Prolazak kroz "crveno" svijetlo

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
carlos acosta
Posts: 654
Joined: 03/10/2011 00:34
Location: mozda je vrijeme da si priznas da na svijetu nema niceg osim sna

#51 Re: Prolazak kroz "crveno" svijetlo

Post by carlos acosta »

ti si druze najebo svakako, desavalo mi se ovo nekoliko puta, jedino sto mozes je da budes ljubazan pa da ti napise pojas ili opremu, i to je to
User avatar
kurty
Posts: 45059
Joined: 17/08/2008 23:29
Location: Made in Breza

#52 Re: Prolazak kroz "crveno" svijetlo

Post by kurty »

Sefe... Ides na sud i sve lijepo fino ispricas...

SItuacija sljedeca:

Punac i punica, ljudi u godina, normala sve...
Elem, krenuli put juga i na Stupu (semafor za desno na glavnu dzadu Ilidza - Carsija... ) ih uhvati crveno...Oni stali, i cekali zeleno...kako su bili u unutrasnjoj traci, s lijeve strane sleper stao i punac prepoznao sofera... I zeleno se upalilo, punac krenuo i zazvoni mu mobitel... On se javio, kad rotacija za njim i stane on dole kod energoinvestovog parkinga... Sta ce, kontaju zbog mobitela, tamo vamo... I dolazi policajac, ide normalna prica, tamo vamo i dolazi pitanje "znate li zasto sam vas zaustavio???" , punac se napravi budal ai kaze "ne"...kad policajac "Prosli ste kroz crveno na tom i tom semaforu"...punac i punica se odvale smijate i kazu mu "jel nas to zafrkavate"... A policaja ozbiljan... ubjedjuje ih da su prosli kroz crveno... I sad oni normalno njemu govore da nema logike da su prosli kroz crveno, jer su cekali da s eupali, bili prvi u koloni, al jok... Policaja uporan i jos postane i bezobrazan... I u po frke i ubjedjivanja, punic mu kaze " Da Bog da, da ti budes zdrav, koliko smo mi prosli kroz crveno"... i na sud

Dosao poziv na sud, odu punac, punica i sofer slepera, kojeg sam gore spomenuo i na sudu policajac kaze "mozda sam ja i pogrijesio, al me huja uhvatila kad mi je zena rekla "da Bog da da budem zdrav, koliko su oni prosli kroz crveno"... I na kraju platili samo sudske troskove, mislim oko 20tak km


idi i pricaj kako je bilo, mozda samo platis 20km
User avatar
Ateista
Posts: 46574
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#53 Re: Prolazak kroz "crveno" svijetlo

Post by Ateista »

kurty wrote:Sefe... Ides na sud i sve lijepo fino ispricas...

SItuacija sljedeca:

Punac i punica, ljudi u godina, normala sve...
Elem, krenuli put juga i na Stupu (semafor za desno na glavnu dzadu Ilidza - Carsija... ) ih uhvati crveno...Oni stali, i cekali zeleno...kako su bili u unutrasnjoj traci, s lijeve strane sleper stao i punac prepoznao sofera... I zeleno se upalilo, punac krenuo i zazvoni mu mobitel... On se javio, kad rotacija za njim i stane on dole kod energoinvestovog parkinga... Sta ce, kontaju zbog mobitela, tamo vamo... I dolazi policajac, ide normalna prica, tamo vamo i dolazi pitanje "znate li zasto sam vas zaustavio???" , punac se napravi budal ai kaze "ne"...kad policajac "Prosli ste kroz crveno na tom i tom semaforu"...punac i punica se odvale smijate i kazu mu "jel nas to zafrkavate"... A policaja ozbiljan... ubjedjuje ih da su prosli kroz crveno... I sad oni normalno njemu govore da nema logike da su prosli kroz crveno, jer su cekali da s eupali, bili prvi u koloni, al jok... Policaja uporan i jos postane i bezobrazan... I u po frke i ubjedjivanja, punic mu kaze " Da Bog da, da ti budes zdrav, koliko smo mi prosli kroz crveno"... i na sud

Dosao poziv na sud, odu punac, punica i sofer slepera, kojeg sam gore spomenuo i na sudu policajac kaze "mozda sam ja i pogrijesio, al me huja uhvatila kad mi je zena rekla "da Bog da da budem zdrav, koliko su oni prosli kroz crveno"... I na kraju platili samo sudske troskove, mislim oko 20tak km


idi i pricaj kako je bilo, mozda samo platis 20km
Gluposti i drzave, znaci oslobodili ih krivice a opet morali platiti sudske troskove?

