Sta vas najvise nervira kod vozaca

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#26801 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by bitanga_sa_otesa »

suit_up wrote: 26/02/2020 11:35

Šta se ba ljutiš :lol:
Iza bila dva auta (uključujući i taj Audi 80), pa valjda gledaš prvo kakvo je stanje iza tebe pa glumiš dobrotvora.
ne ljutim se ja uopste samo kazem ,jer me svaki dan izjebu takvi u saobracaju,ne pustam nikoga ako nema pravo prvenstva,jer ne grijesim ,nigdje u zakonu ne pise da moram nekoga pustat dobrociniteljski. ako su bila dva auta ,prodjete i on se ukljuci bez problema i bez jebavanja ikoga ...
suit_up
Posts: 730
Joined: 31/12/2019 11:25

#26802 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by suit_up »

bitanga_sa_otesa wrote: 26/02/2020 11:37
suit_up wrote: 26/02/2020 11:35

Šta se ba ljutiš :lol:
Iza bila dva auta (uključujući i taj Audi 80), pa valjda gledaš prvo kakvo je stanje iza tebe pa glumiš dobrotvora.
ne ljutim se ja uopste samo kazem ,jer me svaki dan izjebu takvi u saobracaju,ne pustam nikoga ako nema pravo prvenstva,jer ne grijesim ,nigdje u zakonu ne pise da moram nekoga pustat dobrociniteljski. ako su bila dva auta ,prodjete i on se ukljuci bez problema i bez jebavanja ikoga ...
Sve jasno, ali mislim da sa prosječnih 50 hiljada pređenih km godišnje mogu ocijeniti kako će eventualno propuštanje uticati na saobraćaj :thumbup:
Na kraju krajeva, znam koliko meni nekad valja kada neko propusti, tipa raskrsnica kod Binga u Vogošći kada ujutro ne rade semafori, ono je haos za uključiti se.
User avatar
Laplace
Posts: 10419
Joined: 19/11/2012 18:37

#26803 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Laplace »

bitanga_sa_otesa wrote: 26/02/2020 11:28
suit_up wrote: 26/02/2020 11:24

Pa nisam naglo kočio da ga propustim, nego smo bili kolektivno usporili da auto ispred skrene prema Pretisu, a ja iskoristio priliku da pustim čovjeka.
nema to veze ,svako kolektivno usporavanje ili pojedinacno stajanje, bez potrebe, na magistralnoj cesti ometa tok saobracaja i stvara guzvu, jer jebes iza sebe 15 ili cak vise auta koja koce umjesto da se krecu.
sve neki dobri samarićani ,puštaĆi.... :run:
Pa, morali su da uspore da bi ovaj skrenuo lijevo, nisu mogli proći kroz njega. A vjerovatno nisu mogli ni da ga obiđu sa desne strane, jer je tu gorepomenuti auto čekao da se uključi. Pa, kad je već stala cijela kolona, sekunda manje-više ne čini neku razliku. Druga stvar je da niko nije skretao lijevo pa da je kolona stala samo zbog auta koji se uključuje.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#26804 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by bitanga_sa_otesa »

suit_up wrote: 26/02/2020 11:40

Sve jasno, ali mislim da sa prosječnih 50 hiljada pređenih km godišnje mogu ocijeniti kako će eventualno propuštanje uticati na saobraćaj :thumbup:
Na kraju krajeva, znam koliko meni nekad valja kada neko propusti, tipa raskrsnica kod Binga u Vogošći kada ujutro ne rade semafori, ono je haos za uključiti se.
mene rijetko ko propusta jer ne cekam milostinju,cim vidim rupu uvaljujem se,a i kad me tako degenerik pusta da se ukljucim na magistralnu cestu i zakoci iza sebe 20 auta necu namjerno da se ukljucim nek ispadne budala.al dzabe ,mozdani sklop takvih nije dorastao tome da skonta kakvo sranje pravi....
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#26805 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by bitanga_sa_otesa »

Laplace wrote: 26/02/2020 11:42 Druga stvar je da niko nije skretao lijevo pa da je kolona stala samo zbog auta koji se uključuje.
obicno mi se ta situacija desi 2 puta dnevno...
User avatar
nepass1
Posts: 9705
Joined: 06/07/2017 07:35

