Procjena, koliko vrijedi

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

User avatar
drndalo
Posts: 22799
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#26 Re: Procjena, koliko vrijedi

Post by drndalo »

Pa fino je rekao da on ne bi, a ne da svi ne bi...

Kad smo kod plastike, A3 nije bas da nije od svih Audija najplastikanerskiji... I pri tome ne zelim reci da mu plastika nije kvalitetnija nego na Clio-u, Fluence-u, nego da to ipak nije ono sto bi Audi volio da jeste, tj. Premium auto...

Svakome svacije...

Postavljacu teme, ja mislim da svaka roba ima svog kupca, pa ti stavi cijenu koju ti mislis da zelis postici, ne kosta te nista da das oglas, jes' da ce ti se malo ljudi javljati ozbiljno, vecina ce te zvati da ti kaze da je to skupo jarane, ima na auto-pijaci 8000 jeftinije, fino im kazes pa kupite taj, i spustis slusalicu... Nazvace te 1-2 prave musterije, koje zovu samo zato sto je malo presao, i to ih interesuje vise nego onih 8000 jeftinije na pijaci, kod auta koje je preslo original 147.000 u trecem brojanju...
User avatar
vanda
Posts: 220
Joined: 17/04/2010 22:35

#27 Re: Procjena, koliko vrijedi

Post by vanda »

mali Ninja wrote:
vanda wrote:
Gost1515 wrote:mali Ninja ovo je vanda:

http://www.sarajevo-x.com/forum/viewtop ... =4&t=91712


Vanda, ovo je Ninja, drago mu je, drago ti je ...




eto pa se dogovorite :D

Hahahahahaha :thumbup:
Hvala tebi, ali auto je kupljeno :D

@ topic

Neka si cijenu stavio 25K. Možeš se lagano dogovoriti.. Spustiš milju, milju i po do dvije za keš i to je to. Sretno 8-)
neka je sa srecom taj novi auto :)


tako bi trebalo otprilike i biti :)

Hvala drug. :D

@ Better Man

A3ica drži cijenu..
User avatar
mali Ninja
Posts: 2130
Joined: 22/09/2007 21:10

#28 Re: Procjena, koliko vrijedi

Post by mali Ninja »

stavio na pik ipak, iako nisam htio, da vidim dokle cu izdrzati :-D
User avatar
DJe_Nana
Posts: 104
Joined: 10/11/2009 00:21
Location: Drugi sprat dvospratne zgrade...

#29 Re: Procjena, koliko vrijedi

Post by DJe_Nana »

User avatar
mali Ninja
Posts: 2130
Joined: 22/09/2007 21:10

#30 Re: Procjena, koliko vrijedi

Post by mali Ninja »

DJe_Nana wrote:Ovaj:
www.pik ba/artikal/1957030/audi-a3-sb-1-9tdi-/

:)

ne mogu vidjeti link, ali po naslovu mi se cini da je to taj :)
User avatar
Maystor
Posts: 5598
Joined: 16/07/2007 22:59
Location: Unknown

#31 Re: Procjena, koliko vrijedi

Post by Maystor »

mali Ninja wrote:
Better Man wrote:Mislim da je 25 hiljada KM kao pocetna cijena puno, jer za te pare se dans moze uzeti novo auto sa dobrom opremom kao npr. novi Megane, C4 itd. Ja licno nikad ne bih dao 25 hiljada KM za auto staro 5 godina, kad znam da za te pare mogu uzeti novo auto.
pa dobro prijatelju, svako ima svoje.

pogledaj koliko košta nov audi pa uporedi :D :D

to dodje kao da bi radije uzeo fiata seichenta novog 2011 (10k KM) nego golfa 5 polovnog 17-18k KM 2006-2007. nema ti logike baš to, a vjerovatno se malo slabije razumijes u auta pa to govoris.

nije važno ne želim da zatežem, ne vjerujem da cu ga i objavljivati u oglas bas iz ovakvih razloga, jer ljudi ne razumiju razlike izmedju auta, kvalitetu izrade i sve ostalo a da ne spominjem stanje ovog auta, najvjerovatnije cu ga prodati nekome u familiji, prijatelju ili po nekoj preporuci.

