Sta vas najvise nervira kod vozaca

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

STARx
Posts: 2094
Joined: 24/11/2020 19:21

#34226 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by STARx »

foxlife wrote: 03/08/2021 14:35
STARx wrote: 03/08/2021 14:21

Ne mozes, moj tata nije panglu. Ti jednostavno neces da razumis. Pravilo desne strane vazi za vozila koja se nalaze u kruznom toku. Vozila koja se ukljucuju u kruzni tok nalaze se u sporednoj ulici. Vozila koja se ukljucuju u kruzni tok duzni su propustiti vozila koja se nalaze u kruznom toku ili ukoliko je tvoj primjer kojeg nisam ni pregledao iz pariza ukljucenje uraditi tako da ne ugrozavaju voznju vozaca koji se vec nalazi unutar istog. A to kod nas nije moguce, jer ja tebi ne mogu da objasnim da vozila u kruznom toku imaju prednost u odnosu na onog koji se ukljucuje. Da prednost vazi za cijeli krug, ne za traku u koju se ukljucujes. Kad si na glavnoj isto imas znak prednost, a taj znak vazi za sve trake, ne samo za jednu.
pa nije tata glup al zato sin jeste :D
ja ne razumim nego razumijem nesto sto su ovi objasnili a sto ti ne mozes da razumijes
u slobodnu traku se moze ukljuciti
prednost ima kad si u toj traci i to je sva filozofija koja se mora shvatiti

i na autoputu se ukljucujes na pravo prvenstva pa se ukljucujes u traku kad je slobodna a ne kad nema nikoga na ap
zato je u nekim drzavama pravilo da kod tih ukljucnih se prestrojis lijevo da bi ovaj mogao se ukljuciti
al dzaba objasnjavam kad ne kontas
Ne mozes se ukljuciti ukoliko svojim ukljucenjem remetis tok kretanja vozila unutar kruznog toka. Mozes se ukljucit samo ako ces na prvu desno, a postoje dvije izlazne trake. Primjer apa veze nema s ovim, bezveze se trudis. Tuchem te sakama po telechoj glavi, a uzivam u ovome. Dojim te vec 10dana. :)
STARx
Posts: 2094
Joined: 24/11/2020 19:21

#34227 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by STARx »

foxlife wrote: 03/08/2021 14:36
procitaj tekst na klixu i vidi sliku pa ce ti se neke stvari same objasniti ako zelis da shvatis
ps. samo reci je li vanjska traka slobodna? i to citavom duzinom od kamiona cak a vjerovatno i tamo prema sos selu
Evo procito
Prvo i osnovno pravilo jeste da vozila koja ulaze u kružni tok moraju smanjiti brzinu ili se po potrebi u potpunosti zaustaviti te na taj način ustupiti prednost vozilima koja su već u kružnom toku.
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#34228 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by foxlife »

STARx wrote: 03/08/2021 14:38
foxlife wrote: 03/08/2021 14:35

pa nije tata glup al zato sin jeste :D
ja ne razumim nego razumijem nesto sto su ovi objasnili a sto ti ne mozes da razumijes
u slobodnu traku se moze ukljuciti
prednost ima kad si u toj traci i to je sva filozofija koja se mora shvatiti

i na autoputu se ukljucujes na pravo prvenstva pa se ukljucujes u traku kad je slobodna a ne kad nema nikoga na ap
zato je u nekim drzavama pravilo da kod tih ukljucnih se prestrojis lijevo da bi ovaj mogao se ukljuciti
al dzaba objasnjavam kad ne kontas
Ne mozes se ukljuciti ukoliko svojim ukljucenjem remetis tok kretanja vozila unutar kruznog toka. Mozes se ukljucit samo ako ces na prvu desno, a postoje dvije izlazne trake. Primjer apa veze nema s ovim, bezveze se trudis. Tuchem te sakama po telechoj glavi, a uzivam u ovome. Dojim te vec 10dana. :)
dojis vec 10 dana
dobar si
al ti ne kontas i ne vidis
slijep si ili se dobro pravis glup da ne bi priznao da si u krivu
al kako sam ti rekao onda samo ti misli da nesto pobjedjujes ili sta vec
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#34229 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by foxlife »

