Sta vas najvise nervira kod vozaca

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

User avatar
Romeo 80
Posts: 4373
Joined: 11/12/2006 16:55
Location: Seljajevo, al Centar brale
Grijem se na: Džemper
Vozim: Azijsku nakazu

#43126 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Romeo 80 »

To sjecenje krivina mi je jedna od odvratnijih stvari koje nasi antivozaci stalno rade!
Sta je u glavama tih degenerika, samo ptice znaju :roll:

Ono, bar da brze vozi pa da ima neki razlog, nego se taljiga kao prebijena macka, ali uredno u nepreglednoj krivini je u tvojoj traci...
User avatar
laserShow
Posts: 4071
Joined: 30/04/2022 22:10
Grijem se na: nacionalizam

#43127 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by laserShow »

Pa na ovoj temi isto tako mozes naci par primjeraka koji se hvale da voze godinama, a da sjeku krivne radi komocije i da to rade samo kada imaju dobru preglednost :D
User avatar
Laplace
Posts: 10394
Joined: 19/11/2012 18:37

#43128 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Laplace »

Throttle wrote: 05/02/2023 19:49 Sreca pa te nije zakacio jer nemas vozacke :D
:lol:
Naslovnica
Posts: 27897
Joined: 20/03/2013 15:38

#43129 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Naslovnica »

laserShow wrote: 05/02/2023 21:22 Pa na ovoj temi isto tako mozes naci par primjeraka koji se hvale da voze godinama, a da sjeku krivne radi komocije i da to rade samo kada imaju dobru preglednost :D
U cemu je problem presjeci krivinu kada je dobra preglednost i kada si 100% siguran da ti nista ne dolazi u susret?
preludezalude
Posts: 5624
Joined: 07/03/2012 00:09

#43130 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by preludezalude »

Naslovnica wrote: 05/02/2023 21:29
laserShow wrote: 05/02/2023 21:22 Pa na ovoj temi isto tako mozes naci par primjeraka koji se hvale da voze godinama, a da sjeku krivne radi komocije i da to rade samo kada imaju dobru preglednost :D
U cemu je problem presjeci krivinu kada je dobra preglednost i kada si 100% siguran da ti nista ne dolazi u susret?
Tako sam i ja sijekao potpuno preglednu krivinu i policija me odmah zaustavi i kazni zbog prelaska preko pune linije.
Throttle
Posts: 13001
Joined: 10/06/2016 12:35

#43131 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Throttle »

Mene klepili jer sam nagazio punu liniju u krivini :D kombi pod teretom, vozio laganica, ne mogu sa sigurnoscu reci ni da jesam ni da nisam nagazio. Nigdje nikog na cesti.
Naslovnica
Posts: 27897
Joined: 20/03/2013 15:38

#43132 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Naslovnica »

Sve OK, neka klepaju, da bogdom klepaju i za sve ostalo.
Nego, volio bih da vidim da li neki od ovih legalista što ne sijeku liniju - zaista nikada u životu nije presjekao istu, i da se 100% striktno drži u svojoj traci?
:lol:
kudrilo
Posts: 1213
Joined: 17/10/2016 02:48

#43133 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by kudrilo »

Može li ovaj T-ROC s iz MUP KS snimati dok vozi i sl?

Prošao sam pored njega brže (kasno ga skontao), nije me zaustavljao, ništa, dakle samo sam ga vidio u retrovizoru.
zigson
Posts: 3015
Joined: 04/04/2015 22:17

#43134 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by zigson »

kudrilo wrote: 06/02/2023 08:27 Može li ovaj T-ROC s iz MUP KS snimati dok vozi i sl?

Prošao sam pored njega brže (kasno ga skontao), nije me zaustavljao, ništa, dakle samo sam ga vidio u retrovizoru.
More al ako te ne zaustavi nema kazne, ne salju nista
User avatar
Ateista
Posts: 46561
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#43135 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Ateista »

Puno toga je zakonski kaznjivo iako u odredjenoj situaciji nikog ne ugrozavas ili ometas, tako i sjecenje krivina kada je pregledno i nema nikog iz suprotnog smjera. Licno mi ne smeta kad to neko radi i ne vidim nikakav problem, ali kad iduot u jukicevoj ulici u krivini koja je potpuno nepregledna od kuca okolo i ograda koje su uz samu cestu, ne da sijece nego skoro vozi mojom trakom, to je idiotizam za koji bi mu trebalo dozivotno oduzeti vozacku. Sto je najveci fazon, nije sjekao da skrati jer mu je bila desna krivina, ili je prebrzo usao u krivinu pa mu "pobjeglo" auto ili je mobitel u pitanju.
User avatar
Laplace
Posts: 10394
Joined: 19/11/2012 18:37

