Alfa Romeo

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
johntra
Posts: 11800
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#551 Re: Alfa Romeo

Post by johntra »

recesija u Evropi nije uzrokovana cijenama goriva, a ta recesija ubija prodaju automobila u Evropi...kriza sa gorivom je prenapuhana radi političke situacije u svijetu, a ta kriza je do nedavno uticala na prodaju automobila sa velikom kubikažom u SAD...znači, pričamo o dvije različite stvari, samo je do tebe na koji ćeš način povezati linije...
sad nije pravo vrijeme za nove stvari u Evropi, Peugeot 208 ti je pravi primjer za to...dobar auto, ali došao u skroz loše vrijeme...ne prodaje se slabo, ali to nije ni blizu kako bi se prodavao da nema ekonomske krize...
emko1234
Posts: 4582
Joined: 23/06/2009 21:57
Location: sarajevo

#552 Re: Alfa Romeo

Post by emko1234 »

johntra wrote:recesija u Evropi nije uzrokovana cijenama goriva, a ta recesija ubija prodaju automobila u Evropi...kriza sa gorivom je prenapuhana radi političke situacije u svijetu, a ta kriza je do nedavno uticala na prodaju automobila sa velikom kubikažom u SAD...znači, pričamo o dvije različite stvari, samo je do tebe na koji ćeš način povezati linije...
sad nije pravo vrijeme za nove stvari u Evropi, Peugeot 208 ti je pravi primjer za to...dobar auto, ali došao u skroz loše vrijeme...ne prodaje se slabo, ali to nije ni blizu kako bi se prodavao da nema ekonomske krize...
kriza je pojam koji nema granice. recesija u europi se prenijela iz amerike tj jer su berze tamo i ovdje usko vezane. najbolji primjer koji bi preporucio svakom da bi shvatio sta rade brokeri i kako berze i velike brokerske kuce i banke uticu na krizu, nek pogleda film margin call.
elem, sve je povezano i desava se domino efekat. sjeti se da je ljeto pred pocetak krize nafta skocila prvi put na 2.5km.
hocu da ti kazem da su ljudi svjesni da je sve manje mjesta za auta s velikim masinama. ok je kad je upitanju zr1. covjek koji ima pare za to auto ga moze i sipat. pitanje je ima li potrebe sa suv autom koje ima istu ili slicnu zapreminu ko zr1?
ja mislim da su se amerikanci malo pribrali i da ce slijedit europski trend. to najbolje pokazuje veliki udio u prodaji neamericikih auta s manjim motorima. zbog toga je velikim dijelom i doslo do krize na auto trzistu sad-a.
sto se tice vremena, vrijeme jest lose, nema sta. ljudi vagaju svaku marku, prije nego je potrose.
User avatar
Don Zivconi
Posts: 1242
Joined: 08/03/2011 09:09
Location: Pitaj Druga TiTa

#553 Re: Alfa Romeo

Post by Don Zivconi »

emko1234 wrote:
johntra wrote:recesija u Evropi nije uzrokovana cijenama goriva, a ta recesija ubija prodaju automobila u Evropi...kriza sa gorivom je prenapuhana radi političke situacije u svijetu, a ta kriza je do nedavno uticala na prodaju automobila sa velikom kubikažom u SAD...znači, pričamo o dvije različite stvari, samo je do tebe na koji ćeš način povezati linije...
sad nije pravo vrijeme za nove stvari u Evropi, Peugeot 208 ti je pravi primjer za to...dobar auto, ali došao u skroz loše vrijeme...ne prodaje se slabo, ali to nije ni blizu kako bi se prodavao da nema ekonomske krize...
kriza je pojam koji nema granice. recesija u europi se prenijela iz amerike tj jer su berze tamo i ovdje usko vezane. najbolji primjer koji bi preporucio svakom da bi shvatio sta rade brokeri i kako berze i velike brokerske kuce i banke uticu na krizu, nek pogleda film margin call.
elem, sve je povezano i desava se domino efekat. sjeti se da je ljeto pred pocetak krize nafta skocila prvi put na 2.5km.
hocu da ti kazem da su ljudi svjesni da je sve manje mjesta za auta s velikim masinama. ok je kad je upitanju zr1. covjek koji ima pare za to auto ga moze i sipat. pitanje je ima li potrebe sa suv autom koje ima istu ili slicnu zapreminu ko zr1?
ja mislim da su se amerikanci malo pribrali i da ce slijedit europski trend. to najbolje pokazuje veliki udio u prodaji neamericikih auta s manjim motorima. zbog toga je velikim dijelom i doslo do krize na auto trzistu sad-a.
sto se tice vremena, vrijeme jest lose, nema sta. ljudi vagaju svaku marku, prije nego je potrose.
O kakvim tii potrebama, planovima krizama pricas sta ti imas da misli jesu li ameri ovo ili ono prodje ti cijeli dan na forumu idi operi kako ono vi kazete felne :lol: spustaj ga malo, a sad naspi zo 5km goriva i krug po kvartu. Hajde emko1234 dok sam reko 56 da te nema :lol: ;)
User avatar
respo
Posts: 12675
Joined: 15/08/2009 05:26
Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-

