Poliranje farova !!!!!!!

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

THHE
Posts: 20
Joined: 16/05/2011 19:56

#1 Poliranje farova !!!!!!!

Post by THHE »

Pozdrav za sve!

Konkretno me zanima gdje u Sarajevu ili negdje u okolini mogu ispolirati farove na autu??? Imam nekakvu prljavstinu na njima i nikako ne mogu da ocistim. Zanimalo bi me cak i da ispoliram cijelo autu. Kolike su prosjecne cijene ovog poliranja gdje mi je najbolje da to uradim ???

Hvala unaprijed :)
asafinho
Posts: 128
Joined: 13/04/2009 01:39

#2 Re: Poliranje farova !!!!!!!

Post by asafinho »

Imas na dobrinji bave se lakiranjem,kuda ide trola i kad skrece na prvom skretanju desno prema dobrinji,smotas tu desno i opet ga zvrsnes prva desno,ima mehanicar i do njega autolakirer,ja sam njega pitao i trazio mi je 20 km za 2 fara,skoda fabia je u pitanju,medjutim posle toga sam udario jelena na bjelasnici i ostetio auto samim tim i far i fikno sam 2 nova fara,tako da nisam radio ne znam kakvi su rezultati,eh ima raje koja je to radila i dobro bude pravo,kao nov far,a imas isto u hrasnom majstora kad ides iz grada prema dobrinji kod suda,smotas lijevo i przis ga gore uz brdo,ima frajer dobro radi isto lakirer radi novija auta isto vecinom,radi poliranje auta samim tim i farova,poliranje citavog auta je oko 100 km kad sam se ja raspitivio sa kvalitetnim polir pastama...pa eto pokusaj negdje :D koje ti je auto u pitanju ?
THHE
Posts: 20
Joined: 16/05/2011 19:56

#3 Re: Poliranje farova !!!!!!!

Post by THHE »

asafinho wrote:Imas na dobrinji bave se lakiranjem,kuda ide trola i kad skrece na prvom skretanju desno prema dobrinji,smotas tu desno i opet ga zvrsnes prva desno,ima mehanicar i do njega autolakirer,ja sam njega pitao i trazio mi je 20 km za 2 fara,skoda fabia je u pitanju,medjutim posle toga sam udario jelena na bjelasnici i ostetio auto samim tim i far i fikno sam 2 nova fara,tako da nisam radio ne znam kakvi su rezultati,eh ima raje koja je to radila i dobro bude pravo,kao nov far,a imas isto u hrasnom majstora kad ides iz grada prema dobrinji kod suda,smotas lijevo i przis ga gore uz brdo,ima frajer dobro radi isto lakirer radi novija auta isto vecinom,radi poliranje auta samim tim i farova,poliranje citavog auta je oko 100 km kad sam se ja raspitivio sa kvalitetnim polir pastama...pa eto pokusaj negdje :D koje ti je auto u pitanju ?

Hvala ti na info...kod mene je golf 5 i bas vodim racuna o autu, i previse sto bi se reklo. Ne znam ni sam kako su mi se uprljali farovi, isto kao neka bijela masa na njima. To stvarno nije skupo 100 KM za cijelo auto, ako bas covjek dobro uradi. Ja sam davno pricao sa jednim covjekom i rekao mi je da ima neki majstor u svrakinom koji je dosta pouzdan i jako dobro radi, taj mi je covjek rekao da je najbolji u Sarajevu, kao radio je i u njemackoj. Znas li ista o njemu ? Ipak ne bih ostavljao auto kod svakoga, a cuo sam da je ovaj bas pouzdan. Ne znam ni koja je cijena. Ne mogu nikako doci do ovog covjeka sto mi je to rekao, jer ne zivi vise u SA.
User avatar
Gile Šampion
Posts: 639
Joined: 24/08/2007 22:57

#4 Re: Poliranje farova !!!!!!!

Post by Gile Šampion »

Pa to ti je taj frajer u Švrakinom,za njega ti i prica...
THHE
Posts: 20
Joined: 16/05/2011 19:56

#5 Re: Poliranje farova !!!!!!!

Post by THHE »

Gile Šampion wrote:Pa to ti je taj frajer u Švrakinom,za njega ti i prica...
Aha...pa imas li mu mozda broj telefona ?
JASKO33
Posts: 2
Joined: 16/05/2011 19:53

#6 Re: Poliranje farova !!!!!!!

Post by JASKO33 »

THHE wrote:
Gile Šampion wrote:Pa to ti je taj frajer u Švrakinom,za njega ti i prica...
Aha...pa imas li mu mozda broj telefona ?

