ZOBS

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#6576 Re: ZOBS

Post by foxlife »

seoBIH wrote: 09/06/2021 15:15
foxlife wrote: 09/06/2021 15:02 vozim ja lijevom 80 jer se kurcim a ti desnom nailazis 130

i kocit ces naglo da bi se prestrojio iza mene i blicao dok se ne sklonim u desnu??

molim te reci da ti je iker c hakovo nalog ovdje
De samo odgovori na jednostavno pitanje pa da vise ne pisem na temu AP. Da li bi isto uradio i u EU? Da li bi prošao desnom, ili bi razmislio nekoliko puta, pa mozda na kraju i odustao, jer znas da te moze snimiti kamera, ili presretac?
u italiji sam prolazio
znaci nije u pitanju jurcanje nego ja svoju voznju od 120 a ovaj pored svoju od 100


i to tacno oko venecije sam tako vozio


nadji mi eto i zakon u italiji sta kaze o tome
azdralovic
Posts: 4437
Joined: 29/05/2010 21:46

#6577 Re: ZOBS

Post by azdralovic »

foxlife wrote: 09/06/2021 15:16
azdralovic wrote: 09/06/2021 15:11
foxlife wrote: 09/06/2021 13:59

ima i ovdje al govorimo o tome da ovaj ide od josanice do zenice desnom i u lijevoj kod kaknja naidje na nekoga ko je sporiji

koja je kazna za to?
Kazem u Njemackoj zakon to brani... noviji mercedesi ce ti cak aktivirati colision warning ako imas sporije auto u lijevoj traci do svoje bez obzira na brzinu... brzi auto ide s lijeve strane i to je to... kod nas je zakon nakaradno napisan i onda imas ovakve dileme
znam ja kako je u njemackoj i znam isto kako je tamo jer su tamo 3 trake na nekim mjestima cak i 4

ova situacija sto je liar postavio ukljucuje 2 trake
prvenstveno kod nas sta je tu prekrsaj
a zanima me i kod svaba gdje su dvije trake kako oni to gledaju iako vjerovatno nemaju kretena kao mi da bi guslali lijevom
ne gledaju nego zovu policiju, i za guslanje, i za nepropisno prolazenje, i za divljanje itd... bez obzira koliko traka
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#6578 Re: ZOBS

Post by foxlife »

seoBIH wrote: 09/06/2021 15:18 Kretena ima gdje god se okrenes, nebitno koja je drzava.

Je li tesko odgovoriti, sta bi uradio u DE, na AP s dvije trake? Da li bi profurao desnom i onda se ubacio u lijevo, da ga usporis i "naucis" pravilima?
odgovorio sam ti za italiju

za njemacku nisam dosao u tu situaciju pa ne znam sta bi uradio jer nisam razmisljao o tome zbog manjka kretena koji tako voze
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#6579 Re: ZOBS

Post by foxlife »

azdralovic wrote: 09/06/2021 15:18
foxlife wrote: 09/06/2021 15:16
azdralovic wrote: 09/06/2021 15:11

Kazem u Njemackoj zakon to brani... noviji mercedesi ce ti cak aktivirati colision warning ako imas sporije auto u lijevoj traci do svoje bez obzira na brzinu... brzi auto ide s lijeve strane i to je to... kod nas je zakon nakaradno napisan i onda imas ovakve dileme
znam ja kako je u njemackoj i znam isto kako je tamo jer su tamo 3 trake na nekim mjestima cak i 4

ova situacija sto je liar postavio ukljucuje 2 trake
prvenstveno kod nas sta je tu prekrsaj
a zanima me i kod svaba gdje su dvije trake kako oni to gledaju iako vjerovatno nemaju kretena kao mi da bi guslali lijevom
ne gledaju nego zovu policiju, i za guslanje, i za nepropisno prolazenje, i za divljanje itd... bez obzira koliko traka
a dok zovu policiju uspore ili prodju?
azdralovic
Posts: 4437
Joined: 29/05/2010 21:46

