FIAT KONZUMENTI

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
rimac
Posts: 439
Joined: 22/09/2004 11:09

#1726 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by rimac »

Fiat stilo karavan 2004, JTD 85 kw. Gdje uraditi veliki servis? OVlašteni malo skuplji ali imaš neku sigurnost jer to ipak nije obični servis. Hota je skup vjerujem kao i ovlašteni. Dino je vjerojatno najjeftiniji ali...

Unitrade i ŠKoro - kakvi su im dijelovi za veliki servis?
User avatar
testovi
Posts: 281
Joined: 20/04/2010 18:40

#1727 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by testovi »

pusti se skora , hota i slicni bota
idi u http://www.f-1.ba/new/index.php
ljudi su strucnjaci za fiate
jednom ako odes kod njih svakom ces ih preporucit
zara79
Posts: 51
Joined: 15/07/2011 13:19
Location: Litica ispod TrEbEvIcA

#1728 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by zara79 »

sparky wrote:night braker prva liga,cak sam ih starom kupio za rodjendan :D
ksenoni osim fabricki su katastrofa na 98% auta koja srecem.
da ne bude "ma to kinezi,vako nako". drug je imao orginalni set i pored toga sto je sve bilo ustimano zbog konstrukcije fara i ogromnog sjenila rasipalo je svjetlost na sve strane osim na onu gdje treba. to je cunerska furka i satro sminka a sto se tice koristi,mala je.osim mozda za kuliranje po gradu a prvi put kad se prodje semizovac ili hadzici onda belaj.

nesto od 19. nema postova o Puntacu od tebe?! sto li? :D :-)
korporativnapohlepa
Posts: 45
Joined: 09/10/2011 19:12

#1729 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by korporativnapohlepa »

Kakav je majstor Ivica iz Rajlovca? Moze li neko prenijeti iskustva?
_ado_
Posts: 657
Joined: 18/10/2007 18:32

#1730 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by _ado_ »

mislim da je clan foruma pod nickom shlauf hvalio tog Ivicu. Koliko se sjecam, govorio je da Ivica radi u ovlastenom fiatovom servisu a poslije radnog vremena privatno, kod kuce. uglavnom posalji pm shlaufu pa pitaj.
User avatar
sparky
Posts: 1909
Joined: 23/01/2004 00:00
Location: Obronak Trebevica
Contact:

#1731 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by sparky »

zara79 wrote: nesto od 19. nema postova o Puntacu od tebe?! sto li? :D :-)
ja sam fino rekao da je to smece od auta!
lose ide,skup za odrzavanje,puno trosi,kvari se poslije svaka tri kilometra,cak je i zapaljiv.

toliko mi se gadi da moram jos jednog kupiti da mu utvrdim sve mane :D
LeKo
Posts: 1489
Joined: 07/05/2004 12:52
Location: AP

#1732 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by LeKo »

korporativnapohlepa wrote:Kakav je majstor Ivica iz Rajlovca? Moze li neko prenijeti iskustva?
Iz prve ruke dobar, više rade sinovi nego on ali i oni znaju posao. Sistem je standardan, naručiš se, odeš, probiju termin (zbog gužve) ali naprave auto. Cijene po meni prostupačne (npr. set zupčastog s zamjenom 1.9 ili 2.4 jtd 330 KM, Dayco dijelovi)
User avatar
ElRe
Posts: 10846
Joined: 12/12/2011 11:28

#1733 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by ElRe »

Vlasnici Lybre 1.9 JTD jedno potanje :)

Za koliko vremena (km) motor dostigne temperaturu od prvog paljenja ujutru, ljeti, na putu do posla (kada su guzve)?
Ja predjem nekih 4km za 20 min i kazaljka temperature se tek pomjeri sa početnog položaja.

U vožnji na otvorenom treba mi i do 40km da dostigne 90 stepeni...

