Sta vas najvise nervira kod vozaca

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
likce
Posts: 1045
Joined: 26/01/2011 19:21
Location: Zenica

#26 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by likce »

Najvise oni majstori koji misle da kada upale cetiri zmigavca da su rijesili sve ovozemaljske probleme,ostave auto nasred ceste i odose negdje kao da je to privatni parking ili njihova garaza!
Onda oni sto dangube,naliju goriva za "cvaju" i "kuliraju" po gradu,napola otvoren prozor,muzika,jedna ruka na volanu druga na prozoru,zatamnjena stakla,spojler nekakav,auspuh kao kod mene dimnjak kuci itd, i vozi 25 km/h,dode mi da mu gume pojedem od muke,ima na ovoj zemlji ljudi koji rade i kojima se zuri!
Ima ih jos,ali nemam vremena,odoh raditi....
User avatar
Ridjobrki
Posts: 11369
Joined: 21/05/2004 20:27
Location: https://twitter.com/Ridjobrki
Contact:

#27 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Ridjobrki »

Ja često koristim sva četiri žmigavca u takvim situacijama, bitno mi je da budem uočljiv i da upozorim onog ko nailazi da se uključujem u saobraćaj.

A saobraćaj je neprekidan izvor frustracija i on topic bih mogao danima. Jednostavno, dok ne sjedneš za volan nisi svjestan s kojom stokom dijeliš životni prostor. Tek u saobraćaju vidiš koliko je nizak stepen kulture i komunikacije u našem narodu i koliko smo narod nekulturnih, samoživih, neobrazovanih, bezobraznih, neljubaznih čobana - to graniči sa jednim kolektivnim autizmom.

Nervira me:

1. Vožnja vanjskom trakom u kružnom toku. Ovdje u BL sad popularni kružni tokovi ali narod ne prati te trendove. Kroz kružni možeš proći svakako samo ne onako kako bi trebalo po propisima. Lola uđe u vanjsku traku i ne mo'š od njega izaći nego koči, stani, trubi ili kruži i ti dok ti se ne zavrti.

2. Sarajevska krajnja lijeva traka. Ako imate tri trake onda što je traka ljevlje to se u njoj vozi brže. Ja u Sarajevu najbrže pičim krajnjom desnom jer se svi naguraju lijevo i ostavljaju prostora desno i uvijek me to začudi. Sve u kontru pa eto...

3. Kasni žmigavac. Ljudi, kad skrećete tada već vidimo da skrećete.

4. Pješaci. Ja stvarno ne znam kome je iz kojeg razloga život dojadio ali ljudi dajte se ubijajte negdje drugo. To ne gleda, to ne pazi, to leti da pogine. Nema kad sačekati 30 s zeleno, gine na pješačkom zbog žurbe da stigne kući i tri sata gleda Big Brother.

6. Policija. Saobraćaj bi daleko bolje izgledao bez zakona koji se primijenjuje na način na koji se primjenjuje kod nas.

5. Golfovi. Od keca do šestice.

6. Komercijalisti. Jedini luđi od taksista a taksisti bar znaju voziti.

7. Smartovi. Mrzim ih.



Sjetiću se ja još toga, ova se lista dopunjava svakim danom. :D
User avatar
Morales
Posts: 519
Joined: 26/12/2011 10:51

#28 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Morales »

Sto smartove mrzis?
User avatar
Ridjobrki
Posts: 11369
Joined: 21/05/2004 20:27
Location: https://twitter.com/Ridjobrki
Contact:

#29 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Ridjobrki »

Morales wrote:Sto smartove mrzis?
Pojave se niotkud i pokušavaju se ugurati tamo gdje ne mogu stati.
User avatar
chelo
Posts: 657
Joined: 13/02/2010 18:47
Location: Sarajevo

#30 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by chelo »

Ateista wrote: mogu pomisliti - "gdje ce ovaj lijevo koji kurac kad je jednosmjerna ulica". :D
A ti zakoci, pa se uvjeri sta je naumio. Znam da se inace ne vezes iz ranijih postova, ali radi svoje bezbjednosti, ipak zakoci, da ti ne bi krenuo ususret :D
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#31 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by hadzinicasa »

kad vide da auto vozim ja
pa se osile....
User avatar
Ateista
Posts: 46539
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#32 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Ateista »

chelo wrote:
Ateista wrote: mogu pomisliti - "gdje ce ovaj lijevo koji kurac kad je jednosmjerna ulica". :D
A ti zakoci, pa se uvjeri sta je naumio. Znam da se inace ne vezes iz ranijih postova, ali radi svoje bezbjednosti, ipak zakoci, da ti ne bi krenuo ususret :D
Ma vezem se da ne placam bezveze kazne, samo sam protiv toga da se naplacuju kazne za vezanje, al' nema veze. :D

