Sta vas najvise nervira kod vozaca

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

zdruzdjo
Posts: 5209
Joined: 16/08/2009 00:27

#43851 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by zdruzdjo »

zigson wrote: 22/03/2023 11:40
Baj d vej jel ti motor onaj spusteni sportski jednosjed, vidjam tog lika stalno zadnjih par dana (a mozda i nije jednosjed nego se meni cini tako)
Nije, sportski.
Yamaha, cruiser type. Ono za sjedenja opusteno i uspravno i uzivanja.
irconbih
Posts: 460
Joined: 28/04/2008 19:25
Location: Ilidža

#43852 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by irconbih »

Jutros na Otoci milicija radi "pojačano regulisanje saobraćaja". Stoji na šinama milicioner, tri trake piče za grad. Odljevna lijevo puna, i pišti on i maše rukom mladoj da priđe do šina. Ona ništa, čeka, jer crveno. On opet pišti i maše, ona ne reaguje. Popizdio milicioner, krenu prema njoj i vadi blok. Daje ona dokumente, nešto kenja. Iza raja svira, jebe sve. Kad je završio, kaže sad pratite semafor. Krenula auta preko pruge s mosta, a ona gas i pravo među njih. Opet sranje napravi. Tačno treba narod preventivno udarat u glavu.

:sax:
redhat
Posts: 979
Joined: 28/09/2008 01:32

#43853 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by redhat »

bitanga_sa_otesa wrote: 17/03/2023 19:34
Dzontra_Volta wrote: 17/03/2023 19:27
Ne ide nikako kobila i škoda zajedno. Jesi li ti pogledao onu tabelu gore? Ccc
ne treba meni tabela nikakva,ja gledam debile svaki dan po cesti,najvise ih je u skodama :run:
Sad but true, bas danas razmisljam u saobraćaju vozeći se iza škode fabie karavan kako su izgleda losi vozači prestali kupovat azijske nakaze i presli na skodu.
Ova karavanka jutros, kroz tri semafora je na rubu crvenog prosla strasno sporo znaci mrljavi mrljavi mrljavi i onda na pola semafora samo prodje i tacno vidis da vozac, avaj nije vozacica, ne zna kako zaustaviti auto i da mu je ponovno pokretanje smor i problem.
Također svaki semafor koji ga je uhvatio stoji ko ukopan i onda u neka doba pocne nesto traziti u autu, roviti, saginjat se, okretati sem a vec tad je upaljeno zeleno.
Također neku vecer pratim jednog u oktaviji, gdje god je trebao da skrene ili uđe u raskrsnicu nije to učinio, tj. stoji ko ukopan iako mu je zeleno i ceka da se sve rascisti, ljudi ne znaju ili se boje da uđu u raskrsnicu ili ih jednostavno boli đon.
zigson
Posts: 2995
Joined: 04/04/2015 22:17

#43854 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by zigson »

irconbih wrote: 22/03/2023 12:38 Jutros na Otoci milicija radi "pojačano regulisanje saobraćaja". Stoji na šinama milicioner, tri trake piče za grad. Odljevna lijevo puna, i pišti on i maše rukom mladoj da priđe do šina. Ona ništa, čeka, jer crveno. On opet pišti i maše, ona ne reaguje. Popizdio milicioner, krenu prema njoj i vadi blok. Daje ona dokumente, nešto kenja. Iza raja svira, jebe sve. Kad je završio, kaže sad pratite semafor. Krenula auta preko pruge s mosta, a ona gas i pravo među njih. Opet sranje napravi. Tačno treba narod preventivno udarat u glavu.

:sax:
:lol: :lol: tacno joj teleci pogled zamisljam
User avatar
Laplace
Posts: 10372
Joined: 19/11/2012 18:37

#43855 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Laplace »

U Visokom, naročito u zadnje vrijeme, kad se na semaforu upali zeleno onaj prvi neće krenuti sve dok ovi iza ne legnu na sirenu. Bukvalno. Pokušao biti strpljiv i čekati, kontam ne treba biti živčan i očekivati da svako odmah krene, šta je tu sekunda-dvije duže čekanja, ali vraga - onaj ne misli krenuti dok ga neko ne probudi iz hibernacije.

