Renault Megane all about

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
direstraits0078
Posts: 5231
Joined: 22/12/2011 14:41

#2751 Re: Renault Megane all about

Post by direstraits0078 »

NediM17 wrote:
Felidae wrote:Auto pali iz prve,samo mu treba minut da bude kako treba. Vvt je mijenjan,bobine takodjer sve negdje na 80 hiljada kao i svjećice. E sad imamo 180 i mislim da bi svjećice trebali mijenjati a Vvt i bobine neznam bas
Svjecice si trebao mijenjati dva puta do sada. Medjutim, ako ti nakon te minute normalno radi u svim uslovima, ne cuka, ne trza i slicno, nije ni do svjecica, ni do kablova, ni do bobina.

@direstraits0078

Hajde, hajde, ne hvataj se za tu slamku. Naravno da sam mislio na motor. ;)
Mislim da ne pomazes covjeku, nagovaras ga na relativno skup popravak necega za sto nisi siguran da je pokvareno.

Na hladnom vremenu je potrebno vise struje za pokretanje, starije svjecice trebaju vise struje, stari kablovi i bobine trebaju vise struje, sve to utjece na los start i trokiranje hladnog motora. Kad ulje procirkulise i kad se cilindri zagriju, onda se smanji i knock u cilindrima i nema trokiranja prikolice. Ocurec automobila. Mislim, motora. :D

Ide se rjesavati problem od prostijeg ka slozenijem. Provjera baterije pod 1, provjera svjecica i kablova pod 2. Ako se u motoru nalazi 10w40 ulje, onda imas problem sa solenoidom vvt-a koji nije dizajniran za ulje te gradacije pri niskim temperaturama. Ali to se ne moze nauciti za dan, moj @nedim17...
NediM17
Posts: 21686
Joined: 05/11/2009 11:49

#2752 Re: Renault Megane all about

Post by NediM17 »

Nikog ja ni na sta ne nagovaram, ja samo iznosim svoje misljenje koje ima puno vise smisla nego li tvoja lupanja.

Struja, hladnoca, starija svjecica treba vise struje pa zato trokira kad je hladan, itd. :lol:

Svjecica, bobine i kablovi ili valjaju ili ne valjaju. Ne moze nikako biti da u svim uslovima rade savrseno, osim prvu minutu. ;)
User avatar
Felidae
Posts: 695
Joined: 02/08/2010 09:41

#2753 Re: Renault Megane all about

Post by Felidae »

Zadnji benzinac je kahnuo sa 300000 hajde provjerimo neznam
direstraits0078
Posts: 5231
Joined: 22/12/2011 14:41

#2754 Re: Renault Megane all about

Post by direstraits0078 »

NediM17 wrote:Nikog ja ni na sta ne nagovaram, ja samo iznosim svoje misljenje koje ima puno vise smisla nego li tvoja lupanja.

Struja, hladnoca, starija svjecica treba vise struje pa zato trokira kad je hladan, itd. :lol:

Svjecica, bobine i kablovi ili valjaju ili ne valjaju. Ne moze nikako biti da u svim uslovima rade savrseno, osim prvu minutu. ;)
Nemoj zuriti, vrijeme je nezavisno promjenjiva velicina, polahko, doci ces i ti do pameti. Ali sto bi rekao bili kristal onomad u onom smijesnom filmu: it's a process. ;)

P.S. Ne zuri da odrastes, ima svojih prednosti. :-D
preludezalude
Posts: 5626
Joined: 07/03/2012 00:09

#2755 Re: Renault Megane all about

Post by preludezalude »

NediM17 wrote:Nikog ja ni na sta ne nagovaram, ja samo iznosim svoje misljenje koje ima puno vise smisla nego li tvoja lupanja.

