Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
zekoslav85
Posts: 115
Joined: 24/11/2015 19:21

#12226 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by zekoslav85 »

bitanga_sa_otesa wrote:
zekoslav85 wrote:dal ima neko ovaj dio za prodati ili sta vec da ne narucujem ovako iz daleka.. ja nadjem ali se ne poklapaju brojevi.... jedino ovaj mi se poklapa....ali daleko ....


https://www.ebay.it/itm/Renault-Clio-MK ... 2688150246
jesi zvao neke otpade?

ma isao i zvao cak do tuzle...ima nekoliko ali nema s odgovarajucim brojem...nazalost ovaj na linku je vec prodat... ako se dobro razumijem hahah
User avatar
shlauf
Posts: 2505
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Made in Sarajevo

#12227 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by shlauf »

Šta je tvom procesoru ???
zekoslav85
Posts: 115
Joined: 24/11/2015 19:21

#12228 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by zekoslav85 »

shlauf wrote:Šta je tvom procesoru ???

ma kako da ti objasnim, ima vec 4 mjeseca kako ne mogu da vozim kako treba, vozis pa se upali ona srednja lampa kao da imam grijac,, pa auto sam ide a kad kocnicu pritisnes idu obrtaji ludilo isto kao da se promjenile komande :D a kad stoji auto gas sam se daje uglavnom ide sam isto kao da je automatik. Rekli mi da je klapna ja je promjenio nije ni dva dana proslo kad ono opet...ja otisao kod Edvina veli racunar a klapna dobra tako da imam dvije :D i sad ne mogu da nadjem nikako a stvarno me nervira nekad se zna voziti 50 min bez belaja onda po vazda sve ugasi i upali dok ne nestane taj znak. ubrdo je nemoguca misija....nece nikako pa izbjegavam brda...samo po ravnom...
User avatar
konektovan
Posts: 40634
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#12229 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

Moze li se uraditi reparacija??? Bio je nekad lik, da li blazuj, mostarsko koji je radio reparacije a mislim da ma još ljudi koji se bave tim.
zekoslav85
Posts: 115
Joined: 24/11/2015 19:21

#12230 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by zekoslav85 »

konektovan wrote:Moze li se uraditi reparacija??? Bio je nekad lik, da li blazuj, mostarsko koji je radio reparacije a mislim da ma još ljudi koji se bave tim.

vjeruje mi da nemam pojma, znam samo da je taj dio livan i da nije moguce to uraditi tako mi barem rekose ako nisu slagali.. uglavnom ne znam sta bi rekao, mislim volio bih da se moze ili sta vec...imas br ili sta vec ko zna to uraditi i da to bude def to da ne bude ebg nece jarane i uzme 50 - 100 KM ni zasta...
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#12231 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

cuo sam da neko u b luci radi popravku tih procesora...nemam kontakt jbga
zekoslav85
Posts: 115
Joined: 24/11/2015 19:21

#12232 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by zekoslav85 »

bitanga_sa_otesa wrote:cuo sam da neko u b luci radi popravku tih procesora...nemam kontakt jbga
gdje ga nadje u b luci :shock: steta za kontakt...da mi je barem blize da znam da ce uraditi... bio je neki navodno i u kladnju ja poslao covjek vratio imam osjecaj kao da nista nije ni bilo ni radio samo djaba ostao bez auta 10 dana..
User avatar
johntra
Posts: 11800
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#12233 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by johntra »

Imaš lika u Kiseljaku, Zoka se zove...imao sam nekad broj...izguglaj malo, ima tema o tome na netu i ko to radi..najčešće se radi o hladnim lemovima unutar procesora, koje oni mogu popraviti..
User avatar
shlauf
Posts: 2505
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Made in Sarajevo

#12234 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by shlauf »

konektovan wrote:Moze li se uraditi reparacija??? Bio je nekad lik, da li blazuj, mostarsko koji je radio reparacije a mislim da ma još ljudi koji se bave tim.
OMER na Dobrinji bi ti mogao pomoći 061144523
zekoslav85
Posts: 115
Joined: 24/11/2015 19:21

#12235 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by zekoslav85 »

johntra wrote:Imaš lika u Kiseljaku, Zoka se zove...imao sam nekad broj...izguglaj malo, ima tema o tome na netu i ko to radi..najčešće se radi o hladnim lemovima unutar procesora, koje oni mogu popraviti..

ma trazio sam sve stari postovi bas sam se javio da vidim imal ko sta frisko... a tog Zoku sam i ja cuo ali ne znam sto nisam se s njim kontaktirao ali ko ce ga znati....vidjet cu iskopat broj da mu posaljem dio ili sta vec kako ide...
zekoslav85
Posts: 115
Joined: 24/11/2015 19:21

