Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

oruzana_pobuna
Posts: 1756
Joined: 15/04/2021 11:24
Location: Prdimahovljani

#38201 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by oruzana_pobuna »

Koshpa wrote: 28/11/2021 23:24 Cvili papucica kvacila? Set kvacila ?
mozda je ker zaglavio kod cilindra
iOS dev
Posts: 178
Joined: 02/08/2015 18:21

#38202 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by iOS dev »

Pozz, dobio sam info da se na hyundai elantri na 60.000 km pored malo servisa treba raditi mali remen i filter goriva, pa me zanima jel fkt treba? 1.6 benzin
SundanceKid
Posts: 1377
Joined: 26/01/2008 23:38

#38203 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by SundanceKid »

Pozdrav raja, treba mi mala pomoc. Na Golfu 3, 97', pojavilo mi se curenje vode sa unutrasnje strane krova na strani vozaca, tapiserija je mokra, ne kapa previse al se vidi da je vlazno sve. Auto nema krovni prozor, pa ne moze biti odatle, nije mi jasno sta moze biti, kontam da nije popustila sajba posto je mijenjana prije 5-6 godina, al opet stavljena nova sajba u Novusu, kontam ne bi trebalo da je od toga.

Imal ko ideju sta pogledat, cito sam da golfovi koji imaju krovni prozor imaju neke kanalice koje se prociste, pretpostavljam da ja to nemam posto nemam tog prozora, nemam ideju sta radit? Kojem uopste majstoru ici za ovo, imal neko neku preporuku? Svaki savjet je dobrodoso, ide zima pa mi je bas frka oko toga.

:(
oruzana_pobuna
Posts: 1756
Joined: 15/04/2021 11:24
Location: Prdimahovljani

#38204 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by oruzana_pobuna »

SundanceKid wrote: 30/11/2021 09:41 Pozdrav raja, treba mi mala pomoc. Na Golfu 3, 97', pojavilo mi se curenje vode sa unutrasnje strane krova na strani vozaca, tapiserija je mokra, ne kapa previse al se vidi da je vlazno sve. Auto nema krovni prozor, pa ne moze biti odatle, nije mi jasno sta moze biti, kontam da nije popustila sajba posto je mijenjana prije 5-6 godina, al opet stavljena nova sajba u Novusu, kontam ne bi trebalo da je od toga.

Imal ko ideju sta pogledat, cito sam da golfovi koji imaju krovni prozor imaju neke kanalice koje se prociste, pretpostavljam da ja to nemam posto nemam tog prozora, nemam ideju sta radit? Kojem uopste majstoru ici za ovo, imal neko neku preporuku? Svaki savjet je dobrodoso, ide zima pa mi je bas frka oko toga.

:(
nema tu pomoci osim samopomoci - da vidis odakle sta moze da curi provjeri medjukederei jednostavno provjeri sofersajbu zasuj silikonom rubove, ocisti gumene kanalice sa tanjom zicom i to je to....

nemamo pojma odakle ti curi i na kojem mjestu jer nisi stavio ni slike a trazis da ti se pomogne.... kako brate osim da u kasike gledam....
User avatar
kabal1337
Posts: 7798
Joined: 11/02/2012 21:08
Location: DIY
Vozim: Destroy it yourself

#38205 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

autobox.ba iskustvo 👎

Narucio dio ( nudili dodatno -15%, cijena vise nego odlicna), 4 komada bila dostupna kada sam napravio narudzbu. 7 radnih dana proslo dio nije stigao. Nikakav feedback sa njihove strane.
-Gubljenje vremena.
User avatar
madesa
Posts: 4190
Joined: 26/07/2013 02:37

#38206 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by madesa »

imam problem kod corse c, mokar pod kod vozaca. Odvod sam ocistio ali i dalje je pod vlažan. Jedino mi je cudno sto je suh dio gdje su papučice, znaci da se voda ne slijeva odatle. Zna li neko sta jos moze biti odakle da voda dodje?
oruzana_pobuna
Posts: 1756
Joined: 15/04/2021 11:24
Location: Prdimahovljani

#38207 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by oruzana_pobuna »

madesa wrote: 30/11/2021 12:30 imam problem kod corse c, mokar pod kod vozaca. Odvod sam ocistio ali i dalje je pod vlažan. Jedino mi je cudno sto je suh dio gdje su papučice, znaci da se voda ne slijeva odatle. Zna li neko sta jos moze biti odakle da voda dodje?
isto i za tebe vazi - probaj malo posusit pa zalit vodom da vidis ima li tragova po kederima od vode.... u kakvom su stanju rubovi vrata vozacevih?
User avatar
madesa
Posts: 4190
Joined: 26/07/2013 02:37