Majstor iz svrakinog se zove Semso, a broj telefona mu je 061 218 167. Radi izvanredno !!! Meni je ispolirao cijelo auto za 60 KM, prezadovoljan sam.
LeKo
Posts: 1488
Joined: 07/05/2004 12:52
Location: AP

#7 Re: Poliranje farova !!!!!!!

Post by LeKo »

Zove se Šemso, broj telefona je 061 218 167.

Što se tiče poliranja farova, pretraži forum bila je tema. Ja sam sam radio i super je ispalo.

Postpak:

1. Zaštitiš krep trakom (2cm) karambolku, masku i blatobran oko fara
2. Šmirglaš vodobrusnim papirom 1500
3. Šmirglaš vodobrusnim papirom 2000
4. Ispoliraš najobičnijom polir pastom za auta (bez mašine je teško, ali može se)

Ako ti je mrsko, za 20 KM ćeš moći završiti poliranje farova. Mislim da ti to rade i momci u praonici na vracama kod DP marketa.
User avatar
cico x
Posts: 1042
Joined: 31/12/2002 00:00
Location: Nikad zeljo,nikad avaz...

#8 Re: Poliranje farova !!!!!!!

Post by cico x »

šemso beton ;)
THHE
Posts: 20
Joined: 16/05/2011 19:56

#9 Re: Poliranje farova !!!!!!!

Post by THHE »

JASKO33 wrote:
THHE wrote:
Gile Šampion wrote:Pa to ti je taj frajer u Švrakinom,za njega ti i prica...
Aha...pa imas li mu mozda broj telefona ?

Majstor iz svrakinog se zove Semso, a broj telefona mu je 061 218 167. Radi izvanredno !!! Meni je ispolirao cijelo auto za 60 KM, prezadovoljan sam.

Hvala, odmah cu ga nazvati da ugovorim kad da mi ovo uradi.
THHE
Posts: 20
Joined: 16/05/2011 19:56

#10 Re: Poliranje farova !!!!!!!

Post by THHE »

LeKo wrote:Zove se Šemso, broj telefona je 061 218 167.

Što se tiče poliranja farova, pretraži forum bila je tema. Ja sam sam radio i super je ispalo.

Postpak:

1. Zaštitiš krep trakom (2cm) karambolku, masku i blatobran oko fara
2. Šmirglaš vodobrusnim papirom 1500
3. Šmirglaš vodobrusnim papirom 2000
4. Ispoliraš najobičnijom polir pastom za auta (bez mašine je teško, ali može se)

Ako ti je mrsko, za 20 KM ćeš moći završiti poliranje farova. Mislim da ti to rade i momci u praonici na vracama kod DP marketa.
Nisam nekako siguran bil to dobro ispalo kad ja uradim, jos dok kupim politur tu me negdje dodje da mi ovaj majstor uradi. Vidjet cu da ipak kod njega odvezem. Jesi li ti radio kod Semse ikad ???
LeKo
Posts: 1488
Joined: 07/05/2004 12:52
Location: AP

#11 Re: Poliranje farova !!!!!!!

Post by LeKo »

THHE wrote:
LeKo wrote:Zove se Šemso, broj telefona je 061 218 167.

Što se tiče poliranja farova, pretraži forum bila je tema. Ja sam sam radio i super je ispalo.

Postpak:

1. Zaštitiš krep trakom (2cm) karambolku, masku i blatobran oko fara
2. Šmirglaš vodobrusnim papirom 1500
3. Šmirglaš vodobrusnim papirom 2000
4. Ispoliraš najobičnijom polir pastom za auta (bez mašine je teško, ali može se)

Ako ti je mrsko, za 20 KM ćeš moći završiti poliranje farova. Mislim da ti to rade i momci u praonici na vracama kod DP marketa.
Nisam nekako siguran bil to dobro ispalo kad ja uradim, jos dok kupim politur tu me negdje dodje da mi ovaj majstor uradi. Vidjet cu da ipak kod njega odvezem. Jesi li ti radio kod Semse ikad ???
U pravu si za cijene materijala vs cijena da ti neko uradi, ja sam već sve imao u garaži tako da sam mogao za manje love uraditi sam :) Kod Šemse lično nisam išao (nisam imao potrebu), jedan od prijatelja je vozio auto i fakat ga je uradio kao da je nov (Fabia je bila u pitanju) i sada fali Šemsu na sva zvona (a jaran je prilična picajzla - sve sam ti rekao).
User avatar
Gile Šampion
Posts: 639
Joined: 24/08/2007 22:57

#12 Re: Poliranje farova !!!!!!!