#6580 Re: ZOBS

Post by azdralovic »

foxlife wrote: 09/06/2021 15:20
azdralovic wrote: 09/06/2021 15:18
foxlife wrote: 09/06/2021 15:16

znam ja kako je u njemackoj i znam isto kako je tamo jer su tamo 3 trake na nekim mjestima cak i 4

ova situacija sto je liar postavio ukljucuje 2 trake
prvenstveno kod nas sta je tu prekrsaj
a zanima me i kod svaba gdje su dvije trake kako oni to gledaju iako vjerovatno nemaju kretena kao mi da bi guslali lijevom
ne gledaju nego zovu policiju, i za guslanje, i za nepropisno prolazenje, i za divljanje itd... bez obzira koliko traka
a dok zovu policiju uspore ili prodju?
ne znam nisam vidjao da se iko zeza sa prolaskom sa desne strane, isto kao i u Italiji, Francuskoj itd...
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#6581 Re: ZOBS

Post by foxlife »

pa eto ja ti rekao za italiju
4 trake ja u drugoj traci on u trecoj cetvrta je krajnja lijeva
i niko nije negodovao niti bilo sta
ja svoju voznju on svoju nisam se nigdje prestrojavao mijenjajuci trake itd
mistek
Posts: 3384
Joined: 23/05/2010 15:16

#6582 Re: ZOBS

Post by mistek »

Za ove što tvrde da je zabranjeno KOD NAS proći sa desne strane:
Da li je to zabranjeno na glavnoj džadi kroz Sarajevo? Ili recimo u Zagrebačkoj, gdje imamo 2+2?

Ako da, ok.
Ako ne, na osnovu čega je tu dozvoljeno, a na autoputu zabranjeno?

Opet odvukoste na teren Hrvatska, Njemačka, Italija :D U BiH je dozvoljeno i zakon je normalniji nego u ovim zemljama, po ovom pitanju.
azdralovic
Posts: 4437
Joined: 29/05/2010 21:46

#6583 Re: ZOBS

Post by azdralovic »

mistek wrote: 09/06/2021 15:25 Za ove što tvrde da je zabranjeno KOD NAS proći sa desne strane:
Da li je to zabranjeno na glavnoj džadi kroz Sarajevo? Ili recimo u Zagrebačkoj, gdje imamo 2+2?

Ako da, ok.
Ako ne, na osnovu čega je tu dozvoljeno, a na autoputu zabranjeno?

Opet odvukoste na teren Hrvatska, Njemačka, Italija :D U BiH je dozvoljeno i zakon je normalniji nego u ovim zemljama, po ovom pitanju.
Za Sarajevo vazi nesto drugacije:

Član 39

(1) Vozač je dužan da se kreće vozilom desnom stranom kolovoza u smjeru kretanja.

(2) Vozač je dužan da drži vozilo u kretanju što bliže desnoj ivici kolovoza i na tolikoj udaljenosti od nje da, s obzirom na brzinu kretanja vozila, uslove saobraćaja i stanje i osobine puta, ne ugrožava druge učesnike u saobraćaju i sebe ne izlaže opasnosti.

(3) Izuzetno od odredbe stava (2) ovog člana, na putu u naselju s kolovozom na kojem za saobraćaj vozila u istom smjeru postoje najmanje dvije obilježene saobraćajne trake za kretanje vozila, vozač može da koristi i saobraćajnu traku koja se ne nalazi uz desnu ivicu kolovoza ako time ne ometa ostala vozila koja se kreću iza vozila kojim upravlja.
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#6584 Re: ZOBS

Post by foxlife »

mistek wrote: 09/06/2021 15:25 Za ove što tvrde da je zabranjeno KOD NAS proći sa desne strane:
Da li je to zabranjeno na glavnoj džadi kroz Sarajevo? Ili recimo u Zagrebačkoj, gdje imamo 2+2?

Ako da, ok.
Ako ne, na osnovu čega je tu dozvoljeno, a na autoputu zabranjeno?

Opet odvukoste na teren Hrvatska, Njemačka, Italija :D U BiH je dozvoljeno i zakon je normalniji nego u ovim zemljama, po ovom pitanju.
ne mozes porediti gradsku saobracajnicu sa ap
User avatar
Laplace
Posts: 10372
Joined: 19/11/2012 18:37

#6585 Re: ZOBS

Post by Laplace »

foxlife wrote: 09/06/2021 14:19
Dzontra_Volta wrote: 09/06/2021 12:37 Izgleda nekima treba crtati.

