Sta vas najvise nervira kod vozaca

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#33926 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by foxlife »

juve32 wrote: 27/07/2021 22:40
foxlife wrote: 27/07/2021 22:36
gdje ste vi polagali jbt u kiseljaku travniku ili u sirokom?
Je li se ovako ulijece u kruzni bez ikakvog gledanja? Pogotovo u slucaju crnog bmwa, gdje je lik daleko ispred njega bio i prije nego se doticni ukljucio uopste u kruzni tok. Ovo je na silu samo pokusao da ispadne zrtva saobracaja, a zapravo je sam kriv.
o kojem videu pricamo
na sva 3 videa koja su trenutno ovdje snimac je po pravilima
ok mozda moze uz vozacku solidarnost pustiti prikociti i sl al je sasvim ok ovdje
User avatar
Laplace
Posts: 10432
Joined: 19/11/2012 18:37

#33927 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Laplace »

doff wrote: 27/07/2021 22:34 Ko vama vozačku dade...

Mijenjanje trake u kruznom toku povlači ista pravila kao i mijenjanje trake u pravcu. Žmigavac i propuštanje vozila su osnovna pravila koja poštuje onoj ko mijenja saobracajnu traku.

Pa jbt to na prvim casovima ucite, ako niste kupili vozačku.

Ako su oba vozila u kruznom toku, oni su na putu iste važnosti, svaka promjena kretanja podložna je ugrožavanju onoga ko se kreće svojom trakom. Da bi se izbjegao konflikt, onaj ko mijenja traku je obavezan propustiti vozila, odnosno ne ugroziti njihovo kretanje. S tim da se ne zaustavlja nego nastavlja kretanje praveći krug dok ne stekne uvjet da bezbjedno napusti kružni tok, odnosno da ne ugrozi drugog.

Ako to ne shvatate, ne sjedajte i ne upravljanje vozilom, jer ste žive kamikaze.
Greška vozača koji snima je u uključivanju u kružni tok, a ne ono poslije. Nije se smio uključiti jer je ovaj u unutrašnjoj signalizirao da će se prestrojiti u vanjsku. Da su ušli na isti ulaz, onda bi bio kriv taj iz unutrašnje.

Ako se uključuješ na put sa prvenstvom prolaza, moraš propustiti sva vozila na to putu (teoretski, a u praksi ona koja su u desnoj/vanjskoj traci i ona koja u lijevoj/unutrašnjoj jasno signaliziraju da se prestrojavaju u desnu/vanjsku - zato su na vozačkom ispitu obarali one koji ne propuste vozila koja u kružnom voze u unutrašnjoj traci, bilo je priča o tome).
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#33928 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by foxlife »

Laplace wrote: 27/07/2021 22:40
foxlife wrote: 27/07/2021 21:49

kao sto si i tu u kruznom jer si usao u njega
prednost ima onaj kojem ometas putanju pri svom ulazu ne pri njegovom izlazu
Zamisli da se sa sporednog puta uključuješ na glavni put sa više traka. Sa lijeve strane ti nailazi vozilo koje vozi lijevom trakom, ali vidiš da je njemu uključen pokazivač smjera kojim daje do znanja da će se prestrojiti u desnu traku. U tom slučaju ćeš mu uključivanjem na glavni put ugroziti sigurnost.
Druga stvar bi bila da vozač u lijevoj nije pokazao namjeru da se prestroji.

Inače, u pravilu se propuštaju sva vozila naglavnoj cesti, s tim da u slučaju da je desna prazna i niko ne pokazuje namjeru da je zauzme nije rizično uključiti se u desnu.

Sad sve to prebaci na kružni tok i imaš sliku.

Znači, nije greška snimatelja na onim klipovima u trenutku prestrojavanja vozila iz unutrašnje u vanjsku, greška je u tome što se ubacio u kružni iako je vozač u unutrašnjoj signalizirao da će se ubrzo prestrojiti u vanjsku i izaći iz kružnog toka.

