Sta vas najvise nervira kod vozaca

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

User avatar
Truba
Posts: 81668
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#37076 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Truba »

Buckethead wrote: 21/01/2022 10:02 Nervira me kad su lijeni mentoli, ne očiste auto i ono voze sa pola metra snijega na krovu i staklima. Takvim treba oduzimati automobil
Da...posebice zene.
.zakoci...spade s krova...brisaci bacaju snijeg
Gledam sminka se razgovara na mob :lol:
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#37077 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by black_adrian »

Au, morat ću onda 3.2 makar uzet, možda koja sjedne. :lol:
soha96
Posts: 2377
Joined: 13/01/2015 23:30

#37078 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by soha96 »

black_adrian wrote: 21/01/2022 11:24 Au, morat ću onda 3.2 makar uzet, možda koja sjedne. :lol:
Samo terenca :mrgreen: :lol: buraz :D

User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#37079 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by black_adrian »

au.. e onda kakvog MLa moram hajrovat...
User avatar
Ateista
Posts: 46539
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#37080 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Ateista »

Ne kaze se terenca nego dzipa. :lol:

Sjecam se u nekom trznom centru, na razglas zove zene: moli se vlasnik mercedesovog dzipa tih i tih registarskih oznaka... :lol:
striker_sarajevo
Posts: 189
Joined: 01/12/2021 15:12

#37081 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by striker_sarajevo »

Koliko znam iz posjedovanja terenca kaze se suv. Terenci su pak auta tipa g klase, patrola, land kruzera. Na sto se pjesma veze. Dzip je jeep. Ako grijesim nek me ispravi pismeniji
User avatar
drug_profi
Posts: 50577
Joined: 16/07/2012 16:00

#37082 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by drug_profi »

ne kae se džip nego đip... ono kad uzmeš XC60, đipa :mrgreen:
A terenac je i t-cross, captur, crossland, 2008, dakako, čim je malkice dignut.

ja sam se prestao ubjeđivat sa ljudima, gubitak vremena.
NediM17
Posts: 21650
Joined: 05/11/2009 11:49

#37083 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by NediM17 »

Ateista wrote: 21/01/2022 10:08 Nervira me sto vecina vozaca koja se penje uz dzidzikovac na semaforu na vrhu gdje idu lijevo, misle da imaju prednost u odnosu na one odozgo, samo zato sto gore ima trokut koji se uopste ne odnosi na njihov pravac nego na poprecnu ulicu.
Cesto idem odozgo i svadjam se sa onima odozdo koji trube jer misle da imaju prednost, te onima ispred mene koji stoje i pustaju one odozdo misleci da moraju sacekati zbog trokuta.

Neki dan ssm naletio na lika koji je otvorio prozor i tvrdio da on ima prednost zato sto ide uzbrdo a ja nizbrdo, nisam mogao vjerovati. :lol:

Isto tako mi ide na zivce sto se ne postave dodatni znakovi koji ce ovina dati do znanja da nemaju prednost, jer za neke jeste malo konfuzno, nekad sam i ja pogresno mislio da ovi odozdo imaju prednost.
Da hoces koga odalamiti iduci odozgo pa da vidis ko ima prednost.
Sam si sebi dao odgovor, znak je zbog ulice Cekalusa koja je ulica sa pravom prvenstva. Ulica Bjelave i ulica Dzidzikovac su malo smaknute, dakle ovi iz ulice Dzidzikovac prvo ulaze u Cekalusu pa nailaze na krizanje sa ulicom Bjelave i zbog toga imaju prednost u odnosu na ove sto silaze niz Bjelave.
A ti samo naprijed sreci u susret.
A i za ono ukljucivanje na glavnu cestu si u krivu, po zakonu treba sacekati da sve trake budu slobodne pa se tek onda ukljuciti.
Zamisli da lik sa glavne odluci da se prestroji u tu traku koja je kao slobodna i u koju ti skreces i opali te, sta mislis ko bi bio kriv. Ista je stvar i sa kruznim tokovima sa vise traka.
Ne kazem da se to u praksi treba slijepo primjenjivati (da budem posten ni sam to slijepo ne postujem iako znam da grijesim), ali cisto da se zna kako je po zakonu.
I da, manje se nerviraj da secer ne fasujes, a i srce hoce stradati.
striker_sarajevo
Posts: 189
Joined: 01/12/2021 15:12

#37084 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by striker_sarajevo »

DJidJikocac ima prednost. Napravi udes pa provjeri, nemoj svirati.
User avatar
Ateista
Posts: 46539
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#37085 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Ateista »

NediM17 wrote: 21/01/2022 13:07
Ateista wrote: 21/01/2022 10:08 Nervira me sto vecina vozaca koja se penje uz dzidzikovac na semaforu na vrhu gdje idu lijevo, misle da imaju prednost u odnosu na one odozgo, samo zato sto gore ima trokut koji se uopste ne odnosi na njihov pravac nego na poprecnu ulicu.
Cesto idem odozgo i svadjam se sa onima odozdo koji trube jer misle da imaju prednost, te onima ispred mene koji stoje i pustaju one odozdo misleci da moraju sacekati zbog trokuta.