#43136 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Laplace »

Ateista wrote: 06/02/2023 09:02 Puno toga je zakonski kaznjivo iako u odredjenoj situaciji nikog ne ugrozavas ili ometas, tako i sjecenje krivina kada je pregledno i nema nikog iz suprotnog smjera. Licno mi ne smeta kad to neko radi i ne vidim nikakav problem, ali kad iduot u jukicevoj ulici u krivini koja je potpuno nepregledna od kuca okolo i ograda koje su uz samu cestu, ne da sijece nego skoro vozi mojom trakom, to je idiotizam za koji bi mu trebalo dozivotno oduzeti vozacku. Sto je najveci fazon, nije sjekao da skrati jer mu je bila desna krivina, ili je prebrzo usao u krivinu pa mu "pobjeglo" auto ili je mobitel u pitanju.
Većina tih koji sijeku krivine nisu ni svjesni da ih sijeku ili nisu svjesni da su sjekli krivinu dok je auto sa suprotne strane nailazilo. Uvjeren sam da bi se kleli na sve svece da nisu sjekli krivinu sve i da im pokažeš video snimak kako je sijeku. To je već problem - to peglanje krivina toliko uđe u naviku da i ne znaš da si je sjekao.
Naslovnica
Posts: 27897
Joined: 20/03/2013 15:38

#43137 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Naslovnica »

Laplace wrote: 06/02/2023 09:32
Ateista wrote: 06/02/2023 09:02 Puno toga je zakonski kaznjivo iako u odredjenoj situaciji nikog ne ugrozavas ili ometas, tako i sjecenje krivina kada je pregledno i nema nikog iz suprotnog smjera. Licno mi ne smeta kad to neko radi i ne vidim nikakav problem, ali kad iduot u jukicevoj ulici u krivini koja je potpuno nepregledna od kuca okolo i ograda koje su uz samu cestu, ne da sijece nego skoro vozi mojom trakom, to je idiotizam za koji bi mu trebalo dozivotno oduzeti vozacku. Sto je najveci fazon, nije sjekao da skrati jer mu je bila desna krivina, ili je prebrzo usao u krivinu pa mu "pobjeglo" auto ili je mobitel u pitanju.
Većina tih koji sijeku krivine nisu ni svjesni da ih sijeku ili nisu svjesni da su sjekli krivinu dok je auto sa suprotne strane nailazilo. Uvjeren sam da bi se kleli na sve svece da nisu sjekli krivinu sve i da im pokažeš video snimak kako je sijeku. To je već problem - to peglanje krivina toliko uđe u naviku da i ne znaš da si je sjekao.
Nisam jedan od tih, ali često presiječem krivinu - isključivo kada sam 100% siguran da mi ne dolazi niko iz suprotnog pravca i ako je preglednost neupitna.
Ovo za Jukićevu i sl, to su ludosti.
User avatar
Laplace
Posts: 10394
Joined: 19/11/2012 18:37

#43138 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Laplace »

Naslovnica wrote: 06/02/2023 09:41
Laplace wrote: 06/02/2023 09:32

Većina tih koji sijeku krivine nisu ni svjesni da ih sijeku ili nisu svjesni da su sjekli krivinu dok je auto sa suprotne strane nailazilo. Uvjeren sam da bi se kleli na sve svece da nisu sjekli krivinu sve i da im pokažeš video snimak kako je sijeku. To je već problem - to peglanje krivina toliko uđe u naviku da i ne znaš da si je sjekao.
Nisam jedan od tih, ali često presiječem krivinu - isključivo kada sam 100% siguran da mi ne dolazi niko iz suprotnog pravca i ako je preglednost neupitna.
Ovo za Jukićevu i sl, to su ludosti.
I to je veliko pitanje: koliko si puta sjekao krivinu a da toga nisi bio svjestan. Navika je čudo.

Možda i nisi, ali onda si više izuzetak nego pravilo.
Naslovnica
Posts: 27897
Joined: 20/03/2013 15:38

#43139 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Naslovnica »

Laplace wrote: 06/02/2023 09:44
Naslovnica wrote: 06/02/2023 09:41
Nisam jedan od tih, ali često presiječem krivinu - isključivo kada sam 100% siguran da mi ne dolazi niko iz suprotnog pravca i ako je preglednost neupitna.
Ovo za Jukićevu i sl, to su ludosti.
I to je veliko pitanje: koliko si puta sjekao krivinu a da toga nisi bio svjestan. Navika je čudo.

