Sta vas najvise nervira kod vozaca

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
mk ultra
Posts: 19236
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#41676 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by mk ultra »

Pa ne idite na takve pumpe i kraj...

Doslovno se znaju te dziberske lokacije
User avatar
Didier
Posts: 2167
Joined: 10/04/2014 19:54
Location: Naselje starosjedilaca

#41677 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Didier »

drug_profi wrote: 03/12/2022 23:29
veliki_ah wrote: 03/12/2022 23:00

U zadnje vrijeme imaju oni koji dodju sami, pa kazu pumpadziji koliko da naspe i cekaju da pumpadzija zavrsi stojeci pored njega, pa odu da plate, gdje ih naravno ceka u red. Pa kad dodju na red traze novcanik, kartice, sitno i td. Onda polako nazad gledajuci racun, pa onda kad stanu pored auta uporedjuju racun i sta pise na pumpi i onda sjedanje u auto, pa skidanje jakne, kontakt, cekanje, paljenje, namjestanje retrovizora i lagano kretanje.

Porodis se dok cekas, a bukvalno nemas drugog posla osim da u njega gledas.
Šta sam puta legao na sirenu...
Ja bih ti se samo nasmijao na tu sirenu i savjetovao da me preskočiš ako ti se žuri.

Ja moram sačekati da mi naspe gorivo jer moram zaključati rezervoar, a samim tim i auto. Ako ne znam šta hoću da kupim, naravno da ću pomjeriti auto nakon sipanja goriva, pa onda ići u kupovinu, ali ako znam, ne pada mi na pamet dvaput čekati u redu. Često je i gužva na parking mjestima, pa nemam gdje ni stati.

Sve vam neki kurac smeta, opustite se ljudi ba...
Naslovnica
Posts: 27659
Joined: 20/03/2013 15:38

#41678 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Naslovnica »

Sipajte ranije.
Ha ja.
avijon
Posts: 1525
Joined: 20/08/2012 22:10

#41679 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by avijon »

Ateista wrote: 04/12/2022 10:49
Qwerty1234 wrote: 04/12/2022 03:03

Koja je oznaka na cesti tu, u toj desnoj traci?
Postoji nesto sto se zove kultura i solidarnost, ok je stati u tu traku kad se vec otvara zeleno za pravo, ali ako je za pravo crveno, nema smisla stajati zbog onih koji bi htjeli desno.
Znao sam stati u srednju pa pred paljenje zelenog se prestrojiti u desnu ako je manje auta, ali tek onda kad sam siguran da necu usporiti nekog od ovih sto bi desno i ako sam siguran da mogu proci na tom intervalu.
Sta radite sa tih 7-8sekundi extra u zivotu lp
User avatar
Romeo 80
Posts: 4343
Joined: 11/12/2006 16:55
Location: Seljajevo, al Centar brale
Grijem se na: Džemper
Vozim: Azijsku nakazu

#41680 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Romeo 80 »

@Didier

Cekas da zakljucas rezervoar, ne kontam?! Bojis se da ce ti neko iscrpiti rezervoar dok placas na kasi, ili?

Fino odes na kasu, platis sta treba, vratis se do auta, zakljucas rezervoar i gas.
User avatar
mk ultra
Posts: 19236
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#41681 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by mk ultra »

Didier wrote: 04/12/2022 11:52
drug_profi wrote: 03/12/2022 23:29

Šta sam puta legao na sirenu...
Ja bih ti se samo nasmijao na tu sirenu i savjetovao da me preskočiš ako ti se žuri.

Ja moram sačekati da mi naspe gorivo jer moram zaključati rezervoar, a samim tim i auto. Ako ne znam šta hoću da kupim, naravno da ću pomjeriti auto nakon sipanja goriva, pa onda ići u kupovinu, ali ako znam, ne pada mi na pamet dvaput čekati u redu. Često je i gužva na parking mjestima, pa nemam gdje ni stati.