#38208 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by madesa »

oruzana_pobuna wrote: 30/11/2021 12:54
madesa wrote: 30/11/2021 12:30 imam problem kod corse c, mokar pod kod vozaca. Odvod sam ocistio ali i dalje je pod vlažan. Jedino mi je cudno sto je suh dio gdje su papučice, znaci da se voda ne slijeva odatle. Zna li neko sta jos moze biti odakle da voda dodje?
isto i za tebe vazi - probaj malo posusit pa zalit vodom da vidis ima li tragova po kederima od vode.... u kakvom su stanju rubovi vrata vozacevih?
danas cu vidjeti. Hvala puno
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#38209 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by black_adrian »

Treba mi plastika od lijevog blatobrana i ova zaštita poda što se nastavlja na nju. Gdje to potražiti a da je realna cijena?

Pitao sam par otpada u Kiseljaku al izgleda da su na bobama nekim...
User avatar
emotivac
Posts: 1612
Joined: 01/03/2013 14:24

#38210 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by emotivac »

black_adrian wrote: 30/11/2021 14:31 Treba mi plastika od lijevog blatobrana i ova zaštita poda što se nastavlja na nju. Gdje to potražiti a da je realna cijena?

Pitao sam par otpada u Kiseljaku al izgleda da su na bobama nekim...
Za Lamborghini Diablo ? :mrgreen:
Jesi li provjerio Auto otpad ILMA ? Oni imaju bukvalno sve, jesu poskupi, al' daju i garanciju :thumbup:
avijon
Posts: 1525
Joined: 20/08/2012 22:10

#38211 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by avijon »

black_adrian wrote: 30/11/2021 14:31 Treba mi plastika od lijevog blatobrana i ova zaštita poda što se nastavlja na nju. Gdje to potražiti a da je realna cijena?

Pitao sam par otpada u Kiseljaku al izgleda da su na bobama nekim...
Pavo?
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#38212 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by black_adrian »

emotivac wrote: 30/11/2021 14:49
Za Lamborghini Diablo ? :mrgreen:
Jesi li provjerio Auto otpad ILMA ? Oni imaju bukvalno sve, jesu poskupi, al' daju i garanciju :thumbup:
Jest, za Diabla :lol:
Nisam to provjeravao, poslat ću im upit pa da vidim kakvo je stanje.

Može li se variti ta plastika ako ne uspijem naći dio? Meni je samo pri dnu ova od blatobrana pukla, a ova druga je pukla samo na dijelu do blatobrana. Valjda imalo malo lufta i kako sam ga sinoć uvalio u snijeg nabilo se snijega i puklo, jbg.

Jutros kako sam ga prao od soli i snijega vidim da se nabilo puno, odem do majstora samo na dizalicu da ga digne da vidim kakvo je stanje. Uvezali su mi vezicama te plastike al opet ima tu dosta prostora da se nakuplja soli, snijega, vode. A meni to dosta smeta. Jedino što je jebeno što je ta plastika pukla tačno gdje se stavlja onaj "krak", il kako se već zove, od dizalice.
avijon wrote: 30/11/2021 15:23
Pavo?
Naravno :D
User avatar
kabal1337
Posts: 7798
Joined: 11/02/2012 21:08
Location: DIY
Vozim: Destroy it yourself

#38213 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

unutrasnji blatobran mozes kupiti zamjenski u autocentar mx oko 30 KM
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#38214 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by black_adrian »

Nadam se da imaju i tu plastiku onda... steta sto ne uslikah na dizalici.. probat cu veceras uhvatit sliku kako to izgleda...
Naslovnica
Posts: 27645
Joined: 20/03/2013 15:38

#38215 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Naslovnica »

black_adrian wrote: 30/11/2021 15:38
emotivac wrote: 30/11/2021 14:49
Za Lamborghini Diablo ? :mrgreen:
Jesi li provjerio Auto otpad ILMA ? Oni imaju bukvalno sve, jesu poskupi, al' daju i garanciju :thumbup:
Jest, za Diabla :lol:
Nisam to provjeravao, poslat ću im upit pa da vidim kakvo je stanje.

