Sta vas najvise nervira kod vozaca

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

BadBoy
Posts: 8086
Joined: 01/11/2005 21:55

#43201 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by BadBoy »

Mishelinke wrote: 08/02/2023 11:11
PM72 wrote: 08/02/2023 11:08 Mene ponajviše nerviraju auto škole koje gmižu po Dobrinji.Još ih se nareda nekoliko komada pa guslaju 15 km/h
Ma najviše iritiaju autobusi CTS-a. Polaze po tri autobusa istovremeno sa Čvile, jedan za drugim, zglobnjaci, i zaglave se na raskrnici i tako naprave gužvu do RTV doma. Poslije kad dođu na stanicu, jedan stane, a ova dva iza, blokiraju nekad po dvije trake.

Izgleda neki teški debil im napravio red polazaka (ako ga imaju uopšte).
Ma i GRAS-ovci znaju biti šupci. Već nekoliko jutara primjećujem kako ulaze trolama i busevima u začepljene raskrsnice i prave gužve...
User avatar
Laplace
Posts: 10394
Joined: 19/11/2012 18:37

#43202 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Laplace »

Da se naši vozači pridržavaju ovih osnovnih pet pravila, pola ove teme ne bi ni bilo.

User avatar
kabal1337
Posts: 8112
Joined: 11/02/2012 21:08
Location: DIY
Vozim: Destroy it yourself

#43203 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by kabal1337 »

Laplace wrote: 09/02/2023 08:25 Da se naši vozači pridržavaju ovih osnovnih pet pravila, pola ove teme ne bi ni bilo.

defensive i balkan ne idu zajedno
User avatar
Ateista
Posts: 46561
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#43204 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Ateista »

Napad je najbolja odbrana. :D
User avatar
Ateista
Posts: 46561
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#43205 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Ateista »

Jutros zanimljiv primjer vozaca koji ne razmisljaju i koji razmisljaju. Cekam da se ukljucim sa parkinga lijevo, a sa desne strane je odmah pjesacki prelaz. Jedan vozac staje pjesacima da predju ali tako da je meni blokirao prolaz, da je stao par metara ranije mogao bih se i ja ukljuciti i pjesaci proci. Nakon par vozila, naisao je vozac koji razmislja i koji je stao malo ranije, te time pustio i mene i pjesake.
Sa ovakvim sitnicama se ubrzava saobracaj, nista komplikovano, samo malo mozak treba ukljuciti.
zdruzdjo
Posts: 5211
Joined: 16/08/2009 00:27

#43206 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by zdruzdjo »

Ateista wrote: 10/02/2023 08:21 Jutros zanimljiv primjer vozaca koji ne razmisljaju i koji razmisljaju. Cekam da se ukljucim sa parkinga lijevo, a sa desne strane je odmah pjesacki prelaz. Jedan vozac staje pjesacima da predju ali tako da je meni blokirao prolaz, da je stao par metara ranije mogao bih se i ja ukljuciti i pjesaci proci. Nakon par vozila, naisao je vozac koji razmislja i koji je stao malo ranije, te time pustio i mene i pjesake.
Sa ovakvim sitnicama se ubrzava saobracaj, nista komplikovano, samo malo mozak treba ukljuciti.
'ta ces ti njima govoriti da ukljuci mozak. Znas li ti koliko ono godina vozi. To su ti mozgovi.
Ovih dana cesto sam ondje kod apoteke "dina". Uuuuu tu bih zaposlio jedinicu placenika da stoje na raskrsnici i izvlace likove iz auta, prebiju ih i vrate nazad.
User avatar
kabal1337
Posts: 8112
Joined: 11/02/2012 21:08
Location: DIY
Vozim: Destroy it yourself

#43207 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by kabal1337 »

Ateista wrote: 10/02/2023 08:21 Jutros zanimljiv primjer vozaca koji ne razmisljaju i koji razmisljaju. Cekam da se ukljucim sa parkinga lijevo, a sa desne strane je odmah pjesacki prelaz. Jedan vozac staje pjesacima da predju ali tako da je meni blokirao prolaz, da je stao par metara ranije mogao bih se i ja ukljuciti i pjesaci proci. Nakon par vozila, naisao je vozac koji razmislja i koji je stao malo ranije, te time pustio i mene i pjesake.
Sa ovakvim sitnicama se ubrzava saobracaj, nista komplikovano, samo malo mozak treba ukljuciti.
sto si se ti nesto profinio
User avatar
Ateista
Posts: 46561
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#43208 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Ateista »

