Izgubljene reg. tablice

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

damar
Posts: 68
Joined: 19/05/2005 15:49
Location: Sarajevo

#51 Re: Izgubljene reg. tablice

Post by damar »

Miki123 wrote:
Tri trebaš samo da odeš u MUP i prijaviš nestanak registaeske tablice, ostalo mogu ja uz naplatu usluge od 20,00KM+PDV sa fizikalnim računom.

Nadam se da ti nije problem ovaj FIZIKALNI račun jer 9'% firmi koje rade ovau djelatnost uopšte nema prijavljenu firmu.

lp

www.proex.ba
User avatar
Miki123
Posts: 1788
Joined: 23/09/2007 12:44

#52 Re: Izgubljene reg. tablice

Post by Miki123 »

Valjda se kaže fiskalni račun... :-D
LeKo
Posts: 1485
Joined: 07/05/2004 12:52
Location: AP

#53 Re: Izgubljene reg. tablice

Post by LeKo »

Ima tablica u Blažuju, okačena na stubu ispred auto praonice, 300 m poslije Cole iz pravca SA, čini mi se da počinje s K80...
damar
Posts: 68
Joined: 19/05/2005 15:49
Location: Sarajevo

#54 Re: Izgubljene reg. tablice

Post by damar »

Miki123 wrote:Valjda se kaže fiskalni račun... :-D

Hvala na ispravci, do mene je. :)
User avatar
Ateista
Posts: 46504
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#55 Re: Izgubljene reg. tablice

Post by Ateista »

LeKo wrote:Ima tablica u Blažuju, okačena na stubu ispred auto praonice, 300 m poslije Cole iz pravca SA, čini mi se da počinje s K80...
Hvala, ali nije ni ta moja. :thumbup:
florasita
Posts: 1
Joined: 07/04/2013 17:20

#56 Re: Izgubljene reg. tablice

Post by florasita »

Pozdrav svima,
samo da bacim jednu molbicu, ako nije frka. Izgubljena jedna registarska tablica na relaciji Rakovica - Buća Potok. Broj tablice je T57-A-X39 pa eto, ako neko slučajno ugleda istu neka se javi :-)
hvala
zLatk0
Posts: 1283
Joined: 05/07/2009 01:21

#57 Re: Izgubljene reg. tablice

Post by zLatk0 »

Jesi prijavio u policiju, da te ne doceka raznih kazni?
SaMaster
Posts: 927
Joined: 06/03/2005 16:05

#58 Re: Izgubljene reg. tablice

Post by SaMaster »

I ja sam danas negdje zijanio zablicu ili ju je neko maznuo. U svakom slucaju ako neko vidi negdje zakacenu, registarskih oznaka O03-A-346 neka se javi. Relacija: Ciglane - Otoka...

Nadjeno!
User avatar
Nabucco
Posts: 1336
Joined: 13/06/2012 19:45

#59 Re: Izgubljene reg. tablice

Post by Nabucco »

Eh ovako, i ja sam nesretnik kojem su majstori izgubili tablicu, sad sam u proceduri ganjanja novih. Odradio sam prijavu, službene novine, razne kopije i predao u MUP i rekli mi da ce za 7 dana biti gotova neka potvrda i onda sa tom potvrdom otici na salter i predati za nove tablice. Eh sada me zanima, sta kada bude gotova ta potvrda. Koliko cu morati uplatiti i koliko se ceka nova tablica i da li cu moci u tom periodu da vozim ?


EDIT: Potvrda od Mupa ce mi biti gotova u petak.
zrakomlat
Posts: 10240
Joined: 23/09/2012 17:22

#60 Re: Izgubljene reg. tablice

Post by zrakomlat »

Nabucco wrote:Eh ovako, i ja sam nesretnik kojem su majstori izgubili tablicu, sad sam u proceduri ganjanja novih. Odradio sam prijavu, službene novine, razne kopije i predao u MUP i rekli mi da ce za 7 dana biti gotova neka potvrda i onda sa tom potvrdom otici na salter i predati za nove tablice. Eh sada me zanima, sta kada bude gotova ta potvrda. Koliko cu morati uplatiti i koliko se ceka nova tablica i da li cu moci u tom periodu da vozim ?


EDIT: Potvrda od Mupa ce mi biti gotova u petak.
Izdaće ti nove tablice, drugi brojevi, a tu jednu ćeš im vratiti. Tablice su inače 20 KM, ali pošto ti, pretpostavljam, vrijedi registracija, platićeš duplo, dakle 40 KM. Osim toga, plaćaš i novu saobraćajnu, koja je 5 KM, s tim da im moraš odnijeti i vlasničku, da upišu nove tablice, ako još ima mjesta u njoj. Kantonalna taksa za nove papire je 11 KM. Nekih 60 KM još računaj. Ovo su podaci za HNK, mislim da je slično u svakom kantonu.

