GSI ,GT , OPC.. Opel naravno

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: Bobi, _BataZiv_0809

emko1234

#76 Re: GSI, GTC ,GT , OPC.. Opel naravno

Post by emko1234 » 01/03/2011 21:26

odlican je opel ko nije gadljiv..wir leben autos hahahahaha..a i motor u insigni opc je do jaja..2.8 bi-turbo.. 325 ks..seat leon 2.0t r edition 310ks..s tom insginom se igra ko dijete sa zveckom..naravno,vi cete naci sad milion zamjerki al sta ces..da nema opozicjie i marki kosto je opel ne bi bilo ni auta kosto je bmw,merc,audi,lex i slicnih..usporedba insignia vs a4 je isto ko usporedba jelen piva i erdinger..ko razumije,shvatit ce..ovi ostali nek zive u iluziji da je opel..auto..kad bi ga ostavio u sumi,krmad bi ga pojela..ko trabanta..

krusty

#77 Re: GSI, GTC ,GT , OPC.. Opel naravno

Post by krusty » 01/03/2011 23:03

eto ti si pametan a poredis Insigniu i Leona :lol:

to isto da poredis Audi A4 sa i30 :lol: :lol: :lol:

jefferson

#78 Re: GSI, GTC ,GT , OPC.. Opel naravno

Post by jefferson » 02/03/2011 04:27

emko1234 wrote:odlican je opel ko nije gadljiv..wir leben autos hahahahaha..a i motor u insigni opc je do jaja..2.8 bi-turbo.. 325 ks..seat leon 2.0t r edition 310ks..s tom insginom se igra ko dijete sa zveckom..naravno,vi cete naci sad milion zamjerki al sta ces..da nema opozicjie i marki kosto je opel ne bi bilo ni auta kosto je bmw,merc,audi,lex i slicnih..usporedba insignia vs a4 je isto ko usporedba jelen piva i erdinger..ko razumije,shvatit ce..ovi ostali nek zive u iluziji da je opel..auto..kad bi ga ostavio u sumi,krmad bi ga pojela..ko trabanta..
I sta je pisac htio reci meni ovdje samo nije jasno?
Drugo, ne znam sto ti smeta usporedba A4 i Insignia, Passat ili A4, isto govno drugo pakovanje!

shibonja

#79 Re: GSI, GTC ,GT , OPC.. Opel naravno

Post by shibonja » 02/03/2011 06:14

Smeta mu jer on trpa audia u premium klasu (ni blizu) :) ,a svako drugo poredjenje mu kazuje da on ipak vozi prosjecno vozilo ,nista slicno Mercedesu ili BMW-u i to ga boli ,emkice prestani samog sebe da zavaravas :dance:

Gile Šampion

#80 Re: GSI, GTC ,GT , OPC.. Opel naravno

Post by Gile Šampion » 02/03/2011 06:31

shibonja wrote:Smeta mu jer on trpa audia u premium klasu (ni blizu) :) ,a svako drugo poredjenje mu kazuje da on ipak vozi prosjecno vozilo ,nista slicno Mercedesu ili BMW-u i to ga boli ,emkice prestani samog sebe da zavaravas :dance:

Što ti ne voziš ''takvo prosječno'' vozilo poput Audija? :lol: :lol: Znam da ćeš naći bar 9 glupih razloga zbog čega ga ne voziš,međutim ja sam ubjeđen u nešto suprotno :D

shibonja

#81 Re: GSI, GTC ,GT , OPC.. Opel naravno

Post by shibonja » 02/03/2011 07:57

Gile Šampion wrote:
shibonja wrote:Smeta mu jer on trpa audia u premium klasu (ni blizu) :) ,a svako drugo poredjenje mu kazuje da on ipak vozi prosjecno vozilo ,nista slicno Mercedesu ili BMW-u i to ga boli ,emkice prestani samog sebe da zavaravas :dance:

Što ti ne voziš ''takvo prosječno'' vozilo poput Audija? :lol: :lol: Znam da ćeš naći bar 9 glupih razloga zbog čega ga ne voziš,međutim ja sam ubjeđen u nešto suprotno :D

Ti si zaista sampion sa velikim S ,naravno po kolicini gluposti koju ovdje valjas :)