Zmigavci sluze da se da do znanja da ces skrenuti i gdje ces skrenuti, ili da ces se prestrojiti i u koju stranu ces se prestrojiti. Mislim da je kulturno davati ih ispravno i na vrijeme, pa cak i ako neki vozaci ne mogu da ih vide, jer neki mozda ipak mogu i moze im znaciti zbog boljeg i lakseg odvijanja saobracaja.
technoGeek
Posts: 334
Joined: 21/02/2012 19:27

#33 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by technoGeek »

Prvo me nerviraju svi koji voze VW-a, a posebno truhle golfove, kada se na to doda kilavost, ne davanje zmigavca, idiotsko ubacivanje i kocenje bez potrebe moje nerviranje se poveca :D

Stajanje na pola ulice i pricanje s nekim, opet kilavost i razgovor na telefon, a najvise idioti koji voze sporo u lijevoj traci kada je jutarnja guzva. Pa autobusi i kamioni u desnoj brze voze nego oni :x , a tek kda voze istom brzinom u obje trake... eh to je vrhunac...

Raspolozenje mi mogu popraviti cure koje se pate na raskrsnici dok motaju golfa dvicu i isture glavu, kao i cure koje se sminkaju na semaforu dok im se smijem u facu :D
Brdar
Posts: 280
Joined: 10/01/2012 20:02

#34 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Brdar »

golfovi (od keca do cetvorke) petica i sestica i mogu nekako proci :D
frankwhite
Posts: 169
Joined: 27/05/2009 13:07
Location: Sarajevo

#35 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by frankwhite »

najvise me nervira kad neko koci cim pocne blinkati zeleno svjetlo na semaforu :x takodjer kad ljudi koce i hoce da stanu na sred ulice bez sva cetiri upaljena, kao i nepismenost sto se tice pravila desne strane na raskrsnicama i neobracanje paznje na znakove na kruznim tokovima (ko ima prednost i sl.)
User avatar
žulijan asanž
Posts: 1907
Joined: 02/09/2011 15:23
Location: šveCki akciJoni

#36 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by žulijan asanž »

frankwhite wrote:najvise me nervira kad neko koci cim pocne blinkati zeleno svjetlo na semaforu :x takodjer kad ljudi koce i hoce da stanu na sred ulice bez sva cetiri upaljena, kao i nepismenost sto se tice pravila desne strane na raskrsnicama i neobracanje paznje na znakove na kruznim tokovima (ko ima prednost i sl.)
nerviralo je i mene dok nisam zijanio od murije ni kriv ni dužan. kaže lik prošo si kroz crveno :lol: a ja prošo kroz drugo blinkanje zelenog....


od tad kočim prijatelju, šta ću.... :roll: a ti se ljuti kol'ko hoćeš
User avatar
and
Posts: 8178
Joined: 04/09/2007 22:51

#37 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by and »

nerviraju me vozači koji kada skreću lijevo,prvo namotaju u desnu traku,pa puni lijevo kao da šleper s prikolicom voze.
nerviraju me vozači koji nemaju pojma s vožnjom,a pride pričaju na mobitel i voze.
User avatar
Edin H.
Posts: 47001
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#38 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Edin H. »

Mene nerviraju vozaci koje voze auta ispod 3000cc, pa im treba decenija dok nabiju na stocku (podrazumjeva se milja -za neupucene 1 ljami = 1.609344 kilometara) izmedju dva semafora :oops:
Mr.Fundamental
Posts: 561
Joined: 21/04/2009 18:48

#39 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Mr.Fundamental »

Mene najviše nervira sasijecanje suprotne trake :x :x :x Aj to u Sarajevu zbog puno cesta sa više traka i jednosmjernih nije toliko uočljivo, ali na ovim regionalnim- mother of god :-) Prolaziš kroz krivinu kad iz suprotnog smjera nailazi lola-pola mu auta u tvojoj traci, jer mu se mrsko srkletit da prati svoju liniju, a često i ne mogu jer prebrzo uliječu u krivinu. Pa ti se onda snađi kako znaš, bježi u ćošak svoje trake, koči, sviraj, blicaj... :x
User avatar
atko
Posts: 6054
Joined: 06/07/2006 14:51

