Voznja sa potvrdom

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

neoazz
Posts: 85
Joined: 22/04/2011 20:44

#1 Voznja sa potvrdom

Post by neoazz »

Ovako..Polozio sam vozacki prosle sedmice,danas digao potvrdu o polozenom vozackom ispitu i u CIPS-u predao ljekarsko i tu potvrdu,zatim dobio potvrdu na kojoj pise kada ce biti gotova VD..Zanima me da li sa ovom potvrdom mogu voziti do izdavanja vozacke (15.6.) ? Sutra kontam kupiti ono "P",ali na njega ne mogu upisati broj vozacke..Hoce li me murija zezati ili da vozim slobodno ?

Unaprijed hvala na odgovorima :)
User avatar
dottore
Posts: 1349
Joined: 06/02/2008 18:18
Location: Canton SA

#2 Re: Voznja sa potvrdom

Post by dottore »

P ti ne treba...
sa potvrdom mozes po KS, van kantona ti mogu pisat kaznu
neoazz
Posts: 85
Joined: 22/04/2011 20:44

#3 Re: Voznja sa potvrdom

Post by neoazz »

Mnogo hvala..Nisam ni mislio van KS,nego da se malo vozikam,ipak sam pocetnik pa mi zanimljivo :D Neko kaze moze,neko ne moze,ali ja cu tebe da poslusam posto mi ovaj odgovor odgovara :lol: :sax:
Vernes_AMG
Posts: 1001
Joined: 21/03/2010 12:28

#4 Re: Voznja sa potvrdom

Post by Vernes_AMG »

Sa potvrdom NE mozes voziti nigdje , samo vozacka dozvola je validan dokument sa kojim mozes voziti. :thumbup:
User avatar
vanda
Posts: 220
Joined: 17/04/2010 22:35

#5 Re: Voznja sa potvrdom

Post by vanda »

TEMA 'PREŠIŠANA' 1243258534 PUTA !
NE MOŽEŠ VOZITI, ZAKONSKI NARAVNO. TI NA SVOJU RUKU UVIJEK MOŽEŠ. AKO TE MURIJA ZAUSTAVITI, DONJI SI ! NEMAŠ VAŽEĆI DOKUMENT DA MOŽEŠ UPRAVLJATI MOTORNIM VOZILOM, DAKLE VOZACKA DOZVOLA I PLUS SLOVO 'P'. A NJEGA NE MOŽEŠ STAVITI BEZ BROJA VOZAČKE.

A brate mili, samo tražilicu malo koristi.
User avatar
Brat
Posts: 999
Joined: 20/01/2011 00:00

#6 Re: Voznja sa potvrdom

Post by Brat »

Emro ne budali majke ti, moze vozati sa potvrdom u kantonu Sarajevo jer na potvrdi sve pise, sad da li ce te peglati drot jer mu je k.u.r.c.u cejf mozda, ali ne bi trebalo biti problema ...
Vernes_AMG
Posts: 1001
Joined: 21/03/2010 12:28

#7 Re: Voznja sa potvrdom

Post by Vernes_AMG »

Brat wrote:Emro ne budali majke ti, moze vozati sa potvrdom u kantonu Sarajevo jer na potvrdi sve pise, sad da li ce te peglati drot jer mu je k.u.r.c.u cejf mozda, ali ne bi trebalo biti problema ...

Zakonski samo sa vozackom dozvolom mozes voziti ;-) Drot te moze pustiti samo "na lijepe oci"
User avatar
hopi
Posts: 5707
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#8 Re: Voznja sa potvrdom

Post by hopi »

ja znam da je prije (4 god. možda) sigurno se moglo voziti s potvrdom i ličnom kartom ali samo u KS, jel danas drugačije ne znam.
frankwhite
Posts: 169
Joined: 27/05/2009 13:07
Location: Sarajevo

#9 Re: Voznja sa potvrdom

Post by frankwhite »

ja kolko znam moze se vozati po KS sa tom potvrdom, ja sam se vozio prije 3 godine tako:D
User avatar
mayab
Posts: 27188
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#10 Re: Voznja sa potvrdom

Post by mayab »

Vernes_AMG wrote:
Brat wrote:Emro ne budali majke ti, moze vozati sa potvrdom u kantonu Sarajevo jer na potvrdi sve pise, sad da li ce te peglati drot jer mu je k.u.r.c.u cejf mozda, ali ne bi trebalo biti problema ...

