Renault CLIO 1.5 dCi

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

User avatar
drndalo
Posts: 22797
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#26 Re: Renault CLIO 1.5 dCi

Post by drndalo »

Sa srecom, da ti poderes njega, a ne on tebe... :thumbup:

Samo nas nemoj pocet ubjedjivati da je bolji od Space Shuttle-a, i sve ce biti OK...
Gost1515
Posts: 964
Joined: 09/12/2003 00:00

#27 Re: Renault CLIO 1.5 dCi

Post by Gost1515 »

Mislim da si napravio veliku grešku! Kupio si auto koji je tvrd, neudoban a o opasnosti od krađe da ne pričam! Osim toga stalno se kvari a popravci su jako skupi! Tata moje prijateljice kaže da se za mnogo manje novca može kupiti mnogo opremljenija Astra! Clio je dovoljno prostran, udobniji, malo troši i dizajnom je svjetlosnim godinama ispred golfa!

:D
Blobi
Posts: 1085
Joined: 16/02/2010 09:21

#28 Re: Renault CLIO 1.5 dCi

Post by Blobi »

Gost1515 wrote:Mislim da si napravio veliku grešku! Kupio si auto koji je tvrd, neudoban a o opasnosti od krađe da ne pričam! Osim toga stalno se kvari a popravci su jako skupi! Tata moje prijateljice kaže da se za mnogo manje novca može kupiti mnogo opremljenija Astra! Clio je dovoljno prostran, udobniji, malo troši i dizajnom je svjetlosnim godinama ispred golfa!

:D
Bolji covjece :D :lol: :lol: :lol:
herbert mekfjuger
Posts: 462
Joined: 11/11/2010 16:12

#29 Re: Renault CLIO 1.5 dCi

Post by herbert mekfjuger »

adelko wrote:Ma nisam gotov, cuj prvo auto mi je bio Renault 11 i bio sam prezadovoljan.

Jesam li se izvadio :D
Šta se imaš kome vadit bolan :D Kupio si auto više klase od Clia. Clio je niska klasa, golf je niža srednja i zna se šta to znači... Druga stvar da si kupio recimo Pola il nedaj bože onog Lupa, e onda bi bila druga priča, bar što se mene tiče :D
A za 11ku :thumbup: nisi jedini :D
User avatar
sheikh
Posts: 764
Joined: 17/10/2010 18:21
Location: Tamni vilajet

#30 Re: Renault CLIO 1.5 dCi

Post by sheikh »

ja ti majke mi htijedoh reci da kupis Pola 1,6 TDI :)
al uze peticu :D
nek je sa srecom :)
jasko__
Posts: 1160
Joined: 13/11/2009 21:18

#31 Re: Renault CLIO 1.5 dCi

Post by jasko__ »

Raja da ozivimo temu...kako da ugasim prokletu lampicu na kontrolnoj tabli vezanu za airbag (koji je bye the way ispravan)....trazio sam po forumima...svi pisu o cackanju kablova ispod sjedista....jel zna neko kako da to odradim...imal ko iskustva???
User avatar
johntra
Posts: 11800
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#32 Re: Renault CLIO 1.5 dCi

Post by johntra »

prvo, skini klemu sa akumulatora, onda rastavi džekove, dobro očisti i namaži nekim kontakt sprejem, te ih onda što više stegni kad ih nazad budeš vraćao...plastične vezice su za to idealne...
alexana
Posts: 9
Joined: 19/03/2012 15:54

#33 Re: Renault CLIO 1.5 dCi

Post by alexana »

Molim vas za pomoc
Ne nadjoh temu za Clio uopste,valjda nije problem sto cu pitati ovdje. Naime, nedavno smo rijesili problem koda i kljuca,a sada se automobil ugasio u toku voznje i nije htio odmah upaliti. Kada je upalio ostale su upaljene 2 lampice - kao za grijace i jedna iznad nje (nešto cik cak). Gore u toku voznje svo vrijeme. Auto trosi benzin, 1.2 v 16. Moze li mi,molim vas, neko reci sta bi mu moglo biti,je li opet kod u pitanju,ili ?
Hvala
User avatar
golfiista
Posts: 4685
Joined: 04/05/2012 14:48

#34 Re: Renault CLIO 1.5 dCi

Post by golfiista »

Najbolje se nakačiti na dijagnostiku.