#40 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by atko »

a vi svi eto genijalni vozaci - a sve nervozno :lol: :-)
User avatar
NEOPLAN
Posts: 991
Joined: 02/05/2009 12:15

#41 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by NEOPLAN »

Nervira me sto policija kod Tehnicke skole pravi redovno polukruzno skretanje preko sina, iz pravca Ilidza - Carsija u pravac Carsija - Ilidza, iako je tu zabrana. Valjda su oni iznad zakona. I jos lola prica na mobilni, nije svezan, a pola svjetala mu na autu ne radi. I takvi nas uce kako se ponasa u saobracaju.
goran16v
Posts: 10140
Joined: 20/09/2011 09:02

#42 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by goran16v »

Vezano za zmigavac i benzinsku pumpu, nema tu filozofije, sve je do toga ima li promjene pravca ili nema. Ako je izlaz sa benzinske pumpe rijesen ulivnom trakom (takom za ubrzavanje) tad nema promjene pravca nego se ukljucenje na glavnu cestu smatra prestrojavanjem, volanom se manievrise ulijevo i daje se lijevi zmigavac. Ako je izlazi rijesen raskrsnicom, odnosno spajanjem sporednog puta onda se prilikom izlaza na glavnu cestu dolazi do promjene pavca, volanom se manevrise skretanjem udeseno i daje se desni zmigavac. Druga je stvar sto nasi vozaci nepropisno izlaze sa benz. pumpe pa skretanje cesto vise lici na prestrojavanje.
Sto se tice pitanja vidi li se zmigavac ili ne, upravo je to razlog pravila desne strane, jer onaj koji dolazi s lijeve strane ne moze znati da li auto s kojim ce ukrstiti pravac, ukoliko nema ukljucen lijevi zmigavac, ide desno ili pravo i stoga nema prednost. Na nasim glavnim cestama su uredno postavljeni znakovi (rombovi) da je to cesta s pravom provenstva prolaza, tako da vidi li se zmigavac ili ne prestaje biti vazno jer auto koji se ukljucuje ionako nema prednost.

Jucer na raskrsnici H. Brkica i H. Cemerlica (kod Sopinga) zeleno svjetlo onima koji se ukljucuju u H. Cemerlica i lik koji je bio prvi na semaforu u traci za pravo i desno skrece udesno prema Grbavici uredno pusta pjesake i i iza njega jos 2 auta takodjer cekaju, MEDJUTIM iza njih se pojavljuje Mevludin primitivac, inace taxista stand katedrala, u Mercedesu "okcu" i sa udaljenosti od 20 metara lijeze na sirenu i ne prestaje. Posto pjesaci jos uvijek prelaze, auta jos uvijek cekaju Mevludin se naravno bez zmigavaca prestrojava ulijevo, u traku za skretanje lijevo i uredno skrece desno i mase svojim debilnim kratkim rucicama, ALI u tom trenutku auti krecu i naravno niko ga ne pusta da se ukljuci tako Mevludin ostaje opet zadnji u koloni. Gledam i kontam kakav debil i idiot moras biti da bi bio Mevludin!
Melami
Posts: 2563
Joined: 25/10/2004 04:43

#43 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Melami »

goran16v wrote:Vezano za zmigavac i benzinsku pumpu, nema tu filozofije, sve je do toga ima li promjene pravca ili nema. Ako je izlaz sa benzinske pumpe rijesen ulivnom trakom (takom za ubrzavanje) tad nema promjene pravca nego se ukljucenje na glavnu cestu smatra prestrojavanjem, volanom se manievrise ulijevo i daje se lijevi zmigavac. Ako je izlazi rijesen raskrsnicom, odnosno spajanjem sporednog puta onda se prilikom izlaza na glavnu cestu dolazi do promjene pavca, volanom se manevrise skretanjem udeseno i daje se desni zmigavac. Druga je stvar sto nasi vozaci nepropisno izlaze sa benz. pumpe pa skretanje cesto vise lici na prestrojavanje.
Sto se tice pitanja vidi li se zmigavac ili ne, upravo je to razlog pravila desne strane, jer onaj koji dolazi s lijeve strane ne moze znati da li auto s kojim ce ukrstiti pravac, ukoliko nema ukljucen lijevi zmigavac, ide desno ili pravo i stoga nema prednost. Na nasim glavnim cestama su uredno postavljeni znakovi (rombovi) da je to cesta s pravom provenstva prolaza, tako da vidi li se zmigavac ili ne prestaje biti vazno jer auto koji se ukljucuje ionako nema prednost.

