Sta vas najvise nervira kod vozaca

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#36501 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by S4mpion »

black_adrian wrote: 08/12/2021 22:54
Laplace wrote: 08/12/2021 22:48 I kod mene je Sava, i to treća zima (ljeti sam na ljetnim). Nemoj mi reći da su po poledici (tj. mokroj cesti na -2°C) vozili u prvoj? To nisam raido ni kao početnik (osim jednom kad zbog konfiguracije terena nisam ni imao priliku ubaciti u drugu a put je bio toliko zaleđen da se nije moglo ići ni pješice - začudo, Sava je izvukla nekih stotinjak metara do prve prilike da se ubaci u drugu - otad imam povjerenja u Savu).
Ja sam dosta zadovoljan sa tom gumom, evo druga sezona kod mene, prošle sam prešao 10.000km na njima. Eto vjeruj da kad sam preticao ovu Fiestu prvu, haman pa izgubih drugu. Izvukao sam je iz mrtvih, srećom prima gas dobro i diže obrtaje, da bih je pretekao. Ovaj drugi isto, a manje brdo nego ovaj prvi. Svega ima, pogotovo na toj dionici. Hej, zamisli živiš na periferiji Sarajeva, brdo, cesta se slabo čisti kad je snijeg i sve to, a nećeš sebi da kupiš gume ili još gore ne naučiš vozit po tome. Baš prije pravca gdje sam pretekao Peugeota ima jedna krivina gdje redovno neko odleti u red stabala kad ide odozgo. Jedan dedo je i umro zbog posljedica udara, odnosno zbog svog zdravstvenog stanja, al eto.
I kod mene je Sava, stek'o sam dojam da je najlošija na hladnom i suhom asfaltu, dok po snijegu i mokrom ide odlično.
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#36502 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by S4mpion »

liaar wrote: 09/12/2021 08:03 Mene nekidan na Grbavici na semaforu kod nekadašnjih "pilića" u smjeru Hrasnog, udari lola sa Passatom 6-com.

Stanem na semafor iza nekog Opela (sreća sa nešto normalnijom distancom nego inače) i pričam sa ženom i kako gledam u nju vidim iza farovi idu prema meni bez stajanja. Dignem nogu sa kočnice kratko, udari me otpozadi i pomjeri me unaprijed sigurno jedno 50cm.

Izlazim iz auta kontam nema od 206-ce ništa, fali mi pola gepeka itd, kad ono jedno veliko ništa. Apsolutno ništa, ni transfer boje, nigdje pukotine nigdje ništa. Reko hajde bježi ne mogu da se mrznem na minusu
Teško da nije ništa, u takvim situacijama obavezno popunite Evropski obrazac, pa ako ne bude ništa, ne mora se ni aktivirat'.

Bilo je nekih forumaša koji su pisali o sličnim iskustvima, naizgled ništa, a kasnije skontaju da im je lim u gepeku iskrivljen.
User avatar
hopi
Posts: 5626
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#36503 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by hopi »

Uz mene mi tetka vozila, i udari kera. Jbg nije ga mogla izbjeći, izađe iz auta, vidi nema štete na autu a i ker je nekako otišao.
Poslije nekog vremena, vidimo polomljeni nosači farova, i skroz udubljen onaj vezni lim ili kako se zove, odmah ispod branika.
To je bilo pri nekih 60kmh, branik nije pretrpio gotovo nikakvu štetu, nego se valjda savio I sve prenio dalje.

Ne kažem da kod tebe mora biti tako, samo eto navodnim primjer.
User avatar
emotivac
Posts: 1612
Joined: 01/03/2013 14:24

#36504 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by emotivac »

hopi wrote: 09/12/2021 15:16 Uz mene mi tetka vozila, i udari kera. Jbg nije ga mogla izbjeći, izađe iz auta, vidi nema štete na autu a i ker je nekako otišao.
Poslije nekog vremena, vidimo polomljeni nosači farova, i skroz udubljen onaj vezni lim ili kako se zove, odmah ispod branika.
To je bilo pri nekih 60kmh, branik nije pretrpio gotovo nikakvu štetu, nego se valjda savio I sve prenio dalje.

