Sta vas najvise nervira kod vozaca

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
Melo15
Posts: 896
Joined: 13/08/2011 21:36

#20101 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Melo15 »

drug_profi wrote:Pa recimo na 5:41 je namjerno isao na kontakt iako ga je mogao lako izbjeci. Cura je samo malo provirila u njegovu traku. I na 8:38 nece da pusti skodu koja se uredno sa zmigavcem pokusava ukljuciti sa bocnog prikljucka, dok kolona fakticki jedva mrda. Valjda vozac skode treba cekati do mraka da se cesta rascisti, sta li?
Bon-ton je da se naizmjenicno ukljucuje po jedno auto iz svakog smjera u takvim situacijama.
Ne nee, bonton je da kad bi njima ovako neko uradio, na žmigavac i normalno uključivanje, to bi bio problem, ili kad ih nedo Bog ne bi pustio da se uključe a dali su žmigavac, a da oni nekom to urade, to je po zakonu i svim mogućim pravilima 8) 8)
User avatar
King Theoden
Posts: 14454
Joined: 21/11/2018 13:15

#20102 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by King Theoden »

bitanga_sa_otesa wrote:
Bakir1 wrote:evo jedan veliki gospodin:
https://www.youtube.com/user/zhek111
skidam kapu,nikog nije bezveze udario,samo treba krhat ove uvaljivace ,satro mangupe ...
Ako te put nanese u njemačku, pazi da ne krhneš nekoga ko ti izbaci žmigavac a ispred tebe je.
u prolazniku wrote:Ti tipovi misle da su sami na cesti i tako se i ponašaju. To je u principu ono što mi najviše smeta u saobraćaju. Stane gdje stigne, ubacuje se na silu, neće na uskoj cesti maknuti ni mm ...
Image
Pizda mu materna retardirana, bog zna šta je bilo sa vozačem ovog kamiončića koji se prevrnuo.
Ovakvim kretenima doživotna zabrana upravljanja svim motornim vozilima.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#20103 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by bitanga_sa_otesa »

Dino34 wrote: Ako te put nanese u njemačku, pazi da ne krhneš nekoga ko ti izbaci žmigavac a ispred tebe je.
ne,nanosi me put nikad u njemacku,ja se samo po istoku vozam ...
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#20104 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by tempuser »

drug_profi wrote:Pa recimo na 5:41 je namjerno isao na kontakt iako ga je mogao lako izbjeci. Cura je samo malo provirila u njegovu traku. I na 8:38 nece da pusti skodu koja se uredno sa zmigavcem pokusava ukljuciti sa bocnog prikljucka, dok kolona fakticki jedva mrda. Valjda vozac skode treba cekati do mraka da se cesta rascisti, sta li?
Bon-ton je da se naizmjenicno ukljucuje po jedno auto iz svakog smjera u takvim situacijama.
Moras razumjeti da su to Rusi, da su po defaultu za volanom beskrajno bahati i bezobrazni (zivio sam tamo 5 god pa sam se licno uvjerio mali milion puta) i da su u stanju da se beskonacno inate, cak i na svoju stetu.
Bio je nedavno klip kako lik na silu skida svoj auto s pauka, nema veze sto "skace" sa platforme visoke preko metar i sto je razvalio auto, bitno je da protjera svoje. To otprilike objasnjava sve...
LongDong
Posts: 789
Joined: 22/04/2008 23:08

#20105 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by LongDong »

Laertes wrote:
drug_profi wrote:Psovka je najučinkovitiji način oslobađanja od stresa.
Stres je uzrok većine bolesti, a njegovi efekti se nakupljaju.
Kasno je početi u 40-tim oslobađati se nagomilanog stresa.
Treba redovno, sistemski, je*at mater svakom ko te iznervira.

Naravno, treba raditi i na tome da se ne nerviras za svaki klinac.
Mogu li te quotati svojoj ženi? Ipak si ti profi...
Dovoljan je stres kad voziš iz Zg, sve fino autoput (Fala Do-dicku), a onda siđeš u Doboju...
I onda naiđe patak :mrgreen:
jel to sad bolja varijanta iz tuzle za zagreb ide preko doboja, b,luke, gradiške, nego ona stara orašje, županja pa dalje?
User avatar
u prolazniku
Posts: 11973
Joined: 14/03/2012 07:34

#20106 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by u prolazniku »

LongDong wrote:
Laertes wrote:
drug_profi wrote:Psovka je najučinkovitiji način oslobađanja od stresa.
Stres je uzrok većine bolesti, a njegovi efekti se nakupljaju.
Kasno je početi u 40-tim oslobađati se nagomilanog stresa.
Treba redovno, sistemski, je*at mater svakom ko te iznervira.

