Dolazi zima - zimske gume

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
ElRe
Posts: 10844
Joined: 12/12/2011 11:28

#6201 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by ElRe »

Idu na sve verzije

Bez presedana: 20-inčne felne serijski za sve verzije

http://www.testoviautomobila.rs/novi-re ... -u-zenevi/
citroen xm
Posts: 18127
Joined: 17/04/2012 22:57

#6202 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by citroen xm »

Sranje.

A što se Tiče Pežo unutrašnjosti u novim modelima, izgled je perfekcija a i za volan raja pretjeruje. Što se tiče fiksnog dijela volana kod Citroena, genijalno.
User avatar
beco
Posts: 3397
Joined: 25/08/2004 14:22

#6203 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by beco »

Za Citroen se slažem ali Peugeot :-) što popravljati nešto što nije pokvareno. Ako je istina da Scenic dolazi samo sa R20 guma, baš će fino proći :D
User avatar
ranger
Posts: 2641
Joined: 14/04/2008 14:58
Location: Po sumama i gorama nase zemlje ponosne

#6204 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by ranger »

ElRe wrote:Idu na sve verzije

Bez presedana: 20-inčne felne serijski za sve verzije

http://www.testoviautomobila.rs/novi-re ... -u-zenevi/
dal su normalni :-)
Dzontra_Volta
Posts: 6496
Joined: 20/01/2011 11:10

#6205 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Dzontra_Volta »

ranger wrote:
ElRe wrote:Idu na sve verzije

Bez presedana: 20-inčne felne serijski za sve verzije

http://www.testoviautomobila.rs/novi-re ... -u-zenevi/
dal su normalni :-)
Mogao bi se i pročitati tekst i objašnjenje koje su prednosti ovih točkova, a ne samo naslov.
User avatar
ranger
Posts: 2641
Joined: 14/04/2008 14:58
Location: Po sumama i gorama nase zemlje ponosne

#6206 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by ranger »

izvinjavam se, go renault :thumbup:
iamcemo se cemu smijat 2025.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#6207 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by amar1994 »

jah renault pametan, ostali budale :-) :skoljka:
User avatar
beco
Posts: 3397
Joined: 25/08/2004 14:22

#6208 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by beco »

Jedinstvenim dimenzijama felni (195/55 R20) i upotrebom guma posebno razvijenih za smanjenje potrošnje
i poboljšanje aerodinamičkih svojstava ostvaren je najmanji otpor kotrljanja u klasi.
Otpor vazduha (CdA) novog Scénica od 0,775 poboljšanje je od 0,065 u odnosu na Scénic 3 (0,840).

boldirano=moooooooooney
fiskars
Posts: 8
Joined: 01/11/2016 09:54

#6209 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by fiskars »

Rugafet wrote:
fiskars wrote:Trebam kupiti cetiri zimske gume 195 65 R15 za golfa 4 po prvi put, jer pet zima kod mene nije izlazio iz garaze i stajale su na njemu ljetne gume. Voznja ce biti povremena i nezahtjevna, tako da ne bih kupovao Mischelin ili Continental, mislim da mi se ne isplati. Gledam ponudu Bridgestone Blizzak LM001, 93,90 KM u Gumam u Tuzli. Kakva je to guma, gdje se proizvodi i da li je preporucujete?
Hvala najljepse.
Jesi kontao o Savi, Hankook ili BFGOODRICH npr. u toj dimenziji. Imas ih po 73 KM. Ako je vec voznja nezahtjevna i povremena.
Iskreno, nisam razmišljao o tim gumama jer nisam siguran kakve su. Ne bih da već sljedeće zime uvidim da su loše.
fiskars
Posts: 8
Joined: 01/11/2016 09:54

#6210 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by fiskars »

Optimist wrote:Ako si proveo 5 zima na ljetnim, zasto ne mozes i sestu?
Zato što sam imao drugo auto u porodici koje sam koristio zimi i nisu mi trebale zimske gume na cetvorci. Sad sam to auto prodao pa moram kupiti sve cetiri zimske.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#6211 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by amar1994 »

fiskars wrote:
Optimist wrote:Ako si proveo 5 zima na ljetnim, zasto ne mozes i sestu?
Zato što sam imao drugo auto u porodici koje sam koristio zimi i nisu mi trebale zimske gume na cetvorci. Sad sam to auto prodao pa moram kupiti sve cetiri zimske.
kupi bridgestone i miran si :thumbup:
User avatar
fole13
Posts: 607
Joined: 05/09/2007 16:29
Location: Sarajevo

#6212 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by fole13 »

Kakve su ove Kelly tires gume? Vidim mogu se jeftino kod nas uzeti. Malo sam citao kao satro rade isto sve sto i Goodyear jer su ustvari u njihovom vlasnistvu, ali ne znam je li to stvarno tako? Je li neko koristio na svojoj vozilici?
User avatar
Warashii
Posts: 4270
Joined: 13/09/2011 12:55