Možda i nisi, ali onda si više izuzetak nego pravilo.
Uvijek sam svjestan svojih postupaka kada sam za volanom.
U tome i jeste razlika između vozača i debila.
User avatar
Laplace
Posts: 10394
Joined: 19/11/2012 18:37

#43140 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Laplace »

Naslovnica wrote: 06/02/2023 10:04
Laplace wrote: 06/02/2023 09:44

I to je veliko pitanje: koliko si puta sjekao krivinu a da toga nisi bio svjestan. Navika je čudo.

Možda i nisi, ali onda si više izuzetak nego pravilo.
Uvijek sam svjestan svojih postupaka kada sam za volanom.
U tome i jeste razlika između vozača i debila.
Neki dan lik ispred mene vozi, jasno ispod ograničenja. Niti drži brzinu niti pravac. Nema opravdanja sve i da je tek položio, jer su držanje pravca i brzine prvo što se nauči i ono što se najviše i vježba.
ITNet
Posts: 779
Joined: 30/09/2016 11:47

#43141 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by ITNet »

Nervira me svasta sto i vecinu ovdje, ali pocelo me je jos vise nervirati ovi sa strane sto stoje, gledaju to i dopustaju da se desava :-)
Niko da svirne i prozove delegate za tako neke stvari, stojis na semaforu zeleno niko da svirne pacijentu, ja koji sam 6 u redu to mora da radi, uvaljivanja raznorazna, oduzimanje prednosti, jos mu stane lola pusti ga fino da mu se uvali jer glumi nekog humanitarca sta li. Kad stane na sred glavne ceste da izleti u Apoteku niko da svira delegatu da se makne svi zaobilaze sute ko picke, sve sto nas nervira je zato jer smo dopustili seljacima da se ponasaju kao da su u svome selu.

Ako nista samo ponekad blicnite i svirnite ovim pacijentima sto guslaju po gradu 45kmh fino sam se iznenadio kako se ljudi probude iz nekih koma pa skontaju sta rade pa se skolone ili ubrzaju, ali naravno pacijenata/mama/tata/ zakucanih u svome svijetu, gdje su samo oni bitni, koji voze auto na nekom autopilotu ne svjesni sta se oko njih desava ce uvijek biti.
User avatar
Ateista
Posts: 46561
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#43142 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Ateista »

Vjerujem da ima onih koji to rade a da nisu svjesni toga.

Slicno kao i naslovnica, znam sjeci krivinu, ne cesto ali sam isto tako siguran da to nikad ne radim nesvjesno, radim samo kad sam siguran da nema nikog i kad su pregledne krivine.
User avatar
Ateista
Posts: 46561
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#43143 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Ateista »

Bas juce primjer na glavnoj cesti, neki "dzip" sa diplomatskim tablama vozi u traci pored mene i blago ulazi u moju traku, svirnem mu i on se vrati i mase rukom da se izvine, vidi se da nije neki bahati supak dok je mahnuo, ali ocito nije bio ni svjestan da je presao u moju traku.
User avatar
Ateista
Posts: 46561
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#43144 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Ateista »

Naslovnica wrote: 06/02/2023 10:04
Laplace wrote: 06/02/2023 09:44

I to je veliko pitanje: koliko si puta sjekao krivinu a da toga nisi bio svjestan. Navika je čudo.

Možda i nisi, ali onda si više izuzetak nego pravilo.
Uvijek sam svjestan svojih postupaka kada sam za volanom.
U tome i jeste razlika između vozača i debila.
:thumbup:
User avatar
xamp
Posts: 1545
Joined: 31/03/2010 18:43

#43145 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by xamp »

ITNet wrote: 06/02/2023 10:19 Nervira me svasta sto i vecinu ovdje, ali pocelo me je jos vise nervirati ovi sa strane sto stoje, gledaju to i dopustaju da se desava :-)
Niko da svirne i prozove delegate za tako neke stvari, stojis na semaforu zeleno niko da svirne pacijentu, ja koji sam 6 u redu to mora da radi, uvaljivanja raznorazna, oduzimanje prednosti, jos mu stane lola pusti ga fino da mu se uvali jer glumi nekog humanitarca sta li. Kad stane na sred glavne ceste da izleti u Apoteku niko da svira delegatu da se makne svi zaobilaze sute ko picke, sve sto nas nervira je zato jer smo dopustili seljacima da se ponasaju kao da su u svome selu.