Ovo sve je posljedica nerazmišljanja ljudi koji konstruišu kružne tokove: znaju kakav smo narod i morali su nas fizički prisiliti da izlazimo na prvom (eventualno drugom) izlazu.
samo sto u slucaju kruznog ovaj kad se ne moze prestrojiti kruzi i opet je tu za 20 sekundi kad nema nikoga i prestrojava se u vanjsku zmigavcem

e sad je to ono sto ja govorim siva zona
ako u zakonu o kruznom donesu to sto vi kazete onda je kriv snimatelj jer tako zakon kaze a ako donesu kako ja kazem onda je potpuno ispravan
a mi nemamo tog zakona zato u biti niko "nije" kriv
a kad bi se desio sudar bas me zanima sta bi policija rekla
sam sandoprc tvrdi da je u takvim sudarima izlazio kao nevin
je li istina ne znam
mahalas505
Posts: 2783
Joined: 08/10/2005 09:13

#33929 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by mahalas505 »

foxlife wrote: 27/07/2021 22:39
vjeshalica wrote: 27/07/2021 22:00 Ne nije. Osim sto je on sada u poziciji unutar kruznog, a crni ulijece u kruzni isto kao i on sto ulijece po Dobrinji. Dok ne zavrsi na krov. :mrgreen:
on u kruznom je u vanjskoj a onaj u kruznom je u untrasnjoj
dva svijeta razlicita
@vjeshalica i @STARx su u upravu sto se tice ona prva dva videa sto su postavljena. Prilikom ulaska u kruzni tok moraju se propustiti sva vozila, pa i ona sto su u unutrasnjoj traci kruznog toka.
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#33930 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by foxlife »

seoBIH wrote: 27/07/2021 22:41 Nisu oba na putu istog nivoa. Jedni su na putu s pravom prvenstva, drugi nisu, tek se uključuju. Ne pričamo o tome kada su oba u kružnom već ranije.
da je ovaj isao vanjskom ovaj se ne bi ukljucivao
evo ti primjer kod vrazove donja ulica sto izlazi na titovu
ako su desna i srednja traka pune jel ovaj iz te ulicice mora cekati da svi prodju?

kako ne kontate da je njegova traka u koju se ukljucuje prazna i zato se moze ukljuciti
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#33931 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by foxlife »

mahalas505 wrote: 27/07/2021 22:47
foxlife wrote: 27/07/2021 22:39

on u kruznom je u vanjskoj a onaj u kruznom je u untrasnjoj
dva svijeta razlicita
@vjeshalica i @STARx su u upravu sto se tice ona prva dva videa sto su postavljena. Prilikom ulaska u kruzni tok moraju se propustiti sva vozila, pa i ona sto su u unutrasnjoj traci kruznog toka.
slozit cemo se da se ne slazemo

kad donesu zakon o kruznim vidjet cemo ko bi onda bio kriv a do tada se bezveze natezemo
mahalas505
Posts: 2783
Joined: 08/10/2005 09:13

#33932 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by mahalas505 »

foxlife wrote: 27/07/2021 22:49
seoBIH wrote: 27/07/2021 22:41 Nisu oba na putu istog nivoa. Jedni su na putu s pravom prvenstva, drugi nisu, tek se uključuju. Ne pričamo o tome kada su oba u kružnom već ranije.
da je ovaj isao vanjskom ovaj se ne bi ukljucivao
evo ti primjer kod vrazove donja ulica sto izlazi na titovu
ako su desna i srednja traka pune jel ovaj iz te ulicice mora cekati da svi prodju?

kako ne kontate da je njegova traka u koju se ukljucuje prazna i zato se moze ukljuciti
Odgovor je DA. Pravila za kruzni tok i za tu raskrsnicu sto si rekao su 100% ista.
User avatar
Laplace
Posts: 10432
Joined: 19/11/2012 18:37

#33933 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Laplace »

foxlife wrote: 27/07/2021 22:47
Laplace wrote: 27/07/2021 22:40

Zamisli da se sa sporednog puta uključuješ na glavni put sa više traka. Sa lijeve strane ti nailazi vozilo koje vozi lijevom trakom, ali vidiš da je njemu uključen pokazivač smjera kojim daje do znanja da će se prestrojiti u desnu traku. U tom slučaju ćeš mu uključivanjem na glavni put ugroziti sigurnost.
Druga stvar bi bila da vozač u lijevoj nije pokazao namjeru da se prestroji.

