Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
Evolution_IV
Posts: 12787
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti

#37076 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

vjeshalica wrote: 06/10/2021 17:30 Hehehe ko je krembil nasut će
:D

pa kad im njihovi majstori kazu oni poslusaju :lol: , btw. koji god od ova dva dobar je...10,50KM u AsHondas Alidza :thumbup:
EasyMan
Posts: 2033
Joined: 30/11/2020 16:31

#37077 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by EasyMan »

Taj super dizel aditiv je na BSP-u u Halilovicima 15KM.
User avatar
vjeshalica
Posts: 16988
Joined: 31/03/2019 14:56

#37078 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by vjeshalica »

U MotorLexu 18KM :mrgreen:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37278
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#37079 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

:lol: :lol: :lol:
Soldier0209
Posts: 132
Joined: 19/01/2020 19:34

#37080 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Soldier0209 »

vjeshalica wrote: 06/10/2021 17:03
Soldier0209 wrote: 06/10/2021 15:58 Poz svima ponekad naspem aditiv u dizel gorivo, vozim golf 4 74kw pumpa-dizna, pa me zanima koji preporuujete, vidio sam da imaju Tunap aditivi pa me zanimaju i ta iskustva ili da odaberem od ova dva?

Image
Image
Hvala!
Ovi su oko 20KM, ako se ne varam, oko 80KM su Tunap?
4 Liquia za cijenu jednog Tunapa.
I ko je proizvidjac Tunapa?
Njemačka je proizvođač, samo sto sam nasao u jednim autodijelovima za 40Km, a u "ovlaštenim" od 70-75KM
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#37081 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by black_adrian »

vjeshalica wrote: 06/10/2021 14:50 Preporuke nisu mjerilo da ce majstor uraditi kako treba. Majstori su posebna sorta. Da mu 2 milisekunde povuces ocima u drugom smjeru on uradi po svom. Nisu svi isti, ali najvise levataju ljude.
Msm momak je odvukao auto da mu se zamjeni set i to je prvo skup dio, drugo trazi vremena i placa to sve i na kraju ga nakurca nekakvim pricama da ga prebaca na nekim obrtajima i slicno i nece da uvazi reklamaciju odnosno da pokusa rijesiti problem koji se pojavio. Znaci frajeru je skurco posao...sad ce ispast donji, a majstor gornji. Smijesno bogami sta pisete.
Ne kazem da ima debosa koji hoce neke svoje umne radove da provode na autu pa odu majstoru jebat mozak, ali mnogo mnogo ljudi su u totalnom stanju ocaja placali dangubili i ispijeni po svakom osnovu kad dunđerčina sjebe po svom. Ako je lik ostavio da mu se uradi dakle ukazao je povjerenje i ne treba covjeka izigrat ko levata,taman da je to obicno mjenjanje ulja...
Baš to, još sam ja prije kod njega nekoliko stvari radio na prošlom autu i imao sam neku dozu povjerenja. Ali sad to sve u vodu ode.

Evo jedan primjer od prije 3 godine. VW Passat 6 1.9 TDI 77kw kojeg sam imao, 280k na satu ode mu zamajac i turbina, auto ne može treću da primi uz najmanje brdo. Potrefim se tad u Bihaću i odem u Autoservis "Vlado" u Kamenici kod Bihaća, nisam nikog poznavao nit sam išao po preporuci da se najavim, samo sam čuo da je dobar servis. Izašlo me ukupno 1165KM set kvačila + zamajac i čišćenje, podešavanje turbine. Prodao sam to auto i dan danas je u krugu poznanika i danas vuče kao prvog dana nakon servisa, ni u snovima ne trese il bilo šta slično. Eto, sve preporuke za taj servis. Auto je ostalo preko noći kod njih, nisam ni bio ni gledao, al odlično urađen posao.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65571
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#37082 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by _BataZiv_0809 »

Dosadni ste
NediM17
Posts: 21480
Joined: 05/11/2009 11:49

#37083 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

A sta ce ljudi, muce ih problemi pregazenih leshina falschwagenovskih.
User avatar
drug_profi
Posts: 50198
Joined: 16/07/2012 16:00

#37084 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by drug_profi »

Nek si im rekNo.
Vala...
User avatar
shape of despair
Posts: 3074
Joined: 09/04/2008 18:41

#37085 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by shape of despair »

Auto u leru mijenja obrtaje za cca 100/min.,gore- dole svako 0,5 sec,samo zagrijano. Ostalih nikalvih problema. Sta moze biti
oruzana_pobuna
Posts: 1756
Joined: 15/04/2021 11:24
Location: Prdimahovljani

