Sta vas najvise nervira kod vozaca

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

maxell_sarajevo
Posts: 2222
Joined: 08/02/2008 19:19

#26001 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by maxell_sarajevo »

DoradO wrote: 18/01/2020 23:58
maxell_sarajevo wrote: 17/01/2020 20:15 Trebali su jos dva staviti na ovaj trotoar jer sam nedavno vidio lika kako se ovdje popeo na trotoar i tako vozio go GRAS-a i zaobisao cijelu kolonu.
Najvjerovatnije da si vidio covjeka koji je i mene bez teksta ostavio, on tuda redovno vozi jer zivi u barakama sa desne strane i jedini mu je to pristup domu, ovim trotoarom, on ga koristi kao saobracajnicu... ja sam par puta sa malcem setajuci to vidio...
Nije, nije, pisao sam već, neki je audi A4 bio koji je divljao, zvao policiju da ga zaustave kod Energoinvesta, al me kao u nadrealistima poceli sa broja na broj prebacivati...
User avatar
Travnički Noćni Šetač
Posts: 3925
Joined: 13/01/2006 20:48
Location: Travnik
Contact:

#26002 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Travnički Noćni Šetač »

Emir92 wrote: 20/01/2020 09:21 A ove sedmice nema popularne raskrsnice iz Travnika i skretanje u lijevo :sad: :sad: :sad:
Nema... nisam se baš kretao tim putem ovih dana... iskreno ja se i nadam da će taj znak biti uklonjen jer ionako nema svrhu...
Emir92
Posts: 304
Joined: 13/01/2011 15:31

#26003 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Emir92 »

Travnički Noćni Šetač wrote: 20/01/2020 11:36
Emir92 wrote: 20/01/2020 09:21 A ove sedmice nema popularne raskrsnice iz Travnika i skretanje u lijevo :sad: :sad: :sad:
Nema... nisam se baš kretao tim putem ovih dana... iskreno ja se i nadam da će taj znak biti uklonjen jer ionako nema svrhu...
Ali ko te prati vec duze vrijeme, mslm da zna tu raskrsnicu napamet kad dodje u Travnik :D
Uglavnom svaka cast i samo tako nastavite :D :D
zdruzdjo
Posts: 5211
Joined: 16/08/2009 00:27

#26004 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by zdruzdjo »

bitanga_sa_otesa wrote: 20/01/2020 07:33 donja slika ,ne ulaze kroz krug, vec oduvijek imaju prilaz ulicom dzavida haverica.

Da prolazi se pored Maja Gume. Dok sam bio mali, sa dedom sam tu dolazio na koju "ljutu" kod nekog havera iz njegovih ratnih dana.
Kao djete mi je bilo to cudno. Ono fabrika, nekakve stambene jedinice, oronulo do bola, nemoguce nazvati stanom, nekakvi rasporedi bez ikakve logike....
Kasnije sam saznao da su te zgrade pravljene za "terenske radnike" kojima su te stambene jedinice bile spavaone. Pa onda kako je ko dobijao stanove, tako se sirio neko drugi, dok na kraju nije ostao sam, pa se prizenio, djeca, i tako....
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#26005 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by bitanga_sa_otesa »

zdruzdjo wrote: 20/01/2020 15:57 ]


Da prolazi se pored Maja Gume. Dok sam bio mali, sa dedom sam tu dolazio na koju "ljutu" kod nekog havera iz njegovih ratnih dana.
Kao djete mi je bilo to cudno. Ono fabrika, nekakve stambene jedinice, oronulo do bola, nemoguce nazvati stanom, nekakvi rasporedi bez ikakve logike....
Kasnije sam saznao da su te zgrade pravljene za "terenske radnike" kojima su te stambene jedinice bile spavaone. Pa onda kako je ko dobijao stanove, tako se sirio neko drugi, dok na kraju nije ostao sam, pa se prizenio, djeca, i tako....
upravo,tu je bila sporedna kapija za ulaz u vmc i do kapije ambulanta za njihove radnike koja je isto bila van kruga preduzeca :thumbup:
User avatar
Travnički Noćni Šetač
Posts: 3925
Joined: 13/01/2006 20:48
Location: Travnik
Contact:

