I najveće zavale na autima su..:

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

User avatar
johntra
Posts: 11800
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#51 Re: I najveće zavale na autima su..:

Post by johntra »

to znači da je jedna lafeta za tog Punta 145 ili 150 KM? Neko vas baš dobro levati sa tim cijenama, ja sam za Stila toliko plaćao, a to je klasa više...sjećam se da sam za Bravu plaćao 70 KM komad, tako da za Punta mora biti jeftinije...
User avatar
edin_r1
Posts: 129
Joined: 17/09/2010 20:29
Location: Tuzla

#52 Re: I najveće zavale na autima su..:

Post by edin_r1 »

Mislim da je 2008 bila jedna oko 130 km, ostalo su ruke. Sad su u ASD-u oko 70 km. Ali, svejedno sam izlevacen.
User avatar
johntra
Posts: 11800
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#53 Re: I najveće zavale na autima su..:

Post by johntra »

sljedeći put gledaj kod Škore ili Anetu...mnogo je jeftinije... ;-)
User avatar
edin_r1
Posts: 129
Joined: 17/09/2010 20:29
Location: Tuzla

#54 Re: I najveće zavale na autima su..:

Post by edin_r1 »

Da bude gore, kroz 8 mjeseci mijenjo selen na desnoj. Hehehe. Tolike pare i nista. A evo opet se cuje neki zvuk koji ukazuje na kuglu. I sjecam se trgovca koji kaze: "ovo su ti njemacke, zato su i malo skuplje". Vala bas...
Sarajevski
Posts: 345
Joined: 19/11/2005 12:25
Location: Sarajevo
Contact:

#55 Re: I najveće zavale na autima su..:

Post by Sarajevski »

Drvosjeca iz Dejcica wrote:
530i wrote:
Zvek wrote:Felicia 1.9 d, Lukasova pumpa i termostat, nagrdni. I da, korozija do redizajna 1999.
Taj motor 1.9 dizel u škodama je kompletan loš, crkava i prije 100.000km.
Gdje je bolan los, 1,9 SDI/TDI provjeren VW motor koji se ugrađivao kod svih vozila iz VW grupacije pa tako i u Fabiu, kod Feleicije nisam siguran koji je.
ne da je los nego sura rinaka
nama na novoj, presla 18 000 pukne remen u nekoj vukojebini kod sirokog brijega. taman proglasena samouprava, atmosfera za pozeljeti, jedva nasli slep za mostar
od tada, skoda vozdra, ma da je zlatna
User avatar
Zvek
Posts: 1430
Joined: 16/10/2010 19:58

#56 Re: I najveće zavale na autima su..:

Post by Zvek »

I kod elektricnog servo volana, nikada ne motajte naglo i do kraja, ono da udari. To ga dohaka.
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#57 Re: I najveće zavale na autima su..:

Post by Bakir1 »

iskustvo od prije par sati
Skoda Octavia tour 1,9 tdi AHL motor
nema auto signala za grijace i naravno nece da upali.
dijagnostika ono ovo upravljacka jedinica motora nema dovoljno napona.
naravno potrazimo rjesenje problema u releju koji daje napon upravljackoj jedinici i vidi cuda opet nista.
rjesenje upravljacka jedinica motora,cijena kostanja 10% vrijednosti novog automobila.
garancija ne vrijedi jer je istekla prije par mjeseci.
godiste 2008,predjenih kilometara 82.000 km,servisna knjiga uredno popunjena u ovlastenim skoda servisima.
u nabijem te vau vau grupacijo i nihade,i kompletnu poslovnu politiku,kao i odnos prema kupcima.
radio sam u mercedesu i bez obzira na cinjenicu da su auta izlazila davno iz garancije,svaki put za takav kvar kao i bilo kakav kvar na elektronici odmah je dolazilo odobrenje za opravak na racun mercedesa.
toliko o skodi kao zamaskiranom volkswagenu,toliko o samoj VAG grupi,kao i o odnosu prema kupcima.
nece vise skoda ni blizu,ma kao ni sluzbeno,moje garaze i moje noge vidjeti.
AdnanSA
Posts: 1404
Joined: 31/01/2007 20:45
Location: City

