nasi "popravljali", tu je danas ili ulegnuce ili rupa. Ono sto nisu dirali - stoji i danas, i u odlicnom je stanju. Npr. srednja traka.
Kažu treba vozit' desnom trakom, na pješačkom kod elektroprivrede auto hoće na krov da odleti, u Pofalićima na oba pješačka prelaza prema centru isto, dolac malta, sve rupčage po desnoj strani, kod vjetrenjače na čvili neka uvala, a onda ide GRAS i one šine, pa uvala na stupstkoj petlji, kod radara...
Zato Japanci voze lijevom stranom. :D
User avatar
Optimist
Posts: 13539
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#32618 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Optimist »

Vec 6 mjeseci gledam nesortu od nekih 50-55god, u mazdi 6 kako ujutro vozi pod dugim svjetlima jer mu je pregorila sijalica od kratkog.
Pa sve ti na kamaru, koliko ta sijalica kosta da se zamijeni i ko mu toliko dugo tolerise toliku bezobraznost?
User avatar
Evolution_IV
Posts: 12642
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti

#32619 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Evolution_IV »

vidio sam ga i ja par puta,debilcina bar je kod njih lako zamijenit :-) ,uhljup!!!

ima i jedan sa cx5,isto tih godina...sve je to normalno kad palicija ne radi nista :)
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#32620 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by foxlife »

Stane na krivini da izadje suvozac i to jos na glavnoj skretanje u sporednu

Pa majmune bar udju u tu aporednu upali sva 4 pa stani da znam a ne da cekam ko budala
Pustio lola pjesaka pa kad je pjesak prosao suvozac izlazi

Mamu im jebem nenormalnu ne misle na ove iza sto ce ostati na semaforu
User avatar
Optimist
Posts: 13539
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#32621 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Optimist »

Stade ispred mene na glavnoj cesti da mu izadje zena. 5m poslije skrenu desno u sporednu ulicu.
Pa hadalju mogao si odmah skrenuti i zenu pustiti bez da zadrzavas saobracaj iza.
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#32622 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by foxlife »

Optimist wrote: 07/05/2021 12:28 Stade ispred mene na glavnoj cesti da mu izadje zena. 5m poslije skrenu desno u sporednu ulicu.
Pa hadalju mogao si odmah skrenuti i zenu pustiti bez da zadrzavas saobracaj iza.
Pretpostavljam da je ona izasla ispred prodavnice u koju treba jer ko ce prosetati 5 metara vise
User avatar
Dozer
Posts: 28348
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#32623 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Dozer »

foxlife wrote: 07/05/2021 12:24 Stane na krivini da izadje suvozac i to jos na glavnoj skretanje u sporednu

Pa majmune bar udju u tu aporednu upali sva 4 pa stani da znam a ne da cekam ko budala
Pustio lola pjesaka pa kad je pjesak prosao suvozac izlazi

Mamu im jebem nenormalnu ne misle na ove iza sto ce ostati na semaforu
Ko se ikad vozao kroz kakvo selo, kasabu ili gradic, zna da je sve ovo ponasanje u u skladu sa seljackim mentalitetom - stani gdje hoces, kad hoces, sabur, nema guzve, frke i trke, niko nigdje ne zuri.

Dzaba je sve...mentalitet se nosi iz kuce.

Po ovakvim stvarima, i bez obzira ko sta vozi, prepoznaju se FGR (Fina Gradska Raja) i "oni" F(o)G(o)R(o) koji zapravo nikad nisu skontali na sta i na koga se u pjesmi odnosilo to "FGR".
User avatar
Laplace
Posts: 10201
Joined: 19/11/2012 18:37

#32624 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Laplace »

Lik jutros parkirao uz desni rub ceste (lijevi točkovi su odmah do saobraćajne trake), otvorio lijeva vrata (i time zauzeo dobar dio trake) i nešto kopa po autu. Nije ga briga što je kolona iza njega morala stati, jer - saobraćaj iz suprotnog smjera.

Ironija je u tome da je to mjesto gdje je imao i više nego dovoljno mjesta da se skloni dalje od ceste, mogao je i deset metara da se odmakne (ispred neke trgovine, prostora da možeš poredati bar dva autobusa, možda i tri).
Dany97
Posts: 235
Joined: 25/06/2017 15:50

#32625 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Dany97 »

Kad biciklom vozim 3cm od ivice asfalta (samo sto ne sletim sa puta),i neko mi iza ledja krene svirati jer mu muka sto mu za nekih 20cm smetam da bi pretekao,a ispred nadolazeca kolona.Pa dodje mi da mu na sajbu skocim sa bicikla i krenem haubu kidati zubima dok mu ne dodjem do trube i na kraju zabijem u du**e.Sta je takvim ljudima muka sacekati ili bitno 7 sekudni jbt nije mo jasno uopste.
Subota bila vozim se pored parkiranih auta (odmaknut da me ne bi neko vratima lupio dok izlazi),kad ti se neki lik ubaci pored mene i nit' ce da pretica nit' uspori.Okrenuh se urlam na njega,cica nista boli ga tuki kako vozi,vozi :lol: :lol:
Post Reply