Jucer na raskrsnici H. Brkica i H. Cemerlica (kod Sopinga) zeleno svjetlo onima koji se ukljucuju u H. Cemerlica i lik koji je bio prvi na semaforu u traci za pravo i desno skrece udesno prema Grbavici uredno pusta pjesake i i iza njega jos 2 auta takodjer cekaju, MEDJUTIM iza njih se pojavljuje Mevludin primitivac, inace taxista stand katedrala, u Mercedesu "okcu" i sa udaljenosti od 20 metara lijeze na sirenu i ne prestaje. Posto pjesaci jos uvijek prelaze, auta jos uvijek cekaju Mevludin se naravno bez zmigavaca prestrojava ulijevo, u traku za skretanje lijevo i uredno skrece desno i mase svojim debilnim kratkim rucicama, ALI u tom trenutku auti krecu i naravno niko ga ne pusta da se ukljuci tako Mevludin ostaje opet zadnji u koloni. Gledam i kontam kakav debil i idiot moras biti da bi bio Mevludin!
Drago mi je za mevludina, daboga mu se opet tako desilo.
User avatar
Edin H.
Posts: 47001
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#44 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Edin H. »

Melami wrote:
goran16v wrote:Vezano za zmigavac i benzinsku pumpu, nema tu filozofije, sve je do toga ima li promjene pravca ili nema. Ako je izlaz sa benzinske pumpe rijesen ulivnom trakom (takom za ubrzavanje) tad nema promjene pravca nego se ukljucenje na glavnu cestu smatra prestrojavanjem, volanom se manievrise ulijevo i daje se lijevi zmigavac. Ako je izlazi rijesen raskrsnicom, odnosno spajanjem sporednog puta onda se prilikom izlaza na glavnu cestu dolazi do promjene pavca, volanom se manevrise skretanjem udeseno i daje se desni zmigavac. Druga je stvar sto nasi vozaci nepropisno izlaze sa benz. pumpe pa skretanje cesto vise lici na prestrojavanje.
Sto se tice pitanja vidi li se zmigavac ili ne, upravo je to razlog pravila desne strane, jer onaj koji dolazi s lijeve strane ne moze znati da li auto s kojim ce ukrstiti pravac, ukoliko nema ukljucen lijevi zmigavac, ide desno ili pravo i stoga nema prednost. Na nasim glavnim cestama su uredno postavljeni znakovi (rombovi) da je to cesta s pravom provenstva prolaza, tako da vidi li se zmigavac ili ne prestaje biti vazno jer auto koji se ukljucuje ionako nema prednost.

Jucer na raskrsnici H. Brkica i H. Cemerlica (kod Sopinga) zeleno svjetlo onima koji se ukljucuju u H. Cemerlica i lik koji je bio prvi na semaforu u traci za pravo i desno skrece udesno prema Grbavici uredno pusta pjesake i i iza njega jos 2 auta takodjer cekaju, MEDJUTIM iza njih se pojavljuje Mevludin primitivac, inace taxista stand katedrala, u Mercedesu "okcu" i sa udaljenosti od 20 metara lijeze na sirenu i ne prestaje. Posto pjesaci jos uvijek prelaze, auta jos uvijek cekaju Mevludin se naravno bez zmigavaca prestrojava ulijevo, u traku za skretanje lijevo i uredno skrece desno i mase svojim debilnim kratkim rucicama, ALI u tom trenutku auti krecu i naravno niko ga ne pusta da se ukljuci tako Mevludin ostaje opet zadnji u koloni. Gledam i kontam kakav debil i idiot moras biti da bi bio Mevludin!
Drago mi je za mevludina, daboga mu se opet tako desilo.
Naravoucenije - Mevludina i njegovog "okca" nerviraju pjesaci :oops:
goran16v
Posts: 10140
Joined: 20/09/2011 09:02

#45 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by goran16v »

