FIAT KONZUMENTI

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
LeKo
Posts: 1489
Joined: 07/05/2004 12:52
Location: AP

#1676 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by LeKo »

0038733 wrote:HITNO POTREBNA POMOC!!!

Fiat Punto, 2000. god. benzinac 1.2 (8 ventila) - potrebna mi je korpa sa benzinskom pumpom na rezervaru...! Znam da se ne moze kupiti polovno sama korpa (ona mi samo treba) nego vecina otpada prodaje sa pumpom!! Ali ni to nije problem...zvao sam vecinu otpada i nigdje ne mogu da nadjem!! popagajte kako znate... :)

Pozz!!!
Prvo ti pitaj koliko je nova pa onda u potragu na otpade, nije mi se jednom desilo da nov dio u ovlaštenom platim duplo manje nego što su mi za polovne na otpadima tražili.

Probaj nazvati i ovog čovjeka 066-881-188, ima dosta polovnih dijelova za talijane i nije skup.
User avatar
0038733
Posts: 352
Joined: 12/02/2010 14:28

#1677 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by 0038733 »

Novo pumpa sa kucistem kosta izmedju 500 i 600KM! Provjereno...tako da je bolje i isplativije malo zasukati rukave i potraziti polovno (ispravno)! Sve u svemu, danas ide na lijepljenje, dok se ne nabavi ispravno...ako cujete da negdje ima, bujrum pa napisite!! U svakom slucaju hvala... :)
User avatar
testovi
Posts: 281
Joined: 20/04/2010 18:40

#1678 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by testovi »

to je prevelika cijena za pumpu
evo citaj prvi post na ovoj stranici http://fiatisti.hr/forum/index.php?topic=27479.15
to je covjek platio pumpu za punto 1
a razlika u cijeni za punto 1 i punto 2 ne bi trebala bit veca od 100km
User avatar
Ringhio
Posts: 1005
Joined: 04/04/2011 23:47
Location: Ni ovdje ni tamo

#1679 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by Ringhio »

0038733 wrote:Novo pumpa sa kucistem kosta izmedju 500 i 600KM! Provjereno...tako da je bolje i isplativije malo zasukati rukave i potraziti polovno (ispravno)! Sve u svemu, danas ide na lijepljenje, dok se ne nabavi ispravno...ako cujete da negdje ima, bujrum pa napisite!! U svakom slucaju hvala... :)

Kakva je to pumpa od 600 km ? :?
User avatar
0038733
Posts: 352
Joined: 12/02/2010 14:28

#1680 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by 0038733 »

Ringhio wrote:
0038733 wrote:Novo pumpa sa kucistem kosta izmedju 500 i 600KM! Provjereno...tako da je bolje i isplativije malo zasukati rukave i potraziti polovno (ispravno)! Sve u svemu, danas ide na lijepljenje, dok se ne nabavi ispravno...ako cujete da negdje ima, bujrum pa napisite!! U svakom slucaju hvala... :)

Kakva je to pumpa od 600 km ? :?
Brate, zvao ovlasteni servis FIAT-a i covjek mi kaze da mi se ne isplati uzimati novo (jer sam kontao, posto nisam mogao nigdje naci na autootpadu), jer kosta izmedju 500 i 600KM! Ako laze on, lazem i ja...

Nego, nejse... Nadjeno na autootpadu u Dupovcima, iza Hadzica!!! :) 100KM sa pumpom...i zamijenjeno, nema vise curenja!!! :)

Uglavnom, hvala svima... :thumbup:
User avatar
Lucazode
Posts: 2743
Joined: 27/03/2008 18:06
Location: Where I belong.

#1681 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by Lucazode »

Ljudi treba mi kombinovani prekidac za Punto MK1, gdje se ima kupiti povoljno i koja mu je okvirna cijena.Polovan naravno.
Thank ya all:-)
User avatar
xamp
Posts: 1545
Joined: 31/03/2010 18:43

#1682 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by xamp »

Pitanje ...

Zna li iko kako je moguce "podici" farove, odnosno svjetlo na Fiat Punto MK2 (nije facelift)?

