Japanska auta, da ili ne?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: Bobi, _BataZiv_0809

goran16v

#351 Re: Japanska auta, da ili ne?

Post by goran16v » 02/04/2012 16:03

direstraits0078 wrote:
goran16v wrote:Nisam 12v nego 16V! :-D
Komentarisem jednostavno, Toyota je daleko od idealnog i savrsenog automobila, ali je u sumiranju svih karakteristika, mana i vrlina, kao i poredjeju svega toga sa konkurencijom u prosjeku mozda globalno i najbolji auto na svijetu, sto dokazuje prosjecan broj kvarova, cijena novog, pad cijene polovnog i broj prodatih (u svijetu).
Hajde, sta se ljutis, zaprljala ti se jedna svjecica, zato 4 ventila manje. :mrgreen:

Ne bih se slozio s konstatacijom da je Toyota najbolja, jer ne odgovara jako velikom broju kupaca koji traze "ono nesto" kod automobila, pa i po cijenu da ce se kvariti. Kao prevozno sredstvo od tacke A do tacke B vjerovatno je jako dobra, ali u eri globalizacije ne mozes ocekivati da ce jedna Toyota ili Honda imati bolje dobavljace od recimo Mercedesa ili Peugeota. Sve se vise industrije ukurpnjavaju, isti sistemi se koriste u vecini automobila. Razvili su ih Bosch, Delphi, Continental itd... dakle, velike firme.

Dalje, sve ove statistike treba uzimati s dozom opreza, jer nije isto kad kazes da su gubici agresora bili 50%, a branitelja 10%, i npr. ovo: agresor onesposobio 100 vojnika od 1000, dok su branitelji onesposobili jednog od moguca dva. :dance:
Slozio se ti ili ne ali do Fukushime Toyota je bila br. 1 proizvodjac automobila na svijetu po broju proizvedenih i prodatih. Mozda ne odgovara jako velikom broju kupaca koji od auta traze "ono nesto", mada npr. Land Cruiser ili Hi Lux, pa jedna Celica (dok se proizvodila) imaju to nesto, ali u globalnim okvirima odgovara jako velikom broju kupaca koji od auta traze da bude nista vise nego pouzdan auto oko kojeg se ne moraju brinuti i u koji se mogu pouzdati, a koliki je taj broj najbokje govori prodaja. To sto je za nas xy hiljada Alfa Romeo auto sa dusom ne znaci da je i po jednom parametru bolja od dosadne toyote.
Sto se statistike tice, najmjerodavniji su podaci njemackog TUV-a (krovno tijelo za teh. preglede) koji je apsolutno nepobitan u objektivnosti. Po statistici TUV-a iz 2011 za auta stara 2-3 god u kojoj je prosecan broj kvarova 5,5% npr. Renault Clio je po broju kvarova na 62. mjestu od 132 modela sa procentom kvarova od 5,5%, dok je Toyota Yaris na 15. mjestu sa 3,4%. U prilog tome da ne terba % uzumati zdravo za gotovo evo i cifri: Toyota proda cca 141 000 Yarisa u Europi godisnje a tih 3,4% je otprilike 4800 vozila, dok Renault proda 304.000 kom, a 5,5% je 16.720 kom. Znaci % u ovom slucaju oslikavaju i stvaran broj u kom. Nazalost, godinama Clio pada pa je u grupi 5-6 starosti na 105. mjesto od 120 sa procentom kvarova od 15,7%m u grupi 6-7 god je na 87. od 98 sa 23,7% dok je Yaris na 26. mjestu sa 7,1% odnosno na 11. mjestu sa 10%.

topcam

#352 Re: Japanska auta, da ili ne?

Post by topcam » 02/04/2012 23:26

Melami wrote:
topcam wrote:Definitivno da.

Njemci su testirali taksi vozila i rezultat je bio sljedeci

Svaki model je presao preko 350.000 km

1. Toyota
2. Dacia logan
3 Mercedes E Klasa
4. Passat

Dacia je iznenadila dobrom zastitom protiv korozije, cijenom koja je u visini sume koju
mercedes gubi u prvoj godini i niti jednim kvarom.

Sto se tice udobnosti merc je naravno na prvom mjestu, isto vazi i za
prodaju kao polovno auto, toyota (hibrid) je zadnje mjesto, uprkos garanciji od
7 godina na bateriju.