Neki dan ssm naletio na lika koji je otvorio prozor i tvrdio da on ima prednost zato sto ide uzbrdo a ja nizbrdo, nisam mogao vjerovati. :lol:

Isto tako mi ide na zivce sto se ne postave dodatni znakovi koji ce ovina dati do znanja da nemaju prednost, jer za neke jeste malo konfuzno, nekad sam i ja pogresno mislio da ovi odozdo imaju prednost.
Da hoces koga odalamiti iduci odozgo pa da vidis ko ima prednost.
Sam si sebi dao odgovor, znak je zbog ulice Cekalusa koja je ulica sa pravom prvenstva. Ulica Bjelave i ulica Dzidzikovac su malo smaknute, dakle ovi iz ulice Dzidzikovac prvo ulaze u Cekalusu pa nailaze na krizanje sa ulicom Bjelave i zbog toga imaju prednost u odnosu na ove sto silaze niz Bjelave.
A ti samo naprijed sreci u susret.
A i za ono ukljucivanje na glavnu cestu si u krivu, po zakonu treba sacekati da sve trake budu slobodne pa se tek onda ukljuciti.
Zamisli da lik sa glavne odluci da se prestroji u tu traku koja je kao slobodna i u koju ti skreces i opali te, sta mislis ko bi bio kriv. Ista je stvar i sa kruznim tokovima sa vise traka.
Ne kazem da se to u praksi treba slijepo primjenjivati (da budem posten ni sam to slijepo ne postujem iako znam da grijesim), ali cisto da se zna kako je po zakonu.
I da, manje se nerviraj da secer ne fasujes, a i srce hoce stradati.
Ulice jesu malo smaknute, ali to se racuna kao jedna raskrsnica, ne kao da ti ulazis u poprecnu ulicu pa onda nailazis na raskrsnicu, da je tako to bi i signalizacija trebala pratiti i moralo bi se drugacije oznaciti. Realno trokut nema smisla dok god radi semafor, ako semafor ne bi radio onda bi morao propustiti one sa lijeve strane, ne i one odozdo.
Ako bi oni odozdo imali prednost, stavili bi odozdo znak pruzanja ulice sa prvenstvom prolaza - debela linija koja ide lijevo i odozgo i sa desna tanke.

Ima li neki clan zakona koji kaze da moras sacekati da sve trake busu prazne? Ne tvrdim da nema ali ga nisam vidio, ako i ima to je nebuloza, ako neko hoce da se prestroji treba dati zmigavac a onaj ko se ukljucuje to treba pratiti.
User avatar
Ateista
Posts: 46539
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#37086 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Ateista »

striker_sarajevo wrote: 21/01/2022 13:12 DJidJikocac ima prednost. Napravi udes pa provjeri, nemoj svirati.
Pusti se price da napravim udes, na osnovu cega ima prednost? Znaka koji se ne odnosi na tu ulicu ili pravila prednosti uzbrdo koje se ne odnosi na raskrsnice nego na suzenja na putu?
User avatar
Ateista
Posts: 46539
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#37087 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Ateista »

drug_profi wrote: 21/01/2022 13:03 ne kae se džip nego đip... ono kad uzmeš XC60, đipa :mrgreen:
A terenac je i t-cross, captur, crossland, 2008, dakako, čim je malkice dignut.

ja sam se prestao ubjeđivat sa ljudima, gubitak vremena.
U pravu si, djip, do mene je. :D
striker_sarajevo
Posts: 189
Joined: 01/12/2021 15:12

#37088 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by striker_sarajevo »

Ateista wrote: 21/01/2022 13:28
striker_sarajevo wrote: 21/01/2022 13:12 DJidJikocac ima prednost. Napravi udes pa provjeri, nemoj svirati.
Pusti se price da napravim udes, na osnovu cega ima prednost? Znaka koji se ne odnosi na tu ulicu ili pravila prednosti uzbrdo koje se ne odnosi na raskrsnice nego na suzenja na putu?
Na osnovu toga sto ima, sve ti je jasno prikazano samo sto ti imas svoju teoriju. Napravis sudar i vidis da nisi upravu, pa kad dodje drot raspravljaj se s njim. Ja sam tu imo nesrecu davno, pokupio me taksi. Tako da me ti, a ni tvoje sviranje, ne tangira.
NediM17
Posts: 21650
Joined: 05/11/2009 11:49

