NOVE CIJENE GORIVA

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

made_in_sarajevo
Posts: 5584
Joined: 06/05/2013 23:05

#33176 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by made_in_sarajevo »

Jer logicno kad cijene padaju tad se sporo trosi gorivo, velike zalihe. Kad cijene skacu tad svaka 2h cisterna dolazi jer svi brodove i avione sipamo, a ne auta.
laik1981
Posts: 13010
Joined: 05/12/2012 13:04

#33177 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by laik1981 »

Dizel je prije dva mjeseca trebao ici ispod 3KM.. Sad ne bi trebao da je skuplji od 2.6KM.. I dalje oni cjepaju 30-40kf ekstra profita po litru
User avatar
Rugafet
Posts: 4717
Joined: 14/12/2015 17:52

#33178 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by Rugafet »

Concord wrote: 04/12/2022 03:11
Rugafet wrote: 03/12/2022 23:43 He he ja tek sad skonto,$ 2.60 je sorry
Koliko ti trosi auto?
Ne znam.
zposao
Posts: 2585
Joined: 22/03/2019 09:27

#33179 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by zposao »

made_in_sarajevo wrote: 04/12/2022 08:55 Jer logicno kad cijene padaju tad se sporo trosi gorivo, velike zalihe. Kad cijene skacu tad svaka 2h cisterna dolazi jer svi brodove i avione sipamo, a ne auta.
I ta metoda nije od jučer nego traje godinama.
Radi li išta jebena inspekcija?
User avatar
Ateista
Posts: 46576
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#33180 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by Ateista »

Control panel wrote: 04/12/2022 08:14 I da jucer oko 10:00 red prema Wisi. Jbt ko da je dzaba.
Vec sam to prognozirao, na zalost bio sam u pravu.
Hajd sto je red, ski je strasno kako sporo sve ide na toj pumpi.

Malo sam pratio, mislim da je problem u radniku vani koji toci, on stoji uglavnim na jednom mjestu i onda zareda i jedno po jedno vozilo vadi pistolj. Par minuta ssm cekao u utra, bilo he 5-6 ljudi i svi su cekali da izvadi pistolj jer se ne moze platiti prije toga, a siguran sam da he mnogima davno zavrseno tocenje. Onda kad izvadi pistolje ne mogu svi u isto vrijeme platiti jer jedna kasa radi.
Kad bi malo cesce prosao i povadio one koji su zavrseni da ti mogu platiti, duplo brze bi islo, ali boli njega...
User avatar
Ateista
Posts: 46576
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#33181 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by Ateista »

Optimist wrote: 04/12/2022 08:51 Jeftiniji Gasprom prodaje gorivo po novonabavnim cijenama, a druga 2 prodaju po starim nabavnim cijenama.
Fazon je sto je ovaj kod vise uvijek jeftiniji bar 5 pf.
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 4230
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistanski Dikitaturistan

#33182 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by skrbavi-admin »

zposao wrote: 04/12/2022 10:30
made_in_sarajevo wrote: 04/12/2022 08:55 Jer logicno kad cijene padaju tad se sporo trosi gorivo, velike zalihe. Kad cijene skacu tad svaka 2h cisterna dolazi jer svi brodove i avione sipamo, a ne auta.
I ta metoda nije od jučer nego traje godinama.
Radi li išta jebena inspekcija?
radi, eno ko na aukciji razvlace koja marka vode je bila umazana govnjivim bakterijama :lol:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#33183 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by bitanga_sa_otesa »

Ateista wrote: 04/12/2022 10:33
Kad bi malo cesce prosao i povadio one koji su zavrseni da ti mogu platiti, duplo brze bi islo, ali boli njega...
pa ista plata vadio ne vadio ,sporo il brzo :D
User avatar
Ateista
Posts: 46576
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#33184 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by Ateista »

bitanga_sa_otesa wrote: 04/12/2022 11:37
Ateista wrote: 04/12/2022 10:33
Kad bi malo cesce prosao i povadio one koji su zavrseni da ti mogu platiti, duplo brze bi islo, ali boli njega...
pa ista plata vadio ne vadio ,sporo il brzo :D
Treba osim satnice uvesti i bonus kad ga izvadi na vrijeme. :D
Trappist
Posts: 4300
Joined: 12/09/2020 08:52