#6213 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Warashii »

fole13 wrote:Kakve su ove Kelly tires gume? Vidim mogu se jeftino kod nas uzeti. Malo sam citao kao satro rade isto sve sto i Goodyear jer su ustvari u njihovom vlasnistvu, ali ne znam je li to stvarno tako? Je li neko koristio na svojoj vozilici?
Koliko ja znam to je u stvari Debica, tj. rade se u njihovoj tvornici.
User avatar
fole13
Posts: 607
Joined: 05/09/2007 16:29
Location: Sarajevo

#6214 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by fole13 »

Warashii wrote:
fole13 wrote:Kakve su ove Kelly tires gume? Vidim mogu se jeftino kod nas uzeti. Malo sam citao kao satro rade isto sve sto i Goodyear jer su ustvari u njihovom vlasnistvu, ali ne znam je li to stvarno tako? Je li neko koristio na svojoj vozilici?
Koliko ja znam to je u stvari Debica, tj. rade se u njihovoj tvornici.
A jesi vozio na njima valjaju li cemu?
User avatar
Rugafet
Posts: 4717
Joined: 14/12/2015 17:52

#6215 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Rugafet »

fiskars wrote:
Rugafet wrote:
fiskars wrote:Trebam kupiti cetiri zimske gume 195 65 R15 za golfa 4 po prvi put, jer pet zima kod mene nije izlazio iz garaze i stajale su na njemu ljetne gume. Voznja ce biti povremena i nezahtjevna, tako da ne bih kupovao Mischelin ili Continental, mislim da mi se ne isplati. Gledam ponudu Bridgestone Blizzak LM001, 93,90 KM u Gumam u Tuzli. Kakva je to guma, gdje se proizvodi i da li je preporucujete?
Hvala najljepse.
Jesi kontao o Savi, Hankook ili BFGOODRICH npr. u toj dimenziji. Imas ih po 73 KM. Ako je vec voznja nezahtjevna i povremena.
Iskreno, nisam razmišljao o tim gumama jer nisam siguran kakve su. Ne bih da već sljedeće zime uvidim da su loše.
Nisu lose. Ja Savu vozim godinama, nikad problema ni najmanjih, Hankook moze biti samo bolji. Mislim, onda ako ces dati 94 KM za Bridgestone ispruzi se onda do 100 KM i pazari Michelin Alpin ili Dunlop Winter Sport. Hocu reci uvijek ima bolje od boljeg a ti sam odredi sta ti je potrebno, tako da...
jefferson
Posts: 14969
Joined: 28/08/2007 05:31
Location: U.S.A

#6216 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by jefferson »

Nisu lose. Ja Savu vozim godinama, nikad problema ni najmanjih, Hankook moze biti samo bolji. Mislim, onda ako ces dati 94 KM za Bridgestone ispruzi se onda do 100 KM i pazari Michelin Alpin ili Dunlop Winter Sport. Hocu reci uvijek ima bolje od boljeg a ti sam odredi sta ti je potrebno, tako da...
Iz mog iskustva, Bridgestone je daleko bolje od Michelina kada su performanse po snijegu u pitanju. Ne kontam kako je Michelin neka druga klasa od Bridgestonea? Sto se tice Dunlopa, ja vise bilo sta sto ima iza sebe potpis Good Yeara ne kupujem.
Ja se sjecam te nesrece Hankook od prije deset godina u W300 seriji. Goru zimsku gumu do tada nisam vozio. To je ejdina zimska guma koju sam ikada imao kada sam se stvarno bojao uci u krivinu ako je klizavo.
Teufik
Posts: 4841
Joined: 25/01/2010 18:51
Location: TZ

#6217 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Teufik »

LM001 su dobre. Presao par hiljada na njima bas u toj dimenziji, pogotovo dobre na mokrom. Na snijegu, Conti TS850 i Dunlop 4D su po meni ipak bolje.
Last edited by Teufik on 04/11/2016 18:48, edited 1 time in total.
fiskars
Posts: 8
Joined: 01/11/2016 09:54

#6218 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by fiskars »

U frci sam i s felgama jer još nisam uspio naći povoljne čelične pa da na njih namontiram zimske. Izgleda da ću ovu zimu morati voziti na aluminijskim a do sljedeće ću pronaći čelične pa prebaciti. Imam sve četiri ljetne Mischelinke i prezadovoljan sam, ali su zimske ipak oko 112 KM, bar ovdje gdje sam ja gledao.