#37089 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by NediM17 »

Trud uzalud, nek' isproba pa nek' javi. :thumbup:
striker_sarajevo
Posts: 189
Joined: 01/12/2021 15:12

#37090 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by striker_sarajevo »

Kakav trud, rasprava. Preko foruma. S nekim ko je bog te pitaj kakvog kapaciteta. Uvijek iskusaj svoju tvrdnju u praksi, ako si uvjeren i siguran nema razloga da brines. Samo gas.
kakaljin
Posts: 11638
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#37091 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by kakaljin »

Kratko i jasno, nisi postupio po saobraćajnom znaku i kriv si.

Džidžikovac ima prednost u odnosu na Bjelave

Isti slućaj Dalmatinska u odnosu na Kevrin potok gdje isto ima znak.
striker_sarajevo
Posts: 189
Joined: 01/12/2021 15:12

#37092 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by striker_sarajevo »

Evo mene nervira njegov bezobrazluk u saobracaju. Decko je saobracajno nepismen, svoju tvrdnju i teoriju moze zadrzati za sebe. Treba da iskusi svoju tvrdnju, da se sam uvjeri. Nervira me njegovo sviranje iza i tjeranje vozaca u prekrsaj, jer on misli da je upravu, a nije. Tako ce neko nesiguran na njegovo sviranje krenut, a ovaj sto ide uz dzidzikovac ce ga slozit.
User avatar
Ateista
Posts: 46539
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#37093 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Ateista »

striker_sarajevo wrote: 21/01/2022 13:46
Ateista wrote: 21/01/2022 13:28

Pusti se price da napravim udes, na osnovu cega ima prednost? Znaka koji se ne odnosi na tu ulicu ili pravila prednosti uzbrdo koje se ne odnosi na raskrsnice nego na suzenja na putu?
Na osnovu toga sto ima, sve ti je jasno prikazano samo sto ti imas svoju teoriju. Napravis sudar i vidis da nisi upravu, pa kad dodje drot raspravljaj se s njim. Ja sam tu imo nesrecu davno, pokupio me taksi. Tako da me ti, a ni tvoje sviranje, ne tangira.
Nemam ja svoju teoriju nego govorim o tome sta kazu propisi i znakovi, davno sam i ja misio tako dok mi neko od forumasa nije nasao clan zakona koji kaze da se trokut i stop odnose na cestu sa kojom se ukrsta. Jesi li bas tu imao udes?
striker_sarajevo
Posts: 189
Joined: 01/12/2021 15:12

#37094 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by striker_sarajevo »

Ateista wrote: 21/01/2022 14:15 Nemam ja svoju teoriju nego govorim o tome sta kazu propisi i znakovi, davno sam i ja misio tako dok mi neko od forumasa nije nasao clan zakona koji kaze da se trokut i stop odnose na cestu sa kojom se ukrsta. Jesi li bas tu imao udes?
S tobom je rasprava uzaludna. Nemoj drugog tjerati u prekrsaj svojim bezobrazlukom. A ti posto si uvjeren, a to tvojoe uvjerenje niko promijeniti nece, ti tu napravi kontakt i vidi kako ces proci. Samo nemoj svirati, to je demode i cin papanluka.
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#37095 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by black_adrian »

Nerviraju me ovi što na raskrsnici kod Studentana Bjelavama idu od Amka i skreću lijevo prema Višnjiku a ne daju žmigavac. OK, imaju prvenstvo prolaza, al daj makar žmigavac na vrijeme a ne da ja bacam grah hoćeš ti skrenut il ne.

Nedavno tako idem od Konzuma ulicom Z. Šarca prema toj raskrsnici, nailazi majmun koji jasno ide ravno i nema namjeru skrenut. Ja nastavljam ravno jer je ostalo sve čisto, kad odjednom krenu lik skretat u mene bez žmigavca, bez bilo čega. Namotam puni desni i složim gas, nećeš od mene naplatit osiguranje tetku li ti bezobraznu.
User avatar
Ateista
Posts: 46539
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#37096 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Ateista »

:run:
kakaljin wrote: 21/01/2022 14:02 Kratko i jasno, nisi postupio po saobraćajnom znaku i kriv si.

Džidžikovac ima prednost u odnosu na Bjelave

Isti slućaj Dalmatinska u odnosu na Kevrin potok gdje isto ima znak.
Pogledaj na sta se saobracajni znak odnosi.