#33185 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by Trappist »

Control panel wrote: 04/12/2022 08:12 Image
Image

Moze li mi neko objasniti kako ovo?
Iste pumpe u istom gradu, iste dazbine se moraju platiti, ukalkulistati zaradu, a ovolika razlika.
Ocito je da nas dooooobro udaraju po usima.
a kaze vlada fbih maksimalna marza 0,25 KM po L :izet: :izet: znaci dovoljno je da inspekcija otvori ovu aplikaciju i svaki dan im pise kazne.
User avatar
Rugafet
Posts: 4717
Joined: 14/12/2015 17:52

#33186 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by Rugafet »

Te razlike u cijenama izmedju dvije iste gas station su u USA izražene u pm. ali je izgleda to normalno. Prije mi je bilo cudno sad sam se navikao. Chevron npr. doslovno jedna preko puta druge razlika po 15-20 centi, naravno ameri to ne gledaju pa je često situacija da je veći red na ovoj skupljoj.
zposao
Posts: 2585
Joined: 22/03/2019 09:27

#33187 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by zposao »

Rugafet wrote: 04/12/2022 14:19 Te razlike u cijenama izmedju dvije iste gas station su u USA izražene u pm. ali je izgleda to normalno. Prije mi je bilo cudno sad sam se navikao. Chevron npr. doslovno jedna preko puta druge razlika po 15-20 centi, naravno ameri to ne gledaju pa je često situacija da je veći red na ovoj skupljoj.
Kako pravdaju to? Jedna preko puta druge i razlicita cijena. Ima li razlog ikakav smislen?
Crithagra
Posts: 530
Joined: 20/10/2022 20:51

#33188 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by Crithagra »

Nije isti promet na svakoj pumpi. Cijena se snizi da bi se privukle mušterije i potrošila zaliha, jer trgovac bilo koje vrste ne želi da roba stoji.
zippoo87
Posts: 15622
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#33189 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by zippoo87 »

zposao wrote: 04/12/2022 10:30
made_in_sarajevo wrote: 04/12/2022 08:55 Jer logicno kad cijene padaju tad se sporo trosi gorivo, velike zalihe. Kad cijene skacu tad svaka 2h cisterna dolazi jer svi brodove i avione sipamo, a ne auta.
I ta metoda nije od jučer nego traje godinama.
Radi li išta jebena inspekcija?
Radi naravno...istim tim ponavljacima,za peti isti prekrsaj,pise petu istu kaznu,imjesto da su odmah nakon drugog ponovljenog prekrsaja plombirali objekat 1-2 mjeseca a nakon treceg istog prekrsaja,ide trajno zatvaranje.

Ovako napisu kaznu 10000,ovi plate u roku od 8 dana i kazna bude 5000 KM...toliko budu dobri dnevno na jednoj pumpi.
Dakle,otplati kaznu za jedan dan a onda narednih par mjeseci klepa ekstra profit.
To je ta racunica ,zato nikog i nije briga ni za inspekcije ni za kazne...inspekctori kazu,radimo,pisali smo kaznu,ne mozes mu nista.
Pumpadzija kaze,jeste, kaznili su me i platio sa kaznu i ni njemu ne mozes nista a onda svi opet po svom,kradi i pljackaj gradjane.
Jbga,snasli se ljudi...sve su to visoko inteligentne osobe,skolovane i edukovane...znanje ispada iz njih...dovoljno je samo jednu recenicu cuti kada progovore i dodje ti da molis boga da nas nukelarka sve poklopi.
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 10591
Joined: 10/03/2022 22:16

#33190 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by ZoomZoomKiwi »

zippoo87 wrote: 04/12/2022 22:45
zposao wrote: 04/12/2022 10:30

I ta metoda nije od jučer nego traje godinama.
Radi li išta jebena inspekcija?
Radi naravno...istim tim ponavljacima,za peti isti prekrsaj,pise petu istu kaznu,imjesto da su odmah nakon drugog ponovljenog prekrsaja plombirali objekat 1-2 mjeseca a nakon treceg istog prekrsaja,ide trajno zatvaranje.