P.S. Ne znam da li je tako i u Sarajevu, izbjegavam (iz medicinskih razloga) vožnju kroz Sarajevo.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#43856 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by bitanga_sa_otesa »

redhat wrote: 22/03/2023 12:46

Sad but true, bas danas razmisljam u saobraćaju vozeći se iza škode fabie karavan kako su izgleda losi vozači prestali kupovat azijske nakaze i presli na skodu.
Ova karavanka jutros, kroz tri semafora je na rubu crvenog prosla strasno sporo znaci mrljavi mrljavi mrljavi i onda na pola semafora samo prodje i tacno vidis da vozac, avaj nije vozacica, ne zna kako zaustaviti auto i da mu je ponovno pokretanje smor i problem.
Također svaki semafor koji ga je uhvatio stoji ko ukopan i onda u neka doba pocne nesto traziti u autu, roviti, saginjat se, okretati sem a vec tad je upaljeno zeleno.
Također neku vecer pratim jednog u oktaviji, gdje god je trebao da skrene ili uđe u raskrsnicu nije to učinio, tj. stoji ko ukopan iako mu je zeleno i ceka da se sve rascisti, ljudi ne znaju ili se boje da uđu u raskrsnicu ili ih jednostavno boli đon.
to su degenerici...nesposobni za zivot,nesposobni za kretanje pjeske....autom...spavaju na semaforima...nisu sposobni da skontaju da smetaju nekome,da blokiraju i ometaju saobracaj ... obicno su ''pravnici'' i u ''pravu su'',ne razumiju se u aute,neko im rekao kupi skodu ,bolja je od golfa...
User avatar
kabal1337
Posts: 8067
Joined: 11/02/2012 21:08
Location: DIY
Vozim: Destroy it yourself

#43857 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by kabal1337 »

Laplace wrote: 22/03/2023 12:55 U Visokom, naročito u zadnje vrijeme, kad se na semaforu upali zeleno onaj prvi neće krenuti sve dok ovi iza ne legnu na sirenu. Bukvalno. Pokušao biti strpljiv i čekati, kontam ne treba biti živčan i očekivati da svako odmah krene, šta je tu sekunda-dvije duže čekanja, ali vraga - onaj ne misli krenuti dok ga neko ne probudi iz hibernacije.

P.S. Ne znam da li je tako i u Sarajevu, izbjegavam (iz medicinskih razloga) vožnju kroz Sarajevo.
Pa slicno je, max brzina 35-40 km/h, zna proci koja sekunda nakon sto se upali zeleno ( valjda mobitel gledaju). Meni najvise smeta ovo 35-40 jer onda ne mozes spojiti 2 semafora da je zeleno.

Ili oni sto fule iskljucnu traku, pa se zaustave u lijevoj ili desnoj kako bi se ubacili da skrenu. Eto kao da se ne moze skoro na svakom semsforu polukruzno okrenuti.
zigson
Posts: 2995
Joined: 04/04/2015 22:17

#43858 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by zigson »

kabal1337 wrote: 22/03/2023 13:16
Laplace wrote: 22/03/2023 12:55 U Visokom, naročito u zadnje vrijeme, kad se na semaforu upali zeleno onaj prvi neće krenuti sve dok ovi iza ne legnu na sirenu. Bukvalno. Pokušao biti strpljiv i čekati, kontam ne treba biti živčan i očekivati da svako odmah krene, šta je tu sekunda-dvije duže čekanja, ali vraga - onaj ne misli krenuti dok ga neko ne probudi iz hibernacije.

P.S. Ne znam da li je tako i u Sarajevu, izbjegavam (iz medicinskih razloga) vožnju kroz Sarajevo.
Pa slicno je, max brzina 35-40 km/h, zna proci koja sekunda nakon sto se upali zeleno ( valjda mobitel gledaju). Meni najvise smeta ovo 35-40 jer onda ne mozes spojiti 2 semafora da je zeleno.

