BIHAMK - clanstvo

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

User avatar
moranadruga
Posts: 222
Joined: 05/04/2013 17:18

#26 Re: BIHAMK - clanstvo

Post by moranadruga »

holowey wrote:i ja imam pozitivna iskustva sa bihamkom... dva puta sam koristio njihove usluge a placam plus clanarinu od 2002... prvi put u nasoj zemlji, dosli jako brzo i osposobili mi auto za nastavak voznje... drugi put u srbiji, u blizini vranja ostao u defektu... nazvao bihamk, oni sve organizovali, prevoz i slep do servisa ams, te nakon sto se nisam mogao dogovoriti sa ams, slep i prevoz od leskovca do sarajeva... bihamk plus clanarina mi je ustedila masu love jer sam sve usluge platio kuponima... tada su jos clanke kartice bile ustvari knjizice sa kuponima...
da li si se zapitao zasto taj isti bihamk placas dva puta?(clanarinu ti nisu umanjili za 8,00KM) da li se preklapaju njihove obaveze prema tebi?????
da li bi prilikom registracije trebali dobiti neku karticu na kojoj bi tacno bila navedena obaveza bihamka?
mi placamo a niko ne zna koja ima prava.
covjece,samo u kantonu sarajevo je preko 100000 vozila a ti pomnozi sa 8,00KM.silaaaannn novac se slije.
vlastima treba da postavimo pitanje kome, cemu i zasto?
prije par godina prevoznici su postavili to pitanje i neko ih je brzo ucutkao. :D
User avatar
topcam
Posts: 5080
Joined: 08/07/2007 12:49

#27 Re: BIHAMK - clanstvo

Post by topcam »

iceman ze wrote:Dugogodisnji clan BIHAMK-a. Istice mi ovaj mjesec i necu ga produziti.

Nazvao ih da mi ugrade hladnjak u servisu, uzeli sve podatke i rekli da ce nazvati u toku dana, nikad nisu nazvali da mi poprave auto.

Salis se. :lol:

Pa nisu oni mobilni mehanicari all inclusive.
User avatar
holowey
Posts: 8430
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#28 Re: BIHAMK - clanstvo

Post by holowey »

moranadruga wrote:
holowey wrote:i ja imam pozitivna iskustva sa bihamkom... dva puta sam koristio njihove usluge a placam plus clanarinu od 2002... prvi put u nasoj zemlji, dosli jako brzo i osposobili mi auto za nastavak voznje... drugi put u srbiji, u blizini vranja ostao u defektu... nazvao bihamk, oni sve organizovali, prevoz i slep do servisa ams, te nakon sto se nisam mogao dogovoriti sa ams, slep i prevoz od leskovca do sarajeva... bihamk plus clanarina mi je ustedila masu love jer sam sve usluge platio kuponima... tada su jos clanke kartice bile ustvari knjizice sa kuponima...
da li si se zapitao zasto taj isti bihamk placas dva puta?(clanarinu ti nisu umanjili za 8,00KM) da li se preklapaju njihove obaveze prema tebi?????
da li bi prilikom registracije trebali dobiti neku karticu na kojoj bi tacno bila navedena obaveza bihamka?
mi placamo a niko ne zna koja ima prava.
covjece,samo u kantonu sarajevo je preko 100000 vozila a ti pomnozi sa 8,00KM.silaaaannn novac se slije.
vlastima treba da postavimo pitanje kome, cemu i zasto?
prije par godina prevoznici su postavili to pitanje i neko ih je brzo ucutkao. :D
ko kaze da usluga "pomoc na putu" mora biti od strane bihamka? svake godine tender pa ko da vise

kad se nadjes u vnimago, platio bi ti i tri clanarine da ti se pomogne, jos bi pitao treba li jos
User avatar
moranadruga
Posts: 222
Joined: 05/04/2013 17:18

