Sta vas najvise nervira kod vozaca

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Leon16v
Posts: 5717
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#32676 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Leon16v »

Naslovnica wrote: 12/05/2021 15:18 Joj danas nervoze i histerije po gradu, pa to je za ne povjerovati. Jedva sam čekao da se dočepam svoje gajbe i da zaključam vrata.
Sirene, uvaljivanja, jebendanja, opći pićvajz.
Mnogima se izgleda i ramazan odužio...
8-)
Danas ako mrtva glava ne padne, dobro je
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#32677 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by black_adrian »

Dozer wrote: 12/05/2021 13:24
drug_profi wrote: 12/05/2021 12:03 Itekako gledam ispred, pa i iza sebe i pored sebe. Retrovizori nisu za čupanje obrva postavljeni.

Svo vrijeme vožnje ažuriram u glavi situaciju oko sebe, za slučaj prestrojavanja, kočenja, izbjegavanja...
Kod mene je ovo nakon milion i kusur km postala automatika. Ponekad se uhvatim da sam poceo kociti na vrijeme, a da u toj cekundi nisam ni razmisljao o tome.... Ili da sam presaltao gore ili dole jer je trebalo, a da se ne sjecam kad sam to uradio...

Sa zenom se cesto "podjapam" jer 10-20 auta ispred ili iza vidim neko koje se "ponasa" debilno, pa prokomentarisem, a cesto i dodam "zena" ili "nadobudni balavi trkac". Odmah sam sovinista, 'vaki, 'naki, ili "eto, ti znas ko je iza tebe"... Onda se na preticanju ispostavi da jeste zena, ili da jeste nadobudni balavi trkac...
identicna situacija i kod mene :lol: :lol:
BadBoy
Posts: 8049
Joined: 01/11/2005 21:55

#32679 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by BadBoy »

Na kraju Ramazana moram spomenuti i vozačine koji "lete" na iftar na Topu (Žuta tabija) i pri tome ostavljaju svoje kante BUKVALNO NA SRED CESTE U OKUCI.

Treba zabraniti auta gore pa makar i ja pješke svaki dan išao.
noviclan
Posts: 10806
Joined: 31/10/2013 06:48

#32680 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by noviclan »

Leon16v wrote: 12/05/2021 15:37
Naslovnica wrote: 12/05/2021 15:18 Joj danas nervoze i histerije po gradu, pa to je za ne povjerovati. Jedva sam čekao da se dočepam svoje gajbe i da zaključam vrata.
Sirene, uvaljivanja, jebendanja, opći pićvajz.
Mnogima se izgleda i ramazan odužio...
8-)
Danas ako mrtva glava ne padne, dobro je
Image
Naslovnica
Posts: 27647
Joined: 20/03/2013 15:38

#32681 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Naslovnica »

Ovo kod Dvije Sestre?
Dany97
Posts: 235
Joined: 25/06/2017 15:50

#32682 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Dany97 »