Image
reci mi kako ce ovaj sada prestici?
Image
Nisi čuo za Einstein-Rosenov most? :D

https://hr.wikipedia.org/wiki/Crvoto%C4%8Dina
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#6586 Re: ZOBS

Post by seoBIH »

Meni ne smeta vasa radnja, profuras i odes od debila. Smeta mi sto uzimate pravdu u svoje ruke i sto ne zelite da natjerate one koje placate da rade svoj posao. Od samog AP i njihovog sluzbenog reagovanja i prijave, pa do vase prijave policiji i na kraju što je najgore od svega, činjenice da biste na AP istjerivali neku pravdu usporavanjem debila u lijevoj traci.

Meni bi bila ogromna satifikacija da naletim na budalu koja gusla lijevom, nazovem policiju i prijavim, pa čak i ispratim. Na ovih 100tinjak kilometara necu izgubiti puno vremena, a budala će biti adekvanto kaznjen, nece ponovit, a mozda nekoga i spasim ludaka.
User avatar
drug_profi
Posts: 50575
Joined: 16/07/2012 16:00

#6587 Re: ZOBS

Post by drug_profi »

yasaq wrote: 09/06/2021 15:10 pa šta ? ko nam je kriv što su kod nas dvije, propisi su isti !
Propisi nisu isti. Shvatite to.
Od drzave do drzave je rjeseno, isto ili slicno, ili drugacije, ali je svuda isto da si duzan voziti desnom trakom ako u njoj nema kolone koja te usporava.
U tom slucaju smijes voziti lijevom dok ne naidjes na cestu gdje se desna traka oslobadja. tad si duzan prestrojiti se desno.
To je svuda isto.

A drugacije kod nas je sto smijes ostati u desnoj traci i vozeci svoju voznju proci pored lika koji u lijevoj vozi sporije jer to NIJE PRETICANJE u nasem ZOBS-u.
U takvom slucaju prekrsitelj je samo on jer se ne vozi desnom trakom iako je bila slobodna.

U suprotnom, bio bi dovoljan jedan debil u lijevoj traci da vozi 45 km/h i da blokira cijeli autoput jer bi pravnici stajali iza njega i davali lijevi zmigavac, dok bi desno također neki pravnik sinhronizovao svoju voznju sa likom iz lijeve jer ga ne smije proci sa desne strane.
Last edited by drug_profi on 09/06/2021 15:41, edited 1 time in total.
mistek
Posts: 3384
Joined: 23/05/2010 15:16

#6588 Re: ZOBS

Post by mistek »

@azdralovic hvala :thumbup:

Ali, i dalje stoji to da u našem zakonu nema NIŠTA po čemu bi preticanje s desne strane na autocesti bilo smatrano prekršajem.

I da, ne dešava se ova situacija često, a čak i ako desi, sklonit će se auto koje vozi lijevo ako ga upozoriš. Međutim, garantujem da ako prođeš desno i on u tom trenutku krene da se vraća, tvoja krivica je 0%, njegova 100%. I da vozi policija iza tebe, NE MOGU ti pisati nikakvu kaznu, jednostavno nema člana zakona koji na to ukazuje, a ne mogu pisati na osnovu zakona u Njemačkoj, klipa na youtube :D
User avatar
drug_profi
Posts: 50575
Joined: 16/07/2012 16:00

#6589 Re: ZOBS

Post by drug_profi »

I prije svega on ne smije raditi nikakav manevar na pamet. Retrovizor i provjeri jel manevar bezbjedan.
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#6590 Re: ZOBS

Post by foxlife »

seoBIH wrote: 09/06/2021 15:36 Meni ne smeta vasa radnja, profuras i odes od debila. Smeta mi sto uzimate pravdu u svoje ruke i sto ne zelite da natjerate one koje placate da rade svoj posao. Od samog AP i njihovog sluzbenog reagovanja i prijave, pa do vase prijave policiji i na kraju što je najgore od svega, činjenice da biste na AP istjerivali neku pravdu usporavanjem debila u lijevoj traci.