#29 Re: BIHAMK - clanstvo

Post by moranadruga »

holowey wrote:
moranadruga wrote:
holowey wrote:i ja imam pozitivna iskustva sa bihamkom... dva puta sam koristio njihove usluge a placam plus clanarinu od 2002... prvi put u nasoj zemlji, dosli jako brzo i osposobili mi auto za nastavak voznje... drugi put u srbiji, u blizini vranja ostao u defektu... nazvao bihamk, oni sve organizovali, prevoz i slep do servisa ams, te nakon sto se nisam mogao dogovoriti sa ams, slep i prevoz od leskovca do sarajeva... bihamk plus clanarina mi je ustedila masu love jer sam sve usluge platio kuponima... tada su jos clanke kartice bile ustvari knjizice sa kuponima...
da li si se zapitao zasto taj isti bihamk placas dva puta?(clanarinu ti nisu umanjili za 8,00KM) da li se preklapaju njihove obaveze prema tebi?????
da li bi prilikom registracije trebali dobiti neku karticu na kojoj bi tacno bila navedena obaveza bihamka?
mi placamo a niko ne zna koja ima prava.
covjece,samo u kantonu sarajevo je preko 100000 vozila a ti pomnozi sa 8,00KM.silaaaannn novac se slije.
vlastima treba da postavimo pitanje kome, cemu i zasto?
prije par godina prevoznici su postavili to pitanje i neko ih je brzo ucutkao. :D
ko kaze da usluga "pomoc na putu" mora biti od strane bihamka? svake godine tender pa ko da vise

kad se nadjes u vnimago, platio bi ti i tri clanarine da ti se pomogne, jos bi pitao treba li jos
nije bas tako,organizujes se ima jos dobrih ljudi. ali neki stek uvijek moras da imas u djepu.(ne mali)

to za tendere ne znam ali znam da ovde samo bihamk dira,bar u kantonu sarajevo.
hebo tendere to je sve namjesteno,da se lova uzme. :lol:
baja
Posts: 1016
Joined: 23/02/2002 00:00

#30 Re: BIHAMK - clanstvo

Post by baja »

registrujem auto kod BIHAMK-a i dobijem dzabe clanstvo...uvijek su dolazili na moj poziv, a ako se mora cekat to mi odma kaze. Gume mi mjenjali, klemali struju i iz hendeka izvlacili sve na clansku. a nikad marke nisam dao.
jaran u CG ostvario pravo popravke auta (+atp), nije EURO dao!
User avatar
malawi
Posts: 152
Joined: 18/06/2011 17:29

#31 Re: BIHAMK - clanstvo

Post by malawi »

moranadruga wrote:
holowey wrote:i ja imam pozitivna iskustva sa bihamkom... dva puta sam koristio njihove usluge a placam plus clanarinu od 2002... prvi put u nasoj zemlji, dosli jako brzo i osposobili mi auto za nastavak voznje... drugi put u srbiji, u blizini vranja ostao u defektu... nazvao bihamk, oni sve organizovali, prevoz i slep do servisa ams, te nakon sto se nisam mogao dogovoriti sa ams, slep i prevoz od leskovca do sarajeva... bihamk plus clanarina mi je ustedila masu love jer sam sve usluge platio kuponima... tada su jos clanke kartice bile ustvari knjizice sa kuponima...
da li si se zapitao zasto taj isti bihamk placas dva puta?(clanarinu ti nisu umanjili za 8,00KM) da li se preklapaju njihove obaveze prema tebi?????
da li bi prilikom registracije trebali dobiti neku karticu na kojoj bi tacno bila navedena obaveza bihamka?
mi placamo a niko ne zna koja ima prava.
covjece,samo u kantonu sarajevo je preko 100000 vozila a ti pomnozi sa 8,00KM.silaaaannn novac se slije.
vlastima treba da postavimo pitanje kome, cemu i zasto?
prije par godina prevoznici su postavili to pitanje i neko ih je brzo ucutkao. :D

Buraz, ovdje pisemo oko iskustava i to...ti zapeo oko nekakvih para i tvojih matematika. Bitno je da za ono sto platimo, dobijemo extra uslugu. Daj kakvo konkretno iskustvo i to.
Desi se nezgoda: Vatrogasci izvade povrijedjene, Hitna ih odveze i pruzi prvu pomoc, Policija odradi uvidjaj, BIHAMK ukloni vozila, Putari ociste ulicu. Narodu je ovo djaba i to je poenta price. Nase je da ove institucije natjeramo da pruze sto kvalitetniju uslugu za ono sto smo platili i da razmijenimo iskustva.
Nista nemamo od price, koliko se za sta izdvaja, jer nismo adekvatni da o tome raspravljamo.