Zakonski samo sa vozackom dozvolom mozes voziti ;-) Drot te moze pustiti samo "na lijepe oci"
User avatar
daxon
Posts: 1590
Joined: 13/12/2010 12:10

#11 Re: Voznja sa potvrdom

Post by daxon »

Prvo; da li su u potvrdi upisana ograničenja poput dioptrije?
Drugo; da li u potvrdi postoji fotografija?
Treće; da li je u potvrdi upisan broj vozačke?
Ako je na ova tri pitanja odgovor da, onda možeš voziti sa potvrdom, a ako je samo na jedno pitanje odgovor ne, onda ne možeš voziti sa potvrdom i tačka.
Ukoliko na potvrdi ne piše broj vozačke, nećeš ga moći napisati ni ispod slova P koje si obavezan da imaš istaknuto na vozilu, dakle, računaj na kaznu i zbog toga, a ne samo što voziš bez vozačke.
neoazz
Posts: 85
Joined: 22/04/2011 20:44

#12 Re: Voznja sa potvrdom

Post by neoazz »

Hvala svima,ipak cekam do 15.6 :)
emko1234
Posts: 4582
Joined: 23/06/2009 21:57
Location: sarajevo

#13 Re: Voznja sa potvrdom

Post by emko1234 »

neoazz wrote:Hvala svima,ipak cekam do 15.6 :)
hahahhaha..pola grada voza bez vozacke ti pitaas mozes li s potvrdom..ne mozes al ako si hrdjave srece prvi dan kad uzmes vozacku proci ces kroz crveno pa ce ti je oduzet na 2 mjeseca..dakle znas sam kakav si sa srecom..i ja sam htio kad sam polozio odmah otic po curu da je provozam sav sretan..ako ti se vec voza vozaj,al nemoj iza 11 i pripremi pricu ako te zaustave,naravno ne divljaj i budi oprezan..
asafinho
Posts: 128
Joined: 13/04/2009 01:39

#14 Re: Voznja sa potvrdom

Post by asafinho »

Ne mozes druze dobro su ti rekli,znaci samo vozacka dozvola je validan dokument,ja otisao po potvrdu kad sam polozio prije 4 god,i pitam onog levata reko moze li se voziti sa ovim,on me napade,jesi polozio ti testove ovo ono samo vozacka vako nako,ja reko dobro,al sam vozio svih tih 15 dana,sreca nisu me zaustavili nikad :D tako da to ti je nafaka,mos probat mislim da ti ba mogu samo 40 km pisat kaznu i zdravo ili cak 30 jer nemas dokumente,nista drugo ne mogu 100% jer si ti polozio i sve je regularano,ne mogu te oderat ne sekiraj se :D
suljke
Posts: 175
Joined: 06/02/2008 21:39
Location: sarajevo

#15 Re: Voznja sa potvrdom

Post by suljke »

Vozac prilikom kontrole od strane ovlastenog sluzbenog lica, kod sebe mora da ima vazecu vozacku dozvolu ( a ne potvrdu kako vi naklapate). Ne posjedovanje vazece vozacke dozvole povlaci zakonsku sankciju od 30 KM
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#16 Re: Voznja sa potvrdom

Post by O'zone »

suljke wrote:Vozac prilikom kontrole od strane ovlastenog sluzbenog lica, kod sebe mora da ima vazecu vozacku dozvolu ( a ne potvrdu kako vi naklapate). Ne posjedovanje vazece vozacke dozvole povlaci zakonsku sankciju od 30 KM
Ma 'ta je 30 kermi :mrgreen:
Vernes_AMG
Posts: 1001
Joined: 21/03/2010 12:28

#17 Re: Voznja sa potvrdom

Post by Vernes_AMG »

suljke wrote:Vozac prilikom kontrole od strane ovlastenog sluzbenog lica, kod sebe mora da ima vazecu vozacku dozvolu ( a ne potvrdu kako vi naklapate). Ne posjedovanje vazece vozacke dozvole povlaci zakonsku sankciju od 30 KM

To je kad imas vozacku ali je zaboravis pa te kazni za nenosenje dokumenata. Kazna da te uhvate da vozis prije nego sto dibijes vozacku je veca sigurno.
Mlad i Nevin
Posts: 2365
Joined: 07/11/2010 16:05

#18 Re: Voznja sa potvrdom

Post by Mlad i Nevin »

Uvijek možeš vozit na vlastitu odgovornost, ili drži iza nekog i tako imaš blokadu što se policije tiče....nema tu pravila, možeš i do Njemačke doći a da ti niko ne zatraži ništa a mogu te zaustaviti i ispred garaže, sve zavisi kakve si (ne)sreće. Na tebi je da radiš šta hoćeš ali sigurnije je da se strpiš 7 dana.
User avatar
donsedin
Posts: 305
Joined: 01/03/2008 07:24