Naravno, treba raditi i na tome da se ne nerviras za svaki klinac.
Mogu li te quotati svojoj ženi? Ipak si ti profi...
Dovoljan je stres kad voziš iz Zg, sve fino autoput (Fala Do-dicku), a onda siđeš u Doboju...
I onda naiđe patak :mrgreen:
jel to sad bolja varijanta iz tuzle za zagreb ide preko doboja, b,luke, gradiške, nego ona stara orašje, županja pa dalje?
Vremenski je skoro isto. U parama je jeftinije na Gradišku. Cijelo vrijeme vožnje od Doboja do Gradiške ćeš sresti auta kao u prvih deset minuta od Županje prema ZG. Samo se treba paziti kad je kiša, ne održavaju slivnike pa ima bara (nije lijepo uletiti u baru sa 120 ili više). Ja koristim.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#20107 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by spreca »

u prolazniku wrote: Vremenski je skoro isto. U parama je jeftinije na Gradišku. Cijelo vrijeme vožnje od Doboja do Gradiške ćeš sresti auta kao u prvih deset minuta od Županje prema ZG. Samo se treba paziti kad je kiša, ne održavaju slivnike pa ima bara (nije lijepo uletiti u baru sa 120 ili više). Ja koristim.
Imali guzve na granici?
User avatar
u prolazniku
Posts: 11973
Joined: 14/03/2012 07:34

#20108 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by u prolazniku »

spreca wrote:
u prolazniku wrote: Vremenski je skoro isto. U parama je jeftinije na Gradišku. Cijelo vrijeme vožnje od Doboja do Gradiške ćeš sresti auta kao u prvih deset minuta od Županje prema ZG. Samo se treba paziti kad je kiša, ne održavaju slivnike pa ima bara (nije lijepo uletiti u baru sa 120 ili više). Ja koristim.
Imali guzve na granici?
Standardno, kako koji dan, bolje je kad nema teretnjaka. Nije velik prelaz, samo dvije trake, ali je prilaz loš. sa jedne strane most, a sa druge gradska raskrsnica 50m od prelaza
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#20109 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by spreca »

u prolazniku wrote:
spreca wrote:
u prolazniku wrote: Vremenski je skoro isto. U parama je jeftinije na Gradišku. Cijelo vrijeme vožnje od Doboja do Gradiške ćeš sresti auta kao u prvih deset minuta od Županje prema ZG. Samo se treba paziti kad je kiša, ne održavaju slivnike pa ima bara (nije lijepo uletiti u baru sa 120 ili više). Ja koristim.
Imali guzve na granici?
Standardno, kako koji dan, bolje je kad nema teretnjaka. Nije velik prelaz, samo dvije trake, ali je prilaz loš. sa jedne strane most, a sa druge gradska raskrsnica 50m od prelaza
To je mozda varijanta obicnim danima......vikend i praznici je vjerovatno dugo i dosadno
User avatar
Laertes
Posts: 4255
Joined: 08/01/2015 18:25

#20110 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Laertes »

LongDong wrote:
Laertes wrote:
drug_profi wrote:Psovka je najučinkovitiji način oslobađanja od stresa.
Stres je uzrok većine bolesti, a njegovi efekti se nakupljaju.
Kasno je početi u 40-tim oslobađati se nagomilanog stresa.
Treba redovno, sistemski, je*at mater svakom ko te iznervira.