Za razliku od tebe, ja imam extra iskustva i pohvale za ekipu koja mi je pomogla vise puta. Najvise sam se obradovao kada mi je dijete u prvom (1) razredu dobilo Bojanku, Bojice, Linijar i neke prospekte oko sigurnosti saobracaja, prelaska preko pjesackog i te stvari. Sve im dali iz BIHAMK-a u skoli i organizovali predavanje. Doslo dijete sretno iz skole ko da je dobilo svemirski brod, a u kuci Bojica za bacanje. Sto se mojih 8KM tice, halal im svaki fening, jer mislim da sam iskoristio puno vise od toga.
loodilolol
Posts: 51
Joined: 03/10/2012 21:19

#32 Re: BIHAMK - clanstvo

Post by loodilolol »

da li si se zapitao zasto taj isti bihamk placas dva puta?(clanarinu ti nisu umanjili za 8,00KM) da li se preklapaju njihove obaveze prema tebi?????
da li bi prilikom registracije trebali dobiti neku karticu na kojoj bi tacno bila navedena obaveza bihamka?
mi placamo a niko ne zna koja ima prava.
covjece,samo u kantonu sarajevo je preko 100000 vozila a ti pomnozi sa 8,00KM.silaaaannn novac se slije.
vlastima treba da postavimo pitanje kome, cemu i zasto?
prije par godina prevoznici su postavili to pitanje i neko ih je brzo ucutkao. :D[/quote]

ko kaze da usluga "pomoc na putu" mora biti od strane bihamka? svake godine tender pa ko da vise

kad se nadjes u vnimago, platio bi ti i tri clanarine da ti se pomogne, jos bi pitao treba li jos[/quote]

nije bas tako,organizujes se ima jos dobrih ljudi. ali neki stek uvijek moras da imas u djepu.(ne mali)

to za tendere ne znam ali znam da ovde samo bihamk dira,bar u kantonu sarajevo.
hebo tendere to je sve namjesteno,da se lova uzme. :lol:[/quote]

Ti ocito nisi nikad ostao u kvaru i iskoristio neke usluge. Sve je ok po mahali, pa ti svi pomognu. Sa djecom i suprugom u vukojebini u drugoj drzavi u pola noci, BIHAMK Plus mi je valjo para. Nije stvar vise ni placanja, jel ovako ili onako. Ljudi sve organizovase, dodje ADAC poravi neku sitnicu, dovidjenja-prijatno. Kad sam se vratio otisao da im odnesem cokoladu i coca-colu da se zahvalim ekipi u centrali 1282, medjutim nisu htjeli uzeti - kazu zabranjeno uzimati bilo kakve poklone, to je njihov posao da pomazu. Poslije sam im se pismeno zahvalio i nadam se da je ekipa koja mi je pomogla, dobila neku nagradu. Momcima svaka cast. :bih: :bih: :bih:
loodilolol
Posts: 51
Joined: 03/10/2012 21:19

#33 Re: BIHAMK - clanstvo

Post by loodilolol »