Ne mislim da tipkicu koja dize i spusta svjetla, nego je fazon sto Punto pravo nisko baca svjetlo pa je voznja navece po magistrali skoro nemoguca...
GTR R34
Posts: 103
Joined: 06/12/2009 15:21
Location: Rajvosa

#1683 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by GTR R34 »

Moze li mi neko napisati kakav je Fiat UNO ? potrosnja,kvalitet limarije i opcenito valja li to auto
citroen xm
Posts: 18119
Joined: 17/04/2012 22:57

#1684 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by citroen xm »

Nije loše, ali mnogo pažnje obrati na limariju, pogotovo na modele prije 91. godine.
User avatar
ElRe
Posts: 10827
Joined: 12/12/2011 11:28

#1685 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by ElRe »

Zbog limarije samo gledaj da nije poljski, 95-99 god.
FIRE motori manje vise nepoderivi, ostalo u zavisnosti od slucaja.
User avatar
HardCore
Posts: 2373
Joined: 17/05/2011 21:46

#1686 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by HardCore »

Dali neko zna koje mi je najbolje sijalice da stavim u punta, od koliko kelvina i tako to... u pitanju je ovaj punto

Image

Vidim na piku xenon sijalice oko 50 KM koštaju, ove moje valjda fabricke bas slabo svjetle, + su previse spustene, pa sad kontam da ih malo dignem i da ubacim neke jace sijalice, koje mi vi preporucujete i gdje ih mogu nabavati i koja je cjena otp.

Lp.
technoGeek
Posts: 334
Joined: 21/02/2012 19:27

#1687 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by technoGeek »

Prvo ti farove podigni iz kabine, i onda digni haubu pa ih nasteluj na nekom zidu ili idi na tehnicki nek ti aparatom nastimaju snop. Onda kupis xenon kit koji je nekih 90 maraka na piku, do 6000 kelvina i to je to. Ove ostale sijalice obicne koje daju xenon look zaboravi, po kisi neces vidjeti prst pred okom.
User avatar
HardCore
Posts: 2373
Joined: 17/05/2011 21:46

#1688 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by HardCore »

technoGeek wrote:Prvo ti farove podigni iz kabine, i onda digni haubu pa ih nasteluj na nekom zidu ili idi na tehnicki nek ti aparatom nastimaju snop. Onda kupis xenon kit koji je nekih 90 maraka na piku, do 6000 kelvina i to je to. Ove ostale sijalice obicne koje daju xenon look zaboravi, po kisi neces vidjeti prst pred okom.

U kabini mi je na 0, tj podignuto je max a vidim onu liniju(od svjetla) samo 2 metra ispred auta ako ne i manje, pa je zbog toga vidjlivost mala, e posto se ne razumijem u ove H 234567 brojeve, koji mi vi preporucujete ? Da to ovih dana obavim...
technoGeek
Posts: 334
Joined: 21/02/2012 19:27

#1689 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by technoGeek »

Stani negdje pred zid i onda rucno kljucevima stimaj ispod haube snop, ako vec ne znas, onda najbolje da odes na tehnicki, pocastis i nek ti srede. Sto se tice xenon seta, http://www.pik.ba/artikal/3589222/ollo- ... 3s-xenoni/ mislim da kod tebe idu h7 sijalice, i idi na ovu varijantu od 100 maraka, Ollo setovi su kvalitetni.
User avatar
HardCore
Posts: 2373
Joined: 17/05/2011 21:46

#1690 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by HardCore »

technoGeek wrote:Stani negdje pred zid i onda rucno kljucevima stimaj ispod haube snop, ako vec ne znas, onda najbolje da odes na tehnicki, pocastis i nek ti srede. Sto se tice xenon seta, http://www.pik.ba/artikal/3589222/ollo- ... 3s-xenoni/ mislim da kod tebe idu h7 sijalice, i idi na ovu varijantu od 100 maraka, Ollo setovi su kvalitetni.

