Alfa Romeo

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: Bobi, _BataZiv_0809

amar1994

#3451 Re: Alfa Romeo

Post by amar1994 » 22/02/2017 23:54

samo u Bosni ces takve modifikacije naci :-) :lol: :lol:

bitanga_sa_otesa

#3452 Re: Alfa Romeo

Post by bitanga_sa_otesa » 23/02/2017 00:20

Image

mokhac

#3453 Re: Alfa Romeo

Post by mokhac » 23/02/2017 05:23

joj sto volim ove sto nikad nisu sjeli u alfu, al znaju kako je propast i da se stalno kvari. Drzte se čvrke :izet: :izet: :izet:

Image

Me_again

#3454 Re: Alfa Romeo

Post by Me_again » 23/02/2017 07:14

bitanga_sa_otesa wrote:Image
Puntic fino izgleda, jedino ima previse izduva pozadi.
Ono sto me plasi kod ovog auta je cinjenica da ocigledno ima SM chip. Ja sam cuo da su ta auta nevjerovatne snage i da se njima nemoze ovladat.
Nije to za mene, ipak.

ElRe

#3455 Re: Alfa Romeo

Post by ElRe » 23/02/2017 07:50

konektovan wrote:
Ja koliko se sjecam, insignia je prema adac-u, dekri, jedan od najbolje ocjenjenih polovnjaka. Ja ne znam sta je tebi veca prevara zaista?!
Preteska je, za klasu lose izradjen enterijer (plastika, skriputanje i sl), ne nudi ni prostor na nivou klase i sl.

Sto se tice Alfe, kod nas su problem polovni primjerci koji se ne odrzavaju. Alfa ne trpi izolir trake, lose dijelove i sklicne slamperaje vlasnika i dundjer majstora. Sa Giuliettom, Giuliom i Stelviom ce se distancirati od ove vrste kupaca.

Znam vlasnike Alfi koji kupe auto za par hiljada KM ali to auto odrzavaju kao da vrijedi par desetina hiljada KM.

hostapler

#3456 Re: Alfa Romeo

Post by hostapler » 23/02/2017 08:06

ElRe wrote:
Znam vlasnike Alfi koji kupe auto za par hiljada KM ali to auto odrzavaju kao da vrijedi par desetina hiljada KM.
Ja ih isto par znam.
Kolega f_ar sa ovog foruma je imao par Alfi. 156,156 FL sw,147 FL,sad ima 159. Svaka mu je bila ko apoteka i sad su.
Znam jos par ljudi koji drze do auta i koja su cakum pakum.
Batko npr covjek vozi Alfe 20 godina. 33 1.5 ie,pa 155 V6,156 2.0 TS,156 sw,sad vozi 159 sw,svaka njegova Alfa je bila najbolja u gradu od tog modela. Ispravnost neupitna,nikad gresku nisi mogao naci na bilo kojem autu. Ima jos par ljudi stvarno,ne moze im se rijeci reci za Alfe.
Da se razumijemo,vise ima onih sa druge krajnosti price,ali oni svakako provozaju 1 Alfu i vrate se u kolotecinu.

johntra

#3457 Re: Alfa Romeo

Post by johntra » 23/02/2017 09:42

Autocar nahvalio dizelsku varijantu Giulie...kaže, vozi se najbolje u klasi... :D
preporučuju je ko kupovinu, pogotovo zbog činjenice da će samo 3.900 modela biti u prodaji na tamošnjem tržištu tokom ove godine...
paćenici, propadaju, ne mogu ih štancati ko Golfove...

ranger

#3458 Re: Alfa Romeo

Post by ranger » 23/02/2017 10:05

ElRe wrote:
konektovan wrote:
Ja koliko se sjecam, insignia je prema adac-u, dekri, jedan od najbolje ocjenjenih polovnjaka. Ja ne znam sta je tebi veca prevara zaista?!
Preteska je, za klasu lose izradjen enterijer (plastika, skriputanje i sl), ne nudi ni prostor na nivou klase i sl.

Sto se tice Alfe, kod nas su problem polovni primjerci koji se ne odrzavaju. Alfa ne trpi izolir trake, lose dijelove i sklicne slamperaje vlasnika i dundjer majstora. Sa Giuliettom, Giuliom i Stelviom ce se distancirati od ove vrste kupaca.

ovo boldirano nikad. ne lijepe ljudi izolir traku na novo auto, vec kad bude stara 10-15 godina i kad je se debili docepaju. ista prica ko i s bmwom.

