Sta vas najvise nervira kod vozaca

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#33601 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by black_adrian »

@STARx

joj danas kandidatkinje za tebe da joj Suzukija rastaviš od života.. idem ja lijevom trakom Alipašinom od nadvožnjaka na Ciglanama prema stadionu, desna traka začepljena samo na početku zbog radova.. kad nekakva u Vitari ja mislim ide odozgo mojom trakom i pretiče kolonu da bi se ona ubacila naprijed i skrenula lijevo... išao sam direkt na nju i u zadnji čas skrenem u desnu traku žao mi auta bilo.. znači direkt sudar nije imala gdje pobjeći :lol:

govorim kolegi u autu da mi je sad bullbar k'o kod tebe da na teži način nauči lekciju.. ako ne bi bila totalka evo glave..
STARx
Posts: 2094
Joined: 24/11/2020 19:21

#33602 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by STARx »

black_adrian wrote: 22/07/2021 14:45 @STARx

joj danas kandidatkinje za tebe da joj Suzukija rastaviš od života.. idem ja lijevom trakom Alipašinom od nadvožnjaka na Ciglanama prema stadionu, desna traka začepljena samo na početku zbog radova.. kad nekakva u Vitari ja mislim ide odozgo mojom trakom i pretiče kolonu da bi se ona ubacila naprijed i skrenula lijevo... išao sam direkt na nju i u zadnji čas skrenem u desnu traku žao mi auta bilo.. znači direkt sudar nije imala gdje pobjeći :lol:

govorim kolegi u autu da mi je sad bullbar k'o kod tebe da na teži način nauči lekciju.. ako ne bi bila totalka evo glave..
Samo malo kucnes, neces se sad mad max stil zabit u nju da zavrsis na cnnu :D Sta bi, od kud ti, prepo sam se.. Samo je bitno bit u svojoj traci. Izadju oni svi nervozni, psuju, sto nisi kocio, sto se nisi sklonio, a on u tvojoj traci.. Naplati se to sve, preko agencije, masno.. A njemo/njoj ostavis par milki stete, da ima lekciju za narednih sto zivota kad krene divljati..
STARx
Posts: 2094
Joined: 24/11/2020 19:21

#33603 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by STARx »

azdralovic wrote: 22/07/2021 14:39
STARx wrote: 22/07/2021 14:01 Pojma oni nemaju.. Kad mi jedan izvadi cjenovnik kazni, ja se zijanio. Isprinto kazne ko menu iz kafica, jos ga plastificiro. Prepisivo s toga, a opet fulio. Stavio u opis kaznu za x, a po clanu kazna za y. Ka'e isto je to, podrazumijeva se. Potpisem za sudsko, smijurija
Vecina ih u sapki ima isprintano ove ceste kazne i koji je pripadajuci clan... a realno i ja bi sebi isprintao bolje nego da pogrijesi pa natezanje
drzo bi to u autu, djes pred civilom vadit a4 plastificirani papir i trazit prstom kazne..
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#33604 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by black_adrian »

STARx wrote: 22/07/2021 14:51 Samo malo kucnes, neces se sad mad max stil zabit u nju da zavrsis na cnnu :D Sta bi, od kud ti, prepo sam se.. Samo je bitno bit u svojoj traci. Izadju oni svi nervozni, psuju, sto nisi kocio, sto se nisi sklonio, a on u tvojoj traci.. Naplati se to sve, preko agencije, masno.. A njemo/njoj ostavis par milki stete, da ima lekciju za narednih sto zivota kad krene divljati..
e vala sljedeći koji naleti ima da ga navučem na karambolku pa makar malo nek zagrebe i nek pukne far.. taman mi je chrome maska napukla malo pa da obnovim izgled :D

danas sam imao 3 čiste prilike bez po muke et, al ne iskoristih... ostala dva sam natjerao da se skroz u rikverc vrate i očiste traku, fol nešto mašu.. nećeš vala proći na bezibrazluk makar svo auto razbio..
STARx
Posts: 2094
Joined: 24/11/2020 19:21