Meni bi bila ogromna satifikacija da naletim na budalu koja gusla lijevom, nazovem policiju i prijavim, pa čak i ispratim. Na ovih 100tinjak kilometara necu izgubiti puno vremena, a budala će biti adekvanto kaznjen, nece ponovit, a mozda nekoga i spasim ludaka.
a ko kaze da mi ne bi prijavili dok ostavljamo guslaca u retrovizoru?

ja sam zvanjem pu da reaguje odradio svoju duznost a ostalo da li ce oni njega ganjati kaznjavati i sl nije moj posao
azdralovic
Posts: 4437
Joined: 29/05/2010 21:46

#6591 Re: ZOBS

Post by azdralovic »

mistek wrote: 09/06/2021 15:39 @azdralovic hvala :thumbup:

Ali, i dalje stoji to da u našem zakonu nema NIŠTA po čemu bi preticanje s desne strane na autocesti bilo smatrano prekršajem.

I da, ne dešava se ova situacija često, a čak i ako desi, sklonit će se auto koje vozi lijevo ako ga upozoriš. Međutim, garantujem da ako prođeš desno i on u tom trenutku krene da se vraća, tvoja krivica je 0%, njegova 100%. I da vozi policija iza tebe, NE MOGU ti pisati nikakvu kaznu, jednostavno nema člana zakona koji na to ukazuje, a ne mogu pisati na osnovu zakona u Njemačkoj, klipa na youtube :D
slazem se vec sam napisao nas zakon je nakaradno napisan...

47) preticanje je prolaženje vozilom pored drugog vozila koje se kreće u istoj saobraćajnoj traci i u istom smjeru;

sto znaci ako nismo u isto saobracajnoj traci, nema ni preticanja :bih:
User avatar
Laplace
Posts: 10372
Joined: 19/11/2012 18:37

#6592 Re: ZOBS

Post by Laplace »

liaar wrote: 09/06/2021 15:08
yasaq wrote: 09/06/2021 15:06 evo vam jedan primjer
"Poštovani!
Molim vas ako mi možete odgovoriti kako ispravno voziti na autocesti koja ima tri vozna traka. Naime neki dan sam se vozio po dionici autoceste sa tri trake u Italiji. Kretao sam se srednjom trakom brzinom između 125 i 130 km/h. Sa moje desne strane od iza minimalno brži od mene približavao mi se BMW, prešao na moju traku i blicao da se maknem. Kako se nisam maknuo napokon me je pretekao sa lijeve strane i potom se opet vratio skroz na desnu traku vozeći i dalje jedva malo većom brzinom od moje. Zanima me što kaže zakon? Meni je logično da desnu traku koriste teretna te ostala sporija vozila, dok srednju može koristiti većina koja se vozi tom nekom prosječnom brzinom između 120 i 130 km/h, te za međusobna pretjecanja ovih sa desne trake kad je srednja slobodna. Skroz lijeva traka bi trebala biti za one najbrže i to samo za pretjecanje ovih na srednjoj traci.
Zahvaljujem na odgovoru i srdačan pozdrav!"
Odgovorili smo!
Poštovani gospodine,
prije svega bismo Vam se željeli zahvaliti što pratite naše stranice i vjerujemo kako na njima pronalazite poučne i korisne sadržaje.
Što se tice Vašega upita o situaciji koja Vam se dogodila vozeci autocestom s tri prometne trake u Italiji, možemo konstatirati slijedece:
Ukoliko na autocesti postoje tri prometne trake na kolničkoj traci autoceste – kao što je bio Vaš slučaj u Italiji – morali ste voziti krajnjom desnom prometnom trakom.
Ukoliko bi krajnja desna traka bila zakrčena vozilima u koloni, teretnim vozilima, vozilima koja vuku kamp kučice ili drugim sporijim vozilima, možete voziti srednjom prometnom trakom.
Lijeva prometna traka namijenjena je za brži prolazak vozila – kao što to i sami pišete.
U prilog ovim konstatacijama možemo citirati prva tri stavka članak 142. našega Zakona o sigurnosti prometa na cestama:
(1) Autocestom se vozila moraju kretati krajnjom desnom prometnom trakom ako nije zakrčena vozilima u koloni.
(2) Na autocesti vozač smije mijenjati prometnu traku zbog bržeg kretanja samo prelaženjem vozilom u lijevu prometnu traku.
(3) Na autocesti vozač ne smije vozilom prelaziti iz trake u traku (slalom vožnja), pretjecati trakom za zaustavljanje vozila u nuždi, požurivati vozila ispred sebe davanjem svjetlosnih ili zvučnih znakova ili na neki drugi način niti izvoditi bilo koju drugu radnju kojom ugrožava ili dovodi u opasnost druge sudionike u prometu.