Inače, u pravilu se propuštaju sva vozila naglavnoj cesti, s tim da u slučaju da je desna prazna i niko ne pokazuje namjeru da je zauzme nije rizično uključiti se u desnu.

Sad sve to prebaci na kružni tok i imaš sliku.

Znači, nije greška snimatelja na onim klipovima u trenutku prestrojavanja vozila iz unutrašnje u vanjsku, greška je u tome što se ubacio u kružni iako je vozač u unutrašnjoj signalizirao da će se ubrzo prestrojiti u vanjsku i izaći iz kružnog toka.

Ovo sve je posljedica nerazmišljanja ljudi koji konstruišu kružne tokove: znaju kakav smo narod i morali su nas fizički prisiliti da izlazimo na prvom (eventualno drugom) izlazu.
samo sto u slucaju kruznog ovaj kad se ne moze prestrojiti kruzi i opet je tu za 20 sekundi kad nema nikoga i prestrojava se u vanjsku zmigavcem

e sad je to ono sto ja govorim siva zona
ako u zakonu o kruznom donesu to sto vi kazete onda je kriv snimatelj jer tako zakon kaze a ako donesu kako ja kazem onda je potpuno ispravan
a mi nemamo tog zakona zato u biti niko "nije" kriv
a kad bi se desio sudar bas me zanima sta bi policija rekla
sam sandoprc tvrdi da je u takvim sudarima izlazio kao nevin
je li istina ne znam
Vjerovatno je da će onaj u unutrašnjoj biti kriv jer valja dokazati da mu je ovaj uletio.

Prati snimak: u trenutku kad snimač prilazi kružnom, ovaj u unutrašnjoj je blizu i već signalizira da će se prestrojiti. U takvim slučajevima se ne uključuje u kružni tok, bar ja tako ne radim. Da je ovaj u unutrašnjoj bio bar nešto dalje, snimač se mogao uključiti bez ometanja ovog koji je već u kružnom.

Siva zona, jer valja vještačiti situaciju. Naročito ako nema snimka. Mada, na mjestu snimača ja bih prešutio da sam ovo snimio (u slučaju da me uhvati neko ludilo pa da ovako ulijećem u kružni tok).
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#33934 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by foxlife »

mahalas505 wrote: 27/07/2021 22:51
foxlife wrote: 27/07/2021 22:49

da je ovaj isao vanjskom ovaj se ne bi ukljucivao
evo ti primjer kod vrazove donja ulica sto izlazi na titovu
ako su desna i srednja traka pune jel ovaj iz te ulicice mora cekati da svi prodju?

kako ne kontate da je njegova traka u koju se ukljucuje prazna i zato se moze ukljuciti
Odgovor je DA. Pravila za kruzni tok i za tu raskrsnicu sto si rekao su 100% ista.
ajd super znaci ja cu cekati dok 5874 prodje iako je traka u koju ulazim prazna potpuno iz nebitno kojeg razloga

posto se necemo sloziti a nemamo zakona o tome necu dalje pisati
User avatar
Laplace
Posts: 10432
Joined: 19/11/2012 18:37

#33935 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Laplace »

foxlife wrote: 27/07/2021 22:50
mahalas505 wrote: 27/07/2021 22:47

@vjeshalica i @STARx su u upravu sto se tice ona prva dva videa sto su postavljena. Prilikom ulaska u kruzni tok moraju se propustiti sva vozila, pa i ona sto su u unutrasnjoj traci kruznog toka.
slozit cemo se da se ne slazemo

kad donesu zakon o kruznim vidjet cemo ko bi onda bio kriv a do tada se bezveze natezemo
Za početak bi mogli da iscrtaju linije: da ovaj koji kruži vanjskom naiđe na punu. U tom slučaju bi morao propustiti vozilo koje izlazi ili bi on bio kriv za sudar.
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#33936 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by foxlife »

Laplace wrote: 27/07/2021 22:53
foxlife wrote: 27/07/2021 22:50

slozit cemo se da se ne slazemo

kad donesu zakon o kruznim vidjet cemo ko bi onda bio kriv a do tada se bezveze natezemo
Za početak bi mogli da iscrtaju linije: da ovaj koji kruži vanjskom naiđe na punu. U tom slučaju bi morao propustiti vozilo koje izlazi ili bi on bio kriv za sudar.
kako mislis da ovaj iz vanjske naidje na punu?
zdruzdjo
Posts: 5213
Joined: 16/08/2009 00:27

#33937 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by zdruzdjo »

Proteklih mjesec dana sam isao u srbiju preko visegrada par puta. Put dosadan pa sam bas imao vremena da malo razgledam a vozio sam u autu. Jos uz sve to nisam zurio nigdje.