Sve vam neki kurac smeta, opustite se ljudi ba...
Ondak pusti prvo sve ispred sebe neka naspu pa onda sipaj, ako nigdje ne zuris tako i nosiš zen sa sobom :mrgreen:
User avatar
Ateista
Posts: 46341
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#41682 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Ateista »

avijon wrote: 04/12/2022 12:02
Ateista wrote: 04/12/2022 10:49

Postoji nesto sto se zove kultura i solidarnost, ok je stati u tu traku kad se vec otvara zeleno za pravo, ali ako je za pravo crveno, nema smisla stajati zbog onih koji bi htjeli desno.
Znao sam stati u srednju pa pred paljenje zelenog se prestrojiti u desnu ako je manje auta, ali tek onda kad sam siguran da necu usporiti nekog od ovih sto bi desno i ako sam siguran da mogu proci na tom intervalu.
Sta radite sa tih 7-8sekundi extra u zivotu lp
Nuje to 7-8 sekundi, zbog takvih zaglavim na crvenom i cekam jos minutu duze, tako nekoliko idiota nabere se dnevno na nekoliko minuta, na mjesecnom nivou to nije zanemarivo.
Postujem da ima onih kojima se ne zuri, dosadno im u zivotu, umore se od voznje pa um semafor dobro dodje da odmore, provjere fb i instagram ili sta vec, njihova stvar, ali nije ok druge ometati jer ima onih kiji zele da iskoriste vrijeme puno bolje nego stojeci na semaforu.
avijon
Posts: 1525
Joined: 20/08/2012 22:10

#41683 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by avijon »

Odnosi se samo na semafor u nedjaricima, desna traka je i za pravo i desno, necu ni ja cekat 3 kruga u srednjoj traci jer neko misli da je njegovo vrijeme dragocjenije, . Svako ko stane u desnu prodje dok je zelenog. 5sec se ranije upali za desno samo. Svi negdje zure a nemaju pojma gdje zure
Qwerty1234
Posts: 685
Joined: 27/05/2021 09:57

#41684 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Qwerty1234 »

Ateista wrote: 04/12/2022 10:49
Qwerty1234 wrote: 04/12/2022 03:03

Koja je oznaka na cesti tu, u toj desnoj traci?
Postoji nesto sto se zove kultura i solidarnost, ok je stati u tu traku kad se vec otvara zeleno za pravo, ali ako je za pravo crveno, nema smisla stajati zbog onih koji bi htjeli desno.
Znao sam stati u srednju pa pred paljenje zelenog se prestrojiti u desnu ako je manje auta, ali tek onda kad sam siguran da necu usporiti nekog od ovih sto bi desno i ako sam siguran da mogu proci na tom intervalu.
Nisam nista reko, samo me interesovalo sta je na cesti haha
User avatar
Optimist
Posts: 13566
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#41685 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Optimist »

avijon wrote: 04/12/2022 13:18 Odnosi se samo na semafor u nedjaricima, desna traka je i za pravo i desno, necu ni ja cekat 3 kruga u srednjoj traci jer neko misli da je njegovo vrijeme dragocjenije, . Svako ko stane u desnu prodje dok je zelenog. 5sec se ranije upali za desno samo. Svi negdje zure a nemaju pojma gdje zure
Nije to 5sec nego puno vise.
Dalje, ako na zeleno za desno prodje normalno 10 auta, ti kad stanes i blokiras tu traku, prodju 3. Tako stvaras jos vecu guzvu zbog svoje drskosti i bezobrazluka.
User avatar
Ateista
Posts: 46341
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#41686 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Ateista »

Optimist wrote: 04/12/2022 13:29
avijon wrote: 04/12/2022 13:18 Odnosi se samo na semafor u nedjaricima, desna traka je i za pravo i desno, necu ni ja cekat 3 kruga u srednjoj traci jer neko misli da je njegovo vrijeme dragocjenije, . Svako ko stane u desnu prodje dok je zelenog. 5sec se ranije upali za desno samo. Svi negdje zure a nemaju pojma gdje zure
Nije to 5sec nego puno vise.
Dalje, ako na zeleno za desno prodje normalno 10 auta, ti kad stanes i blokiras tu traku, prodju 3. Tako stvaras jos vecu guzvu zbog svoje drskosti i bezobrazluka.
Tako je. :thumbup:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37278
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#41687 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by bitanga_sa_otesa »

jbga krente ranie ine ce te ćekat pajel
avijon
Posts: 1525
Joined: 20/08/2012 22:10

#41688 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by avijon »