Edin H. wrote: Jucer na raskrsnici H. Brkica i H. Cemerlica (kod Sopinga) zeleno svjetlo onima koji se ukljucuju u H. Cemerlica i lik koji je bio prvi na semaforu u traci za pravo i desno skrece udesno prema Grbavici uredno pusta pjesake i i iza njega jos 2 auta takodjer cekaju, MEDJUTIM iza njih se pojavljuje Mevludin primitivac, inace taxista stand katedrala, u Mercedesu "okcu" i sa udaljenosti od 20 metara lijeze na sirenu i ne prestaje. Posto pjesaci jos uvijek prelaze, auta jos uvijek cekaju Mevludin se naravno bez zmigavaca prestrojava ulijevo, u traku za skretanje lijevo i uredno skrece desno i mase svojim debilnim kratkim rucicama, ALI u tom trenutku auti krecu i naravno niko ga ne pusta da se ukljuci tako Mevludin ostaje opet zadnji u koloni. Gledam i kontam kakav debil i idiot moras biti da bi bio Mevludin!
Drago mi je za mevludina, daboga mu se opet tako desilo.[/quote]

Naravoucenije - Mevludina i njegovog "okca" nerviraju pjesaci :oops:[/quote]

Ma joook, Mevludin je legao na sirenu 20 m od zadnjeg auta, on nije mogao ni vidjeti, ni znati za pjesake koji prelaze, nije mogao znati koliko je auta ispred, Mevludina i njegovog "okca" nervira zeleno svjetlo na semaforu i niko se ne mrda jer je postojala sansa da ostane na semaforu i izgubi 2 min dragcjenog vremena taxiste u Sarajevu!
User avatar
Dr.Mr.Fr.
Posts: 1235
Joined: 29/12/2010 12:41

#46 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Dr.Mr.Fr. »

dok ne sjedneš za volan nisi svjestan s kojom stokom dijeliš životni prostor
Ridjobrki :thumbup:
User avatar
Ateista
Posts: 46539
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#47 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Ateista »

Dr.Mr.Fr. wrote:
dok ne sjedneš za volan nisi svjestan s kojom stokom dijeliš životni prostor
Ridjobrki :thumbup:
Pa sad, toga se moze postati svjestan na razne nacine, i bez sjedanja za volan. :-)
User avatar
prilagodjena
Posts: 8080
Joined: 17/09/2010 08:19

#48 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by prilagodjena »

kad su kilavi :-)
User avatar
pirmin
Posts: 11199
Joined: 18/02/2006 23:50
Location: Ciganluk

#49 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by pirmin »

Dobar uvodni post u temu... :mrgreen:

Najvise me nerviraju krajnosti.
Oni koji imaju panican strah od voznje pa koce normalan tok saobracaja kao i manijaci, egoisti
koji misle da je saobracajnica samo za njih napravljena te ugrozavaju ostale ucesnike.

Filing je najbitnija stvar za volanom, procjena vlastitih sposobnosti i situacije.

Dalje, tu su oni koji svasta nesto rade samo se ne koncentrisu na voznju, znaci :mrgreen: mobilni, blejanje
okolo, sminka, uzina ...Moj profesor fizike mi je jednom prilikom rekao "Kad ucis-uci, kad jedes-jedi,
kad cicas-cicaj, kad radis-radi..." pa to pokusavam primijeniti u voznji. Ne polazi mi to uvijek za rukom, nekad
recimo vidim strasnu guzu ili nogu pa ispadnem iz filinga ali se ipak trudim da ne ugrozim sebe a isto tako
nekog drugog.

I da, nervira me i zakon po kojem je dozvoljena neka doza promila alkohola u krvi.
Da se ja pitam bilo bi zero tolerance.
User avatar
Ateista
Posts: 46539
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#50 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Ateista »

pirmin wrote:Dobar uvodni post u temu... :mrgreen:

Najvise me nerviraju krajnosti.
Oni koji imaju panican strah od voznje pa koce normalan tok saobracaja kao i manijaci, egoisti
koji misle da je saobracajnica samo za njih napravljena te ugrozavaju ostale ucesnike.

Filing je najbitnija stvar za volanom, procjena vlastitih sposobnosti i situacije.

Dalje, tu su oni koji svasta nesto rade samo se ne koncentrisu na voznju, znaci :mrgreen: mobilni, blejanje
okolo, sminka, uzina ...Moj profesor fizike mi je jednom prilikom rekao "Kad ucis-uci, kad jedes-jedi,
kad cicas-cicaj, kad radis-radi..."
pa to pokusavam primijeniti u voznji. Ne polazi mi to uvijek za rukom, nekad
recimo vidim strasnu guzu ili nogu pa ispadnem iz filinga ali se ipak trudim da ne ugrozim sebe a isto tako
nekog drugog.

I da, nervira me i zakon po kojem je dozvoljena neka doza promila alkohola u krvi.
Da se ja pitam bilo bi zero tolerance.
Zaboravio je reci - KAD JEBES - JEBI! :D :lol:
Post Reply