kabal1337 wrote: 10/02/2023 13:32
Ateista wrote: 10/02/2023 08:21 Jutros zanimljiv primjer vozaca koji ne razmisljaju i koji razmisljaju. Cekam da se ukljucim sa parkinga lijevo, a sa desne strane je odmah pjesacki prelaz. Jedan vozac staje pjesacima da predju ali tako da je meni blokirao prolaz, da je stao par metara ranije mogao bih se i ja ukljuciti i pjesaci proci. Nakon par vozila, naisao je vozac koji razmislja i koji je stao malo ranije, te time pustio i mene i pjesake.
Sa ovakvim sitnicama se ubrzava saobracaj, nista komplikovano, samo malo mozak treba ukljuciti.
sto si se ti nesto profinio
Ne kontam sta ti to znaci?
Nista se nisam profinio, onakav sam kakav sam i uvijek, to sto volim brze voziti ne znaci da ne razmisljam o tome da ne ometam druge i o boljem funkcionisanju saobracaja, da se ne stvaraju guzve i slicno.
S tim sto nisam ja nikog pustio u ovom slucaju, ali vjerovatno bih uradio kao ovaj drugi da sam se zatekao u obrnutoj situaciji.
User avatar
Dozer
Posts: 28388
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#43209 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Dozer »

E cuj "ukljuciti mozak"....Koji mozak, mali ili domali? :D

Nema tu dovoljno RAM-a za vise od dvije istovremene funkcije ba, i tako je kod ogromne vecine ovdje, i na cesti , i u zivotu generalno.
User avatar
Ateista
Posts: 46561
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#43210 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Ateista »

Dozer wrote: 10/02/2023 14:48 E cuj "ukljuciti mozak"....Koji mozak, mali ili domali? :D

Nema tu dovoljno RAM-a za vise od dvije istovremene funkcije ba, i tako je kod ogromne vecine ovdje, i na cesti , i u zivotu generalno.
U pravu si, na to cesto zaboravim pa valjda previse ocekujem od sirih narodnih masa. :D
Kad malo pogledam face oko sebe, price, muziku koju slusaju, fakat skontam da previse ocekujem.
User avatar
Dozer
Posts: 28388
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#43211 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Dozer »

Najporazniji su tupi, isprazni pogledi. Tacno se vidi nafuranost, i supljina.
User avatar
teskeredzic_22
Posts: 19513
Joined: 12/07/2021 15:41
Location: Nije patriotizam kada zakačiš zastavu na profil već kad baciš smeće u kontejner !

#43212 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by teskeredzic_22 »

Ateista wrote: 10/02/2023 15:01
Dozer wrote: 10/02/2023 14:48 E cuj "ukljuciti mozak"....Koji mozak, mali ili domali? :D

Nema tu dovoljno RAM-a za vise od dvije istovremene funkcije ba, i tako je kod ogromne vecine ovdje, i na cesti , i u zivotu generalno.
U pravu si, na to cesto zaboravim pa valjda previse ocekujem od sirih narodnih masa. :D
Kad malo pogledam face oko sebe, price, muziku koju slusaju, fakat skontam da previse ocekujem.
Redovno ali redovno brude (bolik***i) izlaze iz Ferde Hauptmana ispod kapije klasa skreću lijevo iako se s Ajfelovog tornja vidi da im je obavezan smjer desno a pošto je tu i ujutru i popodne gužva , hladno blokiraju i dvije trake s vlastite lijeve strane (ovu iz Čengić vile i ovu transferzalnu) da bi se "uvalili" lijevo.

Problem je skrenuti desno , okrenuti se ispred kapije Klasa i nastaviti put , gube čitavih 60 do 120 sekundi.

Image


Da, pravna država je danas oslobodila i Asima Sarajlića , to nema veze s temom ali itekako ima veze sa suštinom.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#43213 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by bitanga_sa_otesa »

teskeredzic_22 wrote: 10/02/2023 15:25
Ateista wrote: 10/02/2023 15:01

U pravu si, na to cesto zaboravim pa valjda previse ocekujem od sirih narodnih masa. :D
Kad malo pogledam face oko sebe, price, muziku koju slusaju, fakat skontam da previse ocekujem.
Redovno ali redovno brude (bolik***i) izlaze iz Ferde Hauptmana ispod kapije klasa skreću lijevo iako se s Ajfelovog tornja vidi da im je obavezan smjer desno a pošto je tu i ujutru i popodne gužva , hladno blokiraju i dvije trake s vlastite lijeve strane (ovu iz Čengić vile i ovu transferzalnu) da bi se "uvalili" lijevo.

Problem je skrenuti desno , okrenuti se ispred kapije Klasa i nastaviti put , gube čitavih 60 do 120 sekundi.

