VW Golf all about

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Locked
izvrsni direktor
Posts: 9321
Joined: 20/12/2018 16:11

#1651 Re: VW Golf all about

Post by izvrsni direktor »

skafiskafsnjak wrote: 02/03/2021 12:47
artur morgan wrote: 02/03/2021 12:34 Kad sjedneš u novo, osjećaj je uvijek dobar, ok iako mi to nije auto za petrolhead ljude kakvim te smatram :-D
Generalno, za dobar osjećaj za petrolhead momke :-D mora se imati dobra motorizacija i dobar mjenjač. Za ove novije generacije osjećaj je nešto drugo, a to je oprema u skladu sa aktuelnim trendovima, tableti i ambijentalna osvjetljenja... a sad za sunday driver vozače oni su posebna kategorija .... :-D

Nisam vozio T-Roca niti imam iskustva sa tim vozilima, a očigledno su uradili dobar posao ako imaš tako pozitivno iskustvo....onako gledajući, meni subjektivno najljepši dojam je ostavljao bmw x1.
Fkt je dobar . Nisam ljubitelj tih auta.... Ili cu limuzinu ili pravi dzip, x5 ili Touareg. Ali ovaj TRoc me bas iznenadio... Kad puknes sport, fino i ubrzava ... Unutra sve jednostavno , poprilicno. Za razliku od usranog Golf 8 gdje moras zaustaviti auto sa strane da bilo sta uradis jer je sve na touch...

Ne znam, jednostavno , bas dobar. Ako si na autoputu , puknes abstandtempomat - milina.
Koliko dugo si se druziosa golfom 8 ?

Osnovne i najbitnnije stvari su ti pri ruci, na volanu dugmad, ili iza volana, tako da uopce nije onako kako matori predstavljaju da je neprakticno, dok u idto vrijeme na drugim temama hvale juga i renoa 5. Neces sigurno u ostroj desnoj krivini traziti na okrenes grijanje dupeta suvozacici na drugi podiok dok u isto vrijeme pretices sleper i pokusavas izbjeci makazice... novi infotainment donosi toliko prednosti da su smijesni oni koji to kritikuju.
Druzio sam se par mjeseci sa novom A klasom i ne osjetih tu neprakticnost touch displaya ni u jednom momentu
User avatar
Evolution_IV
Posts: 13206
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti

#1652 Re: VW Golf all about

Post by Evolution_IV »

sve dok pises jugA umjesto yugu nemas sta komentarisat :lol: :lol:


plastik fantastik,opet se ponavljam,daleko bolji bmw 1 i mazda 3 kako vani tako i unutra :)
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31533
Joined: 16/04/2011 18:46

#1653 Re: VW Golf all about

Post by skafiskafsnjak »

izvrsni direktor wrote: 07/03/2021 22:27
skafiskafsnjak wrote: 02/03/2021 12:47
artur morgan wrote: 02/03/2021 12:34 Kad sjedneš u novo, osjećaj je uvijek dobar, ok iako mi to nije auto za petrolhead ljude kakvim te smatram :-D
Generalno, za dobar osjećaj za petrolhead momke :-D mora se imati dobra motorizacija i dobar mjenjač. Za ove novije generacije osjećaj je nešto drugo, a to je oprema u skladu sa aktuelnim trendovima, tableti i ambijentalna osvjetljenja... a sad za sunday driver vozače oni su posebna kategorija .... :-D

Nisam vozio T-Roca niti imam iskustva sa tim vozilima, a očigledno su uradili dobar posao ako imaš tako pozitivno iskustvo....onako gledajući, meni subjektivno najljepši dojam je ostavljao bmw x1.
Fkt je dobar . Nisam ljubitelj tih auta.... Ili cu limuzinu ili pravi dzip, x5 ili Touareg. Ali ovaj TRoc me bas iznenadio... Kad puknes sport, fino i ubrzava ... Unutra sve jednostavno , poprilicno. Za razliku od usranog Golf 8 gdje moras zaustaviti auto sa strane da bilo sta uradis jer je sve na touch...