Najbolje ti je da to odradiš u ponedeljak, da ti nebi uzeli tablicu pa nećeš preko vikenda moći voziti. A onda odeš u ponedeljak rano, i vjerovatno će biti gotovo isti dan.
Kod nas je moguće zamoliti službenike da im vratiš staru tablicu kad dođeš po novu. Možeš i to pokušati.
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#61 Re: Izgubljene reg. tablice

Post by 530i »

Nek majstori plate, kad su je majstorski izgubili...
User avatar
Nabucco
Posts: 1336
Joined: 13/06/2012 19:45

#62 Re: Izgubljene reg. tablice

Post by Nabucco »

530i wrote:Nek majstori plate, kad su je majstorski izgubili...
Majstori se prave da tablica nije bila na autu kada je stiglo, ja imam dokaz da jeste a oni tvrde da je možda spala prilikom transporta jer je auto bilo udareno, a ja opet tvrdim da nije jer sam je ja pokušao skinuti ali nisam uspio zato sto je bila zanitovana na 4 mjesta. Luda kuća .

Znaci još 60ak KM da spremim. Kako cu voziti auto ako im moram dati saobracajnu i vlasnicku ?
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#63 Re: Izgubljene reg. tablice

Post by 530i »

Najbolje pauziraj par dana dok to ne riješiš, bez tablica će te svaki put policija zaustavljati. Dok im objasniš i pokažeš, lakše je ići i taksijem...
User avatar
Nabucco
Posts: 1336
Joined: 13/06/2012 19:45

#64 Re: Izgubljene reg. tablice

Post by Nabucco »

530i wrote:Najbolje pauziraj par dana dok to ne riješiš, bez tablica će te svaki put policija zaustavljati. Dok im objasniš i pokažeš, lakše je ići i taksijem...
Vozim sa jednom, drugu sam isprintao, zaustavljen sam jednom u RSu i nije bilo problema, neki dan sam išao u Mostar, prošo 3-4 kontrole, nisu me skretali. Vjerovatno kada predam saobracajnu i vlasnicku, da cu napraviti pauzu. Koliko je otprilike vremenski potrebno za nove tablice ? Da li ih oni imaju na stanju u Sarajevu, pa samo broj tablica koje imaju na stanju upišu u saobracajnu i vlasnicku ?
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#65 Re: Izgubljene reg. tablice

Post by tempuser »

Koliko ja znam izdaje je nova Potvrda o registraciji sa novim reg. br. i cijela procedura traje kao i kad redovno registrujes auto.
User avatar
Nabucco
Posts: 1336
Joined: 13/06/2012 19:45

#66 Re: Izgubljene reg. tablice

Post by Nabucco »

tempuser wrote:Koliko ja znam izdaje je nova Potvrda o registraciji sa novim reg. br. i cijela procedura traje kao i kad redovno registrujes auto.
Inace registrujem preko nekog covjeka, dam pare on odradi sve, cak odveze i auto na tehnicki. Pa se ja bas sad i ne sjecam koliko to traje. Posto cu dobiti potvrdu u petak 12.6, i ako predam taj dan za nove tablice i ostale pratece dokumente da li ce biti gotovo do iduceg petka ( 19.6) ?
User avatar
Danguba
Posts: 12106
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#67 Re: Izgubljene reg. tablice

Post by Danguba »

zrakomlat wrote:
Nabucco wrote:Eh ovako, i ja sam nesretnik kojem su majstori izgubili tablicu, sad sam u proceduri ganjanja novih. Odradio sam prijavu, službene novine, razne kopije i predao u MUP i rekli mi da ce za 7 dana biti gotova neka potvrda i onda sa tom potvrdom otici na salter i predati za nove tablice. Eh sada me zanima, sta kada bude gotova ta potvrda. Koliko cu morati uplatiti i koliko se ceka nova tablica i da li cu moci u tom periodu da vozim ?


EDIT: Potvrda od Mupa ce mi biti gotova u petak.
Izdaće ti nove tablice, drugi brojevi, a tu jednu ćeš im vratiti. Tablice su inače 20 KM, ali pošto ti, pretpostavljam, vrijedi registracija, platićeš duplo, dakle 40 KM. Osim toga, plaćaš i novu saobraćajnu, koja je 5 KM, s tim da im moraš odnijeti i vlasničku, da upišu nove tablice, ako još ima mjesta u njoj. Kantonalna taksa za nove papire je 11 KM. Nekih 60 KM još računaj. Ovo su podaci za HNK, mislim da je slično u svakom kantonu.

Najbolje ti je da to odradiš u ponedeljak, da ti nebi uzeli tablicu pa nećeš preko vikenda moći voziti. A onda odeš u ponedeljak rano, i vjerovatno će biti gotovo isti dan.
Kod nas je moguće zamoliti službenike da im vratiš staru tablicu kad dođeš po novu. Možeš i to pokušati.
:shock: :shock: :jbt:

koja smo mi zemlja u p.m.