Optimist wrote: 04/12/2022 13:29
avijon wrote: 04/12/2022 13:18 Odnosi se samo na semafor u nedjaricima, desna traka je i za pravo i desno, necu ni ja cekat 3 kruga u srednjoj traci jer neko misli da je njegovo vrijeme dragocjenije, . Svako ko stane u desnu prodje dok je zelenog. 5sec se ranije upali za desno samo. Svi negdje zure a nemaju pojma gdje zure
Nije to 5sec nego puno vise.
Dalje, ako na zeleno za desno prodje normalno 10 auta, ti kad stanes i blokiras tu traku, prodju 3. Tako stvaras jos vecu guzvu zbog svoje drskosti i bezobrazluka.
Dobro ja cu 5min duze stajat u srednjoj da bi vi princezice mogli 5sec ranije skrenut od svih. Kako da ne :lol: i ovo je veoma rijetka situacija ovja tip raskrsnice tako da rasprava nema smisla. Nego kruzite li vi vanjskom u kruznom 8)
Ko nema strpljenja nije mu mjesto za volanom svakako frustracije se lijece negdje drugo.
BadBoy
Posts: 8049
Joined: 01/11/2005 21:55

#41689 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by BadBoy »

avijon wrote: 04/12/2022 14:13
Optimist wrote: 04/12/2022 13:29

Nije to 5sec nego puno vise.
Dalje, ako na zeleno za desno prodje normalno 10 auta, ti kad stanes i blokiras tu traku, prodju 3. Tako stvaras jos vecu guzvu zbog svoje drskosti i bezobrazluka.
Dobro ja cu 5min duze stajat u srednjoj da bi vi princezice mogli 5sec ranije skrenut od svih. Kako da ne :lol: i ovo je veoma rijetka situacija ovja tip raskrsnice tako da rasprava nema smisla. Nego kruzite li vi vanjskom u kruznom 8)
Ko nema strpljenja nije mu mjesto za volanom svakako frustracije se lijece negdje drugo.
Milijarde se obrču svakodnevno a vrijeme je novac ne razumijete vi to
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37278
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#41690 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by bitanga_sa_otesa »

ma samo treba guslat 30 i spavat na semaforima,nek se raja nervira :-D
zdruzdjo
Posts: 5186
Joined: 16/08/2009 00:27

#41691 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by zdruzdjo »

Didier wrote: 04/12/2022 11:52

Ja bih ti se samo nasmijao na tu sirenu i savjetovao da me preskočiš ako ti se žuri.

Ja moram sačekati da mi naspe gorivo jer moram zaključati rezervoar, a samim tim i auto. Ako ne znam šta hoću da kupim, naravno da ću pomjeriti auto nakon sipanja goriva, pa onda ići u kupovinu, ali ako znam, ne pada mi na pamet dvaput čekati u redu. Često je i gužva na parking mjestima, pa nemam gdje ni stati.

Sve vam neki kurac smeta, opustite se ljudi ba...
Pa ako znas sta ces onda odmah ulazis, kupis sta ti treba, placas i izlazis. I ja kupim sto puta nesto na pumpi. Ali nikad se ne kmeljam ko u biMgu.
Ali ako neko se kmelja i pusti maksuma da bira izmedju orbita sumskog voca, lemon, mint, lubenica pa se onda razmislja izmedju 5-6 sokova....e to je fakat drzmanjnenje . Ne kazem da nema pravo to da radi. Ok, ali samo malo nerazmisljanja iskljucivo i samo o svojoj guzici u mnogim segmentima saobracaja, bi dovelo do toga da jedna ovakva tema bude poluprazna.
Banalna stvar, stane na cestu i upali zmigavce da kupi u trafici nesto. Reci cemo zaobidji ga i hajde vozi dalje. Ali sta ako ima auta iz drugog smjera pa se nareda auta koji svi cekaju na njega. I onda neko svirne i ide ono: "pa samo minutu, sta je...." Ma jebem ti minutu kad si rodjen, eto.
User avatar
drug_profi
Posts: 50213
Joined: 16/07/2012 16:00

#41692 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by drug_profi »

Didier wrote: 04/12/2022 11:52
drug_profi wrote: 03/12/2022 23:29

Šta sam puta legao na sirenu...
Ja bih ti se samo nasmijao na tu sirenu i savjetovao da me preskočiš ako ti se žuri.

Ja moram sačekati da mi naspe gorivo jer moram zaključati rezervoar, a samim tim i auto. Ako ne znam šta hoću da kupim, naravno da ću pomjeriti auto nakon sipanja goriva, pa onda ići u kupovinu, ali ako znam, ne pada mi na pamet dvaput čekati u redu. Često je i gužva na parking mjestima, pa nemam gdje ni stati.

