Sta vas najvise nervira kod vozaca

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

User avatar
Laplace
Posts: 10372
Joined: 19/11/2012 18:37

#41776 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Laplace »

drug_profi wrote: 06/12/2022 16:51
sahbazzz wrote: 06/12/2022 11:31 Interesantno mi je kako ovdje Didier-u svi predlazu nekakvo rjesenje kako da promijeni svoje navike, te nemoj cekat toliko, te preparkiraj pa idi i kupi sta ti treba, te ne moras cekat dok toci, daj 50KM da ti se sredi rezervoar na drugaciji nacin, te stvari ponesi sa sobom :D.
Niko nije rekao, ej jebo to, sto bih ja Didier-a ubjedjivao kad mogu lijepo otici u 9 navece na neku pumpu i nece biti nikoga na njoj. Ja sam upravo to uradio, gorivo iskljucivo sipam rano ujutro ili kasno navece, i nemam potrebu onda sipat bar 7 dana, a desavale mi slicne stvari kao i vama, stim sto meni to toliko ne smeta. Realno ste previse nervozni.
Trebam jos i to planirat, izlazit maksuz radi goriva?
Sipam kad je vakat i kad je usput.
Pri tom gledam da ne zadrzavam nikog duze nego je minimum.
Nisam samoziv, cijenim tudje vrijeme i trazim da se cijeni moje.
Da. Trebam se vratiti sa posla, čekati do 21 h, ponovo upaliti auto, otići do benzinske (pored koje sam već prošao kad sam se vraćao sa posla) i potrošiti još goriva (po ovim cijenama) i vremena - sve to sasvim nepotrebno samo da ne bih gledao kako likovi obavljaju šestomjesečnu podmiru na benzinskoj pumpi koja je bukvalno do zgrade supermarketa.
User avatar
Laplace
Posts: 10372
Joined: 19/11/2012 18:37

#41777 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Laplace »

bitanga_sa_otesa wrote: 06/12/2022 17:36
Laplace wrote: 06/12/2022 17:34 Kad bi nekoliko hipohondara i ljudi kojima je dosadno platili nepotrebne intervencije hitne, to bi se pročulo i problem bi brzo nestao.
smijesan si ili zivis u nekom paralelnom univerzumu...
ko ovdje placa ista ?? pogotovo kazne :run:
Ne plaća, zato i imamo nepotrebne dolaske u hitnu. Kažem kako bi trebalo a ne kako jeste.

P.S. Nije to kazna nego račun za uslugu.
Throttle
Posts: 12970
Joined: 10/06/2016 12:35

#41778 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Throttle »

U Zenici su taj problem rijesili efikasno. Dezurna ambulanta radi do 7. Da ne bi cekali u redu, sjetili se tarzani da idu u pola 8 u hitnu, ne cekas. Ono, boli te noga 3 dana i bas tada odlucis doktoru. E onda uveli da ljekar u hitnoj procijeni hitnost te tvoje tegobe. Ako je stvarno za hitnu, ide regulara. Ako nije, placas pregled, terapiju. Hitna poluprazna sad
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#41779 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by bitanga_sa_otesa »

Laplace wrote: 06/12/2022 17:38
Ne plaća, zato i imamo nepotrebne dolaske u hitnu. Kažem kako bi trebalo a ne kako jeste.

P.S. Nije to kazna nego račun za uslugu.
ispred hitne su 3 trake,navecer je samo jedna, srednja,krajnje su zauzete parkiranim autima...
sahbazzz
Posts: 321
Joined: 19/07/2020 12:27

#41780 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by sahbazzz »