Ne kažem da kod tebe mora biti tako, samo eto navodnim primjer.
Imao sam isti slučaj, udario psa, puk'o branik, far, hladnjak - sva voda iscurila, zvao policiju i rekli mi da mi samo mogu kaznu napisat', ništa drugo :lol: :lol:
Nije bilo nikakvog znaka za "divljač" na putu ili nešto slično :-) Na svu sreću u nesreći :lol: , to se desilo blizu moje kuće jer sam morao odšlepati auto...
Na kraju sam popravio auto iz svog džepa.. Da li sam mogao nešto naplatiti za štetu, i od koga ?

P.S pas je bio lutalica.... :thumbup:
User avatar
hopi
Posts: 5626
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#36505 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by hopi »

A za šta bi ti pisali kaznu bogati, svašta.
E sada, znam da ljudi u slučaju ugriza naplate to od općine ako se ne varam, e da li je to isto moguće u slučaju sudara ne znam, da li je i u tom slučaju općina odgovorna za lutalice. Možda će neko znati.
User avatar
Logovan
Posts: 94159
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#36506 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Logovan »

emotivac wrote: 09/12/2021 15:24 Imao sam isti slučaj, udario psa, puk'o branik, far, hladnjak - sva voda iscurila, zvao policiju i rekli mi da mi samo mogu kaznu napisat', ništa drugo :lol: :lol:
Nije bilo nikakvog znaka za "divljač" na putu ili nešto slično :-) Na svu sreću u nesreći :lol: , to se desilo blizu moje kuće jer sam morao odšlepati auto...
Na kraju sam popravio auto iz svog džepa.. Da li sam mogao nešto naplatiti za štetu, i od koga ?

P.S pas je bio lutalica.... :thumbup:
Kako kazna? Ne razumijem. :?
nlt
Posts: 2550
Joined: 18/05/2014 18:02

#36507 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by nlt »

Ako udarite životinju na putu imate pravo za nadoknadu štete od onih koji su odgovorni za održavanje puta. Zavisi naravno od kategorije ceste. Na autoputu nema šanse da smije biti životinje .
Ako zbog neke rupe ili nečega na cesti vam recimo otpadne točak ili se auto ošteti na bilo koji način opet isto, pozove se policija i naplati se uredno šteta. Jer postoje oni koji MORAJU održavati cestu,
User avatar
konektovan
Posts: 40050
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#36508 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by konektovan »

emotivac wrote: 09/12/2021 15:24
hopi wrote: 09/12/2021 15:16 Uz mene mi tetka vozila, i udari kera. Jbg nije ga mogla izbjeći, izađe iz auta, vidi nema štete na autu a i ker je nekako otišao.
Poslije nekog vremena, vidimo polomljeni nosači farova, i skroz udubljen onaj vezni lim ili kako se zove, odmah ispod branika.
To je bilo pri nekih 60kmh, branik nije pretrpio gotovo nikakvu štetu, nego se valjda savio I sve prenio dalje.

Ne kažem da kod tebe mora biti tako, samo eto navodnim primjer.
Imao sam isti slučaj, udario psa, puk'o branik, far, hladnjak - sva voda iscurila, zvao policiju i rekli mi da mi samo mogu kaznu napisat', ništa drugo :lol: :lol:
Nije bilo nikakvog znaka za "divljač" na putu ili nešto slično :-) Na svu sreću u nesreći :lol: , to se desilo blizu moje kuće jer sam morao odšlepati auto...
Na kraju sam popravio auto iz svog džepa.. Da li sam mogao nešto naplatiti za štetu, i od koga ?