Sve vam neki kurac smeta, opustite se ljudi ba...
Tipican samozivi lik.
zdruzdjo
Posts: 5186
Joined: 16/08/2009 00:27

#41693 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by zdruzdjo »

Ateista wrote: 04/12/2022 10:49
Postoji nesto sto se zove kultura i solidarnost, ok je stati u tu traku kad se vec otvara zeleno za pravo, ali ako je za pravo crveno, nema smisla stajati zbog onih koji bi htjeli desno.
Znao sam stati u srednju pa pred paljenje zelenog se prestrojiti u desnu ako je manje auta, ali tek onda kad sam siguran da necu usporiti nekog od ovih sto bi desno i ako sam siguran da mogu proci na tom intervalu.
Ako cu pravo prema dobrinji, u krajnju desnu traku stajem jedino i samo ako sam treci-cetvrti.
U tom slucaju savrsena situacija je da su svi ispred mene skrecu desno. Dok svi oni skrenu desno, taman kad ja dodjem do semafora, upalice se zeleno i za pravo i svi furamo. Sve ostalo ne stajem u tu traku ako cu pravo. Cisto da mi se mami kod kuce ne štuca.
komsinica_s_drugog
Posts: 690
Joined: 23/12/2018 19:16

#41694 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by komsinica_s_drugog »

zdruzdjo wrote: 03/12/2022 20:22
vjeshalica wrote: 03/12/2022 11:32 ne shvatam ovo paradanje po pumpi, naspes odes da platis,jok ono nesto pirlita i piruetice pravi,razgleda po pumpi hocel kupit kakav cips i keks ostavi auto pola sata,onda 20 minuta se kofol priprema za voznju sve goli ruzicasti kilavi pderi....
Ja kad sam o tome pisao, bilo je: sta je, pa ima pravo. ako ti se ne ceka ides na drugu pumpu.....

Jarane, naspes gorivo, udjes, platis i gas. cekaju ljud iza tebe na tebe. Ako zelis kroasane, sijalice, ulje, sokove, cips, sendvice, bobe, prezervative, pekinezere.....pomjeris auto nakon placanja i onda udjes i ko u "biMgu" se razuzdas.
Jok
Udje, ceka da napuni(ok, sto i mora), onda mu kasirka ili kasirac kaze koliko(iako je rekao vec pumpadziji koliko ce) onda ide podmladak koji bira bobe, cokolade, sokove(sto je naravno sve skuplje na pumpi za barem 40%)....., onda ono naravno pita cijenu za svaki od podmladka trazeni artikal, pa hoce-nece jer je skupo, odluci se nakon kreveljenja podmladka da mu ipak kupi sto trazi, e onda trazi karticu koja radi jer jedna je odbijena(iako je znao da na toj nema ipak je mislio da se na toj negdje zavuklo nesto para ili je nekim cudom rodica iz germanije uplatila nesto), u to ulazi hanuma trazi mu da joj kupi pringls(ili slicno) sa ukusom tibetanskih articoka, onda on trazi i naravno ne nadje.....pokupuje sve je nasao, to plati, onda na putu do auta zastane 20-ak sekundi da prekontrolise racun, pa onda baci pogled na pumpu da ga nije ko sta zajebao. onda ulazi u auto i ide mlataranje rukama i svadja sa hanumom zbog nenalazenja grickalice sa tibetankim articokama.

outfit: naravno muske pantola-helanke duzine 10-ak cm iznad clanaka, obavezno neke pastelne boje, tene koje imaju vazdusnih komora vise nego auto sto ima air bagova, brada sa linijarom iscrtanim granicama. itd.
Ma mislim da smo jasni i da smo svi nekada naletali na ovakve situacije ali ce se naci neki moralista/legalista da kaze "pa sta".
Iznervirala se dok sam procitala, nabila sam macku nogom :D
Sve mi flesbekovi pred ocima :lol:
kakaljin
Posts: 11596
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#41695 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by kakaljin »

avijon wrote: 04/12/2022 14:13
Optimist wrote: 04/12/2022 13:29

Nije to 5sec nego puno vise.
Dalje, ako na zeleno za desno prodje normalno 10 auta, ti kad stanes i blokiras tu traku, prodju 3. Tako stvaras jos vecu guzvu zbog svoje drskosti i bezobrazluka.
Dobro ja cu 5min duze stajat u srednjoj da bi vi princezice mogli 5sec ranije skrenut od svih. Kako da ne :lol: i ovo je veoma rijetka situacija ovja tip raskrsnice tako da rasprava nema smisla. Nego kruzite li vi vanjskom u kruznom 8)
Ko nema strpljenja nije mu mjesto za volanom svakako frustracije se lijece negdje drugo.
Kome se nigdje ne zuri neka se vozi gradskim prevozom, a auto ostavi kuci.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37278
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#41696 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by bitanga_sa_otesa »

kakaljin wrote: 04/12/2022 19:02

Kome se nigdje ne zuri neka se vozi gradskim prevozom, a auto ostavi kuci.
bravo :thumbup: :sax:
User avatar
mirsek
Posts: 12817
Joined: 07/05/2010 15:40