#554 Re: Alfa Romeo

Post by respo »

emko1234 wrote:
@respo, ni jedno ni drugo nije za pohvale. ako si ustao misleci na mene, il ako si prije spavanja odlucio da meni odgovoris i legao misleci na mene.
nisam homfobican, al stvarno zadnje sto zelim je da mi pocnes slati privatne poruke. :lol: :lol: :lol: :lol:
sta si ovim rekao

sto vise pises vise se topis nazalost
bolje prestani dok je vrijeme
emko1234
Posts: 4582
Joined: 23/06/2009 21:57
Location: sarajevo

#555 Re: Alfa Romeo

Post by emko1234 »

procitaj jos jednom. tipicno za tebe, logika ti nije jaca strana.
zovni nekog da ti pomogne, ipak sam pisao na mandarinskom jeziku.
preludezalude
Posts: 5632
Joined: 07/03/2012 00:09

#556 Re: Alfa Romeo

Post by preludezalude »

Sta mislis emko, kad vec spominjes stalno prodajne rezultate, kad bi alfa imala u ponudi 21 model kao sto nudi audi, koliko bi onda Alfa imala prodanih primjeraka. Ili da postavim drugacije pitanje... Kad bi Audi imao u ponudi samo dva modela, koliko bi onda Audi imao prodanih primjeraka? Da li bi tada Audi bio nekvalitetan jer ima malo prodanih primjeraka? Mislim, to poredjenje prodajnih rezultata nije nikakvo mjerilo kvalitete.
Evo jos jedno poredjenje. Stalno spominjes pad cijene polovnog auta. Evo ja sad tebi jedan primjer. AUDI 8
Audi 8 je strasan auto, nemam mu sta reci, super luksuz, snazan, udoban. E sad bi ja trebao reci koristeci se tvojom logikom da je to jako nekvalitetan auto jer kao polovan gubi brzo na cijeni. Nigdje veze.
User avatar
adnandus
Posts: 548
Joined: 05/04/2011 13:16
Location: Tu negdje

#557 Re: Alfa Romeo

Post by adnandus »

Da vas malo odvratim od trolanja teme :shock:

Ljepotice

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
User avatar
drndalo
Posts: 22824
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#558 Re: Alfa Romeo

Post by drndalo »

Ma to brate, daj nam slika... Alfe... :wink:
User avatar
johntra
Posts: 11800
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#559 Re: Alfa Romeo

Post by johntra »

Meni dosta ova na Montrealu, a i njega taman pokupim... :D
User avatar
adnandus
Posts: 548
Joined: 05/04/2011 13:16
Location: Tu negdje

#560 Re: Alfa Romeo

Post by adnandus »

drndalo wrote:Ma to brate, daj nam slika... Alfe... :wink:
Ako budete dobri bice ih joss :razz: :razz: :P
User avatar
adnandus
Posts: 548
Joined: 05/04/2011 13:16
Location: Tu negdje

#561 Re: Alfa Romeo

Post by adnandus »

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Evo još jedna serija :mrgreen:
emko1234
Posts: 4582
Joined: 23/06/2009 21:57
Location: sarajevo

#562 Re: Alfa Romeo

Post by emko1234 »