Ili oni sto fule iskljucnu traku, pa se zaustave u lijevoj ili desnoj kako bi se ubacili da skrenu. Eto kao da se ne moze skoro na svakom semsforu polukruzno okrenuti.
Sad su mi od svega najgori autobusi na cvili, mada nije ni do njih toliko al su postali bas bezobrazni.
Nikako ne skrecu iz trake za lijevo nego iz lijeve trake, o + juce situacija, dugi autobus centrin stao skroz u desnu traku pred raskrsnicu, lijevi zmigavac i hoce lijevo da skrene, toliki je belaj napravio ja sam samo cekao udes, i tek kad se crveno upalilo skrenuo je.
+ maloumnici koji skrecu za njima na njihovo stajaliste umjesto u drugu lijevo iako ima 300000 strelica da je tu obavezan smjer, dzaba oni opet idu za autobusima pa se rikvercom vracaju
User avatar
nepass1
Posts: 9670
Joined: 06/07/2017 07:35

#43859 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by nepass1 »

Laplace wrote: 22/03/2023 12:55 U Visokom, naročito u zadnje vrijeme, kad se na semaforu upali zeleno onaj prvi neće krenuti sve dok ovi iza ne legnu na sirenu. Bukvalno. Pokušao biti strpljiv i čekati, kontam ne treba biti živčan i očekivati da svako odmah krene, šta je tu sekunda-dvije duže čekanja, ali vraga - onaj ne misli krenuti dok ga neko ne probudi iz hibernacije.

P.S. Ne znam da li je tako i u Sarajevu, izbjegavam (iz medicinskih razloga) vožnju kroz Sarajevo.
Sviram cim krene sa crvenog na zuto
User avatar
drug_profi
Posts: 50579
Joined: 16/07/2012 16:00

#43860 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by drug_profi »

Ne dam nikom ni sekunde mog vremena. Isto tako, odmah sirena. Jebisetamo i ti tvoj telefon.
Leon16v
Posts: 5780
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#43861 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Leon16v »

Mozda nekim azijskim nakazama svirate, a ovamo BeNvejima 100% tamnim ne smijete :D
User avatar
Ateista
Posts: 46539
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#43862 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Ateista »

Jest ljepota ovih par dana sto biciklom idem na posao dok mi je auto na servisu, ne nerviram se oko idiota, sporaca, guzvi, parkinga... :D
User avatar
Laplace
Posts: 10372
Joined: 19/11/2012 18:37

#43863 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Laplace »

Neki dan umalo da me zakači vozilo auto škole. Doduše, ja sam kriv: nisam pretpostavio da će vozilo auto škole, sa kandidatom za volanom i instruktorom na suvozačevom mjestu, ući u uličicu u zabranjenom smjeru (pored znaka zabrane saobraćaja).
laik1981
Posts: 12980
Joined: 05/12/2012 13:04

#43864 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by laik1981 »

Ateista wrote: 22/03/2023 15:04 Jest ljepota ovih par dana sto biciklom idem na posao dok mi je auto na servisu, ne nerviram se oko idiota, sporaca, guzvi, parkinga... :D
Pa nastavi onda sa biciklom i kad popravis auto.. Ustedices sebi i para i zivaca, a dobro i za kondiciju.. Jos ako se imas gdje istusirati na poslu idila..
User avatar
nepass1
Posts: 9670
Joined: 06/07/2017 07:35

#43865 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by nepass1 »

laik1981 wrote: 24/03/2023 09:38
Ateista wrote: 22/03/2023 15:04 Jest ljepota ovih par dana sto biciklom idem na posao dok mi je auto na servisu, ne nerviram se oko idiota, sporaca, guzvi, parkinga... :D
Pa nastavi onda sa biciklom i kad popravis auto.. Ustedices sebi i para i zivaca, a dobro i za kondiciju.. Jos ako se imas gdje istusirati na poslu idila..
Da ne moram djete vuci na brdo zbog cuvanja sve bih trolom isao na posao. 25 minuta sam sa sobom, nikakve napetosti. Jos trola sad redovna, uzivancija
User avatar
drug_profi
Posts: 50579
Joined: 16/07/2012 16:00