drug_profi wrote: 06/12/2022 16:51
sahbazzz wrote: 06/12/2022 11:31 Interesantno mi je kako ovdje Didier-u svi predlazu nekakvo rjesenje kako da promijeni svoje navike, te nemoj cekat toliko, te preparkiraj pa idi i kupi sta ti treba, te ne moras cekat dok toci, daj 50KM da ti se sredi rezervoar na drugaciji nacin, te stvari ponesi sa sobom :D.
Niko nije rekao, ej jebo to, sto bih ja Didier-a ubjedjivao kad mogu lijepo otici u 9 navece na neku pumpu i nece biti nikoga na njoj. Ja sam upravo to uradio, gorivo iskljucivo sipam rano ujutro ili kasno navece, i nemam potrebu onda sipat bar 7 dana, a desavale mi slicne stvari kao i vama, stim sto meni to toliko ne smeta. Realno ste previse nervozni.
Trebam jos i to planirat, izlazit maksuz radi goriva?
Sipam kad je vakat i kad je usput.
Pri tom gledam da ne zadrzavam nikog duze nego je minimum.
Nisam samoziv, cijenim tudje vrijeme i trazim da se cijeni moje.
Pa ako ti toliko smeta (a smeta ti jer si neki nervozan lik ocigledno) bolje da planiras i zivis duze 2 godine, jer ako te toliko lako iznervirat nije to dobro po tebe nikako. I zasto bi to uopste planirao, vjerovatno si cesto u autu kao i vecina nas, tako da lagano mozes ugrabiti pumpu na kojoj nema neke guzve. Da pricamo vasim jezikom, "ko hoce nadje nacin, ko nece nadje razlog", isto ono sto ste vi Didier-u preporucivali :)
User avatar
Didier
Posts: 2197
Joined: 10/04/2014 19:54
Location: Naselje starosjedilaca

#41781 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Didier »

zdruzdjo wrote: 06/12/2022 16:44 Mozda to i ne vidis iz svoje perspektive, ali je tako
Ti upravo dokazuješ da vidiš samo svoju perspektivu, i ničiju drugu.

I ja volim da vozim, ali me rijetko ko može iznervirati u vožnji. Vožnja ti je kao i život, gomila mediokriteta oko tebe, ljudi koji gledaju samo sebe, i kojeg niko drugi ne zanima. Svako ima svoje razloge, nekome su bitne dvije minute, nekome nisu. I to je oboje legitimno, samo je vjeruj mi ljepše živjeeti kad nisi nadrkan.

Probaj...
sahbazzz
Posts: 321
Joined: 19/07/2020 12:27

#41782 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by sahbazzz »

Laplace wrote: 06/12/2022 17:37 Da. Trebam se vratiti sa posla, čekati do 21 h, ponovo upaliti auto, otići do benzinske (pored koje sam već prošao kad sam se vraćao sa posla) i potrošiti još goriva (po ovim cijenama) i vremena - sve to sasvim nepotrebno samo da ne bih gledao kako likovi obavljaju šestomjesečnu podmiru na benzinskoj pumpi koja je bukvalno do zgrade supermarketa.
Pa da, jedna od opcija, ili sto ne svratit ujutro prije posla, guzve nema ili vrlo malo rano ujutro. Da ne pominjem vikende, uvijek sipam vikendom za cijelu sedmicu gorivo. Sta vi sipate po 20KM i onda svaki dan idete na pumpe? Opet dolazimo do zakljucka "ko hoce nadje nacin..." isto ono sto ste Didier-u pisali. Uzivajte ljudi u zivotu, bolje za sve nas...
zdruzdjo
Posts: 5209
Joined: 16/08/2009 00:27

#41783 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by zdruzdjo »

Didier wrote: 06/12/2022 18:28
zdruzdjo wrote: 06/12/2022 16:44 Mozda to i ne vidis iz svoje perspektive, ali je tako
Ti upravo dokazuješ da vidiš samo svoju perspektivu, i ničiju drugu.

I ja volim da vozim, ali me rijetko ko može iznervirati u vožnji. Vožnja ti je kao i život, gomila mediokriteta oko tebe, ljudi koji gledaju samo sebe, i kojeg niko drugi ne zanima. Svako ima svoje razloge, nekome su bitne dvije minute, nekome nisu. I to je oboje legitimno, samo je vjeruj mi ljepše živjeeti kad nisi nadrkan.