#37086 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by oruzana_pobuna »

shape of despair wrote: 07/10/2021 01:20 Auto u leru mijenja obrtaje za cca 100/min.,gore- dole svako 0,5 sec,samo zagrijano. Ostalih nikalvih problema. Sta moze biti
premalo info za problem....
neravnomjeran rad motora je vezan za losu smjesu, slabe zaprljane dizne, slabe svjecice, probleme sa boMbinom, lose kablove, klapne usisa na usisnoj grani itd itd....

kako vec rekoh - nemam pojma :lol:
mali_balon
Posts: 11272
Joined: 12/09/2012 09:57

#37087 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by mali_balon »

shape of despair wrote: 07/10/2021 01:20 Auto u leru mijenja obrtaje za cca 100/min.,gore- dole svako 0,5 sec,samo zagrijano. Ostalih nikalvih problema. Sta moze biti


Pregledaj kompjuter ili cpu...meni je na seatu otisao u helac...dodavao i oduzimao gas sam....radi ok 2 min onda samo podivlja....A moze bit i masa drugih stvari

I divedem 3 strucnjaka sa laptopima i svaki kaze senzor bregaste....treceg sam mrsno...kad cujem da kaze senzor bregaste bjezim od istog....i na kraju u asu i tamo skontaju sta je i 1200keka po usima
User avatar
RagibUzoriti
Posts: 2658
Joined: 05/12/2018 14:07
Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
Vozim: Vozim se na struju

#37088 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by RagibUzoriti »

mali_balon wrote: 07/10/2021 05:42
shape of despair wrote: 07/10/2021 01:20 Auto u leru mijenja obrtaje za cca 100/min.,gore- dole svako 0,5 sec,samo zagrijano. Ostalih nikalvih problema. Sta moze biti


Pregledaj kompjuter ili cpu...meni je na seatu otisao u helac...dodavao i oduzimao gas sam....radi ok 2 min onda samo podivlja....A moze bit i masa drugih stvari

I divedem 3 strucnjaka sa laptopima i svaki kaze senzor bregaste....treceg sam mrsno...kad cujem da kaze senzor bregaste bjezim od istog....i na kraju u asu i tamo skontaju sta je i 1200keka po usima
Sta su oni skontali ako nije tajna? CPU jel?
User avatar
-Chesterfield-
Posts: 5529
Joined: 04/08/2020 19:22

#37089 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by -Chesterfield- »

black_adrian wrote: 06/10/2021 09:55
artur morgan wrote: 06/10/2021 09:45 Koliko je koštalo ?

To nije normalno i trebao bi majstor kojem budeš vozio da vozilo provoza.
1200 KM.

Vozio mu 5 puta auto. Svaki put neki izgovor, 2 puta se potrefilo da trese i tad je rekao jednom da ćemo uradit reklamaciju, a drugi put da stavim set druge marke, sad je Sachs. Ova ostala tri puta mi kaže da šaltam na 3000 obrtaja da ne bi treso, a pri kretanju da dam jači gas jer kao Passat 6 nema asistenciju pri kretanju kao Passat 7.

Al džaba, ono kad trese, trese i kad mu dam gas do 2000 2200 obrtaja pri kretanju. Jedno vrijeme mi se dešavalo u početku da trese sve do treće brzine. Isto tako mi se dešavalo da svo auto protrese pri šaltanju iz 1. u 2. Sad samo pri kretanju i iz 1. u 2. brzinu, i to ne vazda. Al sad fazon trese u smislu da kad "odvaja" kvačilo, kao ublažene vibracije. Više ne zadrma sjedišta i čitavo auto, al se osjete vibracije sve dok ne pustim kvačilo. A u brdu kad mu naiđe taj momenat neispravnosti jedva krene, a o šaltanju iz 1. u 2. da ne pričamo.

Najgore mi je što sam glup uzeo dio preko majstora i sad nemam gdje to uradit nego kod njega.
Pa zar nije prednost kada dio uzmeš kod majstora? Jeste da skuplje košta ali barem imaš garanciju na popravak.
Ja bih mu dovezao auto i samo bacio ključ. HVATAJ!!!

I kulturno mu kažeš da te zove kada riješi problem.

