Kalos, Getz iskustva

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
Zvek
Posts: 1430
Joined: 16/10/2010 19:58

#1 Kalos, Getz iskustva

Post by Zvek »

Planiram kupovinu auta, pa mi padoše naum ova dva vozila. Od Punta sam odustao, neću da imam posla sa njegovim bubicama.
Čuo sam da Kalos zna da popije i da mu je to ponajveća mana. Getz mi izgleda nekako mali, mada nisam ulazio u njega.
Kvalitet plastike, dinamika vožnje... me ne zanimaju, auto je za po gradu. Bitno mi je održavanje, pouzdanost i potrošnja.
Ako imate kakvih informacija opletite.
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#2 Re: Kalos, Getz iskustva

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

-
User avatar
Ridjobrki
Posts: 11369
Joined: 21/05/2004 20:27
Location: https://twitter.com/Ridjobrki
Contact:

#3 Re: Kalos, Getz iskustva

Post by Ridjobrki »

Ja sam Getza 1.1 uzimao u rent-a-caru pa ti mogu baš o dinamici vožnje i kvaliteti plastike... :lol:

Sveukupan dojam odličan, posebno mjenjač koji ne traži puno šaltanja po gradu i kvačilo ima dug hod pa je baš praktičan. Na autoputu kao i svaki drugi mali auto, bučan je i na 120 traži 3500 obrtaja ali mi je pičio i preko 150 bez problema. Zanimljivo, čak je bio tiši preko 130 km/h...

Trošio je kombinovano 6.75 l što i nije loše s obzirom na relaciju i način vožnje. Plastika loša i oprema nula kod modela koji sam vozio ali okretan je i nije tijesan. Nije za familiju ali za samca ili par je sasvim dobar. Btw, ja imam visinu 1,85 m i nisam se osjećao skučeno.
User avatar
Jimmy_The_Saint
Posts: 2435
Joined: 09/01/2006 11:16
Location: Koliba na Rogoju
Contact:

#4 Re: Kalos, Getz iskustva

Post by Jimmy_The_Saint »

I ja sam rent'o Getz 1.1. Sve kako Riđi kaže - auto je iznutra dobro složeno tako da je udobnije nego što izvana izgleda, čak ni prtljažnik nije za odbaciti - s tim "najslabijim" motorom sam prepičio obdan do vrh Pelješca i natrag u Mostar, malo ga jače treba načepiti ali kad ga zavrtiš ide k'o vel'ki. Za grada, pogotovo - nema dalje. Kalos je vjerovatno sličan, al' ja bih se u toj dilemi odlučio za Hyundai čisto zato što ga ima znatno više kod nas, pa bi lakše s majstorima i djelovima ako zatrebaju (čini mi se da si naumio uzet polovnjaka). Jedino mi je smetalo što je volan bio nekakav plastikli, al' to se riješi nekom navlakom od petmarki ili presvlačenjem kožom za 100 KM u Visokom. Još ako nađeš neki jači motor - Getz ima da leti k'o zvrk.
Klodovik
Posts: 2727
Joined: 12/03/2007 00:39

#5 Re: Kalos, Getz iskustva

Post by Klodovik »

Nekad davno sam rentao Getza 1.1 i 1.4 u više navrata. Ovaj drugi, naravno, ide daleko bolje, ali 1.1 je za grada sasvim dovoljan. Što se tiče prostora, ima ga više nego što bi čovjek na prvi pogled pomislio.
User avatar
Zvek
Posts: 1430
Joined: 16/10/2010 19:58

#6 Re: Kalos, Getz iskustva

Post by Zvek »

Mislim da Kalos otpada zbog malog prtljaznika a dosta ljudi po netu se zali na osjetljivo podvozje i veliku potrošnju za 1.2 motor.
User avatar
iceman ze
Posts: 6511
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#7 Re: Kalos, Getz iskustva

Post by iceman ze »

Kupujem Getza, 1.1 motor, na podrucju Sarajeva ili Zenice. Hvala
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#8 Re: Kalos, Getz iskustva

Post by Bakir1 »

Imas na piku ucl lizing dobru ponudu, auti su mladi...
Post Reply