Oke, dali znas ima li kakva radnja u Sarajevu, gdje prodaju i ugradjuju xenone, vidim cjena im je od 70 KM pa do 110 i na više...Posto vako preko pika, dok se javi ovo ono, nikad zavrsit..
User avatar
testovi
Posts: 281
Joined: 20/04/2010 18:40

#1691 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by testovi »

HardCore wrote:
technoGeek wrote:Stani negdje pred zid i onda rucno kljucevima stimaj ispod haube snop, ako vec ne znas, onda najbolje da odes na tehnicki, pocastis i nek ti srede. Sto se tice xenon seta, http://www.pik.ba/artikal/3589222/ollo- ... 3s-xenoni/ mislim da kod tebe idu h7 sijalice, i idi na ovu varijantu od 100 maraka, Ollo setovi su kvalitetni.

Oke, dali znas ima li kakva radnja u Sarajevu, gdje prodaju i ugradjuju xenone, vidim cjena im je od 70 KM pa do 110 i na više...Posto vako preko pika, dok se javi ovo ono, nikad zavrsit..
evo da ne cekas javljnje preko pika
autosop preko puta autopijace to je onaj do mosta cijena je mislim 140km sa ugradnjom i garancija 6 mjeseci
User avatar
testovi
Posts: 281
Joined: 20/04/2010 18:40

#1692 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by testovi »

HardCore wrote:Dali neko zna koje mi je najbolje sijalice da stavim u punta, od koliko kelvina i tako to... u pitanju je ovaj punto

Image

Vidim na piku xenon sijalice oko 50 KM koštaju, ove moje valjda fabricke bas slabo svjetle, + su previse spustene, pa sad kontam da ih malo dignem i da ubacim neke jace sijalice, koje mi vi preporucujete i gdje ih mogu nabavati i koja je cjena otp.

Lp.
autosop maja tamo sam kupio osram night breaker 12v-55w h4 odgovaraju za punta
u europi proglasene za najbolje sijalice
i dobio sam puno jacu svijetlost
cijena komada sa ugradnjom je 22,5km = par 45km
ako neces da ti oni ugrade onda je jeftinije 2-3km

kupio sam iste i bio sam zadovoljan nakon sto su ugradili navece sam otiso u soping u garaze i vidio da puno bolje svijetla nego fabricke
dole u garaze sam otiso jer je dole potpuni mrak a posto cesto posjecujem soping garaze znam da su mi ove osramove puno bolje od oni fabricki

zakonom su dozvoljene
sto se tice ksenona ja ne znam da li bi imo povjerenja da dam nekom da mi ugrađuje to su sve priuceni elektricari
User avatar
testovi
Posts: 281
Joined: 20/04/2010 18:40

#1693 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by testovi »

xamp wrote:Pitanje ...

Zna li iko kako je moguce "podici" farove, odnosno svjetlo na Fiat Punto MK2 (nije facelift)?

Ne mislim da tipkicu koja dize i spusta svjetla, nego je fazon sto Punto pravo nisko baca svjetlo pa je voznja navece po magistrali skoro nemoguca...
koja godina punto ?
iako mislim da se steluju imbus kljucem kod svakog ali treba u granicama jer ako malo pretjeras zubcanik za stelovanje preskoci i onda mozes vrtit u beskonacno
technoGeek
Posts: 334
Joined: 21/02/2012 19:27

#1694 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by technoGeek »

Nema ti sta ko zeznuti ugradnu xenona, jer nema mjesta za pogresku. Dzekovo ili se spoje ili ne, osim ako neko nije levat. Naravno treba izbusiti rupe na poklopcima, ali to nije nikakva mudrost. Uglavnom ako ti se ne da zezati oko toga, odovoji za xenone, jos jedno 10-20 maraka za ugradnju i stelovanje na tehnickom i to je to :thumbup:
User avatar
Ringhio
Posts: 1005
Joined: 04/04/2011 23:47
Location: Ni ovdje ni tamo

#1695 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by Ringhio »

Ja takodje kupio sebi Osrama Night Braker H4. Zamjenio sam sebi, nema tu puno mudrovanja, izvadis onu sijalicu staru, stavis novu, i cao drugari. Puno bolja svjetlost po noci. Razlikuju se od onih fabrickih za 4 klase. S fabrickim po noci skoro nista nisam vidio bez dugih, jos kad padne kisa, pa asvalt pocne upijati svjetlo, na slijepo vozis.