Image


Da, pravna država je danas oslobodila i Asima Sarajlića , to nema veze s temom ali itekako ima veze sa suštinom.
I ti koji tu izlaze i skrecu desno misle da oni imaju prvenstvo i samo izlijecu ne gledajuci da li ko nailazi ..57 puta su mi tu oduzeli prvenstvo idioti..
User avatar
Evolution_IV
Posts: 13262
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti

#43214 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Evolution_IV »

teskeredzic_22 wrote: 10/02/2023 15:25
Ateista wrote: 10/02/2023 15:01

U pravu si, na to cesto zaboravim pa valjda previse ocekujem od sirih narodnih masa. :D
Kad malo pogledam face oko sebe, price, muziku koju slusaju, fakat skontam da previse ocekujem.
Redovno ali redovno brude (bolik***i) izlaze iz Ferde Hauptmana ispod kapije klasa skreću lijevo iako se s Ajfelovog tornja vidi da im je obavezan smjer desno a pošto je tu i ujutru i popodne gužva , hladno blokiraju i dvije trake s vlastite lijeve strane (ovu iz Čengić vile i ovu transferzalnu) da bi se "uvalili" lijevo.

Problem je skrenuti desno , okrenuti se ispred kapije Klasa i nastaviti put , gube čitavih 60 do 120 sekundi.

Image


Da, pravna država je danas oslobodila i Asima Sarajlića , to nema veze s temom ali itekako ima veze sa suštinom.
kupi nesto cvrsto i udri po gasu, meni bi merak bio takve supke papnske lupat...
User avatar
laserShow
Posts: 4071
Joined: 30/04/2022 22:10
Grijem se na: nacionalizam

#43215 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by laserShow »

Naslovnica wrote: 06/02/2023 08:24 Sve OK, neka klepaju, da bogdom klepaju i za sve ostalo.
Nego, volio bih da vidim da li neki od ovih legalista što ne sijeku liniju - zaista nikada u životu nije presjekao istu, i da se 100% striktno drži u svojoj traci?
:lol:
Naravno da jesam sjekao liniju, ali to su rijetke situacije. Od deset puta na istom mjestu, mozda jednom, a i poslije mi bude krivo, trudim se da to ne radim, a nikako tu radnju ne mogu opravdati. Zasto moram sjeci liniju, jesam li to nesposoban vozac? Komfor? Sjest u autobus i komforat se, a ne ugrozavati sebe i druge.

Navika je problem. Presjeces jednom, drugi pitu, eto te stalno, pa onda presjeces i gdje je ogroman rizik, jer ono, ako je proslo do sada, proci ce i na tom mjestu. Sve do jednom.
Naslovnica
Posts: 27897
Joined: 20/03/2013 15:38

#43216 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Naslovnica »

laserShow wrote: 11/02/2023 11:20
Naslovnica wrote: 06/02/2023 08:24 Sve OK, neka klepaju, da bogdom klepaju i za sve ostalo.
Nego, volio bih da vidim da li neki od ovih legalista što ne sijeku liniju - zaista nikada u životu nije presjekao istu, i da se 100% striktno drži u svojoj traci?
:lol:
Naravno da jesam sjekao liniju, ali to su rijetke situacije. Od deset puta na istom mjestu, mozda jednom, a i poslije mi bude krivo, trudim se da to ne radim, a nikako tu radnju ne mogu opravdati. Zasto moram sjeci liniju, jesam li to nesposoban vozac? Komfor? Sjest u autobus i komforat se, a ne ugrozavati sebe i druge.

Navika je problem. Presjeces jednom, drugi pitu, eto te stalno, pa onda presjeces i gdje je ogroman rizik, jer ono, ako je proslo do sada, proci ce i na tom mjestu. Sve do jednom.
Ne ugrožavaš nikoga ako je preglednost 100%.
Ako je 99.9%, naravno da je neću sijeći.
Poprilično često vozim po ravnici (Vojvodina), ne može biti bolja preglednost, nema razloga ne olakšati sebi vožnju, jedino taj faktor murije postoji, ali time ugrozim jedino svoj novčanik.
A što se tiče navike, kod mene u vožnji nema nikakve navike, osim da volim da vozim ujednačeno (a ne gas, kočnica, i sl).
I da većina ljudi koja ide sa mnom na duži put uglavnom konstatuje da se nikada nisu ljepše i sigurnije osjećali.
Nisam sporać, nisam brzaĆ, apsolutna normala kakva bi valjda uvijek i trebala da bude.
Poyy
User avatar
laserShow
Posts: 4071
Joined: 30/04/2022 22:10
Grijem se na: nacionalizam

#43217 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by laserShow »

Naslovnica wrote: 11/02/2023 12:19 Ne ugrožavaš nikoga ako je preglednost 100%.
Nikada preglednost nije 100%. Dok ti pogledas u retrovizor da li te je neko poceo preticati, a ti sjeces krivinu, ode ta "preglednost".