#12236 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by zekoslav85 »

shlauf wrote:
konektovan wrote:Moze li se uraditi reparacija??? Bio je nekad lik, da li blazuj, mostarsko koji je radio reparacije a mislim da ma još ljudi koji se bave tim.
OMER na Dobrinji bi ti mogao pomoći 061144523
hvala puno sad cu da ga ubacim u imenik pa da zovem sutra ipak je kasno sada... ...da nije slucajno taj Omer iz Bihamka?
zekoslav85
Posts: 115
Joined: 24/11/2015 19:21

#12237 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by zekoslav85 »

shlauf wrote:
konektovan wrote:Moze li se uraditi reparacija??? Bio je nekad lik, da li blazuj, mostarsko koji je radio reparacije a mislim da ma još ljudi koji se bave tim.
OMER na Dobrinji bi ti mogao pomoći 061144523
hvala puno sad cu da ga ubacim u imenik pa da zovem sutra ipak je kasno sada... ...da nije slucajno taj Omer iz Bihamka?
User avatar
johntra
Posts: 11800
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#12238 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by johntra »

zekoslav85 wrote:
johntra wrote:Imaš lika u Kiseljaku, Zoka se zove...imao sam nekad broj...izguglaj malo, ima tema o tome na netu i ko to radi..najčešće se radi o hladnim lemovima unutar procesora, koje oni mogu popraviti..

ma trazio sam sve stari postovi bas sam se javio da vidim imal ko sta frisko... a tog Zoku sam i ja cuo ali ne znam sto nisam se s njim kontaktirao ali ko ce ga znati....vidjet cu iskopat broj da mu posaljem dio ili sta vec kako ide...
Meni je radio na Stilu procesor, hladni lem pravio problem zbog toplote motora, pa se auto gasilo samo od sebe...čest problem na 1,6 motorima, jer je procesor haman na motoru...uradio to i nisam imao više nikakvih problema...
zekoslav85
Posts: 115
Joined: 24/11/2015 19:21

#12239 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by zekoslav85 »

johntra wrote:
zekoslav85 wrote:
johntra wrote:Imaš lika u Kiseljaku, Zoka se zove...imao sam nekad broj...izguglaj malo, ima tema o tome na netu i ko to radi..najčešće se radi o hladnim lemovima unutar procesora, koje oni mogu popraviti..

ma trazio sam sve stari postovi bas sam se javio da vidim imal ko sta frisko... a tog Zoku sam i ja cuo ali ne znam sto nisam se s njim kontaktirao ali ko ce ga znati....vidjet cu iskopat broj da mu posaljem dio ili sta vec kako ide...
Meni je radio na Stilu procesor, hladni lem pravio problem zbog toplote motora, pa se auto gasilo samo od sebe...čest problem na 1,6 motorima, jer je procesor haman na motoru...uradio to i nisam imao više nikakvih problema...

aha kod mene je reno clio 1.2 i nije bas kod motora nekako je iza akumulatora... najgore od toga upalim auto nije ni min radilo ono se odma upali i daje gas sam od sebe,,,
User avatar
liaar
Posts: 3785
Joined: 29/11/2016 11:09
Location: Grad zabranjenog imena
Grijem se na: na suze
Vozim: francusku nakazu
Contact:

#12240 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by liaar »

od danas mi se dešava ovaj čudan kvar/problem
Naime, nekad u sred vožnje, nekad po paljenju, kilometar sat tj sat koji pokazuje brzinu padne na nulu, te se dešavaju sljedeće stvari :

- od pada na nulu pa do ponovnog pokretanja kazaljke (ako se pokrene) kilometraža auta stoji i ne kreće se, znači prešao sam sad 15-ak kilometara svo vrijeme stoji na 241166
- prilikom dodavanja gasa, auto ne prima gas skroz nego sjecka, tj kao po malo prima gas

Koliko sam upoznat, gas nije na sajlu, tj elektronski je, pa sumnjam ili na to, ili na senzor brzine

U pitanju je Peugeot 206 2.0 HDi
User avatar
ovajonaj
Posts: 428
Joined: 01/02/2008 11:44
Location: Bihac

#12241 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by ovajonaj »

Ja sam imao slican problem sa istim pezoom. Meni je bio puknut jedan abs prsten. I bila je greska na displayu kad upalis auto napise abs fault medjutim kad je pukao i drugi onda brzinomjer nije radio i gas je cudno radio. Ali nisam obracao paznju da li broji kilometrr. Uglavnom narucio sam preko ebaya oba prstena, zamijenio i nemam vise tih problema...
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#12242 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Ned071 »

osim dodexa, ima li jos neko u blizini sarajeva da ugradjuje euro kuku? za citroena picasso mk 1 treba?
User avatar
mad_max_ba
Posts: 26645
Joined: 21/08/2015 12:42
Location: Tamni Vilajet

#12243 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by mad_max_ba »

Ned071 wrote:osim dodexa, ima li jos neko u blizini sarajeva da ugradjuje euro kuku? za citroena picasso mk 1 treba?
kuku meni kuku tebi :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