Ovako napisu kaznu 10000,ovi plate u roku od 8 dana i kazna bude 5000 KM...toliko budu dobri dnevno na jednoj pumpi.
Dakle,otplati kaznu za jedan dan a onda narednih par mjeseci klepa ekstra profit.
To je ta racunica ,zato nikog i nije briga ni za inspekcije ni za kazne...inspekctori kazu,radimo,pisali smo kaznu,ne mozes mu nista.
Pumpadzija kaze,jeste, kaznili su me i platio sa kaznu i ni njemu ne mozes nista a onda svi opet po svom,kradi i pljackaj gradjane.
Jbga,snasli se ljudi...sve su to visoko inteligentne osobe,skolovane i edukovane...znanje ispada iz njih...dovoljno je samo jednu recenicu cuti kada progovore i dodje ti da molis boga da nas nukelarka sve poklopi.
Ista stvar s jednom privatnom klinikom u Zenici.
Ne izdaje fiskalni račun 9/10 puta.

Ogroman dnevni promet se pravi, sve se plaća kešom jer ne prihvata kartice kao sredstvo plaćanja.

I šta, kazna za neizdavanje fiskalnog računa je 3000 KM. Ljudi moji, on to zaradi za dva sata samo na đerašenju, a gdje su pregledi, ultrazvuci, rentgeni, pičke materine…

Da mu svaki dan dolazi inspekcija, isplati mu se plaćati kazne, a kamoli kad mu dolaze jednom u tri godine :lol:
User avatar
Evolution_IV
Posts: 13286
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti

#33191 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by Evolution_IV »

opet stali na 3 i ne mrdaju, cekaju da poskupi :thumbup: :bih:
zippoo87
Posts: 15622
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#33192 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by zippoo87 »

Evolution_IV wrote: 04/12/2022 22:57 opet stali na 3 i ne mrdaju, cekaju da poskupi :thumbup: :bih:
Idu ljudi na marku profita po litru...nemoj ih i ti cereciti,eno hoce da zatvaraju benzinske ako ih vlast nastavi ovoliko "pritiskati" i odredjivati im marzu.
:lol: :lol:
User avatar
reboot
Posts: 511
Joined: 08/05/2018 18:03

#33193 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by reboot »

Sutra 3.01 EP Stupska petlja.
User avatar
Evolution_IV
Posts: 13286
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti

#33194 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by Evolution_IV »

zippoo87 wrote: 04/12/2022 22:59
Evolution_IV wrote: 04/12/2022 22:57 opet stali na 3 i ne mrdaju, cekaju da poskupi :thumbup: :bih:
Idu ljudi na marku profita po litru...nemoj ih i ti cereciti,eno hoce da zatvaraju benzinske ako ih vlast nastavi ovoliko "pritiskati" i odredjivati im marzu.
:lol: :lol:
samo u kost, nek se jebu skupa sa velikim naftnim svjetskim igracima :thumbup:
Adi-g
Posts: 680
Joined: 26/02/2004 00:00

#33195 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by Adi-g »

Trappist wrote: 04/12/2022 14:11
Control panel wrote: 04/12/2022 08:12 Image
Image

Moze li mi neko objasniti kako ovo?
Iste pumpe u istom gradu, iste dazbine se moraju platiti, ukalkulistati zaradu, a ovolika razlika.
Ocito je da nas dooooobro udaraju po usima.
a kaze vlada fbih maksimalna marza 0,25 KM po L :izet: :izet: znaci dovoljno je da inspekcija otvori ovu aplikaciju i svaki dan im pise kazne.
Vlada propisala LIFO metod (last in first out) tako da sve dok ne dodje nova isporuka na tu pumpu oni ce drzati tu visoku cijenu. Svakako se zna da gasprom kod wisa radi sa 0 marže ili nekom minimalnom do 5kf. Sad da li to nadomjeste losijim gorivom to ne znam ali druge opcije nema.
User avatar
canvra888
Posts: 4353
Joined: 09/07/2021 15:03

#33196 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by canvra888 »

EFD22 wrote: 04/12/2022 22:53
zippoo87 wrote: 04/12/2022 22:45
Radi naravno...istim tim ponavljacima,za peti isti prekrsaj,pise petu istu kaznu,imjesto da su odmah nakon drugog ponovljenog prekrsaja plombirali objekat 1-2 mjeseca a nakon treceg istog prekrsaja,ide trajno zatvaranje.