U biti vazi pravilo, ako se automobil mjenja svake 4 godine, kupuje se japanac.
A zbog radi cega?
Statistika, najmanje japanaca u kvaru u prvih 5 godina.

Ni mercedes koji se trudi da njihov proizvod ne bude pomenut u statistici auto klubova
im nista ne moze. Nije valjda da nasjedas na "price" amerikanaca i njihovo spasavanje
GM-a, sabotazom drugih.

*Statistika i pravilo koje sam napisao dolazi od strane ADAC, ne radi se o godini ili dvije,
nego decenijama iskustva. Mislis da nisu objektivni, jer hvale japanske automobile?!

direstraits0078

#353 Re: Japanska auta, da ili ne?

Post by direstraits0078 » 02/04/2012 23:35

Rado bih vozio jednu Toyotu Land Cruiser V8... :thumbup: Naravno, ne po asfaltu. :thumbup:

sheikh

#354 Re: Japanska auta, da ili ne?

Post by sheikh » 14/04/2012 11:59

Teoretski japanska auta su najkvalitetnija,ali iz neke moje perspektive to mi nesto ne znaci :)
Cijeli zivot vozim njemacka auta i nisam nikad (hvala Bogu) imao problema niti sa jednim. Bilo je njih i polovnih,ali nikada nije bilo velikih kvarova. Naravno potrosni materijal i neke sitnice su mjenjane,ali to se istrosi i kod japanaca :)
Znaci,sto se mene tice sumnjam da cu ikada uzeti toyotu.... Nemam razloga,jer me njemci nikada nisu razocarali :)
Teoretski ako date idiotu koji ne zna voziti,koji ne pazi i ne stedi vozilo on ce unistiti hondu/toyotu i bilo koje vozilo na svijetu :) Mirniji,zreliji,stariji vozaci uzimaju japance,stede vozila,odrzavaju i servisiraju i samim tim manje ce se auto kvariti(generalno svako)
Dok njemce(npr. BMW) uzimaju neiziviljenji(uglavnom) momci ili u krizi srednji godina muskarci i iskaljuju se na motorima i valjda je logicinije koje ce auto prije zavrsiti na servisu :)

motorola01

#355 Re: Japanska auta, da ili ne?

Post by motorola01 » 14/04/2012 14:18

Sta mislite o mazdi 6 (2008.- )?Kakvi su troskovi odrzavanja,imaju li nekih gresaka(neki odredjeni kvar koji vise manje vecina ima)?Da li je bolji dizel ili benzin?

emko1234

#356 Re: Japanska auta, da ili ne?

Post by emko1234 » 14/04/2012 14:26

ma nije stvar samo toga.ja mislim da neko prosjecan ko si moze priustit neki momacki auto,zadnji na listi ce mu bit japanac.da se ne lazemo kad kupujem auto uzmem sve u obzir.al prvenstveno me zanima nesto sto u ovoj zivotnoj dobi zanima 90% ljudi.dakle zelim da auto dobro izgleda(da ima malo nekom sportskog duha u tom izgledu),da ima i neki imidz iako mi to nije presudno,zelim da ima motor koji odgovora mojim potrebam,pa da ima i ta neka dinamicka svojstva,da je dobar umjer ulozeno/dobiveno,da necu ispusit 2/3 cijene auta u 3 godine pa onda opreme i ostale zajebancije.
i ja ko momak,se stvarno ne vidim niti u jednom japanskom autu.toyota nema ponude za "mladje generacije"..auris ko auto je nesto sto gleda moja mama,ja ga nikad ne bih uzeo..rav 4 i opcenito ti djipici mi nisu zanimljivi.land cruiser je prevelik i preskup,ove hiluxe,camrye i slicne ni bi ni uzeo u razmatranje
ista je situacija i kod ostalih japanaca i zaboravio sam cijenu.mislim da su bas bezobrazno skupi,ne znam da li znate al jedna honda civis s onim dizelom 2.2 cdti i par stvarcica u opremi je hladno isla preko 60 000km.
tako da se slazem s seikhom*..nemam nista protiv japanca,al mislim da ce se u mojim godinama svako auto koje budem imao isto ponasat.i da nema neke razlike u kvaliteti koja bi opravdala toliku razliku u cijeni izmedju auta u istoj klasi.

technoGeek

#357 Re: Japanska auta, da ili ne?