P.S pas je bio lutalica.... :thumbup:
I ja sam isto udario lutalicu kod američke ambasade,..ima 10 ak godina. Bila zima, minus, klizavo...izleti ispred, kočnica, malo prokližem..usporio, ali ga udarim. Meni se nije činilo strašnim, fakat, jer je lutalica odmah po gasu, ali bez obzira malo sam bio u šoku. :mrgreen: ali sutradan vidim na autu pukla plastika na karambolci gdje dodje maglenka, pukli nosači desnog fara, i još dio oko maske...
Srećom kod mene je auto bilo u voznom stanju,..ali fajat ne znam kakva je procedura kao u tvom slučaju..
User avatar
emotivac
Posts: 1612
Joined: 01/03/2013 14:24

#36509 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by emotivac »

Pa fazon je u tome sto su mi htjeli pisati kaznu kao za neprilagodjenu brzinu, jer kako oni kazu, da sam prilagodio brzinu ne bih ga udario :? :? Iako mi je pas bukvalno iz sume izletio nisam imao vremena da stavim nogu na kocnicu, a kamo li da zakocim...

Cuo sam da se moze trazit odsteta ukoliko pas ima vlasnika, osiguranje mi isplati novac, a zatim osiguranje tereti vlasnika. A za te rupe na cesti definitivno se moze izvuc odsteta od firme koja se bavi odrzavanjem te dionice gdje je nastala steta od rupa :zoka:
Naslovnica
Posts: 27641
Joined: 20/03/2013 15:38

#36510 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Naslovnica »

Jutros je na autoputu kod Kaknja zaplatila teta Lija.
:(
noviclan
Posts: 10806
Joined: 31/10/2013 06:48

#36511 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by noviclan »

E ta sto je bila lukava lukava, nego idu li vama na kurac oni koji vas mimoilaze na autoputu (posebno kada je kisa ili snijeg ili mokar asfalt) i odmah se vracaju u desnu traku a nikoga iza njega u lijevoj nema
zdruzdjo
Posts: 5186
Joined: 16/08/2009 00:27

#36512 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by zdruzdjo »

emotivac wrote: 09/12/2021 17:25 Pa fazon je u tome sto su mi htjeli pisati kaznu kao za neprilagodjenu brzinu, jer kako oni kazu, da sam prilagodio brzinu ne bih ga udario :? :? Iako mi je pas bukvalno iz sume izletio nisam imao vremena da stavim nogu na kocnicu, a kamo li da zakocim...

Cuo sam da se moze trazit odsteta ukoliko pas ima vlasnika, osiguranje mi isplati novac, a zatim osiguranje tereti vlasnika. A za te rupe na cesti definitivno se moze izvuc odsteta od firme koja se bavi odrzavanjem te dionice gdje je nastala steta od rupa :zoka:
Kako ces znati da je brzina neprilagodjena? Dokazi.
Nego bilo im je mrsko dolaziti i popunjavati sve i slikati pa su probali sa varijantom "ako prodje". I proslo im je.
Samo si trebao reci dodji i pisi kaznu pa cemo za nju ici na sud, ali ces napraviti i uvidjaj za koji sam te zvao.
Naslovnica
Posts: 27641
Joined: 20/03/2013 15:38

#36513 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Naslovnica »

noviclan wrote: 09/12/2021 18:22 E ta sto je bila lukava lukava, nego idu li vama na kurac oni koji vas mimoilaze na autoputu (posebno kada je kisa ili snijeg ili mokar asfalt) i odmah se vracaju u desnu traku a nikoga iza njega u lijevoj nema
Stekao sam dojam da su to uglavnom neiskusni i nesigurni vozači, možda griješim...
User avatar
canvra888
Posts: 4092
Joined: 09/07/2021 15:03

#36514 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by canvra888 »

zdruzdjo wrote: 09/12/2021 18:30
emotivac wrote: 09/12/2021 17:25 Pa fazon je u tome sto su mi htjeli pisati kaznu kao za neprilagodjenu brzinu, jer kako oni kazu, da sam prilagodio brzinu ne bih ga udario :? :? Iako mi je pas bukvalno iz sume izletio nisam imao vremena da stavim nogu na kocnicu, a kamo li da zakocim...

