Sta vas najvise nervira kod vozaca

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: Bobi, _BataZiv_0809

Nepass

#9651 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Nepass »

corsa wrote:
Kinaski wrote:itekakva stoka, obisao sam pola evrope. Nigdje nisam naisao na vecu saobracajnu nekulturu nego ovdje, konkretno propustanje pjesaka na pjesackom.
Trenuto sam na par mjeseci u Bukurestu i bas sam time bio fasciniran. Znaci ide 20 auta brzinom oko 60, pjesak zagazi na zebru svi momentalno koce i niko ne svira ili se buni. Na pocetku sam svaki put zazmirio, kontam sad ce ga raznijeti, dok se nisam navikao. :D Sad sam se jos i ohrabrio pa i ja prelazim. :lol: Ali zato ljudi voze ko nenormalni. Sa semafora svi startaju punim, cini mi se da cijelo vrijem voznje po gradu drze pun gas. I cim se pali zuto na semaforu svi po sireni. Nisam vidio ljude da vise sviraju od ovih rumuna. Da ne bude zabune, ne sviraju pjesacima, ali vozaci izmedju sebe ne prestaju.
Nisi ti bio u egiptu da vidis sta je sviranje.
Prva dva dana moljakao policiju da me prevede preko ceste.
amar1994

#9652 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by amar1994 »

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Laertes

#9653 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Laertes »

beni-bu-man wrote:
amar1994 wrote:Turska :lol: :lol: :run:
ako si u istaMbulu ne isplati se vozakati auto :-)
Ma ne isplati se prelaziti ulicu...
Nepass

#9654 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Nepass »

Ja sjeo u taxi 900k presao, kaze kod nas polovnjaci sa 250k :)
Ali cesta 6 traka, svako auto u vidokrugu konstantno svira. Vozi se nekih 60-70km/h zebre i semafor nigdje na vidiku, naseljeno mjesto, iz hotela pravo na cestu sa druge strane kafane.
Do kafane me prevede policajac a iz kafane konobar.
Kinaski

#9655 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Kinaski »

tempuser wrote:
Kinaski wrote:itekakva stoka, obisao sam pola evrope. Nigdje nisam naisao na vecu saobracajnu nekulturu nego ovdje, konkretno propustanje pjesaka na pjesackom.
Ocigledno nisi bio u Italiji...
jesam, ali doduse u veneciji. Gdje nisam imao bas mnogo kontakta sa saobracajem
konektovan

#9656 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by konektovan »

Danas dvije situacije, u jednom kilometru bjezao od dvije zemske iz srednje trake u desnu, da me ne udare u vrata, a one tipkaju li tipkaju. Sreca, nikog nema sa desne strane. Bem ti telefon, internet, viber facebook, instagram. Jos ova jedna na semaforu, pravi selfie, poslije te situacije?! :evil:
amar1994

#9657 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by amar1994 »

konektovan wrote:Danas dvije situacije, u jednom kilometru bjezao od dvije zemske iz srednje trake u desnu, da me ne udare u vrata, a one tipkaju li tipkaju. Sreca, nikog nema sa desne strane. Bem ti telefon, internet, viber facebook, instagram. Jos ova jedna na semaforu, pravi selfie, poslije te situacije?! :evil:
debiluse , ja to volim mezit i srat im po instagramu :izet: :mrgreen: , jos upali cecu i snima se :evil: :run:
l33t

#9658 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by l33t »

Iz ovih par postova (Turska, Rumunija, Italija) ispade da smo mi ipak kulturan narod ali da nam samo fali taj zakonodavni dio tj. kažnjavanje vjerovatno manjine vozača i pješaka... ili pak nismo kulturni?!?

OT: vozač audija na pjesackom zaobilazi pjesaka i prelazi skoro u suprotnu traku, samo da ne stane, zuri na kafu u obliznji kafic :skoljka:
zavezata-vreca

#9659 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by zavezata-vreca »

Pjesaci su ko i vozaci ... Sta je razlika izmedju pjesaka koji prelazi mimo pjesackog ili na crveno i vozaca koji u kruznom ide u kontrasmjeru da ne bi obilazio krug ... Po meni nikakva. Pjesacima ne stajem samo dobrim kokama i onda kad ona dodje pred auto dam gas puni i krenem i pocnem joj psovat jebem te u guzove ... I naglas se smijem ... Svaki put upali ona potrci i smije se ... U mene libido ko planina
_BataZiv_0809
Nindža revizor

#9660 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by _BataZiv_0809 »

zavezata-vreca wrote:Pjesaci su ko i vozaci ... Sta je razlika izmedju pjesaka koji prelazi mimo pjesackog ili na crveno i vozaca koji u kruznom ide u kontrasmjeru da ne bi obilazio krug ... Po meni nikakva. Pjesacima ne stajem samo dobrim kokama i onda kad ona dodje pred auto dam gas puni i krenem i pocnem joj psovat jebem te u guzove ... I naglas se smijem ... Svaki put upali ona potrci i smije se ... U mene libido ko planina
Ako ne i gori. Samo su slabija strana pa se to ne potencira toliko.