Post by technoGeek » 14/04/2012 15:46

motorola01 wrote:Sta mislite o mazdi 6 (2008.- )?Kakvi su troskovi odrzavanja,imaju li nekih gresaka(neki odredjeni kvar koji vise manje vecina ima)?Da li je bolji dizel ili benzin?
Neces pogrijesiti koji god motor da odaberes, sve je to provjereno. Benzin ti je dobra opcija ako malo kilometara godisnje prodjes jer ces svakako imati jeftinije odrzavanje. Prakticno je na tebi da odvagas svoje potrebe, ne znam hoces li kupovati novu ili polovnu, ali imas ih po Pik-u par komada, prakticno nova auta.

Da nije kriza preporucio bih ti ovu masinu, ali valja sipati http://www.pik.ba/artikal/1022629/mazda-6-mps/

motorola01

#358 Re: Japanska auta, da ili ne?

Post by motorola01 » 14/04/2012 16:08

technoGeek wrote:
motorola01 wrote:Sta mislite o mazdi 6 (2008.- )?Kakvi su troskovi odrzavanja,imaju li nekih gresaka(neki odredjeni kvar koji vise manje vecina ima)?Da li je bolji dizel ili benzin?
Neces pogrijesiti koji god motor da odaberes, sve je to provjereno. Benzin ti je dobra opcija ako malo kilometara godisnje prodjes jer ces svakako imati jeftinije odrzavanje. Prakticno je na tebi da odvagas svoje potrebe, ne znam hoces li kupovati novu ili polovnu, ali imas ih po Pik-u par komada, prakticno nova auta.

Da nije kriza preporucio bih ti ovu masinu, ali valja sipati www.pik ba/artikal/1022629/mazda-6-mps/
Ma ja sam u fazi kupovine vec nekoliko mjeseci(sramote me vise ovdje bilo sta i pitati) i dosla na red i mazda.Trenutno na piku imaju dvije,ali su preskupe.Iz Njemacke bi se mogla dovuci od 20 000- 25 000 do registracije.Citao sam da dizeli imaju problem sa mjesanjem goriva sa uljem i jos necim(zaboravio sam).A ne bih bjezao od benzinca jer i sad vozim benzinca i nije mi strana potrosnja od 8 litara(mada bi ova mazda mogla trositi i manje).Zato sam i pitao ima li ko kakvo iskustvo(makar i posredno,prijatelj,poznanik) sa bilo kojom.Hvala na odgovoru :)

technoGeek

#359 Re: Japanska auta, da ili ne?

Post by technoGeek » 14/04/2012 16:28

Znam da su se 2.0 motori dobro pokazali, fino se spusti potrosnja na otvorenom kada kruzas, a za gradsku znas i sam kako ide... Ako vec mozes iz Njemacke naci za te pare, onda sto da ne. To za dizele prvi put cujem, i evo malo searcha i vidim da su ljudi imali problema u nekim serijama, zlu ne trebalo, ali benzin se cini kao logicna opcija.

Melami

#360 Re: Japanska auta, da ili ne?

Post by Melami » 14/04/2012 20:47

emko1234 wrote:ma nije stvar samo toga.ja mislim da neko prosjecan ko si moze priustit neki momacki auto,zadnji na listi ce mu bit japanac.da se ne lazemo kad kupujem auto uzmem sve u obzir.al prvenstveno me zanima nesto sto u ovoj zivotnoj dobi zanima 90% ljudi.dakle zelim da auto dobro izgleda(da ima malo nekom sportskog duha u tom izgledu),da ima i neki imidz iako mi to nije presudno,zelim da ima motor koji odgovora mojim potrebam,pa da ima i ta neka dinamicka svojstva,da je dobar umjer ulozeno/dobiveno,da necu ispusit 2/3 cijene auta u 3 godine pa onda opreme i ostale zajebancije.
i ja ko momak,se stvarno ne vidim niti u jednom japanskom autu.toyota nema ponude za "mladje generacije"..auris ko auto je nesto sto gleda moja mama,ja ga nikad ne bih uzeo..rav 4 i opcenito ti djipici mi nisu zanimljivi.land cruiser je prevelik i preskup,ove hiluxe,camrye i slicne ni bi ni uzeo u razmatranje
ista je situacija i kod ostalih japanaca i zaboravio sam cijenu.mislim da su bas bezobrazno skupi,ne znam da li znate al jedna honda civis s onim dizelom 2.2 cdti i par stvarcica u opremi je hladno isla preko 60 000km.
tako da se slazem s seikhom*..nemam nista protiv japanca,al mislim da ce se u mojim godinama svako auto koje budem imao isto ponasat.i da nema neke razlike u kvaliteti koja bi opravdala toliku razliku u cijeni izmedju auta u istoj klasi.
ma kome treba japanac pored svabe :p
Evo jednog japanca za mladju populaciju.http://www.netcarshow.com/infiniti/2009 ... per_01.htm (ovo je prakticki nissan 370z)
A ima i mazda 3 sport.

