Mit ili istina?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
citroen
Posts: 5863
Joined: 19/05/2009 18:08
Location: Sarajevo,memli strana

#101 Re: Mit ili istina?

Post by citroen »

goran288 wrote:mislim da su oni svi napravljeni i programirani da se pokvare poslije izvjesnog vremena....samo sto je ta popravka...npr za Peugeota 1000,a za Golfa 2 glave...e otud ti ta fama...Golf,Golf i samo Golf...a od tih auta sto si napisao,ja bi uzeo Seata bez razmisljanja.....a isto mislim da je i taj mentalitet kod nas takav,a ima malo i logike...eto u mene je drug neki dan kupio Renaulta Clia 2000 god...do malo poce ga nesto zezati...kad ono neki ventilic na bosh pumpi,a on kosta citavih 1000 km...jer se samo moze popraviti tamo gdje je i napravljena pumpa(lucas)....mislim sta reci....LOL

Ajd ne provaljuj se :lol: ,kakav drug :? ,ti si taj lik koji je imao problem sa Bosch pumpom,Clio 2000,bila neka zamjena u pitanju,cak si i temu otvorio u vezi tog clia,"variraju obrtaji"...bne kontam zasto si ovo napisao :-) pa moze se desiti svakom tako nesto :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
User avatar
Azamo
Posts: 556
Joined: 05/07/2007 17:33
Location: GPS signal lost...
Contact:

#102 Re: Mit ili istina?

Post by Azamo »

Imo' sam preko 20 raznih auta i mogu reći samo jednu stvar: ako naletiš na dobro(hairli) auto naletio si ali paša moj ako naletiš na baksuzno auto da je ne znam ti koje ono ne valja.
User avatar
ABH017
Posts: 3620
Joined: 18/05/2010 00:20

#103 Re: Mit ili istina?

Post by ABH017 »

dvije lijeve wrote:Probaj Hondu Civic i neces se vise sjetiti Golfa
Osim kad budeš prodavao Hondu, Renaulta, Peugeota ili Fiata. Sva ta auta za godinu-dvije izgube pola vrijednosti. Golf zbog mitova i legendi o jeftinim dijelovima, maloj potrošnji i prilagođenosti za naše puteve (ko da ga je švabo baš za Bosnu izmislio) poslije 10-tak godina košta isto kao i kad si ga kupio. Možda čak i zaradiš... :lol: :lol: :lol:
User avatar
Qler
Posts: 23547
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#104 Re: Mit ili istina?

Post by Qler »

Azamo wrote:Imo' sam preko 20 raznih auta i mogu reći samo jednu stvar: ako naletiš na dobro(hairli) auto naletio si ali paša moj ako naletiš na baksuzno auto da je ne znam ti koje ono ne valja.
Ovo je najveca istina.
User avatar
vukojebina
Posts: 1609
Joined: 11/08/2009 20:02

#105 Re: Mit ili istina?

Post by vukojebina »

Qler wrote:
Azamo wrote:Imo' sam preko 20 raznih auta i mogu reći samo jednu stvar: ako naletiš na dobro(hairli) auto naletio si ali paša moj ako naletiš na baksuzno auto da je ne znam ti koje ono ne valja.
Ovo je najveca istina.
da, samo sto je veca vjerovatnoca da ce ti auto bit hairli ako kupis vw nego recimo nekog citroena ili nedaj Boze nekog tamo fiata...
User avatar
johntra
Posts: 11800
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#106 Re: Mit ili istina?

Post by johntra »

vukojebina wrote:
Qler wrote:
Azamo wrote:Imo' sam preko 20 raznih auta i mogu reći samo jednu stvar: ako naletiš na dobro(hairli) auto naletio si ali paša moj ako naletiš na baksuzno auto da je ne znam ti koje ono ne valja.
Ovo je najveca istina.
da, samo sto je veca vjerovatnoca da ce ti auto bit hairli ako kupis vw nego recimo nekog citroena ili nedaj Boze nekog tamo fiata...
Na osnovu koje matematičke jednačine si ovo zaključio?
User avatar
vukojebina
Posts: 1609
Joined: 11/08/2009 20:02

#107 Re: Mit ili istina?