Probaj...
Konkretno ovdje govorim u smislu da je npr. neko iza tebe kome se zena poradja na zadnjem sjedistu i krvari. on blica ili svira iza tebe, a ti vidis samo nekoga ko hoce da mu se slonis a ti to "nisi obavezan" da uradis. Nastavljas po svom.
Znaci da tvoja perspektiva je u ovom slucaju ogranicena i ti ne vidis dalje od retrovizora. Sto ce bas reci suprotno ovom tvom. Samo tvoja je perspektiva vazna. Ona u kojoj ti "nisi obavezan" pa samim tim i neces. Ne da ne mozes, nego bas NECES.
e vidis, te dvije minute koje su tebi mozda nevazne, sto ce neko provesti iza tebe jer ti "nisi obavezan" da mu se sklonis, veoma lako moze znaciti neciji zivot ili smrt. Ili otkaz jer nije direktoru donio vruc burek na vrijeme. ili da ga koka nogira sto je smokljan.......nebitno.
A sve sto ces ti reci negdje tamo: e ti si htio da ja ubrzam, a ja "nisam obavezan", i bas hocu tako i ko te jebe. znaci boli-me-kurac sto ti zuris, eto bas necu jer "nisam obavezan"
Pa super je zivjeti kad si nenadrkan. samo ako ta tvoja nenadrkanost i bolkurac, nekoga drugog kosta na bilo kakav nacin, onda je tu nesto drugo. Mozes biti nenadrkan i nenervozan i na nacin da se npr lagano sklonis, i propustis toga i da te onda boli kurac sto on zuri. imao taj neko ili nemao valjane razloge, zaboravis na njega cim se vratis u svoju traku nakon 4 sekunde.


Necu vise. Nemam zivaca jer ti si u tom svom mjehuru kralj univerzuma. Tj mjehura.
zdruzdjo
Posts: 5209
Joined: 16/08/2009 00:27

#41784 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by zdruzdjo »

....
User avatar
Laplace
Posts: 10372
Joined: 19/11/2012 18:37

#41785 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Laplace »

Throttle wrote: 06/12/2022 18:10 U Zenici su taj problem rijesili efikasno. Dezurna ambulanta radi do 7. Da ne bi cekali u redu, sjetili se tarzani da idu u pola 8 u hitnu, ne cekas. Ono, boli te noga 3 dana i bas tada odlucis doktoru. E onda uveli da ljekar u hitnoj procijeni hitnost te tvoje tegobe. Ako je stvarno za hitnu, ide regulara. Ako nije, placas pregled, terapiju. Hitna poluprazna sad
To je dobra ideja. Da kod nas dežurna ambulanta radi do 19 sati ja bih vjerovatno štimao da popodne idem ljekaru jer nemam baš vremena satima čekati u redu.
User avatar
Laplace
Posts: 10372
Joined: 19/11/2012 18:37

#41786 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Laplace »

bitanga_sa_otesa wrote: 06/12/2022 18:14
Laplace wrote: 06/12/2022 17:38
Ne plaća, zato i imamo nepotrebne dolaske u hitnu. Kažem kako bi trebalo a ne kako jeste.

P.S. Nije to kazna nego račun za uslugu.
ispred hitne su 3 trake,navecer je samo jedna, srednja,krajnje su zauzete parkiranim autima...
Pa da. Čemu uvoditi nove zakone kad se i stari ne poštuju? To je naš problem: zakoni nisu loši ali ih niko ne šljivi ni 2%.
User avatar
drug_profi
Posts: 50575
Joined: 16/07/2012 16:00

#41787 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by drug_profi »

sahbazzz wrote: 06/12/2022 18:25
drug_profi wrote: 06/12/2022 16:51

Trebam jos i to planirat, izlazit maksuz radi goriva?
Sipam kad je vakat i kad je usput.
Pri tom gledam da ne zadrzavam nikog duze nego je minimum.
Nisam samoziv, cijenim tudje vrijeme i trazim da se cijeni moje.
Pa ako ti toliko smeta (a smeta ti jer si neki nervozan lik ocigledno) bolje da planiras i zivis duze 2 godine, jer ako te toliko lako iznervirat nije to dobro po tebe nikako. I zasto bi to uopste planirao, vjerovatno si cesto u autu kao i vecina nas, tako da lagano mozes ugrabiti pumpu na kojoj nema neke guzve. Da pricamo vasim jezikom, "ko hoce nadje nacin, ko nece nadje razlog", isto ono sto ste vi Didier-u preporucivali :)
Idi ba mani me se. Lanucu ti nesto.
User avatar
Laplace
Posts: 10372
Joined: 19/11/2012 18:37

