NOVE CIJENE GORIVA

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

User avatar
Truba
Posts: 81640
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#33276 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by Truba »

Dje su sad oni radnici na pumpama ice na 5 :lol:
User avatar
astala_vistala
Posts: 1421
Joined: 17/11/2009 23:31
Location: Namibija

#33277 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by astala_vistala »

Da hoće na 2,20 pasti dosta :D nego kontam hoce li kompletna privreda pratit pad cijena ili imamo novi standard :D
User avatar
p206
Posts: 7948
Joined: 23/06/2011 07:23
Location: Medžika Džonsona br. 72

#33278 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by p206 »

imaju li forumski stručnjaci mišljenje o trenutnoj situaciji gdje su dizel i benzin u 10-20 pffffeninga, a bilo50-60... garant dizel stigao okolnim putem iz Rusije preko Kurilskih otoka pa se tržište zasitilo i leglo u hladovinu jer je upeko mađar
User avatar
konektovan
Posts: 40502
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#33279 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by konektovan »

p206 wrote: 08/12/2022 08:24 imaju li forumski stručnjaci mišljenje o trenutnoj situaciji gdje su dizel i benzin u 10-20 pffffeninga, a bilo50-60... garant dizel stigao okolnim putem iz Rusije preko Kurilskih otoka pa se tržište zasitilo i leglo u hladovinu jer je upeko mađar
:mrgreen: :thumbup:
User avatar
Optimist
Posts: 13633
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#33280 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by Optimist »

Uvijek je bila ista cijena dizela i benzina. Vrijeme da se opet izjednaci. :D
User avatar
nepass1
Posts: 9662
Joined: 06/07/2017 07:35

#33281 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by nepass1 »

TomANDJerry wrote: 05/12/2022 11:01 glasali ste, gladujte

Vaš izbor dragi bošljooooci
Kad god neko ovo izgovori umre jedan clan nase stranke
User avatar
nepass1
Posts: 9662
Joined: 06/07/2017 07:35

#33282 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by nepass1 »

Auuu 5pf jeftiniji benzin nego prosle hefte kad sam sipao. Nema sta ustedicu i za mora
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#33283 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by channel10 »

O kakvom pojeftinjenju ovi debili na klixu govore?
Dr Arsla
Posts: 1181
Joined: 05/01/2013 16:16

#33284 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by Dr Arsla »

channel10 wrote: 08/12/2022 09:31 O kakvom pojeftinjenju ovi debili na klixu govore?
O pola KM se može govoriti al nema šanse da je pojeftinilo čitavu marku. Novinar kao da živi na Marsu pa nema pojma
User avatar
insaneinthebrain
Posts: 20516
Joined: 12/08/2013 12:51

#33285 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by insaneinthebrain »

jbt jel vi citate sta se objavi, u odnosu kad je bilo 3.76 u junu je pojeftinilo marku
Dr Arsla
Posts: 1181
Joined: 05/01/2013 16:16

#33286 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by Dr Arsla »

insaneinthebrain wrote: 08/12/2022 09:53 jbt jel vi citate sta se objavi, u odnosu kad je bilo 3.76 u junu je pojeftinilo marku
Itekako čitam. U mom mjestu dizel je bio maksimalno 3.56 a sad je na većini BP 3.06. O tome ja piśem, da nema šanse da je pojeftinio čitavu marku
User avatar
Truba
Posts: 81640
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#33287 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by Truba »

uzimaju najskuplju tad
i najjeftiniju sad

klasičan spin
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#33288 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by channel10 »

insaneinthebrain wrote: 08/12/2022 09:53 jbt jel vi citate sta se objavi, u odnosu kad je bilo 3.76 u junu je pojeftinilo marku
Citamo mi, ali da li ti smatras da je primjereno tako sad pisati kad su barel i dolar dobrano pali i gdje su oni u zadnjih 10-15 dana trebali pojeftiniti jos i to pofino?

Barel je bio 90 dolara, a dolar oko 1.80 24.02.