Post by vukojebina »

na osnovu one naj jednostavnije:

Image
User avatar
johntra
Posts: 11800
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#108 Re: Mit ili istina?

Post by johntra »

ovo je tabela prodaje novih auta, dok mi ovdje pričamo o tome kako požeš naletiti na dobar, ali i loš, POLOVAN auto, bilo kojeg proizvođača...
User avatar
Azamo
Posts: 556
Joined: 05/07/2007 17:33
Location: GPS signal lost...
Contact:

#109 Re: Mit ili istina?

Post by Azamo »

vukojebina wrote:
Qler wrote:
Azamo wrote:Imo' sam preko 20 raznih auta i mogu reći samo jednu stvar: ako naletiš na dobro(hairli) auto naletio si ali paša moj ako naletiš na baksuzno auto da je ne znam ti koje ono ne valja.
Ovo je najveca istina.
da, samo sto je veca vjerovatnoca da ce ti auto bit hairli ako kupis vw nego recimo nekog citroena ili nedaj Boze nekog tamo fiata...

Evo ja ću ti primjer dati da ta tvoja vjerovatnoća nije tačna.Moja firma je 2006 kupila novog passata B5 2,0 TDI,i od samog početka smo imali problema sa njim čak 2 puta smo mu mjenjali letvu volana i znao je jednostavno zatrikirati u vožnji,jednom umalo da poginem s njim,i naravno poslije godinu dana zafrkancije vratimo ga.A imamo jednog fiata punta 1,2i kojeg vozi ko stigne evo već 5 godina,ništa sem potrošnog materijala nismo zamijenili na njemu,tako da....
User avatar
johntra
Posts: 11800
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#110 Re: Mit ili istina?

Post by johntra »

Sad će te Blobi napasti, to je jednostavno nemoguće... :D
User avatar
drndalo
Posts: 22740
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#111 Re: Mit ili istina?

Post by drndalo »

Da posto on radi na svekolikoj kontroli kvaliteta svih VW sklopova u svih 34 VW fabrike na kugli zemaljskoj, a i sire... :D
User avatar
citroen
Posts: 5863
Joined: 19/05/2009 18:08
Location: Sarajevo,memli strana

#112 Re: Mit ili istina?

Post by citroen »

vukojebina wrote:na osnovu one naj jednostavnije:

Image


hahahahahahahah kralja,nije ti ovo statistika pouzdanosti,ajd ti u vukojebinu,pametnije ti je.. :-) :-) :-)
TM_AGENT
Posts: 65
Joined: 27/01/2010 21:53

#113 Re: Mit ili istina?

Post by TM_AGENT »

jefferson wrote: Medjutim jedno auto ce mi stvarno ostati u lijepom sjecanju, a to je Lanci Lybra.
Ja trenutno vozim jednu sa motorom 1.9jtd i zadovoljan sam do sada. To je jedino auto u kojem sam vidio opravdanost "uloženo-dobiveno". :-D

Za 10.000 KM dobiti svu tu silnu opremu (lista je podugačka, ne znam da li bih se sjetio svih perverzija koje su ugrađene), udobnost, usudim se reći i ljepotu...

Helem, čitao sam jedan Lancia forum i ono što sam čuo od dugogodišnjih vožača u vezi te cijene servisa i dijelova kojih se svi žale (tj.porede sa drugim vozilima) Lancia-parafraziram, "Lancia ti je talijanska k..rva, isto kao njemačka k...rva, japanska k..rva. Sve su to dobre k..rve ali ni jedna te ne može zadovoljiti kao talijanska." :lol: :lol: :lol:

Ja sam spreman platiti za tu "talijansku k...rvu i to zadovoljstvo". Istina, Selenia motorno ulje se mora točiti, kao i najbolji dizel, original rezervni dijelovi (ili bar što bolji - svakako za nju i nema ništa na buvljaku ili svakom drugom kiosku) ali bar znam da mi bubrezi neće stradati na svakoj drugoj rupi.
****************************************************************************************************

Znači, predlagaču teme svakako preporučam da pogleda "alternativu" VW i ne nagovaram te da kupiš Lanciu ali svakako razmisli i o Alfi, Fiatu, Francuzima, Japancima...