Danas gledam hamšu kako gurajući kolica pretrčava cestu mimo semafora, ondje kod Mutvaka na M.Dvoru, dok drugo dijete drzi za ruku sve sa cigarom u zvaljama :run:
amar1994

#9661 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by amar1994 »

_BataZiv_0809 wrote:
zavezata-vreca wrote:Pjesaci su ko i vozaci ... Sta je razlika izmedju pjesaka koji prelazi mimo pjesackog ili na crveno i vozaca koji u kruznom ide u kontrasmjeru da ne bi obilazio krug ... Po meni nikakva. Pjesacima ne stajem samo dobrim kokama i onda kad ona dodje pred auto dam gas puni i krenem i pocnem joj psovat jebem te u guzove ... I naglas se smijem ... Svaki put upali ona potrci i smije se ... U mene libido ko planina

Danas gledam hamšu kako gurajući kolica pretrčava cestu mimo semafora, ondje kod Mutvaka na M.Dvoru, dok drugo dijete drzi za ruku sve sa cigarom u zvaljama :run:
ma glupi ljudi :-) :-) :run:
mco

#9662 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by mco »

:thumbup: :thumbup: :thumbup:
supercali

#9663 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by supercali »

l33t wrote:Iz ovih par postova (Turska, Rumunija, Italija) ispade da smo mi ipak kulturan narod ali da nam samo fali taj zakonodavni dio tj. kažnjavanje vjerovatno manjine vozača i pješaka... ili pak nismo kulturni?!?

OT: vozač audija na pjesackom zaobilazi pjesaka i prelazi skoro u suprotnu traku, samo da ne stane, zuri na kafu u obliznji kafic :skoljka:
U rumuniji i turskoj nisam bio al za italiju govoriti da su nekuluturni taj nema pojma
Mozda ovako sa strane kad gledas izgleda guzva i sl al oni to rjesavaju bez ikakvih svadja rukom migom blicanjem i svak svojim putem kod nas prvo sta vozac uradi pocne psovati i jos stane da se svadja
seoBIH

#9664 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by seoBIH »

Meni nikada nece biti to jasno za Italiju. Nisam vozio po Milanu, ali jesam po manjim gradovima tipa Bresa, Verona i sl. te nisam imao problema sa nekulturom. Jos su me pustali i tolerisali moju zbunjenost u pojedinim dijelovima grada kada vide strane table.
zigson

#9665 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by zigson »

_BataZiv_0809 wrote:

:shock: :shock: :run:
zdruzdjo

#9666 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by zdruzdjo »

Krenes na sabahu do zenice (ni kafu ne popih) i nema crne macke preko puta, kontam dobro je,
Ali tu je debil.
A24-K-381
60-te u guzici.
Kolona i nigdje puno prije ne mozes, ali jok.
Djecinu djecu zivu i mrtvu. Da sve sterilno ostane.

zdruzdjo

#9667 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by zdruzdjo »

Prodjem to ulazim na auto put, ali tu je napaceni bosnjo(sto amir hadzic kaze) kojeg nisam ni primjetio do zadnjeg susreta. Valjda mala kita pa nije mogao podijeti da ga preteknem. Ali muda jos manja pa je bio fazon samo preteci da nisam ispred a onda smanjiiiii Bog te.....
bilo jos idiota na cesti ali......
Matijevic_Vlado
Location: Da sam prazna glava, potpuno zdrava, ne bih više ništa učio za badava..