Očito ste, u Vašem slučaju, za dolazeći BMW bili „prespori“ sa 125 km/sat pa vam je „blicao“. Upozorio Vas je da ste trebali voziti desnom prometnom trakom, jer ona nije bila zauzeta sa sporijim vozilima. To je i pokazao tako što je, nakon što je brže prošao pored vas lijevom trakom, zauzeo položaj na krajnjoj desnoj prometnoj traci i nastavio voziti 130 km/sat.
Ako ste već vozili srednjom trakom i vidjeli automobil koji vas sustiže, a na desnoj traci nije bilo vozila, trebali ste uključiti desne pokazivače i promijeniti traku, prijeći u krajnju desnu – i pustiti proći brže vozilo.
Možda je vozač BMW-a postupio malo agresivno prema Vama „blicajući“ Vam i „poučavajući“ Vas kao stranca kako biste trebali u ovakvoj prometnoj situaciji voziti. Ovaj je postupak možda i potvrda da je u Italiji isti propis za vožnju autocestama kao i kod nas.
Koliko sam shvatio iz Vašega upita BMW se kretao po krajnjoj desnoj traci sustižući Vas. Vašom ste ga vožnjom primorali (omeli) da za brži prolazak pored vašega vozila promijeni dva puta prometnu traku i onda još dva puta do opet krajnje desne trake. Zato Vam je i dao signal sa svjetlima.
Da je krajnja desna traka bila zauzeta sporijim vozilima, bilo bi razumljivo da ste vozili srednjom trakom 125 km/sat, jer se time izbjegava učestalo provjeravanje, davanje pokazivača i prolazak pored sporijih vozila, vraćanje u desnu traku …

Još Vam jednom zahvaljujemo na posjetu našim stranicama i pokazanom povjerenju za tumačenje prometnih situacija, s nadom da će Vam naš savjet biti koristan.
Želimo Vam sretnu i sigurnu vožnju
Srdačno Vas pozdravljamo
Tri vozne trake, završio čitanje odmah na početku.
Pa i da su kod nas tri trake, opet bi dva vozila u srednjoj i lijevoj vozili ispod ograničenja i opet bismo bili na istom.
User avatar
mk ultra
Posts: 19470
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#6593 Re: ZOBS

Post by mk ultra »

ima član i u našem zakonu o autoputu i desnoj traci, član 119
User avatar
Laplace
Posts: 10372
Joined: 19/11/2012 18:37

#6594 Re: ZOBS

Post by Laplace »

foxlife wrote: 09/06/2021 15:14
Seawolf wrote: 09/06/2021 15:09
foxlife wrote: 09/06/2021 15:02

vozim ja lijevom 80 jer se kurcim a ti desnom nailazis 130

i kocit ces naglo da bi se prestrojio iza mene i blicao dok se ne sklonim u desnu??

molim te reci da ti je iker c hakovo nalog ovdje
Jesi dosadan čovjek .... baš bi i mogao biti neko ko se kurči i vozi 80 km/h lijevom saobraćajnom trakom na auto putu.

Napisao sam i ne bih više ponavljao .... nikakvo blicanje, nikakvo naglo kočenje. Lijevi žmigavac, prestrojavanje u lijevu saobraćajnu traku uz lagano usporavanje na brzinu kretanja guslača i nastavak davanja lijevog žmigavca dok se guslač ne prestroji iz lijeve saobraćajne trake u desnu .... ne može biti jednostavnije.
ma neka si se ti zakacio primjera da se kurcim sa 80
moze biti i suprotna situacija ti guslas 80 a ja nailazim 130 desnom


al zasto uopste prestrojavanje ako vozis citavo vrijeme desnom trakom i traka cista do budimpeste
zasto??????????????

sta pokusavas time da ga ti natjeras da se prestroji al ne bi prijavio policiji jer nisi tuzibaba?
stvaras jos vecu guzvu iza sa tim jer ga zelis ti natjerati da se prestroji?


u ovom slucaju ti pravis vecu frku nego on sam sto gusla lijevom jer si mogao proci pored njega u roku 14 sekundi i da nestaje u retrovizoru
To je ono "ako ga ne možeš pobijediti, pridruži mu se". Ako se prestroji u lijevu, onda pravi isti prekršaj kao prvi vozač i time još povećava problem.