Naravno, treba raditi i na tome da se ne nerviras za svaki klinac.
Mogu li te quotati svojoj ženi? Ipak si ti profi...
Dovoljan je stres kad voziš iz Zg, sve fino autoput (Fala Do-dicku), a onda siđeš u Doboju...
I onda naiđe patak :mrgreen:
jel to sad bolja varijanta iz tuzle za zagreb ide preko doboja, b,luke, gradiške, nego ona stara orašje, županja pa dalje?
70 km do autoputa kod Doboja, 90 km do Županje. Jeftinije i po putarini, a i gorivo je kod nas jeftinije. Nisam siguran da bih Orašje-Zg i nazad mogao bez sipanja u Hr.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#20111 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by spreca »

Bakir1 wrote:evo jedan veliki gospodin:
https://www.youtube.com/user/zhek111
Sta mislis kako je meni.....ja sa njima se od 1990 godine se mucim :lol: ....sad je vec malo bolje i kulturnije jer je na ulici dosta veoma skupih auta pa se i ti bojis skupog auta a i on da ga ko ne lupi....ranije nije bilo ni Tehnickih pregleda a ni osiguranja.....jedino su neki uzimali kasko jer nije bilo obaveznog osiguranja ,to bi ti vidio kako se voza :D ...ja sam do 1990 bio u Iraqu gdje isto ne vazi zmigavac nego samo ruka kao na biciklu ali nije bilo tako gozno kao 90tih ovdje a da ne pricam kako je izgledao vozni park gdje je zapadno auto bilo atrakcija :lol:
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#20112 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by spreca »

Laertes wrote:[
70 km do autoputa kod Doboja, 90 km do Županje. Jeftinije i po putarini, a i gorivo je kod nas jeftinije. Nisam siguran da bih Orašje-Zg i nazad mogao bez sipanja u Hr.
Koliki to imas rezervoar i koliko ti auto trosi
User avatar
Laertes
Posts: 4255
Joined: 08/01/2015 18:25

#20113 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Laertes »

spreca wrote:
Laertes wrote:[
70 km do autoputa kod Doboja, 90 km do Županje. Jeftinije i po putarini, a i gorivo je kod nas jeftinije. Nisam siguran da bih Orašje-Zg i nazad mogao bez sipanja u Hr.
Koliki to imas rezervoar i koliko ti auto trosi
Ne znam ba napamet, zato sam rekao da nisam siguran. Ovako naspem u Gradišci i miran.
User avatar
drug_profi
Posts: 50610
Joined: 16/07/2012 16:00

#20114 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by drug_profi »

Evo ga i kod nas.

Image

Nisan ga nije ni osjetio. Garant je NS-ovac. A passat je garant iz centrale stranke. :mrgreen:
User avatar
Travnički Noćni Šetač
Posts: 3925
Joined: 13/01/2006 20:48
Location: Travnik
Contact:

#20115 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Travnički Noćni Šetač »

Laertes wrote:Nisam siguran da bih Orašje-Zg i nazad mogao bez sipanja u Hr.
Pa to je 520 kilometara tamo i nazad to se odvozi sa malo više od pola rezervoara...
User avatar
Qler
Posts: 23604
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#20116 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Qler »

Što ga ubi Nissan :D
r_faruk
Posts: 4686
Joined: 20/01/2003 00:00

#20117 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by r_faruk »

Travnički Noćni Šetač wrote:
Laertes wrote:Nisam siguran da bih Orašje-Zg i nazad mogao bez sipanja u Hr.
Pa to je 520 kilometara tamo i nazad to se odvozi sa malo više od pola rezervoara...
ja ovoliko predjem sa jednim rezervoarom...
User avatar
Laertes
Posts: 4255
Joined: 08/01/2015 18:25

#20118 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Laertes »

r_faruk wrote:
Travnički Noćni Šetač wrote:
Laertes wrote:Nisam siguran da bih Orašje-Zg i nazad mogao bez sipanja u Hr.
Pa to je 520 kilometara tamo i nazad to se odvozi sa malo više od pola rezervoara...
ja ovoliko predjem sa jednim rezervoarom...
Sad sam pročačkao. 50 l rezervoar. 540 km Lončari (jeftinije gorivo, jel :-D) - Zg. 7.5 l potrošnja. 40.5 litara. Može.
Still, jeftinija putarina kod Dode. I nema presretača :mrgreen:
User avatar
Travnički Noćni Šetač
Posts: 3925
Joined: 13/01/2006 20:48
Location: Travnik
Contact:

#20119 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Travnički Noćni Šetač »

koliko sam ja upoznat svako auto se pravi sa autonomijom od oko 1000 km sa jednim rezervoarom kombinovane vožnje... hajd znamo svi da proizvođači lažu o potrošnji u startu ali bi barem 800 km kombinovane vožnje trebalo preći svako ispravno auto sa jednim rezervoarom...
User avatar
Travnički Noćni Šetač
Posts: 3925
Joined: 13/01/2006 20:48
Location: Travnik
Contact:

#20120 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Travnički Noćni Šetač »

Laertes wrote: Sad sam pročačkao. 50 l rezervoar. 540 km Lončari (jeftinije gorivo, jel :-D) - Zg. 7.5 l potrošnja. 40.5 litara. Može.
Still, jeftinija putarina kod Dode. I nema presretača :mrgreen:
eto to je to... autoput je u pitanju pa je malo jače inače u kombinovanoj vožnji možeš minimalno 750 - 800 km... ovi sa malo većim rezervoarom lagano idu na 1000 km....
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#20121 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Bakir1 »

100 litara rezervoar 22-25 litara potrosnja, autonomija bicikla....
r_faruk
Posts: 4686
Joined: 20/01/2003 00:00

#20122 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by r_faruk »

Travnički Noćni Šetač wrote:koliko sam ja upoznat svako auto se pravi sa autonomijom od oko 1000 km sa jednim rezervoarom kombinovane vožnje... hajd znamo svi da proizvođači lažu o potrošnji u startu ali bi barem 800 km kombinovane vožnje trebalo preći svako ispravno auto sa jednim rezervoarom...
kod mene nema sanse. auto je ispravno, potrosnja je oko 10l/100km (board pise oko 9 l/100KM). pisao sam vise puta, rezervoar je 58l (prema uputstvu koje je doslo uz auto), auto Hyundai Tucson, aerodinamika cigle :) :D sipam najmanje dva puta mjesecno pun rezervoar, vrlo cesto i tri...
rezerva mi se upali na 550km. jednom sam odradio Sarajevo - Novi Sad - Sarajevo sa jednim rezervoarom. sipao sam u Zenici gorivo na ulazu u autoput. upalila se rezerva.... znaci nisam dosao ni do Sarajeva.... ispade Sarajevo - Novi Sad - Zenica :D pa onda Sarajevo

evo bas gledam na netu kakva je potrosnja ovog auta na 100km. ide to i do 12litara...
User avatar
Travnički Noćni Šetač
Posts: 3925
Joined: 13/01/2006 20:48
Location: Travnik
Contact:

#20123 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Travnički Noćni Šetač »

Bakir1 wrote:100 litara rezervoar 22-25 litara potrosnja, autonomija bicikla....
A to je koliko sam čuo čudovišna mašina nemoj sad to porediti...
r_faruk wrote: auto Hyundai Tucson, aerodinamika cigle :)
I to je SUV nije putničko... pronašao sam upravo ... službena autonomija je 689 kilometara na novom modelu...

...
Ono što sam govorio se odnosi na putnička vozila i velika većina može izvući od 800 do 1000 km...
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#20124 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Bakir1 »

malo auta moze u kombinovanoj voznji tu autonomiju od 800 km zadovoljiti.
berlingo, mali rezervoar, poprilicno velika potrosnja bas u tom rezimu...
User avatar
Travnički Noćni Šetač
Posts: 3925
Joined: 13/01/2006 20:48
Location: Travnik
Contact:

#20125 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Travnički Noćni Šetač »

Odosmo poprililčno od teme u OT sa ovim, do mene je ... Govorim da proizvođači na osnovu kalkulacije potrošnje određuju količinu rezervoara... Naravno u tim kalkulacijama lažu ali standard kod proizvodnje je upravo da vozilo treba imati autonomiju od 800 do 1000 km ( to i jeste trenutno glavni problem električnih vozila što to još uvijek ne mogu dostići ) ... ne ispune taj standard svi naravno ali većina vozila koje sam koristio i koristim mogli su bez problema ići preko 800 km... govorim o putničkim vozilima, terenci , kombiji, dostavnjaci i slično nisu tema..
...
No to je ionako podložno raznim uticajima od laganja proizvođača o potrošnji, do stanja vozila, načina vožnje vozača i ni kod koga ne može biti isto naravno...
...
Hajmo nazad na temu lupiće nas administracija po ušima...
Post Reply