Pretpostavljam da ovo nije normalno.
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#1734 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by 530i »

Nemam Lybru, ali vjerovatno je termostat u pitanju. Pogovoto pri vrućinama ovih dana ne bi smjelo da dostizanje radne temperature traje dugo.
korporativnapohlepa
Posts: 45
Joined: 09/10/2011 19:12

#1735 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by korporativnapohlepa »

LeKo wrote:
korporativnapohlepa wrote:Kakav je majstor Ivica iz Rajlovca? Moze li neko prenijeti iskustva?
Iz prve ruke dobar, više rade sinovi nego on ali i oni znaju posao. Sistem je standardan, naručiš se, odeš, probiju termin (zbog gužve) ali naprave auto. Cijene po meni prostupačne (npr. set zupčastog s zamjenom 1.9 ili 2.4 jtd 330 KM, Dayco dijelovi)
Hvala.
LeKo
Posts: 1489
Joined: 07/05/2004 12:52
Location: AP

#1736 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by LeKo »

ElRe wrote:Vlasnici Lybre 1.9 JTD jedno potanje :)

Za koliko vremena (km) motor dostigne temperaturu od prvog paljenja ujutru, ljeti, na putu do posla (kada su guzve)?
Ja predjem nekih 4km za 20 min i kazaljka temperature se tek pomjeri sa početnog položaja.

U vožnji na otvorenom treba mi i do 40km da dostigne 90 stepeni...

Pretpostavljam da ovo nije normalno.
Sada po ovim hladnim danima za nekih 10 min dostigne radnu temperaturu bez obzira na uslove puta. Možeš probati ozračiti sistem (kada stojiš ispred auta, lijevo pri vrhu hladnjaka imaš pipu za odzračavanje sistema - hladan motor) ako ne pomogne, 530 ti je dijagnosticirao problem (klasika na jtd).
zara79
Posts: 51
Joined: 15/07/2011 13:19
Location: Litica ispod TrEbEvIcA

#1737 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by zara79 »

sparky wrote:
zara79 wrote: nesto od 19. nema postova o Puntacu od tebe?! sto li? :D :-)
ja sam fino rekao da je to smece od auta!
lose ide,skup za odrzavanje,puno trosi,kvari se poslije svaka tri kilometra,cak je i zapaljiv.

toliko mi se gadi da moram jos jednog kupiti da mu utvrdim sve mane :D

ma kad malo bolje razmislim, stojko je zakon, mada i on podjahkad zna planuti, al haj sad, bar se da ugasiti :x ;-)
User avatar
mahalaš
Posts: 364
Joined: 27/05/2010 19:51

#1738 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by mahalaš »

testovi wrote:pusti se skora , hota i slicni bota
idi u http://www.f-1.ba/new/index.php
ljudi su strucnjaci za fiate
jednom ako odes kod njih svakom ces ih preporucit
Klocevi samo takvi! Cast onom majstoru, ostalo :run:

Nego imal kakav dobar elektricar?
User avatar
johntra
Posts: 11800
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#1739 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by johntra »

Struja u Velešićima nije loš...
korporativnapohlepa
Posts: 45
Joined: 09/10/2011 19:12

#1740 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by korporativnapohlepa »

Uzeo sam u kompenzaciju fiata 1.2 benzin 8V 2002 godsite i na autu ne moze da se uradi dijagnostika a na satu (boardu) nema kilometraze, tacnije na mjestu gdje bi trebali pisati kilometri stoji onih nekoliko crtica, ima li neko ideju o cemu bi moglo da se radi i moze li me uputiti na dobrog a pristupacnog majstora. Hvala
User avatar
johntra
Posts: 11800
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#1741 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by johntra »

Imaš nekoliko majstora i električara koji se bave FIAT-ima, slobodno prelistaju temu, a ima i nekoliko brojeva likova...