Interesuje me da li su ikada vrli saobracajni inzinjeri(ili kako se to vec zove) kod nas, vozili tim nekim dionicama gdje su odredjivali da li ce biti puna ili isprekidana. Covjece to je strasno na nekim mjestima. Znaci ide isprekidana ispred totalno nepregledne okuke. Ili postavi isprekidanu 20 metara pa punu. Da imas suzuki hayabusa, bilo bi u knap da nekoga preteknes tu. Znaci bukvalno da znas doslovno put napamet i sebi kazes "e sada za 30 metara ide isprekidana" i onda da drzis auto na visocijim obrtajima tako da ima kuveta da se ispali i mooooozda pretekne prije pune. sto je najbolje kreteni to i pokusavaju da rade sa koje-kakvim old-timer kasljama. u par navrata sam gledajuci situacije se znao i zgrciti ocekujuci da vidim kako lola ispred mene rasturen zavrsava u jarku ili livadi. mislim strasno. koliko god vozaci snosili krivicu za nesrece na putevima, tu negdje su i inzinjeri i konstruktori krivi.

Druga stvar je kilavi likovi.
Negdje iza rogatice, ide sleper, iza slepera je skoda kodiaq, pa ford mondeo pa ja a iza mene sigurno 10-ak auta. Ostavio sam prostora izmedju sebe i mondea. znaci bukvalno sam iza njih vozio dobrih 10-ak kilometara 60 do max.70 km/h. Sleper vozi kako vozi. on brze i ne treba da ide tim dionicama. Ali, lika u skodi je valjda strah da pretice a zaljepio se njemu za guzicu. ford mondeo isto u guzici skodi. znaci idemo tako ko veseli vozic 60-70 km/h. krenuti preticati toliku duzinu je riskantno.
Malo je reci da mozemo brze. na jednom mjestu je par kamikaza sa nekim bijesnim audi i bmw rizikovalo, ali jee ga imaju ergelu konja ispod haube pa je velika sansa da uspiju.
Kamion naravno koci u okukama. Na jednom mjestu sam stao da telefoniram i kontam neka odu. zadrzao se par minuta. krenem i nakon par kilometara ih stignem kod jednog od tunela prije visegrada. u visegradu naravno nista i kad smo krenuli odatle prema granici srbije, na jednoj dionici sa isprekidanom, opletem po gasu i predjem ih. naravno, zakacio sam i malo pune ali.....
iza mene je mogla komotno i skoda i mondeo ali su odlucili da nece. kolona iza njih ostade.
Znaci Kilavi vozaci, "is what tick me of".
Image
laik1981
Posts: 13010
Joined: 05/12/2012 13:04

#33938 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by laik1981 »

Zato fino postaviti video nadzor na svaki kruzni tok i rijesen problem sa dokazivanjem..

Ne kontam kako nekom nije jasno da prlikom ukljucenja na kruzni svi koji su vec unutra imaju prednost.. Na mnogim kruznim ima i jasan znak.. Snimatelj u ona dva prva snimka pravi prekrsaj..
mahalas505
Posts: 2783
Joined: 08/10/2005 09:13

#33939 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by mahalas505 »

foxlife wrote: 27/07/2021 22:52
mahalas505 wrote: 27/07/2021 22:51

Odgovor je DA. Pravila za kruzni tok i za tu raskrsnicu sto si rekao su 100% ista.
ajd super znaci ja cu cekati dok 5874 prodje iako je traka u koju ulazim prazna potpuno iz nebitno kojeg razloga

posto se necemo sloziti a nemamo zakona o tome necu dalje pisati
Uopste nema potrebe za nekim novih zakonskim rjesenjima u vezi kruznog toka. Naveo si primjer raskrsnice koja je ekvivalentna po pitanju pravila sa raskrsnicom koja je rjesena sa kruznim tokom.
User avatar
Laplace
Posts: 10432
Joined: 19/11/2012 18:37