Ne znam, jednostavno , bas dobar. Ako si na autoputu , puknes abstandtempomat - milina.
Koliko dugo si se druziosa golfom 8 ?

Osnovne i najbitnnije stvari su ti pri ruci, na volanu dugmad, ili iza volana, tako da uopce nije onako kako matori predstavljaju da je neprakticno, dok u idto vrijeme na drugim temama hvale juga i renoa 5. Neces sigurno u ostroj desnoj krivini traziti na okrenes grijanje dupeta suvozacici na drugi podiok dok u isto vrijeme pretices sleper i pokusavas izbjeci makazice... novi infotainment donosi toliko prednosti da su smijesni oni koji to kritikuju.
Druzio sam se par mjeseci sa novom A klasom i ne osjetih tu neprakticnost touch displaya ni u jednom momentu
5 -6 puta vozio... Scheiße
izvrsni direktor
Posts: 9321
Joined: 20/12/2018 16:11

#1654 Re: VW Golf all about

Post by izvrsni direktor »

Evolution_IV wrote: 07/03/2021 23:27 sve dok pises jugA umjesto yugu nemas sta komentarisat :lol: :lol:


plastik fantastik,opet se ponavljam,daleko bolji bmw 1 i mazda 3 kako vani tako i unutra :)
Da je golf najbolji, nisam tvrdio. Da je bmw bolji, vjerovatno, bmw i mercedes su drugi nivo. Kakva je plastika u golfu, nisam komentarisao. Koji je bolji a koji losiji, jestvar pojedinca i oka posmatraca.
Osvrnuh se samo na ova razmisljanja i predrasude o prakticnosti novog infotainment sistema.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31533
Joined: 16/04/2011 18:46

#1655 Re: VW Golf all about

Post by skafiskafsnjak »

Kakve ba predrasude?
Predrasude su kad nesto nemas ili nisi probao, a pricas o tome.

Ja sam vozao dovoljno da to kazem. Ova digitalizacija je shit dok.ne uvedu da se glasovno moze upravljati sve. Do tada je sranje.

Ti imas drugo misljenje, ok.
izvrsni direktor
Posts: 9321
Joined: 20/12/2018 16:11

#1656 Re: VW Golf all about

Post by izvrsni direktor »

skafiskafsnjak wrote: 08/03/2021 09:02 Kakve ba predrasude?
Predrasude su kad nesto nemas ili nisi probao, a pricas o tome.

Ja sam vozao dovoljno da to kazem. Ova digitalizacija je shit dok.ne uvedu da se glasovno moze upravljati sve. Do tada je sranje.

Ti imas drugo misljenje, ok.
Pa Golf 8 to ima. U tom modelu koji si vozio nije bilo? Cak i upravljanje gestikulacijom, mada citam da nije toliko efikasno kao u bmw npr.
Kod mercedesa govorne komande perfektno funkcionisu, razumije sve i brzo odradi zadatak.
User avatar
Evolution_IV
Posts: 13206
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti

#1657 Re: VW Golf all about

Post by Evolution_IV »

izvrsni direktor wrote: 08/03/2021 07:38

Da je golf najbolji, nisam tvrdio. Da je bmw bolji, vjerovatno, bmw i mercedes su drugi nivo. Kakva je plastika u golfu, nisam komentarisao. Koji je bolji a koji losiji, jestvar pojedinca i oka posmatraca.
Osvrnuh se samo na ova razmisljanja i predrasude o prakticnosti novog infotainment sistema.
:thumbup:

ma ergonomski uzas nama koji smo navikli na "standardne" komande,mozda se sci-fi ljudima svidja ono,mene samo interesuje sta kad se sjebe touch,ono sam pojacava/smanjuje ili mijenja pjesme stanice :D :D

ovi sto govore kako se klima ne stima stalno...o da stima se kad ides na planinu i nazad(gdje je promjena temp od 5 do 15 stepeni),nedavno mi se to desilo i namjestao sam u krivinama temp i puhanje bez gledanja i problema 8-)
izvrsni direktor
Posts: 9321
Joined: 20/12/2018 16:11