Gile Šampion

#82 Re: GSI, GTC ,GT , OPC.. Opel naravno

Post by Gile Šampion » 02/03/2011 16:53

Sad si me stvarno uvrijedio...nemoj više ''Tita ti '' :lol: :lol:

Blobi

#83 Re: GSI, GTC ,GT , OPC.. Opel naravno

Post by Blobi » 02/03/2011 17:13

Svako ko je vozio ili barem sjedio u nekom Audiju (izuzevsi A3), vidjet ce da ta auta nemaju "nikakve" veze sa VW-om, a da ne govorimo o Skodi, kako to neki intelektualci ovdje pokusavaju podvaliti. Ugodjaj u voznji se ne moze mjeriti sa Vagenom, kvalitet izrade i zavrsna obrada su na najvisem mogucem nivou. Audiji su tehnoloske zvjerke i fkt je glupo citati gluposti koje pojedinci valjaju... (jos je gluplje odgovarati, ali eto, ne moze covjek ostati ravnodusan na razna sranja)... A to "sta je bolje", BMW, Mercedes, sve zavisi od cejfa, tj. sta kome odgovara, ili ciji stari sta vise voli... Ja mogu dati svoje objektivno misljenje, jer sam prije mozda 6-7 godina promijenio tri njemacke premium limuzine (BMW 5 525d 2003, Mercedes E 320CDI 2004, Audi A6 2005 3.0 TDI). Audi je definitivno najkvalitetnije napravljen, barem sto se tice interijera. Takodjer Quattro je Quattro i stabilnost na cesti u svim uslovima za 10. BMW je bio najzanimljiviji za vozit, def. prava igracka za vozace koji vole auta. A Mercedes, klasika prava, tada nenadmasena udobnost. S tim da sam ostao razocaran izradom interijera u Mercedesu, previse je skripao preko malo jacih rupa, ne biste vjerovali. To je malo smanjivalo ugodjaj voznje u tom autu... Takodjer bitno je reci, zimi kada zapada je bila prava muzika voziti BMW-a i Mercedesa. Nije tako tesko kao sto neki pokusavaju reci, ali zaista nezgodno za voziti, bez obzira na silnu elektroniku, stabilnosti, dobre gume...

jefferson

#84 Re: GSI, GTC ,GT , OPC.. Opel naravno

Post by jefferson » 02/03/2011 21:09

Blobi wrote:Svako ko je vozio ili barem sjedio u nekom Audiju (izuzevsi A3), vidjet ce da ta auta nemaju "nikakve" veze sa VW-om, a da ne govorimo o Skodi, kako to neki intelektualci ovdje pokusavaju podvaliti. Ugodjaj u voznji se ne moze mjeriti sa Vagenom, kvalitet izrade i zavrsna obrada su na najvisem mogucem nivou. Audiji su tehnoloske zvjerke i fkt je glupo citati gluposti koje pojedinci valjaju... (jos je gluplje odgovarati, ali eto, ne moze covjek ostati ravnodusan na razna sranja)... A to "sta je bolje", BMW, Mercedes, sve zavisi od cejfa, tj. sta kome odgovara, ili ciji stari sta vise voli... Ja mogu dati svoje objektivno misljenje, jer sam prije mozda 6-7 godina promijenio tri njemacke premium limuzine (BMW 5 525d 2003, Mercedes E 320CDI 2004, Audi A6 2005 3.0 TDI). Audi je definitivno najkvalitetnije napravljen, barem sto se tice interijera. Takodjer Quattro je Quattro i stabilnost na cesti u svim uslovima za 10. BMW je bio najzanimljiviji za vozit, def. prava igracka za vozace koji vole auta. A Mercedes, klasika prava, tada nenadmasena udobnost. S tim da sam ostao razocaran izradom interijera u Mercedesu, previse je skripao preko malo jacih rupa, ne biste vjerovali. To je malo smanjivalo ugodjaj voznje u tom autu... Takodjer bitno je reci, zimi kada zapada je bila prava muzika voziti BMW-a i Mercedesa. Nije tako tesko kao sto neki pokusavaju reci, ali zaista nezgodno za voziti, bez obzira na silnu elektroniku, stabilnosti, dobre gume...
Ma nemoj, bas me interesuje kako su ljudi vozili zadnju vucu po snjegu prije 30g kada ASR, Tc, gdh, kjfd, nhnt, kjl, fre, itd nisu postojali.
Drugo, Audi je naspram VW varen drugacije, ima deblja stakla, bolju zvucnu izolaciju i drugacije kalibriran ovjes.
Ali, motori su isti, mjenjaci takodje. Cak sta vise, u Skodi Octaviji 2.0tdi, kada se motor tek pojavio, nije trosio ulje, dok je u Audiju i VW gutao litru na 1,000km.
Razlog zbog kojeg Audi ima bolju unutrasnjost je sto ne moraju da ulazu ogromne pare u razvoj svih motora za svoje modele, kao i podvozja. Daleko je jeftinije napraviti Passata, A4 i Superba na istoj platformi, drugacije ih kalibrisati radi imidza, jos uraditi koje cake i eto ti "premium" klase. Visak para se moze potrositi na unutrasnjost.
Do tada, BMW i Mercedes razvijaju svoje motore, ne djele ih sa drugim kompanijama, i striktno su podeseni za njihova auta.
Voziti audija koji je "premium" vozilo i jebavati se sa istim kvarovima motora kao i vozac VW-a ili Skoda (npr. izmjene zupcastog remena, servisi itd) je smjesno. Ako je poenta u tisem automobilu onda ok, kao i dizajnu. Audi ima super dizajn, i jbg, neko kupuje automobil samo zbog toga.
Ali npr. dati 20,000 vise za A4 i pod haubom imati isto sto i vozac VW Passata je smjesno!
I na kraju, pravi automobili imaju zadnju vucu (osim ako neko nije izmislio novi zakon u fizici), prednja vuca je kompromis radi lakse voznje zimi kao i jeftinije proizvodnje.