#33940 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Laplace »

foxlife wrote: 27/07/2021 22:52
mahalas505 wrote: 27/07/2021 22:51

Odgovor je DA. Pravila za kruzni tok i za tu raskrsnicu sto si rekao su 100% ista.
ajd super znaci ja cu cekati dok 5874 prodje iako je traka u koju ulazim prazna potpuno iz nebitno kojeg razloga

posto se necemo sloziti a nemamo zakona o tome necu dalje pisati
Ne. Ja procjenjujem koliko su daleko vozila u kružnom: ako su prije dovoljno daleko (jedan izlaz prije mog ulaza), onda se mogu bezbjedno uključiti. Ako su bliže, onda moram biti oprezan (jer mnogi ne signaliziraju da će se prestrojiti i izaći, a hajde ti to poslije dokazuj).

Uglavnom, ako je vozilo (otprilike) na više od 100°ugaonog rastojanja mogu slobodno unutra.

Edit: Ne nosim uglomjer sa sobom. :D
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#33941 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by foxlife »

mahalas505 wrote: 27/07/2021 22:57
foxlife wrote: 27/07/2021 22:52

ajd super znaci ja cu cekati dok 5874 prodje iako je traka u koju ulazim prazna potpuno iz nebitno kojeg razloga

posto se necemo sloziti a nemamo zakona o tome necu dalje pisati
Uopste nema potrebe za nekim novih zakonskim rjesenjima u vezi kruznog toka. Naveo si primjer raskrsnice koja je ekvivalentna po pitanju pravila sa raskrsnicom koja je rjesena sa kruznim tokom.
i na tom primjeru ce svako uci na titovu ako u lijevoj nema vozila i nece biti kaznjeni
tindbe
Posts: 1358
Joined: 04/02/2020 20:46

#33942 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by tindbe »

laik1981 wrote: 27/07/2021 22:56 Zato fino postaviti video nadzor na svaki kruzni tok i rijesen problem sa dokazivanjem..

Ne kontam kako nekom nije jasno da prlikom ukljucenja na kruzni svi koji su vec unutra imaju prednost.. Na mnogim kruznim ima i jasan znak.. Snimatelj u ona dva prva snimka pravi prekrsaj..
U Sarajevu zato najsigurnije isključivo vanjskom voziti, bilo gdje da se isključuješ, jer ljudi očigledno ne poznaju pravila kružnog.
Bezveze će ti neki ovakav tutav vozač ujebat auto.
Mislim da nigdje nisam toliko situacija na kružnom imao kao u Sarajevu, što u BiH, što u inostranstvu.
User avatar
Logovan
Posts: 94406
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#33943 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Logovan »

Najjednostavnije bi bilo ukinuti kružne tokove. :D
User avatar
vjeshalica
Posts: 17263
Joined: 31/03/2019 14:56

#33944 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by vjeshalica »

foxlife wrote: 27/07/2021 22:39
vjeshalica wrote: 27/07/2021 22:00 Ne nije. Osim sto je on sada u poziciji unutar kruznog, a crni ulijece u kruzni isto kao i on sto ulijece po Dobrinji. Dok ne zavrsi na krov. :mrgreen:
on u kruznom je u vanjskoj a onaj u kruznom je u untrasnjoj
dva svijeta razlicita
Jos jedan tvoj account na foe zbog nebuloziranja iako ti je milijardu puta receno
Prvenstvo vazi u obije trake a ne samo u jednoj unutar kruznog nebitno da li je vanjska ili unutrasnja, znak se odnosi na obije trake u isto vrijeme i na iston mjestu i na istoj dionici