Sad je barel mozda i 80 dolara, a dolar 1.84 cini mi se.

24.02. je mpc goriva kod nas bila oko 2.50.

Koliko je sad?

I onda kad cekas.da.jave da.je pojeftinilo 10,20,30 feninga, dobijes taj placeni clanak na klix.ba
last mohicans
Posts: 11971
Joined: 09/08/2012 23:19

#33289 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by last mohicans »

Ma kreten, uzeo najskuplju cijenu s nekog Petrola ili Hife iz juna i sad najjeftiniju opciju i povukao paralelu :-) Trebao je uzeti najskuplju tad i sad, ili najjeftinije opcije. Razlika je nekih 50pfg.
Dr Arsla
Posts: 1181
Joined: 05/01/2013 16:16

#33290 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by Dr Arsla »

last mohicans wrote: 08/12/2022 10:47 Ma kreten, uzeo najskuplju cijenu s nekog Petrola ili Hife iz juna i sad najjeftiniju opciju i povukao paralelu :-) Trebao je uzeti najskuplju tad i sad, ili najjeftinije opcije. Razlika je nekih 50pfg.
O tome ja i pišem, da je maksimalno pojeftinjenje pola marke al očito neki ovdje ne kontaju ili su botovi na zadatku
User avatar
canvra888
Posts: 4266
Joined: 09/07/2021 15:03

#33291 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by canvra888 »

astala_vistala wrote: 08/12/2022 08:17 Da hoće na 2,20 pasti dosta :D nego kontam hoce li kompletna privreda pratit pad cijena ili imamo novi standard :D
Jašta će, bagrurina.
User avatar
Laplace
Posts: 10328
Joined: 19/11/2012 18:37

#33292 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by Laplace »

Daft Haruki wrote: 08/12/2022 01:29 Morste shvatiti da SNSD i HDZ od ovog imaju koristi od nas . Ili ti lagano nas k.arindaju i pune budzet od 60postotnog vecinskog stanovnistva. A nije mane ni Bosnjackog rukovodstva. Lagano uzimaju kes i tale se izmedu sebe. Dok se ne dignemo i ne pitamo gdje pare od poreza na naftu idu nema vajde. Al k.ac. Znam ja nas jebo ti nas. Mnogi od nas na forumu su takode buzetski zaposlenici. Zato suti i ne talasaj. Placaj i tisu misu.
Po milioniti put: to što su neki budžetski korisnici ne znači da imaju plate po 5.000 KM niti da im ovo odgovara. Po nekoj logici, više bi od ovog koristi trebali imati radnici na benzinskim pumpama, supermarketima itsl. Meni je, npr., plata ista i kad je gorivo 2,16 KM i kad je 3,51 KM, ta razlika ni na koji način ne ide meni u prilog. Niti dobijam veću platu niti više putnih troškova, nego se uklapam kako znam i umijem i razliku u cijeni goriva nadoknađujem od plate.

Druga stvar je kod onih koji su blizu vatri pa se griju, oni koji mogu zagrabiti iz budžeta pa sebi povećati plate za 500 KM usred najveće krize a da se niko i ne pobuni. Ali, izjednačavanjem jednih i drugih ideš na ruku ovim drugim.

Mislim, nemam iluzije da ću ikome objasniti da jedan ljekar, policajac ili nastavnik nije isto što i neki ministar ili poslanik i da su ovi prvi itekako osjetili ova povećanja cijena, za razliku od ministara i poslanika. Vi zamišljate da ljekari, policajci i nastavnici primaju astronomski visoke plate i da uzimaju iz budžeta koliko im je volja.
User avatar
canvra888
Posts: 4266
Joined: 09/07/2021 15:03

#33293 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by canvra888 »