hvala svima na odgovoru, pozdrav.
Cijenu auta ti svakako određuje tržište, a ovo naše je veoma, veoma specifično. Auto ti vrijedi onoliko koliko je neko spreman platiti i to je to. Čovjek te nije htio uvrijediti, već je iznio svoje mišljenje, koje je sasvim logično. A to tvoje poređenje nije baš isto jer Audi A3 je iznutra Volkswagen Golf, pa ne vidim zašto ga ne bismo mogli usporediti s autima iz istog segmenta.
Ja ti iskreno želim da prodaš auto po cijeni koja ti odgovara, i zaista te ne zezam. Ali trebaš znati da ima i ovakvih razmišljanja, ako nas već pitaš.
P.S. evo još ovo i neću više. Pokušavam ti reći da je kriza i da je teško doći do novca. U proteklih mjesec dana je bilo takvih akcija da čovjek ne povjeruje. Možeš li zamisliti novog novcatog BMW-a 318d (143 KS) sa kompletnom opremom za 47 000 do registracije? To auto je inače koštalo skoro 70 000 KM.
shown
Posts: 208
Joined: 25/06/2006 05:39
Location: odselio

#32 Re: Procjena, koliko vrijedi

Post by shown »

ja sam auto prodao prije mjesec dana 2 hiljade jeftinije nego sto sam mislio .jednostavno nema musterija i ko ima lovu ide vani po auto.moj savjet prodati prvoj iole ozbiljnoj musteriji,na principu da vidim imas li ti pare :-D
User avatar
mali Ninja
Posts: 2130
Joined: 22/09/2007 21:10

#33 Re: Procjena, koliko vrijedi

Post by mali Ninja »

pogledao sam ostale ponude na piku i autopijaci, ovo je realna cijena, moze se malo ici dole za kupcam, toliko :thumbup:
bmw318d
Posts: 5
Joined: 16/01/2013 18:23

#34 Re: Procjena, koliko vrijedi

Post by bmw318d »

Molim Vas,trebam pomoc. Mnogo sam se "zapalio" za ovaj bmw http://www.askramar.com/index.php?optio ... 4376&cid=1 . Trebam hitno sva valjana i sto kvalitetnija misljenja.Sve sto se tice interneta i svakakvih majstora sam pitao,bas sve osim na forumu pa evo i to da finaliziram. Elemenat hitnosti je u tome sto sam se narucio otici pogledati u subotu ovo auto i zato bih trebao od Vas cuti sta mislite. DA,zasto ? NE,zasto ? Hvala mnogo unaprijed i izvinite na brzinu,direktnosti... ;)
bomba
Posts: 240
Joined: 13/02/2008 18:15

#35 Re: Procjena, koliko vrijedi

Post by bomba »

Maystor wrote:.... jer Audi A3 je iznutra Volkswagen Golf, pa ne vidim zašto ga ne bismo mogli usporediti s autima iz istog segmenta......
E sto ga izvali a osta ziv :lol: Audi A3 dijeli platformu i motore sa VW Golfom i tu sva prica zavrsava. To da je kvalitet izrade isti kao kod Golfa ili da su iznutra isti je glupost kakvu odavno nisam cuo.
Sjedi u Audija razgledaj malo kabinu i provozaj se malo pa potom uradi isto sa Golfom (koji je unutra isti kao Caddy) i razlika ce biti i vise nego jasna...
Da je tvoja tvrdnja tacna, onda se A3 nebi uopste ni prodavao, svi bi kupovali Golfa koji je dosta jeftiniji od Audija

Postavljacu teme zelim sretnu prodaju ali iz iskustava (nedavno prodavan auto sa slicnom istorijom) tesko ces izvuci cijenu koju hoces. Auto sasvim sigurno vrijedi tih para ali ljudi u danasnje vrijeme jednostavno nemaju para
Ako ti naleti neko i iskesira i 19 000, mozes se smatrati jako sretnim
User avatar
pezzar
Posts: 591
Joined: 14/07/2009 13:16

#36 Re: Procjena, koliko vrijedi

Post by pezzar »

:lol:
Registracija SJAJ
Posts: 4
Joined: 14/01/2013 08:38

#37 Re: Procjena, koliko vrijedi

Post by Registracija SJAJ »

Nudim registraciju vozila za kes placanje veoma povoljno.
Prevod, osiguranje objekata, putnicko zdravstveno osiguranje.
Osiguravajuce drustvo VGT - Agencija SJAJ

061/924 904
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31533
Joined: 16/04/2011 18:46

#38 Re: Procjena, koliko vrijedi

Post by skafiskafsnjak »

http://www.pik.ba/artikal/1886697/reno- ... 1-193-831/

Koliko ova Laguna vrijedi ?
Imam istu, samo 2004 godina ...
motorola01
Posts: 4147
Joined: 28/04/2011 13:27

#39 Re: Procjena, koliko vrijedi

Post by motorola01 »

On moze samo da sanja ove pare. Prodajem ja lagunu stariju od ove za neke dvije godine i kusur mjeseci za 6000KM pa niko ni da upita, a kamoli da kupi. Jest da je kod mene benzin, ali opet... Nema narod para i samo bi mjenjali. Jedna te ista auta se prodaju po pola godine i vise.
Last edited by motorola01 on 22/01/2013 16:27, edited 1 time in total.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31533
Joined: 16/04/2011 18:46

#40 Re: Procjena, koliko vrijedi

Post by skafiskafsnjak »

Znam da je stavio preveliku cijenu, onako pitam. Moja je ista kao ova, samo 2004. godina.