sad ja da pitam nešto: da li neko od električara iz SA i okoline radi dekodiranje procesora, to jeste da uskladi novi procesor sa mojom bravom, jer ne mogu upaliti auto sa novim procesorom.... :D

riknuo mi je famozni procesor, a to je inače standardna boljka svih 1,6 16v motora kod FIAT-a Stilo...inžinjeri su glupi ko čuna, jer su procesor stavili na glavu motora.... :x
nabavio sam novi, ali pošto me moj majstor zavlači, da pitam radi li to ko onako, profesionalno, da valja... :D
hostapler
Posts: 1135
Joined: 28/02/2012 18:47
Location: Selo Mravići pokraj Matuzica

#1742 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by hostapler »

Posto ti Hota ne valja i njemu nikada ne bi auto odvukao ne znam koga bih ti drugog preporucio.
LeKo
Posts: 1489
Joined: 07/05/2004 12:52
Location: AP

#1743 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by LeKo »

Obojica probajte kod Ivice.
User avatar
johntra
Posts: 11800
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#1744 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by johntra »

Nešto nisam čuo da se Hota ovim bavi...Hvala vam obojici na sugestijama, pogledat ću još malo okolo...
korporativnapohlepa
Posts: 45
Joined: 09/10/2011 19:12

#1745 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by korporativnapohlepa »

Kolika je neka normalna potrosnja za punta 1.2 benz 8V iz 2002 godine, sve je gradska voznja, kreni, stani, semafori, guzva?
Baltazar-evic
Posts: 6
Joined: 07/07/2012 11:05

#1746 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by Baltazar-evic »

johntra wrote:Imaš nekoliko majstora i električara koji se bave FIAT-ima, slobodno prelistaju temu, a ima i nekoliko brojeva likova...

sad ja da pitam nešto: da li neko od električara iz SA i okoline radi dekodiranje procesora, to jeste da uskladi novi procesor sa mojom bravom, jer ne mogu upaliti auto sa novim procesorom.... :D

riknuo mi je famozni procesor, a to je inače standardna boljka svih 1,6 16v motora kod FIAT-a Stilo...inžinjeri su glupi ko čuna, jer su procesor stavili na glavu motora.... :x
nabavio sam novi, ali pošto me moj majstor zavlači, da pitam radi li to ko onako, profesionalno, da valja... :D
Prebaci se ECU negdje kod akumulatora, umjesto na toj ringli sto je dosad bio :D To sam skoro nekad naletio negdje na net-u, uglavnom niko se poslije nije zalio :)

Nadam se da bilo od pomoći :run:
User avatar
ElRe
Posts: 10846
Joined: 12/12/2011 11:28

#1747 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by ElRe »

korporativnapohlepa wrote:Kolika je neka normalna potrosnja za punta 1.2 benz 8V iz 2002 godine, sve je gradska voznja, kreni, stani, semafori, guzva?
8 litara bez klime
User avatar
johntra
Posts: 11800
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#1748 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by johntra »

Baltazar-evic wrote:
Prebaci se ECU negdje kod akumulatora, umjesto na toj ringli sto je dosad bio :D To sam skoro nekad naletio negdje na net-u, uglavnom niko se poslije nije zalio :)

Nadam se da bilo od pomoći :run:
sve je to ok i to sam planirao uraditi kad obavim dekodiranje, to jeste stavljanje svojih kodova na ovaj drugi procesor...
GTR R34
Posts: 103
Joined: 06/12/2009 15:21
Location: Rajvosa

#1749 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by GTR R34 »

Pozdrav. zna li ko gdje se imaju kupiti jeftino makazice brisaca ( prednjih brisaca ) za Fiat Punto II ( godina 2000 ) ? Ima li ko da prodaje u dijelovima auto da mi to proda ? Zna li ko kako se moze na drugi nacin rijesiti proble sa brisacima
User avatar
johntra
Posts: 11800
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#1750 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by johntra »

Kakav je problem sa brisačima...? pretpostavljam da su ti motori brisača pri kraju, jer je to česta mana kod MK2 Punta...Pokušaj po piku, imaju ljudi sve danas na prodaji...Imaš i na otpadima dosta MK2 Punta...pokušaju kupiti komplet brisače sa motorima, ne vjerujem da će ti neko za to uzeti više od 50 KM..
Post Reply