#26006 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Travnički Noćni Šetač »

Emir92 wrote: 20/01/2020 14:54 Ali ko te prati vec duze vrijeme, mslm da zna tu raskrsnicu napamet kad dodje u Travnik :D
Uglavnom svaka cast i samo tako nastavite :D :D
Hvala druže... takva podrška mi mnogo znači... :thumbup:
User avatar
Logovan
Posts: 94403
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#26007 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Logovan »

Zašto ići na kružni i komplikovati kada postoji jednostavnije rješenje.

Image
User avatar
Industrialyzer
Posts: 4839
Joined: 11/06/2011 23:51

#26008 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Industrialyzer »

Radarofobi u Safeta Zajke usporavaju na sigurnih 40 pored radara. A kutija prazna, nema radara unutra :lol:
User avatar
Romeo 80
Posts: 4374
Joined: 11/12/2006 16:55
Location: Seljajevo, al Centar brale
Grijem se na: Džemper
Vozim: Azijsku nakazu

#26009 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Romeo 80 »

Industrialyzer wrote: 22/01/2020 22:16 Radarofobi u Safeta Zajke usporavaju na sigurnih 40 pored radara. A kutija prazna, nema radara unutra :lol:
Nisi apdejtovan. Dijele se nagrade za sporu voznju. Ko bude najsporiji dobija poklon bon u BiMgu i Premium Hifinu karticu bajo moj! :oops:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66194
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#26010 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by _BataZiv_0809 »

tempuser wrote: 20/01/2020 01:26
zdruzdjo wrote: 19/01/2020 15:59 A iza ima jos jedna "kucica" u rusevnom stanju koja je isto tako predmet zelja gradjevinske mafi...pardon, kompanije. Medjutim i tu je javlja nesto slicno kao i sa ovim drugim vlasnicima.
I da, u pitanju su nekadasnji uposlenici unioninvesta.
Ima takvih slucajeva koliko hoces. U sred kruga RAD-a imas stambeni objekat, nekakvu stracaru u kojoj zive ljudi. Uredno kroz kapiju RAD-a idu kuci.

Image

U krugu ex Vase Miskina, na potezu izmedju buvljaka i N1 nekoliko takvih slucajeva. Tek po noci kad vidis upaljena svjetla skontas da su to stambeni objekti. I oni ulaze kroz tvornicke krugove.

Imagehow to upload photo to forum
Ima i onih par stracara uz Hastahanu, ispred Magribije...
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#26011 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Maraschino »

Sta bi ste uradili vozacu koji na cesti gdje je ogranicenje 80km/h vozi 55km/h. Ukazala se prilika da ga preteknem i to bas ono muski i uporedo sa njim a on po gasu(A4) sve do 95km/h i dok se nisu pojavila vozila iz suprotnog smijera. Vratim se u desnu traku, legnem na sirenu i pokazem mu srednji prst. To je sve sto sam mogao da uradim jer ulazimo u ulicu gdje je ogranicenje 50km/h sa mehanicki razdvojenim trakama tako da ga ne mogu nikako zaobici. Dolazimo do kruznog toka gdje se naglo ubacuje i ide na 3/4 kruga. Vise nisam imao volje pratiti idiota.
Throttle
Posts: 13007
Joined: 10/06/2016 12:35

#26012 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Throttle »

Ja bih kupio brze auto :mrgreen:
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#26013 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Maraschino »

Throttle wrote: 23/01/2020 00:18 Ja bih kupio brze auto :mrgreen:
130+1 KS :D
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#26014 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by bitanga_sa_otesa »

mozda da kupis :fazlija: :fazlija:
User avatar
Optimist
Posts: 13654
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#26015 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Optimist »