#1658 Re: VW Golf all about

Post by izvrsni direktor »

Evolution_IV wrote: 08/03/2021 23:37
izvrsni direktor wrote: 08/03/2021 07:38

Da je golf najbolji, nisam tvrdio. Da je bmw bolji, vjerovatno, bmw i mercedes su drugi nivo. Kakva je plastika u golfu, nisam komentarisao. Koji je bolji a koji losiji, jestvar pojedinca i oka posmatraca.
Osvrnuh se samo na ova razmisljanja i predrasude o prakticnosti novog infotainment sistema.
:thumbup:

ma ergonomski uzas nama koji smo navikli na "standardne" komande,mozda se sci-fi ljudima svidja ono,mene samo interesuje sta kad se sjebe touch,ono sam pojacava/smanjuje ili mijenja pjesme stanice :D :D

ovi sto govore kako se klima ne stima stalno...o da stima se kad ides na planinu i nazad(gdje je promjena temp od 5 do 15 stepeni),nedavno mi se to desilo i namjestao sam u krivinama temp i puhanje bez gledanja i problema 8-)
Nastimas klimu na 22, popnes se na planinu, na koliko onda stimas? I cemu promjena?
Ne mijenjas temperaturu vani, vec unutra :D
User avatar
corsa
Posts: 2579
Joined: 15/12/2005 10:35
Location: Sarajevo

#1659 Re: VW Golf all about

Post by corsa »

izvrsni direktor wrote: 09/03/2021 08:08
Evolution_IV wrote: 08/03/2021 23:37
izvrsni direktor wrote: 08/03/2021 07:38

Da je golf najbolji, nisam tvrdio. Da je bmw bolji, vjerovatno, bmw i mercedes su drugi nivo. Kakva je plastika u golfu, nisam komentarisao. Koji je bolji a koji losiji, jestvar pojedinca i oka posmatraca.
Osvrnuh se samo na ova razmisljanja i predrasude o prakticnosti novog infotainment sistema.
:thumbup:

ma ergonomski uzas nama koji smo navikli na "standardne" komande,mozda se sci-fi ljudima svidja ono,mene samo interesuje sta kad se sjebe touch,ono sam pojacava/smanjuje ili mijenja pjesme stanice :D :D

ovi sto govore kako se klima ne stima stalno...o da stima se kad ides na planinu i nazad(gdje je promjena temp od 5 do 15 stepeni),nedavno mi se to desilo i namjestao sam u krivinama temp i puhanje bez gledanja i problema 8-)
Nastimas klimu na 22, popnes se na planinu, na koliko onda stimas? I cemu promjena?
Ne mijenjas temperaturu vani, vec unutra :D
Tako je. Ja klimu naštimam kad kupim auto na 22, uključim "auto" mod i ne diram je više nikad. I ljeti i zimi isto. Možda nekad kad baš upekne minus prebacim na 24, ali to je baš rijetko.
User avatar
Evolution_IV
Posts: 13206
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti

#1660 Re: VW Golf all about

Post by Evolution_IV »

@izvrsni direktor
@corsa

jbg neki dan 17 dole i stavim na 19 da mi ne grije,kako sam se penjao tako i pojacavao jer je na planini bilo 4 u jednom momentu...i meni stoji na 21.5 uvijek al i ljeti znam pojacat na 24 ako je preko 30 napolju :)
User avatar
vjeshalica
Posts: 17166
Joined: 31/03/2019 14:56

#1661 Re: VW Golf all about

Post by vjeshalica »

izvrsni direktor wrote: 09/03/2021 08:08
Evolution_IV wrote: 08/03/2021 23:37
izvrsni direktor wrote: 08/03/2021 07:38