moranadruga wrote:
holowey wrote:i ja imam pozitivna iskustva sa bihamkom... dva puta sam koristio njihove usluge a placam plus clanarinu od 2002... prvi put u nasoj zemlji, dosli jako brzo i osposobili mi auto za nastavak voznje... drugi put u srbiji, u blizini vranja ostao u defektu... nazvao bihamk, oni sve organizovali, prevoz i slep do servisa ams, te nakon sto se nisam mogao dogovoriti sa ams, slep i prevoz od leskovca do sarajeva... bihamk plus clanarina mi je ustedila masu love jer sam sve usluge platio kuponima... tada su jos clanke kartice bile ustvari knjizice sa kuponima...
da li si se zapitao zasto taj isti bihamk placas dva puta?(clanarinu ti nisu umanjili za 8,00KM) da li se preklapaju njihove obaveze prema tebi?????
da li bi prilikom registracije trebali dobiti neku karticu na kojoj bi tacno bila navedena obaveza bihamka?
mi placamo a niko ne zna koja ima prava.
covjece,samo u kantonu sarajevo je preko 100000 vozila a ti pomnozi sa 8,00KM.silaaaannn novac se slije.
vlastima treba da postavimo pitanje kome, cemu i zasto?
prije par godina prevoznici su postavili to pitanje i neko ih je brzo ucutkao. :D

moranadruga, Ti se izgleda registrovao na forum samo da blatis po BIHAMK-u. Nego, ti nama ispricaj sta su ti uradili :D
User avatar
malawi
Posts: 152
Joined: 18/06/2011 17:29

#34 Re: BIHAMK - clanstvo

Post by malawi »

loodilolol wrote:
moranadruga wrote:
holowey wrote:i ja imam pozitivna iskustva sa bihamkom... dva puta sam koristio njihove usluge a placam plus clanarinu od 2002... prvi put u nasoj zemlji, dosli jako brzo i osposobili mi auto za nastavak voznje... drugi put u srbiji, u blizini vranja ostao u defektu... nazvao bihamk, oni sve organizovali, prevoz i slep do servisa ams, te nakon sto se nisam mogao dogovoriti sa ams, slep i prevoz od leskovca do sarajeva... bihamk plus clanarina mi je ustedila masu love jer sam sve usluge platio kuponima... tada su jos clanke kartice bile ustvari knjizice sa kuponima...
da li si se zapitao zasto taj isti bihamk placas dva puta?(clanarinu ti nisu umanjili za 8,00KM) da li se preklapaju njihove obaveze prema tebi?????
da li bi prilikom registracije trebali dobiti neku karticu na kojoj bi tacno bila navedena obaveza bihamka?
mi placamo a niko ne zna koja ima prava.
covjece,samo u kantonu sarajevo je preko 100000 vozila a ti pomnozi sa 8,00KM.silaaaannn novac se slije.
vlastima treba da postavimo pitanje kome, cemu i zasto?
prije par godina prevoznici su postavili to pitanje i neko ih je brzo ucutkao. :D

moranadruga, Ti se izgleda registrovao na forum samo da blatis po BIHAMK-u. Nego, ti nama ispricaj sta su ti uradili :D
Nemere halalit onih 8KM a nista nije iskoristio. Trebo si bolan namjerno auto pokvarit. :lol:
User avatar
mirnisan
Posts: 363
Joined: 11/12/2008 21:11
Location: zadnja mahala bb

#35 Re: BIHAMK - clanstvo

Post by mirnisan »

loodilolol wrote:
moranadruga wrote:
holowey wrote:i ja imam pozitivna iskustva sa bihamkom... dva puta sam koristio njihove usluge a placam plus clanarinu od 2002... prvi put u nasoj zemlji, dosli jako brzo i osposobili mi auto za nastavak voznje... drugi put u srbiji, u blizini vranja ostao u defektu... nazvao bihamk, oni sve organizovali, prevoz i slep do servisa ams, te nakon sto se nisam mogao dogovoriti sa ams, slep i prevoz od leskovca do sarajeva... bihamk plus clanarina mi je ustedila masu love jer sam sve usluge platio kuponima... tada su jos clanke kartice bile ustvari knjizice sa kuponima...
da li si se zapitao zasto taj isti bihamk placas dva puta?(clanarinu ti nisu umanjili za 8,00KM) da li se preklapaju njihove obaveze prema tebi?????
da li bi prilikom registracije trebali dobiti neku karticu na kojoj bi tacno bila navedena obaveza bihamka?
mi placamo a niko ne zna koja ima prava.
covjece,samo u kantonu sarajevo je preko 100000 vozila a ti pomnozi sa 8,00KM.silaaaannn novac se slije.
vlastima treba da postavimo pitanje kome, cemu i zasto?
prije par godina prevoznici su postavili to pitanje i neko ih je brzo ucutkao. :D

