Potrosnja

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
sumirprimus
Posts: 80782
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#5801 Re: Potrosnja

Post by sumirprimus »

A sigurnost prije brzine? :)
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#5802 Re: Potrosnja

Post by black_adrian »

striker_sarajevo wrote: 26/01/2022 18:04 420 je zvijer. Ja sam vozio tog mla prema mostaru. Otkida. Mislim da je preko 700nm ? Dobri su i 320,350, mahnit si ti vidim za volanom. Izvuces se i s njima uvijek. :D Trebas sjesti malo u moje auto pa da probas otvorenu voznju. Ako ko vozi brze od 80 mozes zaboraviti prestizanje. Treba ti dooobar zalet i pregled ispred. Ne do bog da fakin ubrza, nema te nigdje.
Mogu mislit, raketa u pravom smislu. To kad bi bilo, bilo bi najbolje, al može i ovo :mrgreen:

Sve je bolje nego "patiti se" sa ovim 2.0 od 140KS, a tek npr. sa 1.9 il 1.6 TDI i sl motori. Kreneš preticat šlepera, skoči u početku i onda ostatak preticanja dove za preticanje idu, a ni 2.0 nije daleko od tog, jedino što auta koja ne daju gas lako pretekne.

Evo situacija još jedna od jučer, na 70 i nešto km/h složim gas da pretičem nekakvu Golf 4, valjda 130 i nekoliko konja ima, ako nije i chip čim se onako otima. Dao lola gas u pod, jedan do drugog smo prvo išli, pa kad dođoh do 105-110 pretekao sam ga :lol:

I ja sam se jedno vrijeme patio tako sa slabim, i zeznuto je baš pogotovo ovako ako ideš vazda kao ja, a ne možeš ispred sebe gledat auto koje neravnomjerno vozi.

Samo jednom sam prošle godine sreo auto koje idealno vozi i koje nisam imao potrebe preticat, to je Volvo SUV neki noviji. Pratili smo se od prije Konjica do Mostara i preticali zajedno i sve, za njim išao ja. Stvarno svaka mu čast, svaki potez je uradio kako bih ja na njegovom mjestu uradio, odavno to nisam sreo. Jedino njega nisam imao potrebe preticat, ostalo sve preticanje, pa kako god.

Koliko sam auta na prevaru pretekao, tako tih davača gasa. S obzirom da znam cestu, malo prije isprekidane složim gas ako vidim situaciju i nema nikog i otresem ga, a on se za to ne pripremi :mrgreen:

Uglavnom, isprekidana, nikad u makazice, nikad na nepreglednom, nikad gasanje u naselju. U naselju vazda spustim na 10-19km/h preko ograničenja, pa i ako legne kazna vozačka je u džepu :mrgreen:
sumirprimus
Posts: 80782
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#5803 Re: Potrosnja

Post by sumirprimus »

Ovo s apetitom treba oduzimat vozacke sto se hvale preticanjem.
Nikad mi evropa necemo bit
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#5804 Re: Potrosnja

Post by black_adrian »

Je l sad zabranjeno preticat i na isprekidanoj :mrgreen:
striker_sarajevo
Posts: 189
Joined: 01/12/2021 15:12

#5805 Re: Potrosnja

Post by striker_sarajevo »

black_adrian wrote: 26/01/2022 18:40
Mogu mislit, raketa u pravom smislu. To kad bi bilo, bilo bi najbolje, al može i ovo :mrgreen:

Sve je bolje nego "patiti se" sa ovim 2.0 od 140KS, a tek npr. sa 1.9 il 1.6 TDI i sl motori. Kreneš preticat šlepera, skoči u početku i onda ostatak preticanja dove za preticanje idu, a ni 2.0 nije daleko od tog, jedino što auta koja ne daju gas lako pretekne.