Može li se variti ta plastika ako ne uspijem naći dio? Meni je samo pri dnu ova od blatobrana pukla, a ova druga je pukla samo na dijelu do blatobrana. Valjda imalo malo lufta i kako sam ga sinoć uvalio u snijeg nabilo se snijega i puklo, jbg.

Jutros kako sam ga prao od soli i snijega vidim da se nabilo puno, odem do majstora samo na dizalicu da ga digne da vidim kakvo je stanje. Uvezali su mi vezicama te plastike al opet ima tu dosta prostora da se nakuplja soli, snijega, vode. A meni to dosta smeta. Jedino što je jebeno što je ta plastika pukla tačno gdje se stavlja onaj "krak", il kako se već zove, od dizalice.
avijon wrote: 30/11/2021 15:23
Pavo?
Naravno :D
Da ga nisi načepio preko šina 1 km/h više od uobičajenih 2 km/h?
Jedino to mi zvuči logično.
:gunjastajl:
User avatar
kabal1337
Posts: 7798
Joined: 11/02/2012 21:08
Location: DIY
Vozim: Destroy it yourself

#38216 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

black_adrian wrote: 30/11/2021 15:46 Nadam se da imaju i tu plastiku onda... steta sto ne uslikah na dizalici.. probat cu veceras uhvatit sliku kako to izgleda...
To je ona duga, malo sira plastika. Za tu plastiku auto otpadi znaju traziti i do 80 KM
Mozes variti sto da ne ( obavezno matalno ojacanje u vidu mrezice i sl.). Ili vezicama ali u X i nece mrdat nigdje.
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#38217 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by black_adrian »

Naslovnica wrote: 30/11/2021 16:01
Da ga nisi načepio preko šina 1 km/h više od uobičajenih 2 km/h?
Jedino to mi zvuči logično.
:gunjastajl:
vjerovatno je do tog, morat ću pripazit drugi put :lol:
kabal1337 wrote: 30/11/2021 16:02 To je ona duga, malo sira plastika. Za tu plastiku auto otpadi znaju traziti i do 80 KM
Mozes variti sto da ne ( obavezno matalno ojacanje u vidu mrezice i sl.). Ili vezicama ali u X i nece mrdat nigdje.
Da.. i ona odozdo.. jedan mi je tražio 100 za obe, drugi preko 100KM. Čuj komad plastike toliko, k'o da stvarno Diabla vozim...

Imaš li koga za preporuku?
Da li je to uopšte isplativo u odnosu na navedenu cijenu iznad kompletnog dijela?
Trebao bi mi neko da mi to fino isuši jer je sad led i snijeg unutra i onda da začepi to kako zna i umije hahah.. nažalost te komadiće plastike sam izgubio, valjda može neka druga.. bije mi bitno estetski da bude prelijepo, ionako se slabo vidi.. bitno mi je samo da ne ulazi voda tu i ne stoji, tj. da se ne skuplja..
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#38218 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by foxlife »

ima li tebi sta da valja na tom pasatu?
kod njega ni plastika ne valja :lol:

ma pogledaj ove zamjenske koje su vjerovatno iste cijene kao polovne na otpadu al je pitanje je li i kvalitet isti ili bar priblizan
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#38219 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by black_adrian »

foxlife wrote: 30/11/2021 18:46 ima li tebi sta da valja na tom pasatu?
kod njega ni plastika ne valja :lol:

ma pogledaj ove zamjenske koje su vjerovatno iste cijene kao polovne na otpadu al je pitanje je li i kvalitet isti ili bar priblizan
dje si leptir, nema te odavno :lol:

ja sam se malo raspitao za varenje plastike, al covjek mi kaze da se ne isplati i izaci ce me skuplje jer nemam dijelova koji su otpali.. tako da mi ne gine zamjenska il sa otpada.. najnizu ponudu imam 100KM za te plastike.. ne znam, meni to zvuči puno za običnu plastiku.. možda da naguram kakve pur pjene, novina il stiropora.. možda i izolacija bude bolja :lol:

ne fakat... rekao mi lik da te plastike pucaju ko ledenice kad zaledi.. a bilo je -5 tako da..
User avatar
konektovan
Posts: 40061
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#38220 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