Ovako napisu kaznu 10000,ovi plate u roku od 8 dana i kazna bude 5000 KM...toliko budu dobri dnevno na jednoj pumpi.
Dakle,otplati kaznu za jedan dan a onda narednih par mjeseci klepa ekstra profit.
To je ta racunica ,zato nikog i nije briga ni za inspekcije ni za kazne...inspekctori kazu,radimo,pisali smo kaznu,ne mozes mu nista.
Pumpadzija kaze,jeste, kaznili su me i platio sa kaznu i ni njemu ne mozes nista a onda svi opet po svom,kradi i pljackaj gradjane.
Jbga,snasli se ljudi...sve su to visoko inteligentne osobe,skolovane i edukovane...znanje ispada iz njih...dovoljno je samo jednu recenicu cuti kada progovore i dodje ti da molis boga da nas nukelarka sve poklopi.
Ista stvar s jednom privatnom klinikom u Zenici.
Ne izdaje fiskalni račun 9/10 puta.

Ogroman dnevni promet se pravi, sve se plaća kešom jer ne prihvata kartice kao sredstvo plaćanja.

I šta, kazna za neizdavanje fiskalnog računa je 3000 KM. Ljudi moji, on to zaradi za dva sata samo na đerašenju, a gdje su pregledi, ultrazvuci, rentgeni, pičke materine…

Da mu svaki dan dolazi inspekcija, isplati mu se plaćati kazne, a kamoli kad mu dolaze jednom u tri godine :lol:
Jedini efektivan način da se stane u kraj pumpaškim malverzacijama je da se pri bilo kojem prekrašju pumpa zatvara na određeno vrijeme, a ne da se piše kazna. Tako lahko i efikasno, ali naravno da im to nije u interesu, a dao bi se taj amandam uvesti bez problema.
User avatar
Rugafet
Posts: 4717
Joined: 14/12/2015 17:52

#33197 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by Rugafet »

Jednostavno, ne postoji drzava. Nema je. Tako da sve sto ne valja za običan narod tada dolazi do izražaja, tako i ovo sa cijenama goriva, krimosi u sprezi sa vlastima, tzv 60:40 deal. Zašto bi išli dole sa cijenama kad ovo radi bez ikakvih problema od kako se rat završio. Oni obezbijede deveto koljeno a hipnotisana gomila (dresirani narod) svršava kad mu spuste 5 kf i misli da su uhvatili Boga za muda.
Evo kolega piše o privatnoj klinici i ne plaćanju Bog zna kolikog poreza (jedan od hiljadu primjera) u USA kad ne bi platio taxu na upaljač u zatvoru bi završio dok kažeš keks, nema veze ko si, šta si, odakle si, taxa pa ćemo pricat. E zato su svi ostali tamo gdje jesu a mi gdje jesmo, ali po filozofiranju šampioni smo, nažalost .
User avatar
drug_profi
Posts: 50610
Joined: 16/07/2012 16:00

#33198 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by drug_profi »

canvra888 wrote: 05/12/2022 02:08 Jedini efektivan način da se stane u kraj pumpaškim malverzacijama je da se pri bilo kojem prekrašju pumpa zatvara na određeno vrijeme, a ne da se piše kazna. Tako lahko i efikasno, ali naravno da im to nije u interesu, a dao bi se taj amandam uvesti bez problema.
Samo to. Minimalna kazna 7 dana.
pa ako ponovis 15, 30, 180, 365, forever...
User avatar
drug_profi
Posts: 50610
Joined: 16/07/2012 16:00

#33199 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by drug_profi »