Cuo sam da se moze trazit odsteta ukoliko pas ima vlasnika, osiguranje mi isplati novac, a zatim osiguranje tereti vlasnika. A za te rupe na cesti definitivno se moze izvuc odsteta od firme koja se bavi odrzavanjem te dionice gdje je nastala steta od rupa :zoka:
Kako ces znati da je brzina neprilagodjena? Dokazi.
Nego bilo im je mrsko dolaziti i popunjavati sve i slikati pa su probali sa varijantom "ako prodje". I proslo im je.
Samo si trebao reci dodji i pisi kaznu pa cemo za nju ici na sud, ali ces napraviti i uvidjaj za koji sam te zvao.
Problem je što slabo ko ima muda da im tako kaže. Zato svi trebamo znati zakon i znati da su oni u službi nama, a ne mi njima.
preludezalude
Posts: 5570
Joined: 07/03/2012 00:09

#36515 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by preludezalude »

noviclan wrote: 09/12/2021 18:22 E ta sto je bila lukava lukava, nego idu li vama na kurac oni koji vas mimoilaze na autoputu (posebno kada je kisa ili snijeg ili mokar asfalt) i odmah se vracaju u desnu traku a nikoga iza njega u lijevoj nema
Ispade da tebe nerviraju ljudi koji postuju pravila.
User avatar
Ateista
Posts: 46326
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#36516 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Ateista »

Ne kontam sta znaci mimoilaze i vracaju, vjerovatno se misli na preticanje a ne mimoilazenje?

Ako je preticanje, ja ne bih znao, ne pamtim kad me neko pretekao. :D
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#36517 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by S4mpion »

hopi wrote: 09/12/2021 15:30 A za šta bi ti pisali kaznu bogati, svašta.
E sada, znam da ljudi u slučaju ugriza naplate to od općine ako se ne varam, e da li je to isto moguće u slučaju sudara ne znam, da li je i u tom slučaju općina odgovorna za lutalice. Možda će neko znati.
Pazi ovu zajebanciju, lik je od općine Stari Grad uzeo keš zbog napada medvjeda. :mrgreen:

https://www.klix.ba/vijesti/bih/platili ... /100820050
twomad
Posts: 180
Joined: 26/10/2021 10:14

#36518 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by twomad »

noviclan wrote: 09/12/2021 18:22 E ta sto je bila lukava lukava, nego idu li vama na kurac oni koji vas mimoilaze na autoputu (posebno kada je kisa ili snijeg ili mokar asfalt) i odmah se vracaju u desnu traku a nikoga iza njega u lijevoj nema
Ako mislis na preticanje, to je upravo ono sto i treba da urade, lijeva traka je za preticanje a desna za voznju, nema nikakve veze da li je neko iza njih ili ne.
User avatar
liaar
Posts: 3784
Joined: 29/11/2016 11:09
Location: Grad zabranjenog imena
Grijem se na: na suze
Vozim: francusku nakazu
Contact:

#36519 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by liaar »

twomad wrote: 10/12/2021 08:51
noviclan wrote: 09/12/2021 18:22 E ta sto je bila lukava lukava, nego idu li vama na kurac oni koji vas mimoilaze na autoputu (posebno kada je kisa ili snijeg ili mokar asfalt) i odmah se vracaju u desnu traku a nikoga iza njega u lijevoj nema
Ako mislis na preticanje, to je upravo ono sto i treba da urade, lijeva traka je za preticanje a desna za voznju, nema nikakve veze da li je neko iza njih ili ne.
Zakon nalaže tako, da, međutim ovo što kolega noviclan govori je to da taj koji te prestigne na AP, odmah po prestizanju se vrati u desnu i tebe ostavi u nemilost vode, gdje ne vidiš apsolutno ništa i primoran si dodatno smanjiti brzinu i pravi veći problem, ne samo tebi nego svima koji će naletiti na to.
twomad
Posts: 180
Joined: 26/10/2021 10:14