Zanima me i koliko sezona prosječne vožnje mogu koristiti recimo SAVU S3, a koliko ove premium brendove?
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#6219 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by amar1994 »

A sta fali alu felgama, meni je bezveze maksuz celicne trazit
fiskars
Posts: 8
Joined: 01/11/2016 09:54

#6220 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by fiskars »

Samo zbog montaže. Bar ja tako gledam na to. S drugim felgama bih imao namontirane gume i samo bih ih mijenjao.
User avatar
Rugafet
Posts: 4717
Joined: 14/12/2015 17:52

#6221 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Rugafet »

jefferson wrote:
Nisu lose. Ja Savu vozim godinama, nikad problema ni najmanjih, Hankook moze biti samo bolji. Mislim, onda ako ces dati 94 KM za Bridgestone ispruzi se onda do 100 KM i pazari Michelin Alpin ili Dunlop Winter Sport. Hocu reci uvijek ima bolje od boljeg a ti sam odredi sta ti je potrebno, tako da...
Iz mog iskustva, Bridgestone je daleko bolje od Michelina kada su performanse po snijegu u pitanju. Ne kontam kako je Michelin neka druga klasa od Bridgestonea? Sto se tice Dunlopa, ja vise bilo sta sto ima iza sebe potpis Good Yeara ne kupujem.
Ja se sjecam te nesrece Hankook od prije deset godina u W300 seriji. Goru zimsku gumu do tada nisam vozio. To je ejdina zimska guma koju sam ikada imao kada sam se stvarno bojao uci u krivinu ako je klizavo.
Ukratko, po tebi, Michelin, Dunlop, Good Year, Hankook ne valjaju i ne znaju napraviti zimsku gumu, jedino je Bridgestone dobar?
Ajde zivota ti odvadi malo :lol:
jefferson
Posts: 14969
Joined: 28/08/2007 05:31
Location: U.S.A

#6222 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by jefferson »

Rugafet wrote:
jefferson wrote:
Nisu lose. Ja Savu vozim godinama, nikad problema ni najmanjih, Hankook moze biti samo bolji. Mislim, onda ako ces dati 94 KM za Bridgestone ispruzi se onda do 100 KM i pazari Michelin Alpin ili Dunlop Winter Sport. Hocu reci uvijek ima bolje od boljeg a ti sam odredi sta ti je potrebno, tako da...
Iz mog iskustva, Bridgestone je daleko bolje od Michelina kada su performanse po snijegu u pitanju. Ne kontam kako je Michelin neka druga klasa od Bridgestonea? Sto se tice Dunlopa, ja vise bilo sta sto ima iza sebe potpis Good Yeara ne kupujem.
Ja se sjecam te nesrece Hankook od prije deset godina u W300 seriji. Goru zimsku gumu do tada nisam vozio. To je ejdina zimska guma koju sam ikada imao kada sam se stvarno bojao uci u krivinu ako je klizavo.
Ukratko, po tebi, Michelin, Dunlop, Good Year, Hankook ne valjaju i ne znaju napraviti zimsku gumu, jedino je Bridgestone dobar?
Ajde zivota ti odvadi malo :lol:
Ajde zivota ti prelistaj malo ovu temu pa ces vidjeti diskuciju o svim tim gumama. Dajes ovdje pausalne ocjene bez ikakvog objasnjenja. Sve sto si rekao se ovdje davno diskutovalo, o svim tim gumama. Drzi se Save i mojne davat pausalne savjete.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#6223 Re: RE: Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by amar1994 »

fiskars wrote:Samo zbog montaže. Bar ja tako gledam na to. S drugim felgama bih imao namontirane gume i samo bih ih mijenjao.
Ma nadjes alu felge i vozi, ako ti trebaju dva seta, hebo celicne [emoji41] [emoji106]
fiskars
Posts: 8
Joined: 01/11/2016 09:54

#6224 Re: RE: Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by fiskars »

amar1994 wrote:
fiskars wrote:Samo zbog montaže. Bar ja tako gledam na to. S drugim felgama bih imao namontirane gume i samo bih ih mijenjao.
Ma nadjes alu felge i vozi, ako ti trebaju dva seta, hebo celicne [emoji41] [emoji106]
Dosta ove zime samo četiri gume i registracija xD :run:
User avatar
Rugafet
Posts: 4717
Joined: 14/12/2015 17:52

#6225 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Rugafet »

jefferson wrote:
Ajde zivota ti prelistaj malo ovu temu pa ces vidjeti diskuciju o svim tim gumama. Dajes ovdje pausalne ocjene bez ikakvog objasnjenja. Sve sto si rekao se ovdje davno diskutovalo, o svim tim gumama. Drzi se Save i mojne davat pausalne savjete.
Kakve pausalne ocjene? Pa ja nisam ni za jednu od tih guma rekao da je losa. Samo sam mu predlozio Savu S3+ posto je podvukao da se radi o povremenoj i ne zahtjevnoj voznji. Smatram da Sava ispunjava te zahtjeve i da joj je cijena relativno povoljna. Naravno da je Bridgestone bolji ali i skuplji, samo o tome se radi. I nemam ja sta prelistavat temu, odavno se zna sta su Michelin, Danlop ili GoodYear, postoje oni godinima prije ovog foruma i tvojih 'strucnih' upisa. Mislim, onako nesto izvaliti, ja i dalje ne mogu da vjerujem :lol:
Post Reply