Rugafet wrote: 05/12/2022 02:18 Jednostavno, ne postoji drzava. Nema je. Tako da sve sto ne valja za običan narod tada dolazi do izražaja, tako i ovo sa cijenama goriva, krimosi u sprezi sa vlastima, tzv 60:40 deal. Zašto bi išli dole sa cijenama kad ovo radi bez ikakvih problema od kako se rat završio. Oni obezbijede deveto koljeno a hipnotisana gomila (dresirani narod) svršava kad mu spuste 5 kf i misli da su uhvatili Boga za muda.
Evo kolega piše o privatnoj klinici i ne plaćanju Bog zna kolikog poreza (jedan od hiljadu primjera) u USA kad ne bi platio taxu na upaljač u zatvoru bi završio dok kažeš keks, nema veze ko si, šta si, odakle si, taxa pa ćemo pricat. E zato su svi ostali tamo gdje jesu a mi gdje jesmo, ali po filozofiranju šampioni smo, nažalost .
Koliko se uzima od US građanina srednje klase, prosjecne zarade, poreza od prihoda?
U BiH se od bruto zarade uzima blizu 40% doprinosa, zatim 10% od svega sto je ostalo iznad 300 maraka.
I svaki dodatni prihod koji prijavis kao rad po ugovoru o djelu ti operezuje sa oko 16%.

I pri tom ne znas gdje te pare idu jer para nema ni za sta. Ni za zdravstvo, ni za vojsku, ni za obrazovanje, nestaju u bespucima birokratije.
Zato je u takvoj zemlji PATRIOTSKA DUZNOST izbjegavati placanje poreza, jer se time uskracuje novac koji kriminalna hobotnica trosi za sebe. Ako vec nismo spremni dizati ustanak.
To je moje misljenje.

Prije sama imao drugacije, ali sam osjetio na svojoj kozi selektivno i pausalno tumacenje zakona koji mi je oporezovao nesto za sta sam oslobodjen poreza radi ciste semantike u tekstu zakona.
Otad sam stava da nikog ko utaji porez ja necu prijaviti. Meni jeftinije, njemu bolji promet. Drzavu ko jebe.
Crithagra
Posts: 530
Joined: 20/10/2022 20:51

#33200 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by Crithagra »

drug_profi wrote: 05/12/2022 02:29
Rugafet wrote: 05/12/2022 02:18 Jednostavno, ne postoji drzava. Nema je. Tako da sve sto ne valja za običan narod tada dolazi do izražaja, tako i ovo sa cijenama goriva, krimosi u sprezi sa vlastima, tzv 60:40 deal. Zašto bi išli dole sa cijenama kad ovo radi bez ikakvih problema od kako se rat završio. Oni obezbijede deveto koljeno a hipnotisana gomila (dresirani narod) svršava kad mu spuste 5 kf i misli da su uhvatili Boga za muda.
Evo kolega piše o privatnoj klinici i ne plaćanju Bog zna kolikog poreza (jedan od hiljadu primjera) u USA kad ne bi platio taxu na upaljač u zatvoru bi završio dok kažeš keks, nema veze ko si, šta si, odakle si, taxa pa ćemo pricat. E zato su svi ostali tamo gdje jesu a mi gdje jesmo, ali po filozofiranju šampioni smo, nažalost .
Koliko se uzima od US građanina srednje klase, prosjecne zarade, poreza od prihoda?
U BiH se od bruto zarade uzima blizu 40% doprinosa, zatim 10% od svega sto je ostalo iznad 300 maraka.
I svaki dodatni prihod koji prijavis kao rad po ugovoru o djelu ti operezuje sa oko 16%.

I pri tom ne znas gdje te pare idu jer para nema ni za sta. Ni za zdravstvo, ni za vojsku, ni za obrazovanje, nestaju u bespucima birokratije.
Zato je u takvoj zemlji PATRIOTSKA DUZNOST izbjegavati placanje poreza, jer se time uskracuje novac koji kriminalna hobotnica trosi za sebe. Ako vec nismo spremni dizati ustanak.
To je moje misljenje.

Prije sama imao drugacije, ali sam osjetio na svojoj kozi selektivno i pausalno tumacenje zakona koji mi je oporezovao nesto za sta sam oslobodjen poreza radi ciste semantike u tekstu zakona.
Otad sam stava da nikog ko utaji porez ja necu prijaviti. Meni jeftinije, njemu bolji promet. Drzavu ko jebe.
:lol:
Post Reply