STARx wrote: 03/08/2021 14:38
foxlife wrote: 03/08/2021 14:36
procitaj tekst na klixu i vidi sliku pa ce ti se neke stvari same objasniti ako zelis da shvatis
ps. samo reci je li vanjska traka slobodna? i to citavom duzinom od kamiona cak a vjerovatno i tamo prema sos selu
Evo procito
Prvo i osnovno pravilo jeste da vozila koja ulaze u kružni tok moraju smanjiti brzinu ili se po potrebi u potpunosti zaustaviti te na taj način ustupiti prednost vozilima koja su već u kružnom toku.
e super napredujemo
ili se po potrebi zaustaviti
ima li ovdje potrebe ako je vanjska traka prazna?
STARx
Posts: 2094
Joined: 24/11/2020 19:21

#34230 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by STARx »

foxlife wrote: 03/08/2021 14:40

dojis vec 10 dana
dobar si
al ti ne kontas i ne vidis
slijep si ili se dobro pravis glup da ne bi priznao da si u krivu
al kako sam ti rekao onda samo ti misli da nesto pobjedjujes ili sta vec
Kontam ja i vidim, samo si ti nepismen pa ne mozes to da svaris. Ja bih napravio novi nick na tvom mjestu. Ovoliko trpanja ne ide pod jedan.
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#34231 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by foxlife »

STARx wrote: 03/08/2021 14:45
foxlife wrote: 03/08/2021 14:40

dojis vec 10 dana
dobar si
al ti ne kontas i ne vidis
slijep si ili se dobro pravis glup da ne bi priznao da si u krivu
al kako sam ti rekao onda samo ti misli da nesto pobjedjujes ili sta vec
Kontam ja i vidim, samo si ti nepismen pa ne mozes to da svaris. Ja bih napravio novi nick na tvom mjestu. Ovoliko trpanja ne ide pod jedan.
ne kontas nego ajde nastavi sa onim drugim pitanjima i odgovorima gdje si upalio malo mozak pa si procitao tekst
STARx
Posts: 2094
Joined: 24/11/2020 19:21

#34232 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by STARx »

foxlife wrote: 03/08/2021 14:41

e super napredujemo
ili se po potrebi zaustaviti
ima li ovdje potrebe ako je vanjska traka prazna?
Ima. Vozilo u unutrasnjoj obavjestava putem svjetlosne signalizacije svoj sljedeci korak, a to je izlazak iz kruznog toka. Ne smijes mu remetiti radnju kretanja unutar kruznog toka. Jedino ako ces na prvi izlaz, sto snimaC nije uradio nego nastavio pravo.
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#34233 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by foxlife »

STARx wrote: 03/08/2021 14:47
foxlife wrote: 03/08/2021 14:41

e super napredujemo
ili se po potrebi zaustaviti
ima li ovdje potrebe ako je vanjska traka prazna?
Ima. Vozilo u unutrasnjoj obavjestava putem svjetlosne signalizacije svoj sljedeci korak, a to je izlazak iz kruznog toka. Ne smijes mu remetiti radnju kretanja unutar kruznog toka. Jedino ako ces na prvi izlaz, sto snimaC nije uradio nego nastavio pravo.
e ajmo sada na sliku koja je u klix tekstu i pogledaj fino
evo ja cu je postaviti da bude jasnije
Image

ako forumas ide odozgo a ovaj na slici je bijelo auto
sta pise iznad jedinice i gdje pokazuje ta crta?
STARx
Posts: 2094
Joined: 24/11/2020 19:21