#33605 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by STARx »

black_adrian wrote: 22/07/2021 15:02
STARx wrote: 22/07/2021 14:51 Samo malo kucnes, neces se sad mad max stil zabit u nju da zavrsis na cnnu :D Sta bi, od kud ti, prepo sam se.. Samo je bitno bit u svojoj traci. Izadju oni svi nervozni, psuju, sto nisi kocio, sto se nisi sklonio, a on u tvojoj traci.. Naplati se to sve, preko agencije, masno.. A njemo/njoj ostavis par milki stete, da ima lekciju za narednih sto zivota kad krene divljati..
e vala sljedeći koji naleti ima da ga navučem na karambolku pa makar malo nek zagrebe i nek pukne far.. taman mi je chrome maska napukla malo pa da obnovim izgled :D

danas sam imao 3 čiste prilike bez po muke et, al ne iskoristih... ostala dva sam natjerao da se skroz u rikverc vrate i očiste traku, fol nešto mašu.. nećeš vala proći na bezibrazluk makar svo auto razbio..
Naplatu radi preko agencije, poslusaj me. Nisu ljudi normalni, svi ti sto se uvaljuju i idu dzonom u obraz vode se time da ces ti paziti jer ti je zao. A meni nije zao :D Taj fenomen gdje on tebi psuje, vristi, mase rukama, gleda te poprijeko, a on krsi i ove i one propise mi nikako nije jasan.. Takve kucnes, iznerviras ga jos vise, pa zovnes muriju. Dodju, a on i dalje psuje, pa trazis kaznu za vrijedjanje. 500 za to, 100 za prekrsaj plus trosak opravke auta. A ti naplatis, ljepota. Imam u glavi dobar projekat za metalne branike. Planiram na godisnjem, a moji navalili na more.. Skuckat ce se nesto :D 3mm debljina cca 200-250kg tezine. Moram mu ispisat neko ime jebacko.. Razarac.. :lol:
azdralovic
Posts: 4429
Joined: 29/05/2010 21:46

#33606 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by azdralovic »

STARx wrote: 22/07/2021 15:11
black_adrian wrote: 22/07/2021 15:02

e vala sljedeći koji naleti ima da ga navučem na karambolku pa makar malo nek zagrebe i nek pukne far.. taman mi je chrome maska napukla malo pa da obnovim izgled :D

danas sam imao 3 čiste prilike bez po muke et, al ne iskoristih... ostala dva sam natjerao da se skroz u rikverc vrate i očiste traku, fol nešto mašu.. nećeš vala proći na bezibrazluk makar svo auto razbio..
Naplatu radi preko agencije, poslusaj me. Nisu ljudi normalni, svi ti sto se uvaljuju i idu dzonom u obraz vode se time da ces ti paziti jer ti je zao. A meni nije zao :D Taj fenomen gdje on tebi psuje, vristi, mase rukama, gleda te poprijeko, a on krsi i ove i one propise mi nikako nije jasan.. Takve kucnes, iznerviras ga jos vise, pa zovnes muriju. Dodju, a on i dalje psuje, pa trazis kaznu za vrijedjanje. 500 za to, 100 za prekrsaj plus trosak opravke auta. A ti naplatis, ljepota. Imam u glavi dobar projekat za metalne branike. Planiram na godisnjem, a moji navalili na more.. Skuckat ce se nesto :D 3mm debljina cca 200-250kg tezine. Moram mu ispisat neko ime jebacko.. Razarac.. :lol:
Na Sipu sam vidio jednog takvog cerokija, metalni branici, podignut, bull bar naprijed, cini mi se raptor boja zelena
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#33607 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by black_adrian »