#41788 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Laplace »

sahbazzz wrote: 06/12/2022 18:41
Laplace wrote: 06/12/2022 17:37 Da. Trebam se vratiti sa posla, čekati do 21 h, ponovo upaliti auto, otići do benzinske (pored koje sam već prošao kad sam se vraćao sa posla) i potrošiti još goriva (po ovim cijenama) i vremena - sve to sasvim nepotrebno samo da ne bih gledao kako likovi obavljaju šestomjesečnu podmiru na benzinskoj pumpi koja je bukvalno do zgrade supermarketa.
Pa da, jedna od opcija, ili sto ne svratit ujutro prije posla, guzve nema ili vrlo malo rano ujutro. Da ne pominjem vikende, uvijek sipam vikendom za cijelu sedmicu gorivo. Sta vi sipate po 20KM i onda svaki dan idete na pumpe? Opet dolazimo do zakljucka "ko hoce nadje nacin..." isto ono sto ste Didier-u pisali. Uzivajte ljudi u zivotu, bolje za sve nas...
Po istoj logici sam ja trebao za kolonom voziti brzinom 10 km/h bez ikakvog vidljivog razloga jer lik na početku kolone uživa u životu, dvije minute mu ne čini ništa, živiće dvije godine duže, ne nervira se i u dubokom je zenu. Koga briga da li je u toj koloni vozač koji mora stići na vrijeme, koga briga da li je u koloni neko ko vozi bolesnog člana porodice, neko ko vozi člana porodice na autobus a autobus ne čeka i još na hiljade mogućih situacija. Neka onaj prvi uživa u životu i vozi lagano brzinom 10 km/h a svo ostali moraju za njim jer je u koloni sa suprotne strane slična situacija.

Sipam jednom sedmično, u pravilu subotom, i taj jedan put naletim na porodicu koja na benzinskoj kupuje petogodišnju podmiru, kupuju gajbe piva i imam utisak da su došli isprazniti onaj market na benzinskoj. Takve je sevap kazniti kao onog u Austriji.
sahbazzz
Posts: 321
Joined: 19/07/2020 12:27

#41789 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by sahbazzz »

Laplace wrote: 06/12/2022 22:00
sahbazzz wrote: 06/12/2022 18:41
Pa da, jedna od opcija, ili sto ne svratit ujutro prije posla, guzve nema ili vrlo malo rano ujutro. Da ne pominjem vikende, uvijek sipam vikendom za cijelu sedmicu gorivo. Sta vi sipate po 20KM i onda svaki dan idete na pumpe? Opet dolazimo do zakljucka "ko hoce nadje nacin..." isto ono sto ste Didier-u pisali. Uzivajte ljudi u zivotu, bolje za sve nas...
Po istoj logici sam ja trebao za kolonom voziti brzinom 10 km/h bez ikakvog vidljivog razloga jer lik na početku kolone uživa u životu, dvije minute mu ne čini ništa, živiće dvije godine duže, ne nervira se i u dubokom je zenu. Koga briga da li je u toj koloni vozač koji mora stići na vrijeme, koga briga da li je u koloni neko ko vozi bolesnog člana porodice, neko ko vozi člana porodice na autobus a autobus ne čeka i još na hiljade mogućih situacija. Neka onaj prvi uživa u životu i vozi lagano brzinom 10 km/h a svo ostali moraju za njim jer je u koloni sa suprotne strane slična situacija.

Sipam jednom sedmično, u pravilu subotom, i taj jedan put naletim na porodicu koja na benzinskoj kupuje petogodišnju podmiru, kupuju gajbe piva i imam utisak da su došli isprazniti onaj market na benzinskoj. Takve je sevap kazniti kao onog u Austriji.
Mijenjas kontekst i ovo nije uopste ono o cemu ja pricam, stavljas mi nekakv totalno glup primjer i navodis to kao da ja u ovom slucaju podrzavam sporace. De ba...

Sipas jednom sedmicno i svaki put te potrefi neka porodica i brude sto kupuju pola benzinske. De ba jos jednom...
Radite kako hocete, glup sam sto sam usao u raspravu. Over from me...
User avatar
Laplace
Posts: 10372
Joined: 19/11/2012 18:37

#41790 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Laplace »

zdruzdjo wrote: 06/12/2022 18:55
Didier wrote: 06/12/2022 18:28

Ti upravo dokazuješ da vidiš samo svoju perspektivu, i ničiju drugu.

I ja volim da vozim, ali me rijetko ko može iznervirati u vožnji. Vožnja ti je kao i život, gomila mediokriteta oko tebe, ljudi koji gledaju samo sebe, i kojeg niko drugi ne zanima. Svako ima svoje razloge, nekome su bitne dvije minute, nekome nisu. I to je oboje legitimno, samo je vjeruj mi ljepše živjeeti kad nisi nadrkan.

