"Xenoni" iz Merkatora??

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

User avatar
respo
Posts: 12675
Joined: 15/08/2009 05:26
Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-

#26 Re: "Xenoni" iz Merkatora??

Post by respo »

sa halogenkama se bolje vidi kad je kisa i mokra cesta
o magli da ne pricam
User avatar
Gile Šampion
Posts: 639
Joined: 24/08/2007 22:57

#27 Re: "Xenoni" iz Merkatora??

Post by Gile Šampion »

Možda kod vas je imate super oko?

Image

:lol: :lol:
Blobi
Posts: 1085
Joined: 16/02/2010 09:21

#28 Re: "Xenoni" iz Merkatora??

Post by Blobi »

Ne kostaju bezveze fabricki Xenoni 2500 KM. Postoji dobar razlog zasto toliko kostaju. A ja nakon originalnih Xenona vise nikad ne bih pomislio da vozim auto sa halogenim, iz prostog razloga sto je vidljivost neuporedivo bolja u svim vremenskim uslovima.

Ono sto vi zovete Xenon, a kosta 100 KM sa ugradnjom - NIJE OCIMA VIDJELO XENON :)
User avatar
Gile Šampion
Posts: 639
Joined: 24/08/2007 22:57

#29 Re: "Xenoni" iz Merkatora??

Post by Gile Šampion »

Blobi wrote:Ne kostaju bezveze fabricki Xenoni 2500 KM. Postoji dobar razlog zasto toliko kostaju. A ja nakon originalnih Xenona vise nikad ne bih pomislio da vozim auto sa halogenim, iz prostog razloga sto je vidljivost neuporedivo bolja u svim vremenskim uslovima.

Ono sto vi zovete Xenon, a kosta 100 KM sa ugradnjom - NIJE OCIMA VIDJELO XENON :)

Potpis ko kuća :mrgreen:
User avatar
citroen
Posts: 5863
Joined: 19/05/2009 18:08
Location: Sarajevo,memli strana

#30 Re: "Xenoni" iz Merkatora??

Post by citroen »

Gile Šampion wrote:
citroen wrote:
Gile Šampion wrote:Jarane...xenon je xenon i tu nema puno dileme :)
Eh sad...kad vidim neke divljačke xenone koji me zaslijepe ja ne da bih mu počupao te xenone,nego bih mu i farove počupao :lol:
Xenon sa sočivom ili H7R sijalica je super stvar i tu sva priča počinje i završava.A ove sijalice što sam pokazao,kažem ti,meni 2 godine trajale na Golfu 5(doduše Golf ima CAN-BUS) i bio super zadovoljan sa njima,ja ih nekad usputno uzeo u FIS-u...

Sad se promjenilo i auto,uzeto novo sa origigi xenonima tako da više nema potrebe za kupovinom halogenih sijalica.Usput rečeno još i to,da je meni Osram NB trajao tačno 6 mjeseci a vjeruj mi da sam sa ovim prvim bio zadovoljniji... :thumbup:
Ja imam na svom autu H7R xenone 5 000K i nisam zadovoljan sa njima,pogotovo kad je u pitanju voznja po kishi.Sa njima je skroz losa vidljivost kad je mokra cesta ali eto ne dolazi do zasljepljivanja drugih vozaca za razliku od klasicnih H7 sijalica.Dodje mi da vratim stare osram sijalice koje su odlicno sluzile.
Ti si prvi na svijetu koji kaže da bolje vidi sa halogenim sijalicama nego sa xenonima...
:shock: :?
Nisam prvi,provjeri malo :wink: Oni su ok kad je suha cesta ali kad je mokra nidje veze.
User avatar
respo
Posts: 12675
Joined: 15/08/2009 05:26
Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-

#31 Re: "Xenoni" iz Merkatora??

Post by respo »

Blobi wrote:Ne kostaju bezveze fabricki Xenoni 2500 KM. Postoji dobar razlog zasto toliko kostaju. A ja nakon originalnih Xenona vise nikad ne bih pomislio da vozim auto sa halogenim, iz prostog razloga sto je vidljivost neuporedivo bolja u svim vremenskim uslovima.

Ono sto vi zovete Xenon, a kosta 100 KM sa ugradnjom - NIJE OCIMA VIDJELO XENON :)
ajde reci mi jesu li xenoni u maglenkama i dugim svjetlima?
User avatar
shibonja
Posts: 1724
Joined: 29/05/2006 08:37
Location: Cogito, ergo sum

#32 Re: "Xenoni" iz Merkatora??

Post by shibonja »

U mene su Bi-xenon svjetla , znaci i duga su xenon :D A maglenke jos nisam ni palio ,morat cu i to provjeriti :)

Opel AFL Bi-xenon nema dalje :D

Image
User avatar
respo
Posts: 12675
Joined: 15/08/2009 05:26
Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-

#33 Re: "Xenoni" iz Merkatora??

Post by respo »

ok bixenon
govorim ti odvojeno kad je jesu li xenoni u dugim
Blobi
Posts: 1085
Joined: 16/02/2010 09:21

#34 Re: "Xenoni" iz Merkatora??