Da je golf najbolji, nisam tvrdio. Da je bmw bolji, vjerovatno, bmw i mercedes su drugi nivo. Kakva je plastika u golfu, nisam komentarisao. Koji je bolji a koji losiji, jestvar pojedinca i oka posmatraca.
Osvrnuh se samo na ova razmisljanja i predrasude o prakticnosti novog infotainment sistema.
:thumbup:

ma ergonomski uzas nama koji smo navikli na "standardne" komande,mozda se sci-fi ljudima svidja ono,mene samo interesuje sta kad se sjebe touch,ono sam pojacava/smanjuje ili mijenja pjesme stanice :D :D

ovi sto govore kako se klima ne stima stalno...o da stima se kad ides na planinu i nazad(gdje je promjena temp od 5 do 15 stepeni),nedavno mi se to desilo i namjestao sam u krivinama temp i puhanje bez gledanja i problema 8-)
Nastimas klimu na 22, popnes se na planinu, na koliko onda stimas? I cemu promjena?
Ne mijenjas temperaturu vani, vec unutra :D
sta pricas bolan cemu promjena? ja sam kroz pale prolazila kad je bilo -15 vani, do sarajeva dodjem bude -5....normalno da cu napraviti koliko mi odgovara takvoj temperaturi, al mozda je tebi 22 dovoljno bilo napolju -50 ili +50
User avatar
corsa
Posts: 2579
Joined: 15/12/2005 10:35
Location: Sarajevo

#1662 Re: VW Golf all about

Post by corsa »

Evolution_IV wrote: 09/03/2021 09:02 @izvrsni direktor
@corsa

jbg neki dan 17 dole i stavim na 19 da mi ne grije,kako sam se penjao tako i pojacavao jer je na planini bilo 4 u jednom momentu...i meni stoji na 21.5 uvijek al i ljeti znam pojacat na 24 ako je preko 30 napolju :)
Ma slažem se za gofa da su ga baš zakomplikovali, ali klimu fakat skoro nikad ne diram. Ako tebi odgovara određena temperatura u autu, npr. 22, kakve veze ima je li napolju -50 ili + 50?
User avatar
Evolution_IV
Posts: 13206
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti

#1663 Re: VW Golf all about

Post by Evolution_IV »

corsa wrote: 09/03/2021 09:08
Evolution_IV wrote: 09/03/2021 09:02 @izvrsni direktor
@corsa

jbg neki dan 17 dole i stavim na 19 da mi ne grije,kako sam se penjao tako i pojacavao jer je na planini bilo 4 u jednom momentu...i meni stoji na 21.5 uvijek al i ljeti znam pojacat na 24 ako je preko 30 napolju :)
Ma slažem se za gofa da su ga baš zakomplikovali, ali klimu fakat skoro nikad ne diram. Ako tebi odgovara određena temperatura u autu, npr. 22, kakve veze ima je li napolju -50 ili + 50?
po okrene sam puhanje na osnovu razlike u temp i mijenja temp :D

vecinom utrefi kako treba,al eto nekad se zajebe,a recimo kad imas zenske u autu onda ne valja nikad temp,kazem eto ti kolut i stimaj sebi,a ja cu stavit sebi -100 ako hocu da mi puse :lol:

isto tako za prozore,blokiram ih sve da me niko ne jebe sa otvaranjem i zatvaranjem,sta je sa prozorom ne radi buraz :lol:
Behemoth
Posts: 138
Joined: 05/03/2021 18:09

#1664 Re: VW Golf all about

Post by Behemoth »

Novi golf je odron što se tiče i izgleda i unutra estetike i funkcionalnosti. Jutros gledam parkiran u scc bijeli golf 8, bolje 7 u rline paketu izgleda 20 puta. Svaki živi novinar je dao kom da je ergonomija onih dugmadi na volanu uzasna te da je infotejnment nepotrebno komplikovan i nije intuitivan. Vozis po krivinama i moras uci u meni i podmeni da promjenis smjer duvanja zraka. Jedini razlog zasto su to uradili jer im je jeftinije. Nikakav drugi razlog ne postoji.
ado-nekad-sampion
Posts: 391
Joined: 01/10/2020 10:53