Evo situacija još jedna od jučer, na 70 i nešto km/h složim gas da pretičem nekakvu Golf 4, valjda 130 i nekoliko konja ima, ako nije i chip čim se onako otima. Dao lola gas u pod, jedan do drugog smo prvo išli, pa kad dođoh do 105-110 pretekao sam ga :lol:

I ja sam se jedno vrijeme patio tako sa slabim, i zeznuto je baš pogotovo ovako ako ideš vazda kao ja, a ne možeš ispred sebe gledat auto koje neravnomjerno vozi.

Samo jednom sam prošle godine sreo auto koje idealno vozi i koje nisam imao potrebe preticat, to je Volvo SUV neki noviji. Pratili smo se od prije Konjica do Mostara i preticali zajedno i sve, za njim išao ja. Stvarno svaka mu čast, svaki potez je uradio kako bih ja na njegovom mjestu uradio, odavno to nisam sreo. Jedino njega nisam imao potrebe preticat, ostalo sve preticanje, pa kako god.

Koliko sam auta na prevaru pretekao, tako tih davača gasa. S obzirom da znam cestu, malo prije isprekidane složim gas ako vidim situaciju i nema nikog i otresem ga, a on se za to ne pripremi :mrgreen:

Uglavnom, isprekidana, nikad u makazice, nikad na nepreglednom, nikad gasanje u naselju. U naselju vazda spustim na 10-19km/h preko ograničenja, pa i ako legne kazna vozačka je u džepu :mrgreen:
Ercegovac sam ja, idem dole stalno. :D Znam i ja put napamet, mjesta gdje bude policija. Przim ga uvijek 8-10 banki, nikad ispod. Jebe me tezina, buka guma, a i slab motor na sve to. Mislim, nije ovo auto ni namijenjeno za ovog. Vecinu auta uzimam u naletu, ne mogu ja prestizati na isprekidanoj. Daleko prije nje moram uzeti dobrog zaleta, a ako fakin odluci dati gas i ne dozvoli mi da ga prestignem radi kompleksa manje vrijednosti vratim se nazad. Samo sto mu tad palim led bar, maglenke na braniku. Pozali dan kad je odlucio da vozi. :D I moje prestizanje je u okviru zakonskih normi, nikakvo ugrozavanje, u krivini, preko pune. Samo je malo priprema drugacija. Prodat cu ja njega ili zamijeniti za patrola sa m57 motorom ili granda s 4.7. Treba mi auto s vecim klirensom i minimalno at gumama.
User avatar
madner
Posts: 56754
Joined: 09/08/2004 16:35

#5806 Re: Potrosnja

Post by madner »

Ma samo da pocnu peglace zaustavljat.
emko1234
Posts: 4581
Joined: 23/06/2009 21:57
Location: sarajevo

#5807 Re: Potrosnja

Post by emko1234 »

Jebo majku, 2007.godine kad sam kupio četvorku s stočeteres konja auto bilo prebrzo. I danas si sa 140 konja među bržim na cesti. Stvarno ne kontam kako neko u Bosni s ovim cestama može reći da je 140 konja malo. Možda je malo ako je Crafter.
User avatar
konektovan
Posts: 40094
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#5808 Re: Potrosnja

Post by konektovan »

sumirprimus wrote: 26/01/2022 18:50 Ovo s apetitom treba oduzimat vozacke sto se hvale preticanjem.
Nikad mi evropa necemo bit
Treba im ponder skinuti sa 2 na 1....pa neće više. :lol:
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#5809 Re: Potrosnja