sodom

#85 Re: GSI, GTC ,GT , OPC.. Opel naravno

Post by sodom » 02/03/2011 21:28

trkaju se dva kadeta, suza suzu goni :D

Blobi

#86 Re: GSI, GTC ,GT , OPC.. Opel naravno

Post by Blobi » 02/03/2011 22:20

Jeff, VW grupacija trenutno proizvodi najbolje motore (Lambo, Bentley, Bugatti, itd itd). Velike masine tipa 6.0 TDI, bla bla, TSI tehnologija... A u Audije ne racunam igracke tipa A1, A3. Isto kao sto ne smatram Mercedesom Mercedese A i B klase, pa cak i C je diskutabilno tu. Govorim o Autima tipa A6, E klasse, 5er, itd. A opet, 2.0 TDI motori koje kudis i pljujes su fantasticni i djeluju mnogo jace nego sto jesu, i u mom slucaju, uz redovno odrzavanje su se pokazali kao izuzetno pouzdani. Druga stvar, VW i njihovi mjenjaci - tu nema prigovora. A prica da je mjenjac u Fabiji ili Oktaviji isti kao u Audiju A4 ili A6 mogu popiti samo laici najveci. A ni "pomocne" komponente motora u Skodi i Audiju ne da nisu iste, vec dodirnih tacaka nemaju. Pa tako recimo nijedna Skoda prije Superba nema plivajuci zamajac, koji itekako utice na komfor i nivo buke i vibracija. Ali eto, dzabe pricat pojedincima. Overall, kad se sve zaokruzi, sabere i oduzme, vrlo lako se dodje do zakljucka da je Audi taj koji trenutno proizvodi TOP auta, u odnosu na konkurenciju. A dovoljno je pogledati slike najnovijeg A6, A7 i A8, te njihov interijer i tehnologiju kojim ih mozes opremit... Jbg-a, ne znam zasto je tesko progutati cinjenicu da pare kupuju tehnologiju i sve sto ide uz nju, a VW grupacija trenutno nema finansijskih problema, kao ni BMW recimo. Daimler je vec malo ugrozen...