Miro Spiro

#361 Re: Japanska auta, da ili ne?

Post by Miro Spiro » 14/04/2012 22:35

Melami wrote: ma kome treba japanac pored svabe :p
Ovo je tipicno Balkansko razmisljanje.Nema do svabe i zivi se u vremenu 1970 kada je Golf bio pojam prestiza a za japance cekao dio 6 mjeseci.

U Americi vecina bogatuna koristi Toyotu ili neki drugi japanac za svakodnevne potrebe. Nije Japanac napravljen da se takmici sa svabom niti da se usporedjue sa mercedesom.Japan je svijet za sebe i nikada ga necemo moci razumjeti.Njihov princip pravljenja automobila je sasvim drugaciji od njemackog i njihovo razmisljanje je drugacije.

P.S

Ne bi ja rekao da ti vozis japanca od 255KS jer da vozis ne bi pricao ovdje svakakve nebuloze, ali pred racunarom i prst se nekada oklizne na tastaturi.

ElRe

#362 Re: Japanska auta, da ili ne?

Post by ElRe » 14/04/2012 22:37

Kad bih bio u mogucnosti, i prethodni i trenutni Accord bi bili u najuzem izboru za kupovinu

Image
Image

PasoDzigera007

#363 Re: Japanska auta, da ili ne?

Post by PasoDzigera007 » 14/04/2012 22:44

Onaj ko nije vozio Japansko auto i ne zna sta propusta.

Najsigurnija i najpouzadnija auta,nikad ne izdaju.

Drago mi je sto se bar po tome u BIH dosta misljenje promijenilo,i da se sad dosta voze japanska auta po BIH.
Dosta je bilo onog mentaliteta,da se samo lijepilo za Svabe.

PasoDzigera007

#364 Re: Japanska auta, da ili ne?

Post by PasoDzigera007 » 14/04/2012 22:48

emko1234 wrote:ma nije stvar samo toga.ja mislim da neko prosjecan ko si moze priustit neki momacki auto,zadnji na listi ce mu bit japanac.da se ne lazemo kad kupujem auto uzmem sve u obzir.al prvenstveno me zanima nesto sto u ovoj zivotnoj dobi zanima 90% ljudi.dakle zelim da auto dobro izgleda(da ima malo nekom sportskog duha u tom izgledu),da ima i neki imidz iako mi to nije presudno,zelim da ima motor koji odgovora mojim potrebam,pa da ima i ta neka dinamicka svojstva,da je dobar umjer ulozeno/dobiveno,da necu ispusit 2/3 cijene auta u 3 godine pa onda opreme i ostale zajebancije.
Mozda jeste pitanje ukusa,ali ovo sto si napiso je smijesno,pa znas li ti koliko samo Honda i Mitsubishi imaju dobrih sportskih auta? Za svaciji dzep mislim.

Melami

#365 Re: Japanska auta, da ili ne?

Post by Melami » 14/04/2012 22:55

Ovaj accord je preskup i u USA a kamoli u BiH< gdje neko rece da je honda civic skoro 60k. Pa to ko kupi fakat niej sav svoj. Nesto moze biti dobro, al ne znaci to da treba sad pretjerivati sa cijenom. Ako je honda civic 60k koliko je onda accord? 80-90??? I onda ga poredis za mercom i bmwOm?? Aha, opop

goran16v

#366 Re: Japanska auta, da ili ne?

Post by goran16v » 14/04/2012 23:06

Kad smo vec kod "japanera" o sportskih i momackih modela, nije Toyota jedina, samo da spomenem npr. Civic, Z370, RX8, Integra, Mistsu Evo ili Impreza kojih nikad vise od dva nisu bili u gradu, jos veci raritet Skyline, a da ne govorim o nekim proslim vremenima i Swift GTI (za malo bolje poznavaoce moze i Cultus), Colt, CRX, 100NX, 200SX, MR2, sva sila Corrola i Celica, Preludea. Ako nista da rijetko koji brend, a koji proizvodi gotovo sve klase automobila, ima tako izrazen sportski karakter kao sto ima Honda. Osim mozda Legenda, ja ne mogu da se sjetim nijedne Honde za koju se moglo reci da je penzionerska...