Laplace wrote: 08/12/2022 15:08
Daft Haruki wrote: 08/12/2022 01:29 Morste shvatiti da SNSD i HDZ od ovog imaju koristi od nas . Ili ti lagano nas k.arindaju i pune budzet od 60postotnog vecinskog stanovnistva. A nije mane ni Bosnjackog rukovodstva. Lagano uzimaju kes i tale se izmedu sebe. Dok se ne dignemo i ne pitamo gdje pare od poreza na naftu idu nema vajde. Al k.ac. Znam ja nas jebo ti nas. Mnogi od nas na forumu su takode buzetski zaposlenici. Zato suti i ne talasaj. Placaj i tisu misu.
Po milioniti put: to što su neki budžetski korisnici ne znači da imaju plate po 5.000 KM niti da im ovo odgovara. Po nekoj logici, više bi od ovog koristi trebali imati radnici na benzinskim pumpama, supermarketima itsl. Meni je, npr., plata ista i kad je gorivo 2,16 KM i kad je 3,51 KM, ta razlika ni na koji način ne ide meni u prilog. Niti dobijam veću platu niti više putnih troškova, nego se uklapam kako znam i umijem i razliku u cijeni goriva nadoknađujem od plate.

Druga stvar je kod onih koji su blizu vatri pa se griju, oni koji mogu zagrabiti iz budžeta pa sebi povećati plate za 500 KM usred najveće krize a da se niko i ne pobuni. Ali, izjednačavanjem jednih i drugih ideš na ruku ovim drugim.

Mislim, nemam iluzije da ću ikome objasniti da jedan ljekar, policajac ili nastavnik nije isto što i neki ministar ili poslanik i da su ovi prvi itekako osjetili ova povećanja cijena, za razliku od ministara i poslanika. Vi zamišljate da ljekari, policajci i nastavnici primaju astronomski visoke plate i da uzimaju iz budžeta koliko im je volja.
A znao sam da ćeš se ti uhvatit na ovo boldirano :lol:
Daft Haruki
Posts: 257
Joined: 05/04/2019 14:18

#33294 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by Daft Haruki »

Laplace wrote: 08/12/2022 15:08
Daft Haruki wrote: 08/12/2022 01:29 Morste shvatiti da SNSD i HDZ od ovog imaju koristi od nas . Ili ti lagano nas k.arindaju i pune budzet od 60postotnog vecinskog stanovnistva. A nije mane ni Bosnjackog rukovodstva. Lagano uzimaju kes i tale se izmedu sebe. Dok se ne dignemo i ne pitamo gdje pare od poreza na naftu idu nema vajde. Al k.ac. Znam ja nas jebo ti nas. Mnogi od nas na forumu su takode buzetski zaposlenici. Zato suti i ne talasaj. Placaj i tisu misu.
Po milioniti put: to što su neki budžetski korisnici ne znači da imaju plate po 5.000 KM niti da im ovo odgovara. Po nekoj logici, više bi od ovog koristi trebali imati radnici na benzinskim pumpama, supermarketima itsl. Meni je, npr., plata ista i kad je gorivo 2,16 KM i kad je 3,51 KM, ta razlika ni na koji način ne ide meni u prilog. Niti dobijam veću platu niti više putnih troškova, nego se uklapam kako znam i umijem i razliku u cijeni goriva nadoknađujem od plate.

Druga stvar je kod onih koji su blizu vatri pa se griju, oni koji mogu zagrabiti iz budžeta pa sebi povećati plate za 500 KM usred najveće krize a da se niko i ne pobuni. Ali, izjednačavanjem jednih i drugih ideš na ruku ovim drugim.