Bullet Tooth Tony

#87 Re: GSI, GTC ,GT , OPC.. Opel naravno

Post by Bullet Tooth Tony » 02/03/2011 22:27

za koji mjenjac govoris ? , zar nije DSG isti ? :?

jefferson

#88 Re: GSI, GTC ,GT , OPC.. Opel naravno

Post by jefferson » 02/03/2011 23:13

Blobi wrote:Jeff, VW grupacija trenutno proizvodi najbolje motore (Lambo, Bentley, Bugatti, itd itd). Velike masine tipa 6.0 TDI, bla bla, TSI tehnologija... A u Audije ne racunam igracke tipa A1, A3. Isto kao sto ne smatram Mercedesom Mercedese A i B klase, pa cak i C je diskutabilno tu. Govorim o Autima tipa A6, E klasse, 5er, itd. A opet, 2.0 TDI motori koje kudis i pljujes su fantasticni i djeluju mnogo jace nego sto jesu, i u mom slucaju, uz redovno odrzavanje su se pokazali kao izuzetno pouzdani. Druga stvar, VW i njihovi mjenjaci - tu nema prigovora. A prica da je mjenjac u Fabiji ili Oktaviji isti kao u Audiju A4 ili A6 mogu popiti samo laici najveci. A ni "pomocne" komponente motora u Skodi i Audiju ne da nisu iste, vec dodirnih tacaka nemaju. Pa tako recimo nijedna Skoda prije Superba nema plivajuci zamajac, koji itekako utice na komfor i nivo buke i vibracija. Ali eto, dzabe pricat pojedincima. Overall, kad se sve zaokruzi, sabere i oduzme, vrlo lako se dodje do zakljucka da je Audi taj koji trenutno proizvodi TOP auta, u odnosu na konkurenciju. A dovoljno je pogledati slike najnovijeg A6, A7 i A8, te njihov interijer i tehnologiju kojim ih mozes opremit... Jbg-a, ne znam zasto je tesko progutati cinjenicu da pare kupuju tehnologiju i sve sto ide uz nju, a VW grupacija trenutno nema finansijskih problema, kao ni BMW recimo. Daimler je vec malo ugrozen...
hmmm, znaci djelovi koje ja kupujem za svog passata i odgovaraju A4 nisi isti? Jer na njima pise da idu na A4 i na A6????
Koje to komponente motora 2.0tdi (pd) (koji je eto samo kod tebe izgleda super funkcionisao, toliko dobro da su ga zamjenili nakon 6g) ili bilo kojeg drugog koji se ugradjuje u VW grupaciju (1.8T, 1.9tdi, 2.0T i sl) nisu iste? Jesul to u Audiju drugacije mozda karike? Ili stubline? Ili sistem podmazivanja, ili mozda turbina? Snaga?
Ja sam ti vec rekao, raznim zahvatima se udobnost moze povecati (npr. plivajuci zamajac) ali baza auta ostaje ista. Jer, VW sebi moze dozvoliti da kiksa na A4, ali na Golfu ne moze, ili na Passatu, sto im je malo falilo sa B6.
Cek sad, A3 ili A4 nije pravi Audi ali A6 jeste? I audi pravi TOP motore. Po cemu? Po cemu je audijev 3.0tdi bolji od BMW 530d ili 535d??? ili MB 350cdi??? Porediti BMW i Audi benzince je kao porediti Audi i Hyundai I20! tj. Redne 6-cil motore sa jeftinim i kompromisom napravljenim V6! Ako se imalo razumijes u fiziku znas o cemiu pricam.
I da, kad smo vec kod Lamba &Co. Mislim da je Lambo pravio motore prije nego je Audi postao vlasnik
S druge strane, RR odavnooooo, prije nego sto je BMW postao vlansik kompanije, se snadbjeva BMW-ovim V12. Rekli ljudi valjda od svih motora ide najbolje uz NAJPRESTIZNIJU marku! Toliko o TOP motorima!

shibonja

#89 Re: GSI, GTC ,GT , OPC.. Opel naravno

Post by shibonja » 03/03/2011 08:38

I sta reci poslije jeffersona? Osim :thumbup:

I naravno da se trzimo topica :D

Image

Qler

#91 Re: GSI, GTC ,GT , OPC.. Opel naravno

Post by Qler » 03/03/2011 08:53

Ma meni je audi oduvijek wannabee. Hoce da ima luksuz mercedesa i sportnost BMW-a. I na kraju nema nista od toga. Nije on los, ali top premium nije. Dok je mercedesa audi ne moze biti top premium. A da ne pricam o bentley, masserati, maybach, RR, i ostalim PRAVIM top premium markama :D

shibonja

#92 Re: GSI, GTC ,GT , OPC.. Opel naravno

Post by shibonja » 03/03/2011 09:02

Svasta se moze nac na googletu pa i placeni oglasi i clanci :)