Image


Mozda Thesis :) koja je mrvicu premašila tvoj budžet ali...

Image
User avatar
vukojebina
Posts: 1609
Joined: 11/08/2009 20:02

#114 Re: Mit ili istina?

Post by vukojebina »

citroen wrote:hahahahahahahah kralja,nije ti ovo statistika pouzdanosti,ajd ti u vukojebinu,pametnije ti je.. :-) :-) :-)

hmmm...bosancu je lakse metar u straznjicu, nego centimetar u glavu...izvini druze, al nisam ja kriv sto ti nemozes skontat da se samo u bosni auta kupuju na osnovu nekih "kretenskih" uvjerenja, dok recimo svugdje u svijetu auto se kupuje na osnovu pouzdanosti, na osnuvu odnosa placeno-dobiveno, sigurnost, servisna pokrivenost..itd itd...eto pola evrope je culo da bosanci gotive golfa, pa hoce i oni da budu cool, i samo zato ga kupuju...
User avatar
citroen
Posts: 5863
Joined: 19/05/2009 18:08
Location: Sarajevo,memli strana

#115 Re: Mit ili istina?

Post by citroen »

vukojebina wrote:
citroen wrote:hahahahahahahah kralja,nije ti ovo statistika pouzdanosti,ajd ti u vukojebinu,pametnije ti je.. :-) :-) :-)

hmmm...bosancu je lakse metar u straznjicu, nego centimetar u glavu...izvini druze, al nisam ja kriv sto ti nemozes skontat da se samo u bosni auta kupuju na osnovu nekih "kretenskih" uvjerenja, dok recimo svugdje u svijetu auto se kupuje na osnovu pouzdanosti, na osnuvu odnosa placeno-dobiveno, sigurnost, servisna pokrivenost..itd itd...eto pola evrope je culo da bosanci gotive golfa, pa hoce i oni da budu cool, i samo zato ga kupuju...
De prevedi ovo :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
vukojebina
Posts: 1609
Joined: 11/08/2009 20:02

#116 Re: Mit ili istina?

Post by vukojebina »

hmmm...neznam zasto uopste i diskutujem sa neozbiljnim ljudima...pa da, i sam tvoj nick govori koliko si neozbiljan hahaha
User avatar
citroen
Posts: 5863
Joined: 19/05/2009 18:08
Location: Sarajevo,memli strana

#117 Re: Mit ili istina?

Post by citroen »

vukojebina wrote:hmmm...neznam zasto uopste i diskutujem sa neozbiljnim ljudima...pa da, i sam tvoj nick govori koliko si neozbiljan hahaha
Imam zvucniji NICK od tebe :D :D ,o neozbiljnosti :? nema neozbiljnosti.....
User avatar
madner
Posts: 56754
Joined: 09/08/2004 16:35

#118 Re: Mit ili istina?

Post by madner »

Cuj metar u straznjicu :lol: :lol: :lol: :lol:

Valjda u guzicu :D
User avatar
citroen
Posts: 5863
Joined: 19/05/2009 18:08
Location: Sarajevo,memli strana

#119 Re: Mit ili istina?

Post by citroen »

madner wrote:Cuj metar u straznjicu :lol: :lol: :lol: :lol:

Valjda u guzicu :D
Jest ovdje u Bosni,ali on nije iz Bosne :? :?
AdnanSA
Posts: 1404
Joined: 31/01/2007 20:45
Location: City

#120 Re: Mit ili istina?