Obratio bi pažnju i na senzor radilice ( ili kako već ) dosta je izložen prašini i ostalim nečistoćama pa nerijetko daje pogrešne informacije.
Sve ovo možeš provjeriti u iole ozbiljnijem servisu.
ajdin_nine
Posts: 57
Joined: 16/08/2008 20:17

#35 Re: Renault CLIO 1.5 dCi

Post by ajdin_nine »

jasko__ wrote:Raja da ozivimo temu...kako da ugasim prokletu lampicu na kontrolnoj tabli vezanu za airbag (koji je bye the way ispravan)....trazio sam po forumima...svi pisu o cackanju kablova ispod sjedista....jel zna neko kako da to odradim...imal ko iskustva???
kume meni se tako na cliju palila ta lampica airbaga i kad ugasim auto i opet upalim ugasi se sama. i tako jedno 20-25 dana kad nedavno u voznji iz cista mira se otvori airbag iz suvozacevog sjedista. ja ti preoprorucujem da odes majstoru pa nek ti pogleda senzore ili sta vec.
alexana
Posts: 9
Joined: 19/03/2012 15:54

#36 Re: Renault CLIO 1.5 dCi

Post by alexana »

[quote="golfiista"]Najbolje se nakačiti na dijagnostiku.

Obratio bi pažnju i na senzor radilice ( ili kako već ) dosta je izložen prašini i ostalim nečistoćama pa nerijetko daje pogrešne informacije.
Sve ovo možeš provjeriti u iole ozbiljnijem servisu.[/quo

Hvala Golfiista. Otisla bih ja do servisa s njim,ali vise nece da upali. Valjda oni mogu doci po njega. Hvala na odgovoru
User avatar
Alevn
Posts: 65
Joined: 05/09/2013 09:17

#37 Re: Renault CLIO 1.5 dCi

Post by Alevn »

Nije 1.5 dCi, ali je 1.2 44kW 2000 god. Pali se lampica ručne kočnice, prvo se dešavalo samo kada vozilo ide uzbrdo, a sada i na ravnom. Prije 3 mjeseca zamjenjeni komplet diskovi, pločice i pakne. Čitao sam da bi moglo biti do nivoa kočione tekućine ili el. kontakata na posudi. Ima li još neko kakvih iskustava i kako je riješio, tek ću sutra moći da pogledam nivo tekućine. Hvala.
User avatar
campa_xxx
Posts: 4082
Joined: 23/11/2007 22:04
Location: Metropola

#38 Re: Renault CLIO 1.5 dCi

Post by campa_xxx »



Imam identican problem, kad tek upalim auto pocne ovo da kucka i onda ne rade podizaci stakala, brisaci, centralna brava i to traje nekih 30 sec onda prestane da kucka i sve radi. Nekad se desi da nece da upali, onda pomjerim malo kablove na ovoj UCH kutiji ispod i onda proradi. Isto tako nekad nece da zakljuca auto pa moram micati ove kablove da proradi...ko moze rijesiti ovo i je li skup kvar? Po komentarima na ovom videu stvar se rijesava ponovnim lemljenjem ovih pinova? Je li imao neko slican problem?
User avatar
seno_bh
Posts: 154
Joined: 25/05/2012 22:56
Location: BiH

#39 Re: Renault CLIO 1.5 dCi

Post by seno_bh »

Pozdrav
Da li je neko imao iskustva sa modelima Clia od 2012-2018 godine?
Jesu li dostupni dijelovi i kakvo je odrzavanje
Mi smo imali jednog sluzbenog i meni se stvarno svidio
Udoban, startan, lijep model
Ali volio bi cuti iskustva vlasnika tih Reno clio modela
Miiki
Posts: 25
Joined: 18/11/2021 20:17

#40 Re: Renault CLIO 1.5 dCi

Post by Miiki »

Drug iz mog iskustva Clio 2 1.5 dci 2005 bijeli ili druge boje 4 vrata 48 kwh 65 ks 7 godina ga imao nikad mi nije prelazio preko 350 ili vise km popravak taj je nabolji ja kad sam ga kupio 2013 g imao j3 manu samo letva volana ali mi nije smetalo malo je isao u lijevo i desno kad pustis volan ali to je bilo to nista vise i to je sredeno kasnije prodao ga poslije nakon sto sam se navozao i sada se neckam da li bi ponovo isto godište ili vw golfa 4 tdi 74 kwh imao sam i lagunu 1 1997 2.2 dizel sranj... Obicno zaobiđite u velikom luku. Znaci Clio 2 1.5 dci 2005
User avatar
Better Man
Posts: 16762
Joined: 01/10/2006 20:10

#41 Re: Renault CLIO 1.5 dCi

Post by Better Man »

Miiki wrote: 08/12/2021 21:22 Drug iz mog iskustva Clio 2 1.5 dci 2005 bijeli ili druge boje 4 vrata 48 kwh 65 ks 7 godina ga imao nikad mi nije prelazio preko 350 ili vise km popravak taj je nabolji ja kad sam ga kupio 2013 g imao j3 manu samo letva volana ali mi nije smetalo malo je isao u lijevo i desno kad pustis volan ali to je bilo to nista vise i to je sredeno kasnije prodao ga poslije nakon sto sam se navozao i sada se neckam da li bi ponovo isto godište ili vw golfa 4 tdi 74 kwh imao sam i lagunu 1 1997 2.2 dizel sranj... Obicno zaobiđite u velikom luku. Znaci Clio 2 1.5 dci 2005
On pita za Clia 4, a ne 2.
Post Reply