Ja sam se nadao da vrijedi jedno 9 500-10 000 .

Covjek mi je prije godinu davao 11 000 ... nisam mogao prodati :D
motorola01
Posts: 4147
Joined: 28/04/2011 13:27

#41 Re: Procjena, koliko vrijedi

Post by motorola01 »

L00d wrote:Znam da je stavio preveliku cijenu, onako pitam. Moja je ista kao ova, samo 2004. godina.

Ja sam se nadao da vrijedi jedno 9 500-10 000 .

Covjek mi je prije godinu davao 11 000 ... nisam mogao prodati :D
Boga mi si trebao :D . Ne znam brate, valjda mozes dobiti 9000. Mislim da i to ako ti bude neko nudio, uzmi odmah jer ko zna kad ces je prodati i za koliko. Problem je sto laguna ima mali milion na trzistu.
lavic
Posts: 3079
Joined: 14/04/2011 15:03

#42 Re: Procjena, koliko vrijedi

Post by lavic »

L00d wrote:Znam da je stavio preveliku cijenu, onako pitam. Moja je ista kao ova, samo 2004. godina.

Ja sam se nadao da vrijedi jedno 9 500-10 000 .

Covjek mi je prije godinu davao 11 000 ... nisam mogao prodati :D
Ti si puno realniji i blizi prodaji, ovaj se vjencao za svoju lagunu. :-D
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31533
Joined: 16/04/2011 18:46

#43 Re: Procjena, koliko vrijedi

Post by skafiskafsnjak »

motorola01 wrote:
L00d wrote:Znam da je stavio preveliku cijenu, onako pitam. Moja je ista kao ova, samo 2004. godina.

Ja sam se nadao da vrijedi jedno 9 500-10 000 .

Covjek mi je prije godinu davao 11 000 ... nisam mogao prodati :D
Boga mi si trebao :D . Ne znam brate, valjda mozes dobiti 9000. Mislim da i to ako ti bude neko nudio, uzmi odmah jer ko zna kad ces je prodati i za koliko. Problem je sto laguna ima mali milion na trzistu.
kupljena na povlasticu koja je tada vrijedila, nisam mogao :P
User avatar
Industrialyzer
Posts: 4839
Joined: 11/06/2011 23:51

#44 Re: Procjena, koliko vrijedi

Post by Industrialyzer »

motorola01 wrote:On moze samo da sanja ove pare. Prodajem ja lagunu stariju od ove za neke dvije godine i kusur mjeseci za 6000KM pa niko ni da upita, a kamoli da kupi. Jest da je kod mene benzin, ali opet... Nema narod para i samo bi mjenjali. Jedna te ista auta se prodaju po pola godine i vise.

Jos nisi uspio prodati Lagunu :sad: steta, cim cujem da neko trazi neko porodicno auto, odmah cu je spomenuti :mrgreen:
motorola01
Posts: 4147
Joined: 28/04/2011 13:27

#45 Re: Procjena, koliko vrijedi

Post by motorola01 »

Ma prodat ce se, ne sekiram se nesto puno. Vise ni ne moze izgubiti puno na vrijednosti tako da kad god se proda, dobro se prodala.
h_muhamed
Posts: 68
Joined: 25/07/2012 08:31

#46 Re: Procjena, koliko vrijedi

Post by h_muhamed »

mali Ninja wrote:u pitanju je audi A3, 1.9TDI SB, predjeni kilometri 82000. Servisna knjiga, zadnji servis na 28000km, na 78000 zamjenjene disk plocice, taj servis nije upisan u knjizicu (radjeno u Metalmercu). Boja siva, oprema attraction, grijaci u sjedistima, servo, zracni jastuci, maglenke, bord comp, senzor za kišu, ABS, ASR itd.
Detaljno pregledan u AC quattro na pofalicima (54KM pregled) ustanovljeni kvarovi su 2 grijaca (32KM 1 grijač košta u šandoru) i flat kabl u volanu (80KM u ASA auto). ostalo stanje je salonsko. Prva ruka kupljen u interauto tuzla nov.
Gume su njegove original, 2 ljetne 2 zimske, šara je dobra ali bi ih trebalo mijenjati skoro.