#36520 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by twomad »

liaar wrote: 10/12/2021 08:57
twomad wrote: 10/12/2021 08:51

Ako mislis na preticanje, to je upravo ono sto i treba da urade, lijeva traka je za preticanje a desna za voznju, nema nikakve veze da li je neko iza njih ili ne.
Zakon nalaže tako, da, međutim ovo što kolega noviclan govori je to da taj koji te prestigne na AP, odmah po prestizanju se vrati u desnu i tebe ostavi u nemilost vode, gdje ne vidiš apsolutno ništa i primoran si dodatno smanjiti brzinu i pravi veći problem, ne samo tebi nego svima koji će naletiti na to.
Tu se slazemo
User avatar
drug_profi
Posts: 50198
Joined: 16/07/2012 16:00

#36521 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by drug_profi »

Ja se upravo zbog izbjegavanja situacije da imam nekog blizu u repu nakon prolaska lijevom vozim jos neko vrijeme istom stranom da odmaknem bar 100-200 metara i onda se vracam desno, osim u slucaju da smetam nekom iza ko je brži. Ne želim da neko mora kočiti radi mene. Idemo, vozimo se, da je svima što ugodnije i bezbjednije.
User avatar
Laplace
Posts: 10250
Joined: 19/11/2012 18:37

#36522 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Laplace »

S4mpion wrote: 10/12/2021 00:42
hopi wrote: 09/12/2021 15:30 A za šta bi ti pisali kaznu bogati, svašta.
E sada, znam da ljudi u slučaju ugriza naplate to od općine ako se ne varam, e da li je to isto moguće u slučaju sudara ne znam, da li je i u tom slučaju općina odgovorna za lutalice. Možda će neko znati.
Pazi ovu zajebanciju, lik je od općine Stari Grad uzeo keš zbog napada medvjeda. :mrgreen:

https://www.klix.ba/vijesti/bih/platili ... /100820050
Sudu je trebalo 20 (slovima: dvadeset) godina da donese presudu a ovaj (na kraju teksta) se žali kako su sudovi previše ažurni? :D
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#36523 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by black_adrian »

Nerviraju me vozači kamiona koji ne drže rastojanje pa moraš po dva-tri odjednom preticat što je skoro nemoguće u nekim uslovima. Maloprije od Zenice prema Doboju cisterna se nabila na šleper i hoće da ga pretiče, al je do Maglaja bio iza njega sve dok nije skrenuo Maglaju. Nisam preticao jer se išlo normalno, nije bilo presporo a i ne žurim. A i svako malo blica neko, poredali radare i patrole sve im njihovo yebem...
User avatar
donnie_darko
Posts: 989
Joined: 11/11/2017 22:49

#36524 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by donnie_darko »

black_adrian wrote: 10/12/2021 19:23 Nerviraju me vozači kamiona koji ne drže rastojanje pa moraš po dva-tri odjednom preticat što je skoro nemoguće u nekim uslovima. Maloprije od Zenice prema Doboju cisterna se nabila na šleper i hoće da ga pretiče, al je do Maglaja bio iza njega sve dok nije skrenuo Maglaju. Nisam preticao jer se išlo normalno, nije bilo presporo a i ne žurim. A i svako malo blica neko, poredali radare i patrole sve im njihovo yebem...
Na dionici Sarajevo-Doboj je divlji zapad, nigdje u zivotu nisam vidio vise preticanja. Fin je put, ima dijelova koji su bas pregledni i moze se preteci, ali se pretice i gdje treba i gdje ne treba.
Garantujem da ko god ide tom dionicom vidjece minimalno 2 makazice i telece glave s bjesnim autima kako preticu preko duple pune, pune, u tunelu....
artur morgan
Posts: 2797
Joined: 30/04/2020 19:47

#36525 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by artur morgan »

Previse saobracaja opasan put svega ima. Autoput kad prodje tad ce stvari doci na svoje.
Post Reply