Post by Gile Šampion »

Imaš isto u Kasindolskoj ulici,iz pravca Ilidže kad ideš lika lakirera.Mom jaranu uradio(ispolirao) auto,ovaj kad je došao nije mogao da prepozna svoje autu(u bukvalnom smislu) .Jest da je 100 maraka poliranje,ali vrijedi svake marke !
THHE
Posts: 20
Joined: 16/05/2011 19:56

#13 Re: Poliranje farova !!!!!!!

Post by THHE »

LeKo wrote:
THHE wrote:
LeKo wrote:Zove se Šemso, broj telefona je 061 218 167.

Što se tiče poliranja farova, pretraži forum bila je tema. Ja sam sam radio i super je ispalo.

Postpak:

1. Zaštitiš krep trakom (2cm) karambolku, masku i blatobran oko fara
2. Šmirglaš vodobrusnim papirom 1500
3. Šmirglaš vodobrusnim papirom 2000
4. Ispoliraš najobičnijom polir pastom za auta (bez mašine je teško, ali može se)

Ako ti je mrsko, za 20 KM ćeš moći završiti poliranje farova. Mislim da ti to rade i momci u praonici na vracama kod DP marketa.
Nisam nekako siguran bil to dobro ispalo kad ja uradim, jos dok kupim politur tu me negdje dodje da mi ovaj majstor uradi. Vidjet cu da ipak kod njega odvezem. Jesi li ti radio kod Semse ikad ???
U pravu si za cijene materijala vs cijena da ti neko uradi, ja sam već sve imao u garaži tako da sam mogao za manje love uraditi sam :) Kod Šemse lično nisam išao (nisam imao potrebu), jedan od prijatelja je vozio auto i fakat ga je uradio kao da je nov (Fabia je bila u pitanju) i sada fali Šemsu na sva zvona (a jaran je prilična picajzla - sve sam ti rekao).
Evo maloprije sam zvao Semsu ugovorio mi je termin za sutra, valjda danas ima puno posla. Uglavnom narucio sam poliranije cijelog auta, pa cu javiti kako je ispalo.
THHE
Posts: 20
Joined: 16/05/2011 19:56

#14 Re: Poliranje farova !!!!!!!

Post by THHE »

Gile Šampion wrote:Imaš isto u Kasindolskoj ulici,iz pravca Ilidže kad ideš lika lakirera.Mom jaranu uradio(ispolirao) auto,ovaj kad je došao nije mogao da prepozna svoje autu(u bukvalnom smislu) .Jest da je 100 maraka poliranje,ali vrijedi svake marke !
Hvala u svakom slucaju na prijedlogu. Evo sad sam zvao i ugovorio sa ovim Semsom da mi sutra radi auto, prilicno je jeftiniji a kazu da je najbolji u gradu kad je poliranje u pitanju..
Wenger
Posts: 117
Joined: 23/01/2007 02:05
Location: na drugom spratu

#15 Re: Poliranje farova !!!!!!!

Post by Wenger »

THHE wrote:
Hvala u svakom slucaju na prijedlogu. Evo sad sam zvao i ugovorio sa ovim Semsom da mi sutra radi auto, prilicno je jeftiniji a kazu da je najbolji u gradu kad je poliranje u pitanju..
I kako prodje? jesi li zadovoljan? Koliko vremenski traje poliranje (cijelog auta)?
THHE
Posts: 20
Joined: 16/05/2011 19:56

#16 Re: Poliranje farova !!!!!!!

Post by THHE »

Wenger wrote:
THHE wrote:
Hvala u svakom slucaju na prijedlogu. Evo sad sam zvao i ugovorio sa ovim Semsom da mi sutra radi auto, prilicno je jeftiniji a kazu da je najbolji u gradu kad je poliranje u pitanju..
I kako prodje? jesi li zadovoljan? Koliko vremenski traje poliranje (cijelog auta)?

Evo maksuzije sam dosao na net da napisem utiske od poliranja :D Mogu samo reci da sam PREZADOVOLJAN kako mi je ispalo auto. Kostalo me sve zajedno 80 KM poliranje i farovi ali je fakat ispalo super. Juce me malo i kisica uhvatila i samo sam posusio i opet dobro :D Ja sam bas zadovoljan, mogu ga samo dalje preporucivati !! (SEMSO - 061 218 167)
skojotovski
Posts: 1841
Joined: 07/05/2007 20:42
Location: rajvoSa

#17 Re: Poliranje farova !!!!!!!

Post by skojotovski »

koliko je trajalo? jesi li ostavio auto kod njega ili si bio prisutan?
THHE
Posts: 20
Joined: 16/05/2011 19:56

#18 Re: Poliranje farova !!!!!!!