To samo kod nas ima, logicno bi bilo da je policajac platio sudske troskove ako nisu bili krivi.
User avatar
fiatstilo
Posts: 15
Joined: 16/03/2013 17:12

#54 Re: Prolazak kroz "crveno" svijetlo

Post by fiatstilo »

interesuje me kamere na raskrsnici na skenderiji kod alipasine dzamije vidio sam ih bar 4-5, kroz crveno sam prosao iz ulice hamze hume prema gore kinu radnik, ne iz pravca grada-ilidza, jbg zuto bilo rekoh stici cu kad ugledam crveno i odlucio sam se za prolazak jer bi morao bas naglo zakocit i zavrsio bih na pjesackom pa me interesuje koju funckiju te kamere imaju i da li slikaju prolazak kroz crveno ili sluze samo za nadzor???
User avatar
Nabucco
Posts: 1336
Joined: 13/06/2012 19:45

#55 Re: Prolazak kroz "crveno" svijetlo

Post by Nabucco »

fiatstilo wrote:interesuje me kamere na raskrsnici na skenderiji kod alipasine dzamije vidio sam ih bar 4-5, kroz crveno sam prosao iz ulice hamze hume prema gore kinu radnik, ne iz pravca grada-ilidza, jbg zuto bilo rekoh stici cu kad ugledam crveno i odlucio sam se za prolazak jer bi morao bas naglo zakocit i zavrsio bih na pjesackom pa me interesuje koju funckiju te kamere imaju i da li slikaju prolazak kroz crveno ili sluze samo za nadzor???
Nisam siguran da li slikaju, a i ako slikaju imaju toleranciju od 2-3 sekunde... (Neko je na forumu napisao cak i 10s)
Objektivni navijac
Posts: 1907
Joined: 07/06/2013 17:34

#56 Re: Prolazak kroz "crveno" svijetlo

Post by Objektivni navijac »

U Sarajevu je ogranicenje 60,jos dodajmo da se to desilo u ljetno doba po suhom kolovozu. U tim uslovima je nemoguce da govorimo o 'nemogucnosti sigurnoga zaustavljanja'. Sve je ovdje jasno ko dan,sudiji nece biti tesko nimalo. Samo mala je kazna 100 KM i mjesec vozacka,treba bar 500 KM i pola godine vozacka i ovakvima jos dodati nepostivanje suda i policije,jer ih se ocito pokusava praviti budalama,pa opaliti i za to jos jedno 500 KM .
frankwhite
Posts: 169
Joined: 27/05/2009 13:07
Location: Sarajevo

#57 Re: Prolazak kroz "crveno" svijetlo

Post by frankwhite »

Objektivni navijac wrote:U Sarajevu je ogranicenje 60,jos dodajmo da se to desilo u ljetno doba po suhom kolovozu. U tim uslovima je nemoguce da govorimo o 'nemogucnosti sigurnoga zaustavljanja'. Sve je ovdje jasno ko dan,sudiji nece biti tesko nimalo. Samo mala je kazna 100 KM i mjesec vozacka,treba bar 500 KM i pola godine vozacka i ovakvima jos dodati nepostivanje suda i policije,jer ih se ocito pokusava praviti budalama,pa opaliti i za to jos jedno 500 KM .
ma daj ba
Tuzla111
Posts: 3027
Joined: 29/04/2013 09:43

#58 Re: Prolazak kroz "crveno" svijetlo

Post by Tuzla111 »