#26806 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by nepass1 »

bitanga_sa_otesa wrote: 26/02/2020 11:37
suit_up wrote: 26/02/2020 11:35

Šta se ba ljutiš :lol:
Iza bila dva auta (uključujući i taj Audi 80), pa valjda gledaš prvo kakvo je stanje iza tebe pa glumiš dobrotvora.
ne ljutim se ja uopste samo kazem ,jer me svaki dan izjebu takvi u saobracaju,ne pustam nikoga ako nema pravo prvenstva,jer ne grijesim ,nigdje u zakonu ne pise da moram nekoga pustat dobrociniteljski. ako su bila dva auta ,prodjete i on se ukljuci bez problema i bez jebavanja ikoga ...
To ako je auto ili dva tad ne pustam nit uopste kocim da pustim, ali ako vec stojim kao semafor kod izlaza iz importanea, ostavim prostor da se ubaci auto.
shandrprcSA
Posts: 9797
Joined: 23/02/2013 08:16

#26807 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by shandrprcSA »

bitanga_sa_otesa wrote: 26/02/2020 11:37

ne ljutim se ja uopste samo kazem ,jer me svaki dan izjebu takvi u saobracaju,ne pustam nikoga ako nema pravo prvenstva,jer ne grijesim ,nigdje u zakonu ne pise da moram nekoga pustat dobrociniteljski. ako su bila dva auta ,prodjete i on se ukljuci bez problema i bez jebavanja ikoga ...
nista pravila lijepog ponasanja? :D
User avatar
drug_profi
Posts: 50610
Joined: 16/07/2012 16:00

#26808 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by drug_profi »

Pa mahne covjek, pozdravi se...

Image
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#26809 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by bitanga_sa_otesa »

shandrprcSA wrote: 26/02/2020 13:12

nista pravila lijepog ponasanja? :D
nista,nisam lijep ,a ponasam se samo po zakonu :thumbup:
User avatar
Travnički Noćni Šetač
Posts: 3925
Joined: 13/01/2006 20:48
Location: Travnik
Contact:

#26810 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Travnički Noćni Šetač »

Već je sve objavljeno ali davno... Potrudio sam se u jedan specijal skupiti na jedno mjesto presjek stanja na putevima za Travnik u 2019.g.... Dosta ružno to izgleda kada se ovako poreda jedno za drugim a Travnik je u suštini mali grad, mogu misliti kako bi ovako na jednom mjestu izgledao recimo presjek stanja za Sarajevo...

User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#26811 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by seoBIH »

Joj rasprave. Žali se frajer na sve živo i sada se žali na to ako pustiš nekoga da skrene. Pa malo razmisli, ima neka bitanga iz suprotnog smjera koja mora stati, jer neko skreće lijevo, a niko ga ne propusta.
User avatar
mk ultra
Posts: 19522
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#26812 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by mk ultra »

seoBIH wrote: 26/02/2020 23:56 Joj rasprave. Žali se frajer na sve živo i sada se žali na to ako pustiš nekoga da skrene. Pa malo razmisli, ima neka bitanga iz suprotnog smjera koja mora stati, jer neko skreće lijevo, a niko ga ne propusta.
Normalno
Bude prolaza, nakon minut dva, ali bude
Ovako samo kolonu jos vecu napravis

Jucer ide 10tak auta prije hotonja, i frajer sa lagunom citavu kolonu zaustavi da pusti covjeka. Zaustavljas 10 auta radi jednog koji se moze ukljuciti nakon 10tog... idiotluk
User avatar
nepass1
Posts: 9705
Joined: 06/07/2017 07:35

#26813 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by nepass1 »

Joj guzve jutros ko da su tri metra napadala. Svaki drugi semafor crveno me uhvatilo.
User avatar
muha_sa
Posts: 128646
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#26814 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by muha_sa »

mk ultra wrote: 27/02/2020 06:34
seoBIH wrote: 26/02/2020 23:56 Joj rasprave. Žali se frajer na sve živo i sada se žali na to ako pustiš nekoga da skrene. Pa malo razmisli, ima neka bitanga iz suprotnog smjera koja mora stati, jer neko skreće lijevo, a niko ga ne propusta.
Normalno
Bude prolaza, nakon minut dva, ali bude
Ovako samo kolonu jos vecu napravis

Jucer ide 10tak auta prije hotonja, i frajer sa lagunom citavu kolonu zaustavi da pusti covjeka. Zaustavljas 10 auta radi jednog koji se moze ukljuciti nakon 10tog... idiotluk
Šta misliš za ovu cituaciju a ima ih more :D Izlazim sa sporedne od Gabeljica na glavnu i trebam prema gradu--kolona prema Vogošci mic po mic :-) iz pravca Vogošce nigdje nikog il jedno jal dva auta---niko nece da stane 10 sekundi da izadjem vec se--imam osjecaj--namjerno nabije da se ne može izac iako ga ceka kolona i stajanje :-)
User avatar
Laplace
Posts: 10419
Joined: 19/11/2012 18:37

#26815 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Laplace »

nepass1 wrote: 27/02/2020 07:02 Joj guzve jutros ko da su tri metra napadala. Svaki drugi semafor crveno me uhvatilo.
Da. U Visokom jutros neki VW (a koji drugi) terenac mi oduzima prvenstvo prolaza (što je njemu po klizavoj cesti OK) a onda ispred vozi max 20 km/h (jer, po klizavoj ne smije brže - mada u suštini nije ni bila klizava cesta nego palo par mikrometara snijega). To je ona "bitno je da mi izbaci zadnji kraj, pa akoi ga udarim kriv sam".