Post by black_adrian »

striker_sarajevo wrote: 26/01/2022 18:53
Ercegovac sam ja, idem dole stalno. :D Znam i ja put napamet, mjesta gdje bude policija. Przim ga uvijek 8-10 banki, nikad ispod. Jebe me tezina, buka guma, a i slab motor na sve to. Mislim, nije ovo auto ni namijenjeno za ovog. Vecinu auta uzimam u naletu, ne mogu ja prestizati na isprekidanoj. Daleko prije nje moram uzeti dobrog zaleta, a ako fakin odluci dati gas i ne dozvoli mi da ga prestignem radi kompleksa manje vrijednosti vratim se nazad. Samo sto mu tad palim led bar, maglenke na braniku. Pozali dan kad je odlucio da vozi. :D I moje prestizanje je u okviru zakonskih normi, nikakvo ugrozavanje, u krivini, preko pune. Samo je malo priprema drugacija. Prodat cu ja njega ili zamijeniti za patrola sa m57 motorom ili granda s 4.7. Treba mi auto s vecim klirensom i minimalno at gumama.
To je to :thumbup:
Znam kakav je osjećaj iz prijašnjih iskustava, hahaa.. sa srećom da uzmeš šta jače..

vidiš moram i ja sebi kakvih barova ugradit u masku pa da zablješti kad neki peglač daje gas na isprekidanoj.. šta sam ih po noći tako pretekao, prvo složim duga pa gas :lol:

al opet sve i nekako, auta i to, al mene najviše yebu šleperi, ne možeš ga se otarasit kad nabije 70-80-90 lako, pogotovo kad neko sjedne hahaha...
striker_sarajevo
Posts: 189
Joined: 01/12/2021 15:12

#5810 Re: Potrosnja

Post by striker_sarajevo »

black_adrian wrote: 26/01/2022 19:03 To je to :thumbup:
Znam kakav je osjećaj iz prijašnjih iskustava, hahaa.. sa srećom da uzmeš šta jače..

vidiš moram i ja sebi kakvih barova ugradit u masku pa da zablješti kad neki peglač daje gas na isprekidanoj.. šta sam ih po noći tako pretekao, prvo složim duga pa gas :lol:

al opet sve i nekako, auta i to, al mene najviše yebu šleperi, ne možeš ga se otarasit kad nabije 70-80-90 lako, pogotovo kad neko sjedne hahaha...
Bojim se i ja slepera, jos ako je iza njega neko nesiguran prislonio se. Na par dionica se smijem usuditi prestizati. Ovo ostalo jok. Dugo mi treba da ga uzmem, predugo. Nikad ne znam ko moze naletit iz suprotnog smijera, ne do bog kontakta detoniralo bi na sve strane. Oni me najvise prokuhaju. Moj branik je u ravni s zadnjom sajbom auta. Led je odma iznad tablica. Kad se upali automatski dobijes rendgen snimak. :D Nisam ja supak, ne palim to po cesti. To je za vikendice, ima puno krsha a nigdje rasvjete.
NediM17
Posts: 21508
Joined: 05/11/2009 11:49

#5811 Re: Potrosnja

Post by NediM17 »

Tanak taj pasonja ako je problem slepera preteci. Doduse, ima nesto i do sofera. :mrgreen:
Kukavica ni sehid ni gazija.
User avatar
mk ultra
Posts: 19242
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#5812 Re: Potrosnja

Post by mk ultra »

Kad ljudi vide passata u retrovizoru, budi se u njima felipe massa
NediM17
Posts: 21508
Joined: 05/11/2009 11:49

#5813 Re: Potrosnja

Post by NediM17 »

A Medenim Poljem 15 banki prasi, tu iz trka uzima slepere. Al' uz Komar tanko.
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#5814 Re: Potrosnja

Post by black_adrian »

Tanko 140KS, još karavan. Da mu nije šofera ne bi nigdje stig'o. Mora se ovo ćipovat :mrgreen:

Uz Komar guslanje 25 30km/h :lol:

Image
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#5815 Re: Potrosnja

Post by black_adrian »

striker_sarajevo wrote: 26/01/2022 19:12 Bojim se i ja slepera, jos ako je iza njega neko nesiguran prislonio se. Na par dionica se smijem usuditi prestizati. Ovo ostalo jok. Dugo mi treba da ga uzmem, predugo. Nikad ne znam ko moze naletit iz suprotnog smijera, ne do bog kontakta detoniralo bi na sve strane. Oni me najvise prokuhaju. Moj branik je u ravni s zadnjom sajbom auta. Led je odma iznad tablica. Kad se upali automatski dobijes rendgen snimak. :D Nisam ja supak, ne palim to po cesti. To je za vikendice, ima puno krsha a nigdje rasvjete.
Ih ja kad sam vidio kako CLS 3.0 otrese auto i šlepera u cugu, sjeb :mrgreen:

Ja bih taj led bar baš ako mora, lijepo je to. Još bih volio kako od kamiona zračnu sirenu ugradit da bude full :lol:
User avatar
Evolution_IV
Posts: 12819
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti

#5816 Re: Potrosnja

Post by Evolution_IV »

mk ultra wrote: 26/01/2022 19:16 Kad ljudi vide passata u retrovizoru, budi se u njima felipe massa
:lol: :lol:
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#5817 Re: Potrosnja

Post by black_adrian »

Da se razumijemo nije to tako slabo, al ja sam i previše navikao na 2.0 in140ks da mi izgleda kao usporeni snimak :lol:

Kad sjedneš iz kakvog slabijeg benzinca, dizela 80-100KS izgledat će ko raketa, a nije.
striker_sarajevo
Posts: 189
Joined: 01/12/2021 15:12

#5818 Re: Potrosnja

Post by striker_sarajevo »

black_adrian wrote: 26/01/2022 19:29
striker_sarajevo wrote: 26/01/2022 19:12 Bojim se i ja slepera, jos ako je iza njega neko nesiguran prislonio se. Na par dionica se smijem usuditi prestizati. Ovo ostalo jok. Dugo mi treba da ga uzmem, predugo. Nikad ne znam ko moze naletit iz suprotnog smijera, ne do bog kontakta detoniralo bi na sve strane. Oni me najvise prokuhaju. Moj branik je u ravni s zadnjom sajbom auta. Led je odma iznad tablica. Kad se upali automatski dobijes rendgen snimak. :D Nisam ja supak, ne palim to po cesti. To je za vikendice, ima puno krsha a nigdje rasvjete.
Ih ja kad sam vidio kako CLS 3.0 otrese auto i šlepera u cugu, sjeb :mrgreen:

Ja bih taj led bar baš ako mora, lijepo je to. Još bih volio kako od kamiona zračnu sirenu ugradit da bude full :lol:
Nista, pokreni gofundme stranicu da ti skupimo za kakve pile od 250ks. Zadnji pogon. Al da nam obecas neki novi rekord na dionici koju prelazis. :D Otrest ce ga i 2.2 bez po muke, a ne sta jace.. :D Ja to samo palim gdje nema ziva roba, da se ne nasukam na kakvu kamencinu ispod.. :D
NediM17
Posts: 21508
Joined: 05/11/2009 11:49

#5819 Re: Potrosnja

Post by NediM17 »

black_adrian wrote: 26/01/2022 19:27 Tanko 140KS, još karavan. Da mu nije šofera ne bi nigdje stig'o. Mora se ovo ćipovat :mrgreen:

Uz Komar guslanje 25 30km/h :lol:

Image
Ma ovo samo bismilu proucit i krenut', jos ako je tespih na retrovizoru nema problema.
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#5820 Re: Potrosnja

Post by black_adrian »

:lol: :lol: :lol:

Pametno.

Svaki rekord treba oborit jer ih je vecinom postavio ovaj 2.0, bar 10 15min prije :lol:

Od cescih dionica Sa - Bihac, Doboj, Trebinje, Gradiska, Tuzla....
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#5821 Re: Potrosnja

Post by black_adrian »

NediM17 wrote: 26/01/2022 19:40
Ma ovo samo bismilu proucit i krenut', jos ako je tespih na retrovizoru nema problema.
Da ja prvo Ja sin sebi proucim pa cemo dalje, hahah.. Krenuo sam, i na pola prvog slepera izleti auto, vratim se... onda su se zakucali jedan za drugog :mrgreen:
NediM17
Posts: 21508
Joined: 05/11/2009 11:49