#34234 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by STARx »

foxlife wrote: 03/08/2021 14:52

e ajmo sada na sliku koja je u klix tekstu i pogledaj fino
evo ja cu je postaviti da bude jasnije
Image

ako forumas ide odozgo a ovaj na slici je bijelo auto
sta pise iznad jedinice i gdje pokazuje ta crta?
Sine, nemamo sta dalje ici na sliku. Djaba vrtis pricu skoro 2 sedmice. Oduzimanje prednosti se desilo na ulazu u kruzni tok. tu se prica sva zavrsava. Na kraju krajeva i na toj slici ti pise "ustupanje prvenstva prolaza". pa ti sam sebe deres, ne trebam ti ja.
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#34235 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by foxlife »

STARx wrote: 03/08/2021 14:55
foxlife wrote: 03/08/2021 14:52

e ajmo sada na sliku koja je u klix tekstu i pogledaj fino
evo ja cu je postaviti da bude jasnije
Image

ako forumas ide odozgo a ovaj na slici je bijelo auto
sta pise iznad jedinice i gdje pokazuje ta crta?
Sine, nemamo sta dalje ici na sliku. Djaba vrtis pricu skoro 2 sedmice. Oduzimanje prednosti se desilo na ulazu u kruzni tok. tu se prica sva zavrsava.
imamo se vracati na sliku sine jer ona pokazuje sve i to tvoje sto kazes oduzimanje prednosti i prestrojavanje i sve ostalo sto je bilo na snimci
to sto ti ne kontas je do tebe
i dobra ti ta matematika 5 dana je kod tebe 2 sedmice
jbt da te covjek pusti za 5 dana bilo bi mjesec
kad nemas argumenata onda te fore prosipas
dovoljno si rekao
STARx
Posts: 2094
Joined: 24/11/2020 19:21

#34236 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by STARx »

foxlife wrote: 03/08/2021 14:59

imamo se vracati na sliku sine jer ona pokazuje sve i to tvoje sto kazes oduzimanje prednosti i prestrojavanje i sve ostalo sto je bilo na snimci
to sto ti ne kontas je do tebe
i dobra ti ta matematika 5 dana je kod tebe 2 sedmice
jbt da te covjek pusti za 5 dana bilo bi mjesec
kad nemas argumenata onda te fore prosipas
dovoljno si rekao
Pa ne znam kakve argumente hoces, ti dajes sve primjere koji idu u korist mojoj tvrdnji. A to je da vozila koja ulaze u kruzni tok ulaze u ulicu(kruzni tok) s prvenstvom prolaza te su duzna ista propustiti. Meni argumenti ne trebaju, ti ih sam dajes. Samo sto si glup da skontas da ti argumenti idu meni u prilog ne tebi :D
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#34237 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by foxlife »

posto je bespotrebno vise pisati i objasnjavati i bezveze rekoh da necu pisati o kruznim vise sad je dovoljno receno da nastavimo sa daljnjim nerviranjima oko ostalih stvari
nervira me kod vozaca koji samo stanu bilo gdje da bi neko izasao nema veze sto iza napravi kolonu
ili stane bilo gdje samo da on nesto odradi kupi plati
STARx
Posts: 2094
Joined: 24/11/2020 19:21

#34238 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by STARx »

Nerviraju me osobe koje ne znaju koristit kruzni tok. :D
adsubzero
Posts: 2994
Joined: 08/02/2013 15:52

#34239 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by adsubzero »

STARx wrote: 03/08/2021 14:24 https://prnt.sc/1iopazs
Jel ti tesko shvatiti da je ovo uzimanje prednosti?
Ova slika sve govori, ovdje se NIJE SMIO uopste ukljuciti u kruzni tok.
STARx
Posts: 2094
Joined: 24/11/2020 19:21

#34240 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by STARx »

Naravno da nije.. Samo da je sacekao 3sekunde da prodje na njegovu desnu pa se ukljucio ne bi bio problem. Vozac je slozio pun gas, samo da mu sasjece izlaznu putanju, svira i psuje. Klosar. to je forumas shandrprcsa. Nastanjen na aneksu. Dok mu prodjem kroz ulicu i uslikam ragu koju vozi okacit cu. Radi to stalno, uzima prednost i naguzi se na izlaznoj traci da ga udari, ostatak price je poznat kako ide. Cime se smradovi bave da zarade koju marku, a ojade nekoga ko vozi propisno.
BadBoy
Posts: 8045
Joined: 01/11/2005 21:55