Mislim, nemam iluzije da ću ikome objasniti da jedan ljekar, policajac ili nastavnik nije isto što i neki ministar ili poslanik i da su ovi prvi itekako osjetili ova povećanja cijena, za razliku od ministara i poslanika. Vi zamišljate da ljekari, policajci i nastavnici primaju astronomski visoke plate i da uzimaju iz budžeta koliko im je volja.
Naravno da si upravu.
Ali morat ces se sloziti da gradani ne znaju gdje pare od akciza idu . Dakle pretpostavljamo na podmirenje obaveza budetskih korisnika a ne na recimo ceste,mostove,besplatne parkinge itd.
Dakle iako nisi vidio povecanje plate vrlo je moguce da novac koji iz realnog sektora,diaspore isl. kupujuci gorivo zavrsava u platama budetskih korisnika koje nebih da kudim mada bih mogao referat napisati od mmf kredita koje trose a koje treba realni sektor da vrati pa do prekomjernog broja uhljeba itd ali ne mogu u istu rjecenicu sa realnim sektorom koji omogucava da jedna drzava funkcionise.
Nista licno.
Ja samo znam da mi drzava uzima a nista mi ne vraca .
Zelim da znam da pare koje platim za akcize se vrate na infrastrukturu.
Ali niko se ne buni pa pretpostavljam da su budzetalije kojih je vecina ne zele da talasaju.
User avatar
Laplace
Posts: 10328
Joined: 19/11/2012 18:37

#33295 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by Laplace »

canvra888 wrote: 08/12/2022 15:28
Laplace wrote: 08/12/2022 15:08

Po milioniti put: to što su neki budžetski korisnici ne znači da imaju plate po 5.000 KM niti da im ovo odgovara. Po nekoj logici, više bi od ovog koristi trebali imati radnici na benzinskim pumpama, supermarketima itsl. Meni je, npr., plata ista i kad je gorivo 2,16 KM i kad je 3,51 KM, ta razlika ni na koji način ne ide meni u prilog. Niti dobijam veću platu niti više putnih troškova, nego se uklapam kako znam i umijem i razliku u cijeni goriva nadoknađujem od plate.

Druga stvar je kod onih koji su blizu vatri pa se griju, oni koji mogu zagrabiti iz budžeta pa sebi povećati plate za 500 KM usred najveće krize a da se niko i ne pobuni. Ali, izjednačavanjem jednih i drugih ideš na ruku ovim drugim.

Mislim, nemam iluzije da ću ikome objasniti da jedan ljekar, policajac ili nastavnik nije isto što i neki ministar ili poslanik i da su ovi prvi itekako osjetili ova povećanja cijena, za razliku od ministara i poslanika. Vi zamišljate da ljekari, policajci i nastavnici primaju astronomski visoke plate i da uzimaju iz budžeta koliko im je volja.
A znao sam da ćeš se ti uhvatit na ovo boldirano :lol:
:D

Šta ću, ne volim generalizacije.
User avatar
Laplace
Posts: 10328
Joined: 19/11/2012 18:37

#33296 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by Laplace »

Daft Haruki wrote: 08/12/2022 15:29
Laplace wrote: 08/12/2022 15:08

Po milioniti put: to što su neki budžetski korisnici ne znači da imaju plate po 5.000 KM niti da im ovo odgovara. Po nekoj logici, više bi od ovog koristi trebali imati radnici na benzinskim pumpama, supermarketima itsl. Meni je, npr., plata ista i kad je gorivo 2,16 KM i kad je 3,51 KM, ta razlika ni na koji način ne ide meni u prilog. Niti dobijam veću platu niti više putnih troškova, nego se uklapam kako znam i umijem i razliku u cijeni goriva nadoknađujem od plate.

Druga stvar je kod onih koji su blizu vatri pa se griju, oni koji mogu zagrabiti iz budžeta pa sebi povećati plate za 500 KM usred najveće krize a da se niko i ne pobuni. Ali, izjednačavanjem jednih i drugih ideš na ruku ovim drugim.