Laplace wrote: 11/05/2021 13:23 Neki dan biciklista u suprotnom smjeru pravo u mene, ne ferma ni 1%. Već sam pisao o dvojici koji su kroz jednosmjernu išli pravo u mene u suprotnom smjeru, samo me zaobišli i produžili kao da je sve normalno. Prije desetak dana lik prolazi biciklom kroz crveno kroz sredinu raskrsnice,ne obraća pažnju na saobraćaj. Generalno, biciklisti se ponašaju kao da za njih ZOBS ne važi. Uz to, voze glavnom cestom na dijelu puta gdje postoji biciklistička staza (koja je u to vrijeme prazna).
Vjerujem ti,i meni se desilo da i sam na biciklu cekam na crvenom,a lik pored takodje biciklom samo nastavi kroz crveno,niti se osvrce ni na jednu stranu ima li koga,a facu mu pogledam ono ne je**e mu se za to.Uvjek pazim na i na auta,ljude,bicikliste i sta god dok sam na biciklu i trudim se da uvjek sve postujem.Kod mene nema bic staza tako da....Jedino znam nekad voziti po sredini ceste ali na kratko,kako bi zaobisao rupe,pjesak i ostalo sta se nadje ali uvjek uz to izbjegavanje necega se osvrnem iza sebe brzinski da vidim jeli me ko krenuo preticati pa da se ne zabijem u njega ili mu podletim pod tockove,u tom slucaju bolje mi preci preko neke rupe onda hah,a cak i dam signal rukom onome ko je iza mene autom da uspori prije nego se prebacim na sredinu.A to sto ce toga sto da se neki nadje iza mene i krene trubiti jer ga sprijecavam da me pretekne zbog tih pisljivih 10sek me iskreno bas boli d**e,prebacim se na sredinu,raspalim po pedalama sto brze opet da ne usporavam iza sebe koliko toliko,a tom nekom iza kako volja,moze trubiti koliko mu volja,ja da vozim preko rupaca da mi pukne tocak pa da onda i meni nesto pukne,da mu zbog toga podletim pod auto (ili da biciklu napravim neku vecu stetu) to mi ne pada na pamet.Jednom mi se desilo tako,vozio malo podalje od ivice asfalta jer je bilo rupa i neki krene da trubi iza,i ajde da ispadnem "ljubazan" da se pomaknem uz ivicu da mu oslobodim prostor naletim na bas sitan pjesak i prednji mi tocak proklize (vozim drumasa,25mm gume) i tako da sam se zbog te svoje "ljubaznosti" i tih njegovih deset pisljivih sekundi mogao naci bas njemu ispod auta,opametio se jednom dovoljno mi,od sad ko krene da mi trubi samo mu slegnem ramenima i pokazem rukom na rupe,pa ne vozim neki enduro ili traktor da mogu direkt preko njih u pi**u materinu :D.[/quote]
foxlife wrote: 11/05/2021 14:06biciklisti su mozda i najgori i najbahatiji u saobracaju jer skoro isto koriste i ulicu i pjesacke staze a najmanje cini mi se biciklisticke gdje postoje
Da mislim da je bas istina,ali nisam jedan od bahatih hah.Nemam nista protiv da se vozi bajsom po pjes.stazama,sto i sam radim.Ukoliko se vozi normalno i sporije ako ima ljudi,a ne da jure i manijacki izbjegavaju ljude kao skijasi one stapove :D.
avijon wrote: 11/05/2021 14:22 Najveca stoka uz motordzije za njih pravila zobsa ne vaze, a redovni glume pro bono policajce i neku pravdu pokusavaju provoditi :lol:

Bolesni ljudi imam osjecaj da se nabiju na biciklo samo da bi iznudjivali reakcije i trazili konflikte
Iskreno jos uvjek nisam vidio nekog "motordziju" da je skrsio neko pravilo,ali da normalno osim onih napaljenih bahatih 16ogodisnjaka pa dizu one "prdavce" male skutere na zadnji pa se bahate kroz grad.
User avatar
ElRe
Posts: 10667
Joined: 12/12/2011 11:28

#32683 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by ElRe »

Naslovnica wrote: 12/05/2021 15:18 Joj danas nervoze i histerije po gradu, pa to je za ne povjerovati. Jedva sam čekao da se dočepam svoje gajbe i da zaključam vrata.
Sirene, uvaljivanja, jebendanja, opći pićvajz.
Mnogima se izgleda i ramazan odužio...
8-)
Ne pamtim veći predpraznični haos u Sarajevu :D
Šta je ono danas bilo, u oba pravca
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#32684 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by high_volume »

BadBoy wrote: 12/05/2021 18:20 Na kraju Ramazana moram spomenuti i vozačine koji "lete" na iftar na Topu (Žuta tabija) i pri tome ostavljaju svoje kante BUKVALNO NA SRED CESTE U OKUCI.

Treba zabraniti auta gore pa makar i ja pješke svaki dan išao.
:thumbup: Treba zabraniti parkiranje i zaustavljanje vozila oko Topa
zdruzdjo
Posts: 5186
Joined: 16/08/2009 00:27

#32685 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by zdruzdjo »

tempuser wrote: 12/05/2021 04:12
Svi smo mi ista govna, bez obzira da li smo pješaci, bicilisti, romobilisti ili vozači.
Pješaci se ponašaju kao da su iznad zakona.
Biciklisti glume ugroženu vrstu i furaju se na zdrav život i da su eko osvjepteni, a seljački sjede na dvije stolice, malo kao pješaci - malo kao biciklisti, prolaze na crvena svjetla, voze kontra smjerom itd. Cvile da su ugroženi na cesti kad treba voze po trotoaru, odmah *ebu mater svakom eko nagazi na bic.
Romobilisti su siva zona. U gro slučajeva hispteri i slični bez grama osjećaja za saobraćaj i druge, za njih ništa ne važi, koriste cestu, bic. staze trotoare i misle da su kul, dok jednom ne naleti na rame!
Vozači misle da su najjači i da niko drugi ne postoji.
E kako se šaltamo da prevoznog sredstva na prevozno sredstvo tako mijenjamo ove gore mode-ove, a u biti i dalje jedna te ista primitivna govna.