Sa Night brakerom je bas lakse, jaca svjetlost, i nije zuta nego bijela, malo cak i plavkasta. Duga kad upalis Bog te veselio. Dosta naroda mi je blicalo u susret jer su kontali da su duga, iako su namjestena po PS-u, na tehnickom pregledu.

Ove kvazi ksenone ja nikad nebih ugradio na auto, i to bi zakonom zabranio, kad ti dodje u susret i zaslijepi te, najradije bih ga prepolovio. Ugradjuju se u garazama nekakvim, njegov lijevi far tebi ide u glavu direktno, a desni baca gdje god. Bas nista ne vidis od njih.
emirEX
Posts: 45
Joined: 27/08/2009 21:21

#1696 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by emirEX »

testovi wrote:to je prevelika cijena za pumpu
evo citaj prvi post na ovoj stranici http://fiatisti.hr/forum/index.php?topic=27479.15
to je covjek platio pumpu za punto 1
a razlika u cijeni za punto 1 i punto 2 ne bi trebala bit veca od 100km
taj sam.
Pumpa kupljena u firmi Bosmont u ulici aleja bosne srebrene. cijena pumpe sa nosacem za fiat punto je bila 84KM. kupljena ima vise od 3 god i sve do sada radi OK jedino sto je plovak malo sasav pa kazaljka leta u krivinama (gore-dole)
User avatar
HardCore
Posts: 2373
Joined: 17/05/2011 21:46

#1697 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by HardCore »

Ringhio wrote:Ja takodje kupio sebi Osrama Night Braker H4. Zamjenio sam sebi, nema tu puno mudrovanja, izvadis onu sijalicu staru, stavis novu, i cao drugari. Puno bolja svjetlost po noci. Razlikuju se od onih fabrickih za 4 klase. S fabrickim po noci skoro nista nisam vidio bez dugih, jos kad padne kisa, pa asvalt pocne upijati svjetlo, na slijepo vozis.

Sa Night brakerom je bas lakse, jaca svjetlost, i nije zuta nego bijela, malo cak i plavkasta. Duga kad upalis Bog te veselio. Dosta naroda mi je blicalo u susret jer su kontali da su duga, iako su namjestena po PS-u, na tehnickom pregledu.

Ove kvazi ksenone ja nikad nebih ugradio na auto, i to bi zakonom zabranio, kad ti dodje u susret i zaslijepi te, najradije bih ga prepolovio. Ugradjuju se u garazama nekakvim, njegov lijevi far tebi ide u glavu direktno, a desni baca gdje god. Bas nista ne vidis od njih.

Jesul iste sijalice i za duga i za kratka svjetla ?
emirEX
Posts: 45
Joined: 27/08/2009 21:21

#1698 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by emirEX »

testovi wrote: autosop maja tamo sam kupio osram night breaker 12v-55w h4 odgovaraju za punta
u europi proglasene za najbolje sijalice
i dobio sam puno jacu svijetlost
cijena komada sa ugradnjom je 22,5km = par 45km
ako neces da ti oni ugrade onda je jeftinije 2-3km

kupio sam iste i bio sam zadovoljan nakon sto su ugradili navece sam otiso u soping u garaze i vidio da puno bolje svijetla nego fabricke
dole u garaze sam otiso jer je dole potpuni mrak a posto cesto posjecujem soping garaze znam da su mi ove osramove puno bolje od oni fabricki

zakonom su dozvoljene
sto se tice ksenona ja ne znam da li bi imo povjerenja da dam nekom da mi ugrađuje to su sve priuceni elektricari
Night Breaker je obicno smece. imao ga na autu vise od 3 mjeseca i mogu reci da su losije od svih ostalih sijalica. Radim vec duze vrijeme sa xenonima (prodaja i ugradnja) i mogu reci da je to jedina stvar sto daje pravu svjetlost i kad sjednem u auto bez njih isto kao corav (navika je cudo).