#41697 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by mirsek »

Optimist wrote: 04/12/2022 13:29
avijon wrote: 04/12/2022 13:18 Odnosi se samo na semafor u nedjaricima, desna traka je i za pravo i desno, necu ni ja cekat 3 kruga u srednjoj traci jer neko misli da je njegovo vrijeme dragocjenije, . Svako ko stane u desnu prodje dok je zelenog. 5sec se ranije upali za desno samo. Svi negdje zure a nemaju pojma gdje zure
Nije to 5sec nego puno vise.
Dalje, ako na zeleno za desno prodje normalno 10 auta, ti kad stanes i blokiras tu traku, prodju 3. Tako stvaras jos vecu guzvu zbog svoje drskosti i bezobrazluka.
Ne mora znaciti da je drskost/bezobrazluk, neko ko se rijetko ili prvi put voza tim dijelom, ne zna intervale tog semafora.
Dzontra_Volta
Posts: 6459
Joined: 20/01/2011 11:10

#41698 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Dzontra_Volta »

kabal1337 wrote: 28/11/2022 20:02 Jel moguce da postoje bogalji u ovim guzvama sto lete da se uvale
A kad im se ovo pojavi
Image
Stoje u mjestu, retardi nesposobni a sve leti da se uvali.
Izvinite, ali sa ovakvim semaforom desna traka smije biti samo za desno, a ne i za pravo. Debil u Ministarstvu saobraćaja koji je odobrio da bude i za pravo neka vrati diplomu.
A ako već ima, sasvim je ok da onaj koji hoće da ide pravo "blokira" ove za desno, ne krši nikakav zakon i ne mora ni znati da će se upaliti strelica za desno "kad ne treba".

P. S. Mene su danas opet, kao i svaki dan, iznervirali debili koje mrzi dati zmigavac na vrijeme, nego u zadnjem trenutku, pri ulasku u raskrsnicu, pa onda ja moram čekati iza, a mogao sam komotno pravo iz druge trake, da sam znao da će ovaj blokirati moju traku dok prođu vozila iz suprotnog smjera.
User avatar
kabal1337
Posts: 7807
Joined: 11/02/2012 21:08
Location: DIY
Vozim: Destroy it yourself

#41699 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by kabal1337 »

Dzontra_Volta wrote: 04/12/2022 21:47
kabal1337 wrote: 28/11/2022 20:02 Jel moguce da postoje bogalji u ovim guzvama sto lete da se uvale
A kad im se ovo pojavi
Image
Stoje u mjestu, retardi nesposobni a sve leti da se uvali.
Izvinite, ali sa ovakvim semaforom desna traka smije biti samo za desno, a ne i za pravo. Debil u Ministarstvu saobraćaja koji je odobrio da bude i za pravo neka vrati diplomu.
A ako već ima, sasvim je ok da onaj koji hoće da ide pravo "blokira" ove za desno, ne krši nikakav zakon i ne mora ni znati da će se upaliti strelica za desno "kad ne treba".

P. S. Mene su danas opet, kao i svaki dan, iznervirali debili koje mrzi dati zmigavac na vrijeme, nego u zadnjem trenutku, pri ulasku u raskrsnicu, pa onda ja moram čekati iza, a mogao sam komotno pravo iz druge trake, da sam znao da će ovaj blokirati moju traku dok prođu vozila iz suprotnog smjera.
debil je skreto desno, jer se iz te trake moglo samo desno.
User avatar
Optimist
Posts: 13566
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#41700 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Optimist »

mirsek wrote: 04/12/2022 21:28
Optimist wrote: 04/12/2022 13:29

Nije to 5sec nego puno vise.
Dalje, ako na zeleno za desno prodje normalno 10 auta, ti kad stanes i blokiras tu traku, prodju 3. Tako stvaras jos vecu guzvu zbog svoje drskosti i bezobrazluka.
Ne mora znaciti da je drskost/bezobrazluk, neko ko se rijetko ili prvi put voza tim dijelom, ne zna intervale tog semafora.
U ovom slucaju je bezobrazluk, jer kaze da ga mrzi cekati u srednjoj pa namjerno blokira traku za desno zbog svoje bahatosti.
Post Reply