Znaci ja sam zlo u izvornom obliku. Pripadnik sve tri vrste na tockovima.
:-)

Iskren da budem, na romobilu sam najpazljiviji. Gledam na sve strane. Do sada nisam i nadam se da necu, ali mislim da kad se padne sa njega pri brzini od 30km/h ne bi se veselo proveo. Ili ne daj Boze da nekoga udaris sa istim.

Ali fakat vidim svakakvih debila na romobilu. ono ne jexx ni semafor, ni biciklisticke, ni pjesacke, sjeku kroz kruzni kao da je njihov.....Uzas.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#32686 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by tempuser »

zdruzdjo wrote: 12/05/2021 23:38
tempuser wrote: 12/05/2021 04:12
Svi smo mi ista govna, bez obzira da li smo pješaci, bicilisti, romobilisti ili vozači.
Pješaci se ponašaju kao da su iznad zakona.
Biciklisti glume ugroženu vrstu i furaju se na zdrav život i da su eko osvjepteni, a seljački sjede na dvije stolice, malo kao pješaci - malo kao biciklisti, prolaze na crvena svjetla, voze kontra smjerom itd. Cvile da su ugroženi na cesti kad treba voze po trotoaru, odmah *ebu mater svakom eko nagazi na bic.
Romobilisti su siva zona. U gro slučajeva hispteri i slični bez grama osjećaja za saobraćaj i druge, za njih ništa ne važi, koriste cestu, bic. staze trotoare i misle da su kul, dok jednom ne naleti na rame!
Vozači misle da su najjači i da niko drugi ne postoji.
E kako se šaltamo da prevoznog sredstva na prevozno sredstvo tako mijenjamo ove gore mode-ove, a u biti i dalje jedna te ista primitivna govna.


Znaci ja sam zlo u izvornom obliku. Pripadnik sve tri vrste na tockovima.
:-)

Iskren da budem, na romobilu sam najpazljiviji. Gledam na sve strane. Do sada nisam i nadam se da necu, ali mislim da kad se padne sa njega pri brzini od 30km/h ne bi se veselo proveo. Ili ne daj Boze da nekoga udaris sa istim.

Ali fakat vidim svakakvih debila na romobilu. ono ne jexx ni semafor, ni biciklisticke, ni pjesacke, sjeku kroz kruzni kao da je njihov.....Uzas.
Resident Evil! :lol:
Romobilanje se može uporediti sa vožnjom motora, postoje dvije kategoirije, oni koji su pali i oni koji će da padnu! :D
Poenta je da se promjenom prevoznog sredstva ne mijenja mentalni sklop, odnosno ako si primitivac za volanom ili kao pješak ostaješ pritivivac bez obzira što si prešao na FRG prevozna sredstva, bicikl i romobil.
U tvom slučaju ugrožena vrsta su žene! :D
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#32687 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by tempuser »

BadBoy wrote: 12/05/2021 18:20 Na kraju Ramazana moram spomenuti i vozačine koji "lete" na iftar na Topu (Žuta tabija) i pri tome ostavljaju svoje kante BUKVALNO NA SRED CESTE U OKUCI.

Treba zabraniti auta gore pa makar i ja pješke svaki dan išao.
To su uz đuture iftare po kafanama izgleda postala neka nova tradicija?
BadBoy
Posts: 8049
Joined: 01/11/2005 21:55

#32688 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by BadBoy »

tempuser wrote: 13/05/2021 07:41
BadBoy wrote: 12/05/2021 18:20 Na kraju Ramazana moram spomenuti i vozačine koji "lete" na iftar na Topu (Žuta tabija) i pri tome ostavljaju svoje kante BUKVALNO NA SRED CESTE U OKUCI.

Treba zabraniti auta gore pa makar i ja pješke svaki dan išao.
To su uz đuture iftare po kafanama izgleda postala neka nova tradicija?
Izgleda. Postao je baš trend zadnjih godina. I nije problem neka dođu svi, super to sve skupa izgleda, al 1% ljudi ima obzira prema drugima i prema ljudima koji žive tamo i koji moraju nekako doći do svoje kuće.