Vidi sto se tice punto-a mk2a oni fabricki imaju losa svjetla i nema te halogene sijalice koja ce mu dati dobro svjetlo. Lece su premalene a leziste sijalice je preduboko u leci pa far djeluje kao da je svijeca u njemu. Rjesenje problema je skidanje farova i detaljno ciscenje lece (s unutrasnje strane) vatom i alkoholom i onda ugradnja xenon sijalica (ne onih fush kineskih imitacija od 100W).
Sto se tice samog punto-a mk2 on je malo mušičav sto se tice elektronike pa najcesci problem predstavlja body comp koji prati rad rasvjete, prozora, centralne brave i sl. pa se zna desiti zatajenje istog ali najcesce kod modela 1.2 16v Sporting pa eto da i taj podatak znas.

ako te jos sta interesuje slobodno mi se mozes javiti na PM
emirEX
Posts: 45
Joined: 27/08/2009 21:21

#1699 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by emirEX »

HardCore wrote:
Ringhio wrote:Ja takodje kupio sebi Osrama Night Braker H4. Zamjenio sam sebi, nema tu puno mudrovanja, izvadis onu sijalicu staru, stavis novu, i cao drugari. Puno bolja svjetlost po noci. Razlikuju se od onih fabrickih za 4 klase. S fabrickim po noci skoro nista nisam vidio bez dugih, jos kad padne kisa, pa asvalt pocne upijati svjetlo, na slijepo vozis.

Sa Night brakerom je bas lakse, jaca svjetlost, i nije zuta nego bijela, malo cak i plavkasta. Duga kad upalis Bog te veselio. Dosta naroda mi je blicalo u susret jer su kontali da su duga, iako su namjestena po PS-u, na tehnickom pregledu.

Ove kvazi ksenone ja nikad nebih ugradio na auto, i to bi zakonom zabranio, kad ti dodje u susret i zaslijepi te, najradije bih ga prepolovio. Ugradjuju se u garazama nekakvim, njegov lijevi far tebi ide u glavu direktno, a desni baca gdje god. Bas nista ne vidis od njih.

Jesul iste sijalice i za duga i za kratka svjetla ?
imas verzije sa H7-H7, H7-H1 i H1-H1 sve zavisi koja je kod tebe
User avatar
Ringhio
Posts: 1005
Joined: 04/04/2011 23:47
Location: Ni ovdje ni tamo

#1700 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by Ringhio »

@emirEX

Ti si prvi covjek od kojeg ja cujem da mu je Night Braker smece. Kompletna Evropa hvali sijalicu, x vozaca znam koji su je stavili u svoje auto i prezadovoljnji, i ja sam sam zamjenio i primjetio ociglednu razliku, i to na bolje. Nevalja tako po konkurenciji pljuvat, treba s argumentima nastupit :)

@hardcore

Jedna sijalica, i za dugo i za kratko, ja sam je placao po 17,50 km komad, i garanciju sam dobio na nju, 6 mjeseci ja mislim, ako ne i 8, nisam bas siguran. Najbolje je kad stavis samo jednu tu sijalicu, pa se odaljis od auta po noci, i vidis kako ta Night Braker isijava bjelinu, a ova vamo stara obicna, zuti se ko fenjer. Ja sam ih zamjenio, i nisam se pokajao sekunde.

Ksenon jest nenadjebiv, ali ksenon koji se ugradjuje u kola, fabricki. Ovo ostalo je sve fuseraj iz kine, i odakle sve ne. Ja sam i otisao kod jednog takvog da vidim koliko ce me izaci ta ugradnja " ksenona"

Pod jedan taj ksenon uopste nije ksenon, nego jaca sijalica, nista vise. Jos kad mi je opisao operacije na autu, da bi te 2 krasne sijalice stavio, zamantalo mi se. Te on ce releje da mijenja, te on ce instalaciju da cupa, te on ce da busi nekakve limove, gluposti. Fala lave. Radnja s autodijelovima, zdravo zdravo, daj mi Osrama, otvorim haubu, iscupam ove dvije stare, stavim dvije nove, i auto progleda. Sretno prijatno.
Post Reply