Meni se isto desilo kao i tebi,..od snijega pukla plastika, tj. dio unutrasnjeg blatobrana...ja to ćeram tako evo vwc 2 godine. Taman ima prostora i za mačku, da se fino provuče. :mrgreen:
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#38221 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by foxlife »

black_adrian wrote: 30/11/2021 19:01
foxlife wrote: 30/11/2021 18:46 ima li tebi sta da valja na tom pasatu?
kod njega ni plastika ne valja :lol:

ma pogledaj ove zamjenske koje su vjerovatno iste cijene kao polovne na otpadu al je pitanje je li i kvalitet isti ili bar priblizan
dje si leptir, nema te odavno :lol:

ja sam se malo raspitao za varenje plastike, al covjek mi kaze da se ne isplati i izaci ce me skuplje jer nemam dijelova koji su otpali.. tako da mi ne gine zamjenska il sa otpada.. najnizu ponudu imam 100KM za te plastike.. ne znam, meni to zvuči puno za običnu plastiku.. možda da naguram kakve pur pjene, novina il stiropora.. možda i izolacija bude bolja :lol:

ne fakat... rekao mi lik da te plastike pucaju ko ledenice kad zaledi.. a bilo je -5 tako da..
bio u banovicima na protestima mjesec dana :D
jbg mene peltir jednom jebo a tebe taj vjetar jebe svako malo :D


to varenje se isplati po meni jedino kad ti sam to "varis"
u biti to je topljenje plastike na plastiku i pravis taj dio ili popunjavas rupu i sl

zamjenske palstike su jeftinije al je kvalitet upitan a treba vidjeti i ovlastene koliko su te plastike jer nekad se zna desiti da je ista cijena kao i polovna sa otpada
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#38222 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by black_adrian »

foxlife wrote: 30/11/2021 19:07 bio u banovicima na protestima mjesec dana :D
jbg mene peltir jednom jebo a tebe taj vjetar jebe svako malo :D


to varenje se isplati po meni jedino kad ti sam to "varis"
u biti to je topljenje plastike na plastiku i pravis taj dio ili popunjavas rupu i sl

zamjenske palstike su jeftinije al je kvalitet upitan a treba vidjeti i ovlastene koliko su te plastike jer nekad se zna desiti da je ista cijena kao i polovna sa otpada
:lol: :lol:
jebeee dok ga ne prodam... necu jos, dobar je za sad.. fino se druzimo :lol:

e ne znam majke mi... eto makar sam uspio odledit da vidim u cemu je problem.. pitat cu i ovlasteni i sve, pa ako nista ne bude povoljno, izvadit cu kakve plastike iz motora i zakucat :lol:

ne daju mi se sad na plastiku pare, sad ce i registracija, mali servis.. a jos malo i veliki
konektovan wrote: 30/11/2021 19:04 Meni se isto desilo kao i tebi,..od snijega pukla plastika, tj. dio unutrasnjeg blatobrana...ja to ćeram tako evo vwc 2 godine. Taman ima prostora i za mačku, da se fino provuče. :mrgreen:
Ma mene strah zbog korozije.. znas kakvi su Passati 6 po pitanju toga... ako nije do sad pohrdjo nece ni sad vala, ne dam mu.... moram poskidat dole i ocistit to pa da zastitim bilo cime samo voda da ne ulazi.. perem ga pred svako uvlacenje u garazu ko bebicu :lol:
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#38223 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by S4mpion »

Čim vidim da se čovjek sikira oko ove plastike, znam da je auto u dobrom stanju.

Nekom pukne far, vozi sa razbijenom šoferšajbom i sve 5, nema sikiracije, a o zamjeni se i ne razmišlja. :mrgreen:
NediM17
Posts: 21489
Joined: 05/11/2009 11:49

#38224 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

iOS dev wrote: 29/11/2021 13:12 Pozz, dobio sam info da se na hyundai elantri na 60.000 km pored malo servisa treba raditi mali remen i filter goriva, pa me zanima jel fkt treba? 1.6 benzin
Imas plan servisa u knjizici sta se kad radi.
Sto se tice filtera benzina, koliko znam, u pitanju je tzv. "lifetime" filter. Ne daj da te "kupaju".
NediM17
Posts: 21489
Joined: 05/11/2009 11:49

#38225 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

madesa wrote: 30/11/2021 12:30 imam problem kod corse c, mokar pod kod vozaca. Odvod sam ocistio ali i dalje je pod vlažan. Jedino mi je cudno sto je suh dio gdje su papučice, znaci da se voda ne slijeva odatle. Zna li neko sta jos moze biti odakle da voda dodje?
Da se nisi upiski(o)la od straha kad ti je taksista svir'o sto si mu oduze(o)la prvenstvo i uvalila se bez gledanja preko pune u zutu traku. :lol:
Last edited by NediM17 on 30/11/2021 20:12, edited 1 time in total.
Post Reply