Struja, hladnoca, starija svjecica treba vise struje pa zato trokira kad je hladan, itd. :lol:

Svjecica, bobine i kablovi ili valjaju ili ne valjaju. Ne moze nikako biti da u svim uslovima rade savrseno, osim prvu minutu. ;)
Svakako treba krenuti od najjednostavnijeg.
Mogu navesti primjer koji sam ja imao davno na Hondi. Jednostavno kako dodje zima auto nesto pomalo cucka kad se tek upali dok se ne zagrije malo. Ponekad bi se nakon paljenja odmah ugasio. Odem da provjerim svjecice koje i nisu bile nesto stare, kad ono... u njemu svjecice totalno van svake pameti. Vrli majstor ubacio svjecice koje odgovaraju golfu. Kupim prave po katalogu i vise nema problema. Znaci kod mene su pogresne svjecice pravile iste simptome kao kod tebe, ali samo kad je temperatura niska i vanjska i motora. Ne kazem da je to kod tebe, ali makar je jednostavno provjeriti svjecice.
User avatar
Felidae
Posts: 695
Joined: 02/08/2010 09:41

#2756 Re: Renault Megane all about

Post by Felidae »

5w40 je ulje u autu i uvijek je išlo svih 180 hiljada. Provjerim odnosno kupimo svjećice nisu skupe
direstraits0078
Posts: 5231
Joined: 22/12/2011 14:41

#2757 Re: Renault Megane all about

Post by direstraits0078 »

Felidae wrote:5w40 je ulje u autu i uvijek je išlo svih 180 hiljada. Provjerim odnosno kupimo svjećice nisu skupe
Gdje si servisirao vozilo? Odnosno, koliko si siguran da je ulje 5w40?
NediM17
Posts: 21686
Joined: 05/11/2009 11:49

#2758 Re: Renault Megane all about

Post by NediM17 »

Felidae wrote:5w40 je ulje u autu i uvijek je išlo svih 180 hiljada. Provjerim odnosno kupimo svjećice nisu skupe
Svakako promijeni svjecice, jer je odavno bilo vrijeme. :) Ali cisto sumnjam da je problem u njima, 99% sam siguran da je problem ili u nekom senzoru temperature ili u benzinskim injektorima koji su postopani.

@direstraits0078

Momak, hajde se malo spusti na zemlju. Puno se kurcis, a nisi pametan kao sto mislis.
direstraits0078
Posts: 5231
Joined: 22/12/2011 14:41

#2759 Re: Renault Megane all about

Post by direstraits0078 »

NediM17 wrote:
Felidae wrote:5w40 je ulje u autu i uvijek je išlo svih 180 hiljada. Provjerim odnosno kupimo svjećice nisu skupe
Svakako promijeni svjecice, jer je odavno bilo vrijeme. :) Ali cisto sumnjam da je problem u njima, 99% sam siguran da je problem ili u nekom senzoru temperature ili u benzinskim injektorima koji su postopani.

@direstraits0078

Momak, hajde se malo spusti na zemlju. Puno se kurcis, a nisi pametan kao sto mislis.
Misliš da skratim opruge fleksom, da ga spušČam i zatamLJim? :mrgreen:

Stići ćeš ti nas, nema sumnje, ali ne žuri, još si zelen. :wink:
User avatar
Felidae
Posts: 695
Joined: 02/08/2010 09:41

#2760 Re: Renault Megane all about

Post by Felidae »

Kupim ulje u Renault shopu i ostalo i fino promijenim u malom brzom servisu gdje peremo auto. Prije toga u bunji a prije toga u baoticu u zagrebu sve redovno upisano u servisnu knjigu.....
NediM17
Posts: 21686
Joined: 05/11/2009 11:49

#2761 Re: Renault Megane all about

Post by NediM17 »

direstraits0078 wrote:
NediM17 wrote:
Felidae wrote:5w40 je ulje u autu i uvijek je išlo svih 180 hiljada. Provjerim odnosno kupimo svjećice nisu skupe
Svakako promijeni svjecice, jer je odavno bilo vrijeme. :) Ali cisto sumnjam da je problem u njima, 99% sam siguran da je problem ili u nekom senzoru temperature ili u benzinskim injektorima koji su postopani.