Probaj...
Konkretno ovdje govorim u smislu da je npr. neko iza tebe kome se zena poradja na zadnjem sjedistu i krvari. on blica ili svira iza tebe, a ti vidis samo nekoga ko hoce da mu se slonis a ti to "nisi obavezan" da uradis. Nastavljas po svom.
Znaci da tvoja perspektiva je u ovom slucaju ogranicena i ti ne vidis dalje od retrovizora. Sto ce bas reci suprotno ovom tvom. Samo tvoja je perspektiva vazna. Ona u kojoj ti "nisi obavezan" pa samim tim i neces. Ne da ne mozes, nego bas NECES.
e vidis, te dvije minute koje su tebi mozda nevazne, sto ce neko provesti iza tebe jer ti "nisi obavezan" da mu se sklonis, veoma lako moze znaciti neciji zivot ili smrt. Ili otkaz jer nije direktoru donio vruc burek na vrijeme. ili da ga koka nogira sto je smokljan.......nebitno.
A sve sto ces ti reci negdje tamo: e ti si htio da ja ubrzam, a ja "nisam obavezan", i bas hocu tako i ko te jebe. znaci boli-me-kurac sto ti zuris, eto bas necu jer "nisam obavezan"
Pa super je zivjeti kad si nenadrkan. samo ako ta tvoja nenadrkanost i bolkurac, nekoga drugog kosta na bilo kakav nacin, onda je tu nesto drugo. Mozes biti nenadrkan i nenervozan i na nacin da se npr lagano sklonis, i propustis toga i da te onda boli kurac sto on zuri. imao taj neko ili nemao valjane razloge, zaboravis na njega cim se vratis u svoju traku nakon 4 sekunde.


Necu vise. Nemam zivaca jer ti si u tom svom mjehuru kralj univerzuma. Tj mjehura.
Danas me lik na ograničenju 50 (vozio sam 60) preteče. Niti sam ubrzavao niti mu smetao, neka ide. Da je trebalo sklonio bih se, njegov problem ako je žurio bez razloga (a 99% šanse da jeste, opet zbog onih 1% ne treba praviti probleme).

Neki ljudi se baš uvrijede kad ih neko pretekne. Sjećam se kad sam prije skoro 20 godina pretekao jednog (koji je vozio 20 ispod ograničenja), odmah je on pretekao mene pa još dvojicu kroz makazice, vidljivo iznerviran jer sam ga pretekao. A dotad je strpljivo vozio ispod ograničenja (tad nisu bili toliko rašireni mobiteli a 4G nije bio ni u najavi, zapravo ni 3G).
User avatar
Laplace
Posts: 10372
Joined: 19/11/2012 18:37

#41791 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Laplace »

sahbazzz wrote: 06/12/2022 22:07
Laplace wrote: 06/12/2022 22:00

Po istoj logici sam ja trebao za kolonom voziti brzinom 10 km/h bez ikakvog vidljivog razloga jer lik na početku kolone uživa u životu, dvije minute mu ne čini ništa, živiće dvije godine duže, ne nervira se i u dubokom je zenu. Koga briga da li je u toj koloni vozač koji mora stići na vrijeme, koga briga da li je u koloni neko ko vozi bolesnog člana porodice, neko ko vozi člana porodice na autobus a autobus ne čeka i još na hiljade mogućih situacija. Neka onaj prvi uživa u životu i vozi lagano brzinom 10 km/h a svo ostali moraju za njim jer je u koloni sa suprotne strane slična situacija.

Sipam jednom sedmično, u pravilu subotom, i taj jedan put naletim na porodicu koja na benzinskoj kupuje petogodišnju podmiru, kupuju gajbe piva i imam utisak da su došli isprazniti onaj market na benzinskoj. Takve je sevap kazniti kao onog u Austriji.
Mijenjas kontekst i ovo nije uopste ono o cemu ja pricam, stavljas mi nekakv totalno glup primjer i navodis to kao da ja u ovom slucaju podrzavam sporace. De ba...

Sipas jednom sedmicno i svaki put te potrefi neka porodica i brude sto kupuju pola benzinske. De ba jos jednom...
Radite kako hocete, glup sam sto sam usao u raspravu. Over from me...
Ne svaki put ali svaki put je neka druga situacija. Lik koji staje na prvo mjesto pa mu treba godina da plati, lik ispred koji je prije mene platio, ja platim i polako dođem do auta a on još nije završio petnaestominutnu proceduru za kretanje sa benzinske, lik koji nešto traži a niti zna šta niti zna objasniti čemu služi ali je ispred mene i još gomila situacija.