(znam da veze nema al sam ja moro)
SHOCK
Posts: 200
Joined: 29/08/2004 16:41

#12244 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by SHOCK »

Peugeot 307 sw 1.6 hdi 66kw,2005., 243k na satu, jutros nakon par kilometara vožnje izbaci "Depollution system faulty". Nisam primjetio neku promjenu u vožnji, mada je bila gužva i išlo se većinom lagano, tako da... Ovaj moj primjerak bi trebao biti bez fap filtera, kupljen prije 2,5 mjeseca, sve dosad ok, osim što mi je ledila ručna zategnuta na ovim minusima. Imam doduše u familiji isto auto sa istim motorom (samo facelift) i motor kod mog auta je dosta bučniji onako...pogotovo kad je hladan...

Promjenio sam samo ulje i filter ulja što se servisa tiče, moraću remenje i ostalo ubrzo...

Čitao sam razne priče o crkavanju turbine, o tim nekim začepljenjima dovoda ulja, može li se to nekako preventivno provjeravati i sl.?

Je li ima neko slična iskustva?
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#12245 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

moze , mjenjas dobro ulje svakih 10000km

ocekuj kvarove , to su vec fini kilometri
User avatar
konektovan
Posts: 40634
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#12246 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

SHOCK wrote:Peugeot 307 sw 1.6 hdi 66kw,2005., 243k na satu, jutros nakon par kilometara vožnje izbaci "Depollution system faulty". Nisam primjetio neku promjenu u vožnji, mada je bila gužva i išlo se većinom lagano, tako da... Ovaj moj primjerak bi trebao biti bez fap filtera, kupljen prije 2,5 mjeseca, sve dosad ok, osim što mi je ledila ručna zategnuta na ovim minusima. Imam doduše u familiji isto auto sa istim motorom (samo facelift) i motor kod mog auta je dosta bučniji onako...pogotovo kad je hladan...

Promjenio sam samo ulje i filter ulja što se servisa tiče, moraću remenje i ostalo ubrzo...

Čitao sam razne priče o crkavanju turbine, o tim nekim začepljenjima dovoda ulja, može li se to nekako preventivno provjeravati i sl.?

Je li ima neko slična iskustva?
Ta greska moze biti i vezana za egr, maf senzor i još svasta nesto. Dijagnostika bi trebala otkriti o cemu se radi. Mjenjaj kvslitetno ulje svakih 10-15 hiljada ili jednom godisnje, a s tom kilometrazom i godistem, ne mozes ocekivati da te sluzi ko nov.
User avatar
liaar
Posts: 3785
Joined: 29/11/2016 11:09
Location: Grad zabranjenog imena
Grijem se na: na suze
Vozim: francusku nakazu
Contact:

#12247 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by liaar »

liaar wrote:od danas mi se dešava ovaj čudan kvar/problem
Naime, nekad u sred vožnje, nekad po paljenju, kilometar sat tj sat koji pokazuje brzinu padne na nulu, te se dešavaju sljedeće stvari :

- od pada na nulu pa do ponovnog pokretanja kazaljke (ako se pokrene) kilometraža auta stoji i ne kreće se, znači prešao sam sad 15-ak kilometara svo vrijeme stoji na 241166
- prilikom dodavanja gasa, auto ne prima gas skroz nego sjecka, tj kao po malo prima gas

Koliko sam upoznat, gas nije na sajlu, tj elektronski je, pa sumnjam ili na to, ili na senzor brzine

U pitanju je Peugeot 206 2.0 HDi
Zna l' ko šta za ovo, kasno sam sinoć pisao
User avatar
konektovan
Posts: 40634
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#12248 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

ovajonaj wrote:Ja sam imao slican problem sa istim pezoom. Meni je bio puknut jedan abs prsten. I bila je greska na displayu kad upalis auto napise abs fault medjutim kad je pukao i drugi onda brzinomjer nije radio i gas je cudno radio. Ali nisam obracao paznju da li broji kilometrr. Uglavnom narucio sam preko ebaya oba prstena, zamijenio i nemam vise tih problema...
@liaar
User avatar
liaar
Posts: 3785
Joined: 29/11/2016 11:09
Location: Grad zabranjenog imena
Grijem se na: na suze
Vozim: francusku nakazu
Contact:

#12249 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by liaar »

Nisam ni skontao xD
Isto me izađe ha uzeo sa ebaya, tamo sam našao samo za zadnje točkove, ili uzimao nove ovdje. Kontam da očistim i da je možda jučer bilo zaleđeno/prljavo, jer sam skakao po Bjelašnici prije ovog problema i to. Jutros normalno sve radilo...
User avatar
Sodom1
Posts: 4886
Joined: 15/05/2013 02:00
Location: zivot je sranje

#12250 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Sodom1 »

Mislim da kazljka gasa i brzinomjer nisu povezani.
Radi li ti abs?
Post Reply