Tako je jedno vrijeme kružila priča kako je u Njemačkoj bitno samo se ubaciti ispred vozača, pa makar i na autoputu, i nebitno je koliko sporo kasnije voziš - ako te udari on je kriv. Nešto sumnjam da su Nijemci baš toliko glupi da prave tako idiotske zakone, mada kad se opet sjetim nekih njihovih poteza u zadnjih par godina...
User avatar
muha_sa
Posts: 128646
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#26816 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by muha_sa »

razumijem kad voziš na glavnoj a ispred tebe cistina--normalno da necu stat da pustim nekog ko izlazi sa sporedne---al ne kontam idiote koji vide da ce nakon 5 metara stat u kolonu a ne stane da ovaj iz sporedne izadje :-)
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#26817 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by tempuser »

seoBIH wrote: 26/02/2020 23:56 Joj rasprave. Žali se frajer na sve živo i sada se žali na to ako pustiš nekoga da skrene. Pa malo razmisli, ima neka bitanga iz suprotnog smjera koja mora stati, jer neko skreće lijevo, a niko ga ne propusta.
Takvim rigndnim mentalitetima samo pozeljeti da ih neko raznese kad se na bezobrazluk uvaljuju ili da umru za volanom cekajuci da ih neko pusti da se ukljuce, et toliko....
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#26818 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by tempuser »

mk ultra wrote: 27/02/2020 06:34
seoBIH wrote: 26/02/2020 23:56 Joj rasprave. Žali se frajer na sve živo i sada se žali na to ako pustiš nekoga da skrene. Pa malo razmisli, ima neka bitanga iz suprotnog smjera koja mora stati, jer neko skreće lijevo, a niko ga ne propusta.
Normalno
Bude prolaza, nakon minut dva, ali bude
Ovako samo kolonu jos vecu napravis

Jucer ide 10tak auta prije hotonja, i frajer sa lagunom citavu kolonu zaustavi da pusti covjeka. Zaustavljas 10 auta radi jednog koji se moze ukljuciti nakon 10tog... idiotluk
Zamisli situaciju, vozis iza mene i ja hocu da skrenem lijevo, ali iz suprotnog pravca je kolona u kojoj su sve metlalni sklopovi a la ti i slicni, ti bi pravo, ali ne mozes od mene jer emne niko nece da pusti. Postajes zrtva vlastite pameti i rezona, a sve po zakonu!
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#26819 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by seoBIH »

muha_sa wrote: 27/02/2020 08:15 razumijem kad voziš na glavnoj a ispred tebe cistina--normalno da necu stat da pustim nekog ko izlazi sa sporedne---al ne kontam idiote koji vide da ce nakon 5 metara stat u kolonu a ne stane da ovaj iz sporedne izadje :-)
To je to! Recimo Šip, kolona ispred semafora i svi se nabiju, niko ne ostavi prostor da se skrene na Gazprom, pa onda nastaje kolona sa obje strane, jer ovaj ne može skrenuti lijevo, svi nabijeni jedan do drugog. Ne razmišlja niko kao da gram mozga nema. Samo ja i ja, jebo ostale.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#26820 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by tempuser »

seoBIH wrote: 27/02/2020 11:34
muha_sa wrote: 27/02/2020 08:15 razumijem kad voziš na glavnoj a ispred tebe cistina--normalno da necu stat da pustim nekog ko izlazi sa sporedne---al ne kontam idiote koji vide da ce nakon 5 metara stat u kolonu a ne stane da ovaj iz sporedne izadje :-)
To je to! Recimo Šip, kolona ispred semafora i svi se nabiju, niko ne ostavi prostor da se skrene na Gazprom, pa onda nastaje kolona sa obje strane, jer ovaj ne može skrenuti lijevo, svi nabijeni jedan do drugog. Ne razmišlja niko kao da gram mozga nema. Samo ja i ja, jebo ostale.
Identicnu stvar napisah iznad... Ovi sto se slijepo drze zakona ga sami sebi zabiju pod precku, da ne kazem u nesto drugo!
User avatar
Laplace
Posts: 10419
Joined: 19/11/2012 18:37