Ista filozofija je takvih vozača i ovih koji voze brzinama 10 ili 20 km/h: uživaju u životu i živjeće po 120 godina. Radnje koje je normalno obaviti za tri sekunde razvlače se po dvije minute. Totalno nepotrebno bacanje vremena je jedna od bitnih stvari zbog kojih i jesmo banana republika. U normalnim i razvijenim zemljama ljudi poštuju i svoje i tuđe vrijeme, kod nas "uživaju u životu".
User avatar
Laplace
Posts: 10372
Joined: 19/11/2012 18:37

#41792 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Laplace »

drug_profi wrote: 06/12/2022 21:59
sahbazzz wrote: 06/12/2022 18:25
Pa ako ti toliko smeta (a smeta ti jer si neki nervozan lik ocigledno) bolje da planiras i zivis duze 2 godine, jer ako te toliko lako iznervirat nije to dobro po tebe nikako. I zasto bi to uopste planirao, vjerovatno si cesto u autu kao i vecina nas, tako da lagano mozes ugrabiti pumpu na kojoj nema neke guzve. Da pricamo vasim jezikom, "ko hoce nadje nacin, ko nece nadje razlog", isto ono sto ste vi Didier-u preporucivali :)
Idi ba mani me se. Lanucu ti nesto.
On hoće da te navede da odletiš u Banoviće.
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3542
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#41793 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by JavierBosnia »

A ti sto nigdje ne zure su mi najdrazi, opusteni, lezerni, samo sebe gledaju. Postujem ne zuris nigdje, ali nisi u setnji u vilsonovom pa da ne smetas nikome, mozda sam ja lud ali nekad vise gledam druge nego sebe.

Kad prelazim pjesacki, pozurim pa nastavim normalno hodati. Kad platim gorivo, ubrzam do auta da se pomjerim sljedeci da moze stati. Kad pusem gume isto gledam sto prije da obavim. Kad placam u bingu na kasi gledam da pripremim i ne pravim guzvu. Kad ulazim u bus spremim kartu. Kad trazim ulicu koju ne znam ako su mi u retrovizoru 2 auta, stanem sa strane da me prodju pa nastavim sporo voziti i traziti. Kad perem auto isto radim najbrze sto mogu. Meni je to normalno ybg
kakaljin
Posts: 11638
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#41794 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by kakaljin »

Laplace wrote: 06/12/2022 22:12
sahbazzz wrote: 06/12/2022 22:07
Mijenjas kontekst i ovo nije uopste ono o cemu ja pricam, stavljas mi nekakv totalno glup primjer i navodis to kao da ja u ovom slucaju podrzavam sporace. De ba...

Sipas jednom sedmicno i svaki put te potrefi neka porodica i brude sto kupuju pola benzinske. De ba jos jednom...
Radite kako hocete, glup sam sto sam usao u raspravu. Over from me...
Ne svaki put ali svaki put je neka druga situacija. Lik koji staje na prvo mjesto pa mu treba godina da plati, lik ispred koji je prije mene platio, ja platim i polako dođem do auta a on još nije završio petnaestominutnu proceduru za kretanje sa benzinske, lik koji nešto traži a niti zna šta niti zna objasniti čemu služi ali je ispred mene i još gomila situacija.

Ista filozofija je takvih vozača i ovih koji voze brzinama 10 ili 20 km/h: uživaju u životu i živjeće po 120 godina. Radnje koje je normalno obaviti za tri sekunde razvlače se po dvije minute. Totalno nepotrebno bacanje vremena je jedna od bitnih stvari zbog kojih i jesmo banana republika. U normalnim i razvijenim zemljama ljudi poštuju i svoje i tuđe vrijeme, kod nas "uživaju u životu".
Ovo je takodjer bit postuj tudje vrijeme

Ja ako hocu da uzivam i lagano idem negdje nemam pravo drugom ko hoce da brze zavrsi nesto da ga ometam i da ga sprecavam.
User avatar
Laplace
Posts: 10372
Joined: 19/11/2012 18:37

#41795 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Laplace »

Ni ja ne žurim (tačnije: rijetko žurim, kad je nešto baš hitno), ali poštujem i svoje i tuđe vrijeme. Vozim oko ograničenja, plaćanja i ostale radnje obavljam bez zadržavanja i bez gubljenja vremena sve i da sam tog dana besposlen jer možda onaj iza mene ima neku hitnu situaciju.