Objektivni navijac wrote:U Sarajevu je ogranicenje 60,jos dodajmo da se to desilo u ljetno doba po suhom kolovozu. U tim uslovima je nemoguce da govorimo o 'nemogucnosti sigurnoga zaustavljanja'. Sve je ovdje jasno ko dan,sudiji nece biti tesko nimalo. Samo mala je kazna 100 KM i mjesec vozacka,treba bar 500 KM i pola godine vozacka i ovakvima jos dodati nepostivanje suda i policije,jer ih se ocito pokusava praviti budalama,pa opaliti i za to jos jedno 500 KM .
Bravo, kroz crveno 500KM odmah i vozacka na 6 mjeseci. To minimalno.
User avatar
Nabucco
Posts: 1336
Joined: 13/06/2012 19:45

#59 Re: Prolazak kroz "crveno" svijetlo

Post by Nabucco »

Uredu,,, slazem se da bi kazna trebala biti 500 KM ali samo u slucaju da se to namjerno uradi.. Ali za "slucajne" prolaske kada se crveno upalilo par milisekundi prije prolaska nebi trebalo..

P.S Ovo vazi za semafore koji nemaju treptuce zeleno...
Tuzla111
Posts: 3027
Joined: 29/04/2013 09:43

#60 Re: Prolazak kroz "crveno" svijetlo

Post by Tuzla111 »

Nabucco wrote:Uredu,,, slazem se da bi kazna trebala biti 500 KM ali samo u slucaju da se to namjerno uradi.. Ali za "slucajne" prolaske kada se crveno upalilo par milisekundi prije prolaska nebi trebalo..

P.S Ovo vazi za semafore koji nemaju treptuce zeleno...
U tom slucaju mislim da ne bi ni dobio kaznu. Mislim da kad bi kazna bila 500KM ne bi ni bilo ''slucajnih'' prolazaka kao ni namjernih.

''slucajnih''
User avatar
superxenon
Posts: 356
Joined: 26/12/2006 03:07
Location: sarajevo

#61 Re: Prolazak kroz "crveno" svijetlo

Post by superxenon »

Prvo da odgovorim ovom momku sto je prošao kroz raskrsnicu na crveno...
Znaci te kamere ne sluze za kažnjavanje nego za nadzor saobraćaja. Nista ne brini sto se toga tice nema kazne. Kamere za kazne su u kutiji i one ne snimaju nego slikaju a tih nema na toj raskrsnici.

Sto se tice mog slucaja zbog kojeg sam i otvorio temu:
Ja se slazem da ljude treba drastično kažnjavati za prolazak kroz crveno. Ali ima raznih slučajeva. Neko prolazi namjerno a neko slučajno a neko i ne prodje nego mu prisiju da je prosao kroz crveno a a bilo je zuto i gluho doba noci.
Elem moj slucaj se završio tako sto sam platio kaznu i sudske troškove a nisam dobio zabranu nego uslov. To mi je super jer zabranu od 1 mjesec ne bih mogao podnijeti nikako zbog posla i radnog vremena jer tada nema javnog prevoza a stanujem 20km od posla. U svakom slučaju mi se isplatio sud nego da sam odmah pristao na kaznu koju je policajac odredio.
Ova presuda je isla kolko-toliko u moju korist zbog toga sto u saobraćajnom dosjeu nemam velikih i namjernih prekršaja. Znaci nisam divljak za volanom a vozim vec preko 10 godina!

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2
Tuzla111
Posts: 3027
Joined: 29/04/2013 09:43

#62 Re: Prolazak kroz "crveno" svijetlo

Post by Tuzla111 »

eto sad treba policajac da odlucuje, il sudija, jesi li ti prosao namjerno ili slucajno. kad ti nekog ubijes, kakve veze ima jesi li namjerno prosao kroz crveno ili slucajno. prolazak kroz crveno je jedan od najvecih prekrsaja u saobracaju.
Tuzla111
Posts: 3027
Joined: 29/04/2013 09:43

#63 Re: Prolazak kroz

Post by Tuzla111 »

superxenon wrote:Prvo da odgovorim ovom momku sto je prošao kroz raskrsnicu na crveno...
Znaci te kamere ne sluze za kažnjavanje nego za nadzor saobraćaja. Nista ne brini sto se toga tice nema kazne. Kamere za kazne su u kutiji i one ne snimaju nego slikaju a tih nema na toj raskrsnici.