Mislim, nemam iluzije da ću ikome objasniti da jedan ljekar, policajac ili nastavnik nije isto što i neki ministar ili poslanik i da su ovi prvi itekako osjetili ova povećanja cijena, za razliku od ministara i poslanika. Vi zamišljate da ljekari, policajci i nastavnici primaju astronomski visoke plate i da uzimaju iz budžeta koliko im je volja.
Naravno da si upravu.
Ali morat ces se sloziti da gradani ne znaju gdje pare od akciza idu . Dakle pretpostavljamo na podmirenje obaveza budetskih korisnika a ne na recimo ceste,mostove,besplatne parkinge itd.
Dakle iako nisi vidio povecanje plate vrlo je moguce da novac koji iz realnog sektora,diaspore isl. kupujuci gorivo zavrsava u platama budetskih korisnika koje nebih da kudim mada bih mogao referat napisati od mmf kredita koje trose a koje treba realni sektor da vrati pa do prekomjernog broja uhljeba itd ali ne mogu u istu rjecenicu sa realnim sektorom koji omogucava da jedna drzava funkcionise.
Nista licno.
Ja samo znam da mi drzava uzima a nista mi ne vraca .
Zelim da znam da pare koje platim za akcize se vrate na infrastrukturu.
Ali niko se ne buni pa pretpostavljam da su budzetalije kojih je vecina ne zele da talasaju.
Ja se bunim svakom prilikom i ozbiljno sam zamjerio sindikatu što se nismo pridružili protestima 2014 (toliko da sam istupio iz sindikata). I mene zanima gdje ide taj višak novca i u šta se troši. Ne ide u naše plate jer su naše plate planirane budžetom iz redovnih priliva i nema potrebe za njih uzimati iz ovih ekstra prihoda.

Isto tako, i meni više odgovara da se novac od MMF kredita troši na razvoj privrede nago na krpljenje rupa, ali za to nam trebaju sposobni ljudi na vlasti. Mi imamo vlast koja na svaku krizu, pa i na ovu izazvanu invazijom Rusije na Ukrajinu, odgovaraju kao mrtvi konj.

Prvi ću talasati kad god treba, ali nema poente da ja jedini talasam. Samo ispadam budala. I ispadam naporan, ali to ste već imali prilike vidjeti ovdje na forumu.
Naslovnica
Posts: 27878
Joined: 20/03/2013 15:38

#33297 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by Naslovnica »

kome se ne sviđža na buđetu uviek ima mijesta kodmene na građževini
imformacie u pe pe
vojopd
Posts: 1798
Joined: 28/05/2018 18:14

#33298 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by vojopd »

laik1981 wrote: 08/12/2022 08:05
vojopd wrote: 07/12/2022 15:21

Pa sta ti mislis da naftasi imaju skladista sa naftom za pola godine? Ili mislis da su im rezervoari ispod pumpnih automata milionske zapremine?!

Cijene nafte na trzistu su na nivou iz decembra 2021. a kod nas i dalje visoka cijena.
Bakir je naredio Fadilu da napravi tajna skladista za gorivo.. Za to znaju samo prave patriote poput direktora hife, Bakira,
Fadila i Osmice.. Meni Osmica rekao jer smo jarani jos od vremena kada smo skupa studirali..
Al’ valjas fore, kralju! :bih: :run:
User avatar
Laplace
Posts: 10328
Joined: 19/11/2012 18:37

#33299 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by Laplace »

Naslovnica wrote: 08/12/2022 16:04 kome se ne sviđža na buđetu uviek ima mijesta kodmene na građževini
imformacie u pe pe
Informacije u PP. Ako su pare dobre... Ionako mi je odavno vrijeme za promjenu zanimanja. Nemam ja više živaca za ovo.
User avatar
Laplace
Posts: 10328
Joined: 19/11/2012 18:37

#33300 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by Laplace »

vojopd wrote: 08/12/2022 16:43
laik1981 wrote: 08/12/2022 08:05
Bakir je naredio Fadilu da napravi tajna skladista za gorivo.. Za to znaju samo prave patriote poput direktora hife, Bakira,
Fadila i Osmice.. Meni Osmica rekao jer smo jarani jos od vremena kada smo skupa studirali..
Al’ valjas fore, kralju! :bih: :run:

Grohotom se smijem. Neduhovit je skoro koliko i ja a to je teško postići.
Post Reply