@direstraits0078

Momak, hajde se malo spusti na zemlju. Puno se kurcis, a nisi pametan kao sto mislis.
Misliš da skratim opruge fleksom, da ga spušČam i zatamLJim? :mrgreen:

Stići ćeš ti nas, nema sumnje, ali ne žuri, još si zelen. :wink:
Jao. jesi smijesan, kao crtani film. :-)

P.S. Vjerovatno i jesti takava "majstorcina i tjunercina" kojem je vrhunac majstorluka odrezati oprugu fleksom, i koji je negdje cuo za varijator, pa sad sta god na autu da zajebava do varijatora je. :lol:
direstraits0078
Posts: 5231
Joined: 22/12/2011 14:41

#2762 Re: Renault Megane all about

Post by direstraits0078 »

:mrgreen:

Ne mora biti varijator. Može biti i solenoid. I za njega se čulo. :mrgreen: Doduše, možda ne kod tebe, možda još nije stiglo, spor ti internet. :lol:
User avatar
the_hooligan_ec
Posts: 336
Joined: 05/04/2014 02:39

#2763 Re: Renault Megane all about

Post by the_hooligan_ec »

Mala pomoc .. Gdje se moze uzeti ovi prekidaci podizaca za megana 2 samo naprijed su el. podizaci a nazad klasicno rucno spustanje.treba mi sa plavi dzekom na vozacevim vratima , jer ne mogu sad spustit suvozacev prozor a niti dici govori raja da je bas tesko naci sa plavim ... kao sa slike
http://www.upslike.net/imgdb/prekidaci-44173a.jpg
User avatar
shlauf
Posts: 2505
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Made in Sarajevo

#2764 Re: Renault Megane all about

Post by shlauf »

the_hooligan_ec wrote:Mala pomoc .. Gdje se moze uzeti ovi prekidaci podizaca za megana 2 samo naprijed su el. podizaci a nazad klasicno rucno spustanje.treba mi sa plavi dzekom na vozacevim vratima , jer ne mogu sad spustit suvozacev prozor a niti dici govori raja da je bas tesko naci sa plavim ... kao sa slike
http://www.upslike.net/imgdb/prekidaci-44173a.jpg
Možeš li spustiti staklo sa vazačeve strane/prekidača ??
User avatar
the_hooligan_ec
Posts: 336
Joined: 05/04/2014 02:39

#2765 Re: Renault Megane all about

Post by the_hooligan_ec »

shlauf wrote:
the_hooligan_ec wrote:Mala pomoc .. Gdje se moze uzeti ovi prekidaci podizaca za megana 2 samo naprijed su el. podizaci a nazad klasicno rucno spustanje.treba mi sa plavi dzekom na vozacevim vratima , jer ne mogu sad spustit suvozacev prozor a niti dici govori raja da je bas tesko naci sa plavim ... kao sa slike
http://www.upslike.net/imgdb/prekidaci-44173a.jpg
Možeš li spustiti staklo sa vazačeve strane/prekidača ??
lijevog podizaca nemam nikako pukla mi je sajla to znam i to me ne brine .. nego isao sam nekom " elektricaru" i on je nesto na plavom dzeku radio prije sam mogao na vozacevoj strani prekidaca spsustit prozor suvozaca ali nisam mogao tu dici nego morao sam na suvozacev prekidac desno . Sad kako sam njemu otisao spustim normalno suvozacev prozor ali ne mogu dici nema sanse i on mi rece da trazim taj plavi dzek kao u njemu je problem na glavnoj strani gdje su 2 prekidaca.
Nadam se da si me razumio :D
User avatar
shlauf
Posts: 2505
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Made in Sarajevo

#2766 Re: Renault Megane all about

Post by shlauf »