#43866 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by drug_profi »

nepass1 wrote: 24/03/2023 10:24
laik1981 wrote: 24/03/2023 09:38
Pa nastavi onda sa biciklom i kad popravis auto.. Ustedices sebi i para i zivaca, a dobro i za kondiciju.. Jos ako se imas gdje istusirati na poslu idila..
Da ne moram djete vuci na brdo zbog cuvanja sve bih trolom isao na posao. 25 minuta sam sa sobom, nikakve napetosti. Jos trola sad redovna, uzivancija
Ja sam sa nepunih 7 godina isao sa Otoke na Bjelave sam samcat. Autobus linija br.19, Švrakino-Pozorište. I lagano pjehe uz Dalmatinsku, Kevrin potok...
Razlog: bio upisan u prvi razred u školu Vuk Karadžić dok smo stanovali na Bjelavama. U sred školske godine preselili na Otoku, a škola još nije bila napravljena.
I onda nekom trebam objašnajvati kakva su vremena bila u Titovoj državi. Rugaju se "mogao si na klupi spavat". Jesi. Mogao si i to, i dati taksisti dijete da ga odvede gdje ti kazes, i pustiti dijete samo da ide u skolu preko pola grada.
User avatar
nepass1
Posts: 9670
Joined: 06/07/2017 07:35

#43867 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by nepass1 »

Ma kod mene malo djete ne bi znalo do trole a kamo li gdje izaci i jos do tete
User avatar
drug_profi
Posts: 50579
Joined: 16/07/2012 16:00

#43868 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by drug_profi »

nepass1 wrote: 24/03/2023 10:42 Ma kod mene malo djete ne bi znalo do trole a kamo li gdje izaci i jos do tete
Ma znam za tvoje da je malo.
Nego samo kazem kako se danas djeca maltene u skolu uvode za ruku.
User avatar
Ateista
Posts: 46539
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#43869 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Ateista »

laik1981 wrote: 24/03/2023 09:38
Ateista wrote: 22/03/2023 15:04 Jest ljepota ovih par dana sto biciklom idem na posao dok mi je auto na servisu, ne nerviram se oko idiota, sporaca, guzvi, parkinga... :D
Pa nastavi onda sa biciklom i kad popravis auto.. Ustedices sebi i para i zivaca, a dobro i za kondiciju.. Jos ako se imas gdje istusirati na poslu idila..
Pa i planiram, tako sam i prosle godine dok god je ok vrijeme bilo biciklom sam isao. problem je kad ne ustanem na vrijeme i zurim, pa onda odem autom.bNemam se gdje istusirati, ali ponesem da se presvucem i malo se operem kad dodjem.
User avatar
Ateista
Posts: 46539
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#43870 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Ateista »

nepass1 wrote: 24/03/2023 10:24
laik1981 wrote: 24/03/2023 09:38
Pa nastavi onda sa biciklom i kad popravis auto.. Ustedices sebi i para i zivaca, a dobro i za kondiciju.. Jos ako se imas gdje istusirati na poslu idila..
Da ne moram djete vuci na brdo zbog cuvanja sve bih trolom isao na posao. 25 minuta sam sa sobom, nikakve napetosti. Jos trola sad redovna, uzivancija
I nama je vrtic bio u brdu malo i ne bas toliko blizu, nije strasno ali ipak previse vremena bi oduzelo pa nisam mogao biciklom.
Kad je krenuo u skolu onda je drugacije, skola i produzeni ipak dosta blize.
Prvo sam kontao el romobil, ali onda skontam daj da se bar malo fizicki aktiviram kad vec sjedim cijeli dan, i da malo probam stomak skinuti.
User avatar
Dozer
Posts: 28384
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#43871 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Dozer »

E, ko je onaj nadobudni u tamno sivom Gnojfu 5, sto mu puca iz auspuha kad da gas?

Mati mila, odavno ne vidjeh veceg pacijenta na cesti... tupi pogled, zavaljen u spustenom Goljfu, i tacka se druga-treca po Ivanu i Bradini pod punim gasom, lijepi se ljudima na guzicu na 2 cm, a onda opet po gradu nekakvo gasanje, zajeban, brz. A papak na kub, na faci mu se vidi :lol:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#43872 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by bitanga_sa_otesa »

sto mu nisi malo zakocio :D
User avatar
Dozer
Posts: 28384
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#43873 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Dozer »

Ma da sam bio u Fiesti, vjeruj da bih ga zakuc'o. I onda pride izgazio nogama.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#43874 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by bitanga_sa_otesa »

Dozer wrote: 26/03/2023 22:30 Ma da sam bio u Fiesti, vjeruj da bih ga zakuc'o. I onda pride izgazio nogama.
:kiselavoda:
User avatar
mk ultra
Posts: 19479
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#43875 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by mk ultra »

jel se sam sa sobom trka? :mrgreen:
Post Reply