Post by THHE »

skojotovski wrote:koliko je trajalo? jesi li ostavio auto kod njega ili si bio prisutan?
Poliranje traje nekih 2-3 sata, ostavio sam auto u 8 i dosao po njega u 12...
motorola01
Posts: 4147
Joined: 28/04/2011 13:27

#19 Re: Poliranje farova !!!!!!!

Post by motorola01 »

Je li istina da kad se polira auto i popravljaju one parnice po autu sa onom olovkom(tipa sonix),da to drzi smao nekoliko pranja auta???Da se znaci opet nakon kratkog roka vide parnice i da se stanji lak???Mom prijatelju je neki covjek rekao da je bolje da ne polira auto(jer stvarno nije u losem stanju lak) i da so to najcesce radi samo kad s eprodaje auto ili kad je bas u losem stanju...inace je covjek autolakirer..
THHE
Posts: 20
Joined: 16/05/2011 19:56

#20 Re: Poliranje farova !!!!!!!

Post by THHE »

motorola01 wrote:Je li istina da kad se polira auto i popravljaju one parnice po autu sa onom olovkom(tipa sonix),da to drzi smao nekoliko pranja auta???Da se znaci opet nakon kratkog roka vide parnice i da se stanji lak???Mom prijatelju je neki covjek rekao da je bolje da ne polira auto(jer stvarno nije u losem stanju lak) i da so to najcesce radi samo kad s eprodaje auto ili kad je bas u losem stanju...inace je covjek autolakirer..

Mislim da ti je najbolje da nazoves Semsu i direktno ga pitas, on ti je doktor kad je poliranje u pitranju :) Il jos bolje je na licu mjesta otici, mislim da to ipak zavisi koliko je duboka ogreotina...
hali gali halid
Posts: 2377
Joined: 08/10/2007 22:45

#21 Re: Poliranje farova !!!!!!!

Post by hali gali halid »

THHE wrote:
skojotovski wrote:koliko je trajalo? jesi li ostavio auto kod njega ili si bio prisutan?
Poliranje traje nekih 2-3 sata, ostavio sam auto u 8 i dosao po njega u 12...
Reci mi kakvi su farovi ispali?
THHE
Posts: 20
Joined: 16/05/2011 19:56

#22 Re: Poliranje farova !!!!!!!

Post by THHE »

hali gali halid wrote:
THHE wrote:
skojotovski wrote:koliko je trajalo? jesi li ostavio auto kod njega ili si bio prisutan?
Poliranje traje nekih 2-3 sata, ostavio sam auto u 8 i dosao po njega u 12...
Reci mi kakvi su farovi ispali?
Ispali su super, kao tek kupljeni...
motorola01
Posts: 4147
Joined: 28/04/2011 13:27

#23 Re: Poliranje farova !!!!!!!

Post by motorola01 »

THHE wrote:
motorola01 wrote:Je li istina da kad se polira auto i popravljaju one parnice po autu sa onom olovkom(tipa sonix),da to drzi smao nekoliko pranja auta???Da se znaci opet nakon kratkog roka vide parnice i da se stanji lak???Mom prijatelju je neki covjek rekao da je bolje da ne polira auto(jer stvarno nije u losem stanju lak) i da so to najcesce radi samo kad s eprodaje auto ili kad je bas u losem stanju...inace je covjek autolakirer..

Mislim da ti je najbolje da nazoves Semsu i direktno ga pitas, on ti je doktor kad je poliranje u pitranju :) Il jos bolje je na licu mjesta otici, mislim da to ipak zavisi koliko je duboka ogreotina...
Nisam iz Sa,ali ovo mi je rekao prijatelj kad je otisoa kod jednog autolakirera.A i ja bih htio ispolirati auto sa farovima i te parnice odraditi,ali kako sad da to uradim ako ce mi se za 2-3 mjeseca opet vidjeti te parnice?!Koja je onda svrha svega toga,osim punjenja dzepova autolakirera :D ..Je li ovo sve istina,zna li neko??
motorola01
Posts: 4147
Joined: 28/04/2011 13:27

#24 Re: Poliranje farova !!!!!!!

Post by motorola01 »

Nije valjda da niko ne zna?Toliko znalaca oko svih moguci i nemogucih automobila,a da se ne zna ovo u vezi poliranja i popunjavanja parnica na limu :-D
User avatar
sheikh
Posts: 764
Joined: 17/10/2010 18:21
Location: Tamni vilajet

#25 Re: Poliranje farova !!!!!!!

Post by sheikh »

One olovke za poliranje ne funkcionisu :)
Da znate :) Da se ne zahebete svi kao ja :) :thumbup: :bih:
Post Reply