JedanOdBraceMorica

#3459 Re: Alfa Romeo

Post by JedanOdBraceMorica » 23/02/2017 10:18

Ja ne kontam ovu logiku "auto ne trpi lose odrzavanje, dupljak dijelove, lose vozace, lose cese, lose gorivo itd", a gdje god vidim raspravu o Alfama pojavljuje se i ta logika :? Pa zar ga to ne cini losijim i manje izdrzljivim u odnosu na auto koje trpi sve to i i dalje ide i ne kvari se? Mislim sta treba sad, kupiti auto staro 15 godina od 2-3 hiljade maraka i placati svaki veliki servis po 500 maraka jer to auto mora imati samo najbolje ulje, originalne filtere itd.? Da je u pitanju neka ekskluziva tipa stariji Ferrari ili Porsche ili Rolls Royce jos bih i razumio, ali za auto masovne proizvodnje to bas i nije pohvalna cinjenica da moras skrsiti toliko para u odrzavanje samo da se ne bi kvario :? Sa potrosackog/vozackog aspekta to ne moze biti prihvatljivo jer je osnovni kriterij kad kupujes auto za svaki dan je da kupis pouzdano auto sa normalnim troskovima odrzavanja pa tek onda dolazi izgled, "dusa" i sve ostalo. Ovde ne govorim o novim autima iz salona, nego o polovnjacima koji se voze nasim cestama, koliko god vlasnik romantizirao svoje auto to je i dalje polovnjak star 15 godina sa 100-200 hiljada (minimalno) na satu, dakle u svakoj razvijenoj zemlji bi bio zreo za zamjenu.
I ne, ne vozim Golfa dvojku il cetvorku ili Passata ilo sta vec nego Hondu Accord iz 2004 na kojoj mi za 3 i po godine nije ni sijalica pregorila a kamoli sta vise, znaci auto vidi majstora samo i iskljucivo kad se mijenja ulje
Last edited by JedanOdBraceMorica on 23/02/2017 10:20, edited 1 time in total.

JedanOdBraceMorica

#3460 Re: Alfa Romeo

Post by JedanOdBraceMorica » 23/02/2017 10:19

Sorry dupli post :skoljka:

Bullet Tooth Tony

#3461 Re: Alfa Romeo

Post by Bullet Tooth Tony » 23/02/2017 10:41

Evo sta kaze Top Gear za Stelvio ...

Alfa’s technology is lacking a bit, with infotainment graphics and displays that wouldn’t even be top-of-the-line five years ago. Plus, the ride is a bit rough and its all-wheel drive system is really just to help out in some heavy rain or maybe a slightly muddy road. So as all-rounders, the Germans are probably better suited. But for those who want something a bit more exciting, something with flair and that intangible Italian-ness, the Alfa Romeo Stelvio just might pull customers away from the excellent Germans.