Imao sam i ja par takvih slucajeva. Nakon sto sam ga prestigao dobili su punu kocnicu na 20 na sat. Da vidis onda unezvijerenih pogleda.
suit_up
Posts: 730
Joined: 31/12/2019 11:25

#26016 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by suit_up »

@Maraschino Imao sam sličan slučaj na autoputu, stara A3 1.9, nešto kao počeo ubrzavati sa 110 i tako do 160, onda je odustao iz njemu znanog razloga. Od tih Audi vozača me ništa ne može iznenaditi, posebno ovih što voze stare modele, ti kad vide novije auto neke druge marke to im je fetiš za kur*enje. Moja preporuka ti je da sljedeći put usporiš i vratiš se u svoju traku, bez obzira na sve, jer na magistralnom putu se u trenu oka može pojaviti auto iz suprotnog smjera ili nešto na cesti dok si ti fokusiran samo na njega.
User avatar
Optimist
Posts: 13654
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#26017 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Optimist »

To mi se nebrojeno puta dogodilo na autoputu. Vozim na tempomat i sustignem neko auto, prebacim se u lijevu, on krene da ubrzava. Desi se nekad da ga prestignem i cim se ponovo vratim u desnu, on po gasu i nestane i vidokruga. :?

U dosta slucajeva za par kilometara ga opet sustignem kako guzelja kao i prije.
Naslovnica
Posts: 27904
Joined: 20/03/2013 15:38

#26018 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Naslovnica »

Optimist wrote: 23/01/2020 08:32 To mi se nebrojeno puta dogodilo na autoputu. Vozim na tempomat i sustignem neko auto, prebacim se u lijevu, on krene da ubrzava. Desi se nekad da ga prestignem i cim se ponovo vratim u desnu, on po gasu i nestane i vidokruga. :?

U dosta slucajeva za par kilometara ga opet sustignem kako guzelja kao i prije.
Meni pravo na živce idu ovi što voze 125 na tempomatu i krenu mene koji vozim 120 da pretiču...Izvuče se nekoliko stotina metara prije mene, vidim ga u retrovizoru, i onda krene preticanje pod tempomatom koje se ponekad otegne na nekoliko kilometara.
I tako se mi vozimo paralelno, a ispred mene u desnoj se ukaže kamion koji vozi 100.
Umjesto da ga zaobiđem, ja kočim, jer mi je u lijevoj traci tempomat efendija koji se utačk'o na 125 i ne jebe živu silu.
Zaista mi se često dešava ta situacija.
Naravno, ovdje ne prozivam nikoga, ali savjet onima koji voze pod tempomatom - završite preticanje što prije i vratite se u desnu traku.
User avatar
drug_profi
Posts: 50610
Joined: 16/07/2012 16:00

#26019 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by drug_profi »

Meni je tempomat na 140. Zavrsicemo, dont vori.
User avatar
Optimist
Posts: 13654
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#26020 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Optimist »

Naslovnica wrote: 23/01/2020 08:38
Optimist wrote: 23/01/2020 08:32 To mi se nebrojeno puta dogodilo na autoputu. Vozim na tempomat i sustignem neko auto, prebacim se u lijevu, on krene da ubrzava. Desi se nekad da ga prestignem i cim se ponovo vratim u desnu, on po gasu i nestane i vidokruga. :?