preludezalude wrote:Sta mislis emko, kad vec spominjes stalno prodajne rezultate, kad bi alfa imala u ponudi 21 model kao sto nudi audi, koliko bi onda Alfa imala prodanih primjeraka. Ili da postavim drugacije pitanje... Kad bi Audi imao u ponudi samo dva modela, koliko bi onda Audi imao prodanih primjeraka? Da li bi tada Audi bio nekvalitetan jer ima malo prodanih primjeraka? Mislim, to poredjenje prodajnih rezultata nije nikakvo mjerilo kvalitete.
Evo jos jedno poredjenje. Stalno spominjes pad cijene polovnog auta. Evo ja sad tebi jedan primjer. AUDI 8
Audi 8 je strasan auto, nemam mu sta reci, super luksuz, snazan, udoban. E sad bi ja trebao reci koristeci se tvojom logikom da je to jako nekvalitetan auto jer kao polovan gubi brzo na cijeni. Nigdje veze.
hipoteticki govoreci, jer samo tako mozemo pricat na ovu temu(posto alfa nikad nece imat 21 model a audi nikad nece imat 2 modela) vjerovatno bi alfa bila prodavanija. al ne mora da znaci. bilo je i auto firmi u proslosti koje su u tom momentu bile na trzistu s dva modela pa su prodavale auta. alfin problem je sto oni vec godinama imaju 2-3 modela. dakle ne radi se o nekom medjuperiodu pa da ti kazes proce ce.
alfin najveci problem je sto traze previse para za ono sto nude. jebeni mito s najjacim motorom i najjacom opremom kosta preko 50 000km.. pa jel to normalno? jedan megan rs sa 100ks vise i 10 puta sportskiji auto od mita se kupuje za 45 000km.
a ta prica oko audija, tesko mozes reci da a8 polovan gubi cijenu.
osim toga prica bi ti bila relevantna da alfa ima pandana a8ici. ovdje pricamo o drugoj klasi auta
User avatar
johntra
Posts: 11800
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#563 Re: Alfa Romeo

Post by johntra »

emko1234 wrote: a ta prica oko audija, tesko mozes reci da a8 polovan gubi cijenu.
osim toga prica bi ti bila relevantna da alfa ima pandana a8ici. ovdje pricamo o drugoj klasi auta
neki dan Audi A8 D2 pored puta u Konjicu stoji, cijena 5.000 eura.. :D
naravno, nisam stao da vidim koji je motor i da li je u redu, ali onako solidno izgleda sa vana...
goran16v
Posts: 10140
Joined: 20/09/2011 09:02

#564 Re: Alfa Romeo

Post by goran16v »

preludezalude wrote:Sta mislis emko, kad vec spominjes stalno prodajne rezultate, kad bi alfa imala u ponudi 21 model kao sto nudi audi, koliko bi onda Alfa imala prodanih primjeraka. Ili da postavim drugacije pitanje... Kad bi Audi imao u ponudi samo dva modela, koliko bi onda Audi imao prodanih primjeraka? Da li bi tada Audi bio nekvalitetan jer ima malo prodanih primjeraka? Mislim, to poredjenje prodajnih rezultata nije nikakvo mjerilo kvalitete.
Evo jos jedno poredjenje. Stalno spominjes pad cijene polovnog auta. Evo ja sad tebi jedan primjer. AUDI 8
Audi 8 je strasan auto, nemam mu sta reci, super luksuz, snazan, udoban. E sad bi ja trebao reci koristeci se tvojom logikom da je to jako nekvalitetan auto jer kao polovan gubi brzo na cijeni. Nigdje veze.
U ovome ima istine s tim da se djelomicno priziva zacarani krug, da li su 2 odnosno 21 model uzrok ili posljedica.
emko1234
Posts: 4582
Joined: 23/06/2009 21:57
Location: sarajevo

#565 Re: Alfa Romeo

Post by emko1234 »

johntra wrote:
emko1234 wrote: a ta prica oko audija, tesko mozes reci da a8 polovan gubi cijenu.
osim toga prica bi ti bila relevantna da alfa ima pandana a8ici. ovdje pricamo o drugoj klasi auta
neki dan Audi A8 D2 pored puta u Konjicu stoji, cijena 5.000 eura.. :D
naravno, nisam stao da vidim koji je motor i da li je u redu, ali onako solidno izgleda sa vana...
kad je izasao d2? 95?
pa 166 iz 2000 je isto toliko.
User avatar
Don Zivconi
Posts: 1242
Joined: 08/03/2011 09:09
Location: Pitaj Druga TiTa