Prodao bih auto pa me interesuje koja je cijena koju mogu staviti u oglas +- 500KM.

hvala na ozbiljnim odgovorima.

p.s. auto pregledano takodje sa onim mjeracem laka, auto nije udarano niti lakirano.

Po gorenavedenom auto je u odlicnom stanju ali..kao sto i Vi sami kazete po pik-u i ostalim oglasima su cijene divlje, nema kakvih nema cijena. Raja uveze auto iz vanam nasminka, sredi za 500-1000KM i prodaje po cijeni da zaradi duplo.
Ja imam TT-a 2009 godina, kupio ga u ASA autu, prvi koji je kupljen u BiH, presao sam sa njim oko 80.000KM i prije pola godine sam ga stavio na oglase cisto da vidim koja mu je cijena i da li ima interesanata...raja je odmah podzabila auto. Hoce svijet da kupi auto koje vrijedi npr 25.000KM da ga plati 20.000KM..cirkus

Moj savjet je da odete u ASA auto ili AC ili neki drugi VW salon i neka vam procijene vozilo kao da ce te kupiti "staro za novo".. oni ce vam naravno reci najminimalniju cijenu vozila, tako da na tu cijenu slobodno mozete dodati 2-3000KM. Tako je najbolje znati ispod koje cijene nesmijete ici!
Mr.Fundamental
Posts: 561
Joined: 21/04/2009 18:48

#47 Re: Procjena, koliko vrijedi

Post by Mr.Fundamental »

h_muhamed wrote: Po gorenavedenom auto je u odlicnom stanju ali..kao sto i Vi sami kazete po pik-u i ostalim oglasima su cijene divlje, nema kakvih nema cijena. Raja uveze auto iz vanam nasminka, sredi za 500-1000KM i prodaje po cijeni da zaradi duplo.
Ja imam TT-a 2009 godina, kupio ga u ASA autu, prvi koji je kupljen u BiH, presao sam sa njim oko 80.000KM i prije pola godine sam ga stavio na oglase cisto da vidim koja mu je cijena i da li ima interesanata...raja je odmah podzabila auto. Hoce svijet da kupi auto koje vrijedi npr 25.000KM da ga plati 20.000KM..cirkus

Moj savjet je da odete u ASA auto ili AC ili neki drugi VW salon i neka vam procijene vozilo kao da ce te kupiti "staro za novo".. oni ce vam naravno reci najminimalniju cijenu vozila, tako da na tu cijenu slobodno mozete dodati 2-3000KM. Tako je najbolje znati ispod koje cijene nesmijete ici!
Obrati malo pažnju na datum kad je tema otvorena. Čovjek se raspitivao 2011. godine, a ako odeš na onaj link od pik-a, vidjet ćeš da je auto prodato prije haman godinu i po. Davno završena stvar...
h_muhamed
Posts: 68
Joined: 25/07/2012 08:31

#48 Re: Procjena, koliko vrijedi

Post by h_muhamed »

Mr.Fundamental wrote:
h_muhamed wrote: Po gorenavedenom auto je u odlicnom stanju ali..kao sto i Vi sami kazete po pik-u i ostalim oglasima su cijene divlje, nema kakvih nema cijena. Raja uveze auto iz vanam nasminka, sredi za 500-1000KM i prodaje po cijeni da zaradi duplo.
Ja imam TT-a 2009 godina, kupio ga u ASA autu, prvi koji je kupljen u BiH, presao sam sa njim oko 80.000KM i prije pola godine sam ga stavio na oglase cisto da vidim koja mu je cijena i da li ima interesanata...raja je odmah podzabila auto. Hoce svijet da kupi auto koje vrijedi npr 25.000KM da ga plati 20.000KM..cirkus

Moj savjet je da odete u ASA auto ili AC ili neki drugi VW salon i neka vam procijene vozilo kao da ce te kupiti "staro za novo".. oni ce vam naravno reci najminimalniju cijenu vozila, tako da na tu cijenu slobodno mozete dodati 2-3000KM. Tako je najbolje znati ispod koje cijene nesmijete ici!
Obrati malo pažnju na datum kad je tema otvorena. Čovjek se raspitivao 2011. godine, a ako odeš na onaj link od pik-a, vidjet ćeš da je auto prodato prije haman godinu i po. Davno završena stvar...
:run: jbga.. nisam obracao paznju.. u svakom slucaju ispado glup a i zelio sam pomoci
pozz
Post Reply