:P

ocekujem napad

Image

ElRe

#3462 Re: Alfa Romeo

Post by ElRe » 23/02/2017 11:13

JedanOdBraceMorica wrote:Ja ne kontam ovu logiku "auto ne trpi lose odrzavanje, dupljak dijelove, lose vozace, lose cese, lose gorivo itd", a gdje god vidim raspravu o Alfama pojavljuje se i ta logika :? Pa zar ga to ne cini losijim i manje izdrzljivim u odnosu na auto koje trpi sve to i i dalje ide i ne kvari se? Mislim sta treba sad, kupiti auto staro 15 godina od 2-3 hiljade maraka i placati svaki veliki servis po 500 maraka jer to auto mora imati samo najbolje ulje, originalne filtere itd.? Da je u pitanju neka ekskluziva tipa stariji Ferrari ili Porsche ili Rolls Royce jos bih i razumio, ali za auto masovne proizvodnje to bas i nije pohvalna cinjenica da moras skrsiti toliko para u odrzavanje samo da se ne bi kvario :? Sa potrosackog/vozackog aspekta to ne moze biti prihvatljivo jer je osnovni kriterij kad kupujes auto za svaki dan je da kupis pouzdano auto sa normalnim troskovima odrzavanja pa tek onda dolazi izgled, "dusa" i sve ostalo. Ovde ne govorim o novim autima iz salona, nego o polovnjacima koji se voze nasim cestama, koliko god vlasnik romantizirao svoje auto to je i dalje polovnjak star 15 godina sa 100-200 hiljada (minimalno) na satu, dakle u svakoj razvijenoj zemlji bi bio zreo za zamjenu.
I ne, ne vozim Golfa dvojku il cetvorku ili Passata ilo sta vec nego Hondu Accord iz 2004 na kojoj mi za 3 i po godine nije ni sijalica pregorila a kamoli sta vise, znaci auto vidi majstora samo i iskljucivo kad se mijenja ulje
Alfa je specificna, npr ima ovjes koji je vrh tehnologije u doba kada je konstruisan. Konstruisan je da prizi maksimalni uzitak u voznji i samim tim je slozen i skuplji kod eventualnih popravni. Covjek uzme takav auto za malo novca i onda kada ga treba popraviti to ne radi, auto propada. Ista prica kao i sa vozacima BMWa, npr.
Imamo u firmi Ducata generacijama tj od 1999 godine (2.8D, 2.3 JTD, 2.3 Multijet) i svi su izgurali do 200k km bez ikakvih problema uz redovno odrzavanje. Ja sam imao Lybru 1.9 JTD koja je bila povoljna, solidno usminkana ali je bila "grob". Ulozio sam preko 1000 KM u nju (letva volana, prednji ovjes, radio, elektricni podizaci...) i onda je prodao. Covjek koji je kupio od mene za godinu dana nije nista promijenio na njoj.

Na drugoj strani, ko hoce robustan automobil za prevoz od tacke A do tacke B ima Fiat, VW, Opel i sl.

amar1994

#3463 Re: Alfa Romeo

Post by amar1994 » 23/02/2017 11:16

JedanOdBraceMorica wrote:Ja ne kontam ovu logiku "auto ne trpi lose odrzavanje, dupljak dijelove, lose vozace, lose cese, lose gorivo itd", a gdje god vidim raspravu o Alfama pojavljuje se i ta logika :? Pa zar ga to ne cini losijim i manje izdrzljivim u odnosu na auto koje trpi sve to i i dalje ide i ne kvari se? Mislim sta treba sad, kupiti auto staro 15 godina od 2-3 hiljade maraka i placati svaki veliki servis po 500 maraka jer to auto mora imati samo najbolje ulje, originalne filtere itd.? Da je u pitanju neka ekskluziva tipa stariji Ferrari ili Porsche ili Rolls Royce jos bih i razumio, ali za auto masovne proizvodnje to bas i nije pohvalna cinjenica da moras skrsiti toliko para u odrzavanje samo da se ne bi kvario :? Sa potrosackog/vozackog aspekta to ne moze biti prihvatljivo jer je osnovni kriterij kad kupujes auto za svaki dan je da kupis pouzdano auto sa normalnim troskovima odrzavanja pa tek onda dolazi izgled, "dusa" i sve ostalo. Ovde ne govorim o novim autima iz salona, nego o polovnjacima koji se voze nasim cestama, koliko god vlasnik romantizirao svoje auto to je i dalje polovnjak star 15 godina sa 100-200 hiljada (minimalno) na satu, dakle u svakoj razvijenoj zemlji bi bio zreo za zamjenu.
Accord je klasa za sebe , jbg hahah :D
Samo malo mu plastike unutra ne valjaju , nisu mekane :oops: :mrgreen: :run:

hostapler

#3464 Re: Alfa Romeo

Post by hostapler » 23/02/2017 11:17

Inace su X3,GLC ili Q5 su pojam za terenske sposobnosti i ljudi redovno jasu po dinama sa njima i osvajaju planinske vrhove :oops:
U cemu je Stelvio sigurno bolji. Voznja,dinamika.
Stelvio je sposoban,iako je SUV,odvesti Ring ispod 8min.