Post by AdnanSA »

Sjedoh sinoć u famoznog Golfa II GTD sa 51 kw. Kao da sam sjeo u vremensku mašinu i vratio se 15-20 godina unazad.
Volan bez serva pretežek za motanje i sa praznim hodom od pola okretaja, motor trese, lupa i udara kao u traktora.
Udobnost nula bodova a o sigurnosti da ne govorimo.
Od pozitivnih strana bih izdvojio motor koji još uvijek vuče kao lud a i mjenjač koji bi ponekom modernom automobilu dan danas mogao biti uzor. Eh da i preglednost je više nego dobra.
Ipak vrijeme ga je pregazilo i trebao bi odavno da bude na odpadu. Na kraju krajeva nisu mi jasni naši ljudi koji dan danas tog Golfa kuju u zvijezde. Ti ili su stvarno frontalni kokuzi pa ne mogu kupiti ništa bolje ili savremenije ili nisu sjeli u neko bolje auto pa neznaju šta propuštaju.
User avatar
vozač
Posts: 1731
Joined: 19/02/2010 11:46

#121 Re: Mit ili istina?

Post by vozač »

AdnanSA wrote:Sjedoh sinoć u famoznog Golfa II GTD sa 51 kw. Kao da sam sjeo u vremensku mašinu i vratio se 15-20 godina unazad.
Volan bez serva pretežek za motanje i sa praznim hodom od pola okretaja, motor trese, lupa i udara kao u traktora.
Udobnost nula bodova a o sigurnosti da ne govorimo.
Od pozitivnih strana bih izdvojio motor koji još uvijek vuče kao lud a i mjenjač koji bi ponekom modernom automobilu dan danas mogao biti uzor. Eh da i preglednost je više nego dobra.
Ipak vrijeme ga je pregazilo i trebao bi odavno da bude na odpadu. Na kraju krajeva nisu mi jasni naši ljudi koji dan danas tog Golfa kuju u zvijezde. Ti ili su stvarno frontalni kokuzi pa ne mogu kupiti ništa bolje ili savremenije ili nisu sjeli u neko bolje auto pa neznaju šta propuštaju.
nema tu ili...ili, to ti je kombinacija i prvog i drugog navoda. pa najmlađa dvica na tržištu je punoljetna (1992), a onda ti neko dođe i počne ga hvalit. baš me zanima kad bi mu neko ponudio auto (bilo kakvo) novo ili npr. staro 5 godina, šta bi rekao, vjerovatno bi odbio u startu da promijeni golfa :-)
User avatar
Azamo
Posts: 556
Joined: 05/07/2007 17:33
Location: GPS signal lost...
Contact:

#122 Re: Mit ili istina?

Post by Azamo »

AdnanSA wrote:Sjedoh sinoć u famoznog Golfa II GTD sa 51 kw. Kao da sam sjeo u vremensku mašinu i vratio se 15-20 godina unazad.
Volan bez serva pretežek za motanje i sa praznim hodom od pola okretaja, motor trese, lupa i udara kao u traktora.
Udobnost nula bodova a o sigurnosti da ne govorimo.
Od pozitivnih strana bih izdvojio motor koji još uvijek vuče kao lud a i mjenjač koji bi ponekom modernom automobilu dan danas mogao biti uzor. Eh da i preglednost je više nego dobra.
Ipak vrijeme ga je pregazilo i trebao bi odavno da bude na odpadu. Na kraju krajeva nisu mi jasni naši ljudi koji dan danas tog Golfa kuju u zvijezde. Ti ili su stvarno frontalni kokuzi pa ne mogu kupiti ništa bolje ili savremenije ili nisu sjeli u neko bolje auto pa neznaju šta propuštaju.
Pa vratio si se 15-20 godina unazad,a ne mora značiti da svaki golf lupa,još uvijek se može naći golf koji je extra utegnut to sve zavisi od vozača da li održava ili ne,ja sam viđo novijih auta koja su uslijed neodržavanja gora od bilo kojeg golfa. Pa ako ne znaš kod nas je bio rat i raja je većinom ostajala bez kuća i stanova pa vjerovatno im je preče napraviti kuću/ kupiti stan nego auto.
User avatar
Control panel
Posts: 5911
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#123 Re: Mit ili istina?