Ovo mozemo uporediti sa situacijom u ulici isa bega isakovica, na krizanju sa mostom gdje je bio pogresno postavljen trokut jer su htjeli da ima prednost ulica bistrik, ali se znak odnosio na ulicu konak, kasnije su postavili ispravan znak koji pokazuje da ulica sa prvenstvom prolaza ide u krivinu, tako bi trebsli i za dzidzikovac ako hoce da ima prednost.
User avatar
Ateista
Posts: 46539
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#37097 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Ateista »

striker_sarajevo wrote: 21/01/2022 14:18
Ateista wrote: 21/01/2022 14:15 Nemam ja svoju teoriju nego govorim o tome sta kazu propisi i znakovi, davno sam i ja misio tako dok mi neko od forumasa nije nasao clan zakona koji kaze da se trokut i stop odnose na cestu sa kojom se ukrsta. Jesi li bas tu imao udes?
S tobom je rasprava uzaludna. Nemoj drugog tjerati u prekrsaj svojim bezobrazlukom. A ti posto si uvjeren, a to tvojoe uvjerenje niko promijeniti nece, ti tu napravi kontakt i vidi kako ces proci. Samo nemoj svirati, to je demode i cin papanluka.
Sa mnom uzaludna a ti ne dajes ni jedan argument? :-)
tomhagen
Posts: 356
Joined: 16/10/2017 14:43

#37098 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by tomhagen »

Ateista wrote: 21/01/2022 14:15
striker_sarajevo wrote: 21/01/2022 13:46

Na osnovu toga sto ima, sve ti je jasno prikazano samo sto ti imas svoju teoriju. Napravis sudar i vidis da nisi upravu, pa kad dodje drot raspravljaj se s njim. Ja sam tu imo nesrecu davno, pokupio me taksi. Tako da me ti, a ni tvoje sviranje, ne tangira.
Nemam ja svoju teoriju nego govorim o tome sta kazu propisi i znakovi, davno sam i ja misio tako dok mi neko od forumasa nije nasao clan zakona koji kaze da se trokut i stop odnose na cestu sa kojom se ukrsta. Jesi li bas tu imao udes?
I ja sam bio u ubjeđenju da ovi iz pravca dzidzikovca imaju prednost u odnosu na ove sto se spustaju niz bjelave. Ali je onda jedan poznanik, kao opcinski vijecnik, trazio misljenje od nadleznog ministarstva da se ta raskrsnica dodatno obiljezi znakovima jer nije bas najjasnije ljudima i lik dobio odgovor od ministarstva da je raskrsnica jasna s objasnjenjem kak oovi iz pravca bjelava imaju prednost u odnosu na ove sto se penju uz dzidzikovac...ne mogu sad da nadjem gdje je ovaj to objasnjenje objavio...tak oda mislim da je ipak @Ateista u pravu. Al' cinjenica je da je malo zbunjujuce i da nam vecini nije najjasnije i da bi bilo pametno to malo podebljati dodatnim znakovima. Narocito jer su mi i neki policajci drugacije tvrdili.
striker_sarajevo
Posts: 189
Joined: 01/12/2021 15:12

#37099 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by striker_sarajevo »

Ateista wrote: 21/01/2022 14:25
striker_sarajevo wrote: 21/01/2022 14:18

S tobom je rasprava uzaludna. Nemoj drugog tjerati u prekrsaj svojim bezobrazlukom. A ti posto si uvjeren, a to tvojoe uvjerenje niko promijeniti nece, ti tu napravi kontakt i vidi kako ces proci. Samo nemoj svirati, to je demode i cin papanluka.
Sa mnom uzaludna a ti ne dajes ni jedan argument? :-)
Ne trebaju ti argumenti nekoga preko foruma. Samo se zabijes, pa sljedeci put kad budes sviro otvoris prozor i mases papirom.
striker_sarajevo
Posts: 189
Joined: 01/12/2021 15:12

#37100 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by striker_sarajevo »

namiami wrote: 21/01/2022 14:33
striker_sarajevo wrote: 21/01/2022 14:31 Samo se zabijes, pa sljedeci put kad budes sviro otvoris prozor i mases papirom.
Bilo bi dobro da ima fotografija, pa da se niko ne mora zabijati :) Hoces li ti snositi troškove oba automobila ako to to Ateista uradi i bude u pravu?

Inace, sve dok nam respo ne da finalni sud, nikome ne vjerujem.

Btw, imamo komentar i @tomhagen osim ako nije ateistin klon :D
Snosis li ti troskove mog svakodnevnog natezanja s ljudima? Postoji izlazak policije, osiguranje, pa na kraju i sud. Ako si ispravan, ne budes zakinut. Cak sta vise, ostane ti jos. :wink:
Post Reply