#26821 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Laplace »

seoBIH wrote: 27/02/2020 11:34
muha_sa wrote: 27/02/2020 08:15 razumijem kad voziš na glavnoj a ispred tebe cistina--normalno da necu stat da pustim nekog ko izlazi sa sporedne---al ne kontam idiote koji vide da ce nakon 5 metara stat u kolonu a ne stane da ovaj iz sporedne izadje :-)
To je to! Recimo Šip, kolona ispred semafora i svi se nabiju, niko ne ostavi prostor da se skrene na Gazprom, pa onda nastaje kolona sa obje strane, jer ovaj ne može skrenuti lijevo, svi nabijeni jedan do drugog. Ne razmišlja niko kao da gram mozga nema. Samo ja i ja, jebo ostale.
Tako sam jednom ja ostavio prostora da se sa suprotne strane neko isključi na Gazprom benzinsku, a vozilo iza me fino zaobiđe, stade ispred mene i zatvori prilaz benzinskoj.
User avatar
He1972
Posts: 1497
Joined: 17/09/2017 08:05

#26822 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by He1972 »

Laplace wrote: 27/02/2020 11:49
seoBIH wrote: 27/02/2020 11:34
muha_sa wrote: 27/02/2020 08:15 razumijem kad voziš na glavnoj a ispred tebe cistina--normalno da necu stat da pustim nekog ko izlazi sa sporedne---al ne kontam idiote koji vide da ce nakon 5 metara stat u kolonu a ne stane da ovaj iz sporedne izadje :-)
To je to! Recimo Šip, kolona ispred semafora i svi se nabiju, niko ne ostavi prostor da se skrene na Gazprom, pa onda nastaje kolona sa obje strane, jer ovaj ne može skrenuti lijevo, svi nabijeni jedan do drugog. Ne razmišlja niko kao da gram mozga nema. Samo ja i ja, jebo ostale.
Tako sam jednom ja ostavio prostora da se sa suprotne strane neko isključi na Gazprom benzinsku, a vozilo iza me fino zaobiđe, stade ispred mene i zatvori prilaz benzinskoj.
To ti je bio bitanga, hahahaha. :mrgreen:
suit_up
Posts: 730
Joined: 31/12/2019 11:25

#26823 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by suit_up »

Da izvine bedboj :D

Image

Dao lik žmigavac i hoće lijevo (ne vidi znak koji je odnedavno postavljen), ja mu sviram ali kakvi, ne pomaže. I da, nisam uspio okinuti aparat na žmigavac, jbg.
User avatar
mk ultra
Posts: 19522
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#26824 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by mk ultra »

seoBIH wrote: 27/02/2020 11:34
muha_sa wrote: 27/02/2020 08:15 razumijem kad voziš na glavnoj a ispred tebe cistina--normalno da necu stat da pustim nekog ko izlazi sa sporedne---al ne kontam idiote koji vide da ce nakon 5 metara stat u kolonu a ne stane da ovaj iz sporedne izadje :-)
To je to! Recimo Šip, kolona ispred semafora i svi se nabiju, niko ne ostavi prostor da se skrene na Gazprom, pa onda nastaje kolona sa obje strane, jer ovaj ne može skrenuti lijevo, svi nabijeni jedan do drugog. Ne razmišlja niko kao da gram mozga nema. Samo ja i ja, jebo ostale.
To je zakonski regulisano, i u koloni se ne smiju blokirati sporedni putevi u raskrsnici... ja govorim u namjernom zaustavljanju saobracaja koji se krece da bi se pustio jedan koji se moze ukljuciti za 20s cim prođe 5 vozila.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#26825 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by tempuser »

U Kolodvorskoj je neko skinuo znak jednosmjerne uluce za ulaz na parking kod kotlovnice i onda se nisi bas mogao buniti ako neko uleti u zabranu, ali su ga nedavno pstali ponovo i isto vece deda navalio u zabranu, a ja idem iz kontra smjera. Mogu da se pomaknem da se mimoidjemo, ali necu iz principa. Pokazujem mu znak, mozda ga nije vodio, kad on meni pokazuje :thumbup: i kroz prozor se zahvaljuje, zna za znak ali i dalje navaljuje da prodje. E neces papkaru u mojoj smjeni, reko seljacino ja ti se necu pomjeriti, a sljedece je da ti zovem muriju pa ti bujrum objasni. Gleda nesto, kao nije mu jasno, vrati se u rikver i ude na regularan ulaz.
Post Reply