moranadruga, Ti se izgleda registrovao na forum samo da blatis po BIHAMK-u. Nego, ti nama ispricaj sta su ti uradili :D
Valjda mu nisu kupili bojanku. Vidis kako je jaro sretan zbog bojanke. :-)
Vjerovatno vas dvojica radite u BIHAMKU pa vam sve potaman. :lol:
User avatar
em11r
Posts: 942
Joined: 14/03/2012 16:28
Location: TuzlOk

#36 Re: BIHAMK - clanstvo

Post by em11r »

Slagat cu mozda ali za 7 KM mozete dodati jos jednu "osobu" tj auto na postojecu ATP ili ATP+.

Posto imam 2 auta, moje i suprugino a imam ATP+ pitao sam ih kako da i ona moze "koristit" nedo Bog u slucaju cega, kazu dodji do poslovnice 7 KM da dodamo i njeno ime na clanarinu.

Jest 70 KM ali moze ustediti hiljade ...
User avatar
em11r
Posts: 942
Joined: 14/03/2012 16:28
Location: TuzlOk

#37 Re: BIHAMK - clanstvo

Post by em11r »

Evo nasao sam poruku

PS: I sve sam odradio preko neta prijavu ovo ono za 3 dana kartica dosla kuci sto bi se moglo zakljuciti da su se dali na poslovnost.

Image
goran16v
Posts: 10140
Joined: 20/09/2011 09:02

#38 Re: BIHAMK - clanstvo

Post by goran16v »

Meni je drago da je ipak neko zadovoljan BIHAMK-om, da onih 8,00 KM koje platimo koncesionaru za pomoc na cesti tj BIHAMK-u i pare od clanarina nisu bacene u bunar nego da sistem ipak funkcionise za razliku od vecine stvari u ovoj drzavi.
sLLayer
Posts: 567
Joined: 31/03/2009 21:39

#39 Re: BIHAMK - clanstvo

Post by sLLayer »

Imao sam problem sa autom pukne mi PK remen i zapetlja se oko remenice, zovnem bihamk i prvo su mi pola sata zajebavali da se pomoc placa a znam da imam tu mogucnost 1-2 besplatan izlazak, da bi na kraju morali izac jer sam bio upoznat sa tim pravilom. Dalje kad je dosao na lice mjesta kaze mi to ne radimo mogu ti samo slep sluzbu zovnut iako sam mu samo trazio da raspetlja remen, da ga skine da mogu vozit, trazim mu klijesta i kljuc za blatobran reko sam cu skinuti daj mi samo kljuc, kaze ne smijemo posudjivati alat. Eh eto koje iskustvo sa Bihamkom i oni sad ocekuju od mene da uzmem neki njihov paket :lol:
User avatar
drndalo
Posts: 22805
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#40 Re: BIHAMK - clanstvo

Post by drndalo »

Ja sa tom pomoci na cesti od sat imam OK iskustva, zvao sam ih 2-3x da me preklemaju, i bili su tacni i ljubazni. Jednom sam imao veci kvar elektonike paljenja, i taj "pomocnik" nije mogao pomoci, jer nije imao dio... Nedelja popodne, nista ne radi. Sreca pa je bilo blizu SA, i pozvase slepu, koja nas je odvezla do servisa, a slepanje sam mogao platiti kuponom koji sam odmah i kupio kod vozaca...

Negativno iskustvo je bilo kada sam trebao slepanje udarenog auta 30-ak km od SA (nije trebalo izvlaciti auto iz hendeka, nego dovuci sa parkinga), nista ne nude telefonom od pogodnosti, cijena 50% visa od privatnog slepadzije kojeg sam zvao nakon njih... Elem, i ovako i onako...
User avatar
moranadruga
Posts: 222
Joined: 05/04/2013 17:18

#41 Re: BIHAMK - clanstvo

Post by moranadruga »

drndalo wrote:Ja sa tom pomoci na cesti od sat imam OK iskustva, zvao sam ih 2-3x da me preklemaju, i bili su tacni i ljubazni. Jednom sam imao veci kvar elektonike paljenja, i taj "pomocnik" nije mogao pomoci, jer nije imao dio... Nedelja popodne, nista ne radi. Sreca pa je bilo blizu SA, i pozvase slepu, koja nas je odvezla do servisa, a slepanje sam mogao platiti kuponom koji sam odmah i kupio kod vozaca...