DaffyDuck

#367 Re: Japanska auta, da ili ne?

Post by DaffyDuck » 14/04/2012 23:08

PasoDzigera007 wrote:Onaj ko nije vozio Japansko auto i ne zna sta propusta.

Najsigurnija i najpouzadnija auta,nikad ne izdaju.

Drago mi je sto se bar po tome u BIH dosta misljenje promijenilo,i da se sad dosta voze japanska auta po BIH.
Dosta je bilo onog mentaliteta,da se samo lijepilo za Svabe.
:thumbup:
Vecina ovih sto se raspravlja nikad nije ni sjelo u toyotu npr. Bitno je sta raaja kaze kad vidi auto :-)

Melami

#368 Re: Japanska auta, da ili ne?

Post by Melami » 15/04/2012 05:54

goran16v wrote:Kad smo vec kod "japanera" o sportskih i momackih modela, nije Toyota jedina, samo da spomenem npr. Civic, Z370, RX8, Integra, Mistsu Evo ili Impreza kojih nikad vise od dva nisu bili u gradu, jos veci raritet Skyline, a da ne govorim o nekim proslim vremenima i Swift GTI (za malo bolje poznavaoce moze i Cultus), Colt, CRX, 100NX, 200SX, MR2, sva sila Corrola i Celica, Preludea. Ako nista da rijetko koji brend, a koji proizvodi gotovo sve klase automobila, ima tako izrazen sportski karakter kao sto ima Honda. Osim mozda Legenda, ja ne mogu da se sjetim nijedne Honde za koju se moglo reci da je penzionerska...
iskreno, kad vidim mladog muskarca da vozi civic ili corollu prvo sto pomislim je da je peder.

Melami

#369 Re: Japanska auta, da ili ne?

Post by Melami » 15/04/2012 06:40

Ta famozna honda je pravila auta neka tako sto je samo stavila znak honde maltene na isuzu auta tako da je ulje curilo na sve strane, hrdjala je vrlo mlada, nije bila vrijedna popravki, nakon isteka garancije sve pocne otpadati i prestane raditi,cijena opada nenormalno, ko se god imalo raumije u auta nije htio kupiti to sranje tako da je bilo tesko prodati i po nizoj cijeni od bilo kakve konkurencije, gutala je gorivo ko mnogo jaci motori i slicne stvari.opop

goran16v

#370 Re: Japanska auta, da ili ne?

Post by goran16v » 15/04/2012 09:05

Melami wrote:Ta famozna honda je pravila auta neka tako sto je samo stavila znak honde maltene na isuzu auta tako da je ulje curilo na sve strane, hrdjala je vrlo mlada, nije bila vrijedna popravki, nakon isteka garancije sve pocne otpadati i prestane raditi,cijena opada nenormalno, ko se god imalo raumije u auta nije htio kupiti to sranje tako da je bilo tesko prodati i po nizoj cijeni od bilo kakve konkurencije, gutala je gorivo ko mnogo jaci motori i slicne stvari.opop
Jesi li ti siguran o ovo sto pises?

HAVANA

#371 Re: Japanska auta, da ili ne?

Post by HAVANA » 15/04/2012 09:49

Melami wrote:Ta famozna honda je pravila auta neka tako sto je samo stavila znak honde maltene na isuzu auta tako da je ulje curilo na sve strane, hrdjala je vrlo mlada, nije bila vrijedna popravki, nakon isteka garancije sve pocne otpadati i prestane raditi,cijena opada nenormalno, ko se god imalo raumije u auta nije htio kupiti to sranje tako da je bilo tesko prodati i po nizoj cijeni od bilo kakve konkurencije, gutala je gorivo ko mnogo jaci motori i slicne stvari.opop