Dakle lik je stavio 2 identicna videa sa Dobrinje gdje on ludackim uletom i seljackoglavom svirkom pokusava uspostaviti red vozacima koji su uveliko na putu sa prvenstvom prolaza
Ok, idemo dalje
Treci video mijenjaju se uloge, sjebava ga vozac iz pravca,on unutra i jos se kofrci, dakle njemu napravis isto i frajer se kofrci
Pa smijesno
Last edited by vjeshalica on 27/07/2021 23:06, edited 1 time in total.
User avatar
Laplace
Posts: 10432
Joined: 19/11/2012 18:37

#33945 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Laplace »

foxlife wrote: 27/07/2021 22:54
Laplace wrote: 27/07/2021 22:53

Za početak bi mogli da iscrtaju linije: da ovaj koji kruži vanjskom naiđe na punu. U tom slučaju bi morao propustiti vozilo koje izlazi ili bi on bio kriv za sudar.
kako mislis da ovaj iz vanjske naidje na punu?
Nema kod nas, možda vani. Na svakom izlazu imaš isprekidane linije (ako su dvije trake unutra).

Otprilike ovako kao na slici ispod: vozilo 1 na mjestu A nailazi na punu liniju.

Image
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#33946 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by foxlife »

vjeshalica wrote: 27/07/2021 23:04
foxlife wrote: 27/07/2021 22:39

on u kruznom je u vanjskoj a onaj u kruznom je u untrasnjoj
dva svijeta razlicita
Jos jedan tvoj account na foe zbog nebuloziranja iako ti je milijardu puta receno
Prvenstvo vazi u obije trake a ne samo u jednoj unutar kruznog nebitno da li je vanjska ili unutrasnja, znak se odnosi na obije trake u isto vrijeme i na iston mjestu i na istoj dionici
ne kontas ti izgleda al besppotrebno se s tobom raspravljati
i stavi me na foe molim te
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#33947 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by foxlife »

Laplace wrote: 27/07/2021 23:05
foxlife wrote: 27/07/2021 22:54

kako mislis da ovaj iz vanjske naidje na punu?
Nema kod nas, možda vani. Na svakom izlazu imaš isprekidane linije (ako su dvije trake unutra).

Otprilike ovako kao na slici ispod: vozilo 1 na mjestu A nailazi na punu liniju.

Image
s ovim je vozac ogranicen da skrene desno a nikako da moze produziti na drugi treci izlaz
User avatar
vjeshalica
Posts: 17263
Joined: 31/03/2019 14:56

#33948 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by vjeshalica »

foxlife wrote: 27/07/2021 23:05
vjeshalica wrote: 27/07/2021 23:04

Jos jedan tvoj account na foe zbog nebuloziranja iako ti je milijardu puta receno
Prvenstvo vazi u obije trake a ne samo u jednoj unutar kruznog nebitno da li je vanjska ili unutrasnja, znak se odnosi na obije trake u isto vrijeme i na iston mjestu i na istoj dionici
ne kontas ti izgleda al besppotrebno se s tobom raspravljati
i stavi me na foe molim te
Hocu te staviti po ko zna koji put jer necu da citam idiotluke
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#33949 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by foxlife »

vjeshalica wrote: 27/07/2021 23:07
foxlife wrote: 27/07/2021 23:05

ne kontas ti izgleda al besppotrebno se s tobom raspravljati
i stavi me na foe molim te
Hocu te staviti po ko zna koji put jer necu da citam idiotluke
pa ti ovdje pises idiotluke
poredis 2 videa sa onim u hrasnom koja uopste nisu ista
User avatar
Laplace
Posts: 10432
Joined: 19/11/2012 18:37

#33950 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Laplace »

foxlife wrote: 27/07/2021 23:07
Laplace wrote: 27/07/2021 23:05

Nema kod nas, možda vani. Na svakom izlazu imaš isprekidane linije (ako su dvije trake unutra).

Otprilike ovako kao na slici ispod: vozilo 1 na mjestu A nailazi na punu liniju.

Image
s ovim je vozac ogranicen da skrene desno a nikako da moze produziti na drugi treci izlaz
... što bi i trebalo u slučaju da se vozač 1 u kružni uključio u vanjsku traku: njegovi su prvi i drugi izlaz, za treći ide u unutrašnju (nisam odabrao baš najbolju sliku da bih ovo ilustrovao).
Post Reply