#1665 Re: VW Golf all about

Post by ado-nekad-sampion »

Pa dje si Frostmind iliti Klarkson. :D Ovo je novi nacin testiranja telekinezom, jednom se priblizio na 5 metara i zna kakva mu je ergonomija. :D

Jest mi jako ovo za klimu. Poenta je da se klima jednom nastima i vise (skoro) nikad ne dira. Tj. u autima u kojim je oprema fakat oprema, a ne samo stavka na papiru, sto je nazalost cesto slucaj. Ne tvrdim nista za osmicu, nemam pojma, ali ta klima koja non-stop trazi stimanje realno qrcu ne valja, jer zasto se onda zove automatska. :? Auto treba da olaksa zivot a ne da ga oteza.

Nesto novo uvijek trazi navikavanje i izaziva skepticizam kad se pojavi. Treba sacekati i vidjeti a ne letiti pred rudu ko ovaj dole :D

User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31533
Joined: 16/04/2011 18:46

#1666 Re: VW Golf all about

Post by skafiskafsnjak »

Behemoth wrote: 09/03/2021 09:54 Novi golf je odron što se tiče i izgleda i unutra estetike i funkcionalnosti. Jutros gledam parkiran u scc bijeli golf 8, bolje 7 u rline paketu izgleda 20 puta. Svaki živi novinar je dao kom da je ergonomija onih dugmadi na volanu uzasna te da je infotejnment nepotrebno komplikovan i nije intuitivan. Vozis po krivinama i moras uci u meni i podmeni da promjenis smjer duvanja zraka. Jedini razlog zasto su to uradili jer im je jeftinije. Nikakav drugi razlog ne postoji.
Ja rekoh da su usrali...direktor me napade :D
Garant ga on vozi vec pola godine pa se navikao :lol:
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#1667 Re: VW Golf all about

Post by black_adrian »

Nova Octavia A8 bolji izbor od Golf 8 u svakom pogledu, i cijena, i enterijer, i eksterijer, i prostor, sve sve.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31533
Joined: 16/04/2011 18:46

#1668 Re: VW Golf all about

Post by skafiskafsnjak »

black_adrian wrote: 22/03/2021 21:06 Nova Octavia A8 bolji izbor od Golf 8 u svakom pogledu, i cijena, i enterijer, i eksterijer, i prostor, sve sve.
Pa po mom misljenju, i superb je bolja opcija od pasata 😁
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#1669 Re: VW Golf all about

Post by tempuser »

User avatar
Entropio
Posts: 7807
Joined: 21/11/2010 21:49

#1670 Re: VW Golf all about

Post by Entropio »

black_adrian wrote: 22/03/2021 21:06 Nova Octavia A8 bolji izbor od Golf 8 u svakom pogledu, i cijena, i enterijer, i eksterijer, i prostor, sve sve.
:lol:

Jeste kokuzima Octavia bolji izbor. Daj sto vece za sto manje para, to je klasicna deviza kokuza. Golf 8 je miljama ispred Octavije po svakom parametru kvaliteta. Koncern sve najkvalitetnije stavlja u svoja vozila, a onda neke kopije i losi kvalitet ide za Skodu.

Zato Skoda prolazi kod nas... jer je sve go kokuz. Hadzo sa lovom ce uvijek uzeti VW, a ne Skodu... jer zna sta je bolje.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31533
Joined: 16/04/2011 18:46

#1671 Re: VW Golf all about

Post by skafiskafsnjak »

Entropio wrote: 24/03/2021 13:35
black_adrian wrote: 22/03/2021 21:06 Nova Octavia A8 bolji izbor od Golf 8 u svakom pogledu, i cijena, i enterijer, i eksterijer, i prostor, sve sve.
:lol:

Jeste kokuzima Octavia bolji izbor. Daj sto vece za sto manje para, to je klasicna deviza kokuza. Golf 8 je miljama ispred Octavije po svakom parametru kvaliteta. Koncern sve najkvalitetnije stavlja u svoja vozila, a onda neke kopije i losi kvalitet ide za Skodu.