Negativno iskustvo je bilo kada sam trebao slepanje udarenog auta 30-ak km od SA (nije trebalo izvlaciti auto iz hendeka, nego dovuci sa parkinga), nista ne nude telefonom od pogodnosti, cijena 50% visa od privatnog slepadzije kojeg sam zvao nakon njih... Elem, i ovako i onako...
ne vidim razlog zasto polemika oko necega sto bi svakom normalnom trebalo da bude jasno.bihamk je tu kad ti trba otkloniti sitni kvar,kad si u buli i kad treba slepati njih nema ni na mapi.ZASTO????????????????? ZATO STO SU NAM SITNE POMOCI BITNIJE OD ONIH KAD OSTANETE NA CESTI SA UNISTENIM AUTOM I I PORODICOM KOJOJ JE POTREBNA POMOC LIJECNIKA.ZIVI BILI I OVO NIKAD NE DOZIVILI.

ZELIM VAM DA NIKAD NE DOZIVITE UDES.MNOGO SRECE NA CESTAMA BIH A I SIRE. :-D
UPOSLENIM U BIHAMKU ZELIM VISE SLUHA ZA ONE KOJI IM OMOGUCUJU LAGODAN ZIVOT I VISOKE PLACE.TOLIKO. :-D
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#42 Re: BIHAMK - clanstvo

Post by 530i »

Obaveznih 8KM BIHAMK i neobavezni koji košta i do 100KM nisu isto!
Ko putuje sa starijim ili autom sa više kilometara po Kraljevu i sličnim destinacijama svaki mjesec sasvim je ok uplatiti to!
Ono što je problematično je ta činjenica da je obavezno platiti bez obzira htjeli vi to ili ne, iskoristili to ili ne. I za te "besplatne" usluge su većinom dilajle koje maksimalno znaju napumpati ili zamijeniti gumu...za nešto više od toga baš i nisu sposobni. Govorim iz ličnog iskustva.
goran16v
Posts: 10140
Joined: 20/09/2011 09:02

#43 Re: BIHAMK - clanstvo

Post by goran16v »

Meni isto nije jasna ta kuknjava za 8 KM godisnje za tzv SPI koji na podrucju dijela FBIH radi BIHAMK i racunica koliko ima auta pa puta 8 KM kolka je cifra i da su sve to talovi.
Te pare se daju koncesionaru (kod nas je to BIHAMK) da uopste mogao postojati i da imamo koga nazvati kad nam zatreba jer od dobrovoljnih clanarina ne bi prezivjeli da su ADAC a ne BIHAMK. Niko se ne pita otkud sva ta vozila u ljudi onda kad nam zatrebaju i odakle pare da se sve to placa dok nam ne trebaju?1 Od 96 sam platio min 40 registracija, a nikad nisam (na srecu) pozvao BIHAMK i sad bi trebao da racunam kako je to nepotreban trosak i pljacka, a sutra mi se moze desiti da mi zatrebaju i da bi usluga koju pokriva tih 8 KM godisnje u regularnim komercijalnim uslovima bila skuplja nego sve sto sam dosad platio!
User avatar
akcid
Posts: 1901
Joined: 09/04/2013 13:49
Location: Sarajevo

