semafor - ne kontam

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
Duhovni Vođa
Posts: 758
Joined: 16/08/2008 08:35
Location: I shall release you all!

#1 semafor - ne kontam

Post by Duhovni Vođa »

kad krenete uz veliki park s gornje strane naici cete na racvanje ceste - desno se spusta pokraj njemacke ambasade, a lijevo se izbije na novu raskrsnicu kod Hoše supermarketa prema KŠC-u. taj semafor kod hoše supermarketa nikako ne kontam. imaju dva semafora - jedan pokazuje pravo i lijevo, a drugi pokazuje desno. ako ima neko ko konta taj semafor volio bih da mi objasni, jer ja ga nikako ne kontam. imaju dvije trake ispred semafora, a ispred su četiri moguća pravca. skontao sam da ljudi često prolaze kroz crveno, zato jer se upalio semafor za pravo (ali sta je tamo pravo????), dakle tamo nikad ne znas kako ce ko proci, zavisno od svog licnog tumacenja sta je pravo a sta desno, a sta lijevo....

ne bih rekao da sam tokmak i da ne kontam, nego bih prije rekao da je totalno nelogično sve postavljeno. uostalom to dokazuje i činjenica da svak prolazi kako mu se svidi, odnosno kako on sam tumači semafor..


katastrofa.

ajde, ako neko 100% zna kakvo je tu pravilo da ovdje rastabirimo :D
WJ2001
Posts: 11
Joined: 12/05/2011 12:35
Location: tamo gdje je i budale strah

#2 Re: semafor - ne kontam

Post by WJ2001 »

Duhovni Vođa wrote:kad krenete uz veliki park s gornje strane naici cete na racvanje ceste - desno se spusta pokraj njemacke ambasade, a lijevo se izbije na novu raskrsnicu kod Hoše supermarketa prema KŠC-u. taj semafor kod hoše supermarketa nikako ne kontam. imaju dva semafora - jedan pokazuje pravo i lijevo, a drugi pokazuje desno. ako ima neko ko konta taj semafor volio bih da mi objasni, jer ja ga nikako ne kontam. imaju dvije trake ispred semafora, a ispred su četiri moguća pravca. skontao sam da ljudi često prolaze kroz crveno, zato jer se upalio semafor za pravo (ali sta je tamo pravo????), dakle tamo nikad ne znas kako ce ko proci, zavisno od svog licnog tumacenja sta je pravo a sta desno, a sta lijevo....

ne bih rekao da sam tokmak i da ne kontam, nego bih prije rekao da je totalno nelogično sve postavljeno. uostalom to dokazuje i činjenica da svak prolazi kako mu se svidi, odnosno kako on sam tumači semafor..


katastrofa.

ajde, ako neko 100% zna kakvo je tu pravilo da ovdje rastabirimo :D

Taj desni daje prolaz vozilima za ulicu Dalmatinska(desno). MP Sokolovica(pravo)prema KSC-u, dok je funkcija lijevog za Kevrin Potok (lijevo) i Sepetarevac i Cankarevu (sto jeste vizuelno pravo), ali saobracajno lijevo jer je neophodno preci preko trake suprotnog smjera.

Pozz :run:
ja1977
Posts: 642
Joined: 10/06/2008 11:56

#3 Re: semafor - ne kontam

Post by ja1977 »

WJ2001 wrote:
Duhovni Vođa wrote:kad krenete uz veliki park s gornje strane naici cete na racvanje ceste - desno se spusta pokraj njemacke ambasade, a lijevo se izbije na novu raskrsnicu kod Hoše supermarketa prema KŠC-u. taj semafor kod hoše supermarketa nikako ne kontam. imaju dva semafora - jedan pokazuje pravo i lijevo, a drugi pokazuje desno. ako ima neko ko konta taj semafor volio bih da mi objasni, jer ja ga nikako ne kontam. imaju dvije trake ispred semafora, a ispred su četiri moguća pravca. skontao sam da ljudi često prolaze kroz crveno, zato jer se upalio semafor za pravo (ali sta je tamo pravo????), dakle tamo nikad ne znas kako ce ko proci, zavisno od svog licnog tumacenja sta je pravo a sta desno, a sta lijevo....

ne bih rekao da sam tokmak i da ne kontam, nego bih prije rekao da je totalno nelogično sve postavljeno. uostalom to dokazuje i činjenica da svak prolazi kako mu se svidi, odnosno kako on sam tumači semafor..


katastrofa.

ajde, ako neko 100% zna kakvo je tu pravilo da ovdje rastabirimo :D

Taj desni daje prolaz vozilima za ulicu Dalmatinska(desno). MP Sokolovica(pravo)prema KSC-u, dok je funkcija lijevog za Kevrin Potok (lijevo) i Sepetarevac i Cankarevu (sto jeste vizuelno pravo), ali saobracajno lijevo jer je neophodno preci preko trake suprotnog smjera.

Pozz :run:
Mislim da je ovo dobro objasnjenje. Ja tako ponasam kada izbijem :D na tu raskrsnicu
User avatar
Filter
Posts: 8032
Joined: 31/12/2010 11:42
Location: cirkus

#4 Re: semafor - ne kontam

Post by Filter »

WJ2001 wrote:
ajde, ako neko 100% zna kakvo je tu pravilo da ovdje rastabirimo :D

Taj desni daje prolaz vozilima za ulicu Dalmatinska(desno). MP Sokolovica(pravo)prema KSC-u, dok je funkcija lijevog za Kevrin Potok (lijevo) i Sepetarevac i Cankarevu (sto jeste vizuelno pravo), ali saobracajno lijevo jer je neophodno preci preko trake suprotnog smjera.

Pozz :run:[/quote]


fasovaces kaznu, vec su mi dva jarana pala tu.

desna traka vozi samo i samo u dalmatinsku. lijeva (srednja) vozi pravo (prema KSC, prema sepetarevcu, ivana cankara) i lijevo prema medicinskoj

objasnjenje by organ sa lizalom ... i meni bilo konfuzno, ali tako rekose organi...
WJ2001
Posts: 11
Joined: 12/05/2011 12:35
Location: tamo gdje je i budale strah

#5 Re: semafor - ne kontam

Post by WJ2001 »

Pa tako je i napisano dragi ucesnice u saobracaju :dance:
higijenicar
Posts: 3
Joined: 29/01/2011 16:38

#6 Re: semafor - ne kontam

Post by higijenicar »

Prakticno riskantno iz lijeve ici pravo prema KSC jer moras uci u desnu traku ovih koji idu dole u Dalmatinsku, dakle, u tom slucaju, mogao bi platiti kaznu za prestrojavanje u raskrsnici.

S druge strane, vjerujem da ces platiti kaznu i za ako odes pravo prema KSC iz desne trake.

Jos jedan od apsurda u nas! :-)
Post Reply