#58 Re: I najveće zavale na autima su..:

Post by AdnanSA »

Bakir1 wrote:iskustvo od prije par sati
Skoda Octavia tour 1,9 tdi AHL motor
nema auto signala za grijace i naravno nece da upali.
dijagnostika ono ovo upravljacka jedinica motora nema dovoljno napona.
naravno potrazimo rjesenje problema u releju koji daje napon upravljackoj jedinici i vidi cuda opet nista.
rjesenje upravljacka jedinica motora,cijena kostanja 10% vrijednosti novog automobila.
garancija ne vrijedi jer je istekla prije par mjeseci.
godiste 2008,predjenih kilometara 82.000 km,servisna knjiga uredno popunjena u ovlastenim skoda servisima.
u nabijem te vau vau grupacijo i nihade,i kompletnu poslovnu politiku,kao i odnos prema kupcima.
radio sam u mercedesu i bez obzira na cinjenicu da su auta izlazila davno iz garancije,svaki put za takav kvar kao i bilo kakav kvar na elektronici odmah je dolazilo odobrenje za opravak na racun mercedesa.
toliko o skodi kao zamaskiranom volkswagenu,toliko o samoj VAG grupi,kao i o odnosu prema kupcima.
nece vise skoda ni blizu,ma kao ni sluzbeno,moje garaze i moje noge vidjeti.
UŽAS ŽIVI. NE DO BOG NIKOME.
User avatar
Jimmy_The_Saint
Posts: 2435
Joined: 09/01/2006 11:16
Location: Koliba na Rogoju
Contact:

#59 Re: I najveće zavale na autima su..:

Post by Jimmy_The_Saint »

Nemoj tako to je seka od GOLFA! :D
User avatar
atko
Posts: 6054
Joined: 06/07/2006 14:51

#60 Re: I najveće zavale na autima su..:

Post by atko »

Bakir1 wrote:iskustvo od prije par sati
Skoda Octavia tour 1,9 tdi AHL motor
nema auto signala za grijace i naravno nece da upali.
dijagnostika ono ovo upravljacka jedinica motora nema dovoljno napona.
naravno potrazimo rjesenje problema u releju koji daje napon upravljackoj jedinici i vidi cuda opet nista.
rjesenje upravljacka jedinica motora,cijena kostanja 10% vrijednosti novog automobila.
garancija ne vrijedi jer je istekla prije par mjeseci.
godiste 2008,predjenih kilometara 82.000 km,servisna knjiga uredno popunjena u ovlastenim skoda servisima.
u nabijem te vau vau grupacijo i nihade,i kompletnu poslovnu politiku,kao i odnos prema kupcima.
radio sam u mercedesu i bez obzira na cinjenicu da su auta izlazila davno iz garancije,svaki put za takav kvar kao i bilo kakav kvar na elektronici odmah je dolazilo odobrenje za opravak na racun mercedesa.
toliko o skodi kao zamaskiranom volkswagenu,toliko o samoj VAG grupi,kao i o odnosu prema kupcima.
nece vise skoda ni blizu,ma kao ni sluzbeno,moje garaze i moje noge vidjeti.
E jbi ga zao mi je :( al to se zove biti peh ... no svakako razumije taj osjecaj iznevjerenosti i ljutnje ...

... al skod je dosta prodavano auto a vise primjeraka vise vjerovatnoce da ce se desiti bas tako neki skup i neuobicajen krvar.