Post by Blobi »

respo wrote:
Blobi wrote:Ne kostaju bezveze fabricki Xenoni 2500 KM. Postoji dobar razlog zasto toliko kostaju. A ja nakon originalnih Xenona vise nikad ne bih pomislio da vozim auto sa halogenim, iz prostog razloga sto je vidljivost neuporedivo bolja u svim vremenskim uslovima.

Ono sto vi zovete Xenon, a kosta 100 KM sa ugradnjom - NIJE OCIMA VIDJELO XENON :)
ajde reci mi jesu li xenoni u maglenkama i dugim svjetlima?
U dugim su takodjer xenon, ali rijetko imam potrebu da palim duga uopste. U maglenkama su halogene.
User avatar
respo
Posts: 12675
Joined: 15/08/2009 05:26
Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-

#35 Re: "Xenoni" iz Merkatora??

Post by respo »

u dugim su isto xenoni zato sto su bixenon jel tako

a sad se zapitaj sto su u maglenkama halogenke

a takodje se zapitaj zasto se u maglenkama preferiraju zuta svjetla al bas ona zuta skoro ko zmogavci kao nekada na francuzima sto su preferirali
User avatar
sodom
Posts: 1697
Joined: 08/05/2008 13:21
Location: KRV I MED (BALKAN)

#36 Re: "Xenoni" iz Merkatora??

Post by sodom »

respo wrote:u dugim su isto xenoni zato sto su bixenon jel tako

a sad se zapitaj sto su u maglenkama halogenke

a takodje se zapitaj zasto se u maglenkama preferiraju zuta svjetla al bas ona zuta skoro ko zmogavci kao nekada na francuzima sto su preferirali
bolje izgledaju :D
User avatar
Rauber
Posts: 1104
Joined: 07/05/2009 16:47

#37 Re: "Xenoni" iz Merkatora??

Post by Rauber »

Ja imam xenone (6000K), nisu fabricki ali nisu vala ni nekakvi od 100KM, u svakom slucaju puno je bolja vidljivost nego sa obicnim svjetlima, vidim da drugima ne smetaju, osim kad mi se neko pocne lijepiti nazad pa ga pustim ispred i podignem svjetla :)
User avatar
respo
Posts: 12675
Joined: 15/08/2009 05:26
Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-

#38 Re: "Xenoni" iz Merkatora??

Post by respo »

rauber to stoji
ovo o cemu pricamo da se bolje vidi pod halogenim je kad pada kisa
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#39 Re: "Xenoni" iz Merkatora??

Post by un1ted »

Da probam dignuti temu iz prasine :)

Kakva su sada iskustva s OSRAM NIGHT BREAKER PLUS i gdje ih ima kupiti po kojoj cijeni !?

Takodjer, ako neko moze odgovorit brzinski, zasto se staklo sijalice ne smije dirati rukama :shock:
lavic
Posts: 3088
Joined: 14/04/2011 15:03

#40 Re: "Xenoni" iz Merkatora??

Post by lavic »

un1ted wrote:Da probam dignuti temu iz prasine :)

Kakva su sada iskustva s OSRAM NIGHT BREAKER PLUS i gdje ih ima kupiti po kojoj cijeni !?

Takodjer, ako neko moze odgovorit brzinski, zasto se staklo sijalice ne smije dirati rukama :shock:
Imao sam dva seta Osram night breaker, traju otprilike do 1.5 godinu.
Kupovao sam ih u Merkuru i autopraonici WRC kod tunela. Sad sam na Philips extreme.
Staklo se ne smije dirati zbog toga sto sijalica se vise grije od obicne i ako se dira golim rukama ostaje trag na staklu i iz nekog razloga kad se sijalica ugrije moze doci do pucanja stakla.
Fauja Singh
Posts: 2469
Joined: 07/12/2011 12:40

#41 Re: "Xenoni" iz Merkatora??

Post by Fauja Singh »

un1ted wrote:Da probam dignuti temu iz prasine :)

Kakva su sada iskustva s OSRAM NIGHT BREAKER PLUS i gdje ih ima kupiti po kojoj cijeni !?

Takodjer, ako neko moze odgovorit brzinski, zasto se staklo sijalice ne smije dirati rukama :shock:
Ja sam ih kupovao u Conradu, jedino sam kod njih nalazio te novije tj. PLUS.
Također imao dva seta i nisu mi se pokazale, provjeravao sam i struju kod električara jer sam mislio da je možda u njoj problem, ali struja je po PS-u.
Otprilike mi može nekih 6 mjeseci trajati, tad već jedna ode i nakon par mjeseci druga.
Prestao sam ih više uzimati
User avatar
Qler
Posts: 23608
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#42 Re: "Xenoni" iz Merkatora??

Post by Qler »

Meni isto traju oko godinu i po, i crnu u par dana obje. Ali da su dobre, jesu. Crkla mi jedna u gradisci, i stavim onu iz seta, razlika drasticna. Pitao me suvozac jel mi ovo prljav jedan far :) pa ne svijetli dobro :)
Post Reply