U dosta slucajeva za par kilometara ga opet sustignem kako guzelja kao i prije.
Meni pravo na živce idu ovi što voze 125 na tempomatu i krenu mene koji vozim 120 da pretiču...Izvuče se nekoliko stotina metara prije mene, vidim ga u retrovizoru, i onda krene preticanje pod tempomatom koje se ponekad otegne na nekoliko kilometara.
I tako se mi vozimo paralelno, a ispred mene u desnoj se ukaže kamion koji vozi 100.
Umjesto da ga zaobiđem, ja kočim, jer mi je u lijevoj traci tempomat efendija koji se utačk'o na 125 i ne jebe živu silu.
Zaista mi se često dešava ta situacija.
Naravno, ovdje ne prozivam nikoga, ali savjet onima koji voze pod tempomatom - završite preticanje što prije i vratite se u desnu traku.
U takvim slucajevima kad ce onaj u desnoj naici na prepreku u vidu sporijeg vozila ubrzam i preticanje obavim sto prije.
Uostalom ako on i vozi 125 a ti 120, ne trebas kociti vec samo malo oduzmes gas, pustis ga ispred sebe i onda za njim.
UmaX
Posts: 2950
Joined: 30/11/2017 13:53

#26021 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by UmaX »

Naslovnica wrote: 23/01/2020 08:38
Optimist wrote: 23/01/2020 08:32 To mi se nebrojeno puta dogodilo na autoputu. Vozim na tempomat i sustignem neko auto, prebacim se u lijevu, on krene da ubrzava. Desi se nekad da ga prestignem i cim se ponovo vratim u desnu, on po gasu i nestane i vidokruga. :?

U dosta slucajeva za par kilometara ga opet sustignem kako guzelja kao i prije.
Meni pravo na živce idu ovi što voze 125 na tempomatu i krenu mene koji vozim 120 da pretiču...Izvuče se nekoliko stotina metara prije mene, vidim ga u retrovizoru, i onda krene preticanje pod tempomatom koje se ponekad otegne na nekoliko kilometara.
I tako se mi vozimo paralelno, a ispred mene u desnoj se ukaže kamion koji vozi 100.
Umjesto da ga zaobiđem, ja kočim, jer mi je u lijevoj traci tempomat efendija koji se utačk'o na 125 i ne jebe živu silu.
Zaista mi se često dešava ta situacija.
Naravno, ovdje ne prozivam nikoga, ali savjet onima koji voze pod tempomatom - završite preticanje što prije i vratite se u desnu traku.
Dozivio sam isto vise puta, bas ruzna situacija.

Dio problema je i ta tvoja brzina od 120, sporiji si od vecine sa autima a brzi od bilo kojeg kamiona.
UmaX
Posts: 2950
Joined: 30/11/2017 13:53

#26022 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by UmaX »

Optimist wrote: 23/01/2020 08:46
Naslovnica wrote: 23/01/2020 08:38
Optimist wrote: 23/01/2020 08:32 To mi se nebrojeno puta dogodilo na autoputu. Vozim na tempomat i sustignem neko auto, prebacim se u lijevu, on krene da ubrzava. Desi se nekad da ga prestignem i cim se ponovo vratim u desnu, on po gasu i nestane i vidokruga. :?

U dosta slucajeva za par kilometara ga opet sustignem kako guzelja kao i prije.
Meni pravo na živce idu ovi što voze 125 na tempomatu i krenu mene koji vozim 120 da pretiču...Izvuče se nekoliko stotina metara prije mene, vidim ga u retrovizoru, i onda krene preticanje pod tempomatom koje se ponekad otegne na nekoliko kilometara.
I tako se mi vozimo paralelno, a ispred mene u desnoj se ukaže kamion koji vozi 100.
Umjesto da ga zaobiđem, ja kočim, jer mi je u lijevoj traci tempomat efendija koji se utačk'o na 125 i ne jebe živu silu.
Zaista mi se često dešava ta situacija.
Naravno, ovdje ne prozivam nikoga, ali savjet onima koji voze pod tempomatom - završite preticanje što prije i vratite se u desnu traku.
U takvim slucajevima kad ce onaj u desnoj naici na prepreku u vidu sporijeg vozila ubrzam i preticanje obavim sto prije.
Uostalom ako on i vozi 125 a ti 120, ne trebas kociti vec samo malo oduzmes gas, pustis ga ispred sebe i onda za njim.
Pa nije bas ako je na tempomatu, ne pali oduzimanje gasa. Nego bas moras kocit ili ugasit tempomat.
Naslovnica
Posts: 27904
Joined: 20/03/2013 15:38