Moj losa iskustva sa VW (polo)... lijevi podizac stakla se kvario i trenutno je opet zaglavljen :x ... od ostalih stvari ... i desni se jednom krvario :D ... ostalo :thumbup: ... idealan autic od tacke A do tacke B samo sto eto nekad ides sa zatvorenim prozorom :D :D

paralelno uz vw jedno vrijeme opel, do duse stara korsa da se hanuma nauci voziti ... idealno posluzila za staro auto

prije vw renault ... nedo bog nikome ... isto sizofrenicar :D upalis vozis ... ugasis ... upalis al u Q ... verglaj ti materi ... i nikad neznas kad ce tezajebavati ... dva jarana isto renole imali ... svak omalo zovu ... da nemas ti neki fazon kad nece da upali :D ... svejendo sto su neki 87 a neki 2003 bili :-) :roll:
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#61 Re: I najveće zavale na autima su..:

Post by Bakir1 »

golfista wrote:
ček. ček..siguran sam da imaš minimalno 70% pokrivene takve roškove i to nadoknađuje sama tvornica, vidi ti to malo bolje...
ja bih te molio da sigurnost pismeno mi srocis i pošaljes jer treba trehnuti 3.xxx,xx KM a tu cinjenicu od 70% u ovlastenim servisima nisu culi i ne poznaju.Hvala
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#62 Re: I najveće zavale na autima su..:

Post by Bakir1 »

golfista wrote:
Bakir1 wrote:
golfista wrote:
ček. ček..siguran sam da imaš minimalno 70% pokrivene takve roškove i to nadoknađuje sama tvornica, vidi ti to malo bolje...
ja bih te molio da sigurnost pismeno mi srocis i pošaljes jer treba trehnuti 3.xxx,xx KM a tu cinjenicu od 70% u ovlastenim servisima nisu culi i ne poznaju.Hvala
slušaj nesto, to je notorna stvar i u svakom ovlaštenom servisu će učiniti da dobiješ tih 70 %, uz uslov da je automobil održavan u ovlaštenom servisu, slabo si se raspitao. To bi čak dobio i od renaulta ili pežoa a ne od Škode u BiH. I zar nije na tu škodu iz 2008.g. četvorogodišnja garancija?! I da, uvijek možeš istresti tih 3 kile KM, a prije toga ...
nemam ja sta slusati,ti ako si tako siguran u svoje rijeci molim te da mi to das kao dokaz da se ja mogu dalje ganjati sa skodom,asom i ostalima.na auto nije 4 godine garancija nego 2,ja se nemam sta raspitati niti imam kod koga,jel ti radis u asa grupaciji?jesi neki faktor?daj mi broj da urgiram preko tebe pa me postedi troska od 3+ hiljade KM.
ja sam radio u mercedesu,u ovlastenom servisu,ne generalnom,nego ovlastenom,i svakome se izlazilo u susret,bio to motorsteuergeret za w202 iz 2000 godine ili moduli za abs i ostalo za w211 iz 2003 godine.Garancija za mercedes je tada bila 1 godinu dana bez ogranicenja kilometraze.
slusaj ti sad nesto nemoj pricati bezveze bez pokrica i braniti ugled skode,ase i ostalih.ako mozes pomoci pomozi konkretno i nemoj srati bezveze ;-)
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#63 Re: I najveće zavale na autima su..:

Post by Bakir1 »