Ako nista samo ponekad blicnite i svirnite ovim pacijentima sto guslaju po gradu 45kmh fino sam se iznenadio kako se ljudi probude iz nekih koma pa skontaju sta rade pa se skolone ili ubrzaju, ali naravno pacijenata/mama/tata/ zakucanih u svome svijetu, gdje su samo oni bitni, koji voze auto na nekom autopilotu ne svjesni sta se oko njih desava ce uvijek biti.
Nerviraju me oni sto su 6. u redu i sviraju na semaforu :run: :skoljka:
Salu na stranu, slazem se sa ostalim. Sa zenom stalno bitku vodim jer sviram, a ona kaze 'pusti, ko da ces promijeniti sta, vidis da je saljak'... - ima i njena smisla, jer te seljake ne mozes promijenit, ali opet osjecam obavezu da moram probat.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#43146 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by bitanga_sa_otesa »

ITNet wrote: 06/02/2023 10:19 Nervira me svasta sto i vecinu ovdje, ali pocelo me je jos vise nervirati ovi sa strane sto stoje, gledaju to i dopustaju da se desava :-)
Niko da svirne i prozove delegate za tako neke stvari, stojis na semaforu zeleno niko da svirne pacijentu, ja koji sam 6 u redu to mora da radi, uvaljivanja raznorazna, oduzimanje prednosti, jos mu stane lola pusti ga fino da mu se uvali jer glumi nekog humanitarca sta li. Kad stane na sred glavne ceste da izleti u Apoteku niko da svira delegatu da se makne svi zaobilaze sute ko picke, sve sto nas nervira je zato jer smo dopustili seljacima da se ponasaju kao da su u svome selu.

Ako nista samo ponekad blicnite i svirnite ovim pacijentima sto guslaju po gradu 45kmh fino sam se iznenadio kako se ljudi probude iz nekih koma pa skontaju sta rade pa se skolone ili ubrzaju, ali naravno pacijenata/mama/tata/ zakucanih u svome svijetu, gdje su samo oni bitni, koji voze auto na nekom autopilotu ne svjesni sta se oko njih desava ce uvijek biti.
sviram ja stalno takvim debilima i jebem majke,al ne dopire to do njih,jedino da pocnem izlazit iz auta i tuc se sa njima...svjesno je njih 90% sta rade al ih boli q i granaju nesto rukama iako su pogrijesili.. puštaĆi su posebna sorta,to su ljudi nesigurni u sebe i u voznju,boje se auta,gamižu i koče non stop cim vide da neko prolazi metar dva od njih ..
PM72
Posts: 17770
Joined: 30/04/2012 16:54

#43147 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by PM72 »

Svašta je došlo u grad...nije imalo civara ni poštanskog broja a sad ima i Pasata i Iphone :lol:
Malo strpljenja sa takvima...
Naslovnica
Posts: 27897
Joined: 20/03/2013 15:38

#43148 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Naslovnica »

PM72 wrote: 06/02/2023 10:41 Svašta je došlo u grad...nije imalo civara ni poštanskog broja a sad ima i Pasata i Iphone :lol:
Malo strpljenja sa takvima...
Prođe pola života saburajući da se divlji prilagode...
PM72
Posts: 17770
Joined: 30/04/2012 16:54

#43149 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by PM72 »

Naslovnica wrote: 06/02/2023 10:52
PM72 wrote: 06/02/2023 10:41 Svašta je došlo u grad...nije imalo civara ni poštanskog broja a sad ima i Pasata i Iphone :lol:
Malo strpljenja sa takvima...
Prođe pola života saburajući da se divlji prilagode...
Najljepši period u ovom gradu bio je od 1996-1999.Nigdje uvoznih auta,pokoji stojadin,S paket jal škoda,gorivo i Drina marka,sve se obnavlja,radi,para na sve strane,dijaspora se nije smjela dovlačit a papci se navikavali na asfalt pa nisu išli daleko od kuća u koje su se uvalili...
Sigurnost je bila dobra s obzirom na tek završen rat i golemu količinu zaštekanog oružja...
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#43150 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by bitanga_sa_otesa »

PM72 wrote: 06/02/2023 10:58

Najljepši period u ovom gradu bio je od 1996-1999.Nigdje uvoznih auta,pokoji stojadin,S paket jal škoda,gorivo i Drina marka,sve se obnavlja,radi,para na sve strane,dijaspora se nije smjela dovlačit a papci se navikavali na asfalt pa nisu išli daleko od kuća u koje su se uvalili...
Sigurnost je bila dobra s obzirom na tek završen rat i golemu količinu zaštekanog oružja...
:kiselavoda: :sax:
Post Reply