#44 Re: BIHAMK - clanstvo

Post by akcid »

goran16v wrote:Meni isto nije jasna ta kuknjava za 8 KM godisnje za tzv SPI koji na podrucju dijela FBIH radi BIHAMK i racunica koliko ima auta pa puta 8 KM kolka je cifra i da su sve to talovi.
Te pare se daju koncesionaru (kod nas je to BIHAMK) da uopste mogao postojati i da imamo koga nazvati kad nam zatreba jer od dobrovoljnih clanarina ne bi prezivjeli da su ADAC a ne BIHAMK. Niko se ne pita otkud sva ta vozila u ljudi onda kad nam zatrebaju i odakle pare da se sve to placa dok nam ne trebaju?1 Od 96 sam platio min 40 registracija, a nikad nisam (na srecu) pozvao BIHAMK i sad bi trebao da racunam kako je to nepotreban trosak i pljacka, a sutra mi se moze desiti da mi zatrebaju i da bi usluga koju pokriva tih 8 KM godisnje u regularnim komercijalnim uslovima bila skuplja nego sve sto sam dosad platio!
Upravo tako :thumbup: :thumbup:
User avatar
malawi
Posts: 152
Joined: 18/06/2011 17:29

#45 Re: BIHAMK - clanstvo

Post by malawi »

goran16v wrote:Meni isto nije jasna ta kuknjava za 8 KM godisnje za tzv SPI koji na podrucju dijela FBIH radi BIHAMK i racunica koliko ima auta pa puta 8 KM kolka je cifra i da su sve to talovi.
Te pare se daju koncesionaru (kod nas je to BIHAMK) da uopste mogao postojati i da imamo koga nazvati kad nam zatreba jer od dobrovoljnih clanarina ne bi prezivjeli da su ADAC a ne BIHAMK. Niko se ne pita otkud sva ta vozila u ljudi onda kad nam zatrebaju i odakle pare da se sve to placa dok nam ne trebaju?1 Od 96 sam platio min 40 registracija, a nikad nisam (na srecu) pozvao BIHAMK i sad bi trebao da racunam kako je to nepotreban trosak i pljacka, a sutra mi se moze desiti da mi zatrebaju i da bi usluga koju pokriva tih 8 KM godisnje u regularnim komercijalnim uslovima bila skuplja nego sve sto sam dosad platio!
Upravo to sto si napisao :thumbup: . Svaki mjesec placamo Policiju, Sudove, razna Ministarstva, Opstine, BIHAMK, HITNU, Bolnice, Vatrogasce i svasta nesta. Bitno je da razmjenjujemo iskustva a oni o kojima pisemo sigurno ovo citaju, pa ce valjda sta promijeniti.
Crna hronika je puna saobracajnih nezgoda i belaja. Sva ta auta ukoni BIHAMK po nalogu policije, suda, vjestaka i koga vec. Svi slusamo stanja na putevima i ostale informacije. Sve smo mi to platili i koristimo. Neko vise, neko manje.
To isto vazi i za ostale, npr. placamo Vatrogasce a sta su kod nas kuci gasili. Bolje da mi ne dolaze, ali neka ih. Placamo Hitnu, neka je, i dabogda mi ne trebala, itd... Sistem hitnih sluzbi mora da funkcionise, ako nekome zatreba.
Raja je bezobrazna i hoce na sve da imaju pravo a da nista ne placaju...
goran16v
Posts: 10140
Joined: 20/09/2011 09:02

#46 Re: BIHAMK - clanstvo

Post by goran16v »

Otprilike je to glavni razlog, uhvate se tih 8 KM kao da je 8 hiljada.
Svi pisu/pricaju o tome kako za tih 8 KM zvonu BIHAMK koji dodje i nesto intervenise, a niko ne spomene da takav izlazak u nekom grubom prosjeku kosta BIHAMK min 30 KM i niko se ne zapita ko pokriva razliku. Takodjer, pominju se neke silne pare, a da bi se samo registrovao jedan njihov auto (ne kamion) je potrebno 75 reg. vozila, preko 150 reg. vozila za jednu platu jednog uposlenika jedan mjesec, odnosno min 1800 reg. vozila za godisnju platu. Sad treba to malo pomnoziti koliko vozila i kamiona treba da nam relativno brzo izadju na lice mjesta, koliko ljudi treba da ti se neko odmah javi na telefon, da ti da informaciju o stanju na cestama pa na sve to dodati troskove odrzavanja vozila, nabavke alata i opreme, ostalog materijala, struja itd.
User avatar
chelo
Posts: 657
Joined: 13/02/2010 18:47
Location: Sarajevo