AmADin_gospo

#93 Re: GSI, GTC ,GT , OPC.. Opel naravno

Post by AmADin_gospo » 03/03/2011 09:29

ma ova stranica ko neke varoške novine "Auto-moto Magazin" iz Čevljanovića testira freze i gume za IMTa, pa napiše da je golf II bolji od bentlija jerbo se bentli nemože popeti uz među do mujine kafane na proplanku :lol:

fidoremilienko

#94 Re: GSI, GTC ,GT , OPC.. Opel naravno

Post by fidoremilienko » 03/03/2011 11:54

Image
:oops: :D

jefferson

#95 Re: GSI, GTC ,GT , OPC.. Opel naravno

Post by jefferson » 03/03/2011 17:07

shibonja wrote:
Svasta se moze nac na googletu pa i placeni oglasi i clanci :)
Mh, jos da im je da se nekako probiju u SAD, super bi bilo.

GaRGa

#96 Re: GSI, GTC ,GT , OPC.. Opel naravno

Post by GaRGa » 03/03/2011 17:16

emko1234 wrote:krusty* prije nego das suvisao komentar pogledaj sta moze taj 1.8t a sto moze moj..meni izbaci recimo da taj a5 ide do stotke oko 8 sek dok moj ide za nekih 6..i moj ide prema katalogu 250 dok taj moze nekih 230 :D..da me uzme neki 1.8t posuo bi svoje auto benzinom i zapalio
AdnanSa* nit sam rekao nit mislim..al moj auto koji je sredina ponude sto se tice cijelog audi opusa modela je bolji od perjanice opela..to je poenta..ima novi s4 3.0 twinturbo sa 333ps koji bi pojeo tu insigniu..5.3 do stotke :D ovo su samo cinjenice..hvala na savjetu za muriju :D

1.8T sa 225 konja je druga prica vjeruj mi, obrukali su se mnogi veliki kao npr S6 audi ;)

GaRGa

#97 Re: GSI, GTC ,GT , OPC.. Opel naravno

Post by GaRGa » 03/03/2011 17:25

Gdje je onaj sto kaze da ga 1,8 ne moze poderat, sto jest jest ne bi te poderao, sahranio bi te :ppp

http://www.zeperfs.com/duel1327-3005.htm

Desert Wind

#98 Re: GSI, GTC ,GT , OPC.. Opel naravno

Post by Desert Wind » 03/03/2011 17:25

ma onaj koji vozi pilu gusta za sebe i ne dodje da se kurci po forumu - nego trpa sekama u njemu suptilno suti, uziva u voznji i ne brabonja previse :dance: :wink:

auto podforum je postao mjesto kompleksasa sa neopisivim izljevima kompleksa... i od svega sto cijenim jesu Beg Babic, Bakir, Slauf i jos nekolicina njih koji zaista i imaju nesto pojma o autima...

.... dok oni grlati zastupnici i dezurni dozvoljeni pljuvaci forumasa po ovom forumu imaju pravo da vrijedjaju a i da pokazu svoj stepen znanja i pametovanja tako sto otvore temu sa banalnim pitanjima i banalnim problemima...

jefferson

#99 Re: GSI, GTC ,GT , OPC.. Opel naravno

Post by jefferson » 03/03/2011 17:33

Desert Wind wrote:ma onaj koji vozi pilu gusta za sebe i ne dodje da se kurci po forumu - nego trpa sekama u njemu suptilno suti, uziva u voznji i ne brabonja previse :dance: :wink:

auto podforum je postao mjesto kompleksasa sa neopisivim izljevima kompleksa... i od svega sto cijenim jesu Beg Babic, Bakir, Slauf i jos nekolicina njih koji zaista i imaju nesto pojma o autima...

.... dok oni grlati zastupnici i dezurni dozvoljeni pljuvaci forumasa po ovom forumu imaju pravo da vrijedjaju a i da pokazu svoj stepen znanja i pametovanja tako sto otvore temu sa banalnim pitanjima i banalnim problemima...
Ne do bog da uzme R8, ja mislim da bi citali kako je vzio utrku u Monte Karlu!

Post Reply