STARx wrote: 22/07/2021 15:11 Naplatu radi preko agencije, poslusaj me. Nisu ljudi normalni, svi ti sto se uvaljuju i idu dzonom u obraz vode se time da ces ti paziti jer ti je zao. A meni nije zao :D Taj fenomen gdje on tebi psuje, vristi, mase rukama, gleda te poprijeko, a on krsi i ove i one propise mi nikako nije jasan.. Takve kucnes, iznerviras ga jos vise, pa zovnes muriju. Dodju, a on i dalje psuje, pa trazis kaznu za vrijedjanje. 500 za to, 100 za prekrsaj plus trosak opravke auta. A ti naplatis, ljepota. Imam u glavi dobar projekat za metalne branike. Planiram na godisnjem, a moji navalili na more.. Skuckat ce se nesto :D 3mm debljina cca 200-250kg tezine. Moram mu ispisat neko ime jebacko.. Razarac.. :lol:
ima da prolazis kroz guzve k'o pod rotacijom :lol:

a tako i jeste fakat... drugi put ko god da izleti imat cu na umu ovaj tekst, pa makar malo ga zagrebao dobro i jest... takve majmune dobro treba ispeglat a nema boljeg nacina od navedenog :lol:

koju agenciju koristis, preporuka? il je svaka tu negdje..
STARx
Posts: 2094
Joined: 24/11/2020 19:21

#33608 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by STARx »

azdralovic wrote: 22/07/2021 15:17
Na Sipu sam vidio jednog takvog cerokija, metalni branici, podignut, bull bar naprijed, cini mi se raptor boja zelena
Sredio sam i ja svog poprilicno. Dignut 5cm s old man emu ovjesom, 265-70-16 at gume, bull bar, vitlo sintetika pw12000, led bar naprijed, distanceri 3cm. Hocu jos metalne branike naprijed, nazad, plocu da zastitim podvozje cijelom duzinom. Racunam sa svim da ce biti oko 2.5/2.7tona tezak. Za sad je na neke 2tone i nesto sitno preko, dobro se drzi. Ne pati se. Zelja je bila 4.7, nemoguce ih je naci. Kod mene je 3.0 crdi. Ima kod bosmala na onom otvorenom parkingu ispred jedan patrol, full sredjen.. E to mi je zelja..
https://www.olx.ba/artikal/43255919/nis ... motor-m57/
https://www.olx.ba/artikal/43493700/nissan-patrol/
https://www.olx.ba/artikal/43088775/nis ... 61-4-2-td/
za sad ce ostat samo zelja :D
STARx
Posts: 2094
Joined: 24/11/2020 19:21

#33609 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by STARx »

black_adrian wrote: 22/07/2021 15:22
STARx wrote: 22/07/2021 15:11 Naplatu radi preko agencije, poslusaj me. Nisu ljudi normalni, svi ti sto se uvaljuju i idu dzonom u obraz vode se time da ces ti paziti jer ti je zao. A meni nije zao :D Taj fenomen gdje on tebi psuje, vristi, mase rukama, gleda te poprijeko, a on krsi i ove i one propise mi nikako nije jasan.. Takve kucnes, iznerviras ga jos vise, pa zovnes muriju. Dodju, a on i dalje psuje, pa trazis kaznu za vrijedjanje. 500 za to, 100 za prekrsaj plus trosak opravke auta. A ti naplatis, ljepota. Imam u glavi dobar projekat za metalne branike. Planiram na godisnjem, a moji navalili na more.. Skuckat ce se nesto :D 3mm debljina cca 200-250kg tezine. Moram mu ispisat neko ime jebacko.. Razarac.. :lol:
ima da prolazis kroz guzve k'o pod rotacijom :lol:

a tako i jeste fakat... drugi put ko god da izleti imat cu na umu ovaj tekst, pa makar malo ga zagrebao dobro i jest... takve majmune dobro treba ispeglat a nema boljeg nacina od navedenog :lol:

koju agenciju koristis, preporuka? il je svaka tu negdje..
Centar 24, cengic vila. Dole kod kafica ssh, route 66. Kad ides od apoteke dina prema gradu. Sa strane su gdje gledas na glavnu. Samo prislonis takvim fakinima, nista totalka i te zavrzlame.. Europski i kod njih dole. Ima opcija otkupa slucaja, isplate te oni a ti im prepises slucaj da se oni natezu sa naplatom.
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#33610 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by black_adrian »

eh hvala ti puno :D
STARx
Posts: 2094
Joined: 24/11/2020 19:21

#33611 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by STARx »