#9668 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Matijevic_Vlado »

zdruzdjo wrote:Prodjem to ulazim na auto put, ali tu je napaceni bosnjo(sto amir hadzic kaze) kojeg nisam ni primjetio do zadnjeg susreta. Valjda mala kita pa nije mogao podijeti da ga preteknem. Ali muda jos manja pa je bio fazon samo preteci da nisam ispred a onda smanjiiiii Bog te.....
E jbg nidje veze
xamp

#9669 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by xamp »

zdruzdjo wrote:Prodjem to ulazim na auto put, ali tu je napaceni bosnjo(sto amir hadzic kaze) kojeg nisam ni primjetio do zadnjeg susreta. Valjda mala kita pa nije mogao podijeti da ga preteknem. Ali muda jos manja pa je bio fazon samo preteci da nisam ispred a onda smanjiiiii Bog te.....
Ti za njega nisi ni postojao na cesti vjerovatno.
Dope_Man

#9670 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Dope_Man »

Od svega mislim da si mogao komotno isjeci samo zadnju situaciju sa busem gdje se uvaljuje bezveze, mogao je pustiti da prodjes pa onda uzeti bus. Ovo prije toga nije nista posebno, prestigao si ga gdje si vozio brze, on tebe gdje je on uleio brze (na prikljucenju), nista posebno.
Matijevic_Vlado
Location: Da sam prazna glava, potpuno zdrava, ne bih više ništa učio za badava..

#9671 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Matijevic_Vlado »

xamp wrote:
Ti za njega nisi ni postojao na cesti vjerovatno.
:mrgreen: :mrgreen:
Dope_Man

#9672 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Dope_Man »

zavezata-vreca wrote:Pjesaci su ko i vozaci ...
Kakvog tek tu smeca ima. Evo samo par situacija u zadnjih mjesec dana:

Neki klosar pretrcava ulicu na Pofalicima kod Bristola. Hitna jedva zakoci da ga ne udari, on se jos poce svadjati, otvori vrata hitne i pljunu vozaca, pa pobjeze i preko druge glavne ne gledajuci ima li auta, a bilo je jer se otvorio semafor.

Poslije toga na socijalnom gledam lik stoji na semaforu kod Hose komerca, prelazi glavnu. Upali se zeleno za pjesake i auta koja se ukljucuju sa strane stadose. Nigdje nijednog drugog pjesaka, on sam stoji, auta stoje.. i nista. Naidje sa suprotne strane grupa pjesaka, predju, on i dalje stoji kao i auta. Tek kad se upali crveno, a i vozacu u prvom autu prekipilo i taman dade gas, ovaj krete poce sporo prelaziti.. jer moze mu se.

Nakon toga ista raskrsnica, mama i sin na biciklima, dijete malo, premalo za taj bajk. Kako su stajali na semaforu dijete sislo i sad ne moze da se popenje kako treba.. hebe se mami, samo gleda i lagano i ona, i dijete, na crvenom predjose. Onda stoje, svo vrijeme su na biciklima, na sinama. Nailazi tramvaj, svira.. hebe se njoj. Otvori se za drugu stranu zeleno, klinac opet ne moze da se vrati na bajk kako treba (sisao sa sjedista jer dok je gore ne moze nogom da se osloni na pod) i svo vrijeme dok je zeleno to pokusava.. i onda opet na crveno oboje krenuse na drugu stranu.

I toga jos koliko hoces.. sreca moja pa uglavnom vozim van grada na duze rute, jer bi me ovo iznerviralo do kraja da mi se desava pred ocima dok sam ja u autu.
zdruzdjo

#9673 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by zdruzdjo »

Dope_Man wrote: Od svega mislim da si mogao komotno isjeci samo zadnju situaciju sa busem gdje se uvaljuje bezveze, mogao je pustiti da prodjes pa onda uzeti bus. Ovo prije toga nije nista posebno, prestigao si ga gdje si vozio brze, on tebe gdje je on uleio brze (na prikljucenju), nista posebno.
Ma tu sam i skontao da je to on kojeg sam pretekao kad me presjekao kod preticanja. Zapelo mi za oko da je bio u vojnoj uniformi i dvostruki izduv.
Gledam sebe, nikad ni ne zapocinjem preticanje ako ce neko radi mog postupka kociti.
zforumas

#9674 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by zforumas »

Treba tebi ovu kameru oduzet', namjerno ti ovo sve :mrgreen:
zdruzdjo

#9675 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by zdruzdjo »

Dope_Man wrote:.........

Najgore raskrsnice iz pravca grada prema ilidzi sto se tice debilnih pjesaka su pofalici, kod hose komerca i na otoci.
Sa ilidze prema gradu najgora je ubjedljivo kod studentskih domova.
Na ovim raskrsnicama na svakom, ali bas svakom ciklusu semafora za pjesake bude ih bar 2 koji hladno podju prelaziti kad se upali crveno.
Ja fakat ne znam kako nema svaki dan 2-3.pokosenih na semaforima.
Post Reply