#34241 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by BadBoy »

Nije za nas više od jedne trake izgleda :D
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#34242 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by foxlife »

BadBoy wrote: 03/08/2021 15:28 Nije za nas više od jedne trake izgleda :D
definitivno nije :D
User avatar
drug_profi
Posts: 50198
Joined: 16/07/2012 16:00

#34243 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by drug_profi »

A jebo vas kruzni da vas jebo...
Samo idiot ce u kruznom insistirati na prednosti po cijenu kontakta.
Svako ce normalan voziti tako da dozvoli i ukljucenje i iskljucenje.
User avatar
Laplace
Posts: 10245
Joined: 19/11/2012 18:37

#34244 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Laplace »

foxlife wrote: 03/08/2021 09:40 Tekst potvrdjuje ono sto sam pisao samo sto to pojedinci nikad nece priznati
Kako se dobro smijati na kraju
Očigledno.
Prvo i osnovno pravilo jeste da vozila koja ulaze u kružni tok moraju smanjiti brzinu ili se po potrebi u potpunosti zaustaviti te na taj način ustupiti prednost vozilima koja su već u kružnom toku.
User avatar
Laplace
Posts: 10245
Joined: 19/11/2012 18:37

#34245 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Laplace »

zdruzdjo wrote: 03/08/2021 12:34
BadBoy wrote: 02/08/2021 07:42
Ma znam ja da se sranja dešavaju, ali ovo je baš previše auta bilo da bi se podvelo pod kategoriju "desilo se sranje".

Auto u ispravnom stanju ne bi trebalo prokuhati tako lako, pa nismo Sahara a i dole se najnormalnije vozi
Veliki problem u tom trenutku na tom mjestu je sto su ljudi isli mic po mic uz brdo sa upaljenom klimom. E to je izazvalo pregrijavanja silna. Klima kad se auto ne krece je veliki potrosac protoka zraka od ventilatora a tada ostatak masine ne dobija ono sto mu treba. I jos kad imas plus 39 napolju i ako je rashladna tecnost u autu malo starija eto ga. Recept za pregrijavanje.

Meni prvom se desilo prvi put u zivotu prije 15ak dana da mi je temperatura krenula da se penje preko onih pola odakle ne mrda.
Za 6 godina kako vozim ovo auto nikad nije maknula preko tih pola. Srecom odmah sam znao sta je i sta uzrokuje to. Ugasio klimu i doslovno za 10 sekundi se vratila na mjesto. E problem je sto puno ljudi uopste ne gleda na tablu sta se desava dok ne "zapisti" i ne upali se se crvena lapica neka.
A tada je vec vrijeme da se otvara hauba.
U Asti H možeš gledati koliko hoćeš, ništa vidjeti nećeš jer se neko napravio pametan i zaključio da na instrument tabli ne treba biti pokazivač temperature. Ono, upaliće signalizaciju ako se motor pregrije. Jako pametno!
User avatar
Laplace
Posts: 10245
Joined: 19/11/2012 18:37

#34246 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Laplace »

foxlife wrote: 03/08/2021 14:04 jesi ti bolestan
u vanjskoj nije bilo auta koji imaju prednost da bi propustio te iste
da odemo u pariz u njihov kruzni tok kod trijumfalne po tvom nikad ne bi usao u kruzni


isto ovo preslikaj na nase kruzne sa vise od jedne trake
Ovdje očigledno važi pravilo desne strane, tj. vozila u kružnom toku nemaju prvenstvo prolaza. Potpuno drugačija filozofija kružnog toka.