Bullet Tooth Tony

#3465 Re: Alfa Romeo

Post by Bullet Tooth Tony » 23/02/2017 11:32

hostapler wrote:Inace su X3,GLC ili Q5 su pojam za terenske sposobnosti i ljudi redovno jasu po dinama sa njima i osvajaju planinske vrhove :oops:
Ma najjaci ikad ... ja cu tebi vjerovat :razz: :D :D

hostapler

#3466 Re: Alfa Romeo

Post by hostapler » 23/02/2017 11:35

Bullet Tooth Tony wrote:
hostapler wrote:Inace su X3,GLC ili Q5 su pojam za terenske sposobnosti i ljudi redovno jasu po dinama sa njima i osvajaju planinske vrhove :oops:
Ma najjaci ikad ... ja cu tebi vjerovat :razz: :D :D
Najbrza limuzina na Ringu.
Najbrzi SUV na Ringu.
2 od 2
nije lose za propalog proizvodjaca :D

P.S.
Mogu ja srati i po temi o BMW,da vam upropastim temu da lici na qrac ;-)
Samo reci,ako hoces,nije problem

johntra

#3467 Re: Alfa Romeo

Post by johntra » 23/02/2017 11:42

Ma dobar je BMW X3, kad mu je u redu reduktor i kad se ne mora rastavljati... :D
Sreća, to nije problem samo kod njega...

evo, ima lik na piku za stoju i po to sredi...

http://www.olx.ba/artikal/17817560/bmw- ... e-mjenjac/

_BataZiv_0809
Nindža revizor

#3468 Re: Alfa Romeo

Post by _BataZiv_0809 » 23/02/2017 11:47

Zato sto Alfa nije zamisljena kao radna masina u kojoj ce se prevoziti kurbani, smederevci i sljakobetonski blokovi.

To je auto za malo specificniju klijentelu o cemu svjedoce proizvodne brojke.

ado-šampion

#3469 Re: Alfa Romeo

Post by ado-šampion » 23/02/2017 12:17

Ma drug zaobidji temu, na ovoj temi kritika nije dozvoljena, odmah udare labelu "mrzitelj Alfi".

Realan Alfist ce ti na ovo reci da je Alfa osjetljivija od drugih auta i da zahteva dublji dzep i cesce popravke nego druga auta, ali da to ide uz Alfu i da je Alfisti takvu prihvataju. A nerealan ce te okretati kao janje na raznju filozofijom kako su dvostruki trokuti zadnji krik tehnike i vrhunski izum :-) ili kako ipak Alfa nije tako osjetljiva i to sto je zakucana za dno staststika pozudanosti zajedno sa svojom maticom, i to decenijama, je samo slucajnost.
Ovi drugi preovladavaju na ovoj temi.

Bullet Tooth Tony

#3470 Re: Alfa Romeo

Post by Bullet Tooth Tony » 23/02/2017 12:24

Zakljucak je da su bas zagrizeni .... mislim razumijem ja to sve i ja sam za BMW-om zagrizen , vozim jedan , pratim , volim .... ali ... ne ovoliko ... ovo je neki novi nivo ... :D :D :D ... ne smijes progovorit ...

johntra

#3471 Re: Alfa Romeo

Post by johntra » 23/02/2017 12:35

Ovo je sekta. :D
Smijete vi progovoriti, ali budite realni, jer vozite auta koja se kvare isto kao i sva ostala auta...pa i Alfe...

sema911s

#3472 Re: Alfa Romeo

Post by sema911s » 23/02/2017 12:38

Komunjaro kazes "Zato sto Alfa nije zamisljena kao radna masina u kojoj ce se prevoziti kurbani, smederevci i sljakobetonski blokovi.

To je auto za malo specificniju klijentelu o cemu svjedoce proizvodne brojke"

A sta to alfa nudi vise od Honde Accord(obje su ff i imaju dizel, i malo tvrdje vjesanje-il sto vi kazete sportskije), koja je razlika izmedju 159jtd i passata tdi( mondea necemo poredit jer je u voznji,brzoj, najbolji FF) ili od vectre, mazde6, 407, c5, avudijaa4, sta to nudi vise od ostalih. Jel sva car auta tri cetri razdvojena fara, znacka, plasticni(mislim kozni) volan.
Ili je car u dizelu sa 140konjova, ili neko nudi bolji MMI,

Nije zamisljena za malu raju ali je za nehljebovice(umjetnike, pjevace, komuniste) te koji kao znaju nesto o zivotu, kao oni procitali mnogo knjiga.