#5822 Re: Potrosnja

Post by NediM17 »

Daj nam te rekorde napisi, da vidimo jesi li jaci od mirzeta. Kol'ko ono do Tuzle vozis?
emko1234
Posts: 4581
Joined: 23/06/2009 21:57
Location: sarajevo

#5823 Re: Potrosnja

Post by emko1234 »

NediM17 wrote: 26/01/2022 19:44 Daj nam te rekorde napisi, da vidimo jesi li jaci od mirzeta. Kol'ko ono do Tuzle vozis?
:lol: :lol: :lol:
User avatar
beco
Posts: 3366
Joined: 25/08/2004 14:22

#5824 Re: Potrosnja

Post by beco »

black_adrian wrote: 26/01/2022 18:40
striker_sarajevo wrote: 26/01/2022 18:04 420 je zvijer. Ja sam vozio tog mla prema mostaru. Otkida. Mislim da je preko 700nm ? Dobri su i 320,350, mahnit si ti vidim za volanom. Izvuces se i s njima uvijek. :D Trebas sjesti malo u moje auto pa da probas otvorenu voznju. Ako ko vozi brze od 80 mozes zaboraviti prestizanje. Treba ti dooobar zalet i pregled ispred. Ne do bog da fakin ubrza, nema te nigdje.
Mogu mislit, raketa u pravom smislu. To kad bi bilo, bilo bi najbolje, al može i ovo :mrgreen:


Sve je bolje nego "patiti se" sa ovim 2.0 od 140KS, a tek npr. sa 1.9 il 1.6 TDI i sl motori. Kreneš preticat šlepera, skoči u početku i onda ostatak preticanja dove za preticanje idu, a ni 2.0 nije daleko od tog, jedino što auta koja ne daju gas lako pretekne.

Evo situacija još jedna od jučer, na 70 i nešto km/h složim gas da pretičem nekakvu Golf 4, valjda 130 i nekoliko konja ima, ako nije i chip čim se onako otima. Dao lola gas u pod, jedan do drugog smo prvo išli, pa kad dođoh do 105-110 pretekao sam ga :lol:

I ja sam se jedno vrijeme patio tako sa slabim, i zeznuto je baš pogotovo ovako ako ideš vazda kao ja, a ne možeš ispred sebe gledat auto koje neravnomjerno vozi.

Samo jednom sam prošle godine sreo auto koje idealno vozi i koje nisam imao potrebe preticat, to je Volvo SUV neki noviji. Pratili smo se od prije Konjica do Mostara i preticali zajedno i sve, za njim išao ja. Stvarno svaka mu čast, svaki potez je uradio kako bih ja na njegovom mjestu uradio, odavno to nisam sreo. Jedino njega nisam imao potrebe preticat, ostalo sve preticanje, pa kako god.

Koliko sam auta na prevaru pretekao, tako tih davača gasa. S obzirom da znam cestu, malo prije isprekidane složim gas ako vidim situaciju i nema nikog i otresem ga, a on se za to ne pripremi :mrgreen:

Uglavnom, isprekidana, nikad u makazice, nikad na nepreglednom, nikad gasanje u naselju. U naselju vazda spustim na 10-19km/h preko ograničenja, pa i ako legne kazna vozačka je u džepu :mrgreen:
Ja ne kontam je li ovo formula ko se ba opire. Ja donedavno vozio benzinca 132 KS 165 NM i normalna preticao ne mozeš se kur*** uz brdo sa nekim ko ima 250 NM i 300 NM. Sad imam 430 NM i lakše je fakat čupa ali ako si budala đaba da Veyron imaš.
User avatar
madner
Posts: 56754
Joined: 09/08/2004 16:35

#5825 Re: Potrosnja

Post by madner »

Ove slepere mozes na prosirenju uzeti, ne ocekuju napad sa boka.
Post Reply