Zato Skoda prolazi kod nas... jer je sve go kokuz. Hadzo sa lovom ce uvijek uzeti VW, a ne Skodu... jer zna sta je bolje.
Ti si gigant :lol:
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#1672 Re: VW Golf all about

Post by tempuser »

Entropio wrote: 24/03/2021 13:35

Zato Skoda prolazi kod nas... jer je sve go kokuz. Hadzo sa lovom ce uvijek uzeti VW, a ne Skodu... jer zna sta je bolje.
Analogno tome, hadžo sa lovom će uzeti Audija (da ne idem na Porsche itd), a ne VW jer zna šta je bolje, a kokuz, kojem je sve to isto, VW-a! :D
erizcpo
Posts: 56
Joined: 21/08/2016 00:28

#1673 Re: VW Golf all about

Post by erizcpo »

tempuser wrote: 24/03/2021 13:46
Entropio wrote: 24/03/2021 13:35

Zato Skoda prolazi kod nas... jer je sve go kokuz. Hadzo sa lovom ce uvijek uzeti VW, a ne Skodu... jer zna sta je bolje.
Analogno tome, hadžo sa lovom će uzeti Audija (da ne idem na Porsche itd), a ne VW jer zna šta je bolje, a kokuz, kojem je sve to isto, VW-a! :D
Za nekoga ko zeli kompakt golf je i dalje najbolji izbor,posle 7 R ide 8 R,i ako je Audi S3,jeftiniji za 4000 E,A tako je i za obicnog Golfa,koji ima istu cijenu kao A3,i sigurno ce se bolje prodavati,u cijeloj evropi.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#1674 Re: VW Golf all about

Post by tempuser »

erizcpo wrote: 24/03/2021 14:11
tempuser wrote: 24/03/2021 13:46
Entropio wrote: 24/03/2021 13:35

Zato Skoda prolazi kod nas... jer je sve go kokuz. Hadzo sa lovom ce uvijek uzeti VW, a ne Skodu... jer zna sta je bolje.
Analogno tome, hadžo sa lovom će uzeti Audija (da ne idem na Porsche itd), a ne VW jer zna šta je bolje, a kokuz, kojem je sve to isto, VW-a! :D
Za nekoga ko zeli kompakt golf je i dalje najbolji izbor,posle 7 R ide 8 R,i ako je Audi S3,jeftiniji za 4000 E,A tako je i za obicnog Golfa,koji ima istu cijenu kao A3,i sigurno ce se bolje prodavati,u cijeloj evropi.
Nije Škoda samo Octavia, nit je VW samo Golf, da li pokušavaš reći Golf je bolji od Audia A3?
jelleMania
Posts: 858
Joined: 29/09/2020 09:18

#1675 Re: VW Golf all about

Post by jelleMania »

erizcpo wrote: 24/03/2021 14:11
tempuser wrote: 24/03/2021 13:46
Entropio wrote: 24/03/2021 13:35

Zato Skoda prolazi kod nas... jer je sve go kokuz. Hadzo sa lovom ce uvijek uzeti VW, a ne Skodu... jer zna sta je bolje.
Analogno tome, hadžo sa lovom će uzeti Audija (da ne idem na Porsche itd), a ne VW jer zna šta je bolje, a kokuz, kojem je sve to isto, VW-a! :D
Za nekoga ko zeli kompakt golf je i dalje najbolji izbor,posle 7 R ide 8 R,i ako je Audi S3,jeftiniji za 4000 E,A tako je i za obicnog Golfa,koji ima istu cijenu kao A3,i sigurno ce se bolje prodavati,u cijeloj evropi.
Valjda je golfu R-u Audi Rs konkurencija ,a ne S
Locked