Al jok, hairlija ga ostavi na sred ceste pa se ti snalazi!
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#32689 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by tempuser »

BadBoy wrote: 13/05/2021 08:55
tempuser wrote: 13/05/2021 07:41
BadBoy wrote: 12/05/2021 18:20 Na kraju Ramazana moram spomenuti i vozačine koji "lete" na iftar na Topu (Žuta tabija) i pri tome ostavljaju svoje kante BUKVALNO NA SRED CESTE U OKUCI.

Treba zabraniti auta gore pa makar i ja pješke svaki dan išao.
To su uz đuture iftare po kafanama izgleda postala neka nova tradicija?
Izgleda. Postao je baš trend zadnjih godina. I nije problem neka dođu svi, super to sve skupa izgleda, al 1% ljudi ima obzira prema drugima i prema ljudima koji žive tamo i koji moraju nekako doći do svoje kuće.

Al jok, hairlija ga ostavi na sred ceste pa se ti snalazi!
Ako je vjera nekome pokriće i opravdanje za ignorisanje i nepoštivanje zakona i propisa, onda to nije vjera, to su vjerinici na baterije!
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#32690 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by foxlife »

imam osjecaj da ateisti vise postuju te bozje zapovjedi i zakone koji su napisani u svetim knjigama nego vjernici
malo je istinskih vjernika i to su uglavnom stare nane/babe i dede koje slijepo vjeruju u te knjige i sl
User avatar
vjeshalica
Posts: 17006
Joined: 31/03/2019 14:56

#32691 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by vjeshalica »

Jednom smo elaborirali oko religije i saobracaja.

Meni je obrisan post davno jer sam konkretno pitala kako se neko noze smatrati vjernikom i da mu se namaz primi kad krhne auto na sred puta ili trotoara jer leti na dzumu da bude vidjen.A to sto ce neko zaobilazeci njegovu kantu, zavrsiti pod necijim tockovima je nebitno, ili sto ce neko mu slupat auto...msm stavite se u poziciju sa gurate kolica i da ste prisiljeni skakat okolo i izbjegavat auta i gledati ko ce vas samljeti...

Svi znate za cirkus kod Careve dzamije i bahacenje...onaj na ciju se plemenitost pozivaju, nije ostavljao haos kad je isao na namaz....i opet ce mi biti post obrisan al nema veze mene to ne tangira bitno je da ima jos normalnih ljudi koji vide to sranje od ponasanja
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#32692 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by black_adrian »

"leti na dzumu da bude vidjen" - kakva glupost od izjave to nije realno.

Ne opravdavam parkiranja i slično, i sam kad idem u džamiju sklonim auto ako treba i na parking kilometar od džamije samo da nekom ne smetam, pa prošetam malo.
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#32693 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by foxlife »

Izladje covjek iz podzemne garaze i stane ispred haustora da mu udje zena
Naravno stao je na cesti ispred zgrade gdje moras proci ako izlazis iz garaze
I ja za njim i lik stade i upali desni zmigavac a raskrsnica ima jos sigurno 30 metara

Jbt koji je to mozak
Jel to problem gospodji da sidje u garazu i da ne kisne nego mora uci ispred
zdruzdjo
Posts: 5186
Joined: 16/08/2009 00:27

#32694 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by zdruzdjo »

tempuser wrote: 13/05/2021 07:39
Resident Evil! :lol:
Yep, i am the ONE


tempuser wrote: 13/05/2021 07:39 Romobilanje se može uporediti sa vožnjom motora, postoje dvije kategoirije, oni koji su pali i oni koji će da padnu! :D
Ihhhh jezik odgriz'o :-D :D


tempuser wrote: 13/05/2021 07:39
U tvom slučaju ugrožena vrsta su žene! :D
:evil: :evil: :evil: :evil:
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#32695 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by tempuser »

foxlife wrote: 13/05/2021 09:25 imam osjecaj da ateisti vise postuju te bozje zapovjedi i zakone koji su napisani u svetim knjigama nego vjernici
malo je istinskih vjernika i to su uglavnom stare nane/babe i dede koje slijepo vjeruju u te knjige i sl
Pa to je čista logika, svjetovna i regilijska životna pravila se u ogromnoj mjeri podudaraju jer su to neke univerzale norme ponašanja koje su postojale prije religije. Nije tu trebao Kuran ili Biblija da te nauči da ne valja ukrasti, ubiti, slagati, nepoštivati itd...
Ovo sad je sve na baterije, vanjska forma jer je to sad in...
User avatar
Laplace
Posts: 10253
Joined: 19/11/2012 18:37