#566 Re: Alfa Romeo

Post by Don Zivconi »

emko1234 wrote:
preludezalude wrote:Sta mislis emko, kad vec spominjes stalno prodajne rezultate, kad bi alfa imala u ponudi 21 model kao sto nudi audi, koliko bi onda Alfa imala prodanih primjeraka. Ili da postavim drugacije pitanje... Kad bi Audi imao u ponudi samo dva modela, koliko bi onda Audi imao prodanih primjeraka? Da li bi tada Audi bio nekvalitetan jer ima malo prodanih primjeraka? Mislim, to poredjenje prodajnih rezultata nije nikakvo mjerilo kvalitete.
Evo jos jedno poredjenje. Stalno spominjes pad cijene polovnog auta. Evo ja sad tebi jedan primjer. AUDI 8
Audi 8 je strasan auto, nemam mu sta reci, super luksuz, snazan, udoban. E sad bi ja trebao reci koristeci se tvojom logikom da je to jako nekvalitetan auto jer kao polovan gubi brzo na cijeni. Nigdje veze.
hipoteticki govoreci, jer samo tako mozemo pricat na ovu temu(posto alfa nikad nece imat 21 model a audi nikad nece imat 2 modela) vjerovatno bi alfa bila prodavanija. al ne mora da znaci. bilo je i auto firmi u proslosti koje su u tom momentu bile na trzistu s dva modela pa su prodavale auta. alfin problem je sto oni vec godinama imaju 2-3 modela. dakle ne radi se o nekom medjuperiodu pa da ti kazes proce ce.
alfin najveci problem je sto traze previse para za ono sto nude. jebeni mito s najjacim motorom i najjacom opremom kosta preko 50 000km.. pa jel to normalno? jedan megan rs sa 100ks vise i 10 puta sportskiji auto od mita se kupuje za 45 000km.
a ta prica oko audija, tesko mozes reci da a8 polovan gubi cijenu.
osim toga prica bi ti bila relevantna da alfa ima pandana a8ici. ovdje pricamo o drugoj klasi auta
Sve bi bilo divno jos samo da bavarci nemaju jednu karoseiju i mjenjaju oznake modela na njoj :mrgreen: kaze izasao novi a6 kakva je razlika u odnosu na predhodnog pa u stopkama :shock: imam jednoga u firmi 3.0 TDI odlucan bio 125.000 a sad ga mozemo prodati za 30 :( tuzno ali je tako. A ako ko zna praviti stopke onda znaju dizajneri iz alfe pa bi da imaju mahnite kupce vrlo lako mogli napraviti jos deset modela 159-ke ili neke druge vozilice
emko1234
Posts: 4582
Joined: 23/06/2009 21:57
Location: sarajevo

#567 Re: Alfa Romeo

Post by emko1234 »

pa sta treba? da nakon 5-6 godina i dalje bude 100 000 a izasao i facelift i novi model?
pa ne pravi se od zlata i platine. i ako pazljivo izracunas cijena mu je pala za 75% prema tebi. posto si to malo slagao da bude jos bombasticnije ja vjerujem da je on negdje oko 35 do 40 000km, jer ako je nov bio onda 125 000km, to je fulas 3.0tdi. dakle takvi su i dalje na cijeni osim ako nisu bas izjebani.
i eto to je opet solidna cijena. moras i racunat da su onda auta bila skuplja, da je danas a6 77 000km pocetni i osnovni model. onda je bio preko 80 000km.
User avatar
Qler
Posts: 23607
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#568 Re: Alfa Romeo

Post by Qler »

A8 cujes navece kako mu cijena pada :)
User avatar
adnandus
Posts: 548
Joined: 05/04/2011 13:16
Location: Tu negdje

#569 Re: Alfa Romeo

Post by adnandus »

Kako mehanicar zove kondom?
- Dihtung glave.


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
ElRe
Posts: 10847
Joined: 12/12/2011 11:28

#570 Re: Alfa Romeo

Post by ElRe »

emko1234 wrote: alfin najveci problem je sto traze previse para za ono sto nude. jebeni mito s najjacim motorom i najjacom opremom kosta preko 50 000km.. pa jel to normalno? jedan megan rs sa 100ks vise i 10 puta sportskiji auto od mita se kupuje za 45 000km.
A Audi A1 moze toliko da kosta?
emko1234
Posts: 4582
Joined: 23/06/2009 21:57
Location: sarajevo

#571 Re: Alfa Romeo

Post by emko1234 »

ElRe wrote:
emko1234 wrote: alfin najveci problem je sto traze previse para za ono sto nude. jebeni mito s najjacim motorom i najjacom opremom kosta preko 50 000km.. pa jel to normalno? jedan megan rs sa 100ks vise i 10 puta sportskiji auto od mita se kupuje za 45 000km.
A Audi A1 moze toliko da kosta?
audi a1 je proizvod premium proizvodjaca, koji jako dobro kotira u svijetu i trazen je,za razliku od alfe i njenih proizvoda. takodjer audi a1 u svojoj ponudi ima opremu koja se kod mita ne nudi, kao i jaci motor i bolji mjenjac te vise mogucnosti individualizacije. kupci su to opet prepoznali pa je a1 prosle godine bio jedan od nosioca prodaje u prvom kvartalu godine u svim zemljama na zapadu. kod nas-jedan mito u gradu na 40 audija a1. ocito se audiju moze da toliko kosta, a mitu ne moze.
takodjer placas ima i znacku branda kosto na iPhonu dodatnu placat jabuku na zadnjoj strani.
citroen xm
Posts: 18133
Joined: 17/04/2012 22:57