golfista wrote:
nemam ja sta slusati,ti ako si tako siguran u svoje rijeci molim te da mi to das kao dokaz da se ja mogu dalje ganjati sa skodom,asom i ostalima.na auto nije 4 godine garancija nego 2,ja se nemam sta raspitati niti imam kod koga,jel ti radis u asa grupaciji?jesi neki faktor?daj mi broj da urgiram preko tebe pa me postedi troska od 3+ hiljade KM.
ja sam radio u mercedesu,u ovlastenom servisu,ne generalnom,nego ovlastenom,i svakome se izlazilo u susret,bio to motorsteuergeret za w202 iz 2000 godine ili moduli za abs i ostalo za w211 iz 2003 godine.Garancija za mercedes je tada bila 1 godinu dana bez ogranicenja kilometraze.
slusaj ti sad nesto nemoj pricati bezveze bez pokrica i braniti ugled skode,ase i ostalih.ako mozes pomoci pomozi konkretno i nemoj srati bezveze ;-)
nemam nikakve veze sa ASA grupacijom, samo sam obični kupac, ali i kao takav znam za takve probleme, Zet je dobio tih 70% nakon kvara na mjenjaču na Octaviji DSG, i to u Autoagentu na Ilidži, fino ljudi kontaktirali tvornicu ( bez ASA ) poslali mjenjač na vještačenje i kada je stiglo mišljenej uz isto je stiglo i odobrenje za refundiranje troškova n aračun tvornice. A kako vidim iz prethodnog posta i ne zaslužuješ bilo kakav info, jer ako tako nastupaš i kod dilera teško ćeš dobiti kakvu povlasticu, jer isti jedva čekaju takve nadrkane da im učine uslugu i pruže pomoć. Zato dječko saburli i na razgovor onako opušten i smiren, pa nece sviejt propasti za tih 3 kile maraka, a pogotovu Škoda zato i hairli i no sikirli. btw Sretno.
tu se zavrsava tvoja pamet tamo gdje i pocinje.
DSG je mehanicki dio i kao takav je podlozan reklamaciji koja je njima zanimljiva iz razloga sto je dio novi,koncept novi,ako je crklo na jednoj skodi DSG crknuti ce na autu od 100.000,00 KM koji isto ima DSG i ode obraz.
Moj problem,auto cca 30.000 KM crkao ECU pa ko mene jebe.
Ljudi koji me poznaju znaju da nisam ni nadrkan ni nadmen,svakom problemu prilazim razumno i gledam kako doci do rjesenja istog.
Ja nisam nasao na cesti 30.000 KM ni ukrao od tebe,nekog drugog,ja sam taj auto posteno platio,i da platim kvar koji nisam ja mogao prouzokovati bilo kakvim mehanickim ostecenjem ili nepravilnim rukovanjem vjeruj mi da mi ne pada na pamet i normalno je da trazim otklon kvara na racun fabrike,grupacije,uvoznika.
ja razumijem materiju i znam sta znaci garantni rok,koji ima i u keniji za takve stvari ali kod nas ne.
ja nisam ljut na tebe sto mi nece priznati kvar u garanciji nego si me iznervirao sto se pravis pametan,nisam od jucer i nisam zatucana seljacina koja ne zna razgovarati sa ljudima.ljudi iz ase nece da otklone od svome trosku ili sa mojom participacijom kvar,a ti mi kazes da se bolje raspitam.
dobar si nema sta
User avatar
johntra
Posts: 11800
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#64 Re: I najveće zavale na autima su..:

Post by johntra »

Bakire sinko, sabura... :D
Škoda se ne kvari, to ti je neko uvalio dio koji je proizveo FIAT... :lol:
User avatar
potpuni stranac
Posts: 807
Joined: 13/03/2008 09:54
Location: Lost at space and time

#65 Re: I najveće zavale na autima su..:

Post by potpuni stranac »

johntra wrote:Bakire sinko, sabura... :D
Škoda se ne kvari, to ti je neko uvalio dio koji je proizveo FIAT... :lol:
al se zapalio, napade čovjeka nizašta. a i ne znam šta sitničari, skupo auto=skupi popravci :D
User avatar
johntra
Posts: 11800
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#66 Re: I najveće zavale na autima su..:

Post by johntra »

nije se zapalio, to je samo još jedan dokaz koliko su kod nas ljudi slijepi, pa vjeruju babskim pričama da se VW i Škoda nikad ne kvare, a da čak i proizvode gorivo dok idu, što znači da ništa ne troše...danas je svako auto podložno ovakvim stvarima, ali VW, barem u BiH, prednjači sa ciganskim načinom ponašanja...najprodavanija marka u BiH, a daju samo dvogodišnju garanciju...nisam poklonik Korejanaca, ali brate KIA i Hyundai daju pet godina i to se isplati sigurno, bez obzira što se nekima ova auta ne sviđaju...
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#67 Re: I najveće zavale na autima su..:

Post by Bakir1 »

golfista wrote: Malo što te handri ECU nego još i padeži, jbg baš si peh..Nego taj ECU je razvijen samo za Škodu? Pa i taj ECU je isto tako zanimljiv kao i DSG jer se i ECU ugrađuje u skuplje automobile, jedno, a i taj dsg je novi koliko i takj tvoj ECU. To što taj dio nije novi i što je do sada ugrađen u samo dva milina octavija daje mu za pravo da bude predmet vještačenja jer je to vrlo neubičajena pojava, jer ti voziš, pardon vozio si, automobil iz 1996.g. koji si platio 30000 KM 2008.g., tako da imaš pravo na to vještačenje. Mada nisi zalužio, ali, ako ti je automobil održavan samo u ovlaštenom servisu i nisi ECU jedinicu zalio kahvom ili ako je štiklom nije probila kakva dama, imaš odlične šanse da refundiraš troškove ali od tvornice, a tvornicu kontaktiraju, ako hoće ovlaštni diributeri. pozz
vidi,nema smisla i od ove teme praviti jednu u nizu,takmicenje ciji je veci.
svaka skoda ima ecu ali nema svaka skoda DSG,po toj logici DSG ide i u Audija a prodali su patent ostalima.
kada crkne ecu koji ide u seriji,karikiram 100.000 kom i kada crkne DSG koji ide u seriji 5000 kom sta mislis koji je zanimljiv za analizu?informacija vise,octavia do 2005 je imala jeftiniju verziju elektronike motora koja nije upravljala parametrima tipa grijaca,nego je za to bio poseban relej,dok tour tj 2005-2009 ima elektroniku koja upravlja svim parametrima vezanim za motor pa i grijacima.
ecu kod octavije se nalazi ispred pregradnog zida kabine a iza motora,i kao takav veoma je izolovan i nepristupacan bilo kakvim uticajima,ukljucujuci i vlagu,glodare,fizicko ostecenje.
ne postoji procedura vjestacenja koju ce predloziti ovlasteni servis-diler-generalni zastupnik-proizvodjac.
na moj upit za garanciju ili pokusaj otklona kvara sa priznanjem greske tvornice rekli su samo kratko ne.
auto nije bio podlozan chip tuningu,vracanju kilometraze,pokusaju kradje,nije do sada postojao nikakav pokusaj promjene parametara motora ili upada u sistem vozila.
u takvoj situaciji,i sa uredno popunjenom servisnom knjigom smijem li ocekivati,samo ocekivati da mi se pokusa poslati dopis u skodu?
AdnanSA
Posts: 1404
Joined: 31/01/2007 20:45
Location: City

#68 Re: I najveće zavale na autima su..:

Post by AdnanSA »

Kada ovo čujem dođe mi da nikada ne kupim Škodu.
Jeste zakon na njihovoj strani i garancija je istekla tako da je kupcu najlakše reći ko te jebe, međutim to nije riješenje.
Ako imalo drže do obraza to bi treebalo da se popravi o njihovom trošku a nije da se povlači prića po mahalama i forumima. Koji primitivci.
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#69 Re: I najveće zavale na autima su..:

Post by Bakir1 »

ma u skladu sa temom koja glasi zavala,ovo iskustvo i jeste zavala.
skoda kao skoda je dobar auto i jak auto,dosta se dobije za tu cijenu auta,ali skoda kao skoda,gdje zbog greske malog zutog,ili umorenog robota u fabrici,ili viska kalaja na lemu,krajnji potrosac pusi foru e to nije to.
opet ponavljam smatram da nam sve uvaljuju žlj kvalitete pa tako i automobile.
surfam po internetu i nalazim na raznim njemackim forumima kvar kabla za imobilizator koji vodi do instrument sata,nigdje se ne spominje kvar ecu-a a ni slicni simptomi kvara kao kod mene.
tuga veca,skode proizvedene od 2005-2009 su imale fabricku gresku bas na tom kablu i radjen je opoziv na tu temu,takozvani KDU.mene nikad niko nije zvao zbog toga.
primjer drugi,korejsko auto,od kojeg svi zaziru,kazu da je smijesno i jeftino,preporuceno postom poziv uz izvinjenje da se obratim najblizem servisu radi zamjene krajnica koje mogu biti uzrok neravnomjernog trosenja guma,istekla garancija ali uredan poziv.
nisam hvala Bogu bez auta,ali da jesam i da je ovo drzava drzavom neko bi trebao i mogao odgovarati,ovako pojeo vuk magarca.
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#70 Re: I najveće zavale na autima su..:

Post by 530i »

Probaj vidjeti da li ti odgovara elektronika sa Golfa petice, ili eventualno Passata sa istim motorom. Možda i gdjegod ima i Škoda na otpadu. Doduše poznavajući način rada ovdašnjih otpadlija to će te koštati 4000KM :roll:
Ili vidi s nekim iz inostranstva da ti ponese, ima tih razbijenih auta...
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#71 Re: I najveće zavale na autima su..:

Post by Bakir1 »

ma znas i sam da onda treba raditi uparivanje kljuceva,imobilizatora,osnovnih parametara,ocistiti memoriju pa krenuti od nule da prepozna ugao paljenja,tako da o polovnoj varijanti nisam ni razmisljao jer nema pismenog majstora koji je potkovan updejtovima da takvo nesto moze uraditi,ne znam vidjeti cemo,da je nisam frisko registrovao nesto bi drugo providjao ovako plati pa se klati
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#72 Re: I najveće zavale na autima su..:

Post by 530i »

Pretpostavljao sam da to i nije tako jednostavno, nažalost. Da je probaš prodati takvu? Ako ti ne treba auto hitno...spustiš cijenu za 3,000KM i na prodaju, jer svejedno da bi auto funkcionisalo neko mora snositi taj trošak.
Čudi me takva neposlovnost Škode i njihovih zastupnika, mogli su ti barem ponuditi 50% participacije (da ne kažem i više, a kamoli da sve plate i urade gratis). Ovako baš gube na ugledu.

Sjećam se nekada prije rata kada je Zastava jednom mom komšiji kompletan motor zamijenila zbog fabričke greške (jugo 45). Auto je imalo 10.000km, bilo je izvan garancije, ali je čovjek bio uporan i izganjao komplet nov motor, sve sa upisivanjem u saobraćajnu.
User avatar
atko
Posts: 6054
Joined: 06/07/2006 14:51

#73 Re: I najveće zavale na autima su..:

Post by atko »

@Bakir1 ... a da probas direktno mailom da se obratis skodi ... iskopas mail od par njuski i kazes da je zastupnik iznenadjujuce neljubazan, da je auto uredno servisirano ... da prosto nemozes da vjerujes da skoda to sebi dozvoljava ... zato se obracas njima za savjet bla bla ... (probaj guglati jel iko imo slicnu situaciju negdje u normalnom svjetu pa vidi kako je rjesio )
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#74 Re: I najveće zavale na autima su..:

Post by Bakir1 »

vec sam pisao na par adresa pa cemo vidjeti hoce li biti nesto od toga ili ne.
uglavnom ona je od danas u malo boljem ovlastenom servisu koji ima vrsnog majstora za elektroniku,neka daju i onu svoju dijagnozu crno na bijelo pa idemo u borbu :lol:
sreca u nesreci je sto je auto u zadnji mjesec dana bilo par puta u njemackoj,da se to desilo negdje tamo slepanje bi bilo skuplje od cijelog auta tako da poseri ga,od sada imam karticu bihamk-a 80 KM je sitnica
User avatar
atko
Posts: 6054
Joined: 06/07/2006 14:51

#75 Re: I najveće zavale na autima su..:

Post by atko »

Bakir1 wrote:vec sam pisao na par adresa pa cemo vidjeti hoce li biti nesto od toga ili ne.
uglavnom ona je od danas u malo boljem ovlastenom servisu koji ima vrsnog majstora za elektroniku,neka daju i onu svoju dijagnozu crno na bijelo pa idemo u borbu :lol:
sreca u nesreci je sto je auto u zadnji mjesec dana bilo par puta u njemackoj,da se to desilo negdje tamo slepanje bi bilo skuplje od cijelog auta tako da poseri ga,od sada imam karticu bihamk-a 80 KM je sitnica
A imas li kasko ??

Otisni ga nizbrdo pa nek se sam udari dje hoce pa onda neka kasko plati sve :D
Post Reply