#32696 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Laplace »

foxlife wrote: 13/05/2021 09:25 imam osjecaj da ateisti vise postuju te bozje zapovjedi i zakone koji su napisani u svetim knjigama nego vjernici
malo je istinskih vjernika i to su uglavnom stare nane/babe i dede koje slijepo vjeruju u te knjige i sl
:thumbup:
User avatar
Laplace
Posts: 10253
Joined: 19/11/2012 18:37

#32697 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Laplace »

vjeshalica wrote: 13/05/2021 09:46 Jednom smo elaborirali oko religije i saobracaja.

Meni je obrisan post davno jer sam konkretno pitala kako se neko noze smatrati vjernikom i da mu se namaz primi kad krhne auto na sred puta ili trotoara jer leti na dzumu da bude vidjen.A to sto ce neko zaobilazeci njegovu kantu, zavrsiti pod necijim tockovima je nebitno, ili sto ce neko mu slupat auto...msm stavite se u poziciju sa gurate kolica i da ste prisiljeni skakat okolo i izbjegavat auta i gledati ko ce vas samljeti...

Svi znate za cirkus kod Careve dzamije i bahacenje...onaj na ciju se plemenitost pozivaju, nije ostavljao haos kad je isao na namaz....i opet ce mi biti post obrisan al nema veze mene to ne tangira bitno je da ima jos normalnih ljudi koji vide to sranje od ponasanja
Samo da konstatujem da se slažem sa komentarom dok isti ne nestane.
User avatar
Laplace
Posts: 10253
Joined: 19/11/2012 18:37

#32698 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Laplace »

black_adrian wrote: 13/05/2021 09:59 "leti na dzumu da bude vidjen" - kakva glupost od izjave to nije realno.

Ne opravdavam parkiranja i slično, i sam kad idem u džamiju sklonim auto ako treba i na parking kilometar od džamije samo da nekom ne smetam, pa prošetam malo.
Hoćeš reći da takvi ne idu na džumu upravo zato da budu viđeni?
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#32699 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by S4mpion »

Dozer wrote: 12/05/2021 13:24
drug_profi wrote: 12/05/2021 12:03 Itekako gledam ispred, pa i iza sebe i pored sebe. Retrovizori nisu za čupanje obrva postavljeni.

Svo vrijeme vožnje ažuriram u glavi situaciju oko sebe, za slučaj prestrojavanja, kočenja, izbjegavanja...
Kod mene je ovo nakon milion i kusur km postala automatika. Ponekad se uhvatim da sam poceo kociti na vrijeme, a da u toj cekundi nisam ni razmisljao o tome.... Ili da sam presaltao gore ili dole jer je trebalo, a da se ne sjecam kad sam to uradio...

Sa zenom se cesto "podjapam" jer 10-20 auta ispred ili iza vidim neko koje se "ponasa" debilno, pa prokomentarisem, a cesto i dodam "zena" ili "nadobudni balavi trkac". Odmah sam sovinista, 'vaki, 'naki, ili "eto, ti znas ko je iza tebe"... Onda se na preticanju ispostavi da jeste zena, ili da jeste nadobudni balavi trkac...
I ja sam šovinista po tom pitanju :mrgreen: , ali uvijek stavim glavu na panj za ono što kažem i još nikad nisam pogriješio, žensko za volanom se prepozna na 200km.
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#32700 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by black_adrian »

Laplace wrote: 13/05/2021 15:45
black_adrian wrote: 13/05/2021 09:59 "leti na dzumu da bude vidjen" - kakva glupost od izjave to nije realno.

Ne opravdavam parkiranja i slično, i sam kad idem u džamiju sklonim auto ako treba i na parking kilometar od džamije samo da nekom ne smetam, pa prošetam malo.
Hoćeš reći da takvi ne idu na džumu upravo zato da budu viđeni?
Meni ta izjava ispada ako neka generalizacija, možda stvarno čovjek ide na džumu zbog vjerovanja ali samo je papak koji nema osjećaja za druge, a moguće i da ima zdravstvenih problema pa ne može dugo hodati do džamije što opet nije neko opravdanje s obzirom da ima efikasnijih solucija.
Post Reply