Post by Control panel »

Azamo wrote:
AdnanSA wrote:Sjedoh sinoć u famoznog Golfa II GTD sa 51 kw. Kao da sam sjeo u vremensku mašinu i vratio se 15-20 godina unazad.
Volan bez serva pretežek za motanje i sa praznim hodom od pola okretaja, motor trese, lupa i udara kao u traktora.
Udobnost nula bodova a o sigurnosti da ne govorimo.
Od pozitivnih strana bih izdvojio motor koji još uvijek vuče kao lud a i mjenjač koji bi ponekom modernom automobilu dan danas mogao biti uzor. Eh da i preglednost je više nego dobra.
Ipak vrijeme ga je pregazilo i trebao bi odavno da bude na odpadu. Na kraju krajeva nisu mi jasni naši ljudi koji dan danas tog Golfa kuju u zvijezde. Ti ili su stvarno frontalni kokuzi pa ne mogu kupiti ništa bolje ili savremenije ili nisu sjeli u neko bolje auto pa neznaju šta propuštaju.
Pa vratio si se 15-20 godina unazad,a ne mora značiti da svaki golf lupa,još uvijek se može naći golf koji je extra utegnut to sve zavisi od vozača da li održava ili ne,ja sam viđo novijih auta koja su uslijed neodržavanja gora od bilo kojeg golfa. Pa ako ne znaš kod nas je bio rat i raja je većinom ostajala bez kuća i stanova pa vjerovatno im je preče napraviti kuću/ kupiti stan nego auto.

ovo je tacno. ja sam u fazi gledanja nekih auta i jucer odem da pogledam jednog pasata. kaze covjek ocuvan. haj dobro. odem i ja sam se bukvalno zadrzao u razgledanju auta jedno 20 sekundi. moj koji je 1989 godina je bolji tri puta od onog njegovog. ja prljavije auto u zivotu nisam vidio i da vise smrdi. a ja se rezmisljam hocu li jeftinije platiti nekog pasata ili da uzmem odrzavanog mercedesa e klasu. a razlika 2-3000 hiljade.
naravno mogu se naci stvarno uredna i utegnuta auta bez obzira na marku ali kod nas ljudi imaju jos uvijek onaj stari chip da G dvicu moze svako popraviti i idu i sa ovim boljim autima kod majstora avlijanera koje je vrijeme pregazilo kao i golfa dvicu. jednostavno ako su ljudi napravili golfa 6 tako su se i ti majstori avlijaneri trebali prilagodjavti vremenu.
za mene je prvi kriterijum za auto da mora biti besprijekorno cist i po mogucnosti da nije bio pusac, pa onda masina, limarija... radje cu i malo skuplje platiti ako vidim da je tip bio picajzla pa ga licko i mazio nego da je unutra prevozio krmadi, i kaze ma nisam ga stigo oprati :shock: hajde sto mu nije zao auta ali kako se mozes u svinjcu voziti to mi nije jasno.
AdnanSA
Posts: 1404
Joined: 31/01/2007 20:45
Location: City

#124 Re: Mit ili istina?

Post by AdnanSA »

Slažem se u potpunosti da su kuća ili stan mnogo bitniji od auta i da je to preče.
Dobrih primjeraka ima ali su rijetki pa i u njih kada sjedneš vidi se odmah koliko je tehnika otišla naprijed a mi ovako svi skupa ostali gdje smo bili od 83-92 godine.
User avatar
Qler
Posts: 23547
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#125 Re: Mit ili istina?

Post by Qler »

@Control panel

Onda bi od mene uzeo auto 100% :D ja nedam da se jede, pusi, pije u autu, redovno pranje, pogotovo unutra :) nema mi nista gore od prljavog auta, od onih silnih stickepra po njemu, po sajbama, ili kad lola kupi golfa ili nekog passata, a na njemu jos naljepljeno D da se zna odakle je uvezen :D I sta me posebno nervira prljava stakla, i kad neko "pise" po njima iznutra kad zamagle. To odmah nogom u skoku udaram :run:
Post Reply