Btw, svaka benzinska na kojoj sipam gorivo ima bar nekoliko parking mjesta, uglavnom imaju i cafee pa ako ne žurim mogu sjesti i šupljirati - ali da pri tome nikog ne ometam.
User avatar
Laplace
Posts: 10372
Joined: 19/11/2012 18:37

#41796 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Laplace »

Da stvari nazovemo pravim imenom: ljudi o kojima pišemo ne uživaju u životu. oni su prosto neorganizovani. Nema tu uživanja u životu.

Ja na putu od 300 km napravim dvije ili tri pauze, obično restoran pored rijeke ili neko drugo fino mjesto, malo kafe i to. Između pauza vozim po ograničenju + tolerancija, najbrže koliko mogu a da ne popijem kaznu. Ne vidimo uživanje u tome da nekoliko minuta ulazim u auto.
Dzontra_Volta
Posts: 6486
Joined: 20/01/2011 11:10

#41797 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Dzontra_Volta »

Laplace wrote: 06/12/2022 21:51
Throttle wrote: 06/12/2022 18:10 U Zenici su taj problem rijesili efikasno. Dezurna ambulanta radi do 7. Da ne bi cekali u redu, sjetili se tarzani da idu u pola 8 u hitnu, ne cekas. Ono, boli te noga 3 dana i bas tada odlucis doktoru. E onda uveli da ljekar u hitnoj procijeni hitnost te tvoje tegobe. Ako je stvarno za hitnu, ide regulara. Ako nije, placas pregled, terapiju. Hitna poluprazna sad
To je dobra ideja. Da kod nas dežurna ambulanta radi do 19 sati ja bih vjerovatno štimao da popodne idem ljekaru jer nemam baš vremena satima čekati u redu.
Ne znam gdje živiš, u Sarajevu sve ambulante rade do 19:30-20 sati.
Ali u ambulantama teško da ti mogu pružiti hitnu pomoć koja ne obično specijalistička.
User avatar
Laplace
Posts: 10372
Joined: 19/11/2012 18:37

#41798 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Laplace »

Dzontra_Volta wrote: 06/12/2022 22:33
Laplace wrote: 06/12/2022 21:51

To je dobra ideja. Da kod nas dežurna ambulanta radi do 19 sati ja bih vjerovatno štimao da popodne idem ljekaru jer nemam baš vremena satima čekati u redu.
Ne znam gdje živiš, u Sarajevu sve ambulante rade do 19:30-20 sati.
Ali u ambulantama teško da ti mogu pružiti hitnu pomoć koja ne obično specijalistička.
Breza. Tu je problem doći do ljekara i kad imaš zakazano. Zakažeš sedmicu ranije u 11, dođeš u 10:45 i čekaš do 13.
zdruzdjo
Posts: 5209
Joined: 16/08/2009 00:27

#41799 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by zdruzdjo »

JavierBosnia wrote: 06/12/2022 22:16 A ti sto nigdje ne zure su mi najdrazi, opusteni, lezerni, samo sebe gledaju. Postujem ne zuris nigdje, ali nisi u setnji u vilsonovom pa da ne smetas nikome, mozda sam ja lud ali nekad vise gledam druge nego sebe.

Kad prelazim pjesacki, pozurim pa nastavim normalno hodati. Kad platim gorivo, ubrzam do auta da se pomjerim sljedeci da moze stati. Kad pusem gume isto gledam sto prije da obavim. Kad placam u bingu na kasi gledam da pripremim i ne pravim guzvu. Kad ulazim u bus spremim kartu. Kad trazim ulicu koju ne znam ako su mi u retrovizoru 2 auta, stanem sa strane da me prodju pa nastavim sporo voziti i traziti. Kad perem auto isto radim najbrze sto mogu. Meni je to normalno ybg
Ma jooook
Ti si nervozan, nadrkan, nadrndan..........kratko ces zivjeti.
Sve sto si naveo treba uraditi suprotno(naravno samo zato jer mozes), a onda ces biti opusten i zivjeti ces milenium. Barem.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#41800 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by bitanga_sa_otesa »

Image
Post Reply