#19 Re: Voznja sa potvrdom

Post by donsedin »

O'zone wrote:
suljke wrote:Vozac prilikom kontrole od strane ovlastenog sluzbenog lica, kod sebe mora da ima vazecu vozacku dozvolu ( a ne potvrdu kako vi naklapate). Ne posjedovanje vazece vozacke dozvole povlaci zakonsku sankciju od 30 KM
Ma 'ta je 30 kermi :mrgreen:
13,xx litara dizela, sto lijepo dodje kad ti prahne da se provozas. :D
User avatar
vozač
Posts: 1731
Joined: 19/02/2010 11:46

#20 Re: Voznja sa potvrdom

Post by vozač »

mislim da sa potvrdom ne možeš voziti nigdje jer je to potvrda koju si predao da bi dobio vozačku dozvolu, a ne potvrda kao da si recimo odvezao auto na registraciju

ti vozačku dozvolu uopšte nemaš i ne možeš voziti, nisi je dobio, da si npr. izgubio vozačku pa ti dali potvrdu da ti imaš vozačku, ali je izgubljena, onda bi možda i pilo vode, ovako ... nema logike

to ti je kao da prelaziš granicu i kažeš graničaru "ja nemam pasoš, ali sam predao zahtjev za izdavanje, evo imam potvrdu o tome", tako ti je i sa ovim, ne misliš reći policiji "ja sam položio, predao sam zahtjev i čekam vozačku", jednostavno bez vozačke te nema nigdje u sistemu i ne možeš voziti, ne zezaj se da te slučajno ne zaustave i napraviš sebi bez veze problem, strpi se, vozaćeš čitav život 8)
User avatar
vozač
Posts: 1731
Joined: 19/02/2010 11:46

#21 Re: Voznja sa potvrdom

Post by vozač »

donsedin wrote:
O'zone wrote:
suljke wrote:Vozac prilikom kontrole od strane ovlastenog sluzbenog lica, kod sebe mora da ima vazecu vozacku dozvolu ( a ne potvrdu kako vi naklapate). Ne posjedovanje vazece vozacke dozvole povlaci zakonsku sankciju od 30 KM
Ma 'ta je 30 kermi :mrgreen:
13,xx litara dizela, sto lijepo dodje kad ti prahne da se provozas. :D
jeste 30 KM, ali ako imaš vozačku i zaboravio si je ponijeti sa sobom, ako nemaš uopšte vozačke to je već malo teži prekršaj, ne ložite čovjeka bez veze, nije ni sjeo za volan, a savjetujete ga da mulja :x
emko1234
Posts: 4582
Joined: 23/06/2009 21:57
Location: sarajevo

#22 Re: Voznja sa potvrdom

Post by emko1234 »

pa nismo ga savjetovali da proba herion..objektivno mu je receno..sta ce odlucit,apsolutno je njegova stvar.
Monsignor
Posts: 169
Joined: 08/06/2004 11:18
Location: SA

#23 Re: Voznja sa potvrdom

Post by Monsignor »

Nemoj Tita ti vozit. Mene je jedan djecak sa potvrdom kostao zadnjeg dijela auta jer je morao staviti suncane naocale jednu ruku na volan i preko ruke gledati koke na trolejbuskoj a mos mislit ja prokletnik u medjuvremenu ispred njega morao zakociti...Sorry no hard feelings samo od tada imam averziju prema toj potvrdi :)

sretno u voznji

pozz
User avatar
collapse
Posts: 73
Joined: 09/02/2009 12:16

#24 Re: Voznja sa potvrdom

Post by collapse »

Ma vozi slobodno al pametno , zakonski te moze kaznit sa nekih 40km al znaju i oni kako je to kad cekas toliko na vozacku sumnjam da ce ti i jedan pisati prijavu radi te gluposti
User avatar
poznanik
Posts: 6749
Joined: 12/05/2010 16:18
Location: Novo Sarajevo

#25 Re: Voznja sa potvrdom

Post by poznanik »

collapse wrote:Ma vozi slobodno al pametno , zakonski te moze kaznit sa nekih 40km al znaju i oni kako je to kad cekas toliko na vozacku sumnjam da ce ti i jedan pisati prijavu radi te gluposti
To je slično kao da ga nagovaraš da Titovom, iza ponoći, raspali brzinom 150 km/h, s komentarom: nema tada nikog na cesti...

Pravilo je pravilo, i ono se mora poštovati, kakvo je god! Sve suprotno liči na anarhiju... :(
Post Reply