Veći je problem kada kupuješ dijelove sam. Naručuješ iz drugih gradova, gledajući da jeftinije prođeš. Tako sam ja uradio. Nije problem da majstor to izvadi ako bude reklamacija, ali ja bih tada trebao slati dio nazad, a to je već gubljenje vremena, odnosno procedura duže traje.
Meni je majstor uzeo za ruke 100 KM što je to zamijenio, plus nekakav cilindar naplatio što je on kupio. Stari zamajac i kutiju od tog njegovog cilindra ubacio u gepek.

Ja sam platio 509 KM sa dostavom. I mislim da ovi zamajci nisu original.

Image

Image

Image

Image


Original je 2369 KM.
mali_balon
Posts: 11272
Joined: 12/09/2012 09:57

#37090 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by mali_balon »

RagibUzoriti wrote: 07/10/2021 07:51
mali_balon wrote: 07/10/2021 05:42

Pregledaj kompjuter ili cpu...meni je na seatu otisao u helac...dodavao i oduzimao gas sam....radi ok 2 min onda samo podivlja....A moze bit i masa drugih stvari

I divedem 3 strucnjaka sa laptopima i svaki kaze senzor bregaste....treceg sam mrsno...kad cujem da kaze senzor bregaste bjezim od istog....i na kraju u asu i tamo skontaju sta je i 1200keka po usima
Sta su oni skontali ako nije tajna? CPU jel?
Ne kontam sta ti nije jasno, da cpu....
User avatar
konektovan
Posts: 40050
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#37091 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

E ako original prodaje taj što ti piše BRUK ležaj....onda je sve jasno. :lol:
User avatar
RagibUzoriti
Posts: 2658
Joined: 05/12/2018 14:07
Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
Vozim: Vozim se na struju

#37092 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by RagibUzoriti »

Ovaj sto prodaje BRUK lezaj mozda je skandinavac.

Bruk-koristeno.

Da nije polovan lezaj?

:D
noviclan
Posts: 10806
Joined: 31/10/2013 06:48

#37093 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by noviclan »

:lol: cuuj bruk lezaj sigurno je neka koka odgovarala
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#37094 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by black_adrian »

-Chesterfield- wrote: 07/10/2021 08:59

Pa zar nije prednost kada dio uzmeš kod majstora? Jeste da skuplje košta ali barem imaš garanciju na popravak.
Ja bih mu dovezao auto i samo bacio ključ. HVATAJ!!!

I kulturno mu kažeš da te zove kada riješi problem.

Veći je problem kada kupuješ dijelove sam. Naručuješ iz drugih gradova, gledajući da jeftinije prođeš. Tako sam ja uradio. Nije problem da majstor to izvadi ako bude reklamacija, ali ja bih tada trebao slati dio nazad, a to je već gubljenje vremena, odnosno procedura duže traje.
Meni je majstor uzeo za ruke 100 KM što je to zamijenio, plus nekakav cilindar naplatio što je on kupio. Stari zamajac i kutiju od tog njegovog cilindra ubacio u gepek.

Ja sam platio 509 KM sa dostavom. I mislim da ovi zamajci nisu original.


Iskreno da ti kažem, više nemam povjerenja u njega niti njegov rad i ne bih se usudio ostaviti auto, pogotovo ne cijeli dan. Da je kakav normalan majstor bilo bi bolje, al evo sad nemam gdje uradit nego kod majstora koji me uvjerava da je to normalno sasvim.

Meni nije dao stare dijelove, al jest pokazao. Kako god, sad će sve skidat i stavljati novi dio da ja vidim da je stavio. Cilindar ne znam je li mijenjao i hoće li. Da li je to teško uradit? Kontao sam set i zamajac završit kod njega, a kod nekog drugog kod koga se odlučim završit cilindar ili neki nosač ako treba raditi.

Samo da mi je ovo završit više, sva sreća slabo po gradu vozim, većinom otvorena. Vjeruj da strepim kad će zatrest i mrak mi na oči padne kad vidim da moram stat na semaforu i krenut opet, očekivati vibracije.
User avatar
-Chesterfield-
Posts: 5529
Joined: 04/08/2020 19:22

#37095 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by -Chesterfield- »

noviclan wrote: 07/10/2021 09:58 :lol: cuuj bruk lezaj sigurno je neka koka odgovarala
Možda ova Barbara? :D

Image
User avatar
RagibUzoriti
Posts: 2658
Joined: 05/12/2018 14:07
Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
Vozim: Vozim se na struju

#37096 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by RagibUzoriti »

Tek maloprije vidjeh da je Turbo Servis iz Uzica ,prosirio svoju djelatnost i na prostore BiH.

Poslovnica Banja Luka i Sarajevo.