prije par dana tip mi kukom ostetio tablicu. da ne bi popunjavao obrazac on mi ponudio €50 da to regulisem. na internetu nasao stotine firmi koje izradjuju tablice. otisao u prvu i rekao sta mi treba. posto je reljefna(kao zalijepljena plasticna slova i brojevi) kostala me €19,95 i uzeli moju ostecenu. na licu mjesta sve zavrsio za 10 min.
u slucaju da sam izgubio jednu ili obje, izradjuju se dvije tablice s'time sto se stavlja sitni broj 1 da se zna da su jedne izgubljene/unistene. oni to prijave u centralni registar i opet sve traje 10 min.
zrakomlat
Posts: 10240
Joined: 23/09/2012 17:22

#68 Re: Izgubljene reg. tablice

Post by zrakomlat »

Danguba wrote: :shock: :shock: :jbt:

koja smo mi zemlja u p.m.

prije par dana tip mi kukom ostetio tablicu. da ne bi popunjavao obrazac on mi ponudio €50 da to regulisem. na internetu nasao stotine firmi koje izradjuju tablice. otisao u prvu i rekao sta mi treba. posto je reljefna(kao zalijepljena plasticna slova i brojevi) kostala me €19,95 i uzeli moju ostecenu. na licu mjesta sve zavrsio za 10 min.
u slucaju da sam izgubio jednu ili obje, izradjuju se dvije tablice s'time sto se stavlja sitni broj 1 da se zna da su jedne izgubljene/unistene. oni to prijave u centralni registar i opet sve traje 10 min.
Kod nas čitava ta procedura košta baš u vrijednosti oko tih 50 € i traje nekih 7-10 dana. Najviše vremena uzme proglašenje dokumenta ili tablica nevažećim u službenim novinama.
User avatar
Danguba
Posts: 12106
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#69 Re: Izgubljene reg. tablice

Post by Danguba »

zrakomlat wrote:
Danguba wrote: :shock: :shock: :jbt:

koja smo mi zemlja u p.m.

prije par dana tip mi kukom ostetio tablicu. da ne bi popunjavao obrazac on mi ponudio €50 da to regulisem. na internetu nasao stotine firmi koje izradjuju tablice. otisao u prvu i rekao sta mi treba. posto je reljefna(kao zalijepljena plasticna slova i brojevi) kostala me €19,95 i uzeli moju ostecenu. na licu mjesta sve zavrsio za 10 min.
u slucaju da sam izgubio jednu ili obje, izradjuju se dvije tablice s'time sto se stavlja sitni broj 1 da se zna da su jedne izgubljene/unistene. oni to prijave u centralni registar i opet sve traje 10 min.
Kod nas čitava ta procedura košta baš u vrijednosti oko tih 50 € i traje nekih 7-10 dana. Najviše vremena uzme proglašenje dokumenta ili tablica nevažećim u službenim novinama.
a zasto?
zasto mora objavljivati izgubljene tablice kada ti svaki kriminalac moze ukrasti auto a kamo li tablice koje koriste za kriminalna djela.
zasto mora raditi nove tablice, novu saobracajnu...kada moze napraviti kopiju izgubljene tablice.

sve dok se tablice ne pocnu izdavati na auto a ne na vlasnika, to ce se desavati.

p.s. najbolje je nitovati tablice radi svih ovih problema. licno ni ja ne vjerujem ovim plasticnim okvirima a jos kako sam ovo procitao ima da ih zavarim :D
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#70 Re: Izgubljene reg. tablice

Post by tempuser »

Danguba wrote: a zasto?
zasto mora objavljivati izgubljene tablice kada ti svaki kriminalac moze ukrasti auto a kamo li tablice koje koriste za kriminalna djela.
zasto mora raditi nove tablice, novu saobracajnu...kada moze napraviti kopiju izgubljene tablice.

sve dok se tablice ne pocnu izdavati na auto a ne na vlasnika, to ce se desavati.

p.s. najbolje je nitovati tablice radi svih ovih problema. licno ni ja ne vjerujem ovim plasticnim okvirima a jos kako sam ovo procitao ima da ih zavarim :D
Zato sto se u BiH tablice, bas kao saobracajna, vlasnicka, LK, VD ili pasos smatraju identifikacionim dokumentom ciji se nestanak mora prijaviti i upravo zato sto ih svaki kriminalac moze ukrasti, pa ti bez prijave nestanka dokazuj da to nisi bio ti i da ti je neko ukrao tablice.
Nekad je tablice izradjivala domaca firma Ferba international i uz prijavu izgubljene tablice si mogao dobit duplikat koji se pravio prakticno na licu mjesta, isto tako si mogao zamjeniti ostecenu tablicu. Sad su tablice sa hologramom i bar kodom koje se izradjuju u inostranstvu i dolaze u paru, tako da nema opcije da napravis kopiju izgubljene.
p.s. Nitovanje, busenje i sl tablica je zabranjeno, to se smatra ostecenjem sl. dokumenta i to upozorenje dobijes uz svaki par novih tablica.
noviclan
Posts: 10865
Joined: 31/10/2013 06:48

#71 Re: Izgubljene reg. tablice

Post by noviclan »

pozudrav imam jedno pitanje prilikom udesa ostecena je je jedna tablica te bih zelio da ih zamijenim obzirom da nije vise u onom originalnom formatu, da li se placa 40 ili 20 km i sta treba zjava, ku..., palac hvala
Post Reply