Ovaj prvi svakako ne shvata da u bilo čemu griješi, on smatra da su sve trake ravnopravne (kao u gradskoj saobraćajnici) i da je sasvim normalno da on vozi lijevom i da iza sebe ima kolonu vozila. Ako mu i blicaju, on će se samo čuditi zašto mu blicaju bez razloga.
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#6595 Re: ZOBS

Post by foxlife »

mk ultra wrote: 09/06/2021 15:53 ima član i u našem zakonu o autoputu i desnoj traci, član 119
i sta kaze taj clan ako kreten vozi lijevom trakom 90?
User avatar
mk ultra
Posts: 19470
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#6596 Re: ZOBS

Post by mk ultra »

foxlife wrote: 09/06/2021 15:58
mk ultra wrote: 09/06/2021 15:53 ima član i u našem zakonu o autoputu i desnoj traci, član 119
i sta kaze taj clan ako kreten vozi lijevom trakom 90?
šta kaže zakon ako vozim sredinom magistrale?
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#6597 Re: ZOBS

Post by foxlife »

mk ultra wrote: 09/06/2021 15:59
foxlife wrote: 09/06/2021 15:58
mk ultra wrote: 09/06/2021 15:53 ima član i u našem zakonu o autoputu i desnoj traci, član 119
i sta kaze taj clan ako kreten vozi lijevom trakom 90?
šta kaže zakon ako vozim sredinom magistrale?
pa reci mi sta kaze zakon clan 119 ako naidjes na kretena koji vozi 90 lijevom trakom?
User avatar
mk ultra
Posts: 19470
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#6598 Re: ZOBS

Post by mk ultra »

foxlife wrote: 09/06/2021 16:01
mk ultra wrote: 09/06/2021 15:59
foxlife wrote: 09/06/2021 15:58

i sta kaze taj clan ako kreten vozi lijevom trakom 90?
šta kaže zakon ako vozim sredinom magistrale?
pa reci mi sta kaze zakon clan 119 ako naidjes na kretena koji vozi 90 lijevom trakom?
kaže da on ne smije biti tu, isto ko ni ja na sredini magistrale
a isto kaže da ne smiješ preteći sa desne strane osim u slučaju da ovaj koga pretičeš skreće lijevo.

ja u tim situvacijama dođem sa desne strane i vozimo paralelno, ne žurimo ko se pomakne piyda :lol:
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#6599 Re: ZOBS

Post by foxlife »

mk ultra wrote: 09/06/2021 16:04
foxlife wrote: 09/06/2021 16:01
mk ultra wrote: 09/06/2021 15:59

šta kaže zakon ako vozim sredinom magistrale?
pa reci mi sta kaze zakon clan 119 ako naidjes na kretena koji vozi 90 lijevom trakom?
kaže da on ne smije biti tu, isto ko ni ja na sredini magistrale
a isto kaže da ne smiješ preteći sa desne strane osim u slučaju da ovaj koga pretičeš skreće lijevo.

ja u tim situvacijama dođem sa desne strane i vozimo paralelno, ne žurimo ko se pomakne piyda
ne lazi uopste ne pise to

kaze doslovno da se moras kretati desnom saobracajnom trakom koja nije zauzeta vozilima u koloni
a desna cista do budimpeste
znaci nikako preticanje nije u pitanju niti se pominje preticanje


ps to znaci da samo ovaj lijevo krsi zakon a ti svoju voznju vozis kao da ovoga i nema na cesti nikako

pps on ne krsi zakon jedino na ap koji prolazi kroz naselje
Last edited by foxlife on 09/06/2021 16:09, edited 2 times in total.
Seawolf
Posts: 7687
Joined: 14/06/2012 22:59

#6600 Re: ZOBS

Post by Seawolf »

mk ultra wrote: 09/06/2021 16:04 kaže da on ne smije biti tu, isto ko ni ja na sredini magistrale
a isto kaže da ne smiješ preteći sa desne strane osim u slučaju da ovaj koga pretičeš skreće lijevo.

ja u tim situvacijama dođem sa desne strane i vozimo paralelno, ne žurimo ko se pomakne piyda
Ko prvi, govno mrvi ....

Ko treći, Tita liječi :)
Post Reply