:shock: :? Image

17 godina radim sa autima i preslo mi je preko 3000 auta preko ruke...svih mogucih ,ali vecu glupost jos ne procitah :-)
Jos nikad u tih 17 godina ne vidjeh(a volio bi,cisto da iskusim) veceg kvara na hondi a kamoli da sve pocne otpadati i prestane raditi :lol: Al eto,covjek uci dok je ziv :oops: samo ,volio bih to vidjeti...
A cijena...Pa ljudi dragi za svaku nizu klasu honde kupim bez problema visu klasu drugog proizvodjaca...
Za hondu civic 2006g kupim salom golfa 5,passata...
Koliko je honda FRV 2006g a koliko vw touran?
Koliko je accord 2006 a koliko passat?
O toyoti rav 4 da ne govorim,to je pojam dobrog drzanja cijene za rabljena vozila...
Jedini problem sa hondom je sto je tesko naci i sto je skupa a ostalo sve je idealno...Ameriku izostavljam iz ovih prica jer ne poznajem dovoljno materiju a i dosta razlicitih stvari i modela...
Kad vidis mladog muskarca sa civicom, ti ga zaobidji,derpe garant :lol: E svasta cu procitat :-)
Ko je muskarcina,ko je potentan i pozeljan za zenski rod?Zar auto odredjuje i seksualnu orijentaciju?
Po tome ja ga volim plaho i primat i davat :shock: :lol:

Melami

#372 Re: Japanska auta, da ili ne?

Post by Melami » 15/04/2012 09:56

HAVANA wrote:

:shock: :? Image

17 godina radim sa autima i preslo mi je preko 3000 auta preko ruke...svih mogucih ,ali vecu glupost jos ne procitah :-)
Jos nikad u tih 17 godina ne vidjeh(a volio bi,cisto da iskusim) veceg kvara na hondi a kamoli da sve pocne otpadati i prestane raditi :lol: Al eto,covjek uci dok je ziv :oops: samo ,volio bih to vidjeti...
A cijena...Pa ljudi dragi za svaku nizu klasu honde kupim bez problema visu klasu drugog proizvodjaca...
Za hondu civic 2006g kupim salom golfa 5,passata...
Koliko je honda FRV 2006g a koliko vw touran?
Koliko je accord 2006 a koliko passat?
O toyoti rav 4 da ne govorim,to je pojam dobrog drzanja cijene za rabljena vozila...
Jedini problem sa hondom je sto je tesko naci i sto je skupa a ostalo sve je idealno...Ameriku izostavljam iz ovih prica jer ne poznajem dovoljno materiju a i dosta razlicitih stvari i modela...
Kad vidis mladog muskarca sa civicom, ti ga zaobidji,derpe garant :lol: E svasta cu procitat :-)
Ko je muskarcina,ko je potentan i pozeljan za zenski rod?Zar auto odredjuje i seksualnu orijentaciju?
Po tome ja ga volim plaho i primat i davat :shock: :lol:
Koliko si ti hondi vidio u tih 17 godina koliko radis?? 2 ili 3?? Ja ti pricam o starijim hondama, a ne o novim, novo auto svako ide dobro i ne kvari se, to sam milion puta rekao. Gledam hondu 10 godina stara, jedva se vuce po uliic, ko prebijen pas. Auto o kojem sam pricao je honda passport. Taj auto drzi cijenu ko chevrolet il ford. haha Mozes ga kupiti za pola mjesecne plate.

neki

#373 Re: Japanska auta, da ili ne?

Post by neki » 15/04/2012 09:59

Melami wrote: iskreno, kad vidim mladog muskarca da vozi civic ili corollu prvo sto pomislim je da je peder.
Ja to pomislim kad vidim da vozi 'tjuniranog' clia ili punta :-)

goran16v

#374 Re: Japanska auta, da ili ne?

Post by goran16v » 15/04/2012 10:00

Jedino iz perspektive da si veci Amerikanac od Abrahama Lincolna fakt da su japanski automobili u Americi minirali nacionalnu autoindustriju, mozes komentarisati da Hondu i Corrolu voze pederi, Toyotu penzioneri, a da sa Honde sve otpada i da se sve kvari.

Melami

#375 Re: Japanska auta, da ili ne?

Post by Melami » 15/04/2012 10:01

goran16v wrote:
Jesi li ti siguran o ovo sto pises?
Desavalo se, da evo naveo sam i kod kojeg auta. honda passport, jako lose ocjene je imala i kritike jako lose. Naravno, ne desava se kod svakog auta, al je bilo slucajeva. ko ce ovo auto kupiti http://www.edmunds.com/honda/civic/2002/ ako za isu cijenu moze kupiti passata 2002-2003?
Auto je pre pre pre prejednostavno.

Post Reply