Ukradeno auto

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
Ateista
Posts: 46329
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#26 Re: Ukradeno auto

Post by Ateista »

Josko Domorocki wrote:Imam prijedlog, mozete li uvesti straze na parkinigu gdje ostavljate auto ? Znaci 5-6 komsija se dog i rade na smjenu .. Nije samo zbog auta nego ukupno gledano na situaciju..Svaki kvart,mahala.. Imali neko bolju ideju ?
Mislim da bi bolja varijanta bila uvesti kamere koje ce nismati oarking, i razglasiti po mahali da se zna za to.
User avatar
B6Redhell
Posts: 5860
Joined: 25/12/2010 04:56

#27 Re: Ukradeno auto

Post by B6Redhell »

Josko Domorocki wrote:Imam prijedlog, mozete li uvesti straze na parkinigu gdje ostavljate auto ? Znaci 5-6 komsija se dog i rade na smjenu .. Nije samo zbog auta nego ukupno gledano na situaciju..Svaki kvart,mahala.. Imali neko bolju ideju ?
To ti nesto ko "neighborhood watch" :D :D Doci ce i kod nas vrijeme za to, i to ubrzo...
baja
Posts: 1016
Joined: 23/02/2002 00:00

#28 Re: Ukradeno auto

Post by baja »

ideja ima kolko hoces, al dzaba sad...100 meteri odatle je JKP rad garaza, cuvana 24/7 40km/mjesec...
User avatar
E&E
Posts: 306
Joined: 24/09/2011 18:50

#29 Re: Ukradeno auto

Post by E&E »

Ljudi kasko, kasko i samo kasko, to je najbolja zaštita ;)
User avatar
Ateista
Posts: 46329
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#30 Re: Ukradeno auto

Post by Ateista »

E&E wrote:Ljudi kasko, kasko i samo kasko, to je najbolja zaštita ;)
Ja sam cuo da se kasko ne isplati za malo starija auta, valjda je vrijednost tih starijih auta koju procijene znatno manja nego trzisna vrijednost tog auta, tako da ne mozes dobiti onoliko koliko bi ti recimo trebalo da kupis ponovo isti takav.
User avatar
ElRe
Posts: 10667
Joined: 12/12/2011 11:28

#31 Re: Ukradeno auto

Post by ElRe »

Kasko za Passata B5.5 TDI 2002god 550KM, a za novog Dobla Maxi 1.6Mjet 450 KM :D
User avatar
chelo
Posts: 657
Joined: 13/02/2010 18:47
Location: Sarajevo

#32 Re: Ukradeno auto

Post by chelo »

Ateista wrote:
E&E wrote:Ljudi kasko, kasko i samo kasko, to je najbolja zaštita ;)
Ja sam cuo da se kasko ne isplati za malo starija auta, valjda je vrijednost tih starijih auta koju procijene znatno manja nego trzisna vrijednost tog auta, tako da ne mozes dobiti onoliko koliko bi ti recimo trebalo da kupis ponovo isti takav.
Mislis ne daju za G2 4-5 milja :D
User avatar
Ateista
Posts: 46329
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#33 Re: Ukradeno auto

Post by Ateista »

chelo wrote:
Ateista wrote:
E&E wrote:Ljudi kasko, kasko i samo kasko, to je najbolja zaštita ;)
Ja sam cuo da se kasko ne isplati za malo starija auta, valjda je vrijednost tih starijih auta koju procijene znatno manja nego trzisna vrijednost tog auta, tako da ne mozes dobiti onoliko koliko bi ti recimo trebalo da kupis ponovo isti takav.
Mislis ne daju za G2 4-5 milja :D
Tako nekako. :D

Sta ces, cinjenica je da su precijenjeni, ali je isto tako cinjenica da ako ti ga ukradu i hoces da kupis novog (mislim drugog) sigurno neces moci za one pare koje bi dobio, ili ne bi dobio onoliko para koliko bi mogao dobiti da ga prodas. :D
User avatar
Ateista
Posts: 46329
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#34 Re: Ukradeno auto