Po toj prici ferrari bi vozili najpametniji a voze ga arapi, rusi, skorojevici, pederi..koji ga vise drze pod plahtom no na cesti, ili je to kao prica sa vel satis, saab, ili ovi moderni osvjesteni sto voze na struju(i vode se pricom voze "zeljeno") a odakle dolazi el.en.. Ili ovi sto ne jedu meso to ko oni nesto specijalno...

Pa se vratis na alfu toliko je specijalna da vise zivi od stare slave no iko, obecavaju nekke nove modele vise no sda, pricate o ulaganju nekih ogromnih suma(svaki ulog se vidi ako si ulozio) koliko ono bi 22milijarde€.

I da je nesto specijalno, to za posebne, zivimo u svijetu koji hoce to najbolje, naj naj(pogledaj primjer prodaje bmw serie 3 u odnosu na mondeo passat ljudi vise placaju sta, bmw mpv).

To alfa nije, bila je. Aali to vrijeme je proslo, kada su se inzinjeri natjecali, kada se tuklo na stazama, doslo je vrijeme da svi imaju ZF sa 8brzina, mcpersona nazad, isti promjer diskova,samsung chip, Siemens-Bosch-MM dijelove... Posebnosti danas ne postoji....

Al dobro ti si pametnijiii

hostapler

#3473 Re: Alfa Romeo

Post by hostapler » 23/02/2017 12:42

Imate temu automobilizam,pa tamo serite sta zelite.
Ovo je tema iskljucivo za Alfa Romeo.
Ovdje mogu samo hvalospjevi :D
Nemojte me tjerati,usrat cu vam svaku temu :D

Bullet Tooth Tony

#3474 Re: Alfa Romeo

Post by Bullet Tooth Tony » 23/02/2017 12:42

johntra wrote:Ovo je sekta. :D
Smijete vi progovoriti, ali budite realni, jer vozite auta koja se kvare isto kao i sva ostala auta...pa i Alfe...
Ja sma super realan ... meni se Alfa svidja , vozio sam par komada ... ali da su ljudi oko mene imali puno problema sa njima ... jesu , cinjenica (mozda je do mene :D :D ) ... 159 ku drug htio zapalit na sred skenderije , a krenuo od hote poslije servisa ... htio da potpise da 3-icu kupi odma ... kupio je u auto kuci , papiri uredni , kilometraza provjerena , mala ... otisao mjenjac nakon 30.000 km voznje

MOLIM VAS .... ne kazem da je 159 losa , super auto , dizajnom vrh ... motor odlican ... ja samo govorim iz svog iskustva ...

Opet , to ne znaci da trici nece otici mjenjac nakon 30.000 , samo ja jos nisam cuo za to :) :)

Ali da zakljucim Giulia je vrh ... znate zasto ... zato sto svaki put kada prodjem pored jedne zastanem i kazem Ah Giulia :D :D
Last edited by Bullet Tooth Tony on 23/02/2017 12:44, edited 1 time in total.

ElRe

#3475 Re: Alfa Romeo

Post by ElRe » 23/02/2017 12:43

ado-šampion wrote:
Realan Alfist ce ti na ovo reci da je Alfa osjetljivija od drugih auta i da zahteva dublji dzep i cesce popravke nego druga auta, ali da to ide uz Alfu i da je Alfisti takvu prihvataju. A nerealan ce te okretati kao janje na raznju filozofijom kako su dvostruki trokuti zadnji krik tehnike i vrhunski izum :-) ili kako ipak Alfa nije tako osjetljiva i to sto je zakucana za dno staststika pozudanosti zajedno sa svojom maticom, i to decenijama, je samo slucajnost.
Ovi drugi preovladavaju na ovoj temi.
Alfa je "osjetljiva" taman onoliko koliko i BMW. Zahtijeva dublji dzep svakako i češće popravke neodrzavanih primjeraka. Alfa kao i Fiat su superiorni na polju mehanike (motori, mjenjaci), Magneti Marelli se u svemu moze porediti sa Boschom.

Cak je i osporavana 159 bila u vrhu klase ako pogledamo voznu dinamiku

https://www.youtube.com/watch?v=zON4bWsl2Ek

Problem Alfe je bila neadekvatna i nedovoljna gama modela. Sada se to sredjuje i Alfa se vraca tamo gdje joj je i mjesto.

Post Reply