Kod nas na ulazu u kružni tok postoji znak:

Image
User avatar
Laplace
Posts: 10245
Joined: 19/11/2012 18:37

#34247 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Laplace »

adsubzero wrote: 03/08/2021 15:08
STARx wrote: 03/08/2021 14:24 https://prnt.sc/1iopazs
Jel ti tesko shvatiti da je ovo uzimanje prednosti?
Ova slika sve govori, ovdje se NIJE SMIO uopste ukljuciti u kruzni tok.
Oduzimanje prvenstva prolaza jasno k'o kuća. Još se na snimku uopšte ne vidi nikakov usporavanje pri ulasku.

Primjer sa autoputem je također promašen. U stvari, ni to mu ne ide u prilog: ako se namjeravam uključiti na autoput, to moram uraditi sa povećanim oprezom i na način da ne ometam nijedno vozilo koje se njime kreće. Ako se autoputem vozilo kreće lijevom trakom i prilazi dijelu puta na kojem se ja namjeravam uključiti, a pri tome signalizira da će se prestrojiti u (slobodnu) desnu traku, ja sam obavezan da ga propustim jer bih ga uključivanjem ometao u kretanju (čak je to još i bitnije nego kod kružnog zbog većih brzina).

Autoput je drugačiji i zbog trake za ubrzavanje.

I da, svaki put kad se na autoput uključujem vodim računa i o ponašanju vozila u preticajnoj traci. Prije svega zbog bezbjednosti, jer se ne namjeravam sudarati, hvala lijepo.
User avatar
Laplace
Posts: 10245
Joined: 19/11/2012 18:37

#34248 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Laplace »

drug_profi wrote: 03/08/2021 22:16 A jebo vas kruzni da vas jebo...
Samo idiot ce u kruznom insistirati na prednosti po cijenu kontakta.
Svako ce normalan voziti tako da dozvoli i ukljucenje i iskljucenje.
Istina. Ali, ovdje pričamo o čovjeku koji ulijeće u kružni bez usporavanja (čak, izgleda, i ubrzava) i sekundu kasnije ulazi u tačku kolizije. To je ekvivalentno situaciji kad taksista ubrza pa naglo zakoči kako bi ga neko udario u zadnji kraj - tipične iznude novca od autoosiguranja.
User avatar
Laplace
Posts: 10245
Joined: 19/11/2012 18:37

#34249 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Laplace »

Juče smo imali neopisivo divan osjećaj vožnje autoputem u prvom stepenu prenosa brzinom 10 km/h. Neprocjenjivo!

Dionica Podlugovi-Jošanica, na dijelu gdje su u smjeru ka Podlugovima radovi i gdje se taj smjer preusmjerava u jednu traku suprotnog pravca (ka Jošanici). Tu je ograničenje 80 zbog radova. Međutim, juče je u smjeru ka Jošanici bio sudar pa su tri od četiri trake bile neprohodne (dvije zbog radova i treća zbog sudara). Na dionici, koju obično prođemo za par minuta, potrošili smo skoro pola sata.

Sreća je što smo imali ACC (napomena: nismo vozili zaustavnom).
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#34250 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by black_adrian »

Laplace wrote: 04/08/2021 15:52 Juče smo imali neopisivo divan osjećaj vožnje autoputem u prvom stepenu prenosa brzinom 10 km/h. Neprocjenjivo!

Dionica Podlugovi-Jošanica, na dijelu gdje su u smjeru ka Podlugovima radovi i gdje se taj smjer preusmjerava u jednu traku suprotnog pravca (ka Jošanici). Tu je ograničenje 80 zbog radova. Međutim, juče je u smjeru ka Jošanici bio sudar pa su tri od četiri trake bile neprohodne (dvije zbog radova i treća zbog sudara). Na dionici, koju obično prođemo za par minuta, potrošili smo skoro pola sata.

Sreća je što smo imali ACC (napomena: nismo vozili zaustavnom).
ako se niste bar malo prije trake za ACC isključili i pretekli auta do trake to je isto k'o da niste ni imali ACC :mrgreen:
Post Reply