Sto se tice mog slucaja zbog kojeg sam i otvorio temu:
Ja se slazem da ljude treba drastično kažnjavati za prolazak kroz crveno. Ali ima raznih slučajeva. Neko prolazi namjerno a neko slučajno a neko i ne prodje nego mu prisiju da je prosao kroz crveno a a bilo je zuto i gluho doba noci.
Elem moj slucaj se završio tako sto sam platio kaznu i sudske troškove a nisam dobio zabranu nego uslov. To mi je super jer zabranu od 1 mjesec ne bih mogao podnijeti nikako zbog posla i radnog vremena jer tada nema javnog prevoza a stanujem 20km od posla. U svakom slučaju mi se isplatio sud nego da sam odmah pristao na kaznu koju je policajac odredio.
Ova presuda je isla kolko-toliko u moju korist zbog toga sto u saobraćajnom dosjeu nemam velikih i namjernih prekršaja. Znaci nisam divljak za volanom a vozim vec preko 10 godina!

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2
a ne znam sta treba policajac da uradi da dokaze da si prosao kroz crveno. JEdnostavno je, ako se njemu upalilo zeleno onda je tebi crveno, ne moze u isto vrijeme biti oba zelena na semaforu.
User avatar
johntra
Posts: 11800
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#64 Re: Prolazak kroz "crveno" svijetlo

Post by johntra »

Te kamere ne slikaju, to je samo nadzor...jedino ako neko u muriji baš revnosno obavlja svoj posao... :lol:
ne sekiraj se...
User avatar
superxenon
Posts: 356
Joined: 26/12/2006 03:07
Location: sarajevo

#65 Re: Prolazak kroz "crveno" svijetlo

Post by superxenon »

Pa kao prvo trebao bi valjda da vidi da sam ja prosao kroz crveno. A ta prica da je njemu zeleno a meni crveno je malo diskutabilna... Moze li doci do kvara nekog u tom trenutku? Ako si vozac znaces da je prije par mjeseci bio kvar na semaforima i da se poremetio citav zeleni val i nisu mogli otkloniti kvar dugo...
Hocu da kazem da bi on trebao jasno da vidi da sam ja prosao kroz crveno a ne da nagadja sa tim da je njemu bilo zeleno a meni ne. Znaci on predpostavlja. U svakom slucaju sa rogatim se ne treba bosti. Ja sam dobro prosao jer sam izbjegao zabranu

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2
User avatar
escobar__
Posts: 8881
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#66 Re: Prolazak kroz "crveno" svijetlo

Post by escobar__ »

Trepćuće zeleno svjetlo (tri puta) + žuto, i "slučajno" prođeš kroz crveno svjetlo. Fantastično. :roll:
User avatar
superxenon
Posts: 356
Joined: 26/12/2006 03:07
Location: sarajevo

#67 Re: Prolazak kroz "crveno" svijetlo

Post by superxenon »

Gdje pise da sam prosao kroz crveno a kamo li slučajno?

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2
User avatar
escobar__
Posts: 8881
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#68 Re: Prolazak kroz

Post by escobar__ »

superxenon wrote:Gdje pise da sam prosao kroz crveno a kamo li slučajno?