Post by Ateista »

ElRe wrote:Kasko za Passata B5.5 TDI 2002god 550KM, a za novog Dobla Maxi 1.6Mjet 450 KM :D
Jeli to dodje ukupna cijena osiguranja, ili se to doda na onu za obicno osiguranje?
User avatar
Qler
Posts: 23547
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#35 Re: Ukradeno auto

Post by Qler »

Ja koliko znam to je dodatno. Znaci registracija, plus tih 550KM za kasko...
oklas
Posts: 24
Joined: 31/03/2011 11:54

#36 Re: Ukradeno auto

Post by oklas »

Kasko nema nikakve veze sa obaveznim osiguranjem!
Obavezno osiguranje placa svaki vlasnik vozila, a kasko je opcionalno!
Znaci: obavezno + kasko (tko zeli)!

Kasko se placa oko 3-3,5% novonabavne vrijednosti vozila (nisam sada 100% siguran, a zavisi i od osiguravajuce kuce, mada su sve tu negdje)!
User avatar
ElRe
Posts: 10667
Joined: 12/12/2011 11:28

#37 Re: Ukradeno auto

Post by ElRe »

Ateista wrote:
ElRe wrote:Kasko za Passata B5.5 TDI 2002god 550KM, a za novog Dobla Maxi 1.6Mjet 450 KM :D
Jeli to dodje ukupna cijena osiguranja, ili se to doda na onu za obicno osiguranje?
Ne, samo kasko i placa se dodatno na ono obavezno što ide uz registraciju. VGT je u pitanju.
Brus Lee
Posts: 851
Joined: 01/10/2010 19:35

#38 Re: Ukradeno auto

Post by Brus Lee »

B6Redhell wrote:
Josko Domorocki wrote:Imam prijedlog, mozete li uvesti straze na parkinigu gdje ostavljate auto ? Znaci 5-6 komsija se dog i rade na smjenu .. Nije samo zbog auta nego ukupno gledano na situaciju..Svaki kvart,mahala.. Imali neko bolju ideju ?
To ti nesto ko "neighborhood watch" :D :D Doci ce i kod nas vrijeme za to, i to ubrzo...
ONO i DSZ :D
kornjas
Posts: 32
Joined: 23/03/2012 14:24

#39 Re: Ukradeno auto

Post by kornjas »

ElRe wrote:Kasko za Passata B5.5 TDI 2002god 550KM, a za novog Dobla Maxi 1.6Mjet 450 KM :D
Kakvo je to osiguranje ljudino? Za bolju četvorku full kasko je preko 1000 KM
BASS
Posts: 881
Joined: 11/07/2007 04:51

#40 Re: Ukradeno auto

Post by BASS »

E&E wrote:Ljudi kasko, kasko i samo kasko, to je najbolja zaštita ;)
Slazem se stim da dodajem na to Cobru i Zeder :) I ne ostavljat ga svugdje.
Kasko je dobar inace,ogrebo me kreten dobro na parkingu - 300 km stete - pokrio kasko.
Last edited by BASS on 28/03/2012 18:11, edited 1 time in total.
User avatar
iceman ze
Posts: 6511
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#41 Re: Ukradeno auto

Post by iceman ze »

Brus Lee wrote:
B6Redhell wrote:
Josko Domorocki wrote:Imam prijedlog, mozete li uvesti straze na parkinigu gdje ostavljate auto ? Znaci 5-6 komsija se dog i rade na smjenu .. Nije samo zbog auta nego ukupno gledano na situaciju..Svaki kvart,mahala.. Imali neko bolju ideju ?
To ti nesto ko "neighborhood watch" :D :D Doci ce i kod nas vrijeme za to, i to ubrzo...
ONO i DSZ :D