Kako god, onaj ko sijece krivinu taj nista nije bolji od onoga sto proleti kroz crveno. Ni jedan ne vide nista lose u postupku, prvi kaze 100% preglednost, drugi kaze "Pa nije bilo nikoga na raskrsnici".
User avatar
hopi
Posts: 5699
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#43218 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by hopi »

E čuj sjeći krivinu gdje je dobra preglednost isto kao prolazak kroz crveno. De molim te nemoj vise pisati.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#43219 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by bitanga_sa_otesa »

kao sto vec rekoh neki ljudi ovdje zive u nekoj paralelnoj realnosti...ako ne znas u svakom momentu ko je oko tebe i koliko udaljen bolje vozi se autobusom ili traNvajem .
kakaljin
Posts: 11647
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#43220 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by kakaljin »

laserShow wrote: 11/02/2023 15:20
Naslovnica wrote: 11/02/2023 12:19 Ne ugrožavaš nikoga ako je preglednost 100%.
Nikada preglednost nije 100%. Dok ti pogledas u retrovizor da li te je neko poceo preticati, a ti sjeces krivinu, ode ta "preglednost".

Kako god, onaj ko sijece krivinu taj nista nije bolji od onoga sto proleti kroz crveno. Ni jedan ne vide nista lose u postupku, prvi kaze 100% preglednost, drugi kaze "Pa nije bilo nikoga na raskrsnici".
Pravo ti je uporedjivanje, ako ti nikad ne sjeces krivine ne znaci da drugi ne sjeku krivine kada je dobra preglednost i sigurno da se to uradi. Ako nisi siguran u voznju postoje druge alternative prevoza
User avatar
laserShow
Posts: 4071
Joined: 30/04/2022 22:10
Grijem se na: nacionalizam

#43221 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by laserShow »

Rekoh ja da ce se javiti lokalni skretnicari :D To sto vas se uporedjuje s onim koji prolaze kroz crveno je vas izbor. Je li puna "zid" ? Jeste. Tako da je po meni identicno ugrozavanje.

Rekao sam ja, nismo mi posteniij od onih koji zavrnu milione, mi samo nemamo mogucnost. Pa zavrnemo cvaju da nam ne pise 100 :D
kakaljin wrote: 11/02/2023 17:18 Ako nisi siguran u voznju postoje druge alternative prevoza
Apsolutno se slazem. Vjerujem da se i ti slazes sa mnom da ako nisi u stanju drzati auto u traci koja je namijenjena za tebe, onda ne bi trebao ni drzati volan :D
kakaljin
Posts: 11647
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#43222 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by kakaljin »

laserShow wrote: 11/02/2023 17:24 Rekoh ja da ce se javiti lokalni skretnicari :D To sto vas se uporedjuje s onim koji prolaze kroz crveno je vas izbor. Je li puna "zid" ? Jeste. Tako da je po meni identicno ugrozavanje.

Rekao sam ja, nismo mi posteniij od onih koji zavrnu milione, mi samo nemamo mogucnost. Pa zavrnemo cvaju da nam ne pise 100 :D

Gdje pise da je puna zid, to mozda kod tebe je puna zid. Puna ima potpuno drugacije znacenje nego sto ti mislis da je zid
kakaljin wrote: 11/02/2023 17:18 Ako nisi siguran u voznju postoje druge alternative prevoza
Apsolutno se slazem. Vjerujem da se i ti slazes sa mnom da ako nisi u stanju drzati auto u traci koja je namijenjena za tebe, onda ne bi trebao ni drzati volan :D
JA kad budem nesiguran u voznju automatski cu se prebaciti na alternativne prevoze, dok ces ti bez obzira bio siguran ili ne i dalje htjeti voziti auto

Ja kad drzim volan skoncentrisan sam maksimalno na voznju i ostale ucesnike u saobracaju da mogu reagovati na vrijeme, dok je upitno za tebe cim se ovako pravdas i prebacujes na druge neke stvari koje poredis a nisu nikako uporedive
Naslovnica
Posts: 27897
Joined: 20/03/2013 15:38

#43223 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Naslovnica »

laserShow wrote: 11/02/2023 15:20
Naslovnica wrote: 11/02/2023 12:19 Ne ugrožavaš nikoga ako je preglednost 100%.
Nikada preglednost nije 100%. Dok ti pogledas u retrovizor da li te je neko poceo preticati, a ti sjeces krivinu, ode ta "preglednost".

Kako god, onaj ko sijece krivinu taj nista nije bolji od onoga sto proleti kroz crveno. Ni jedan ne vide nista lose u postupku, prvi kaze 100% preglednost, drugi kaze "Pa nije bilo nikoga na raskrsnici".
Takoe rođo
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#43224 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by bitanga_sa_otesa »

respo pazi da te ko ne posoli :lol:
User avatar
basicm
Posts: 10474
Joined: 16/01/2012 21:38

#43225 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by basicm »

Sou si i bez lasera.
Post Reply