the_hooligan_ec wrote:
shlauf wrote:
the_hooligan_ec wrote:Mala pomoc .. Gdje se moze uzeti ovi prekidaci podizaca za megana 2 samo naprijed su el. podizaci a nazad klasicno rucno spustanje.treba mi sa plavi dzekom na vozacevim vratima , jer ne mogu sad spustit suvozacev prozor a niti dici govori raja da je bas tesko naci sa plavim ... kao sa slike
http://www.upslike.net/imgdb/prekidaci-44173a.jpg
Možeš li spustiti staklo sa vazačeve strane/prekidača ??
lijevog podizaca nemam nikako pukla mi je sajla to znam i to me ne brine .. nego isao sam nekom " elektricaru" i on je nesto na plavom dzeku radio prije sam mogao na vozacevoj strani prekidaca spsustit prozor suvozaca ali nisam mogao tu dici nego morao sam na suvozacev prekidac desno . Sad kako sam njemu otisao spustim normalno suvozacev prozor ali ne mogu dici nema sanse i on mi rece da trazim taj plavi dzek kao u njemu je problem na glavnoj strani gdje su 2 prekidaca.
Nadam se da si me razumio :D
Jesam, razumio sam te. Elektronika na suvozačevoj strani je OK tako da je kvar u prekidaču. Vidi i brojčanu oznaku na prekidaču pa pokušaj u Reno Shopu da potražiš 033/611-000
User avatar
the_hooligan_ec
Posts: 336
Joined: 05/04/2014 02:39

#2767 Re: Renault Megane all about

Post by the_hooligan_ec »

shlauf wrote: Jesam, razumio sam te. Elektronika na suvozačevoj strani je OK tako da je kvar u prekidaču. Vidi i brojčanu oznaku na prekidaču pa pokušaj u Reno Shopu da potražiš 033/611-000
hvala druze puno :thumbup:
User avatar
Felidae
Posts: 695
Joined: 02/08/2010 09:41

#2768 Re: Renault Megane all about

Post by Felidae »

Varijator izmijenjen negdje na 100k....
direstraits0078
Posts: 5231
Joined: 22/12/2011 14:41

#2769 Re: Renault Megane all about

Post by direstraits0078 »

Felidae wrote:Varijator izmijenjen negdje na 100k....
Upali li uvijek iz prve, ili moras ponoviti paljenje motora?
User avatar
johntra
Posts: 11800
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#2770 Re: Renault Megane all about

Post by johntra »

Zar su im tako loši varijatori? :D ko bobine haman..
User avatar
Felidae
Posts: 695
Joined: 02/08/2010 09:41

#2771 Re: Renault Megane all about

Post by Felidae »

Pali on iz prve uvijek ali kad je hladan treba sacekati minut prije kretanja jer inače zatrese i nekad se ugasi znači bukvalno minut
User avatar
basicm
Posts: 10479
Joined: 16/01/2012 21:38

#2772 Re: Renault Megane all about

Post by basicm »

Felidae wrote:Pali on iz prve uvijek ali kad je hladan treba sacekati minut prije kretanja jer inače zatrese i nekad se ugasi znači bukvalno minut
Ima li on kakav sklop za hladni start?
User avatar
johntra
Posts: 11800
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#2773 Re: Renault Megane all about

Post by johntra »

Počeo me zezati desni prednji žmigavac, gubi negdje kontakt, pa više ne radi, nego što radi...negdje pročitah da je to, navodno, kao neka boljka...planiram se za vikend zabaviti time, samo da skontam što bolji pristup, pa kontam ima li mu lijeka ili se mora kupovati drugi džek?
User avatar
Felidae
Posts: 695
Joined: 02/08/2010 09:41

#2774 Re: Renault Megane all about

Post by Felidae »

basicm wrote:
Felidae wrote:Pali on iz prve uvijek ali kad je hladan treba sacekati minut prije kretanja jer inače zatrese i nekad se ugasi znači bukvalno minut
Ima li on kakav sklop za hladni start?
Puno me pitaš......
User avatar
Felidae
Posts: 695
Joined: 02/08/2010 09:41

#2775 Re: Renault Megane all about

Post by Felidae »

johntra wrote:Počeo me zezati desni prednji žmigavac, gubi negdje kontakt, pa više ne radi, nego što radi...negdje pročitah da je to, navodno, kao neka boljka...planiram se za vikend zabaviti time, samo da skontam što bolji pristup, pa kontam ima li mu lijeka ili se mora kupovati drugi džek?
Imao isti problem sa zadnjim...riješeni problemi tako što sam žice premostio tj direktno zalemio za dovod struje
Post Reply