Dobar prijedlog, taman moze se neko za neku lovu i platiti, neko od povjerljivih komsija, bez posla i sl. !00% bolja opcija nego buduce fantomske kamere u N.Sarajevu.... :x
Sa_u_srcu
Posts: 1863
Joined: 19/10/2010 23:09

#42 Re: Ukradeno auto

Post by Sa_u_srcu »

E&E wrote:Ljudi kasko, kasko i samo kasko, to je najbolja zaštita ;)

hehehe... :lol: tako sam i ja razmisljao dok mi nisu ukrali auto sa full kaskom... :lol:

Malo ljudi ovdje grijese, ustvari malo vise...imati kasko na autu, ne prestavlja nikakavu zastitu, dakle lopova kasko nece sprijeciti da auto bude ukradeno, kasko nije nikakva zastita, nego samo novcana nadoknada koja ce u svakom slucaju biti manja nego prava vrijednost auta.
Najbolja zastita za auti je: COBRA I ZEDER...i naravno paznja gdje se auto ostavlja...kakav kasko
oklas
Posts: 24
Joined: 31/03/2011 11:54

#43 Re: Ukradeno auto

Post by oklas »

Organizovani kradljivci imaju svoje ljude u osiguravajucim kucama!
Nisam siguran da je puno kasko osiguranih auta ukradeno!
Znam za slucaj gdje je zena imala kasko 3 godine i cim je prestala placati (za par mjeseci) joj ukradu auto!

E sada, ako ga kradu za djelove, onda im je svejedno!
Ali ako traze da im platis za vracanje vlastitog auta, mislim da se oni odlicno informisu dali je auto osigurano ili ne!
User avatar
iceman ze
Posts: 6511
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#44 Re: Ukradeno auto

Post by iceman ze »

Imao sam kasko, nisam zadovoljan zbog uslova naplate stete. Nije mi jasno kako se informisu kod osiguravajuce kuce x....jel to znaci da imaju bazu svih kasko osiguranja u BiH, ili grijesim..... :roll:
User avatar
Hemel
Posts: 6605
Joined: 08/11/2003 00:00
Location: prije i poslije tobe ista

#45 Re: Ukradeno auto

Post by Hemel »

Ateista wrote:
Josko Domorocki wrote:Imam prijedlog, mozete li uvesti straze na parkinigu gdje ostavljate auto ? Znaci 5-6 komsija se dog i rade na smjenu .. Nije samo zbog auta nego ukupno gledano na situaciju..Svaki kvart,mahala.. Imali neko bolju ideju ?
Mislim da bi bolja varijanta bila uvesti kamere koje ce nismati oarking, i razglasiti po mahali da se zna za to.
:-)

Gledam na TV kako mangup na parkingu otvara auto (mislim neki OPel), sjeda i bjezanija a zena montirala kameru u spavacoj sobi i sve snimila. Pozvala policiju. Oni dosli i odmah joj naredili da ukloni kameru i da ne moze nedozvoljeno snimati javne povrsine. Taj snimak nisu uzeli kao dokazni materijal. :roll:

Sta reci.
User avatar
and
Posts: 8178
Joined: 04/09/2007 22:51

#46 Re: Ukradeno auto

Post by and »

Hemel wrote:
Ateista wrote:
Josko Domorocki wrote:Imam prijedlog, mozete li uvesti straze na parkinigu gdje ostavljate auto ? Znaci 5-6 komsija se dog i rade na smjenu .. Nije samo zbog auta nego ukupno gledano na situaciju..Svaki kvart,mahala.. Imali neko bolju ideju ?
Mislim da bi bolja varijanta bila uvesti kamere koje ce nismati oarking, i razglasiti po mahali da se zna za to.
:-)

Gledam na TV kako mangup na parkingu otvara auto (mislim neki OPel), sjeda i bjezanija a zena montirala kameru u spavacoj sobi i sve snimila. Pozvala policiju. Oni dosli i odmah joj naredili da ukloni kameru i da ne moze nedozvoljeno snimati javne povrsine. Taj snimak nisu uzeli kao dokazni materijal. :roll:

Sta reci.
pa šta treba,da snimi patrolu dok čuva stražu :mrgreen: skidaj to :bih:
User avatar
Haris.ba
Posts: 24396
Joined: 08/09/2005 20:08

#47 Re: Ukradeno auto

Post by Haris.ba »

Hemel wrote:Gledam na TV kako mangup na parkingu otvara auto (mislim neki OPel), sjeda i bjezanija a zena montirala kameru u spavacoj sobi i sve snimila. Pozvala policiju. Oni dosli i odmah joj naredili da ukloni kameru i da ne moze nedozvoljeno snimati javne povrsine. Taj snimak nisu uzeli kao dokazni materijal.

Sta reci.
Reći - dDa se to nije desilo u FBIH. Barem ovdje još nije zabranjeno snimanje javnih površina. I ako je to problematično za koristiti na sudu kao dokaz, nije u policijskoj istrazi. A najbitnije je vratiti auto, a to šta će sud na kraju kazati - nažalost manje je bitno.

Tako, samo snimajte. Ako nema znaka zabranjeno fotografisanje i snimanje - opleti.
User avatar
Hemel
Posts: 6605
Joined: 08/11/2003 00:00
Location: prije i poslije tobe ista

#48 Re: Ukradeno auto

Post by Hemel »

Haris.ba wrote:
Hemel wrote:Gledam na TV kako mangup na parkingu otvara auto (mislim neki OPel), sjeda i bjezanija a zena montirala kameru u spavacoj sobi i sve snimila. Pozvala policiju. Oni dosli i odmah joj naredili da ukloni kameru i da ne moze nedozvoljeno snimati javne povrsine. Taj snimak nisu uzeli kao dokazni materijal.

Sta reci.
Reći - dDa se to nije desilo u FBIH. Barem ovdje još nije zabranjeno snimanje javnih površina. I ako je to problematično za koristiti na sudu kao dokaz, nije u policijskoj istrazi. A najbitnije je vratiti auto, a to šta će sud na kraju kazati - nažalost manje je bitno.

Tako, samo snimajte. Ako nema znaka zabranjeno fotografisanje i snimanje - opleti.
Nije u BiH.

Ne znam kakvi su zakoni kod nas za nedozvoljeno snimanje. Znam samo da se spominje ''nedozvoljeno snimanje'' a kako je to zakon regulisao, pojma nemam.
Mr.Fundamental
Posts: 561
Joined: 21/04/2009 18:48

#49 Re: Ukradeno auto

Post by Mr.Fundamental »

Vala nisu ni kamere nekakva garancija da auto neće biti ukradeno ili da će se naći pošto je sve snimljeno. Poznat mi je slučaj od prije par mjeseci: na Ciglanama ukradena Škoda Octavija, cijeli događaj bio snimljen- došla tri lika u nekom bijelom terencu sa fantomkama, brzo odradili posao i odvukli auto.Policija uzela snimak i na tome se sve završilo. Nit je auto nađeno, nit su identifikovani ti likovi (snimljena bila i registracija na terencu). Što je najgore, izgleda da su ti lopovi savršeno znali da ih kamera snima, ali to ih uopšte nije spriječilo da maznu auto.
Josko Domorocki
Posts: 214
Joined: 07/07/2008 22:57

#50 Re: Ukradeno auto

Post by Josko Domorocki »

Lud i ponosan wrote:
kornjas wrote:
ElRe wrote:Kasko za Passata B5.5 TDI 2002god 550KM, a za novog Dobla Maxi 1.6Mjet 450 KM :D
Kakvo je to osiguranje ljudino? Za bolju četvorku full kasko je preko 1000 KM
:lol: :lol:

Kakva je to cetvorka ziv bio? :lol: :lol:

Ne bombaj.
Sta je smijesno :?: Moj drug platio 1003 km (sa popustom 10%) za kesh sve..
Post Reply