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2
Ko se tebi obratio, čovječe? Gore neko pomenu kako za "slučajni" prolazak kroz crveno ne bi trebale biti drastične kazne, pa je moj komentar samo opaska na to.
User avatar
superxenon
Posts: 356
Joined: 26/12/2006 03:07
Location: sarajevo

#69 Re: Prolazak kroz "crveno" svijetlo

Post by superxenon »

Pa naglasi kome se obraćaš jer ipak sam ja otvorio ovu temu :P

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2
User avatar
superxenon
Posts: 356
Joined: 26/12/2006 03:07
Location: sarajevo

#70 Re: Prolazak kroz "crveno" svijetlo

Post by superxenon »

Elem, upravu si. Nemoguće je proci slucajno kroz crveno pored treptajuceg zelenog i plus zuto... Upravu si...
U mom slucaju je bilo da sam zurio da stignem prije crvenog da ne stojim u pola 5 ujutro na semaforu umoran sa posla a nigdje nikoga... Osim drota :)

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2
User avatar
escobar__
Posts: 8881
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#71 Re: Prolazak kroz "crveno" svijetlo

Post by escobar__ »

Kad si već kod te vožnje na sabahu, nekad sam čuo da je lafo po ZOBS-u dozvoljeno proći kroz crveno ukoliko nema nikog drugog koga bi ugrozio (tako ti sitni sati, na primjer). Je l' to ima veze sa ZOBS-om ili je patka? :D
Android Knego
Posts: 1558
Joined: 13/03/2012 08:11

#72 Re: Prolazak kroz "crveno" svijetlo

Post by Android Knego »

escobar__ wrote:Kad si već kod te vožnje na sabahu, nekad sam čuo da je lafo po ZOBS-u dozvoljeno proći kroz crveno ukoliko nema nikog drugog koga bi ugrozio (tako ti sitni sati, na primjer). Je l' to ima veze sa ZOBS-om ili je patka? :D
bas i nema rezona...
User avatar
escobar__
Posts: 8881
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#73 Re: Prolazak kroz "crveno" svijetlo

Post by escobar__ »

Realno, debilno je u tri ujutro stajati na raskrsnici na kojoj bukvalno nema nigdje nikoga čekajući zeleno svjetlo.
Android Knego
Posts: 1558
Joined: 13/03/2012 08:11

#74 Re: Prolazak kroz "crveno" svijetlo

Post by Android Knego »

pa u uslovima smanjenog nocnog saobracaja mnogi semafori se prebacuju u "trepcuce zuto mod".
ako nisu prebaceni onda ih postujes, bez obzira sto je (slazem se) debilno...
aMeR_BH
Posts: 162
Joined: 26/02/2007 19:12

#75 Re: Prolazak kroz "crveno" svijetlo

Post by aMeR_BH »

superxenon wrote:Prvo da odgovorim ovom momku sto je prošao kroz raskrsnicu na crveno...
Znaci te kamere ne sluze za kažnjavanje nego za nadzor saobraćaja. Nista ne brini sto se toga tice nema kazne. Kamere za kazne su u kutiji i one ne snimaju nego slikaju a tih nema na toj raskrsnici.

Sto se tice mog slucaja zbog kojeg sam i otvorio temu:
Ja se slazem da ljude treba drastično kažnjavati za prolazak kroz crveno. Ali ima raznih slučajeva. Neko prolazi namjerno a neko slučajno a neko i ne prodje nego mu prisiju da je prosao kroz crveno a a bilo je zuto i gluho doba noci.
Elem moj slucaj se završio tako sto sam platio kaznu i sudske troškove a nisam dobio zabranu nego uslov. To mi je super jer zabranu od 1 mjesec ne bih mogao podnijeti nikako zbog posla i radnog vremena jer tada nema javnog prevoza a stanujem 20km od posla. U svakom slučaju mi se isplatio sud nego da sam odmah pristao na kaznu koju je policajac odredio.
Ova presuda je isla kolko-toliko u moju korist zbog toga sto u saobraćajnom dosjeu nemam velikih i namjernih prekršaja. Znaci nisam divljak za volanom a vozim vec preko 10 godina!

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2
Objasni kako je otprilike tekla rasprava, sta si ti naveo a sta OSL i zasto si na kraju ipak ispao kriv.

Pozdrav i hvala unaprijed

Sent from Xperia arc S using Tapatalk
Post Reply