#26023 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Naslovnica »

drug_profi wrote: 23/01/2020 08:41 Meni je tempomat na 140. Zavrsicemo, dont vori.
120, 140, 180...nebitno.
Obavi radnju preticanja što prije i vrati se u desnu.
Mislim, ovo su minorne stvari u odnosu na "šta vas najviše nervira kod vozača", većina vozača izvrši preticanje korektno, ali ima debila fakat kao da su sami na autoputu, kao kada se horsu metne ono na oči pa vidi samo ispred sebe.
User avatar
Optimist
Posts: 13654
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#26024 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Optimist »

Takva je vecina vozaca, ne samo na autoputu, nego opcenito u saobracaju. Daj ti meni da ja prodjem, jebe me se za ostale.

Ima jos jedna situacija.

Sustizem auto koje je sporije od mene, a ispred u daljini je kamion. Onda se taj auto ubaci ispred mene, 300m od kamiona i nastavi guzeljati svojom krstarecom brzinom preticuci kamion. Dok ja cekam iza njega da on tu radnju obavi, vrati se ponovo u desnu i meni oslobodi put da idem dalje.
Last edited by Optimist on 23/01/2020 09:04, edited 1 time in total.
Naslovnica
Posts: 27904
Joined: 20/03/2013 15:38

#26025 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Naslovnica »

Optimist wrote: 23/01/2020 08:46
Naslovnica wrote: 23/01/2020 08:38
Optimist wrote: 23/01/2020 08:32 To mi se nebrojeno puta dogodilo na autoputu. Vozim na tempomat i sustignem neko auto, prebacim se u lijevu, on krene da ubrzava. Desi se nekad da ga prestignem i cim se ponovo vratim u desnu, on po gasu i nestane i vidokruga. :?

U dosta slucajeva za par kilometara ga opet sustignem kako guzelja kao i prije.
Meni pravo na živce idu ovi što voze 125 na tempomatu i krenu mene koji vozim 120 da pretiču...Izvuče se nekoliko stotina metara prije mene, vidim ga u retrovizoru, i onda krene preticanje pod tempomatom koje se ponekad otegne na nekoliko kilometara.
I tako se mi vozimo paralelno, a ispred mene u desnoj se ukaže kamion koji vozi 100.
Umjesto da ga zaobiđem, ja kočim, jer mi je u lijevoj traci tempomat efendija koji se utačk'o na 125 i ne jebe živu silu.
Zaista mi se često dešava ta situacija.
Naravno, ovdje ne prozivam nikoga, ali savjet onima koji voze pod tempomatom - završite preticanje što prije i vratite se u desnu traku.
U takvim slucajevima kad ce onaj u desnoj naici na prepreku u vidu sporijeg vozila ubrzam i preticanje obavim sto prije.
Uostalom ako on i vozi 125 a ti 120, ne trebas kociti vec samo malo oduzmes gas, pustis ga ispred sebe i onda za njim.
120 i 125 je minorna razlika u brzini pri tim brzinama.
Nisam matematičar, ali se može izračunati koliko mu treba da me pretekne.
Fazon je što se izvuče u lijevu nekoliko stotina metara iza mene, u neka doba ga izgubiš u retrovizoru jer vozi paralelno sa tobom, a i ako oduzmem gas, opet ga moram dodati a ako dodam gas opasno se približavam ovom sa tempomatom, pa opet moram da oduzimam gas.
Uglavnom, znam o čemu govorim, u protekle skoro 4 godine odvezao sam dionicu Sarajevo-Zenica-Sarajevo minimalno hiljadu puta.
Post Reply