#47 Re: BIHAMK - clanstvo

Post by chelo »

goran16v wrote:...Takodjer, pominju se neke silne pare, a da bi se samo registrovao jedan njihov auto (ne kamion) je potrebno 75 reg. vozila, preko 150 reg. vozila za jednu platu jednog uposlenika jedan mjesec, odnosno min 1800 reg. vozila za godisnju platu...
150x8=1200 KM. Vjerujem da si mislio bruto. Mislis da je 8 KM taksa za sve kategorije vozila? Rekao bih da je zajednu platu potrebno dosta manje. Vece kategorije daju vise. S druge strane potrazuju svoje i pruzanjem usluga strancima na cesti (refundacijom u maticnoj zemlji), servisom, auto dijelovima, clanstvima. Lutrija je to cista. Kuca dobija.

edit: naravno, pozdrav bihamku - pozitivna iskustva do sada.
User avatar
chelo
Posts: 657
Joined: 13/02/2010 18:47
Location: Sarajevo

#48 Re: BIHAMK - clanstvo

Post by chelo »

malawi wrote:...Sva ta auta ukoni BIHAMK po nalogu policije, suda, vjestaka i koga vec. Svi slusamo stanja na putevima i ostale informacije. Sve smo mi to platili i koristimo. Neko vise, neko manje.
Ne brini, drzava to plati. Ali drzava uradi "rebalans" kaznama.
goran16v
Posts: 10140
Joined: 20/09/2011 09:02

#49 Re: BIHAMK - clanstvo

Post by goran16v »

chelo wrote:
goran16v wrote:...Takodjer, pominju se neke silne pare, a da bi se samo registrovao jedan njihov auto (ne kamion) je potrebno 75 reg. vozila, preko 150 reg. vozila za jednu platu jednog uposlenika jedan mjesec, odnosno min 1800 reg. vozila za godisnju platu...
150x8=1200 KM. Vjerujem da si mislio bruto. Mislis da je 8 KM taksa za sve kategorije vozila? Rekao bih da je zajednu platu potrebno dosta manje. Vece kategorije daju vise. S druge strane potrazuju svoje i pruzanjem usluga strancima na cesti (refundacijom u maticnoj zemlji), servisom, auto dijelovima, clanstvima. Lutrija je to cista. Kuca dobija.

edit: naravno, pozdrav bihamku - pozitivna iskustva do sada.
Naravno, trosak je bruto, a ne neto plata. Ja sam ti dao prostu racunicu koliko putnickih vozila mora biti reg. za jednu platu jedan mjesec i to manja od 800 KM i tu nema jel potrebni vise ili manje. S te druge strane su komercijalne usluge niko te ne tjera, ali ovdje je prica onih obaveznih 8 KM na koje se ljudi zale. 8 KM praktnicno ne moze pokriti troskove goriva za jedan poziv, a gdje su vozilo, alat, oprema mehanicar? Kad je belaj tu racunicu niko ne izvodi, nego je kuknjava kad se plati 8 KM i ne iskoristis.
Ja pojma nemam ko su bili i ko su sad direktori BIHAMK-a da bih nekog branio, ali istina je da se dugo nije znalo sta tih 8 KM pokriva jer BIHAMK nikad nije uradio adekvatnu kampanju nego je hinjski zakonsku obavezu oglasavanja sveo na jedan mali placeni crno/bjeli oglas bez loga i znaka BIHAMK-a u dnevnim novinama kakvih je 50 svaki dan (sipak ce ga prosjecni citalac vidjeti) pa su se ljudi pitali sta placaju! Odkad se proculo i saznalo stvar je bitno drugacija, ljudi zovu i itekako koriste svoja prava.
User avatar
Truba
Posts: 81667
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#50 Re: BIHAMK - clanstvo

Post by Truba »

neka je akcija u prosincu da nije prevara
izgleda jeftinije 7 maraka online ako se prijavi
Post Reply