#572 Re: Alfa Romeo

Post by citroen xm »

Koliko čovjek treba biti bezobrazan da konstantno iznosi ovoliko gluposti i brani svoje iako nema osnova. Care ti fino sličnima tebi negdje uz kaficu hvali Audi, nama nemoj.
User avatar
adnandus
Posts: 548
Joined: 05/04/2011 13:16
Location: Tu negdje

#573 Re: Alfa Romeo

Post by adnandus »

citroen xm wrote:Koliko čovjek treba biti bezobrazan da konstantno iznosi ovoliko gluposti i brani svoje iako nema osnova. Care ti fino sličnima tebi negdje uz kaficu hvali Audi, nama nemoj.
Evo rješenja ja ga koristim vec neko vrijeme frajer je ko spanska sapunica napravljen u 1000 epizoda i ispire mozak:

Ovaj post je postao/la emko1234, koji/a je na tvojoj Listi ignoriranih; ukoliko želiš pročitati post, klikni ovdje.
Mr.Fundamental
Posts: 561
Joined: 21/04/2009 18:48

#574 Re: Alfa Romeo

Post by Mr.Fundamental »

preludezalude wrote:Sta mislis emko, kad vec spominjes stalno prodajne rezultate, kad bi alfa imala u ponudi 21 model kao sto nudi audi, koliko bi onda Alfa imala prodanih primjeraka. Ili da postavim drugacije pitanje... Kad bi Audi imao u ponudi samo dva modela, koliko bi onda Audi imao prodanih primjeraka? Da li bi tada Audi bio nekvalitetan jer ima malo prodanih primjeraka? Mislim, to poredjenje prodajnih rezultata nije nikakvo mjerilo kvalitete.
Evo jos jedno poredjenje. Stalno spominjes pad cijene polovnog auta. Evo ja sad tebi jedan primjer. AUDI 8
Audi 8 je strasan auto, nemam mu sta reci, super luksuz, snazan, udoban. E sad bi ja trebao reci koristeci se tvojom logikom da je to jako nekvalitetan auto jer kao polovan gubi brzo na cijeni. Nigdje veze
.
Kad si već to rekao mogao si barem provjerit cijene konkurencije, pa bi vidio da su i oni u tom cjenovnom rangu. Sva auta luksuzne klase suočavaju se sa velikim padom vrijednosti, jer ta su auta izuzetno skupa za održavanje, rastrošna, uglavnom su prešla "milion" kilometara, pa prodavači tih auta imaju problem naći kupca i zato se cijena topi ko puter na suncu.
Neko spomenu vidio audi a8 d2 za 5.000 eura. Pa ko bi za auto staro 15+ godina i koje je prešlo vjerovatno 300-400 000 kilometara izvalio neku sumu za koju može i novo auto uzeti. Prost zakon tržišta. Jedan lik iz moje ulice htio nešta "veliko i moćno", ali jbg nema para za nešta novije, i uzeo BMW 7 E32 za 5 000 KM. Auto prešlo 380 000 km, vozit će ga dok mu nešta ne crkne, onda može plakat nad njim. A nedavno sam gledao i emisiju "Fifth gear", lik tražio auta do 5000 funti, i našao mercedesa S klase W220 za te pare.
citroen xm
Posts: 18133
Joined: 17/04/2012 22:57

#575 Re: Alfa Romeo

Post by citroen xm »

To je apsolutno tačno. Veća i luksuznija auta brže gube cijenu. Tako se u oglasima vrlo lako može naći automobil visoke klase sa manjom cijenom od nekoga kompakta istog godišta.

Ali da bi otklonili zablude o padu cijene ja bi predložio da otvorimo neku temu u kojoj ćemo porediti konkurente po klasama, cijene novih sa približno istom opremom i motorizacijom i cijene istih tih u oglasima posle 5, 10 godina sa istom kilometražom. :thumbup:

Pošto smo u svega par tema ispisali kilometarske sukobljen postove o padu cijene, pa da i to razjasnimo. :thumbup:
Post Reply