Nista, trazi mirsu ako se odlucis kod njih.
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#33612 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by foxlife »

i reci da te asim poslo
STARx
Posts: 2094
Joined: 24/11/2020 19:21

#33613 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by STARx »

Ponesi sda clansku da ne cekas
zdruzdjo
Posts: 5186
Joined: 16/08/2009 00:27

#33614 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by zdruzdjo »

black_adrian wrote: 22/07/2021 14:45 @STARx

joj danas kandidatkinje za tebe da joj Suzukija rastaviš od života.. idem ja lijevom trakom Alipašinom od nadvožnjaka na Ciglanama prema stadionu, desna traka začepljena samo na početku zbog radova.. kad nekakva u Vitari ja mislim ide odozgo mojom trakom i pretiče kolonu da bi se ona ubacila naprijed i skrenula lijevo... išao sam direkt na nju i u zadnji čas skrenem u desnu traku žao mi auta bilo.. znači direkt sudar nije imala gdje pobjeći :lol:

govorim kolegi u autu da mi je sad bullbar k'o kod tebe da na teži način nauči lekciju.. ako ne bi bila totalka evo glave..
Kakav sam ja stealth gadget na svom prvom autu(opel ascona iz 1980-te) imao za te stvari. Zeljezni profil nekih 15x15 a preko njega navucena plasticna karambolka. dalje su bili nosaci na kojima su bili sarafi koji popucaju pri udaru iole jacem i pomjere se. A karambolka dobro odmaknuta od lima. Dva puta sam pravio dar-mar pri takvim stvarima onom suprotnom. A nazad bila kuka "made in "zrak-ova" radionica :izet: . jednom je liku ostalo pola hladnjaka na istoj kad je krenuo da se "otkaci" sa mene nakon sto se nabio.

I bas je ovo sto se spomenu u tim glavama. Oslanja se na to da je tebi zao svog auta pa ces se skloniti.
Obratite paznju da takve krkanluke neces vidjeti nikad da rade likovi sa nekim ultra-skupim autima. takvi izadju da prenesu auto preko lezecih policajaca, a ne da se zabije u tebe 100% kriv.
User avatar
Laplace
Posts: 10253
Joined: 19/11/2012 18:37

#33615 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Laplace »

Jutros zanimljiva situacija (sa slike ispod).
Image

Na raskrsnici je označeno:
1. Zelenom bojom - dozvoljeni smjerovi.
2. Crvenom bojom - zabranjeni smjerovi.
3. Plavom bojom - moja putanja (uključujem se na glavnu cestu).
4. Crnom bojom - putanja vozača golfa dvojke (kasnije sam vidio da ima P na zadnjoj šajbi), koji se isključuje sa goavne ceste. Trebao je to uraditi zelenom putanjom, ali nerijetko se ljudi prave pametni pa rade crvenom putanjom - i nije stvar u tome da je početnik, to je neki lokalac koji dobro zna kojom putanjom se smije isključiti a kojom ne smije.
5. Slovo A je mjesto gdje smo se zaustavili (nisam htio ovaj put popustiti jer mi je već dosadilo d ame prave budalom).
6. Slovo B je mjesto gdje je bila policijska patrola u kombiju - vozač golfa se maltene očešao o policijski kombi, prošao je na manje od metar od njega.
Policija me je pustila da se isključim i krenula za njim. Epilog ne znam, otišao sam dalje svojim putem. Jedna od rijetkih situacija kad se policija nađe gdje treba (iako ovdje nerijetko budu, upravo na mjestu B, a u zadnje vrijeme sve češće - da li zbog novog gradonbačelnika Breze ili neki drugi razlog, to ne bih znao).
komsinica_s_drugog
Posts: 690
Joined: 23/12/2018 19:16

#33616 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by komsinica_s_drugog »

Nerviraju me pjesaci koji stoje uz pjesacki, a nemaju ga namjeru preci.
User avatar
Logovan
Posts: 94165
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#33617 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Logovan »

komsinica_s_drugog wrote: 23/07/2021 18:49 Nerviraju me pjesaci koji stoje uz pjesacki, a nemaju ga namjeru preci.
Također. I kada im staneš, onda gledaju okolo ili te blijedo pogledaju kao ono "šta ovaj hoće". :mrgreen:
komsinica_s_drugog
Posts: 690
Joined: 23/12/2018 19:16