Sad ne morate svoje turbine slati preko bus sofera za Uzice :D
User avatar
konektovan
Posts: 40050
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#37097 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

RagibUzoriti wrote: 07/10/2021 10:09 Tek maloprije vidjeh da je Turbo Servis iz Uzica ,prosirio svoju djelatnost i na prostore BiH.

Poslovnica Banja Luka i Sarajevo.


Sad ne morate svoje turbine slati preko bus sofera za Uzice :D
Stara je to vijest... :mrgreen:
User avatar
-Chesterfield-
Posts: 5529
Joined: 04/08/2020 19:22

#37098 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by -Chesterfield- »

black_adrian wrote: 07/10/2021 10:01
-Chesterfield- wrote: 07/10/2021 08:59

Pa zar nije prednost kada dio uzmeš kod majstora? Jeste da skuplje košta ali barem imaš garanciju na popravak.
Ja bih mu dovezao auto i samo bacio ključ. HVATAJ!!!

I kulturno mu kažeš da te zove kada riješi problem.

Veći je problem kada kupuješ dijelove sam. Naručuješ iz drugih gradova, gledajući da jeftinije prođeš. Tako sam ja uradio. Nije problem da majstor to izvadi ako bude reklamacija, ali ja bih tada trebao slati dio nazad, a to je već gubljenje vremena, odnosno procedura duže traje.
Meni je majstor uzeo za ruke 100 KM što je to zamijenio, plus nekakav cilindar naplatio što je on kupio. Stari zamajac i kutiju od tog njegovog cilindra ubacio u gepek.

Ja sam platio 509 KM sa dostavom. I mislim da ovi zamajci nisu original.


Iskreno da ti kažem, više nemam povjerenja u njega niti njegov rad i ne bih se usudio ostaviti auto, pogotovo ne cijeli dan. Da je kakav normalan majstor bilo bi bolje, al evo sad nemam gdje uradit nego kod majstora koji me uvjerava da je to normalno sasvim.

Meni nije dao stare dijelove, al jest pokazao. Kako god, sad će sve skidat i stavljati novi dio da ja vidim da je stavio. Cilindar ne znam je li mijenjao i hoće li. Da li je to teško uradit? Kontao sam set i zamajac završit kod njega, a kod nekog drugog kod koga se odlučim završit cilindar ili neki nosač ako treba raditi.

Samo da mi je ovo završit više, sva sreća slabo po gradu vozim, većinom otvorena. Vjeruj da strepim kad će zatrest i mrak mi na oči padne kad vidim da moram stat na semaforu i krenut opet, očekivati vibracije.
Pa ne mora značiti da je gazda neki šupak?
Oni su našli hamale od ove mlađe omladine, koji rade kod njih. Sve zavisi koji te momčić potrefio?

Gazde žive na staroj slavi, dok su oni nekada radili i pokazali se dobri.
Sada nabave desetak dizalica i svaki dječak zaduži po jednu dizalicu.

Evo besplatan pregled, neka ga provoza u ovlaštenom servisu i neka mu napiše dijagnozu. Još ako daš na kafu sigurno će ga malo bolje pregledati.

Image
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#37099 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by black_adrian »

-Chesterfield- wrote: 07/10/2021 10:15 Pa ne mora značiti da je gazda neki šupak?
Oni su našli hamale od ove mlađe omladine, koji rade kod njih. Sve zavisi koji te momčić potrefio?

Gazde žive na staroj slavi, dok su oni nekada radili i pokazali se dobri.
Sada nabave desetak dizalica i svaki dječak zaduži po jednu dizalicu.

Evo besplatan pregled, neka ga provoza u ovlaštenom servisu i neka mu napiše dijagnozu. Još ako daš na kafu sigurno će ga malo bolje pregledati.

Image
Potrefila su me 4 lika u dobi od 35-45 godina i 3 od njih su tražili izvlakušu kako ne bi postavljali opet dio. Jedan od njih je rekao da trese kad je probao pa nakon nekog vremena promijenio mišljenje i rekao da nema asistenciju pri kretanju i zato trese.

E najavit ću se onda tu, bit će i na kafu logično. Hvala ti.
User avatar
-Chesterfield-
Posts: 5529
Joined: 04/08/2020 19:22

#37100 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by -Chesterfield- »

black_adrian wrote: 07/10/2021 10:41

E najavit ću se onda tu, bit će i na kafu logično. Hvala ti.
Ma bitno ti je kod njih dobiti pravu dijagnozu. Da imaš papir. Ko zna, možda i nije do kvačila i zamajca?
Post Reply