#33618 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by komsinica_s_drugog »

Logovan wrote: 23/07/2021 18:51
komsinica_s_drugog wrote: 23/07/2021 18:49 Nerviraju me pjesaci koji stoje uz pjesacki, a nemaju ga namjeru preci.
Također. I kada im staneš, onda gledaju okolo ili te blijedo pogledaju kao ono "šta ovaj hoće". :mrgreen:
A imas i one sto hoce preci, ali ti masu rukom da ti ides, pa ce on poslije 🙄 Obicno stariji muskarci.
noviclan
Posts: 10807
Joined: 31/10/2013 06:48

#33619 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by noviclan »

komsinica_s_drugog wrote: 23/07/2021 18:49 Nerviraju me pjesaci koji stoje uz pjesacki, a nemaju ga namjeru preci.
100% i ti kulturno stans cak malo i zatrubis a ono odmahne rukom ma idi bre u pm 2-3 metra od zebre
User avatar
Logovan
Posts: 94165
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#33620 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Logovan »

komsinica_s_drugog wrote: 23/07/2021 19:05
Logovan wrote: 23/07/2021 18:51
Također. I kada im staneš, onda gledaju okolo ili te blijedo pogledaju kao ono "šta ovaj hoće". :mrgreen:
A imas i one sto hoce preci, ali ti masu rukom da ti ides, pa ce on poslije 🙄 Obicno stariji muskarci.
Hahaha bas, a ako ne stanes onda je vidi jesu nam vozaci nekulturni :mrgreen:
User avatar
drug_profi
Posts: 50211
Joined: 16/07/2012 16:00

#33621 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by drug_profi »

Pa mahnem i ja ponekad jer vidim da kad ti prodjes ja mogu laganini, a ovako moram pozurit...a sto ce mi srklet.
User avatar
Logovan
Posts: 94165
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#33622 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Logovan »

Ma jok kakva žurba, srklet, lagano pređeš i vozdra. :thumbup:
User avatar
drug_profi
Posts: 50211
Joined: 16/07/2012 16:00

#33623 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by drug_profi »

Ma stid me vući se preko ceste da me ljudi čekaju, a nekad ne mogu brže.
User avatar
Romeo 80
Posts: 4343
Joined: 11/12/2006 16:55
Location: Seljajevo, al Centar brale
Grijem se na: Džemper
Vozim: Azijsku nakazu

#33624 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Romeo 80 »

drug_profi wrote: 23/07/2021 21:48 Ma stid me vući se preko ceste da me ljudi čekaju, a nekad ne mogu brže.
I to govori o tebi da si kultura covjek, a sta reci za one koji namjerno razvuku kad prelaze preko pjesackog? Posebno to primjecujem kod djevojaka. Drnda po jebenom mobitelu i ono sva bitna, a ti cekas li cekas :-x
Ili oni koji kad prelaze cestu ne idu pravolinijski, vec idu dijagonalno, pa ga jos duze moras cekati.
User avatar
Laplace
Posts: 10253
Joined: 19/11/2012 18:37

#33625 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Laplace »

Romeo 80 wrote: 23/07/2021 22:52
drug_profi wrote: 23/07/2021 21:48 Ma stid me vući se preko ceste da me ljudi čekaju, a nekad ne mogu brže.
I to govori o tebi da si kultura covjek, a sta reci za one koji namjerno razvuku kad prelaze preko pjesackog? Posebno to primjecujem kod djevojaka. Drnda po jebenom mobitelu i ono sva bitna, a ti cekas li cekas :-x
Ili oni koji kad prelaze cestu ne idu pravolinijski, vec idu dijagonalno, pa ga jos duze moras cekati.
Ili krenu dvije djevojke sa suprotnih strana, sretnu se na pola pješačkog, tu stanu i razvežu priču, pa ti čekaj da dovrše (to mi se prije par godina desilo u Visokom, blizu one čuvene knjižare sa ulošcima).
Post Reply